Sada je: sub apr 27, 2024 9:25 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 1:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
noxten je napisao/la:
Po meni, ljubav dali kako cezar kaze Ljubav ili ljubav, uopce ne postoje. To je samo rijec, deklarirana nekako u ovom nasem svijetu kako bi na primitivan nacin jel mogli 'opisat' nekakav pojam.


od nekud moramo poceti. s obzirom da nismo u stanju (jos) iskoristiti telepatske sposobnosti pocinjemo s rijecima. a di cemo zawrsit, ko zna. do sada smo zakljucili (bar moja malenokst jeste) da je ljubaw stanje bica a ne odnos, dok su swe ostale (lazne) warijacije na tu temu tek egoisticni ispadi zbog potrebe da budemo woljeni/prihwaceni/widjeni/itd. to je swa mudrost owog swijeta...
:wink:

noxten je napisao/la:
ono sto covijek definitivno treba imat jest vrlo velik prag strpljivosti jerbo to oznacava koliko je osoba balansirana u samome sebi.


strpljenje zbog cega? da se strpim za nesto/nekoga? ja bih i strpljenje nazwao jednom tajnom zeljom jer kao da potajno (skriwecki) cekamo nesto/nekoga. dakle jos je jedna zelja na pomolu u iscekiwanju (ups, strpljenju), a uprawo i zelje jesu ono cemu ne bi trebali teziti... :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 1:38 pm 
bad.ass je napisao/la:
noxten je napisao/la:
Po meni, ljubav dali kako cezar kaze Ljubav ili ljubav, uopce ne postoje. To je samo rijec, deklarirana nekako u ovom nasem svijetu kako bi na primitivan nacin jel mogli 'opisat' nekakav pojam.


od nekud moramo poceti. s obzirom da nismo u stanju (jos) iskoristiti telepatske sposobnosti pocinjemo s rijecima. a di cemo zawrsit, ko zna. do sada smo zakljucili (bar moja malenokst jeste) da je ljubaw stanje bica a ne odnos, dok su swe ostale (lazne) warijacije na tu temu tek egoisticni ispadi zbog potrebe da budemo woljeni/prihwaceni/widjeni/itd. to je swa mudrost owog swijeta...
:wink:

noxten je napisao/la:
ono sto covijek definitivno treba imat jest vrlo velik prag strpljivosti jerbo to oznacava koliko je osoba balansirana u samome sebi.


strpljenje zbog cega? da se strpim za nesto/nekoga? ja bih i strpljenje nazwao jednom tajnom zeljom jer kao da potajno (skriwecki) cekamo nesto/nekoga. dakle jos je jedna zelja na pomolu u iscekiwanju (ups, strpljenju), a uprawo i zelje jesu ono cemu ne bi trebali teziti... :mrgreen:


Ne znam to oko ljubavi. Meni se sve to skupa cini da covijek treba biti samo miran i pozitivan i sa time ako je to istinski dolazi i ta takozvana Ljubav ali to opet nije prema sebi vec svemu sto jest ukljucujuci i sebe. No posto znamo da sve jest ti ili ja ili tkogod onda je to jos veca komedija. Ja od kad sam prestao pricat, mislit uopce o ljubavi, sreci u zivotu, poslu, obavezama, autu itd... itd... itd... Sve je pocelo sjedat na svoje mjesto.

Recimo prije 6 mjeseci full sam htjeo curu i auto i dobar posao, tetovaze itd... itd... I koliko god da sam mislio, zelio ili se trudio nista naravno. Prije mjesec i pol dana, Mjesec dana nakon sto sam rijesio tu zelju i pustio tj. rekao ma ko ih hebe al stvarno, sad sve to imam cak i vise tj. i ono sto nisam ni mislio da cu imat.

Da slazem se da je ljubav zapravo stanje bica i toga koliko li je on pozitivan, 'sretan', skuliran itd... No da, sve se to odnosi samo na percepciju.


To oko strpljenja, a lolcina. Istina istina. No ne mozes ti u ovom svijetu rec da nesto ne zelis. Uvjek nesto zelis pa makar ako i ne zelis, zelis da ne zelis tako da ces uvjek nesto htjet. Mislim da se toga ne bi trebali rijesit vec ubalansirat samo. No izbalansirat to stagod da je, prvo treba skuzit di je balans a to je vec hebena prica i stvar za napravit.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 2:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
noxten je napisao/la:
To oko strpljenja, a lolcina. Istina istina. No ne mozes ti u ovom svijetu rec da nesto ne zelis. Uvjek nesto zelis pa makar ako i ne zelis, zelis da ne zelis tako da ces uvjek nesto htjet. Mislim da se toga ne bi trebali rijesit vec ubalansirat samo. No izbalansirat to stagod da je, prvo treba skuzit di je balans a to je vec hebena prica i stvar za napravit.


zato i je odlicna stwar samoposmatranje. narawno da imam zelje, i ja rastem kao i swi mi, no od kada sam u owim "wodama" pokusawam posmatrati te swoje zelje. a to da zelim da nista ne zelim jeste paradox, no mislim da to ne ide tako (bar ne bi trebalo). swe ide posmatranjem i prepustanjem da stwari idu swojim tokom i tek bi onda swako bice trebalo uwidjeti apsurd (swih) zelja... :wink:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 2:48 pm 
bad.ass je napisao/la:
noxten je napisao/la:
To oko strpljenja, a lolcina. Istina istina. No ne mozes ti u ovom svijetu rec da nesto ne zelis. Uvjek nesto zelis pa makar ako i ne zelis, zelis da ne zelis tako da ces uvjek nesto htjet. Mislim da se toga ne bi trebali rijesit vec ubalansirat samo. No izbalansirat to stagod da je, prvo treba skuzit di je balans a to je vec hebena prica i stvar za napravit.


zato i je odlicna stwar samoposmatranje. narawno da imam zelje, i ja rastem kao i swi mi, no od kada sam u owim "wodama" pokusawam posmatrati te swoje zelje. a to da zelim da nista ne zelim jeste paradox, no mislim da to ne ide tako (bar ne bi trebalo). swe ide posmatranjem i prepustanjem da stwari idu swojim tokom i tek bi onda swako bice trebalo uwidjeti apsurd (swih) zelja... :wink:


Hehehe... Da prvo se treba shvatit koncept
Koliko li nas ima?!?!??!

Pa kad shvatis taj koncept a to je da nisi sam u tom nasem tijelu onda treba skopcat da treba koristit onaj drugi, zahrdjali dio maksimalno i postat observer tj. promatrac sam sebe i svog mozga lol.

I like it so much... Kako bi ja nazvao to Brutala ili When Brutalizing 1.0 :D hahaha.


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 2:52 pm 
Offline
isključen/a

Pridružen/a: ned mar 30, 2008 12:27 am
Postovi: 581
Koliko ja vidim, Noxten jos uvek mesa Ljubav i ljubav. To sto ti zelis auto ili curu prema kojoj ces gajiti ljubav, nema veze sa Ljubavlju. Ta ljubav koju ces prema njoj imati je jedan uslovna, dobro proracunata lubav. Ako ti meni ovo, onda ja tebi ono. To je egoisticna ljubav, maksimalno. Smatram da samo sustina moze da Voli. A sustini nije potreban auto ni cura. Moze da Voli bilo sta i bilo koga.

_________________
whatever you focus on, you will experience


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 2:55 pm 
Cezar je napisao/la:
Koliko ja vidim, Noxten jos uvek mesa Ljubav i ljubav. To sto ti zelis auto ili curu prema kojoj ces gajiti ljubav, nema veze sa Ljubavlju. Ta ljubav koju ces prema njoj imati je jedan uslovna, dobro proracunata lubav. Ako ti meni ovo, onda ja tebi ono. To je egoisticna ljubav, maksimalno. Smatram da samo sustina moze da Voli. A sustini nije potreban auto ni cura. Moze da Voli bilo sta i bilo koga.


Ma da, of course. Cisto sam dao primjer da cekanje vrijedi :D No da znas mene Cezare, uvjek idem sa of topic-a i onda mislim da ce ljudi shvatit :D hahaha. Cudna sam ja biljka. Sam sebe doduse ne kuzim Kh.... ak cemo iskreno :D


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 3:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
noxten je napisao/la:
Sam sebe doduse ne kuzim Kh.... ak cemo iskreno :D


e jebiga onda... :wink:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 4:08 pm 
bad.ass je napisao/la:
noxten je napisao/la:
Sam sebe doduse ne kuzim Kh.... ak cemo iskreno :D


e jebiga onda... :wink:


:mrgreen: hahahah. A sta cesh... Jucer sam se sam samarao jerbo sam uletio u neki infinite loop i nisam mogal izletjet lol :D Uglavnom, 100 ljudi 100 cudi hah!


Vrh
  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 5:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
ovaj tekst mi je fenomenalan. oduševio me. najviše onaj dio o prevari i posesivnosti. vrlo korisna saznanja.
nema smisla borit se protiv nagona, ali onda nema ni mjesta za licemjerje/posesivnost.
ono što većina zove ljubav jest zapravo vezanost.
kao što smo vezani za stvari tako smo vezani i za osobe, a vezanost je uzrok patnje.

evo malo riječi koje izriču neizrecivo:

"O srce, ako imalo razlikuješ radost od tuge, bit ćeš razdrto i predvojeno.
Premda je sladak okus onoga za čim žudiš, zar tvoj Ljubljeni ne želi da budeš bez želja?
Oh, u smrti je život onih što vole: nećeš osvojiti srce
Ljubljenoga dok svoje srce ne izgubiš."
Rumi

:love5:

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 10:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:20 am
Postovi: 177
Lokacija: na Žalu
Brate Bubastra,jesi ga odužio...
A da nisi ti inkarnacija Petrarce? - ni on svoju Lauru nije nikada dodirnuo,i iz toga je nastala poezija...a iz tvog pisanja prosijava kao nekakva ljutnja (?).
Malo mi je uskogrudna ta podjela na platoničare i klasičare,ljubav (i kako je tko doživljava) opire se kategorizaciji,katalogizaciji i spremanju u odgovarajuće ladice.Rekla bih da je ljubav ujedno i najuniverzalniji i najindividualniji fenomen.I ta generalizacija o doživljaju ljubavi ženskog dijela čovječanstva...kao i u svakoj generalizaciji,ni u toj nema baš puno istine.Osobno,kad s nekim dijelim ljubav,želim to na sve moguće načine,a vođenje ljubavi,tj,seks može pružiti njintimniju,najdublju komunikaciju dvaju bića.Što se uzvišenih emocija tiče,one se ne nalaze u visinama,a uzvišenost se ne nalazi u emocijama (nestalnim i prolaznim),već u nama.
Pa tako i one night stand može biti vrlo uzvišen doživljaj,kad dvoje ljudi "klikne" i podijele radost tjelesnog susreta bez laži i iluzija.
I da,SVE je u glavi;to jest - sve što sputava ljubav nalazi se u glavi
,tj.umu.Ljubav je iracionalna i ne proizlazi iz ratia,nego iz srži bića,figurativno (ili ne)-iz srca.Nažalost,dosta ljudi ima problem razlikovati što je što jer se identificira s bučnim,dominantnim egom i misli da je to sve što postoji.

Nakon pomnog promišljanja,došla sam do zaključka da je najuzvišenija planKtonska ljubav - oni se naprosto vole i ne zamaraju se filozofiranjem :mrgreen:

:love5: :occasion5: :love5:

_________________
Strahlen Gottes
sind wir hier auf Erden -
Brauchen's nur zu sein
und nicht zu werden.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 11:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
DAJTE LJUDI ČITAJTE ŠTA SAM NAPISALA ODMAH NA POČETKU!!!!!

OVAJ TEKST NISAM JA PISALA VEĆ JEDAN ANONIMNI LIK. POSTIRALA SAM GA OVDE JER ME ZANIMA ŠTA DRUGI MISLE O TOM KONTRAVERZNOM TEKSTU. HVALA NA RAZUMEVANJU!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 11:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Bubastra je napisao/la:
DAJTE LJUDI ČITAJTE ŠTA SAM NAPISALA ODMAH NA POČETKU!!!!!

OVAJ TEKST NISAM JA PISALA VEĆ JEDAN ANONIMNI LIK. POSTIRALA SAM GA OVDE JER ME ZANIMA ŠTA DRUGI MISLE O TOM KONTRAVERZNOM TEKSTU. HVALA NA RAZUMEVANJU!


sta se deres? #-o

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jun 06, 2009 11:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:20 am
Postovi: 177
Lokacija: na Žalu
Oh oprosti,mislila sam da si ti "taj"...
Pa,tekst kao takav je prilično nedorečen,bez jasne poruke,zaključka ili stava.S par istinitih rečenica i podosta mlaćenja slame vlastitih frustracija.

_________________
Strahlen Gottes
sind wir hier auf Erden -
Brauchen's nur zu sein
und nicht zu werden.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 12:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 10:46 am
Postovi: 51
Bubastra, vidim ja da ti ovde dzhaba postujesh, jer je svima lakshe da kontriraju umesto da razumeju...
Ja se slazhem s tobom, i u potpunosti razumem shta pokushavash da im prenesesh, ali ne bih nishta vishe rekao da me ne bi ubili. :lol:

Pozdrav tebi, a i ostalima, naravno. :D :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 1:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Jel moze ovako: seks i "strast" su hormoni i fizicke senzacije, za nekoga je i to ljubav i to je sasvim legitimno, taj "neko" to samo tako dozivljava.

A ljubav (sa malim ili velikim Lj :mrgreen: ) je nesto sto moze da se opise kao "siroko razumevanje" odnosno: ""znam da "jeste", drago mi je sto jeste takvo kakvo jeste, pusticu ga da bude onakvo kakvo voli da bude, bas da vidim sta ce da ispadne od njega""

Moze da se opise i kao "stanje bica" kako rece losoguzi (ako se ne varam :mrgreen: )


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 7:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Jel moze ovako: seks i "strast" su hormoni i fizicke senzacije, za nekoga je i to ljubav i to je sasvim legitimno, taj "neko" to samo tako dozivljava.

A ljubav (sa malim ili velikim Lj :mrgreen: ) je nesto sto moze da se opise kao "siroko razumevanje" odnosno: ""znam da "jeste", drago mi je sto jeste takvo kakvo jeste, pusticu ga da bude onakvo kakvo voli da bude, bas da vidim sta ce da ispadne od njega""

Moze da se opise i kao "stanje bica" kako rece losoguzi (ako se ne varam :mrgreen: )


jeeeeeee... :thumbup:

:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 7:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 16, 2007 9:29 am
Postovi: 290
Bubastra, ne posipaj se pepelom zbog teksta koji si objavila na početku. Tekst je fenomenalan. Da li je moguće da ste svi toliko sexualno izfrustrirani da ne možete ni da zamislite koncept nesbične (platonske) ljubavi koja podrazmeva potpunu posvećenost nečijem ostvarenju, sreći, sigurnosti i izobilju koji taj neko zaslužuje. Ako to isto ne možete da mu priuštite to ne znači da treba da prestanete da ga volite. Najviši akt ljubavi je i da pustite nekog dalje u sopstveno ostvarenje, a ne da ga patološki vezujete za sebe kao sexualni objekat i dodatak sopstvenom posedu... Text obrađuje ovu temu a ne to šta je ljubav i LJubav... šio mi ga Đura...

Nije vitez onaj što je pojebo 209 žena i upravo traži 210. da kresne, već onaj koji je iskreno i iz osećaja ljubavi bar jednu izvukao iz košmara današnjeg života i obezbedio joj dostojanstven život, decu i porodicu... MOžda mu više nije sexualno privlačna jer je ta energija iscrpljiv izvor vrlo, ali će joj i dalje iako je ne tuca svaku noć i ne diže mu se na nju ipak u svakom trenu dati bubreg, litar krvi i jedno oko za transplantaciju... Ovde govorimo o ljubavi kao vrhunskoj kategoriji ljudskosti a ne o sexualnoj posesivnosti i trajanju ljubavi koja traje dok traje estrogen i testosteron...

Moj jedini problem je što ima nekoliko žena kojima bi ja ovog trena dao i krv i oči i bubrege, a samo jedna živi pored mene. Ostale žive tamo gde su im mogućnosti ostvarenja bolje i realnije nego sa mnom... Jako ih volim iako ih ne tucam (bilo nekad i lepo se pamti)... Ne možeš prema više žena istovremeno biti odgovoran i odrastao, ali zato možeš sve da ih voliš beskonačno... Celu ovu priču ruši samo ljudska posesivnost, pohlepa i naročito sujeta... Kad se covečanstvo operiše od sujete, možda i nazre da je ljubav najveće osećanje koje se javlja između dve osobe i da ne postoji ograničen broj jedinki sa kojima je moguće ostvariti ljubav... Ona može biti trajna i beskonačna iako se ne odvija plodonosno kroz 1000 puta ponavljani sex, decu , suživot... već kao emocija vrhunskog poštovanja i uvažavanja koja TRAJE...

Naravno, ljudi pritisnuti životnim uslovima i praktičnom primenom u skučenim uslovima - na sve to gledaju suviše skučeno i deformisano...

_________________
...svega ovoga ne bi bilo da je Pera na vreme otišao u policiju...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 8:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:20 am
Postovi: 177
Lokacija: na Žalu
Ljubav,ako je ljubav,ni ne može biti drugačija nego nesebična,to je sama njena bit.(Ako je sebična onda je to igra ega,a ne ljubav).Seks može biti manifestacija ljubavi,a isto tako i uđi - izađi gimnastika,i sve između toga...
pa mi se čini pomalo promašeno stavljati ga u opoziciju ljubavi.
Kakogod,odličan teren za brkanje krušaka i jabuka.

Što bi reko Toma Bebić "Volite se ljudožderi" :mrgreen:

_________________
Strahlen Gottes
sind wir hier auf Erden -
Brauchen's nur zu sein
und nicht zu werden.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 8:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:20 am
Postovi: 177
Lokacija: na Žalu
Ljubav,ako je ljubav,ni ne može biti drugačija nego nesebična,to je sama njena bit.(Ako je sebična onda je to igra ega,a ne ljubav).Seks može biti manifestacija ljubavi,a isto tako i uđi - izađi gimnastika,i sve između toga...
pa mi se čini pomalo promašeno stavljati ga u opoziciju ljubavi.
Kakogod,odličan teren za brkanje krušaka i jabuka.

Što bi reko Toma Bebić "Volite se ljudožderi" :mrgreen:

_________________
Strahlen Gottes
sind wir hier auf Erden -
Brauchen's nur zu sein
und nicht zu werden.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned jun 07, 2009 8:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:20 am
Postovi: 177
Lokacija: na Žalu
Molim da izbrišete greškom ponovljen post,hvala!

_________________
Strahlen Gottes
sind wir hier auf Erden -
Brauchen's nur zu sein
und nicht zu werden.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 69 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 94 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz