Sada je: sub apr 27, 2024 2:21 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: čet maj 13, 2010 12:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Postavljam pitanje zasto su lica vecine humanoida - nas sadasnjih ljudi asimetricna?

Dosadasnji ponudjeni odgovori ne odavaju kljuc pitanja?
Gdje dalje istraziti. Hvala

Promatrajuci ljude na prvom kontaktu moguce je po obrisu lica spoznati mnoge stvari o samome neju bez med pregleda te psiholoske analize.

slika
slika
slika

http://www.forum.hr/showthread.php?p=26364300

zanimljivo je ovo jako

http://www1.net.hr/zdravlje/page/2009/1 ... 74006.html
http://www.jutarnji.hr/simetricno-lice- ... =7&p=87633

Nezdovoljni ste što vam obje strane lice nisu sasvim simetrične? Budite sretni da je tako. Ako je vjerovati poznatom ruskom patologu simetrija lica siguran je predznak skore smrti.
Psihijatar, patolog i doktor filozofije i medicine Jevgenij Černosvitov iznio je teoriju po kojoj se skora smrt neke osobe može predvidjeti pomnijim promatranjem lica. Smrt navodno dolazi nakon što obje strane lica postanu simetrične, izvještava Jutarnji list.

Ovaj ruski stručnjak patologije cijeli život promatra lica preminulih i ima kolekciju od nekoliko stotina posmrtnih maski, uključujući i lica poznatih kao što su Puškin, Dostojevski, Jesenjin i Napoleon. Po njegovom mišljenju ni straost, ni bolest ne mogu tako dobro ukazivati na skoru smrt kao ovaj fenomen lica.

http://cuip.uchicago.edu/~dlnarain/golden/activity8.htm
http://www.world-mysteries.com/sci_17.htm

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: lice a simetircno - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sub maj 15, 2010 8:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 02, 2009 6:27 pm
Postovi: 39
Sad san se sitila jednog dokumentarca koji san gledala o da vinciju
pričalo se o njegovim tim kodovima i crtežima i pri kraju filma je bila riječ o ljepoti i poimanju ljepote i nekom njegovom nacrtu po kojem je netko ljep tj. koliko mu je lice simetrično i točno se vidi kako se ljepše lice točnije uklapa u taj nacrt.
Isto ko što monalisa nije simetrična, pozadina slike je nejednaka.
Da Vinci je crtu obzora nacrtao na lijevoj strani primjetno niže nego na desnoj, a on nije bio sklon greškama.
To je u stvari bio njegov mali trik. Spuštajući crtu obzora s lijeve strane, da Vinci je napravio Mona Lisu puno veću s lijeve nego s desne strane. To je njegova mala privatna šala.

neznam što ste vi čuli o tome... al mi je strašno zanimljiva tema. :glasses7:

_________________
Do I diserve to be? Is that a question? And if so, who answers?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: uto maj 18, 2010 11:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Žena koja je na slici u prvom postu...

... kad je ovako prvi put ugledamo - da li vidimo kakva je duša "unutra" ( ako je uopće ima, može biti i OP )... dakle, kako po licu možemo spoznati da li je ta žena opaka bitch ili je dobra ko kruh?

Možda i ne trebamo biti toliko baš fokusirani na materijalno, fizički izgled... jer ako želimo saznati kakva osoba zaista jest - onda bi trebali znati kakva je to duša, tj. njene vibracijske frekvencije.

Bilo da se radi o muškom ili ženskom, bitna je frekvencija duše...

Recimo na primjer, jedna faca jednog lika za koji svi znamo kakav je bio:

slika

Ako i izuzmemo njegovu frizuru, primjetit ćemo kako mu je lice također asimetrično, baš kao i kod većine drugih ( manje poznatih ) ljudi...

I sad postavimo isitnsko pitanje: ako gledamo neko lice - da li ZBILJA možemo saznati kakav je "vozač" koji vozi tijelo promatranog ljudskog tijela, odnosno lica?

:shock: :shock: :shock:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 2:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 08, 2009 3:35 am
Postovi: 31
//


Zadnja izmjena: Uskost; ned dec 18, 2022 8:27 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 8:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 21, 2009 7:38 pm
Postovi: 210
Lokacija: Beograd
Citat:
naravno da mozemo iz face saznati glavne karakteristike duse i vibracije licnosti analizirajuci oči (čeoni predio) i "stav usta", o tome se govori ovdje: http://uskost.com/?p=6
http://uskost.com/?p=7



Pogledaću detaljnije sajt....

Ali....zanima me zašto je kao osnovica teorije uzeta reč USKOST, kada je osnovni kriterijum SVEST.

Svi govorimo o ŠIRINI svesti.
PROŠIRENJE svesti....ŠIRINA pogleda....ŠIROKI vidici....ŠIRINA pogleda na sebe, život i svet u kome živimo, uglavnom su atributi koji određuju ono čemu težimo, i koji određuju razvoj čoveka, njegove ličnosti, samosvesnosti, duhovnosti....
Pravac razvoja je, čini mi se, od UŽEG ka ŠIREM, a ne obrnuto....

To je samo moje zapažanje.....

Pozdrav

:love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 10:48 am 
Uskost je napisao/la:
naravno da mozemo iz face saznati glavne karakteristike duse i vibracije licnosti analizirajuci oči (čeoni predio) i "stav usta", o tome se govori ovdje: http://uskost.com/?p=6
http://uskost.com/?p=7
teorija na pomenutom sajtu govori o facama i nivoima svijesti koje one odražavaju, simbolično su podjeljene u određene hijerarhijske grupe svjesnosti, teorija ja na bazi ideje i još u fazi izrade i nije konačna, trebalo bi je doraditi i povezati više sa metafizičkim aspektima ličnosti. ako ima medju vama zainteresovanih da se malo proširi ova teorija i izvrši popis svih nijansi i sitnih karakteristika faca i detaljniji opisi njihovih vibracijskih nivoa, možemo da se organizujemo u sklopu galaksije da to uradimo na bazi ovih postavki sa sajta.


Ne znam da li si i ti jedan iz "grupne uskosti" zvane Prof.Dr. Darko Tatar, ali test je teško zakazao u mom primjeru. Ako se od TEORIJE želi išta napraviti istoj itekako treba dodati kako si spomenuo "metafizičke" aspekte jer ista ostavlja dojam da se više bavi odjelom ronioca nego samim roniocem (što je još samo jedan dokaz da iza teorije stoje "školski" psiholozi koji se i dalje čude moždanim vijugama i kemijskim reakcijama i ne mogu se maknuti od Frojdovskih "svjetonazora"). Da, odijelo je vrlo sofisticirano, logično, inteligentno i gotovo odaje dojam da bi moglo funkcionirati i bez ronioca i ako je tako može ići i na beauty contest ali takva natjecanja i kategorizacije i dalje mogu ostaviti potpuno krivi dojam i malo reći o suštini, o onome tko nosi odjelo.

Puno uspjeha u daljnjem profiliranju i dodavanju "nijansi" (ja bi rekao da prije nijansi treba dodati neke suštinske stvari). Ohrabrujuće je vidjeti citate G-a sa siteu i nadam se na neće ostati samo na njima da ne ispadne da je ovo još jedna od teorija postavljena od ljudi koji sanjaju (da su se probudili).


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 10:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
SUZY je napisao/la:

Ali....zanima me zašto je kao osnovica teorije uzeta reč USKOST, kada je osnovni kriterijum SVEST.


pa zna se,'Ime je Znak' :angel4:
i teorija i sajt su imenovani "Uskost" da bi se josh iz naslova lako uochilo koliko je ovakvo povrshno,zutoshtamparskoshpanskoserijskorealitishou-vsko gledanje na pitanja Dushe u svakom pogledu usko da uze ne moze biti,da ga ...,
ili mozda moze i uze :-k
u odnosu na ovo,chak je i Milan Tarot shirooooooooooooooooooooooooooooko vidovita Lichnost,pogotovu uz pomoc rekvizita kao kechap,majonez ,i sl. metafizichke alatke svakog teoretichara sa opsesivnim nagonom za merenje :blob:


zanimljivo kako se ovi periodi metafizichkog raspusta nedonoshenih Neo-a i krstarenja ochajnih kucanica u potrazi za duhovnoshcu uvek ponavljaju u jednakim intervalima i na svim frontovima :blob:




Uskost je napisao/la:
naravno da mozemo iz face saznati glavne karakteristike duse i vibracije licnosti

teorija na pomenutom sajtu govori o facama i nivoima svijesti koje one odražavaju, simbolično su podjeljene u određene hijerarhijske grupe svjesnosti,

teorija ja na bazi ideje i još u fazi izrade i nije konačna, trebalo bi je doraditi i povezati više sa metafizičkim aspektima ličnosti .



htedoh ovo da stavim u temu 'Vicevi i Shale',al' u zadnje vreme je opet vishe viceva u ostalim temama nego u temi o vicevima,pa da bar tu temu iskuliramo od gluposti,kad je vec poplava od viceva po chitavom forumu :mrgreen: :wink:

:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 11:45 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 21, 2009 7:38 pm
Postovi: 210
Lokacija: Beograd
Nat ,Prasimix,
jasno je meni, kao i mnogima, vaše mišljenje.....da budem preciznija - STAV....(Ličnost ima stav)
Svoj ne bih ni komentarisala! Nema potrebe.

Nego, dajmo Uskosti ŠANSU da nam da "svoj" STAV !!!!! :read:

Pozdrav

:love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 6:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 08, 2009 3:35 am
Postovi: 31
vi što kažete "test je zakazao u mom primjeru" , neznam kako to zaključujete, znači ako rezultat ne odgovara vašoj predstavi o samom sebi, onda je zakazao... ne budite subjektivni, ovaj test je ispitan na stotinama ljudi i uvijek precizno pogadja nivo svijesti osobe, mada bi neka pitanja trebalo doraditi ili zamjeniti, pa ako ima predloga javite se.. i jos nesto rekao sam da je teorija jos nedovrsena i u fazi dobre ideje na osnovu koje bi se mogla napraviti jedna obuhvatnija i preciznija klasifikacija ako ima zainteresiranih.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 9:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Mene zanima kako su svi oni ljudi na slikama svrstani u "uskost" ovog ili onog tipa... nisu valjda svi riješili onaj test ? (Icke, Slaven Bilić, Monica Bellucci, itd) :wink:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 9:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 10:20 am
Postovi: 177
Lokacija: na Žalu
Taj test djeluje uistinu obećavajuće! Iako bi "neka pitanja trebalo promijeniti i doraditi" i to je zapravo još "teorija na bazi ideje", "još je u izradi i treba poraditi na metafizičkim aspektima ličnosti". Dakle, već i u takvom stanju "precizno pogađa nivo svijesti osobe"! Što li će tek biti kad se doradi? Sva gorim od nestrpljenja da se test zgotovi u punom sjaju, i beskrajno žalim što ne mogu sudjelovati na usavršavanju tog projekta - naime, malo sam pošira u struku.

:love5: :love5: :love5: :love5: :love5:

_________________
Strahlen Gottes
sind wir hier auf Erden -
Brauchen's nur zu sein
und nicht zu werden.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 9:42 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Evo SUZY dobio je i što možemo primjetiti?

Imamo: nedovršenu teoriju koja je u fazi: dobre ideje a cilj je: precizna klasifikacija. Sama teorija je uobličena u test koji precizno, pazio sad ovo, pogađa, a pazi sad ovo, nivo svijesti osobe. A govori se i o tome da ispitanici koji su rekli da test nema veze s vezom ( tj. niđe veze ) vrlo subjektivni jer imaju predstavu o sebi.

Zaključujem: da je ovo test koji pogađa a koji se bazira na dobroj ideji uobličenoj u nedovršenu teoriju a ispitana je validnost na stotinama ljudi koji nemaju predstavu o sebi iako se neka pitanja trebaju u samom tekstu doraditi ili zamjeniti da bi se precizno pogađao nivo svijesti osobe.

Sej no mor :wink: :mrgreen: :glasses7:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 9:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 08, 2009 3:35 am
Postovi: 31
pa ništa onda, promašena ideja izgleda,
mada ja lično na faci čovjeku vidim sve neznam kako ali ga baš dobro ocjenim koliko je ograničen u razmišljaju i koji mu je domet.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 10:04 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Uskost je napisao/la:
pa ništa onda, promašena ideja izgleda, mada ja lično na faci čovjeku vidim sve neznam kako ali ga baš dobro ocjenim koliko je ograničen u razmišljaju i koji mu je domet.


Ako vidiš onda je to dar ali procjenjuješ ljude u odnosu na tebe - koliko je "ograničen u razmišljanju" u odnosu na tvoju subjektivnu procjenu, zar ne. :)

Kako ocjenjuješ one koji su neograničeni u razmišljanju i čije domete ne možeš ni da pojmiš ?

Uskost, možda nije promašena ideja nego pristup ili nedovoljno znanja...
Pročitaj OVO i OVO za početak.

Ajd' pa promisli poslije čitanja što si napisao, vidjećeš kako se otkrivaju novi okeani i novi vidici za neke nove ideje.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 10:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 08, 2009 3:35 am
Postovi: 31
ma čitao sam ja to sve odavno. kažem ti da pričam iz intuicije, može se procjeniti iz face onaj ko najšire razmišlja. ili vidjeti njegova slobodna volja ako oćeš tako. recimo kad pogledaš facu jednog Gurdjijeva sve ti je jasno? i to nije subjektivno sigurno, nego je on realno bliži istini i bogu ako oćeš.. to možeš da procjeniš i gledajući ljude na ulici. e sad ja neznam tačno šta to govori da li su oči, način na koji postavlja mišiće face, ali nešto jest, i to nešto niko do sad nije opisao i kategorizovao, zato sam mislio da bi bilo dobro da se to uradi. "oči su ogledalo duše" kaže stara izreka


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 10:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 21, 2009 7:38 pm
Postovi: 210
Lokacija: Beograd
Molim te, Uskosti,

da li ti to "pogađaš" preko teorije....ili si neki "vidovnjak"pa intuitivno.....
A gde je tu onda naučni rad na kome teorija zasnovana.
Koliko vidim, profesor je doktorirao na toj temi.

Pa i moja baba Mara pogađa "face" samo tako....
I kakve veze ima to sa Širinom Svesti....
Ako te ne mrzi, malo nam pojasni metodologiju.....

:love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 10:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
neznam zasto toliko nijecete ovo nacin opazanja.

Pa u krim policiji se po mnogim tjelisnim obiljezjima moze stosta saznati o osobi s kojim niste ni pili kavu niti rijesavali upitnik...

lice, ruke, prste itd... itd...

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 11:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto dec 08, 2009 3:35 am
Postovi: 31
SUZY mislim da nerazumiješ ovo što ja "pogađam" to isto i ti radiš samo nesvjesno. ljudi se preko faca traže, traže jedno drugo, recimo djevojkama se iz nekog razloga dopada baš taj i taj mladić, i obratno. to su nesvjesni procesi, ali uglavnom po toj energiji koja se vidi u faci, ljudi se traže, to radiš i ti i svi mi. kada hodaš ulicom vidjećeš gomilu "praznih" faca i onda će naići jedna koja "zrači" svjesnošću, to je vidljivo. pogledaj ljubavne parove, to su uglavnom nevjerovatno spojene face na potpuno istom nivou svjesnosti, čak i neki liče jedno na drugo zbog toga. metodologija još ne postoji ali me sve to jako zanima i želim da je otkrijem šta to na faci odaje svjesnost ili nesvjesnost. rekao sam da mislim da su to oči to jest čeoni predio i ono što čovjek radi sa ustima (stav usta) pa to povlači čitavu facijalnu ekspresiju.
nema potrebe za ironijom nikakvom i takvim stavom o meni kao da pričam napamet i lupam, ja nemam ništa od ovoga ako mi vi povjerujete ili ne, moj motiv je jedino razmjena mišljenja sa vama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 11:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Istina je da se iz lica mogu očitati mnoge karakteristike ličnosti, i o tome već postoji knjiga ("Govor lica" - Lailan Young) ....
Moguće je posumnjati npr za nekoga tko ima oblo čelo i babyface da je nepouzdan ili za nekoga sa kvrgavim vrhom nosa da je sklon nasilju, za duguljaste oblike svi ćemo odmah pomisliti da su "intelektualci", itd itd - ali određivati nivo svijesti ili kakve su čije vrijednosti - hmmmm? :-k
(Uz to, vrijednosti su totalno subjektivna kategorija, osim ako ne govorimo o opće prihvaćenim društvenim vrijednostima za koje se ovdje malo mari... )

Uski, jeste li vi vidjeli tu knjigu od Lailan Young?
Možda ćete prepoznati da su unutra i neke vaše spoznaje, pa je to onda to i "to" već postoji? :roll:

Inače, što se tiče one prve slike gdje su spojene dvije lijeve i dvije desne strane lica, L. Young kaže da je lijeva strana ono što pokazujemo svijetu, a desna je ono kako se stvarno osjećamo...

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Asimetričnost lica - Zlatni rez (Božanski omjeri)
PostPostano: sri maj 19, 2010 11:33 pm 
Uskost je napisao/la:
vi što kažete "test je zakazao u mom primjeru" , neznam kako to zaključujete, znači ako rezultat ne odgovara vašoj predstavi o samom sebi, onda je zakazao... ne budite subjektivni, ovaj test je ispitan na stotinama ljudi i uvijek precizno pogadja nivo svijesti osobe, mada bi neka pitanja trebalo doraditi ili zamjeniti, pa ako ima predloga javite se.. i jos nesto rekao sam da je teorija jos nedovrsena i u fazi dobre ideje na osnovu koje bi se mogla napraviti jedna obuhvatnija i preciznija klasifikacija ako ima zainteresiranih.

Da pojasnim, test ne samo da "pogađa" nivo svjesnosti osobe nego izgleda da i mjeri razinu seksualne i životne energije! Po tome sam se prepoznao! Osjećam se kao daltonista koji čitav život nije znao za svoju manjkavost. Oh, hvala ti uskosti!
Čekam na usavršenu verziju testa (mogu li se prijaviti na beta testiranje?) u kojoj želim vidjeti odnos između moje face i konfekcijskih brojeva (barem cipela i košulje) ili koji hranu najviše volim, nešto više o glazbenom ukusu i može li preporučena nadmorska visina unutar koje bi se trebao kretati? :glasses7:


Vrh
  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 25 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 84 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz