Sada je: sub apr 27, 2024 6:42 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 221 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: uto aug 30, 2011 11:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2011 11:53 am
Postovi: 147
Lokacija: Rujan
Mislim da sam nocas, izmedju 1 i 2h dozivela prosvetljenje, nirvanu, probudjenje, kako god. Ali kad bih mozda krenula sa objasnjenjima kako je to izgledalo, to ne bi bilo to, to treba doziveti! A nakon toga je usledila potpuna carolija... Reci nikad ne mogu opisati taj dogadjaj. Samo se smesim i sve gledam drugim ocima, ocima ljubavi. Za mene prestaje samsara :thumbup: :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: sri aug 31, 2011 10:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 31, 2011 9:37 pm
Postovi: 12
jel mi može neko reći što jednostavnije i konkretnije .. što je prosvjetljenje ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: sri aug 31, 2011 10:16 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
:toothy2:

viewtopic.php?p=92416#p92416


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: čet sep 01, 2011 7:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
HoldOrderZero_teh je napisao/la:
jel mi može neko reći što jednostavnije i konkretnije .. što je prosvjetljenje ?

Okončanje (duševne) patnje uslijed uvida. Stanje neprekidne nepomućene unutarnje harmonije. Skoro svi ga opisuju kao stanje u kojem su misli i misaoni proces izgubili svoj hvat nad nama.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: čet sep 01, 2011 7:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
2 197 je napisao/la:
Za mene prestaje samsara :thumbup: :love5:

A počinje tretman lijekovima? :mrgreen:

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: čet sep 01, 2011 9:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Samo tako je napisao/la:
Okončanje (duševne) patnje uslijed uvida. Stanje neprekidne nepomućene unutarnje harmonije. Skoro svi ga opisuju kao stanje u kojem su misli i misaoni proces izgubili svoj hvat nad nama.


Uzmes dva lavora.

slika slika

Jedan napunis sto toplijom vodom, a drugi- ledenom.
Postavis ih tako, da budu odmaknuti jedan od drugoga nekih cca 54 cm.
U prvi stanes, a u drugi- hrabro sednes.

Cak i na taj nacin, mozes doci do uvida. To stanje nece biti trajno, naravno, ali je korisno.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: čet sep 01, 2011 11:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet sep 11, 2009 10:12 am
Postovi: 449
HoldOrderZero_teh je napisao/la:
jel mi može neko reći što jednostavnije i konkretnije .. što je prosvjetljenje ?

Bela Hamvaš - Scientia Sacra, I i II. Pronaći ćeš skenove lako preko Google-a.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: čet sep 01, 2011 11:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2011 11:53 am
Postovi: 147
Lokacija: Rujan
Samo tako je napisao/la:
2 197 je napisao/la:
Za mene prestaje samsara :thumbup: :love5:

A počinje tretman lijekovima? :mrgreen:


Naravno. Ljubav je najjaci lek :love5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: čet sep 01, 2011 6:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 31, 2011 9:37 pm
Postovi: 12
bajs je napisao/la:

Prosvjetljenje nije ništa do prirodno stanje čovjeka, sama prisutnost i savršena jasnoća.


prisutnost gdje ? savršena jasnoća čega ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: čet sep 01, 2011 6:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 19, 2011 9:48 am
Postovi: 544
HoldOrderZero_teh je napisao/la:
bajs je napisao/la:

Prosvjetljenje nije ništa do prirodno stanje čovjeka, sama prisutnost i savršena jasnoća.


prisutnost gdje ? savršena jasnoća čega ?


Svega


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: čet sep 01, 2011 7:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
HoldOrderZero_teh je napisao/la:
bajs je napisao/la:

Prosvjetljenje nije ništa do prirodno stanje čovjeka, sama prisutnost i savršena jasnoća.


prisutnost gdje ? savršena jasnoća čega ?

Prisutnost ne kao fizička nego kao psihička kategorija; neponesenost mislima. Pažnja ovdje i sada.

Savršena jasnoća svega unutarnjeg ili psihičkog. Besprijekoran uvid u sve mentalne procese.


Navodno. :mrgreen:

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: pet sep 02, 2011 8:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Ljudima koji tragaju za višim stanjima svijesti nikako nije jasan koncept prosvjetljenja.
Tu se čini prva pogreška koja se produbljuje sve više i taj krug iz kojeg nema izlaza se obrazuje.
Stanje svijesti zvano prosvjetljenje se ne treba dakle u tom smislu razumjeti već doživjeti.
Doživjeti kako?
Nije lako jer postoji prepreka, ne u klasičnom smislu, ali se definitivno može nazvati preprekom, a to je naš um.
Pošto nemamo blage veze kada se radi o našoj sopstvenoj prirodi može se na mnogo mjesta čuti ili pročitati kako je um ovakav ili onakav, mnogi prosvjetljeni su to rekli ili napisali ali do našeg poimanja je da li ćemo to moći na pravilan način integrisati.
Um je neizostavan dio nas i njega treba njegovati do te mjere da se ide do granica njegovog razumjevanja, a zatim transcedentirati (nadići) odnosno izvršiti instrumentalizaciju uma.
To znači da se nakon prosvjetljenja um koristi isključivo kao instrument svijesti kada je potrebno, a ne da smo mi instrument uma.
Dakle nema misli, nema mentalnih filmova i ukoliko svijest nema potrebu da vrši interakciju um miruje.
Nema mnogo vajde od pričanja o ovome već je to jedna individualna staza koja je zaista za svakoga drugačija pa valja krenuti laganim hodom ne osvrćući se.
Kako mnogi, odnosno većina, smatra da ne postoji ništa više od materijalnog ili se poistovjećuje sa fizičkim tijelom, normalno je da je um iznad toga i da on kontroliše tok stvari, međutim, naša prava priroda je daleko kompleksnija samo što pravo znanje o tome čuči negdje gdje mi jednostavno nikako da prodremo.
Vele, sve je u nama, ali šta to jednom klasičnom čovjeku vrijedi?
Ništa jer on ne konta kako to da je sve u nama, a ja ne mogu do toga.
Svijest naša, ili ono što mi uistinu jesmo, može izvršiti interfejs sa tim znanjem i tek tada se može dokučiti ta sveprisutna izjava, tada skontamo ko smo, nadilazimo fizičko tijelo, nadilazimo um, mi se sjetimo, prosvjetlimo.

Lijep pozdrav.

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: pet sep 02, 2011 10:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
bajs je napisao/la:
Ljudima koji tragaju za višim stanjima svijesti nikako nije jasan koncept prosvjetljenja.
Tu se čini prva pogreška koja se produbljuje sve više i taj krug iz kojeg nema izlaza se obrazuje.
Stanje svijesti zvano prosvjetljenje se ne treba dakle u tom smislu razumjeti već doživjeti.
Doživjeti kako?
Nije lako jer postoji prepreka, ne u klasičnom smislu, ali se definitivno može nazvati preprekom, a to je naš um.
Pošto nemamo blage veze kada se radi o našoj sopstvenoj prirodi može se na mnogo mjesta čuti ili pročitati kako je um ovakav ili onakav, mnogi prosvjetljeni su to rekli ili napisali ali do našeg poimanja je da li ćemo to moći na pravilan način integrisati.
Um je neizostavan dio nas i njega treba njegovati do te mjere da se ide do granica njegovog razumjevanja, a zatim transcedentirati (nadići) odnosno izvršiti instrumentalizaciju uma.
To znači da se nakon prosvjetljenja um koristi isključivo kao instrument svijesti kada je potrebno, a ne da smo mi instrument uma.
Dakle nema misli, nema mentalnih filmova i ukoliko svijest nema potrebu da vrši interakciju um miruje.
Nema mnogo vajde od pričanja o ovome već je to jedna individualna staza koja je zaista za svakoga drugačija pa valja krenuti laganim hodom ne osvrćući se.
Kako mnogi, odnosno većina, smatra da ne postoji ništa više od materijalnog ili se poistovjećuje sa fizičkim tijelom, normalno je da je um iznad toga i da on kontroliše tok stvari, međutim, naša prava priroda je daleko kompleksnija samo što pravo znanje o tome čuči negdje gdje mi jednostavno nikako da prodremo.
Vele, sve je u nama, ali šta to jednom klasičnom čovjeku vrijedi?
Ništa jer on ne konta kako to da je sve u nama, a ja ne mogu do toga.
Svijest naša, ili ono što mi uistinu jesmo, može izvršiti interfejs sa tim znanjem i tek tada se može dokučiti ta sveprisutna izjava, tada skontamo ko smo, nadilazimo fizičko tijelo, nadilazimo um, mi se sjetimo, prosvjetlimo.

Lijep pozdrav.

lep post =D> :thumbup:

Citat:
Tu se čini prva pogreška koja se produbljuje sve više i taj krug iz kojeg nema izlaza se obrazuje.
Stanje svijesti zvano prosvjetljenje se ne treba dakle u tom smislu razumjeti već doživjeti.

:thumbup:

Citat:
Nema mnogo vajde od pričanja o ovome već je to jedna individualna staza koja je zaista za svakoga drugačija pa valja krenuti laganim hodom ne osvrćući se.

da; kazu :
" pozuri polako " :love3:
i josh kazu:
" vok juar tok " :love5:


:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: pet sep 02, 2011 6:56 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 31, 2011 9:37 pm
Postovi: 12
Samo tako je napisao/la:
HoldOrderZero_teh je napisao/la:
bajs je napisao/la:

Prosvjetljenje nije ništa do prirodno stanje čovjeka, sama prisutnost i savršena jasnoća.


prisutnost gdje ? savršena jasnoća čega ?

Prisutnost ne kao fizička nego kao psihička kategorija; neponesenost mislima. Pažnja ovdje i sada.

Savršena jasnoća svega unutarnjeg ili psihičkog. Besprijekoran uvid u sve mentalne procese.


Navodno. :mrgreen:
tehnički govoreći svi smo već prosvjetljeni na trenutke a besprijekorna jasnoća se i dalje čini nemogučom jer će početi "štekati" na primjerice pokušavanje shvačanja kvantne fizike.

Lampa je napisao/la:
HoldOrderZero_teh je napisao/la:
bajs je napisao/la:

Prosvjetljenje nije ništa do prirodno stanje čovjeka, sama prisutnost i savršena jasnoća.


prisutnost gdje ? savršena jasnoća čega ?


Svega


mozak nije sposoban za toliku količinu informacija odjednom...



bajs je napisao/la:
Ljudima koji tragaju za višim stanjima svijesti nikako nije jasan koncept prosvjetljenja.
Tu se čini prva pogreška koja se produbljuje sve više i taj krug iz kojeg nema izlaza se obrazuje.
Stanje svijesti zvano prosvjetljenje se ne treba dakle u tom smislu razumjeti već doživjeti.
Doživjeti kako?
Nije lako jer postoji prepreka, ne u klasičnom smislu, ali se definitivno može nazvati preprekom, a to je naš um.
Pošto nemamo blage veze kada se radi o našoj sopstvenoj prirodi može se na mnogo mjesta čuti ili pročitati kako je um ovakav ili onakav, mnogi prosvjetljeni su to rekli ili napisali ali do našeg poimanja je da li ćemo to moći na pravilan način integrisati.
Um je neizostavan dio nas i njega treba njegovati do te mjere da se ide do granica njegovog razumjevanja, a zatim transcedentirati (nadići) odnosno izvršiti instrumentalizaciju uma.
To znači da se nakon prosvjetljenja um koristi isključivo kao instrument svijesti kada je potrebno, a ne da smo mi instrument uma.
Dakle nema misli, nema mentalnih filmova i ukoliko svijest nema potrebu da vrši interakciju um miruje.
Nema mnogo vajde od pričanja o ovome već je to jedna individualna staza koja je zaista za svakoga drugačija pa valja krenuti laganim hodom ne osvrćući se.
Kako mnogi, odnosno većina, smatra da ne postoji ništa više od materijalnog ili se poistovjećuje sa fizičkim tijelom, normalno je da je um iznad toga i da on kontroliše tok stvari, međutim, naša prava priroda je daleko kompleksnija samo što pravo znanje o tome čuči negdje gdje mi jednostavno nikako da prodremo.
Vele, sve je u nama, ali šta to jednom klasičnom čovjeku vrijedi?
Ništa jer on ne konta kako to da je sve u nama, a ja ne mogu do toga.
Svijest naša, ili ono što mi uistinu jesmo, može izvršiti interfejs sa tim znanjem i tek tada se može dokučiti ta sveprisutna izjava, tada skontamo ko smo, nadilazimo fizičko tijelo, nadilazimo um, mi se sjetimo, prosvjetlimo.

Lijep pozdrav.
sama pomisao da postoji transcedentni dio svijesti koji nije uzrokovan umom je već alarm za šizofreniju. Nego da onda skratimo priču, poznaje li itko od vas trajno "prosvijetljenu osobu"? zašto te "prosvijetljene osobe" nisu najmočniji ljudi u svijetu za koje svi znaju ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: pet sep 02, 2011 7:11 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
HoldOrderZero_teh je napisao/la:
zašto te "prosvijetljene osobe" nisu najmočniji ljudi u svijetu za koje svi znaju ?

Zato što se njihovo "prosvjetljenje" smatra pod moć, a ona svjetovna "moć" takvima više ide u isti koš sa psihopatijom a manje kao uspjeh, nije nužno tako ali u praksi tako ispada.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: sub sep 03, 2011 7:12 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 31, 2011 9:37 pm
Postovi: 12
promatrač je napisao/la:
HoldOrderZero_teh je napisao/la:
zašto te "prosvijetljene osobe" nisu najmočniji ljudi u svijetu za koje svi znaju ?

Zato što se njihovo "prosvjetljenje" smatra pod moć, a ona svjetovna "moć" takvima više ide u isti koš sa psihopatijom a manje kao uspjeh, nije nužno tako ali u praksi tako ispada.


Kažeš "njihovo", dok moje pitanje izričito implicira o nepoznanici tih ljudi. Tko su oni, gdje su ? Nego i dalje mi nije jasan taj cjeli pojam prosvijetljenja, što zapravo čovjek koji ga posjeduje može ?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: sub sep 03, 2011 9:32 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
HoldOrderZero_teh je napisao/la:
Nego i dalje mi nije jasan taj cjeli pojam prosvijetljenja, što zapravo čovjek koji ga posjeduje može ?


Kad ga posjeduje može svijetlit...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: ned sep 04, 2011 10:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
HoldOrderZero_teh je napisao/la:
tehnički govoreći svi smo već prosvjetljeni na trenutke a besprijekorna jasnoća se i dalje čini nemogučom jer će početi "štekati" na primjerice pokušavanje shvačanja kvantne fizike.

...

mozak nije sposoban za toliku količinu informacija odjednom...

....

Nego da onda skratimo priču, poznaje li itko od vas trajno "prosvijetljenu osobu"? zašto te "prosvijetljene osobe" nisu najmočniji ljudi u svijetu za koje svi znaju ?


Zašto si tako nabrijan? Popij tabletu i ohladi malo. Nismo "mi" vrijedni tvojeg živciranja.

A sad da ti odgovorim, mada nisi zaslužio.

Istina je da smo mi na trenutke prisutni ali prosvjetljenjem zovu stanje u kojem je ta prisutnost postala stalna.

Savršeni uvid se NE odnosi na sva pitanja. Da si pažljivo čitao a ne brzao svađati se, vidio bi da sam napisao "uvid u mentalne procese". Dakle, ako si prosvijetljen, nećeš biti odličan poznavalac mehanike auta niti ćeš biti nekako misteriozno informiran o tome što se događa u svakom kutku svijeta. Ali će ti svi duševni procesi biti jasni i prozirni.

Dalje, ja osobno ne "poznajem" nikog prosvijetljenog ali znam za neke žive čiji rad volim i pratim. Te osobe nisu najmoćnije na svijetu jer moć nije ono što ih zanima (mada su, pravo govoreći, prilično moćne). Zanimaju ih oni koji su dovoljno sazreli da su spremni istupiti iz ove uobičajene životne sfere. Moć tu nije ni od kakve pomoći.

P.S. Označio sam ti par gramatičkih grešaka. Da bar nešto naučiš ovdje.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: ned sep 04, 2011 7:34 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 31, 2011 9:37 pm
Postovi: 12
Samo tako je napisao/la:
HoldOrderZero_teh je napisao/la:
tehnički govoreći svi smo već prosvjetljeni na trenutke a besprijekorna jasnoća se i dalje čini nemogučom jer će početi "štekati" na primjerice pokušavanje shvačanja kvantne fizike.

...

mozak nije sposoban za toliku količinu informacija odjednom...

....

Nego da onda skratimo priču, poznaje li itko od vas trajno "prosvijetljenu osobu"? zašto te "prosvijetljene osobe" nisu najmočniji ljudi u svijetu za koje svi znaju ?


Zašto si tako nabrijan? Popij tabletu i ohladi malo. Nismo "mi" vrijedni tvojeg živciranja.

A sad da ti odgovorim, mada nisi zaslužio.

Istina je da smo mi na trenutke prisutni ali prosvjetljenjem zovu stanje u kojem je ta prisutnost postala stalna.

Savršeni uvid se NE odnosi na sva pitanja. Da si pažljivo čitao a ne brzao svađati se, vidio bi da sam napisao "uvid u mentalne procese". Dakle, ako si prosvijetljen, nećeš biti odličan poznavalac mehanike auta niti ćeš biti nekako misteriozno informiran o tome što se događa u svakom kutku svijeta. Ali će ti svi duševni procesi biti jasni i prozirni.

Dalje, ja osobno ne "poznajem" nikog prosvijetljenog ali znam za neke žive čiji rad volim i pratim. Te osobe nisu najmoćnije na svijetu jer moć nije ono što ih zanima (mada su, pravo govoreći, prilično moćne). Zanimaju ih oni koji su dovoljno sazreli da su spremni istupiti iz ove uobičajene životne sfere. Moć tu nije ni od kakve pomoći.

P.S. Označio sam ti par gramatičkih grešaka. Da bar nešto naučiš ovdje.



Nabrijan ? Ne, ti si osjetljiv na temu koja ti je bliska pa ti se tako čini. Stalnu prisutnost kod prosvijetljenosti ističem kao nemogučom jer ju narušava i najmanja pomisao na prošle događaje, buduče događaje što nije negativno pošto je to jednostavno nekontrolirana automatska reakcija, mogli bi reći i refleks organizma na nasumične događaje kako bi adekvatno reagirao na datu situaciju.

I dalje mi nisi rekao tko su i što mogu te osobe. Nazivam ih šarlatanima a ti nemaš nitijedan argument obrane.

"Popij tabletu, ohladi malo. nismo mi vrijedni tvog živciranja"- isticanje superiornosti, isticanje množine za moralni autoritet, ponižavanje, suptilno vrijeđanje. Bilokoji od naziva će poslužiti.

"P.S. Označio sam ti par gramatičkih grešaka. Da bar nešto naučiš ovdje"- To je potrebno istaknuti? Hvatanje za slamku samo ističe patetiku, emotivno si vezan za temu i stoga nesposoban držat je na objektivan način pa skrečeš dio pažnje. Ne tražim tvoje živciranje, netko drugi će mi odgovoriti zato mi ni nemoraš odgovarati na postove tako da slobodno sačuvaj svoje živce.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Prosvjetljenje/Satori/Samadhi/Nirvana
PostPostano: ned sep 04, 2011 8:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Problem je što si došao nabrijan s mišlju da nekome dokažeš da je "u krivu". Nisi u pravom mentalnom okviru da konstruktivno razgovaraš ni propituješ temu. Što se argumenata tiče, imam ih koliko hoćeš. Ostani, možda nešto i naučiš.

Naravno da svaka situacija priziva određena sjećanja. To je osnova sposobnosti učenja. Ali poanta je da ona imaju svoju ulogu i da ne izlaze iz nje, da te ne ponesu, da te ne uhvate u misaoni proces. A to je ono što stalno rade. Promatraj se i vidjet ćeš da je tako.

HoldOrderZero_teh je napisao/la:
I dalje mi nisi rekao tko su i što mogu te osobe. Nazivam ih šarlatanima a ti nemaš nitijedan argument obrane.

Nisi me pitao (?!), a glavninu onoga što "mogu" sam ti rekao. Uostalom ne ispunjavam želje na ovaj način. Koga nazivaš šarlatanom? Je li imaš neke posebne osobe na umu ili tamo neke "njih"?

Lupaš bez reda i smisla. Ako kvaliteta tvoje komunikacije ne poraste bitno, ovo je zadnje što ću ti uputiti. Imam ja pametnijeg posla od razuvjeravanja nadobudnih klinaca.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 221 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 12  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 89 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz