Sada je: sub apr 27, 2024 4:14 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Cilj u životu
PostPostano: sub aug 21, 2010 1:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
Imam pitanje. Koji je vaš životni cilj ili misija?
ja ga nemam, zato i pitam


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: sub aug 21, 2010 1:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
papati & kakati

_________________
Resident Agent provocateur & Conspiracy Theorist


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: sub aug 21, 2010 2:24 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
metuzalem je napisao/la:
papati & kakati


jeste, jeste, bravo met :thumbup: .... kakvo pitanje-takav i odgovor. Eto ti odgovora TomoK, um izgleda ima uzvišenu misiju ke-nja-nja :mrgreen:

metuzalem je napisao/la:
...kad sam shvatio da mom 18-mjesečnom sinu "Ke-Nja-Nja" u biti znači "keks - njam - njam" tj."stari daj keks" :angel4:

:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: sub aug 21, 2010 7:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Pozdrav

CILEVI...

1. Povratak kući... iz doline suza, ka sjedinjenju sa Jednim...

2. Učenje životnih lekcija... za Sveokupnost Svega, za iskustvo Boga koga predstavljamo...

3. Odabir služenja drugih, okrenutost ka Svetlu, Ljubavi, Milosti... Dobra...

4. Borba, recikliranje psihopata, umobolnih i bezdušnih, organskih portala i androida.... pravo na slobodnu volju i na samoodbranu...

5. Razlaganje vremenskih petlji Tuđinaca, beg i zatvora, pomaganje drugima da iz njega izađu, rušenje kazamata...

6. Zatvaranje hranilišta za tuđince,pobeda nad njime u 4D, uspostavljanje ravnoteže u 3D....
smasnjivanje broja tuđinaca na optimalan nivo,(izabir zla ili OPS-a)....

7. KRAJNJI CILJ SVIH CILJEVA::::::::::::

RAZLAGANJE CELOKUPNOG POSTOJANJA= POVRATAK U NEISPOLJENO!!!!! OZNAČAVANJE POSTOJANJA KAO OPSENE PRED BOŽIJIM OČIMA::::

APSOLUT NEMA POTREBE DA POSTOJI!!! ZATO JE POSTOJANJE SAMO JEDAN VID SNA, KAO I SVE OSTALO!!! NA KRAJU KRAJEVA, ILI POČETAKA SVIH POČETAKA, OSTAJE SAMO ODABIR U SEKVENCI VREMENA, DA LI DA IŠTA POSTOJI, ILI NE?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: sub aug 21, 2010 11:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 03, 2009 4:03 pm
Postovi: 50
Bojan71 je napisao/la:
Pozdrav

CILEVI...

1. Povratak kući... iz doline suza, ka sjedinjenju sa Jednim...

2. Učenje životnih lekcija... za Sveokupnost Svega, za iskustvo Boga koga predstavljamo...

3. Odabir služenja drugih, okrenutost ka Svetlu, Ljubavi, Milosti... Dobra...

4. Borba, recikliranje psihopata, umobolnih i bezdušnih, organskih portala i androida.... pravo na slobodnu volju i na samoodbranu...

5. Razlaganje vremenskih petlji Tuđinaca, beg i zatvora, pomaganje drugima da iz njega izađu, rušenje kazamata...

6. Zatvaranje hranilišta za tuđince,pobeda nad njime u 4D, uspostavljanje ravnoteže u 3D....
smasnjivanje broja tuđinaca na optimalan nivo,(izabir zla ili OPS-a)....

7. KRAJNJI CILJ SVIH CILJEVA::::::::::::

RAZLAGANJE CELOKUPNOG POSTOJANJA= POVRATAK U NEISPOLJENO!!!!! OZNAČAVANJE POSTOJANJA KAO OPSENE PRED BOŽIJIM OČIMA::::

APSOLUT NEMA POTREBE DA POSTOJI!!! ZATO JE POSTOJANJE SAMO JEDAN VID SNA, KAO I SVE OSTALO!!! NA KRAJU KRAJEVA, ILI POČETAKA SVIH POČETAKA, OSTAJE SAMO ODABIR U SEKVENCI VREMENA, DA LI DA IŠTA POSTOJI, ILI NE?


=D> =D> =D>

:notworthy:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: ned aug 22, 2010 12:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Bojan71 je napisao/la:
CILEVI...
...
4. Borba, recikliranje psihopata, umobolnih i bezdušnih, organskih portala i androida.... pravo na slobodnu volju i na samoodbranu...
...


Smisao riječi "recikliranje" mi djeluje jako opasno u stavci 4, asocira me na fašizam, genocid i bezdušnost.

Bojane, možeš li obrazložiti kako navedene misliš reciklirati?

Šta je sa pravom na slobodnu volju i pravom na samoodbranu navedenih psihopata, umobolnih i bezdušnih, organskih portala i androida? Imaju li i neki od njih ili svi oni isto pravo na slobodnu volju i pravo na samoodbranu kao i mi, koji sebe smatramo ljudima sa dušom? Da li je rješenje da im se, zavisno od situacije - sklonimo sa njihovog puta? Ako je to nemoguće i ako smo fizički napadnuti, naravno da se treba braniti.

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: ned aug 22, 2010 12:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Tomo K je napisao/la:
Imam pitanje. Koji je vaš životni cilj ili misija?
ja ga nemam, zato i pitam


Jest baš je vrijeme u k kad si beskonaćno biće. Toliko beskonaćnosti dopi**i.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: ned aug 22, 2010 6:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Pozdrav


Pod recikliranjem se misli na CRNO SUNCE za krajnje OPS-e... Njihov povratak u primarnu materiju, pa onda sve iz početka... Oni i dalje postoje, niko nije uništen ili izgubljen, ali njihov duševni zapis je izbrisan, tako da životne lekcije moraju da uče od početka.... Eto, to je prirodni zakon, Toda, i nije nikakav fašizam....


Organski Portali nemaju šanse da se razviju u duše ako su pod okupacijom Tuđinaca, na žalost, njihove sudbine su u ovom vremenu žalosne... Međutim, postoji velika verovatnoća da će deo Organskih Portala masakrirati psihopate u nastupajućim događajima, to će biti osveta njihovog kolektivnog nesvesnog, ili bazena svesti O.P-a... Majka Zemlja će se kroz njih osvetiti, makar delimično... Takođe, deo ljudi sa dušom, ophrvani emocijama i traumatičnim događajima, krenuće za osvetom. Istovremeno, ovde šaljem i jedan apel, da se trezveno i hladne glave, svi mi suočimo sa VREMENOM PRELAZA ILI TRANSFORMACIJE.
Svakako, nemojte da zaboravite, da svi mi imamo pravo na samoodbranu, borbe će biti u nama i van, ona je oduvek bila tu...

Na kraju, najvažnija je svest DUŠE-DUHA, odatle dolazi naša HRABROST i SNAGA da ovaj veliki posao završimo do kraja, i kako treba....

EVOLUCIJA SVESTI JE PRAVA REVOLCIJA!


BUĐENJE NIJE SAMO OTVORITI OČI, VEĆ USTATI IZ KREVETA(ILUZIJE), STATI NA NOGE, I KRENUTI ZA ZOVOM SLOBODE!

LJUDI, VREME JE...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: ned aug 22, 2010 12:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Bojan71 je napisao/la:
Pozdrav


Pod recikliranjem se misli na CRNO SUNCE za krajnje OPS-e... Njihov povratak u primarnu materiju, pa onda sve iz početka... Oni i dalje postoje, niko nije uništen ili izgubljen, ali njihov duševni zapis je izbrisan, tako da životne lekcije moraju da uče od početka.... Eto, to je prirodni zakon, Toda, i nije nikakav fašizam....


Bojane, hvala ti na objašnjenju, sad razumijem u čemu je bio problem. U okviru teme, riječ recikliranje vezano za naše ciljeve u životu, djelovala mi je... strašno! Prve tri stavke kao nečije ciljeve u životu mogu shvatiti a onda se pojavljuje ta četvrta stavka koja po meni nije i ne smije biti naš cilj u smislu djelovanja, nego je stvar prirode. Ukoliko se neko potrudi da se sam "pobrine" za reciklažu...

:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: ned aug 22, 2010 1:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 03, 2009 4:03 pm
Postovi: 50
Bojane, kako tumačiš čovjekov pad? Po ovome što si napisao vezano za povratak u nepostojanje, čini mi se da zastupaš gnostički svjetonazor, po kojem je iskra Duha zarobljena u materiji i mora biti aktivirana kako bi spasila palu dušu, tj. Sofiju (Nephesh u Kabbali) i transmutirala materiju u vibraciju jednaku Duhu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: ned aug 22, 2010 4:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Pozdrav Romi

Priča o Luciferu se odnosi na ljudski rod, i njegov pad u materiju...
Pad Iskre Božanskog, nije bukvalno pad, već se odnosi na iskustva u fizičkoj materiji. Međutim, one Duše koje ne žele da kompletiraju potpuno svoje lekcije, ponovo biraju periode postojanja, svakako da ostaju u krajnjoj iluziji, da moraju postojati večno... Umesto da doktoriraju, uronući u kompletno Postojanje-Nepostojanje...

Duša-Duh, je period Božanskog Iskustva, jedna sekvenca postojanja, slika, časak, nazovi kako kod hoćeš, ali je vrlo selektivna, jer je separicana, odvojena od Izvora...
Duša-Duh je neselektivna kada se vrati Jednom, kao sjedinjenje sa svim iskustvima Božanskog... kroz Postojanje-Nepostojanje... Ne zastupam nepostojanje kao i postojanje, i jedno i drugo je iluzija i ništa više... Jer kada se Božanske lekcije ne bi učile na taj način, onda bi to bila zastrašujuća iskustva, jedan horor od postojanja.
Kontemplacija i razmišljanje na ovoj temi je vrlo ozbiljno...

Svaki Cilj ima svoj NeCilj... ili obrnuto...


SVRHA


Iz bitisanja ka nepostojanju,
iz nepostojanja ka bitisanju
biti svedok,
svrha svemu
da zašto sve da postoji
i čemu da se nada,
da nema ništa izvana
i da je u svemu postalo...
Posmatraču u svesti
koji je obojio iluziju
nekog vremena
istrgnutog iz večnosti,
ostaje da bira
jer je on izabran
da iluziju pretvori u stvarnost...
ili obrnuto...

Je li taj krug večnosti zatvor
ili je tamnica prostrana,
zaborav igra ulogu smrti
i neka nova okupljanja
za mnoštvo koje se ne seća Jednog!

Tako sam ,,sam,, u svom
vremenu Egzistencija,
da razumem ,,SEBE,,
jurim kroz holove vremena
za svedokom koji ne nosi ništa
osim vere...

...da je SUDBINA biti BOG...
i ništa više!

Biti SVE i NIŠTA
podrazumeva izbor posmatrača
da sklopi oči,
ili da zuri u postojanje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: pon aug 23, 2010 9:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
metuzalem je napisao/la:
papati & kakati

to su dosta kratkoročni ciljevi, imaš li neki ono kojem bi trebalo 30 godina da ga ostvariš?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: uto aug 24, 2010 9:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Citat:
cilj u životu


Biti. :D :toothy2: :thumbup: :hello2: :glasses7:
Voljeti.
:love4: :love2: :love7: :love11: :love8: :love10: :hug:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: uto aug 24, 2010 4:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
bajs je napisao/la:
Citat:
cilj u životu


Biti. :D :toothy2: :thumbup: :hello2: :glasses7:
Voljeti.
:love4: :love2: :love7: :love11: :love8: :love10: :hug:


kupiti bajs !!!!

slika

:occasion5: :occasion5: :thumbup:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: uto aug 24, 2010 5:26 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 13, 2010 9:17 pm
Postovi: 13
Bojan71 je napisao/la:
Pozdrav Romi

Priča o Luciferu se odnosi na ljudski rod, i njegov pad u materiju...
Pad Iskre Božanskog, nije bukvalno pad, već se odnosi na iskustva u fizičkoj materiji. Međutim, one Duše koje ne žele da kompletiraju potpuno svoje lekcije, ponovo biraju periode postojanja, svakako da ostaju u krajnjoj iluziji, da moraju postojati večno... Umesto da doktoriraju, uronući u kompletno Postojanje-Nepostojanje...

Duša-Duh, je period Božanskog Iskustva, jedna sekvenca postojanja, slika, časak, nazovi kako kod hoćeš, ali je vrlo selektivna, jer je separicana, odvojena od Izvora...
Duša-Duh je neselektivna kada se vrati Jednom, kao sjedinjenje sa svim iskustvima Božanskog... kroz Postojanje-Nepostojanje... Ne zastupam nepostojanje kao i postojanje, i jedno i drugo je iluzija i ništa više... Jer kada se Božanske lekcije ne bi učile na taj način, onda bi to bila zastrašujuća iskustva, jedan horor od postojanja.
Kontemplacija i razmišljanje na ovoj temi je vrlo ozbiljno...

Svaki Cilj ima svoj NeCilj... ili obrnuto...


SVRHA


Iz bitisanja ka nepostojanju,
iz nepostojanja ka bitisanju
biti svedok,
svrha svemu
da zašto sve da postoji
i čemu da se nada,
da nema ništa izvana
i da je u svemu postalo...
Posmatraču u svesti
koji je obojio iluziju
nekog vremena
istrgnutog iz večnosti,
ostaje da bira
jer je on izabran
da iluziju pretvori u stvarnost...
ili obrnuto...

Je li taj krug večnosti zatvor
ili je tamnica prostrana,
zaborav igra ulogu smrti
i neka nova okupljanja
za mnoštvo koje se ne seća Jednog!

Tako sam ,,sam,, u svom
vremenu Egzistencija,
da razumem ,,SEBE,,
jurim kroz holove vremena
za svedokom koji ne nosi ništa
osim vere...

...da je SUDBINA biti BOG...
i ništa više!

Biti SVE i NIŠTA
podrazumeva izbor posmatrača
da sklopi oči,
ili da zuri u postojanje...




Kliše metafizika i dualnost koja je previse poeticna .. iskreno me zanima kako to planiraš postići?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: sri aug 25, 2010 9:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Pozdrav mad word


Ti ciljevi su urađeni..... upravo se ostvaruju.... uradiće se...

NEMA NIŠTA NOVO POD SUNCEM!

:love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: sri aug 25, 2010 4:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
Romi je napisao/la:
Bojane, kako tumačiš čovjekov pad?
Po ovome što si napisao vezano za povratak u nepostojanje,čini mi se da zastupaš gnostički svjetonazor,po kojem je iskra Duha zarobljena u materiji i mora biti aktivirana kako bi spasila palu dušu,tj. Sofiju(Nephesh u Kabbali) i transmutirala materiju u vibraciju jednaku Duhu.


Ovako se ja osjećam cijeli život samo se nisam znao izraziti. :-#

Šta radi manipulativna židovska Kabbala u ovom kontekstu. :twisted:

Kaže se da je čovjek stvoren na sliku i priliku Boga. :-s

Ako je tako,onda je i Bog:egocentričan,licemjeran,lažljiv,materijalističan,manipulativan... :king:

Ne bih se čudio ni da su izmislili priču o Isusu samo da bi "šišali ovce" ko što ih crkve šišaju stoljećima skupa sa sadašnjima kapitalistima-tajkunima i političarima,bivšim feudalcima i robovlasnicima. ](*,)

Ovce(radnici)i čobani(elita)po kojem je kriteriju napravljen taj "natječaj " :?:

Zašto netko živi u bijedi,a drugi u luksuzu :evil:

Geni,karma,sudbina što je razlog te božje(namjerno malim)"pravde" :^o da netko ima bolje psihofizičke sposobnosti(gene) i da se šepuri umišljeni kao paun i diže nerve time drugima,a drugi znatno lošije?

Baš bi pitao Boga jel koristio bingo ili loto 6/45 za to uspostavljanje te "pravednosti"(da mu nije Josipović pravio izbornu kampanju :rofl ),taj "pijani umišljeni milijunaš"(milijarder) koji je kako mu se ćefne nekome dao sve,nekome ništa. :evil3:

Bilo kako bilo,povijest je pokazala i dokazala da su ljudima važniji stvari od ljudi(svatko bi svakoga iskorištavao i šefovao na svim 7 razina(sve ostalo je bla-bla-bla) :P


Zadnja izmjena: Nemirna duša; pet aug 27, 2010 1:47 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: sri aug 25, 2010 6:31 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 13, 2010 9:17 pm
Postovi: 13
Bojan71 je napisao/la:
Pozdrav mad word


Ti ciljevi su urađeni..... upravo se ostvaruju.... uradiće se...

NEMA NIŠTA NOVO POD SUNCEM!

:love3:


heh bok ..word : )

nego ja isto imam takve ciljeve al nazalost ne i viziju kako da ih ostvarim .. zivim najbolje kaj mogu .. pokusavam biti dobar prema ljudima i uzvracam ljubav koja mi je dana .. empaticnost mi nije strana te se mogu/volim ponekad uroniti u dan i samu sliku tog dana .. al dalje od toga ne uspjevam ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: sri aug 25, 2010 8:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Odlično mad world...

Ako su očekivanja jaka i nepodnošljiva, ona znaju da sputaju.... samo lagano, opušteno...
Vidiš, vizija si ti sam, nema potrebe tražiti izvan tebe išta...

Živimo u surovom svetu, u dolini suza, ako nam je i nešto svima nama zajedničko, a to je da napokon pomognemo sebu, kao i drugima da posao završimo kako treba...

Što više znanja upijemo, bićemo svakako spremniji za bilo koje situacije....

Dakle, ne možemo svima da dajemo ljubav i milost, osim ako oni to sami ne zatraže, u suprotnom je to kršenje slobodne volje... Moramo obratiti pažnju na psihopate i organske portale, jer što više sačuvamo energije, imamo veće mogućnosti za napredak i ispunjenje ciljeva... Ovaj Forum je dobro mesto za učenje, istražujmo ga... I svaki put kada postavimo dobro pitanje, to je već pola odgovora!

Živimo u ludom svetu, i on je namerno tako napravljen, sve je izokrenuto, laži se propovedaju kao istine, doktori ne leče nego ubijaju, učitelji ne uče nego zaglupljuju, i tako dalje...

Svako dobro mad word, pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: sri aug 25, 2010 9:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 03, 2009 4:03 pm
Postovi: 50
Nemirna duša je napisao/la:
Romi je napisao/la:
Bojane, kako tumačiš čovjekov pad?
Po ovome što si napisao vezano za povratak u nepostojanje,čini mi se da zastupaš gnostički svjetonazor,po kojem je iskra Duha zarobljena u materiji i mora biti aktivirana kako bi spasila palu dušu,tj. Sofiju(Nephesh u Kabbali) i transmutirala materiju u vibraciju jednaku Duhu.


Ovako se ja osjećam cijeli život samo se nisam znao izraziti. :-#

Šta radi manipulativna židovska Kabbala u ovom kontekstu. :twisted:

Kaže se da je čovjek stvoren na sliku i priliku Boga. :-s

Ako je tako,onda je i Bog:egocentričan,licemjeran,lažljiv,materijalističan,manipulativan... :king:

Ne bih se čudio ni da su izmislili priču o Isusu samo da bi "šišali ovce" ko što ih crkve šišaju stoljećima skupa sa sadašnjima kapitalistima-tajkunima i političarima,bivšim feudalcima i robovlasnicima. ](*,)

Ovce(radnici)i čobani(elita)po kojem je kriteriju napravljen taj "natječaj ":?:

Zašto netko živi u bijedi,a drugi u luksuzu :evil:

Geni,karma,sudbina što je razlog te božje(namjerno malim)"pravde" :^o da netko ima bolje psihofizičke sposobnosti(gene) i da se šepuri umišljeni kao paun i diže nerve time drugima,a drugi znatno lošije?

Baš bi pitao Boga jel koristio bingo ili loto 6/45 za to uspostavljanje te "pravednosti"(da mu nije Josipović pravio izbornu kampanju :rofl ),taj "pijani umišljeni milijunaš"(milijarder) koji je kako mu se ćefne nekome dao sve,nekome ništa. :evil3:

Bilo kako bilo,povijest je pokazala i dokazala da su ljudima važniji stvari od ljudi(svatko bi svakoga iskorištavao i šefovao na svim 7 razina(sve ostalo je bla-bla-bla) :P



Da je židovska kabala manipulativna, to je moguće, samo na koje načine konkretno? Drvo života sa deset emanacija i sedam planeta se podudara s onim što gnostičke sekte, uključujući manihejstvo, uče - ta poveznica je bitna i upućuje na univerzalnost učenja o padu duhovnih iskri u materiju. Drvo života ima svoj klipotski ekvivalent i svakom dobrom principu je suprostavljen jedan demon, pali promatrač; tako Kabalisti govore o pucanje sfirota Geburah - Mars - kojim vladaju Serafimi, tj. Samael (Sakla, Yaldabaoth), koji se u svim gnostičkim evanđeljima navodi kao stvoritelj ovog zemaljskog roba Adama kojem krade životnu silu, Evu. S druge strane Lucifer kao anđeo se nigdje ne spominje, nego Lucifuge, koji je naveden u svim grimoireima.

Tumačenja Lucifera su različita, od toga da je vođa palih promatrača, kolektivna zaprljana ljudska svijest, do onog masonskog ( osobito naglašeno kod Eliphasa Levija) da Svjetlonoša zapravo predstavlja univerzalno astralno svijetlo, tj. eter. Kolektivni pad, Adama Kadmona kako vele u Kabali, mi nikako ne sjeda, jer ne vidim kako sve individualizirane iskre mogu pasti, a i sama objašnjenja koja sam čitao su nebulozna, jer su dosta enigmatična i slikovita, blago rečeno.

Današnja kabalah, barem ono što Michael Laitman predstavlja u svijetu, je za mene čista manipulacija, sudeći po Laitmanovoj tvrdnji da postoji samo čovjek kao jedino stvorenje boga, te da su demoni i druge ugnjevatačke frakcije u svemiru izmišljotina.

Ista pitanja koji si ti postavljaš si ja često vrtim u glavi, ali nažalost još nisam naišao na neko zadovoljavajuće objašnjenje. Najbliže što dolazi tome je Knjiga o dva principa, koju su napisali Katari. pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 81 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz