Sada je: sub apr 27, 2024 10:00 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Istina oslobađa...
PostPostano: ned jul 11, 2010 12:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 05, 2010 9:27 am
Postovi: 30
Lokacija: LUČ
Primio sam razna pitanja koja se tiču Slobode i Istine, i njihove međusobne povezanosti; stoga ću to pokušati što jednostavnije prikazati.

Jedna od postavki kabale je da riječi koje nose istu numeričku vrijednost, pojašnjavaju jedna drugu, te da dolaze iz istog "izvora".

Po atuima tarota.

ISTINA - 9+14+11+9+13+0=56
SLOBODA - 14+8+15+1+15+3+0=56

Dakle; Istina je Sloboda, Sloboda je Istina; ili ti ga, istina oslobađa.

Istina je relativna, ovisi o točki gledišta svakog pojedinca, tj. o njegovoj Istinskoj Volji, Zakonu promjene po kojem se razvija i manifestira njegova Istinska Priroda. Što znači da kada čovjek posjeduje spoznaju (gnosis) svoje Istinske Prirode, kada ima "znanje" o njoj, on je Slobodan, jer je svjestan svoje Istine.

Nadalje, po slovima hebrejskog alphabeta:

NU (NUIT) - 50+6=56

Jedna od 4 moći sfinge je "znanje", koja se vezuje uz element zraka, uz zodijački znak Vodenjaka, koji se vezuje uz Nuit, koja se vezuje uz jednu od 4 zrake Zakona Teleme čije je ime Sloboda.

Dakle, po tome, Znanje je Sloboda, Sloboda je Znanje; ili ti ga znanje oslobađa.

Ali, ovo "znanje" nije knjiško znanje; ovo "znanje" je gnosis-spoznaja, koje je relativno, jer se temelji na istini koja je relativna, na Istinskoj Volji koja je relativna, koja izvire iz Zvijezde, iz Hadita, čija je točka gledišta relativna.

To je ono "spoznaj samog sebe"; istražujući sebe, steći ćeš znanje o sebi, koje će te dovesti do istine o tebi, a ta istina će te osloboditi.

"...ti nemaš (drugih) prava osim vršiti svoju Volju..."

Spoznajući tko si ti po Istini, postaješ Bogom, jer postaješ jedno sa svojom Istinom, sa svojim Svetim Anđelom Čuvarom, "ja"&"ne-ja" postaju jedno, mistično vjenčanje sljedi po nužnosti.

NUIT - 50+6+10+9=75
BOG - 2+70+3=75

Bog je Nuit, Nuit je Bog, tj. naš SAČ, a mi smo Had(it) koji je također Bog, naša relativna točka gledišta, jedna zvijezda u tijelu Nuite.

"...nema drugog Boga osim Mene (Nuit), i mojeg Gospoda Hadita..."

HAD - 17+0+3=20 - IVD - VID (relativna točka gledišta svakog od nas, svatko od nas "vidi" u skladu sa svojom Istinskom Voljom)

Hadit kaže "...ja sam plamen koji gori u srcu svakog čovjeka i u srži zvijezde svake...".

"Ja" je Slobodna Volja, relativna točka gledišta svakog čovjeka, intimna tajna njegovog srca, pošto je Hadit Bog, kaže se "Bog je u Čovjeku".

Ujedinjenje Nuite&Hadita, "ne-ja"&"ja", "rađa" Heru Ra Ha - Osvajajuće&Okrunjeno Dijete.


Po atuima tarota:

ZAKON - 6+0+10+15+13=44 (Horus, ali i Vodenjak; Bog Sile&Vatre primjenom zakona "Čini što ti je Volja" priprema dolazak doba Pravde; to će se u cijelosti "rasplamsati" u dobu Vodenjaka čiji zrak potiče vatru Lavljeg Boga Horusa)

Zakon jest:

Čini što ti je Volja je sav Zakon.
Ljubav je Zakon, Ljubav pod Voljom.
Nema Zakona nad Čini što ti je Volja.

Po slovima hebrejskog alphabeta:

ZAKON - 7+1+20+70+50=148 - Vaga&Pobjeda

Primjena Zakona dovodi do Pobjede Slobodne Volje i vršenja Istinske Volje koje rezultira u Zakonu Ravnoteže (Vaga, Pravda).

A sada ono o čemu si ti pisao, samo pristup tome sa "druge" strane:

BROJ - 1+19+15+9=44

ZAKON=BROJ

"...svaki broj je beskonačan, razlike nema..."

Zakon je identičan za sve, primjenom tog zakona svatko dolazi do spoznaje svoje Istinske Volje, koja je relativna točka gledišta(jedan broj, jedna zvijezda); koja je zakon promjene po kojoj se "zvijezda" razvija&manifestira kroz vječnost.


Pošto je za one koji su prihvatili Zakon Teleme, dakle telemite, Inicijator Horus, i kako znamo da je inicijacija blagoslov koju jedino SAČ može da dodijeli svome štićeniku; krajnji zaključak je da se za vrijeme vladavine Teleme SAČ manifestira kao Horus. Svatko od nas od svojeg SAČ-a (Horus) prima Zakon koji se temelji na Volji&Ljubavi; ali, ta Volja&Ljubav je unikatna za svakog od nas; način manifestacije&razvoja Istinske Prirode svakoga od nas. Dakle, taj Zakon je zapravo Gnoza, spoznaja, svakoga od nas.

Po atuima tarota:

GNOZA - 2+13+15+6+0=36 (Sjedinjenje sa SAČ-om)

Po slovima hebrejskog alphabeta:

GNOZA - 3+50+70+7+1 - 131 (Pan - SAČ)
PAN - 80+1+50 - 131

Što znači da do naše spoznaje ili gnoze dolazimo putem komunikacije sa našim SAČ-om, putem Njegovog Znanja&Razgovora; kroz kontakt između "ja"&"ne-ja".


Zaboravio sam još napomenuti sljedeće:

SMRT - 60+40+200+9 - 309 - ŠT (proces transformacije, u oba smjera, između LA&AL)

SMRT - 14+12+19+11 - 56 (istina, sloboda, nu)

Dakle, ovo implicira da "smrt oslobađa"; ali u značenju "oslobađanja od ega" putem "smrti ega"; svaka komunikacija između "ja"&"ne-ja", adepta&SAČ za svoj preduvjet ima "ukidanje ili smrt" ega (barem za vrijeme trajanja komunikacije); jer je ego taj koji svojim postojanjem onemogućava "sveti odnos".

RAT - 200+1+9 - 210 (mač, NOX, jedino u noći (carstvu "ne-ja", duha) možemo opaziti Nuit, boginju zvijezda)

RAT - 19+0+11 - 30 - L (atu VII, pravda, ravnoteža), također i Knjiga Zakona u svom prvotnom nazivu; Liber L

Stoga je Horus, Bog rata&osvete.
Bori se za dušu protiv ega; i osvećuje se egu za zlodjela počinjena nad dušom (ego u svom "zlu" koristi riječ grijeha koja je "ograničenje Istinske Prirode").

OSVETA - 15+14+5+17+11+0 - 62 (jedan od brojeva Horusa, kao i LAAL)

Ideja je da ravnoteža počiva na neprekidnoj promjeni, na ratu protiv ega, na njegovom sustavnom uništavanju, trajnom plesu Šive; stoga boginja pravde u svojim rukama nosi mač Horusa.

MAČ - 40+1+8 - 49 - broj latica ruže nox-a, također i jedan od brojeva Venere koja vlada Vagom (pravda)

Po ovome, smrt ega dovodi do slobode i spoznaje istine; a ego biva anihiliran (uništen) jedino prilikom prelaska Bezdana; stoga, sve za čime čovjek žudi (istinska - volja, ljubav, priroda, djelo), nalazi se u Vrhovnoj Trijadi, kraljevstvu duha.

Zato oni koji zaziru od promjene, od smrti ega, od ljubavi; doživljavaju Horusa kao "crnog&strašnog" Boga; odbijajući promjenu; prizivaju riječ grijeha koja je ograničenje; što im nanosi bol; bolni vapaj duše izaziva bijes Horusa; koji onda djeluje po svojoj magičkoj formuli - na radost duše&užas ega.

HORUS - 17+15+19+5+14 - 70 (O - slovo Pana, oka đavola - oka horusa - šivinog oka)

Pana se (isto kao i Šivu) naziva i "svestvarateljem-sveuništavateljem"; uništavanje znači stvaranje, a stvaranje uništavanje; solve et coagula; ABRAHADABRA - "riječ dvostruke moći", kaže se da otvaranjem Šivinog oka svijet biva uništen; ideja je da se buđenjem istinskog jastva ruši slika o svijetu kakvu je ego (do tog trenutka) imao o sebi, svijetu i svom položaju u njemu. Stoga je posljedica Šivinog plesa otvaranje Šivinog oka (trećeg oka); i "ja" napokon "ugleda" svoju "relativnu" istinu, koja ga opija "vinom spoznaje" i dovodi do gnoze (a ne do znanja DAAT-a) i Slobode; iz svega ovoga se jasno vidi, da je temelj cijelog procesa promjene konstantna smrt ega; koja se provodi djelovanjem marsa (kule).

70 je i tišina, šutnja, vino, noć i tajna.

Tišina i šutnja kao Harpokrat; vino kao "vino posvjetljenja, gnoze&ekstaze" adepata, noć je nox; a tajna je intimna tajna svakog od nas, dobijena putem gnoze od našeg SAČ; tj. Pana.


Evolucija je naziv za promjenu koja se odvija bez uplitanja razuma (ega), bez njegovog suprotstavljanja i inercije; npr. na taj način se dešavaju promjene u prirodi; tim putem ona se neprekidno razvija, tj. evoluira. Evoluciju je nemoguće zaustaviti, jer to je formula po kojoj se svijest unapređuje; stoga, kada razum (ego) tvrdoglavo ustrajava da zadrži trenutno (već prevaziđeno) stanje; evolucija se pretvara u revoluciju; jer "nema zakona nad čini što ti je volja". Kada se radi o revoluciji, Bog je prisiljen da "nametne" svoju volju (jer smo odbili prirodnu promjenu kroz ljubav koja je smrt "starog", rođenje "novog"&uskrsnuće onog "nepromjenjivog&vječnog" u nama); sada volja univerzuma provodi svoju kreaciju stvaranja kroz razaranje, sviđalo se to nama ili ne, slagali se mi sa time ili ne slagali; i očito je, da razaranje ne bi doživjeli kao "razaranje" da smo se znali prepustiti promjeni kroz ljubav. Sve se razvija i napreduje zahvaljujući promjeni (ne ostajemo vječno u vrtiću ili u OŠ - i), ipak, naša suština ostaje "vječna&nepromjenjiva"; ali, ona vrlinom "memorije&iskustva" koja skupljamo kroz inkarnacije; postaje "nešto više" nego što je bila na "početku putovanja".

Odbijanje promjene za "nagradu" donosi "drugu smrt" ili "san smrti"; prestajemo se razvijati i naša duša se "muči u paklenim mukama". Adept se mora poistovjetiti sa svojim SAČ - om, svoju Slobodnu Volju sa Istinskom; postati što sličniji svom Anđelu; kroz smrt njegove osobnosti putem operacije ljubavi; usklađivanjem "ja" sa "ne-ja". Stoga, kada naučimo jednu životnu "lekciju", glatko prelazimo na drugu; u "ljubavi pod voljom" postigli smo majstorstvo u jednome (ljubav je "proždrala" sve što je to jedno "iskustvo" nudilo, zakona polarnosti ili privlačnosti je nestalo, i ljubav više ne može primjenjivati svoju "formulu"; što znači da je nestalo "goriva" za volju, i ona se više ne može razvijati); stoga prelazimo na "drugo", sljedeću lekciju prema kojoj nas vodi naš Anđeo, jer to je način na koji On podučava.

Neki ljudi se putem jednog "posla" mogu cijeli svoj životni vijek kreativno izražavati, neki ne. Neki ljudi u ljubavi sa jednim partnerom mogu svoju volju doživotno izgrađivati, neki ne. Stoga je nužno "spoznati sebe", detaljno i u cijelosti, kako ne bi griješili protiv sebe; i kako bi znali krenuti "dalje" kada začujemo Panov zov. Tko sljedi Pana, njega uvijek sljeduje božja hrana (mana).

Glavna prepreka promjeni je strah; strah od nepoznatog i gubitka poznatog; a strah je dijete ega; jer ego se plaši gubitka kontrole&vlasti; i u svemu vidi podjelu i razdvajanje; sve dijeli na "crno&bijelo", "dobro&loše"; ne poznaje tajnu razumijevanja koja dijete ljubavi.

HRAST - STRAH

Čovjek koji je pobijedio strah postaje Hrast; koji je iznikao iz sjemena njegove Teleme.

MARS - SRAM

Čovjek koji je pobijedio sram od svoje Istinske Prirode; postaje Čovjekom u pravom smislu te riječi; on silinu marsa u svom samorazvoju primjenjuje bez straha ili srama; on čini ono što ga je Volja, i odbija ono što ga nije; dopušta volji da ga vodi kroz ljubav; kroz rođenje, život, smrt i uskrsnuće koje je novo rođenje; i to svakodnevno; te primjenjujući formulu ljubavi na ispravni način još više raspaljuje svoju volju.

No, ima promjena i "promjena". Prihvaćamo one promjene koje su u skladu sa našim Istinskim Voljama, jer su te promjene u skladu sa našom formulom samorazvoja; odbijamo one "promjene" koje nas "ograničavaju, sputavaju ili kastriraju"; ako ih ne možemo zaobići ili pobijediti u direktnom sukobu; tada im se inteligentno prilagođavamo, čekamo "svoj trenutak" i provodimo taktiku "gerilskog" ratovanja; ali im se nikada ne podčinjavamo, nikada se ne predajemo; jer odbaciti našu Istinsku Prirodu, našu Volju; znači odbaciti, zanijekati sebe, prizvati grijeh ograničenja, drugu smrt ili san smrti. Istinski Čovjek će radije herojski umrijeti vitlajući mačem čija je drška iskovana od ljubavi a oštrica od volje; nego se podčiniti nečemu što ne podržava svijetlost njegove zvijezde. Ali, magičar zna da će, prije ili kasnije, izvršiti svoje Veliko Djelo; za njega vrijeme i prostor ne znače ništa; jer on će dolaziti ponovo&ponovo; dokle god Djelo ne bude dovršeno; strast za rezultatom ne izjeda mu dušu, jer on živi u beskonačnosti sadašnjeg trenutka i zna da Anđeo nad njime neprekidno bdije; obasipajući ga svime za čim on u tom trenutku žudi.


Glavna razlika između svih dosadašnjih religija i Teleme (koju ja osobno smatram spoznajom ili gnozom a ne religijom) je u sljedećem.

1. Knjiga Zakona (koja je temelj učenja Teleme) sačuvana je u nepromijenjenom obliku (uključujući i sam rukopis).

2. Na isti način je sačuvana i Stela 666 (Stela Otkrivenja) na kojoj su prikazane inteligencije Knjige Zakona.

3. Na identični način su sačuvani i svi "Sveti Spisi" (Svete Knjige A.'.A.'. iz klase A (u tu kategoriju spada i Knjiga Zakona); to su tekstovi koje je samo zapisala ruka Zvijeri 666 (kao pisara), dok je kroz njega govorio Aiwass, njegov SAČ).

Dakle, ovo troje što je gore navedeno; predstavlja samu srž i suštinu Telemitske magičke struje, njezina 3 osnovna talismana; izvor njezine moći; temelj sveukupnog Telemitskog učenja.

Kao 4 - to možemo pridodati Telemitsku inicijaciju (koja enormno ubrzava samorazvoj osobe koja je odabrala ići putem Teleme) koju podaju razni Telemitski magički redovi( koje je utemeljila ili revidirala Zvijer 666); kao i sva ostala djela Zvijeri 666 (magički&mistični rituali i prakse; i sva njegova ostala pisana djela).

Prve tri točke predstavljaju presedan u povijesti religije našeg planeta; jer sve dosadašnje religije nisu sačuvale "originale" koje su ih utemeljile; prepisivanjem Svetih Spisa ljudi su dodavali svoja osobna shvaćanja&spoznaje, "izbacivali" ili "prepravljali" one "dijelove" koji im se nisu uklapali u njihovu sliku o svijetu itd.; u svakom slučaju, direktna posljedica je bila gubljenje izvornog učenja; te korištenje "plagijata" za manipulaciju i vladanje povlaštene manjine nad većinom. Nadalje, sve religije su imale jednog "proroka&knjigu" (to nije bila originalna namjera; ali "neprosvijetljeni" poglavari religijskih institucija su to uveli kao "sveto pravilo"; što iz neznanja, što iz potrebe da osiguraju svoje položaje&dominaciju kroz manipulaciju, svetu pokornost&sljedbeništvo); što je za posljedicu imalo sljepu vjeru i klečanje pred poglavarima, razne rukoljube&guzoljube . Bilo koji pokušaj istraživanja, traženja svog osobnog puta i spoznaje; bio je obeshrabrivan i smatran herezom (osim rijetkih izuzetaka, npr. TAO).

Dakle, kada Telemit započinje potragu za svojim osobnim putem prosvjetljenja, on u pravilu koristi sljedeće alate:

(S tim da ima Telemita, koji su to vrlinom svoje Istinske Prirode (kao što su to, npr., Osho, Krishnamurti itd.) , bez da su oni toga uopće svijesni ili da im je to bitno; Telema je jednostavno jedan od naziva za sljedeću stepenicu u ljudskoj evoluciji)

- telemitsku inicijaciju
(s tim da će čovjeka koji je u svojoj suštini Telemit; bilo koja vrsta inicijacije, duhovne prakse, škole ili religijskog usmjerenja; dovesti do njegove Teleme, do puta njegove Volje i njegovog SAČ - a. Krajnje prosvijetljenje nalazi se na vrhu planine ili piramide inicijacije; budisti se uz nju penju na jedan način, taoisti na drugi itd.; no, na kraju svi stižu do identičnog cilja; to isto vrijedi i za svakog čovjeka ponaosob; svatko od nas se penje svojom rutom, svojim stilom i načinom; ali, na kraju, svi završavaju na identičnom cilju; u jednoj točki svijetlosti (koja se od svake druge točke razlikuje jedino svojim relativnim položajem) koja je sastavni i neodvojivi dio jedne bezgranične svijetlosti)

- praktikum magičkih&praksi
(bez kojih nema krajnjeg postignuća) u skladu sa svojom Istinskom Prirodom

-proučavanje pisanih djela Zvijeri 666

Od tih pisanih djela najveću vrijednost ima Knjiga Zakona&Zakon je za Sve (koja podaje posvećeno tumačenje Knjige Zakona u svijetlosti gnoze Zvijeri 666).

Ovo gore (zadnje navedeno) je nepromijenjivi temelj (dokle god bude trajala vladavina Teleme) svakog izučavanja; na njemu svatko od nas pronalazi riješenje formule svojeg osobnog puta u svijetlosti svoje vlastite gnoze; koja nam je dodjeljena milošću našeg SAČ - a (Pana).

Knjiga Zakona ne podaje konačno, apsolutno tumačenje Istine; već samo njezino relativno tumačenje koje vrijedi za jedan period ljudske evolucije svijesti; ona je sinteza ili nadogradnja svih dosadašnjih tumačenja i religijskih pravaca; ukazuje na brži i jednostavniji put prosvijetljenja (usklađen sa trenutnim krajnjim dosezima znanosti, umjetnosti i ljudske misli) onima koji su za njega pogodni.

Kao prvo treba biti u cijelosti pojmljeno, da Knjiga Zakona počiva na zakonu relativnosti; ona ujedinjuje kolektivno i individualno; subjektivno i objektivno, pojedinca i čovječanstvo; sunce i zvijezde.

Ona je univerzalni ključ koji otvara svaku pojedinu bravu.

Zvijer 666 je primila Knjigu Zakona posredstvom svog SAČ - a Aiwassa; on je bio samo pisar, i knjiga ga je proglasila prorokom.

Kada vi čitate Knjigu Zakona, ona se obraća samo vama, vi je tumačite u svijetlu svoje gnoze, vašeg SAČ - a; vi ste svoj vlastiti prorok, svojeg Anđela i svoje Volje; svojeg osobnog puta i vašeg Velikog Djela; i vi na osnovu svog posvećenog poimanja pišete svoj vlastiti komentar na Knjigu Zakona. U tome leži velika vrijednost pisanja magičkog dnevnika; jer se kroz to pisanje vaš SAČ obraća samo vama, i podaje vam ključeve koji su vam neophodni za napredak i samorazvoj.

Po ovome vidimo da je Knjiga Zakona subjektivna i objektivna, da je relativna; svi čitaju istu knjigu ali su njihove gnoze različite; i sve te različite gnoze su sastavni, neodvojivi i ravnopravni dio Jedne Gnoze, Jednog Boga; svi su Bogovi, ali svi su ujedinjeni u Jednom Bogu.

Svatko od nas je svoj prorok, pisar svoga Anđela; svatko od zapisuje svoje Svete Knjige; ali, samo je jedna Knjiga Zakona, jedan Aiwass (svatko od nas poznaje svojeg Anđela pod nekim svojim imenom) i jedna Zvijer 666.

"Čini što ti je Volja" jednog, nije identična "Čini što ti je Volja" drugog; ali, "Čini što ti je Volja" je Zakon za Sve.

Stoga "Dijete Proroka, Dijete Čudnovato, Dijete Zvijeri 666", smo svi mi; cijelo čovječanstvo; braća&sestre koja žive pod istim krovom (svemir) i u istoj kući (Zemlja); svi smo Bogovi koji se međusobno razlikujemo jedino u našoj relativnoj točki gledišta (našoj Istini), i ujedinjeni smo u jednom Bogu; svi smo Pan u jednom Panu (Pan je grčka riječ za Sve).

Stoga je Knjiga Zakona povelja univerzalne Slobode; ona ne porobljava već oslobađa; ne nameće dogmu; samo jedan ispravan put, tumačenje, školu, tehniku; već podržava raznolikost i raznovrsnost svega postojećeg (kao što to i priroda čini); i veliča transparentnost čina Božjeg stvaranja.

Stoga je prvotno Knjiga Zakona bila nazvana Liber L, da se naglasi ravnoteža između pojedinačnog i kolektivnog; djela i cjeline, sunca i zvijezde, dana i noći; ali, pošto čovječanstvo (svojim većim djelom) nije bilo svijesno svoje Slobodne Volje, svojeg Sunca (navikli su obožavati tuđa Sunca a zanijekali su svoja vlastita, svoju božansku suštinu); prepravljena je u Liber AL; da se stavi naglasak na Telemu (koja je riječ emancipacije čovjekove Slobodne Volje, njegovog Sunca, aktivno, subjektivno i individualno, Bafomet, Ra Hoor Khuit i "riječ").

"...ništa je tajni ključ ovog zakona..." - ovo se odnosi na LA, na zvijezdanu prirodu čovjeka; na pasivno, objektivno i kolektivno; Agape, Pan, Harpokrat i "tišina".

Knjiga Zakona ima tri poglavlja; ali, četvrto poglavlje je sam pisar; tj., njegovo posvećeno tumačenje prva tri poglavlja, gnoza koja sazrijeva u tišini Harpokrata i dostavljena putem Pana.

Stoga je svatko od nas zadnje H svetog Tetragramatona; djevica ili crkva, što znači da svatko od nas ustanovljava svoju vlastitu crkvu, vjeru utemeljenu na gnozi, svoga Boga; koji su sastavni dio jedne crkve&jednog Boga.

Ra Hoor Khuit&Harpokrat ujedinjeni daju Heru Ra Ha, dijete Nuit&Hadit.

Teško je premašiti čistoću&posvećenost gnoze Zvijeri 666 u temeljnom tumačenju značenja Bogova Knjige Zakona, stoga vam je moja preporuka da proučite njegovu knjigu Zakon je za Sve.

Nuit je nešto beskonačno veliko, prostor, ženski princip, materija.
Hadit je nešto beskonačno malo, muški princip, energija.

Njihovo dijete je Heru Ra Ha, dvojni bog, dvoje u jednom; Sunce&Zvijezda, Ra Hoor Khuit&Harpokrat; riječ&tišina, Bafomet&Pan, aktivno&pasivno, jang&jin ujedinjeni u tao.

Harpokrat je "iznutra", Ra Hoor Khiut "izvana".

Kada je čovjek cjelovit on je Heru Ra Ha; u njegovom srcu gori Hadit, a sve oko njega je Nuit. Hadita još možemo poistovijetiti sa Kundalini; a Nuit sa SAč - om (jer kada smo prosvijetljeni sve sa čime dolazimo u kontakt je, u ovom ili onom obliku, naš SAČ).

Hadita ne možemo spoznati, jer je on izvorište naše duhovne suštine, naše Teleme, naše relativne istine, točke gledišta; mi se možemo samo sa njim poistovjetiti,tj. mi jesmo on.

Nuit će, prije ili kasnije, znanost u cijelosti razotkriti.

_________________
TELEMAAGAPE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Istina oslobađa...
PostPostano: ned jul 11, 2010 10:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Brate mili zavrće mi se u glavu od onolikih brojeva :D
Kao dijete sam se zarekao da neću lagati. Vjeruj mi vrlo je teško a često nije isplativo reći istinu pa je prećutim. Ali od onda kad sam se zarekao do sad nijesam lagao odnosno ivrtao istinu.
Istina zista oslobađa mada bih po nekad i prećutao ponešto ili makar izgovorio u blažem obliku pa pružio priliku da taj kojem govorim istinu sam dođe do nje.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: 93!
PostPostano: ned jul 11, 2010 10:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 05, 2010 9:27 am
Postovi: 30
Lokacija: LUČ
FORMICA je napisao/la:
Brate mili zavrće mi se u glavu od onolikih brojeva :D
Kao dijete sam se zarekao da neću lagati. Vjeruj mi vrlo je teško a često nije isplativo reći istinu pa je prećutim. Ali od onda kad sam se zarekao do sad nijesam lagao odnosno ivrtao istinu.
Istina zista oslobađa mada bih po nekad i prećutao ponešto ili makar izgovorio u blažem obliku pa pružio priliku da taj kojem govorim istinu sam dođe do nje.


Ljepo od tebe, jer Istina se čuva šutnjom.... :)

_________________
TELEMAAGAPE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Istina oslobađa...
PostPostano: ned jul 18, 2010 8:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
ljuba ja cu tebe ponjet kuci...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Istina oslobađa...
PostPostano: pet jul 23, 2010 8:37 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet jul 22, 2010 1:57 pm
Postovi: 3
Ja bih rekla:
istina=sloboda=LJUBAV!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 88 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz