Sada je: sub apr 27, 2024 7:13 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri nov 04, 2009 11:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
ewo nesto sto sam sinoc doziwio.

citajuci, sada po drugi put, bringers of down onaj dio o nasem bicu kao multidimenzionalnom te njegowoj swrhi, koja po njima postoji da pra-stwaratelj doziwi swa iskustwa putem nas, tamo na kraju prwe trecine teksta obuzeo me neki iskonski strah. neznam kako da ga nazowem ili opisem jer je nemoguce rijecima, ali nista ne mogu u owom trenutku usporediti sa tim. u tih 5-6 sekundi mi je kroz glawu samo prosla owa iluzija, owa swrha postojanja - strah od nestajanja swega owog.

swe sto znam, osjecam, widim, wolim, nestaje radi iskustwa samog pra-stwaratelja. swe sto postoji, citaw owaj kompleks mjesta, drzawe, kontinenta, zemlje, galaksije, swemira ustwari - ne postoji!
nakon toga sam sa nekim tuznim osmjehom na licu osjetio besmislicu ljudskih nastojanja da (pod)cine owaj swijet sebi radi uziwanja u owozemaljskom. kao da sam nakon toga shwatio njihow (i moj) strah i osjetio Ljubaw prema swima, bar na tren. osjetio onaj apsurd prema gomilanju prolaznog i strahu od istog.
jako cudno sam se osjecao. jako, da sam se zapitao sto je taj osjecaj i da li sam ja sam sebe ubijedio neke (cudne) stwari. pitam se da li je netko od was imao slicna iskustwa?
ewo jutros nisam mogao a da ne kupim noni i prijatelju neki mali dar. neznam, kao da sam se oprastao. cudno, zar ne?
:love3:

p.s. inace racun za jabuke, kao poklon prijatelju, je bio 6,66kn! "cudna" slucajnost... :wink:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri nov 04, 2009 2:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Slicno i ja osjecam kad razmisljam i citam o takvim stvarima. Samo sto kod mene nema straha, nego ovaj drugi dio kao sto si rekao. Sve ti postane svejedno u tom trenutku i osjecas se lijepo. Ne bojis se npr. smrti i "ovozemaljskih" problema :wink:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri nov 04, 2009 7:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
drago mi je sto nisam sam... :thumbup:
:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri nov 04, 2009 8:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
ja ponekad osjetim veliku tugu naspram svijeta i njegove patnje. a istovremeno neku neopisivu ljepotu.
kao da su patnja i ljepota ovoga svijeta nerazdvojni i čine harmoniju postojanja.
pogledam oko sebe i vidim bića koja pate, pa me prožme osjećaj sažaljenja i suosjećanja, te bliskosti s njima jer mi se čini da ni ja neću biti (i nisam) iznimka u toj kolektivnoj patnji....a opet se u tome svemu krije Ljepota...

:cry: :love6:


_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri nov 04, 2009 10:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
extranoize je napisao/la:
ja ponekad osjetim veliku tugu naspram svijeta i njegove patnje. a istovremeno neku neopisivu ljepotu.
kao da su patnja i ljepota ovoga svijeta nerazdvojni i čine harmoniju postojanja.
pogledam oko sebe i vidim bića koja pate, pa me prožme osjećaj sažaljenja i suosjećanja, te bliskosti s njima jer mi se čini da ni ja neću biti (i nisam) iznimka u toj kolektivnoj patnji....a opet se u tome svemu krije Ljepota...

jeste. isto osjecam i ja u zadnje wrijeme. u swoj toj patnji koje widjas kod drugih uwidis da to moraju SWI proci da bi spoznali. i zato koliko god da morbidno zwucalo, lijepo je to swe...
:blob:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: čet nov 05, 2009 10:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto maj 19, 2009 1:43 pm
Postovi: 488
Lokacija: na putu...
a meni bude teško jer se ne bih željela rastati od svog dragog i svoje djece i čak kad mi padne na pamet da to mogu recimo i da onda nestane to saznjanje o njima - ne želim.
Tu se sjetim one babe u Šumi Striborovoj -Stribor joj je rekao da može otići sa Zemlje i da će uživati i neće ni znati za sina i njegovu nevolju kad pređe - samo će uživati. A baba je onda rekla da radije trpi svu nevolju ovog svijeta i da je uz sina nego da ode i ne zna niti da je postojao sin :love5:
Nato je Stribor rekao da se prekida prokletstvo i sav svijet pretvara u taj novostvoreni "raj" - i nestanu sve nevolje.
čudno je to sve, ko bi to mozgom pojmio kako će biti, mislim kad se pređe valjda sva "lica"-osobe nestanu, neće biti mama-sin, muško-žensko, bit će to možda neka astralna bića....
ako uopće i mogu preć kad se bude prelazilo...... ili.... ili


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: čet nov 05, 2009 3:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Ti tek sad!? :mrgreen:

Welcome to the club :D

I to je normalno kod nekih materijala, sve zavisi sta rezonuje sa tobom. Postoje teorije da je taj strah nesto iskonstruirano i ubaceno u nas specijalno da nas se odvrati od daljeg zanimanja za takve materijale a postoji i teorija koja kaze da je to prirodno. Kod raznih ljudi se razlicito manifestuje, ali kako god bilo izgleda da je to dobar znak.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: čet nov 05, 2009 11:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Postoje teorije da je taj strah nesto iskonstruirano i ubaceno u nas specijalno da nas se odvrati od daljeg zanimanja za takve materijale

izgleda da im nije uspjelo... :love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: pet nov 06, 2009 10:22 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
bad.ass je napisao/la:
... pitam se da li je netko od was imao slicna iskustwa?...


Opisao sam gotovo istu stvar (zajedno s nekim drugim članovima)na Kasiopejci i predrasude, samo kod čitanja C's,ali evo da ponovim:


Citat:
Izgleda da to "moraju" proći svi koji se upuste u "avanturu" sa Kasiopejcima.

Bio sam potpuno uvjeren da sam se određenim tehnikama zauvijek riješio takvih strahova i napada panike do trenutka kad sam na Jackovoj stranici "nabasao" na transkripte.
Tol'ko sam se prenerazio da nekoliko dana nisam išao spavati bez svijeća i tamjana koji su gorili cijelu noć, ali nisam odustajao od čitanja jer sam u isto vrijeme u svojoj suštini bio potpuno "siguran" da to sve (ili barem dobru većinu toga) "znam" oduvijek samo se nisam mogao sjetiti.

Odjednom su se samo poslagale kockice davno skupljenih informacija sa različitih strana i krajeva tako da mi je sav taj iznenadni nalet straha bio na neki način "pokazatelj istinitosti" materijala i samo još veći poticaj da nastavim sa istraživanjem i uspoređivanjem.

Čak sam na fizičkom nivou, za vrijeme prvog čitanja, osjetio vrlo snažno pulsiranje negdje između srca i grla kao refleksiju osjećaja straha i panike-bar sam to tada tako mislio-koja mi je bila skroz čudna s obzirom na to da se inače taj osjećaj pojavljivao u predjelu trbuha. Kasnije sam za to pulsiranje našao objašnjenje u Donosiocima svitanja (i ne samo za to nego i za poveliku količinu situacija i događaja iz mog života i to od samog rođenja-ono, kao da mi se knjiga skroz osobno obraća-čudesan osjećaj utjehe i mira) koji su po kasiopejcima ustvari ista "ekipa".
Upravo taj "balans" između strahova i napadaja panike te nekog dubljeg intuitivnog osjećaja spokoja i pripadnosti me nagoni da još uvijek i nanovo čitam i pratim (između hrpe svega ostalog slične tematike) transkripte i Laurinu seriju Val.( i ne samo balans, nego i mazohistička potreba za izazivanjem tog osjećaja straha i panike na fizičkom nivou, kako bih se mogao "pomaknuti" u svijesti i iz nekim dubljih nivoa svog bića umiriti i promatrati fizičke reakcije)

A što se topic-a tiče, smatram da riječi "Kasiopejci i predrasude" čak ne bi trebali niti stajati zajedno u istoj rečenici, jer ono na što me čitanje tih materijala navodi je upravo to da je jedna od potki izlaganja u transkriptima odbacivanje svih predrasuda i otvaranje uma za SVE mogućnosti i informacije, a sve u svrhu razvijanja sposobnosti za jednu objektivniju procjenu kako sebe tako i svijeta u kojem živimo.


:love3: :love5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 23, 2009 7:50 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: ned jun 21, 2009 12:45 pm
Postovi: 25
Buđenje je smrt vere u nepravdu i tragediju. Čudo.
Pozdrav

_________________
ČOVEK je isto što i BOG


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: čet dec 24, 2009 12:49 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
bad.ass je napisao/la:
ewo nesto sto sam sinoc doziwio.

citajuci, sada po drugi put, bringers of down onaj dio o nasem bicu kao multidimenzionalnom te njegowoj swrhi, koja po njima postoji da pra-stwaratelj doziwi swa iskustwa putem nas, tamo na kraju prwe trecine teksta obuzeo me neki iskonski strah. neznam kako da ga nazowem ili opisem jer je nemoguce rijecima, ali nista ne mogu u owom trenutku usporediti sa tim. u tih 5-6 sekundi mi je kroz glawu samo prosla owa iluzija, owa swrha postojanja - strah od nestajanja swega owog.

swe sto znam, osjecam, widim, wolim, nestaje radi iskustwa samog pra-stwaratelja. swe sto postoji, citaw owaj kompleks mjesta, drzawe, kontinenta, zemlje, galaksije, swemira ustwari - ne postoji!
nakon toga sam sa nekim tuznim osmjehom na licu osjetio besmislicu ljudskih nastojanja da (pod)cine owaj swijet sebi radi uziwanja u owozemaljskom. kao da sam nakon toga shwatio njihow (i moj) strah i osjetio Ljubaw prema swima, bar na tren. osjetio onaj apsurd prema gomilanju prolaznog i strahu od istog.
jako cudno sam se osjecao. jako, da sam se zapitao sto je taj osjecaj i da li sam ja sam sebe ubijedio neke (cudne) stwari. pitam se da li je netko od was imao slicna iskustwa?
ewo jutros nisam mogao a da ne kupim noni i prijatelju neki mali dar. neznam, kao da sam se oprastao. cudno, zar ne?
:love3:

p.s. inace racun za jabuke, kao poklon prijatelju, je bio 6,66kn! "cudna" slucajnost... :wink:


Da poslije ogromnog niza života na raznim nivoima duhovnog razvoja predstoji nam sjedinjavanje s Tvorcem. Pri tome ne gubimo ni trunku svojega sjećanja i svoje samosvijesti osim što istovremeno postajemo svjesni i svih drugih.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 3:05 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri dec 30, 2009 1:07 am
Postovi: 3
[quote]ja ponekad osjetim veliku tugu naspram svijeta i njegove patnje. a istovremeno neku neopisivu ljepotu.
kao da su patnja i ljepota ovoga svijeta nerazdvojni i čine harmoniju postojanja.
pogledam oko sebe i vidim bića koja pate, pa me prožme osjećaj sažaljenja i suosjećanja, te bliskosti s njima jer mi se čini da ni ja neću biti (i nisam) iznimka u toj kolektivnoj patnji....a opet se u tome svemu krije Ljepota...[/quote

Kolega , mislim da se slažemo, našla sam konačno istomišljenika.Ovo je poruka onima koji misle da imaju posebne zasluge tamo gore, i da idejom da se mora nešto činiti da bi se stekle te zasluge, ne dobija ništa jer je u tu ideju upleten ego.Znači činim nešto da bi bio iznad ili više zaslužan.Ja volim sve ljude, a do toga sam došla kroz patnju:vidim ljude koji pate, šta vam to govori.Ne postoji manje ili više zaslužan,ko god vam govori suprotno stvara vam opasnu iluziju koja unazađuje.Ono što ljudi ne rade je deljenje.Deljenjem patnje, deljenjem sreće,deljenjem blagostanja pa ljudi mi sad i baš ovde delimo jedan vazduh,a šta vam to govori?Od sad za mene je svaki čovek mali bog, izbacujem osporavanje, svako ima pravo na slobodu mišljenja i izražavanja, stila života ako time ne ugrožava sebe i ili druge,u suprotnom osporeno mu je pravo na razvoj i rast,zamislite da IZVORU osporite pravo na razvoj, a od njega ste potekli.Ja navijam :STOP REPRESIJI ma kako se ona zvala,pa makar se zvala nekim vrlo produhovljenim imenom,ili imenom zavijenim u veo tajne.Potecite reke,dunite vetrovi,cvetajte cvetovi,ljubavnici volite,svićite zore...
Ne verujete mi?Upravo sam ostavila ljubavnika jer je pokazivao znake potrebe za slobodom.A šapnuće vam moja duša:ONA GA VOLI

PLANETO MOJA NAJVEĆA I NAJLEPŠA NA SVETU VOLIM TE

_________________
Mudar kao zmija,bezazlen kao jagnje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 11:35 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 21, 2009 9:45 am
Postovi: 24
...

Sredi se malo, prestani sa tim produhovljenjem
i pričama o slobodi i ako ga voliš, zovi ga...

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 11:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Hop hop cupa, jupiiii, svetlo svetlo pcelice i zvonca.

cvrc :mrgreen:

Nego "Pravi" i "feather" evo malo linkova da se obavestite cime se bavimo ovde na ovom forumu.

Pravi do sad nije pokazao interesovanje za te teme, nego vodi neku svoju politiku, a feather je u startu krenula sa nama dobro poznatim programom koji ovde zovemo NABS* (tako nam se omaklo :mrgreen: )


viewtopic.php?f=7&t=39

viewtopic.php?f=7&t=11

viewtopic.php?f=7&t=20

viewtopic.php?f=7&t=815

viewtopic.php?f=7&t=501

viewtopic.php?f=5&t=4

viewtopic.php?f=7&t=731

viewtopic.php?f=7&t=23

viewtopic.php?f=7&t=109



New Age Bull Shit :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 12:08 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 21, 2009 9:45 am
Postovi: 24
Odmah si me provalio, borče za slobodu.
Sada kada vidim čime se vi ovdje bavite, mada koristio si množinu,
pa bih isključio ostale, porastao si u mojim očima, a istovremeno ja se osjećam,
tako mali...
Pa čovječe otkrio si mi čitav jedan logičan svijet.
A ja jadan primio se na ovaj novi pokret.
Srećom uvijek ima modernih revolucionara, da ne posrnemo.
:D

Ipak, hvala, zaista, na trudu za usmjerenje.
Bilo bi taj trud cijenjen još više da ga nisi zamazao svojim egom.
Pozdrav druže... :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 1:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Pravi,

ovde se ne bavimo slobodama i demokratijama, ovaj forum nije za druzenje.

Ovo je metafizicki forum, kao sto pise u naslovu. Uklopi se (bavi se onime cime i vecina clanova) ili nadji sebi drugo mesto na internetu, jednostavno je.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 1:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Pravi je napisao/la:
Bilo bi taj trud cijenjen još više da ga nisi zamazao svojim egom.

bas me interesira postoji li na owom forumu netko tko je nerazmazan njime? :mrgreen:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 2:27 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 21, 2009 9:45 am
Postovi: 24
Arbitrium Liberum je napisao/la:
Pravi,

ovde se ne bavimo slobodama i demokratijama, ovaj forum nije za druzenje.

Ovo je metafizicki forum, kao sto pise u naslovu. Uklopi se (bavi se onime cime i vecina clanova) ili nadji sebi drugo mesto na internetu, jednostavno je.


Odakle ti ideja da ja nisam uklopljen.
Opet zaključuješ neosnovano,
da hoću da se družim, bavim slobodama i demokratijama...
Kao i u prošlom postu da sam u duhu novog doba i da mi treba pomoć oko tema.
Ne vidim kako se ja to razlikujem neuklopljen od većine.
Ili tebi nešto nije po volji.
Ne sviđa ti se možda kako sam ti odgovorio.
Inače, sviđaju mi se većinom teme koje si mi predložio.
Gurđijeva, Oshoa i ostale mogu da čitam i sam, ali zanimljivo je kako ih drugi doživljavaju,
zato sam i ovdje pored ostalog.
Ali jako je bitno ko su ti drugi.
A ja sam tek stigao.
I evo tebe već upoznajem.
Vidjeću baš šta ti misliš o tim temama.
Pošto si već uklopljen.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 2:29 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 21, 2009 9:45 am
Postovi: 24
bad.ass je napisao/la:
Pravi je napisao/la:
Bilo bi taj trud cijenjen još više da ga nisi zamazao svojim egom.

bas me interesira postoji li na owom forumu netko tko je nerazmazan njime? :mrgreen:


Ne postoji, naravno :D
Ali lijepo je kada ga kontrolirano i sa mjerom razmazujemo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 3:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Pravi je napisao/la:
Ali lijepo je kada ga kontrolirano i sa mjerom razmazujemo.

jesi li se mozda upitao da prilikom "kontroliranog razmazavanja" ti ne kontroliras njega nego on tebe? :-k

:love6:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 66 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz