Sada je: sub apr 27, 2024 4:17 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Neshvatljivi strah
PostPostano: čet aug 19, 2010 6:24 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet aug 19, 2010 6:16 pm
Postovi: 1
Gotovo sam siguran da se ne bavite ovakvim stvarima koje ću Vam pokušati opisati, ali iskreno ne znam kome bi se obratio. Prijeći ći odmah na konkretnu stvar koja mi se desila prije nekog vremena pred spavanje, već se neko vrijeme pokušavam meditacijom dovesti u stanje otvorenog uma, pri čemu doživljavam nekakve čudne vizije zatvorenih očiju (vrlo često su to nekakvi prilično kompleksni oblici koji liče na nekave krune ili grbove nekakvih starih obitelji, teško mi je uopče to za opisati) i uglavnom u tim stanjima su mi se znale događati dosta neobićne stvari, a najčudnija mi se desila upravo nedavno...pošto me inaće zanimaju paranormalne pojave pokušao sam u sebi i na glas dozvati nekakva bića iz druge dimenzije, i odjednom sam osjetio kako me netko ili nešto zgrabilo za ramena i nakon toga sam došao k sebi sa sjećanjem nevjerojatno velikog straha i shvatio sam da je prošlo neko vrijeme nakon tog osjećaja dodira (kojeg se inaće i nisam toliko prepao jer mi nije bilo prvi put da se srećem s nećim takvim) do dolaska svijesti...u sjećanju mi je ostao samo strah kakvog nikada nisam osjetio i neki užasan osjećaj u grudima, kao da sam u tim trenucima vidio nešto što me toliko isprepadalo da je automatski potisnuto negdje u podsvjesno...sve ovo Vam može zvučati kao neki neuvjerljivi SF roman, ali ja ni ne tražim od Vas da mi vjerujete nego me zanima da li je moguće u hipnozi vratit se točno u to vrijeme i pokušati otkriti što se ustvari dogodilo, ili bi Vas zamolio ako znate nekoga tko se bavi nećim takvim da mi javite.
-ovo je bilo moje pitanje poslano mejlom jednoj gospođi koja se bavi regresijom i hipnozom

azumijem vašu želju da eksperimentirate, ali dozivanje bića s astralnih razina može biti vrlo pogubno. Oni razni horor filmovi o grupi zaigranih tinejdžera koji čine isto vrlo su blizu istini.
Uglavnom, neki duh koji je u velikom strahu je u tom trenutku ušao u vaše tijelo pa ste osjetili ono što on osjeća. Takle to je enitetov osjećaj, a ne vaš. Problem je što je mnoga takva bića lako prizvati a teško otpraviti.
Dobra mantra u tom trenutku je "Poštujem sve oblike života". pa si to ponavljajte u sebi kad osjetite nelagodu ili prisutnost. Isto tako dobro je tom biću ponavljati mentalno da ide prema svjetlosti i da nema tu što tražiti, te zamoliti anđele i vodiče da dođu po njega i odvedu ga.

Inače u meditaciji se mogu pojaviti razne slike i vizije, ali za njih se ne smije vezati, proučavati ih ili ići za njima. Pustite da prođu i ostanite u stanju čiste svjesnosti bez misli i slika.

Sretno!
-ovo je njen odgovor

Da li ima neko neko suvislije objašnjenje il smatrate da je to baš to


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neshvatljivi strah
PostPostano: čet aug 19, 2010 7:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
striček David Icke bi mogao imati odgovor;
http://projectavalon.net/lang/en/david_ ... ce_en.html

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neshvatljivi strah
PostPostano: uto sep 28, 2010 9:06 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 27, 2008 11:04 pm
Postovi: 17
Lokacija: Croatia, uvijek u pokretu
Možda si se jednostavno uplašio same situacije jer nisi znao što je, a kada čovjek nešto sebi ne može objasniti onda ga to jako plaši. Zašto mnoge ljude plaši pomisao na kojekakva bića iz drugih dimenzija, ili otkuda već... zato jer neznaju što je to i kako to objasniti.

Ovo sa osjećanjem tuđih osjećaja je vrlo lako vjerojatno da si možda proživjeo tuđe osjećaje, ali ne vidim nikakvi problem oko toga zašto to ne bi radio ako želiš i dalje. To da je to vrlo pogubno je smiješno, jer ako ćemo po zakonu privlačenja dobijaš ono što očekuješ i ono što misliš. Dakle ako očekuješ pozitivno i na to se fokusiraš, to ćeš vjerojatno i dobiti.

Osobno imam itekakvog iskustva sa strahom i strahovima, i to od raznih tjeskoba i tjeskobnih napadaja pa do paničnih napadaja. I ono što sa sigurnošću mogu reći je da se strah strahom hrani, a kada naša reakcija na strah izostane on jednostavno nestaje jer ga nema što poticati. Strah je jednostavno emocija na koju se ne bi trebalo reagirati onako kako mi to znamo preuveličavati. Ja se uvijek sjetim toga da sam besmrtna kao biće i da mi zapravo ništa ne može naškoditi. Ako želiš vjerujem da možeš pronaći nekog hipnoterapeuta koji ti može pomoći da riješiš svoj strah, samo oni znaju biti vrlo skupi. Vratiti se u taj događaj je moguće. Ako ti je lakše napravi si prije te meditacije ili hipnoze što si već sam radio, vizualizaciju s kojom ćeš se zaštiti na neki način, tj. reći ćeš svojem podsvjesnom umu kako da se ponaša u odr. situaciji.

nadam se da sam barem malo pomogla


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neshvatljivi strah
PostPostano: sri sep 29, 2010 10:57 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Čini se da stvar uglavnom funkcioniše na principu “tražili ste – gledajte” (ili “zvao si ga – eto ti ga”), mada ne u svakom slučaju. Na primjer, neki regresivni terapeuti tvrde da se entiteti (duhovni priljepci) najčešće kače ljudima koji učestvuju u seansama čanelinga (što se kod nas nazivalo – “prizivanjem duhova”.) A kače se jer se osjećaju pozvanim/prizvanim, a ne može se reći da pozvani nisu bili. B. Bartholic, kao jedan od najiskusnijih regresivnih terapeuta smatra da kojekakve meditacije mogu da posluže kao lijepa prilika da se čovjek izloži manipulaciji od strane ‘vanzemaljskih’ entiteta.

U principu, entiteti se zadržavaju sve dok im jedna individua pruža “pogodno tlo” za ispunjenje njihovih potreba (a vjerovatno i potrebnu energiju?!) ili dok ne budu otkačeni uz pomoć nekog iskusnog regresivnog terapeuta. S obzirom da mogu lako uticati i na misaone procese “domaćina”, ovisno o tome koliko su “jaki”, stvar se može zakomplikovati dotle da “domaćin” ne bude u stanju da razabere šta je njegovo a šta tuđe. U nekim slučajevima, gost može i potpuno da preuzme tijelo ili da ga povremeno preuzima. (Neki terapeuti tvrde da u slučajevima kad se domaćin napije, pa tako i njegova ličnost oslabi, “gost” lakše preuzima kontrolu nad tijelom.) U suštini, bilo bi bitno ne reagovati na uticaje/porive koji dolaze od strane “gosta”, odnosno, ne ispunjavati mu njegove želje. Dosta zavisi i od toga kakve je prirode zakačeni entitet (ljudske, demonske, vanzemaljske itd.)

Međutim, činjenica jeste da se mnogo lakše zakače, nego što se otkače. Mislim da je taj fenomen prilično dobro opisan ovdje:


http://www.galaksija.com/metafizika/opsjednutost.htm


Naravno, u gorenavedenom slučaju ne mora značiti da je došlo do kačenja entiteta. Nakon njihovog kačenja čovjek ima tendenciju da mijenja i svoje ponašanje, ukuse itd. Ukoliko nema tih simptoma, nego je u pitanju samo strah zaostao od tog događaja, onda je moguća i abdukcija (u vezi čega ima dosta materijala na ovom vebsajtu i forumu) ili je opet nešto treće u pitanju. Teško je znati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neshvatljivi strah
PostPostano: ned okt 10, 2010 9:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
neznam brate sta da ti kazem...ja se drzim svog stila meditiranja za ciscenje uma misli smirivanje i trazenje odgovora koji dolaze kroz otvaranje uma, jednostavno, kao da kroz misli koje naviru, raščiste se ko lišće pa naidjes na nesto ispod njega, a za korisnu meditaciju moraš poštovati prirodu i nebit egoističan, jer sa lošim namjerama, priroda (univerzum, bog, nazovi kako god oces) kroz univerzalne zakone te uvijek klepi po turu uključujući i meditaciju...ako vec trazis neke odgovore, pusti ih da ti dodju, bilo kakva zainteresiranost u sluzenju ega moze bit pogubna, sam si si to i dokazao...jednostavno, otiso si gdje mozda nisi trebao...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Neshvatljivi strah
PostPostano: ned okt 24, 2010 1:42 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 18, 2010 8:18 am
Postovi: 12
Chunjoglavi, a da nije jednostavno tvoja podsvijest inicirana nekom slobodnom misli kroz meditaciju reagirala klasičnim napadajem panike, jer svi simptomi govore da ti se to dogodilo.
Kroz život doživljavamo raznorazne stresove, gledamo horore, čitamo crnu kroniku, još kad se tome doda i paranormalna literatura, a to se sve bilježi u našoj podsvjesti. I samo zato što na svjesnoj razini ne možemo objasniti reakcije podsvjesnog koje najčešće isplivaju kad smo prividno najopušteniji (kao što imamo i noćne more dok spavamo, a to nam se čini tako realistički), to pripisujemo nečemu paranormalnom. No, da bolje poznajemo naše nesvjesno, vjerujem da bismo skužili kak je to sve što nam se događa itekako normalno.
Što se manje poznajemo, to nam se događaju "čudne" stvari. ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 84 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz