Sada je: sub apr 27, 2024 2:05 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: ned aug 22, 2010 10:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
Baš sam mnogo čita o fenomenima kakav je zakon privlačenja. Još od starijih pisaca. Vidim zadnjih godina pojavljuju se novi pisci i sve se više popularizuju ove ideje. Ali isto vidim da i knjige kao i filmovi o tomu, samo prođu kroz ruke, to jes " kroz oči" ljudi, i završe tamo gde i svaki pregledani disk, u nekakvu hrpu ili otpad, a knjige kratko nadahnu, pa budu vraćene u biblioteke ili stavljene da vataju prašinu na policama ili fijokama.

Neko vreme sam bio jako oduševljen saznanjem o ovome, čini mi se da sam, pre 10-ak godina, srednju školu završio samo uz pomoć "pozitivne misli", jer mi je jako teško išla u početku, kada su mi profesori, pri kraju prve godine, rekli da odem na selo i kupim svinje da si ih čuvam, jer drugo nije za mene. Bio sam očajan, i malo šta nisam to i uradio, kada sam, slučajno, vraćajući u biblioteku neki udžbenik, spazio jednu od tih knjiga. Čita sam je sa najvećom pozornošću i upijao svaku riječ. Ni trena nisam posumnjao u istinitost tvrdnji i to me je nema ni najmanje sumnje, izbavilo iz tima gubitnika i stavilo na mesto najboljeg đaka. Sad sam na postdiplomskim studijama.
Ali, kako je vreme prolazilo, sve oko mene je tako snažno uticalo na me, da sam izgubio veru u to i potpuno prestao da tomu poklanjam pažnju.
Kad razmislim sve šta sam ja uradio tada jeste da sam pomoću toga poverovao -da mogu-, prestao da se koncentriram na neuspeh, pa mi je krenulo sa učenjem. Ali učio sam 4-5h svakog popodneva a još više vikendom, i drugi život nisam imo, pa bi se reklo da mi je svaki psiholog, ili svaki dobri prijatelj mogo u tome pomoći ohrabrujući me, ili ćak da sam mogo uspeti i bez te vere s tolkim učenjem. Ali ne, da tu veru nisam imo, ne bih imo volje za toliki rad i trud, ne bih video smisla u tome i ne bih imo snage.

Otvorio sam ovu temu ne da bi ovde teoretisali, mene teorije ne inreresiraju, samo praksa i iskustvo. Želim da čujem iskustva drugih u primeni svesnog stvaranja-ostvarivanja. Ne bih voleo da se ovde javljaju ljudi koji drže da je ovo nešto loše, smiješno i glupavo. Oni koji su na višim razinama te ovako nešt smatraju smešnim koprcanjem u fizičkoj realnosti, oni koji želje smatraju smetnjom na svojjim putovima do nirvane, i slični. Molio bih da ovde pišu, samo one koji imaju iskustva i koji žele da ta iskustva podele samnom, odnosno sa nama svima.
Znaći, da opišu što su postigli primenom vizualizacije i očekivanja, odnosno, primenom zakona privlačenja, iliti zakona atrakcije, ili ti primenom "TAJNE".
Posebno bih voleo da ćujem neko iskustvo o stečenom nekom većem dobru, postignutom nekom velikom cilju, dobijenim hiljadama kuna, maraka, evra, dinara.

Novac ne smatram zlom, već slobodom. Šta više novaca više izbora i mogućnosti. Što manje potrebe za novcem usled njegovog dovoljnog priliva, to manje misli i patnje za njim, više spokoja i radosti.

Znam da novac nije i ne treba biti ciljem. Sreća je cilj. Znam da sreća ne dolazi spolja nego da je u nama. Znam da je sreća povezana sa našim odnosom prema svetu. I zato ne mešam te stvari. Sreća je jedno a radost drugo. Možemo biti srećni i bez ičega, ali istinski je slobodan samo onaj koj ima izbor, ko pored mogućnosti da ima sve bira možda da nema ništa. Ali to njemu nije nužda nego izbor. Mislim da je radost/ne sreća/ u tome.
Verujem da sam i ja takav, guši me nedostatak izbora, manjak slobode, ali često kad mogu da imam premnogo nečega tek onda počinjem da to nešto, umereno trošim. Rekao bih, onaj ko ima dovoljno hrane nema potrebu da se prejeda, ali zato ako izgladneli prosjak stane pred švedski sto, toliko se prejede da bi mogao i umreti.
Kapirate me što hoću reći...

Znači, očekujem iskustva ostalih. Šta ste postigli, dobili, postali primenom zakona atrakcije, koliko je vas koji verujete u njega, koje ste postupke koristili, i kako ste sačuvali veru u njega pored ogromnog uticaja "neverne" mase kojoj sam ja podlegao /no možda i nije krivac taj/ i zbog čeg neznam kako da povratim i ojačam veru.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: ned aug 22, 2010 12:24 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub aug 21, 2010 11:55 pm
Postovi: 5
Što se tiče maštanja o novcu, u tome nema ništa loše, jer kao što kaže glavna ovosvjetska dogma - "sve što postoji, od Boga je". A Bog nam želi samo dobro, jer to je i svrha kreacije.
Međutim, da bi dosegao dobro, moraš ga raspoznati, a to neminovno podrazumijeva iskustvo patnje, boli, ljudske sujete, sržbe, etc...
Na kraju krajeva, da bi dosegao "duhovnu realnost", ti moraš iscrpiti ovozemaljske porive. To je prirodni proces i od toga se niti može, niti treba bježati.

Što se tiče zakona privlačnosti, ako si čitao knjige, primjetio si da ima više metodika kojima se "pozitivna energija" može privući u tvoj život.

To su metode:

1. Afirmacije
2. Vizualizacije
3. Meditacije
4. Molitva

Svaki od ovih metodika je jako moćno oružije. Ja lično preferiram vizualizaciju i meditaciju, i ono što mogu reći iz vlastitog iskustva je da ima dosta pozitivnih pomaka. Puno manje frustracije, puno više pozitivne energije, same energičnosti i dosljednosti... ;)

_________________
Reception for the sake of reception
Givinig for the sake of reception
Giving for the sake of giving
Reception for the sake of giving


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: ned aug 22, 2010 8:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub maj 29, 2010 8:01 pm
Postovi: 67
Sve sto jeste, doslo je kroz zakon privlacnosti.

Problem je samo u onome sta privlacis.

_________________
Svako je kreator svoje realnosti.Ako si nezadovoljan, kreiraj drugu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pon aug 23, 2010 12:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Evo što nadjoh: http://poruke.weebly.com/ekskluzivno-15-jun-2010.html


"Pitanje: Ponekad imam strah od onog sto mi zovemo svijet duhova. Cesto cujem korake u sobi koja je prazna, da li je to znak prisustva nekog duhovnog bica? Da li imate savijet kako da kontroliram taj strah?

Pleade: Ne radi se o kontroli, trebas ga se osloboditi. To je mala nijansa u razmisljanju, ali je vazna, jako je vazna i mocna. Vi ste konstantno okruzeni bicima koja ne mozete vidjet, svi vi. Cinjenica da cujete jedno ne znaci da ste odjednom dobili bice koje se nalazi blizu vas. Vi uvijek imate jedno bice blizu vas na nekom nivou. Ono sto bismo mi sugerirali je da kad osjetite taj strah okruzite se plastom bijele svijetlosti i potom pokusajte da se dovedete u stanje gdje ste centrirani u svom srcu (promatrate svijet kroz srce, a ne razum). Vasa najbolj obrana od straha je da nemate strah. Razlog zasto to kazemo je ako imate strah u svompolju, cega god vas je strah to cete privuci. To je kako zakoni manifestacije i refleksije rade. Dakle ako nemate straha necete privuci nikakav napad unutra. Vi ne pulsirate odbranu, vi pulsirate ljubav a ljubav privlaci ljubav.Ako su bica nisko vibracione prirode, ono sto ce ona morati uraditi da bi ostala u polju ljubavi koje vi pulsirate oni moraju podici svoje vibracije kako bi bili u skladu. U protivnom to ce aktivirati njihove probleme i to ce postati vrlo neugodno za njih. To nije ugodno, svi vi znate kako se osjecate kad vas nesto aktivira, neugodno je i vecina ovih bica ce da napusti vas prostor."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pon aug 23, 2010 6:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Problem sa novcem je u tome što se duša nije ovde inkarnirala zbog njega, već zbog rada i učešća u zbivanju jer samo kroz to može da raste dalje.
Novac je problem u tome što predstavlja liniju manjeg otpora i povlađivanje svojim slabositma, njime čovek kupuje ugodnosti umesto da sam postane ono što treba da bude.

Primer: kupuje mir u vidu velike kuće sa visokom ogradom, ili celo ostrvo, umesto da mir nađe u sebi i bude nezavisan iznutra.
Još vše kupuje ljude i odnose. Bogatome je lako da izrežira "bogat" društveni i porodični život. Ali vidi se da je to lažan život i lažni odnosi. Sve se to raspada bez novca.
Ljubav i razumevanje jedino ostaju i dalje nezavisno od svega.
Zato se kaže da je novac zlo, zbog naše loše upotrebe novca.
Zato je teško privući novac kroz zakon privlačenja jer duša to sve vidi, zna da će nas novac odvući u samougađanje i kupovinu onoga što treba sami da postanemo kroz rad i razumevanje, da će nas odvući u olakšavanje i izbegavanje rada na sebi kroz iluziju kupljenog.

Mnogo je lakše privući okolnosti, ljude i odnose, pa i stvari.

Novac privlačimo onoliko koliko sebe pobeđujemo, koliko smo garant da nećemo s njime ići linijom manjeg otpora i samougađanja, onoliko koliko nam on manje znači i treba, i koliko smo više svoji.

Tako se prevazilazi glavni problem zakona privlačenja: ne smeš da misliš da nemaš ono što privlačiš. jer ćeš tako privući samo to nemanje-i-traženje da se ponavljaju i dalje. To je na neki način delanje ne delanjem (wu-wei). Moraš do srži vog bića da imaš svest o tome da već imaš sve (da već jesi sve) i da "privlačenjem" samo to aktuelizuješ. to treba da postaneš toliko da ti nikakav novac ne treba više, da nemaš šta da kupiš (kao ugodnost i olakšicu) jer već jesi sve i sve je tvoje. Samo tako će ti novac doći - kada ti više uopšte ne treba.

Ako neko misli na novac za plaćanje računa i osnovne životne potrebe, treba da razume da je to karmička situacija i da ni ona nije bez razloga takva. Svaka duša kreće u razvoj na ovom svetu iz drugačijih pozicija i to treba razumeti i prihvatiti. Tek kada se to prihvati može se krenuti dalje. Dok izbegavaš ono što jesi, nema napretka.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: pon aug 23, 2010 7:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 21, 2009 9:27 pm
Postovi: 203
Izvinjavam se jer je malo off topic, ali ipak je to samo malo :D

Kako je zakon privlačenja delovao kod mene. NIje keš, ali delovao je. Elem, trebao mi je pesak, da napravim neki džak za vežbanje, i planirao sam da ga kupim, ali na kraju sam odustao od toga, i rekoh sebi, naćiću ga. I zaista, svuda gde sam prolazio, svuda sam viđao gomile peska, u centru grada, pored autoputa, u selu. Kasnije se sve više sužavao taj krug, pa je bio i u okolnim ulicama. Na kraju, bukvalno ispred moje zgrade, 3 džaka sa peskom od preko 60kg su bili ostavljeni, upakovani , baš kako mi je trebalo. I tek kada sam ga uneo u kuću, setih se zakona privlačenja.

E sad sam razmišljao, novac i pesak su mi jedno te isto, tj slično. Oba mi trebaju da me zadovolje, pesak da bih trenirao kako želim, novac da kupim šta želim. Oba me čine srećnim, jer udovoljavaju mojim prohtevima. Što jednostavno, da se ne ponašamo prema novcu kao prema pesku, to je samo materijalno dobro? Mislim da se previše značaja pridaje tim paprinim stvarima, pa zato i tako teško dolazi....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: uto aug 24, 2010 12:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
"Vi trenutno zivite u svijetu lazne neimastine i to je misljenje koje oni odrzavaju (Annunaki) i sire. . .

Mi vam kazemo sa nase multidimenzionalne perspektive, da postoje neograniceni izvori blagodeti. Ali vasa trenutna percepcija stvarnosti vam kaze da postoji ogranicenje i neimastina. Kako pocinjete da ulazite u multidimenzionalnu perspektivu vi cete poceti da vidite da su najotrovnije "kemikalije" koji ispustate na Zemlju vase emoocije. Rat koji vi kreirate je absolutno razarajuci. Sto vise ljutnje, straha i mrznje stvorite tim se vise ogranicite i tako kreirate neimastinu. Ovo je daleko vise stetno po Zemlju nego bilo koja kemikalija koju mozete pustiti u zrak..."

http://poruke.weebly.com/globalno-zagrijvanje.html


Zadnja izmjena: dodo; uto aug 24, 2010 12:28 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: uto aug 24, 2010 12:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
"Jednom kad shavatite da je Zemlja jednostavno odraz vaseg unutrasnjeg emocionalnog stanja kao grupe, kao masovne svijesti vi mozete promijeniti otrovnost koja postoji na Zemlji jednostavno mijenjajuci otrovnost (emocionalno stanje) koja postoji u vasim tijelima. Trenutno ima jako mnogo bica na Zemlji koja su dosta bolesna i Zemlja je odraz toga. Vi ste holograficni po prirodi. Sto se desi mikro kosmosu to se desava makrokosmosu, ili jednostavno receno: "As above, so Below" (kako gore/ u nebesima, tako dole/ na Zemlji).

Vazno je da pocnete da gledate na svoj svijet kao mjesto procvata. Vidite je (Zemlju) punu novog zivota i novih prilika. Vazno je da je vidite kao zdravu i u stanju rasta radje nego nesto sto treba popraviti. Ovo misljenje da je ona bolesna moze biti veoma stetno za "psihu planete" (planete su zive one imaju svijest). Sto vise misite o Zemlji kao o otrovanom svijetu tim vise kreirate otrovani svijet. Vi kreirate ono na sto ste fokusirani."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: uto aug 24, 2010 1:45 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
http://poruke.weebly.com/dozvolite-da-budete-vidjeni.html

"Vi cete uvije privuce ka sebi odgovarajucu priliku. Ako ste osoba koja treba iscijeljitelja, vi cete pronaci jednog koji ce vam odgovarati bazirano na njegovim vibracijama, a ne bazirano na njegovoj diplomi. Ako se nadjete u situaciji da radite sa nekim cija energija nije na najvisem nivou, onda ni vi niste spremni da budete na tom "najvisem" nivou. Znaci morate savladati jos jednu lekciju. Kroz Zakon Atrakcije i Rezonancije vi uvijek nadjete odgovarajucu priliku, u protivnom morate povecati svoje vibracije kako bi ste bili na istom nivou kao prilika koju zaista zelite. Strah da cete naletiti na sarlatane ili da ce vas smatrati sarlatanom ce se pokazati tacnim zato sto imate taj strah (strah koji postoji na odredjenim energetskim frekvencijama ce privuci bica koja takodjer vibriraju na istim frekvencijama). Kao "Stvoriteljsko Bice" vi manifestirate doozivljaj straha, budite svijesni njega i osobodite se ga. Vi niste zrtva. Kad vidite sebe u ulozi "vozaca svog zivota", vi cete privuci osobe na odgovarajucim vibracjama u svoj zivot, vi cete disati dublje jer ne vidite sebe u ulozi zrtve.

Svi vi, bez izuzetka imate pristup neogranicenom broju informacija. Vi imate "treniranje duse" ako ga zelite tako nazvati. Vi samo trebate da podignete svoju svijest. Mi vas cujemo kako kazete : "Pokusala/o sam. To ne radi. Ja hocu da se sijetim ali ne mogu" Vi mozete ali vi procesirate informaciju kroz razlicite nivoe svoje svijesti. Da bi ste se sijetili informacija o "svojoj dusi" vi morate da pomijerite mozdane signale / valove u drugi frekventni spektar. Vi to ustvari radite svaki dan, prirodno da i niste svijesni toga. Kada shvatite kako vas mozak radi vi to mozete uciniti kad pozelite. Frekventni spektri (oblasti) se mogu koristiti kao kljuc i brava. Vi mozete ograniciti pristup informaciji tako sto cete promijeniti frekvenciju. U svijesnom stanju vi imate ograniceni pristup duhovnom znanju tako da jedinstvena i ogranicavajuca perspektiva moze da kreira filter za vas trenutni zivot koji zelite iskusiti. Ah zar to nije ljepota vase (trece) dimenzije. Ne postoji druga dimenzija u kojoj mozete iskusiti stvarnost na ovaj nacin. Vidite sebe, nasi dragi. Odajte sebi priznanje kao "Stvoriteljskim Bicima" jer to je potrebno kako bi ste povecali svoje vibracije i manifestirali (stvorili) zivot o kojem sanjate."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sri aug 25, 2010 1:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Ako se borite protiv necega, vi cete dobiti vise tog "necega". Ako ste za "nesto" ucinite sve da to radite zato sto vam to cini zadovljstvo a ne zato sto vas je strah (od suprotne mogucnosti) (na primjer: ako ste za mir, protestirajte zato sto volite mir a ne zato sto vas je strah od rata). Zato sto ako emitirate osijecanja straha, budite sigurni da cete stvoriti (ili privuci) vise straha. Zapamtite vase misli kreiraju forme, te tako vase emocije ce "izvibrirati" (stvoriti na tom vibracionom energetskom nivou) bica. Na kraju dana ovo je najveci poklon koji vam mozemo dati. Mi zelimo da vi razumijete i prihvatite "Zakon Atrakcije" zato sto ne postoji nista sto vi ne mozete stvoriti, ucite i dozivite ga jednom kad postanete strucnjaci u tome. Vi mozete promijeniti sebe i svoj svijet dok trepnete okom. Nemojte zanemariti snagu jedne osobe. Potrebna je samo jedan domino da bi se pomjerile pozicije svih ostalih.


http://poruke.weebly.com/globalna-promjena.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sri aug 25, 2010 4:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Jako dobri tekstovi dodo,ali osobno imam zamjerku.
Npr:
dodo je napisao/la:
ako ste za mir, protestirajte zato sto volite mir a ne zato sto vas je strah od rata)

Rekao bih da mi radimo puno toga,a zapravo neznamo kako svijet/svemir funkcionira.Recimo da ga mi na ovaj način želimo shvatiti.Mislim na ovakva objašnjenja kako funcionira "zakon privlačnosti".
Recimo da si ti jedna/jedan od onih koji ovo razumije.A ako jesi radiš/činiš kardinalnu grešku,jer ne vidiš što citiraš.A ako vidiš i želiš da drugi shvate ovo na jedan "pravilan" način tad si po meni dužan i objasniti koliko je u tvojoj moći inače ispadaš manipulant.
Da se vratim na tvoj citat.
Ako protestiram,znači da mi nešto ne odgovara.Dakle već sam čin protestiranja ili misao da protestiramo u svemiru ostvaruje negativnu/nepovoljnu po nas reakciju.Dakle ni ova riječ/misao/vibracija nije odgovarajuća.Dakle ako to shvaćaš,zašto ovaj "zakon" objašnjavaš na nepravilan način.
"...ako ste za mir..." -Što za mene kao pojedinca znači mir?Kako mogu privući mir u život?Znam li ja što je uopće mir???Kako da privučem mir kad ni neznam što je mir!?
Hm,..možda po meni ,svatko tko želi postati svjestan ovog "rada",najprije bi trebao "privući" znanje o sebi,tj o onome što želi.U ovom primjeru shvatiti što je za njega mir.
Citat:
Ako ste osoba koja treba iscijeljitelja, vi cete pronaci jednog koji ce vam odgovarati bazirano na njegovim vibracijama, a ne bazirano na njegovoj diplomi. Ako se nadjete u situaciji da radite sa nekim cija energija nije na najvisem nivou, onda ni vi niste spremni da budete na tom "najvisem" nivou.

Ovo bi bio odgovor na moje pitanje.Ali ovo opet otvara nova pitanja ](*,) .Samo problem je u tome što ja poprilično znam kako privlačiti ono što želim i mogu "dešifrirati " tekstove koji su ljepo zapakirani u NEW Ageovskom stilu.
Po meni,a i nekom svom subjektivnom iskustvu,mogu reći da je upoznavanje sebe najbolja taktika kako upotrebljavati "zakon privlačnosti".I mada se sastoji od dvije riječi "upoznaj sebe" nije tako jednostavna.
Po meni Pantelija i Vicke_bg su rekli više o prektičnoj primjeni ovog "zakona" nego ti u ovih par postova.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sri aug 25, 2010 8:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Prije nego što se netko odluči za primjenu na široj skali, ja bih mu preporučio da pokuša na dvije-tri manje stvari apsolutno nesigurnog ishoda. Tek ako to uspije ulagati još energije.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sri aug 25, 2010 10:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Ja sam koristila tehniku ruzicastog mjehura.
Svi su mi govorili da nikad necu naci posao u struci na NEODREDJENO jer je to nemoguće. Ja sam bila tvrdoglava i govorila sam da je moguće i da cu ga nac!!! Nasla sam ga na neodredjeno+ super grad(odgovarajuća lokacija geografski sve mi blizu) + imala sam i honorara uz taj posao pa sam zaradjivala skoro dvije plate.
Tehnika ruzicastog mjehura :
Jednostavna je vježba. Sjednes ili legnes samo da ti je udobno. Sklopis oci u duboko dises, polako i prirodno. Postepeno se sve dublje opustas. Onda zamislis nesto sto bi zelio da se ostvari.Zamislis da se vec ostvarilo.Zamislis to sto je jasnije moguće.Zatim u mislima zaokruzis svoju zamisao ruzicastim mjehurom i postavis svoj cilj u mjehur. Ruzicasto je boja koja asocira na srce i ako ova vibracija boje okružuje sve sto vizualiziras donijece ti samo ono sto je u savršenom skladu svasim bicem.
Treci korak je taj oslobodis mjehur i zamislis ga kako se udaljava u univerzum s tvojom izjavom u njemu. Ovo simbolizuje da se emocionalno oslobadjas toga.Sada je slobodna da pluta univerzumom, privlaceci i sabirući energiju za svoju manifestaciju i to je to.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sri aug 25, 2010 10:09 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
Interesantno je što rijetko ko dođe na ideju da koristi Zakon privlačenja u svrhu duhovnog razvoja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sri aug 25, 2010 10:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
Ja se baš poradova kad sam vido da je 11 postova na ovaj forum, kad ono, svi parafraziraju ili citiraju. Ljudi, pročita sam jako puno knjiga o tomu, čak toliko da mi je sada to postalo tak normalno da me više ne fascinira i možda je to problem.
Znam sve to šta kažete iako možda se ne može to zaključit iz mog teksta. Moga bih napisati svoju knjigu po osnovu sećanja na sve pročitano i čak dodati nekoliko svojih iskustava iz perioda koji sam pomenuo u prvom obraćanju. Problem je šta sam ja izgubio želje, postao nekak flegmatičan, niš me ne privlači dovoljno jako. I izgubio sam vere u bilo što, pa i zakon privlačenja.

Zato sam postavio temu, da bihrali, potakli.

Vicke_bg je dao odgovor kakav sam tražio. Baš lepo Vicke_bg, imam takva iskustva i mogu potvrditi to šta si napisa. U tebi vidim to oduševljavanje koje sam ja izgubio i delom me inspirira.

Napisao sam o novcu ne zato jer je to meni glavna tema iako mi sada fali jer jedva plaćam račune, već zato šta bi mi neko da se ovde javio i reko kak je zakonom privlačenja sebi privuko 1, 5, 10,... tisuća eura, šta i nije tako uobičajeno i lako kak je lako privući bučicu ili benč klupu, pesak, društvo za kavicu kad ti se neda piti je sam.

Ako je neko privukao taj dvorac sa 10m ogradom, nije bit dvorac, ograda, pa koliko da su meni privlačni, bit je da je on sebi privuka neš šta nije svakodnevno, odnosno uobičajeno.

Dakle, jel se neko od vas izlečio samo primenom zakona privlačenja?
Jel neko uspio pomjeranjem pozornosti sa računa i osjećaja nemira, straha i brige šta nema ih platiti, na ideju zadovoljstva, slobode i ponosa šta uvijek ima dovoljno za sve šta mu treba, riješiti ekonomske problijeme?
Jel neko ko je imao dugo željenu želju uspio ju ostvariti spoznavanjem zakona privlačenja? Primjerice, dugo je želeo nova crvena kola, i tek spoznajom ovog zakona, uspeo ih sebi nabaviti.

I tome slično.

To je ono šta želim čuti, i ja vam garantiram, ne samo ja, več svi to žele čuti. Kad bih više takvih izvješća pročitao ili čuo, svaki bi čovjek sam zatim potražio i malo bolje proućio teoriju, ne mislite tako?

(Orostite na mješavini majčinog i očevog jezika, nadam se da nikomu to ne smeta)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sri aug 25, 2010 10:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 31, 2009 12:42 pm
Postovi: 59
Lokacija: between
Java je napisao/la:
Interesantno je što rijetko ko dođe na ideju da koristi Zakon privlačenja u svrhu duhovnog razvoja.

Što je duhovni razvoj, ali ukratko da ne opterjećujemo ovu temu?
Ja mislim da svak ima drgačiju ideju o tome i da je nokomu posao u struci u stvari stupanj više na tom razvoju.

Tragom ptice dodo je baš lijepo, konkretno i izravno odgovorila na moju točku privlačenja. Takve sam odgovore i želio kada sam postavia temu.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sri aug 25, 2010 10:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
john_tracer je napisao/la:
Što je duhovni razvoj, ali ukratko da ne opterjećujemo ovu temu?

pa to ti je isto shto i 'nova crvena kola' :blob:
samo shto
nije crvena nego :toothy2:
nije nova nego je 'uvek'
eh da,
i nije kola nego ...


eto, ukratko o du'ovnosti i ferariju u avliji :angel4:




btw,jedan od pokazatelja bar minimalnog pomaka u duhovnom razvoju je prestanak postavljanja ovakvih zelja u obliku zahteva za definiranjem nechega duhovnog i to ukratko


:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sri aug 25, 2010 11:31 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: sub apr 11, 2009 9:25 pm
Postovi: 969
john_tracer je napisao/la:
Što je duhovni razvoj, ali ukratko da ne opterjećujemo ovu temu?


Ma đe me nađe... :shock: :) :D :mrgreen: :rotfl: :rofl
Auuu brale.... :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl :rofl

Nisam mogao da odolim. E hvala ti, nisam se ovako dugo ismijao....sve mi suze na oči idu, otpadoše trbušnjaci....što je ovo ljudi :?: :?: :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: sri aug 25, 2010 11:35 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ima dobar humor na tu temu, ali nije samo humor, zanimljiva se perspektiva nazire iz ovakvog humora. :)

http://vrlovrlinovisvijet.blog.hr/2010/06/index.html

Citat:
The Secret Za Životinje

Zasto ne? Jel postoji The Secret? Postoji. Jel postoji Secret Za Mlade? Postoji.
Evo ja cu napisati treci dio ove nevjerojatne prstenove trilogije i nazvati je: Secret Za Zivotinje.
Zamislite da ste, recimo, pas. Snalcer. Idete okolo. Lajete na prolaznike. Imate debelu gazdaricu koja vas cese i bedina svaki ibogi dan. Boli vas kiton za sve stvari oko vas. No, da li je to bas to sto zelite od zivota? Mozda zelite sportski auto?! Neku plavusu umjesto vase debele gazdarice? Mozda prosiren vokabular da umjesto tri vau odlajete sedam vauova u nizu.
Niste dovoljno nabildani? Pudlice vas ignoriraju a macke vas plase po ulici? Ne brinite, tu je Secret za Zivotinje. Svemir vam daje sve - ocete novac? Evo vam ga. Jahtu? Tu je. Ocete...ocete...moc? Ma evo je. Sve je tu na domak ruke samo treba posegnuti za tim.Mozda je malo tesko da cete kao pas moci izgovarati neku zvukovnu mantru, ali za pocetak, vjerujte mi, obicno vau ili vuf bit ce vam sasvim dovoljno.
Ili recimo, da ste antilopa... Jebeni lavovi trce za vama cijeli dan po savani. Puff i nema lavova. nema. Svemir ih je mako. Ni tigrova. Samo vi i gazele da se natjeravate 100 na sat i stvarate prasinu da sto vise domorodaca oboli od astme. Svemir je tu. Samo treba posegnuti u dzep i zaigrati dzepno svemirski biljar. Ulog je minimalan - obicno onaniranje, kako bi alkari rekli - u nista.
Nemate dovoljno ljesnjaka kao vjeverica? Muci vas kao sovu dnevni san? Ostali netopiri vas ne vole? Niste omiljeni u drustvu muskih macaka? Srna vam je otkrila da Bamby nije vase dijete? Postoji lijek za sve...Zove se - Secret Za Zivotinje. Bit ce to novi bestseller. Stajati ce rame uz rame sa ostalim naslovima iz moje buduce biblioteke - "Bit Ce To Nasa Mala Tajna" i "Dva Po Turu, Dva U Tur" (potresna prica o ljubavi svecenika i mladog ministranta), "Vampirska Tajna" (vampir koji je otkrio Univerzum), "Terminator Zombi" (Terminator se vraca iz groba kao zombi da bi ubio unuka od Johna Connora), Američka Šnita (o redneku iz Oklahome koji gura spolovilo u sve na sto naidje), "Moj Pas Delfin" (O Lassieu koji se u pet popodne svakodnevno pretvara u Flippera), "Sumrakcina" (o vukodlaku koji izjebe svjetlecega vampira i postane fukodlak), "Torrente Dirty Harry Garry" (o pedofilu nalik na Torentea koji dolazi iz paralelne dimenzije i pokazuje tinejđerkama spolovilo), "Tajna Dugog Mantila" (drugi dio gdje se Torente pokaje i postaje slobodni ekzibicionist), "Alien vs. Godzilla" (o alienu koji trazi kristal mudrosti pomocu kojeg ce ubiti Gođilu i postati kralj ninđi), "Ninđa Gladijator" (objasnjenje suvisno" itd. itd.

Mnogo je to hitova u buducnosti i molim potencijalne izdavace da pripreme validne cekove...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zakon privlačenja - praksa
PostPostano: čet aug 26, 2010 12:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Možda se samo ne razumijemo. Meni su ove stvari koje pišem /citiram izvrstan odgovor/objašnjenje zakona privlačnosti i načina na koji isti u mom životu funkcionira. To je zaista najbolje što mi u ovom trenu pada na pamet i za mene velika istina što se te teme tiče.

Žao mi je što nisam uspjela napisati ono što bi vi (neki) htjeli ili što bi vama pasalo, u ovom trenu čini mi se da neki ni sami nisu tu sigurni što uopće žele, pa zato nemojte se čuditi što niste ni dobili hrpu vama točno odgovarajućih odgovora.

Mogu pisati samo o onom što i kako ja to razumijem i na koji način me to nadahnjuje i kako to kod mene funkcionira. Ako to vama ne paše, hej svi mi tu samo istražujemo i svatko od nas na zadanu temu projicira neki dio svoga ja. Ne vidim razloga da teme se otvaraju i na njih odgovaraju samo istomišljenici ili da se ja sada mislim hoće li se vama svidjeti što sam napisala ili bolje rečeno HOĆE LI VAS TO UČINITI ZADOVOLJNIMA.

Žao mi je ukoliko niste našli odgovore koje tražite, s druge strane možda su oni ipak tu, ali iz nekog razloga niste u stanju trenutno da ih vidite.

Ono što sam napisala su moji odgovori, jedino takve mogu i napisati (kao i svi ostali ovdje svoje), kod mene funkcioniraju i čini mi se princip u ovom trenu savršeno jasan i što je najvažnije od svega - funkcionira!

John_tracer zakon privlačnosti konstantno funkcionira, u njega uopće ne trebaš vjerovati. to nije stvar vjere. Ti upravo u život privlačiš ono što "tražiš" (john_tracer: "Problem je šta sam ja izgubio želje, postao nekak flegmatičan, niš me ne privlači dovoljno jako. I izgubio sam vere u bilo što, pa i zakon privlačenja.")
S takvim unutarnjim emotivnim stanjem dobivaš i odgovarajuće životne odgovore i još se čudiš što ti je stanje u životu takvo kakvo je- manjkavo.

Posao nitko ne može za tebe odraditi!

Iz moje perspektive gledano u mojim ništa manje vrijednim copy-paste citatima sve ti piše jasno ko dan, ali ti ne tražiš prijatelju odgovor na to da li i kako funkcionira zakon privlačnosti, jer on očigledno funkcionira kod sviju nas pa i kod tebe i to konstantno, problem je u tome kako doseći ciljeve koji nisu na našim trenutnim vibracijama:

"Kroz Zakon Atrakcije i Rezonancije vi uvijek nadjete odgovarajucu priliku, u protivnom morate povecati svoje vibracije kako bi ste bili na istom nivou kao prilika koju zaista zelite."

znači POVEĆANJEM VLASTITE VIBRACIJE!

Za početak pokaži zahvalnost za trud nas "budala" koji svak na svoj način (svidio se on tebi na prvi pogled ili ne- što ne mora uopće značiti da si u pravu) doprinosi ovoj temi, koja prijatelju nije samo tvoja, već svih voljnih da se njome pozabave, ti si samo u datom trenutku iz svojih "sebičnih" razloga pokrenuo je, a mi iz svojih "sebičnih" pišemo na njoj.

Mislim da je to jako loše i to sve više zapažam, da čim čovjek spomene "ljubav", "pozitivne misli i osjećaje" bez ikakva dubljeg promišljanja dobije etiketu new agera = šunda! Pazite da tako neke dobre informacije ne strpate u koš za smeće!


EMOCIJE su tvoj problem- manjak ljubavi (viče iz tvog posta) kako prema sebi tako i prema drugima. U takvom stanju što očekuješ da ćeš privući? Upravo to što i imaš!

VIBRACIJE SE NE PODIŽU SAMO UMOM , tvrdi moja malenkost, VEĆ PRIJE SVEGA SRCEM!

Moj ti je savjet poradi prvo na svojim emocijama, na svom potisnutom bijesu, strahu ili što te već guši i tek kada se navedenih oslobodiš, isprazniš, možeš početi ponovo veću ljubav, zahvalnost i zadovoljstvo da osjećaš, a potom će se i tvoje životno stanje neminovno mijenjati u istom smjeru u kojem idu i tvoje istinske emocije i nova uvjerenja, bez njih nema promjena.

za kraj:

"Ono sto je komplikovano za sve vas je mentalna konfuzija koju ste stvorili, ta iluzija u vasem umu, o vasim pogledima na zajednicu, o vasim pogledima na sebe, o vasim pogledima o iskusenju da kreirate ili da promijenite svoju realnost I zaista sve to je vrlo jednostavno. Sav smisao je u tome da promijenite frekkvencije i da promijenite fokus. To u isto vrijeme ce takodjer zahtijevati od vas da budete fokusirani na sadasnji trenutak, na "sada".

pozz :love3:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 79 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz