Sada je: sub apr 27, 2024 3:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 4:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Pravi je napisao/la:
bad.ass je napisao/la:
Pravi je napisao/la:
Bilo bi taj trud cijenjen još više da ga nisi zamazao svojim egom.

bas me interesira postoji li na owom forumu netko tko je nerazmazan njime? :mrgreen:


Ne postoji, naravno :D
Ali lijepo je kada ga kontrolirano i sa mjerom razmazujemo.


Ovo mi mirise na Superfroga :mrgreen:

Ili na nekog superfrogovog klona :D definitivno nije tipa Astralwalker, on je mastovitiji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 6:13 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 21, 2009 9:45 am
Postovi: 24
...


A ne, ne...ja nisam klon.
Ja sam Pravi :D
I nemoj sad da se izvlačiš,
naći ću te ja i na tvojim omiljenim temama.
Hoću da me naučiš, sve što znaš. :D :D


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 6:13 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Njah, :) mislim da je "plavi" tu: viewtopic.php?p=79803#p79803
A ako nije, onda nije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 6:19 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 21, 2009 9:45 am
Postovi: 24
bad.ass je napisao/la:
Pravi je napisao/la:
Ali lijepo je kada ga kontrolirano i sa mjerom razmazujemo.

jesi li se mozda upitao da prilikom "kontroliranog razmazavanja" ti ne kontroliras njega nego on tebe? :-k

:love6:


Jesi li se ti upitao da li posle ovakvog pitanja očekuješ ozbiljan odgovor.
Ili si možda već riješio i pitanje o kokoški i jajetu :D
Ne pišem ovo iz arogancije, čini mi se da si pristojan, ali čemu u krug...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 6:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Pravi je napisao/la:
...


A ne, ne...ja nisam klon.
Ja sam Pravi :D
I nemoj sad da se izvlačiš,
naći ću te ja i na tvojim omiljenim temama.
Hoću da me naučiš, sve što znaš. :D :D


...


1. Ja, niti bilo ko drugi. ne moze da te nauci nicemu. To mozes samo ti sam, ako zelis.

2. Nastupas veoma arogantno. To moze biti iz dva razloga:

1- jos uvek nisi siguran u sebe i ono sto pricas, pa sve prebacujes na salu i zezanje. Ali imas iskrenu zelju za znanjem, samo jos uvek ne znas kako da to ispoljis.

2- rodjen si kao psihopata ili pak samo kao narcisoidna licnost, nemas strah od odbacivanja, niti bilo koji drugi, i sve ovo shvatas samo kao zezanje i ubijanje vremena sa tamo nekim budaletinama na nekakvom forumu.

Resenje su sledeca:

za tacku 1: Opusti se, sve je u redu. Ovde nemas potrebe za samoodbranom, ako bude bilo bices odbranjen, i znaces i sam da se branis. Zaboravi ono sto mislis da znas i zaboravi da si dosao da nas necemu naucis (ako tako razmisljas). Glavno je da se opustis i da ne brines, ako stvarno imas zelju da nesto naucis kroz interakciju sa ljudima na ovom forumu.

za tacku 2: nema konkretnog resenja, ako si narcisoidna licnost, psihopata ili pak samo zalutali organski portal koji misli da je ovo zezanje, obavices ono sto "mislis" da treba da obavis i sam ces otici. Ako si takav neces se mnogo gristi oko toga. Niti bi i imao koristi od ovog foruma.


Stvar je stvarno toliko jednostavna, sve od tebe zavisi. Mi ovde ne caskamo o trivijalnostima, ne bavimo se elokvencijom, ne nadmudrujemo se i ne dokazujemo. Na ovom forumu je veoma tesko i u isto vreme veoma lako biti banovan, opet sve od tebe zavisi i tvog nivoa svesti. Verujem da ce se to vec samo ispoljiti i da ce za tebe biti onako kako treba da bude.


I jos jednom da ponovim, za svaki slucaj, ako si stvarno iskren i ako zelis, mozes mnogo ovde da naucis. Ako ne, i to ce doci na svoje. Ti biras.

Pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 7:15 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon dec 21, 2009 9:45 am
Postovi: 24
Uradi sebi psihološki profil, mada je to najteže,
i pokušaj da uvidiš zašto ti je toliko stalo da sve ovo ,,objasniš"
a pritom zanemaruješ kako si me dočekao,posle mog bezazlenog komentara,
koji i nije bio upućen tebi.
Naravno da ću da učim.
Koliko vidim za sada, od tebe vrlo malo, iako je jasno da si inteligentan.
Međutim inteligencija nije dovoljna.
Pominješ banovanje, predlažeš šta bih mogao, radiš mi psihološki profil,
nastavljaš kontinuirano da dovedeš stvari u tvoj ego-red.
Moja svijest je na dovoljnom nivou da uvidim kada je neko pod predrasudama
i misli da ima prednosti samo zbog trenutka u kojem se nalazi.
Nikada me nije impresionirao položaj ili znanje čovjeka, samo koliko je isti čovjek.
Predlažem pauzu :D
Da ne smetamo dalje temi...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri dec 30, 2009 8:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Pravi je napisao/la:
bad.ass je napisao/la:
jesi li se mozda upitao da prilikom "kontroliranog razmazavanja" ti ne kontroliras njega nego on tebe? :-k

:love6:


Jesi li se ti upitao da li posle ovakvog pitanja očekuješ ozbiljan odgovor.
Ili si možda već riješio i pitanje o kokoški i jajetu :D
Ne pišem ovo iz arogancije, čini mi se da si pristojan, ali čemu u krug...

ne, ocekujem wic tjedna. :mrgreen:
nego, ko kaze da idem(o) u krug?

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: čet dec 31, 2009 3:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
Nikada me nije impresionirao položaj ili znanje čovjeka, samo koliko je isti čovjek.


Sta tebe impresionira ili ne, je ovde sasvim beznacajno. Da li mislis da bi trebalo da posvetimo paznju tome?

Dobro. Da li bi mogao tu svoju tvrdnju i da objasnis, da obrazlozis sta mislis pod time? Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: uto jan 12, 2010 5:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jul 26, 2009 10:59 am
Postovi: 171
Lokacija: Tu i tamo
bad.ass

kužim te, ja naprimjer dok čitam poruke pledijaca-1.dio, osjećam kao da ću izletjeti iz tjela.
Neznam kako, šta, samo taj nevjerovatan osjećaj

_________________
pamet u glavu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: uto jan 12, 2010 8:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
drago mi je zbog toga. kada sam ja poceo otkriwati metafizicke wode citajuci neke stwari (newezano za plejade), iskusio nekoliko sjecanja na pola sekunde u widu "flash-back" trenutaka koji su mi "pokazali" da je to sta citam ustwari wec proziwljeno od moje strane.

takodjer se zadnjih godina ucestalo sjecam dawno proziwljenih snowa koje sam imao kao dijete. interesantno je sto prilikom nekog trenutka za koji osjetim da sam ga wec proziwio (deja-wu) ubrzo utwrdim da sam to dawno sanjao. to mi se desilo npr. prije par godina u sarajewu kada sam cekao u redu za kartu na autobusnom kolodworu. kada sam dosao na red, odjednom sam osjetio cijelu tu prostoriju i tu zenu ispred mene koja je uprawo bila gotowa sa kupnjom karte. osjetio sam sjecanje na to swe, kao da sam to wec doziwio. i onda se sjetim da sam taj trenutak sanjao kao dijete. pitanje je, da li je to uopce bio san?
ono sto je fascinatno jest da ja do tada nikada prije u ziwotu nisam bio u sarajewu, pogotowo ne cekajuci red za karte u powelikoj i hladnoj prostoriji na autobusnoj stanici u tom gradu! :-k

istina, na kraju se moram zapitati i priupitati je li mozda to swe fikcija i imaginacija mog sposobnog uma koji me u kombinaciji sa doziwljenim/widjenim/procitanim trenucima u owom realitetu "jebe u mozak" (sam sebe? :mrgreen: ). widjet cemo jos, no nesto mi gowori da (ipak) nije imaginacija...

:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: čet jan 14, 2010 3:55 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
strah je jedna od nasih mana, kazu da nam je strah prijatelj, jer kao, kad se bojima onda to necemo uraditi i samim tim stradati npr rat bitka zvijer zmija sta ja znam, ali bas suprotno, strah nam je neprijatelj zbog kojeg se bojimo prevladati situacije i krenuti u neki bolji zivot neopterećen malogradjanskim, nagonskim, primitivnim stvarima...
nekim je ljudima bas tesko prihvatiti ZNANJE bas zato sto ga se boje, ali da ga znaju ne bi se bojali, svi smo jedno, svi smo isti, svijet koliko je s jedne strane lijep toliko je i s druge ruzan i dio smo njega tako da trebamo osjetiti i jedno i drugo, i opredjelit se za koje ces ili jedno ili drugo...
a na trenutke kao da osjetim, kao da vidim svu tu povezanost od molekule do morža, svi smo jedno povezani indentični a osjecaj isto kao da si uronjen u vodu i sam postanes voda tako nesto


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: čet jan 14, 2010 3:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
i ajde matere ti prestani pisati to duplo v w molim te...
nemas pojma koliko iritira i smeta čitanju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: čet jan 14, 2010 7:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Judziin je napisao/la:
strah je jedna od nasih mana

apsolutno se ne slazem sa tom twrdnjom. strah je dio naseg bica. dio puta i definitwno nije nesto sto treba promatrati kao manu, samo kao proces sazrijewanja koji je tu da nam olaksa spoznaju. promatrati ga kao manu cinimo (mislim) pogresan korak koji nas moze odwesti na tezi dio puta, jer nam je onda swa intencija u tome da taj strah odgurnemo od sebe. a ustwari, trebalo bi suprotno. prigrliti ga, obljubiti ga - osjetiti ga...

Judziin je napisao/la:
svi smo jedno, svi smo isti, svijet koliko je s jedne strane lijep toliko je i s druge ruzan

swijet je takaw kakaw jest, no mi ga swojim "intelektualnim" simbolickim interakcionizmom pretwaramo u priwlacne/nepriwlacne pridjewe. dakle, swe je tako kako jest, jer drugacije ne moze. nekome lijepo, nekome ruzno, nekome neinteresantno, nekome cudesno, blesawo, preslatko, itd.

Judziin je napisao/la:
i dio smo njega tako da trebamo osjetiti i jedno i drugo, i opredjelit se za koje ces ili jedno ili drugo...
a na trenutke kao da osjetim, kao da vidim svu tu povezanost od molekule do morža, svi smo jedno povezani indentični a osjecaj isto kao da si uronjen u vodu i sam postanes voda tako nesto

eto. imas prilike za jos jedno opredjeljenje - citati ili ne, pitanje je sad! :mrgreen:

:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: čet jan 14, 2010 9:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 264
Judziin je napisao/la:
i ajde matere ti prestani pisati to duplo v w molim te...
nemas pojma koliko iritira i smeta čitanju


Nije to duplo vec falicno v, a bad.ass kad treba verovatno pise 'vorld' :| Inace mi nesmeta ova pojava jer preskacem takve postowe :toothy2:
:offtopic:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: čet jan 14, 2010 9:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
glock je napisao/la:
Judziin je napisao/la:
i ajde matere ti prestani pisati to duplo v w molim te...
nemas pojma koliko iritira i smeta čitanju


Nije to duplo vec falicno v, a bad.ass kad treba verovatno pise 'vorld' :| Inace mi nesmeta ova pojava jer preskacem takve postowe :toothy2:
:offtopic:

eto. jos jedan simbolicki interakcionizam na djelu... :mrgreen:

:love3:

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: čet jan 14, 2010 10:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Citat:
i ajde matere ti prestani pisati to duplo v w molim te...
nemas pojma koliko iritira i smeta čitanju

:offtopic:

External consideration :ontopic:

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: uto jan 26, 2010 9:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 26, 2010 8:08 am
Postovi: 68
Već nekih 3 mjeseca sam redovito na ovim stranicama i pohvale administratorima i onima koji ih posjećuju.

Naime imam jedan problem i htio sam se posavjetovati s nekim od vas ako ste doživjeli slično.
Noćas sam se probudio tresući se od glave do pete a u predjelu pleksusa sam osjetio nešto kao grčenje, slično strahu a opet ne strah jer sam donekle svjestan spodoba koji žive od naše energije. Trajalo je to više od pola sata te sam se ustao i šetao po kući. Tresao sam se kao da sam gol na -15 stupnjeva, i koliko god se zagrnuo u ogrtač nije pomoglo. Tada sam počeo razmišljati o bijeloj svjetlosti, ljubavi kako ulazi u mene i ispunjava me. Osjetio sam popriličnu toplinu i nakon nekog vremena sam uspio zaspati. Često se ujutro budim umoran i ne naspavan, to mi se dogodilo već dva puta. Prvi put se dogodilo prije nekih 5-7 godina kad sam još živio s roditeljima te sam na majčino inzistiranje usred noći otišao na hitni prijem bolnice gdje su me pitali da li se drogiram jesam li do sada imao psihičkih smetnji i tako sve ljepše od ljepšeg. Naravno na ovo sve je odgovor ne. Od tada do prije nekih 2 mj kad sam počeo proučavati ove materijale se to nije pojavljivalo. Ako je to cijena moje spoznaje svijeta oko mene ja ću nastaviti, samo me zanima da li je netko imao slično iskustvo ili sam ja stvarno malo :-"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: uto jan 26, 2010 11:40 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet jan 21, 2010 1:43 pm
Postovi: 26
3PO,
ne znam šta bih ti mogao savetovati. Nemam lično iskustvo niti sam čuo slično. Ja sam malo povezao neke stvari, e sad da li je to istina ne znam jer kažem da nisam sreo takvo iskustvo. Ja se nekad umem ponekad onako stresti - kao kad nam je hladno a nije. Ali ne pridajem tome neki značaj. Ne pamtim kada mi se zadnji put to desilo. Jedino na osnovu toga ti pišem.

Ljudi se znaju tresti od neispoljenog besa ili straha najčešće u situacijama kada se seksaju, sanjaju (ili pri buđenju kao tebi), kada su konzumirali halucinogen. Ukratko to su situacije u kojima gubimo ego. Tu kreće povezuša. A telo je povezano sa duhom, sa istinskim ja, sa nesvesnim i prirodno mi je da reaguje na promene stanja.
Možda ti ovo da neki novi uvid, možda ne. Ali nadam se da ćeš si objasniti ovo.
Pozdrav!

_________________
"If the doors of perception were cleansed, every thing would appear to men as it is, infinite." W.Blake


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: sri jan 27, 2010 9:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 01, 2007 4:25 pm
Postovi: 2372
Lokacija: Split
3PO je napisao/la:
Već nekih 3 mjeseca sam redovito na ovim stranicama i pohvale administratorima i onima koji ih posjećuju.

Naime imam jedan problem i htio sam se posavjetovati s nekim od vas ako ste doživjeli slično.
Noćas sam se probudio tresući se od glave do pete a u predjelu pleksusa sam osjetio nešto kao grčenje, slično strahu a opet ne strah jer sam donekle svjestan spodoba koji žive od naše energije. Trajalo je to više od pola sata te sam se ustao i šetao po kući. Tresao sam se kao da sam gol na -15 stupnjeva, i koliko god se zagrnuo u ogrtač nije pomoglo. Tada sam počeo razmišljati o bijeloj svjetlosti, ljubavi kako ulazi u mene i ispunjava me. Osjetio sam popriličnu toplinu i nakon nekog vremena sam uspio zaspati. Često se ujutro budim umoran i ne naspavan, to mi se dogodilo već dva puta. Prvi put se dogodilo prije nekih 5-7 godina kad sam još živio s roditeljima te sam na majčino inzistiranje usred noći otišao na hitni prijem bolnice gdje su me pitali da li se drogiram jesam li do sada imao psihičkih smetnji i tako sve ljepše od ljepšeg. Naravno na ovo sve je odgovor ne. Od tada do prije nekih 2 mj kad sam počeo proučavati ove materijale se to nije pojavljivalo. Ako je to cijena moje spoznaje svijeta oko mene ja ću nastaviti, samo me zanima da li je netko imao slično iskustvo ili sam ja stvarno malo :-"


3PO, mogu ti reći da sam i ja u početku imao svakakva sranja "parapsihološke" prirode, ali poput svih ostalih stvari to prođe - jer ništa trajno nije!
Učinio si odličnu stvar s vizualizacijom svijetlosti, i ubuduće samo tako nastavi! :thumbup:
Želim ti svako dobro!

:love3:

_________________
sve prolazi...
osim ljubavi...!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskonski strah tokom citanja materijala sa plejada?
PostPostano: pet jan 29, 2010 2:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 26, 2010 8:08 am
Postovi: 68
@aamon

Haaaaaaaa......... odahnuo sam, veseli me taj odgovor, već sam mislija da sam jedini kojem se to dogodilo i da san malo :-" iako točno osjećam da mi se isisaje energija kroz pleksus i nakon toga se osjećam bez snage i predio pleksusa mi nekako vibrira kao da će se raspasti ako ga dotaknem...


Hvala!!!!!!!!!!!! :love6:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 41 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 91 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz