Sada je: sub apr 27, 2024 7:08 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Smrtnost ili besmrtnost
PostPostano: pet okt 16, 2009 9:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Vidim da ovdje ima sličnih tema (smrt, duša i sl.) ali pokrenuo bih ovu temu u jednom cilju - razjasniti postoji li život nakon smrti ili ne postoji.

Do sada u to nisam imao nikakve sumnje, međutim na osnovu Castanedinog učenja i nekih drugih... tipa reinkarnacija i sl. postavljam si ovo pitanje i drugima za diskusiju i razmjenu mišljenja. Zapravo, možemo li vjerovati Castanedi? Meni je zanimljiv i egzotičan (mislim te tajne i spoznaje drevnih Indijanaca nisu nešto plitko i besmisleno) No, ipak, u ovom pogledu, nisam siguran i uvjeren da je ta baš tako!

Ima tu raznih vjerovanja - jer u pogledu toga možemo samo vjerovati... da je tako ili onako... Jedni vjeruju da je duša besmrtna i ide u raj/pakao... Drugi vjeruju da se reinkarnira... Treći vjeruju da nema ništa od svega toga...

Castaneda je tu dosta nov i originalan, tj. don Huan koji je otkrio tu "tajnu" Castanedi... da samo oni koji su vračevi/ratnici mogu postići da zadrže svoju osobnost, a ostali je jednostavno gube!

Mnogi drugi uče baš to da je potrebno izgubiti osobnost, odreći se je, da bi se mogli stopiti sa Cjelinom, Bogom. Tako mnogi smatraju da je ego problem i da ga se treba odreći... Tj. mnogi govore o egu da je on nešto krivo, loše, lažno... a opet svi bi ga htjeli zadržati... jer za mene je ego i osobnost isto - ili možda nije??

U svakom slučaju za mene je to nešto neprihvatljivo i poražavajuće - da smo prolazni i smrtni! Ako je tako, onda je za mene ovaj život nekako uzaludan, jer što god napravili i kako god ga proživjeli - isto je...

Najviše sam sklon vjerovati u budistički koncept. Da je ovaj život neprestani krug rađanja i umiranja i rađamo se u ovom obliku sve dok ne shvatimo nešto više i ne dođemo do nečeg do čega je došao Buda - buđenja i prosvjetljenja! :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrtnost ili besmrtnost
PostPostano: pet okt 16, 2009 10:06 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ajd, nemoj vjerovat u ništa... već provjeri već provjerene stvari.

1. Dokumantarac o dječaku koji je živio prije. "Extraordinary People The Boy Who Lived Before", imaš ga za skinuti zajedno sa subtitlovima ovdje: http://www.val.hr/index.php?option=com_ ... nfo&id=267

2. Nedavno je u mnogim novinama izvješteno o dječaku koji je bio vojni pilot ( ili tako nešto ) i sjećao se svih detalja iz "prošlog života"... možda ima i više sličnih izvještaja.

3. Pročitaj knjige od Michael Newton-a "Putevi duša" i "Sudbina duša" - čiste znanstvene knjige, čovjek je slučajno regresijom uvidio mnoge "međuživotne" aktivnosti svih ljudi koji su dolazili kod njega u ordinaciju. Knjige isto imaš za skinuti u pdf-u, tu negdje u linkovima imaš linkove... koristi Search pa nađi.

4. Pođi na regresiju, pa neka to doživiš i sam. Možeš čak saznati mnoge stvari koje će ti vjerojatno pomoći u životu jer ćeš odblokirati svoje trenutne blokade ( koje svi više manje imamo u trenutnim tijelima i životima ).

Ako ti ovo sve neće biti dovoljno da si SAM odgovoriš na svoje pitanje i tako naučiš - onda i nema smisla da dalje pokušavaš pitati druge što sve misle na tu temu.

Nadam se da je ovo pomoglo.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrtnost ili besmrtnost
PostPostano: pet okt 16, 2009 10:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Jack987 je napisao/la:
Ajd, nemoj vjerovat u ništa... već provjeri već provjerene stvari.

1. Dokumantarac o dječaku koji je živio prije....

2. Nedavno je u mnogim novinama izvješteno o dječaku koji je bio vojni pilot ( ili tako nešto ) i sjećao se svih detalja iz "prošlog života"...

3. Pročitaj knjige od Michael Newton-a "Putevi duša" i "Sudbina duša"...

4. Pođi na regresiju, pa neka to doživiš i sam...
:mrgreen: :wink:


1. Dječak je zanimljiv slučaj, a takvih ima još... ali to može biti svašta (recimo manipulacija...)

2. Isto...

3. Newton, nisam siguran može li mu se vjerovati baš tako kako kažeš, na nekoj 'znanstvenoj' razini? Neki ga ubrajaju u New Age...

4. Ovo mi je najbolji argument i možda i bih... razmislit ću o tome...

A što reći za Castanedu? Kako objasniti ono što je on učio ili raskrinkati? Mislim, ne mora biti u svemu u krivu, ali to što kaže za smrt kao nestanak osobnosti i svega mi je naravno neprihvatljivo, ali je tako kako je - bez obzira bilo to prihvatljivo ili ne...

Međutim, ima i suprotnih argumenata, naravno, kako vidim, a i ljudi su oduvijek vjerovali u neki oblik 'života nakon smrti'... Međutim, Don Juan kaže da je to nastalo zbog straha od smrti... a da samo čarobnjaci/ratnici mogu zadržati osobnost, nakon smrti... što mi je jako preuzetno (nadmeno) do njih... Samo oni i nitko više, ma da, samo oni nešto vrijede, a ostali su ništa... :wink:

Cilj mi je na neki način argumentima pobiti Castanedu tj. ovu tvrdnju/učenje koje je totalno poražavajuće i destruktivno!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrtnost ili besmrtnost
PostPostano: pet okt 16, 2009 11:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Maximilian je napisao/la:
. Međutim, Don Juan kaže da je to nastalo zbog straha od smrti... a da samo čarobnjaci/ratnici mogu zadržati osobnost, nakon smrti... što mi je jako preuzetno (nadmeno) do njih... Samo oni i nitko više, ma da, samo oni nešto vrijede, a ostali su ništa... :wink:

Kako si definiraš pojam vrač/ratnik/čarobnjak?

Citat:
.. jer za mene je ego i osobnost isto - ili možda nije??

Dal bi ti dao "ruku u vatru" za sebe?Garantiraš li ti sam za sebe da bez obzira na bilo što nećeš posustati od odluke koju doneseš,a da si svjestan posljedica?
Zaista,garantiraš li da ti za 23,5 godina i 16 dana (ujutro ili nakon posla) neće puknuti film radi neke sitnice?Dal se poznaješ tako dobro?(Ovdje ne govorim o ponosu ili principima)

Eh,to je za mene osobnost,ličnost ili ego (kako god ga zvali) u svom "zdravom" obliku.

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrtnost ili besmrtnost
PostPostano: sub okt 17, 2009 6:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
kolos je napisao/la:
Kako si definiraš pojam vrač/ratnik/čarobnjak?

Dal bi ti dao "ruku u vatru" za sebe?Garantiraš li ti sam za sebe da bez obzira na bilo što nećeš posustati od odluke koju doneseš,a da si svjestan posljedica?
Zaista,garantiraš li da ti za 23,5 godina i 16 dana (ujutro ili nakon posla) neće puknuti film radi neke sitnice?Dal se poznaješ tako dobro?(Ovdje ne govorim o ponosu ili principima)

Eh,to je za mene osobnost,ličnost ili ego (kako god ga zvali) u svom "zdravom" obliku.


Ratnik/čarobnjak ne definiram nikako - nego to je pojam Don Juana, odn. Castanede... To su oni koji pomoću nekih tehnika spavanja/sanjanja dobivaju energiju od tzv. anorganskih bića... Kao i pomoću plesa (tensegrity pokreti)... Nemam pojma, nisam previše proučavao Castanedu, samo znam što je rekao u pogledu smrti, a što sam već napisao u uvodu.

A ono tvoje objašnjenje ega... nisam baš shvatio. Malo si zakomplicirao :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrtnost ili besmrtnost
PostPostano: ned okt 18, 2009 7:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Maximilian je napisao/la:
Nemam pojma, nisam previše proučavao Castanedu,

Oprosti ako će ovo te ovo uvrijediti,ali čini se da zaista nisi pažlivo čitao Castenadu.I moguće je da nisi na pravi način shvatio ni to što govori o smrti.Recimo,kako možeš donositi zaključke i osjećati se zapostavljeno,ako ti nemaš svoju definiciju o tome što je ratnik?Jest da je to pojam C.C-a,ali jeli moguće da nam je on tim pojmom htio nešto objasniti?Moje je mišljenje da je važno imati definicije pojmova,pa makar na početku i pogrešne jer ih je kasnije moguće ispraviti.
Vjerojatno znaš da je na forumu čak posebna tema o C.C.-u.
Citat:
A ono tvoje objašnjenje ega... nisam baš shvatio. Malo si zakomplicirao :?

To su samo pitanja koja meni definiraju ličnost/ego.Tvoja su možda drugačija.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrtnost ili besmrtnost
PostPostano: ned okt 18, 2009 8:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Što bi se ljutio... pa nisam Castanedu ni čitao. Mislim, nisam ga čitao sistematski, od korica do korica... nego samo samo pregledavao njegove knjige do kojih sam uspio doći. Nije me to jednostavano privuklo, da bi mu se toliko posvetio.

Ali ovo točno znam što je napisao o životu poslije smrti... i da je rekao da besmrtnost mogu postići samo besprijekorni ratnici... i da je to za njih: Orlov dar...

Ostali postoje samo neko vrijeme i osobnost im se s vremenom rasplinjuje (gubi)... dakle nestaje. Jedino je kvaka možda u novom utjelovljenju (reinkarnacija)... Tako otprilike vjeruju budisti, da čovjek nakon smrti neko vrijeme postoji, a onda počinje 'nestajati', pa se odmah ponovn negdje inkarnira, u neko (drugo) tijelo...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrtnost ili besmrtnost
PostPostano: ned okt 18, 2009 11:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
da čovjek nakon smrti neko vrijeme postoji, a onda počinje 'nestajati', pa se odmah ponovn negdje inkarnira, u neko (drugo) tijelo...


Možda mi sanjamo da postojimo odnosno bolje rečeno,sada kao da nepostojimo uopće,jel nismo razvijeni.Kako netko u snu može sam za sebe reći da je siguran da živi,postoji.San nije stvarnost.

Ali uglavnom o ovome što ti govoriš,znači "potpuna smrt" postoji,kao što imaš pozitivno,negativno,tako imaš postojanje i nepostojanje.Ljudi ovakvi kakvi su kreću se,niti neznajući u potpunu smrt,inače da znaju gdje idu drugačije bi razmišljali (za mene pojam potpuna smrt je ponovni ciklus ispočetka znači 1D,ali ne isključujem pojam "potpuna smrt" u onom smislu kao potpuno nepostojanje iz neke naše 3D perspektive,a to nemogu opisati riječima zbog našeg ograničenja teško je tako nešta shvatiti).
Gurdjieff isto spominje potpunu smrt ali onako kako sam to ja razumio to je čisto srozanje u materiju odnosno ponovno ciklus isponova (iskreno,neznam stvarno tko bi imalo normalan htio da ode na 1D ponovno,ali većina ljudi uopće nezna niti nerazmišlja o tome,a opet tako šta je od velike važnosti,pitanje razvoja).

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrtnost ili besmrtnost
PostPostano: pon okt 19, 2009 8:58 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Sve kad-tad umire; Jedino je Smrtnost Besmrtna!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrtnost ili besmrtnost
PostPostano: pon okt 19, 2009 10:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 14, 2009 2:53 pm
Postovi: 512
Naše rođenje je početak kraja, a smrt kraj prije ponovnog početka

_________________
Long live and prosper!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrtnost ili besmrtnost
PostPostano: pon okt 19, 2009 8:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Poslije smrti ne postoji život, dok se ponovo ne rodiš u novom tijelu. Život je postojanje u tijelu, ali i kad tijelo nestane (pokvari se ili dotraje) ti i dalje postojiš u nekom drugom obliku koji nam zbog naših ograničenih umnih moći izmiče iz shvatanja i svijesti. Kastaneda je morao reći onako kako je rekao da ga ne bi izvrgli ruglu jer današnja nauka ne prihvata postojanje bez fizičkog svijeta, možda i nije mislio onako kako je rekao. Jack ti reče možeš i sam provjeriti.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrtnost ili besmrtnost
PostPostano: ned nov 01, 2009 8:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
poslje smrti nuzno nemora postojati opet zivot, ali postojanje postoji...
tipa polteargeisti koji neidu u 5d da bi se reinkarnirali u novi zivotnia ciklus...
smrt postoji onakvu kakvu zamisljas samo u 3d realitetu, a ubiti svatko je besmrtan, tj svjest je besmrtna jer je energija, a energija jea neunistiva...
samo kad smo vec kod toga meni nije jasna relativnost vremena...
kako jedan duh koji je zivi tamo nekad neznam, moze znati buducnost...

vako je to bilo...mom caletu dok je josa bio student 80 i neke, iso je na seansu njegove prijateljice koja priziva duhove...i ajde ona njega prizove a duh nizozemac taj i taj godine 1600 i neke aobješen u puli...aj adobro...kaze, za mog starog da nemoze prisustvovat...sto? prvorodjeni...ajde njemu nista nije jasno al ajde udalji se od stola ko sto mu je receno...
i oni tu pitaju, i moj stari indirektno postavlja pitanje oce li proc na ispitu iz medicine?a da ili ne, ako ne , onda na kojem pitanju? duh napise na onoj ploci samo MALJA!
sutra amoj stari na ispitu padne iz anatomije dlake...pito jos poslje koji je njegov cvijet, ovaj mua reko glog (cvijet liječništva) i moj stari nakon nekolko godina postane liječnik...
nego meni nije jasno kako on zna vec buducnost, ocito i proslost...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrtnost ili besmrtnost
PostPostano: pon nov 02, 2009 11:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 16, 2008 9:03 pm
Postovi: 354
Lokacija: tu
ja biram smrtnu besmrtnost ili besmrtnu smrtnost :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Smrtnost ili besmrtnost
PostPostano: čet nov 12, 2009 7:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Judziin je napisao/la:
poslje smrti nuzno nemora postojati opet zivot, ali postojanje postoji...
tipa polteargeisti koji neidu u 5d da bi se reinkarnirali u novi zivotnia ciklus...
smrt postoji onakvu kakvu zamisljas samo u 3d realitetu, a ubiti svatko je besmrtan, tj svjest je besmrtna jer je energija, a energija jea neunistiva...
samo kad smo vec kod toga meni nije jasna relativnost vremena...
kako jedan duh koji je zivi tamo nekad neznam, moze znati buducnost...

vako je to bilo...mom caletu dok je josa bio student 80 i neke, iso je na seansu njegove prijateljice koja priziva duhove...i ajde ona njega prizove a duh nizozemac taj i taj godine 1600 i neke aobješen u puli...aj adobro...kaze, za mog starog da nemoze prisustvovat...sto? prvorodjeni...ajde njemu nista nije jasno al ajde udalji se od stola ko sto mu je receno...
i oni tu pitaju, i moj stari indirektno postavlja pitanje oce li proc na ispitu iz medicine?a da ili ne, ako ne , onda na kojem pitanju? duh napise na onoj ploci samo MALJA!
sutra amoj stari na ispitu padne iz anatomije dlake...pito jos poslje koji je njegov cvijet, ovaj mua reko glog (cvijet liječništva) i moj stari nakon nekolko godina postane liječnik...
nego meni nije jasno kako on zna vec buducnost, ocito i proslost...


Pa vrijeme zapravo i ne postoji ali to nama nije jasno jer smo ograničeni moćima tijela. Čovjeku je prirodno da uzroku slijedi poslijedica međutim što ako posljedici slijedi uzrok. Odnosno što ako neko ima plan da se nešto postigne (znači posljedica) i priprema uzroke tako da se plan ispuni. I mi sami prije rođenje znamo naš budući život pa se ipak rađamo bez obzira kakav će život biti. I dalje uopšte nije nemoguće reinkarnirati se "prije" ili "poslije" posljednjeg života. Tvoj sljedeći život te može voditi ili u daleku budućnost ili daleku prošlost. Svi mi zapravo dolazimo iz nekakve "budućnosti" jer nam je ona poznata. Sad pitanje je koliki ko uvid ima u taj plan. Što si "niži" po zrelosti uvid u plan je manji i obratno. Uvid u plan ti daju oni koji su "iznad" i to vrlo nerado u stvari moraš ih dobro iznervirati kako bi ti dozvolili uvid a to treba smatrati naročitim vidom pažnje i milost. :)

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Besmrtnost
PostPostano: ned jan 03, 2010 2:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
http://www.ayfaar.org/en/archive-of-books?id=99

http://imminst.org/forum/index.php?act=ST&f=67&t=831

STARGATE episode 8
http://www.imminst.org/forum/index.php?showtopic=35280

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: IMMORTALITY IS AVAILABLE TO EVERYONE
PostPostano: ned jan 03, 2010 5:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Pa mi i jesmo besmrtni. Samo tijela su kvarljiva i smrtna. Kad se tijelo potroši odbacuje se i prelazi se u novo. Što će mi besmrtnost u tijelu starom 300 godina kad ne mogu ni jesti ni piti ni j**** kad mi je volja?

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 71 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz