Sada je: sub apr 27, 2024 6:58 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Mjesecari
PostPostano: sub aug 14, 2010 12:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Na internetu sam uzalud trazila da procitam nesto o mjesečarima. Nisam nista nasla, osim toga da su mjesečari pretezno djeca, ali ima ih i medju odraslima. Uzrok mjesecarenja je Mjesec, ali to je izvor iz naroda, dok nauka nema precizno objašnjenje tog fenomena.

Cula sam pricu onako iz naroda da mjesecar može hodat na ivici ograde na velikoj visini ono bez problema (iako se u zivotu ne bavi akrobacijama), no, u slucaju da ga probude, isti se gubi i pada, …zato je u takvim situacijama opasno buditi mjesečare.

Kako mi je na um pala ideja da pokrenem ovu temu?
Pa…nekad kao mala bijah mjesecar. Mama mi je rekla da sam hodala i pricala u snu. To je trajalo do neke moje desete godine i prestalo je. Kako je prestalo nikad se vise nije ponovilo. Ne znam kako je prestalo, ali isto tako ne znam ni sta je bio uzrok mom mjesecarenju. Ustvari kako uopste dolazi do toga, da li mi iko ovo zna objasniti? Da li mjesečari imaju otvorene ili zatvorene oci?

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mjesecari
PostPostano: sub aug 14, 2010 5:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jun 02, 2008 9:08 am
Postovi: 789
Imaju neke cinjenice oko mjesecara u knjizi :

"Radiestezija - Stanko Jurdana - Rašlje i visak života"

Koliko se sjecam, on kaze da svaki covjek ima svoj odredjeni naboj odnosno struju. Pisac knjige je bio rasljar i radio je na otkrivanju podzemnih tokova i ostalih zracenja u prirodi, na raznim objektima i najbitnije na ljudima u vezi zdravlja. Kaze kako mjesecari nemaju tog naboja i on ne zna na sta ti ljudi "idu".

Moze biti i da podzemni vodeni tokovi mogu biti uzrok mjesecarenja. Dovoljno je izvrsiti mjerenje, pomaknuti mjesto spavanja i da mjesecarenje nestane.

Uglavnom jako zanimljiva knjiga za procitati, sve "crno na bijelo" i dosta interesantno i jednostavno napisano :love3:

_________________
Knjige - Sirova hrana, lijecenje raka, zdravlje, Osho, Icke, permakultura........
http://www.4shared.com/folder/Of2s_2cK/_online.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mjesecari
PostPostano: sub aug 14, 2010 10:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
dzabaludin je napisao/la:
Imaju neke cinjenice oko mjesecara u knjizi :

"Radiestezija - Stanko Jurdana - Rašlje i visak života"

Koliko se sjecam, on kaze da svaki covjek ima svoj odredjeni naboj odnosno struju. Pisac knjige je bio rasljar i radio je na otkrivanju podzemnih tokova i ostalih zracenja u prirodi, na raznim objektima i najbitnije na ljudima u vezi zdravlja. Kaze kako mjesecari nemaju tog naboja i on ne zna na sta ti ljudi "idu".

Moze biti i da podzemni vodeni tokovi mogu biti uzrok mjesecarenja. Dovoljno je izvrsiti mjerenje, pomaknuti mjesto spavanja i da mjesecarenje nestane.

Uglavnom jako zanimljiva knjiga za procitati, sve "crno na bijelo" i dosta interesantno i jednostavno napisano :love3:


Ja se bas i ne sjecam da sam mijenjala mjesto u tom periodu kad sam prestala bit mjesecar...

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mjesecari
PostPostano: pon aug 16, 2010 3:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Tragom_ptice_dodo je napisao/la:
Da li mjesečari imaju otvorene ili zatvorene oci?



Sirom otvorene. Ovako nekako : :shock: , ali dok pricaju, ako razmisljaju, pri tome, tada se pogled malo promeni. Sve u svemu, nije lako provaliti da li je osoba budna, ali ih odaje odredjena doza "tuposti" u pogledu. Ono, kao kada se zagledas, zablenes u nesto, tu si, a kao da nisi.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Mjesecari
PostPostano: pet sep 10, 2010 1:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 21, 2006 2:55 am
Postovi: 37
Ja mesecarim :D Najcesce kad sam napeta, pred ispit ustajem nocu i vrzmam se po kuci da "resim zadatak". Ponekad nesto pojedem, popijem. Desavalo se ranije da probudim ukucane, uzbunim ih oko neke gluposti i dok oni pokusavaju da saberu ja se vratim u krevet. Nekad samo ustanem, prosetam se malo i vratim se u krevet, nekad popricam sa nekim... Uglavnom se nicega ne secam, mada mi se nekad vrati kao kroz maglu...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 74 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz