Sada je: sub apr 27, 2024 9:56 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: sri aug 25, 2010 11:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
Nemirna duša je napisao/la:

Zašto netko živi u bijedi,a drugi u luksuzu :evil:



koja bi svrha života bila da svi jednako žive i onda umru?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: čet aug 26, 2010 8:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Nemirna duša je napisao/la:
Zašto netko živi u bijedi,a drugi u luksuzu :evil:

Geni,karma,sudbina što je razlog te božje(namjerno malim)"pravde" :^o da netko ima bolje psihofizičke sposobnosti(gene) i da se šepuri umišljeni kao paun i diže nerve time drugima,a drugi znatno lošije?

Baš bi pitao Boga jel koristio bingo ili loto 6/45 za to uspostavljanje te "pravednosti"(da mu nije Josipović pravio izbornu kampanju :rofl ),taj "pijani umišljeni milijunaš"(milijarder) koji je kako mu se ćefne nekome dao sve,nekome ništa. :evil3:

Bilo kako bilo,povijest je pokazala i dokazala da su ljudima važniji stvari od ljudi(svatko bi svakoga iskorištavao i šefovao na svim 7 razina(sve ostalo je bla-bla-bla) :P [/b]

Nemirna dušo, polako. [-o<
Gledano s te strane, to nije "u redu", nije "pravedno" ali mislim da mi još nemamo pravu prestavu o onome što nas čeka nakon "prelaska" ili smrti kako se to još naziva, a stim u vezi i razlozi te patnje izmiču našoj "logici".
Meni je lijepa ona verzija gdje mi sami biramo naše živote i prepreke koje moramo preći pa tako kad se sjetim toga bude dosta lakše.
Dakle, sve te različitosti među ljudima, bilo da su fizičke ili psihičke ili materijalne, služe svrsi, a to je duhovni rast.
Pozz
:hello2:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: pet aug 27, 2010 1:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
Bajs i Tomo K

Različitost je poželjna i zanimljiva za razliku od uniformiranosti,ali moja poanta je da bi ljudi trebali imati približno iste psihofizičkomotoričke sposobnosi(gene) da imaju sličnu startnu poziciju,a ne da je netko metaforički rečeno u ovaj svijet bačen da:gliseri na jahti,netko da pliva s kolutom za spasavanje, drugi zavezanih nogu. :evil:

Sve više mi kršćanska i budistička tumačenja razlogom toga odudaraju od nekog logičkog objašnjenja.

Tako da sam sve veći pristalica teorije evolucije i indijanskim teorijama o ljudima u kojima obitavaju duhovi divljih(nadređeni)i pitomih(podređenih)životinja.

Što je uzrok toga to je vječni misteri-slučajnost ili... :?:

Iluzija je da biramo [-( ,mnogo toga nam je nametnuto u ovoj matrici,od početka si ili nisko ili visoko u njoj pozicioniran,a ti na to ne možeš puno otjecati. :!:

Sve je na ovom svijetu vertikala(interes),a ne horizontala(ljubav) :angel4:

Jedina pravda je smrt i OPS i OPD i portala i psihopata jer zašto bi netko vječito uživao,a netko vječito patio. :evil3:


Romi

Ako je čovjek jedino stvorenje od Boga onda mogu pretpostaviti kakav je bog(namjerno malim sam) :twisted:

"Zar i Bog vozi mercedes"Zabranjeno pušenje")

http://www.youtube.com/watch?v=6vA0p-akIf0

Vozdra :blob:


Zadnja izmjena: Nemirna duša; pet aug 27, 2010 1:58 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: pet aug 27, 2010 1:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Nemirna duša je napisao/la:

Ako je čovjek jedino stvorenje od Boga onda mogu pretpostaviti kakav je bog


ma garant je Crnac,
da je bijelac ne bi se Ti ovoliko patio i kukao simultano u 5-6 tema,zar ne
al ti radi logika,nema shta,ko te sastavio svaka mu chast,ko shvajcarac,klik,klak,dong,sve po planu i programu :angel4:


:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: pet aug 27, 2010 2:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon apr 06, 2009 2:54 pm
Postovi: 72
nat je napisao/la:
ma garant je Crnac,
da je bijelac ne bi se Ti ovoliko patio i kukao simultano u 5-6 tema,zar ne

A ti radi logika,nema shta,ko te sastavio svaka mu chast,ko shvajcarac,klik,klak,dong,sve po planu i programu :angel4:

:love3:



Bio crnac ili bijelac Bog je za mene obični šupak :tongue: ,a mentalni biljojedski program koji mi je nametnuo ja iz inata :blob: uploadiram u predatorski.

"Svakoga dana,u svakom pogledu,sve više napredujem" kako bi rekli Nadrealisti :love6:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: pet aug 27, 2010 11:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
šta ti želiš potvrdu da je bog šupak?
pređi preko toga, nije bitno


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: sub aug 28, 2010 10:05 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
nat je napisao/la:
ma garant je Crnac,
da je bijelac ne bi se Ti ovoliko patio i kukao simultano u 5-6 tema,zar ne

A ti radi logika,nema shta,ko te sastavio svaka mu chast,ko shvajcarac,klik,klak,dong,sve po planu i programu :angel4:

:love3:



Nemirna duša je napisao/la:
Bio crnac ili bijelac Bog je za mene obični šupak :tongue: ,a mentalni biljojedski program koji mi je nametnuo ja iz inata :blob: uploadiram u predatorski.

"Svakoga dana,u svakom pogledu,sve više napredujem" kako bi rekli Nadrealisti :love6:


A hvala vam! Baš se nasmija od srca jutros! :rofl \:D/ :D :mrgreen: :thumbup:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: ned aug 29, 2010 9:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 07, 2008 7:57 pm
Postovi: 96
Lokacija: Zagreb
Ne bih otvarao novu temu, ali me je nešto potaklo da postavim jedno pitanje, na osnovu onog što je tu rečeno:

"Današnja kabalah, barem ono što Michael Laitman predstavlja u svijetu, je za mene čista manipulacija, sudeći po Laitmanovoj tvrdnji da postoji samo čovjek kao jedino stvorenje boga, te da su demoni i druge ugnjevatačke frakcije u svemiru izmišljotina."

Na osnovu mnogih zapažanja i čak nekih artefakata iz prošlosti, za mene je 'činjenica' da postoje i neki (mnogi) drugi, u svemiru, osim ljudi! Međutim, mnogi kabalisti, magičari, ezoterici tumače svijet skoro kao i religije: da postoji samo Bog, čovjek, demoni, anđeli i sl. i ništa drugo u cijelom svemiru! Tj. mnogi smatraju da je svemir zapravo iluzija (maya). Neki čak tumače razne 'vizije' demone i sl. bića svjetla (ili tame) da su to samo dijelovi ljudske psihe i sl. koje se manifestiraju kao nešto izvan nas, dok je to sve zapravo u umu...

Pa se pitam tko je u pravu? Što je realnost?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: pon aug 30, 2010 11:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 03, 2009 4:03 pm
Postovi: 50
@ Maximilian
Ni ja ne vjerujem da je čovjek jedino stvorenje unutar Božjeg uma pored anđeoskih i demonskih hijerarhija. Promatrajući povijest svijeta, također mi je nemoguće prihvatiti da su pali promatrači nastali iz principa Dobra/Svjetlosti, jer ako Svjetlost sebe samo izražava na individualizirane načine, to u konačnosti ne znači da ti individualizirani entiteti/anđeli imaju volju odvojenu od svog Izvora, nego samo da tvore harmoničnu cjelinu koja djeluje po OPD principu, a ne entropije – omnia ab uno et unum ab omnia. Kada bi se svako malo neki anđeli pobunili i okrenuli od Svjetlosti, to bi značilo da Svemiru često mogu nastati krvavi i kaotični sukobi koji se otežu eonima. K tome, ispalo bi da je sama Svjetlost, koju shvaćamo kao čistu ljubav (kružnica - vječnost), u sukobu sa sobom, jer iz gore navedenoga proizlazi da Svjetlost stvara i zlo da bi djelovalo kao protusila i natjerala ljudske duše natrag Bogu i tako tobože reintegriralo bolna iskustva postojanja u materiji (što god to predstavljao) u univerzalni um. Po meni najbolju i najjednostavniju argumentaciju navedene problematike porijekla zla su iznijeli Katari u djelu 'O dva principa', taj kratki tekst je objavljen u knjizi The Gnostic Bible, i preporučujem da ga pročitaš. Njihovo tumačenje o principu Svjetlosti, koji nema nikakve veze sa pravim stvoriteljima čovjeka, je vrlo blisko izlaganju koje je David Icke iznio u knjizi 'Beskrajna ljubav je jedina istina, sve ostalo je iluzija'. Lijep pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cilj u životu
PostPostano: uto aug 31, 2010 11:37 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Cilj je nezgodna riječ... to bi trebalo značiti "odredište", "kraj" ili "tamo kamo si naumio ići". Krajnji cilj kao odredište je svima isti ( 7. denzitet ), a ŽELJNO razmišljanje u smislu "želim POSTIĆI ovo ili ono" neće nam donijeti baš puno dobrobiti.

A svrha je učenje lekcija i punjenje kolektivne svijesti iskustvima.

Kraj = početak ( ciklusa )

Tako da bi možda "cilj" trebalo zamijeniti sa NAMJERA ( u životu )... hmmm, hmmm... :-k

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cilj u životu
PostPostano: sri sep 01, 2010 10:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
nisam mislio na metafizički cilj, već konkretni životni cilj. nešto na što usmjeravaš svoje odluke i akcije da bi se to i ostvarilo.
možeš reći i namjera jer je to nešto što namjerno radiš, s namjerom nekom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: cilj u životu
PostPostano: pet okt 22, 2010 1:59 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 18, 2010 8:18 am
Postovi: 12
Maximilian je napisao/la:
Pa se pitam tko je u pravu? Što je realnost?


S obzirom da je realnost preslik nas samih (kako ju percipiramo, takva nam jest), znači svi smo u pravu (ali samo za sebe ;))

A životni cilj bi mogao biti što bezbolnije i što zanimljivije provesti vrijeme od rođenja do smrti. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cilj u životu
PostPostano: pet okt 22, 2010 3:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 02, 2007 3:02 pm
Postovi: 104
Lokacija: Pogani vrh
Poslije 26g bivanja u ovom satarašu na Zemlji definitivno mogu reći da do danas nisam našao neki veći cilj. Pojavljuju se tu iznenađenja, razočaranja, dobri i loši trenutci i to
me uglavnom ne zamara jer nekako sam hladnokrvan i "rijetko baš prisutan na zemlji" kako bi se reklo. Tu su neki hobiji, druženja, radosne sitnice koje me vesele a ponekad i razljute ali nekak
oduvijek imam osjećaj da nisam usklađen i da me zapravo "boli dupe" za sve.. Rodio se bez ičega i tako živim i putujem kroz taj život i sve što dođe poimam kao neki dar ili otimačinu i to je sve.
Nema tu nekih burnih osjećaja oko ičega i da sutra mi netko kaže; vrijeme je da se krene, ja bih rekao ajd ok ionak me tu ništa ne veže i zapravo u biti mi se ni ne sviđa ovo mjesto..
Sjajno je ovo mjesto zvano Zemlja, oduzima dah od ljepote, prostranstava, mogućnosti, suživota s drugim ljudima i bićima ali nekak mi to sve djeluje kao mjesto za odmor ako se stvari idealno. U suprotnom samo jedno bojno polje.. Provedeš mnogo trenutaka u tom bojnom polju da poželiš zapravo da te bitke i rat napokon završe i nastupi tišina ali te bitke postaju sve glasnije, intenzivnije i učestalije pa sve sto ti padne na pamet je da taj košmer napokon netko umiri... Zapravo, poanta ovog škrabanja je da mi nikad nije sjeo ovaj svijet i sve to u njemu.. :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cilj u životu
PostPostano: ned okt 24, 2010 1:25 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 18, 2010 8:18 am
Postovi: 12
Verite je napisao/la:
Zapravo, poanta ovog škrabanja je da mi nikad nije sjeo ovaj svijet i sve to u njemu.. :D


A znaš zakaj ti nije sjeo? Zato jer ga promatraš iz jednog ugla, a da ga promotriš iz drugog, moguće je da ne samo što bi ti sjeo, nego bi i uživao.
Znaš ono o polupraznoj i polupunoj čaši. Ti ju vidiš polupraznom, ali ona je i polupuna. ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cilj u životu
PostPostano: ned okt 24, 2010 7:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 16, 2009 9:35 pm
Postovi: 47
susjeda_Veca je napisao/la:
Verite je napisao/la:
Zapravo, poanta ovog škrabanja je da mi nikad nije sjeo ovaj svijet i sve to u njemu.. :D


A znaš zakaj ti nije sjeo? Zato jer ga promatraš iz jednog ugla, a da ga promotriš iz drugog, moguće je da ne samo što bi ti sjeo, nego bi i uživao.
Znaš ono o polupraznoj i polupunoj čaši. Ti ju vidiš polupraznom, ali ona je i polupuna. ;)


:thumbup: divan komentar :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cilj u životu
PostPostano: ned okt 24, 2010 8:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 02, 2007 3:02 pm
Postovi: 104
Lokacija: Pogani vrh
Ma jok, poanta je u tome da je ovaj svijet kao kazaliste lutaka u kojem se sjajno zabavljam ali znam da bih radije bio i bolje se proveo na operi.. Eto kratko :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cilj u životu
PostPostano: pon okt 25, 2010 4:17 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 18, 2010 8:18 am
Postovi: 12
Verite je napisao/la:
Ma jok, poanta je u tome da je ovaj svijet kao kazaliste lutaka u kojem se sjajno zabavljam ali znam da bih radije bio i bolje se proveo na operi.. Eto kratko :D


A da promijeniš pogled na svijet? Jer, mi smo kreatori našeg realiteta, tj. kako ga percipiramo takav nam jest. :)
Primjerice, umjesto da gledaš na njega kao na kazalište lutaka ti si zabrij da je to sve jedna opera i eto ti provoda (mada ne kužim kak se netko može provesti na operi, no poštujem činjenicu da svatko ima pravo na svoje veselje :lol: .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cilj u životu
PostPostano: pon okt 25, 2010 8:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
ne treba mijenjati pogled na svijet, bolje da nađe nešto za što mu vrijedi živjet i umrijet.
Stvar je u tome što svijet ne nudi ništa zadovoljavajuće pa će morat sam nešto izmislit i pronać, a za to će trebat svega.

Probaj gledat tamo gdje drugi ne gledaju


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cilj u životu
PostPostano: pon okt 25, 2010 9:50 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon okt 25, 2010 6:45 pm
Postovi: 10
Uci kao da ces ziveti vecno !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Cilj u životu
PostPostano: pet okt 29, 2010 11:22 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet okt 08, 2010 10:54 pm
Postovi: 11
Lokacija: Zagreb
Ti si sam sebi svoje sredstvo i svoj cilj.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 79 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz