Sada je: sub apr 27, 2024 10:23 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Misao je otac svega
PostPostano: sub nov 06, 2010 9:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451


MISAO JE OTAC SVEGA



Većina ljudi poznaje ovu rečenicu, ali rijetki poznaju stvarno značenje, a da ne govorimo o velikoj dalekosežnosti ove rečenice.

S mišlju sve počinje – u duhovnom je bez iznimke uzrok svega – ništa ne može biti bez da je prije toga bilo u mislima. Ili obratno, sve što u svom svijetu doživljavaš, prvo si mislio, to kroz svoje misli i osjećaje oživio i kroz to prisilio na egzistenciju – bez iznimke. Ti sam si arhitekta svoje sudbine! Kroz moć svojih misli stojiš na nivou sukreatora ovog Univerzuma! Zaključak iz toga – Čovjek si je sam kroz svoje misli najveći neprijatelj ili najbolji prijatelj. Kada čovjek promijeni svoja razmišljanja, promijeni se cijeli čovjek.


DRUŠTVENA SVIJEST

Svijest u našim velikim gradovima je posebno ograničena, jer je tamo većina ljudi natjecateljski, vremenski te na modu orjentirana, boje se jedni drugih i ne akceptiraju jedni druge - zbog toga su takvi gradovi okruženi jednim auratskim omotom jako guste svijesti koja se sastoji od niskofrekventnih, ograničenih misli.

Zato ljude nesvjesno privlači priroda. Tamo još nalaze visokofrekventne misli Nad-svijesti – misli o životu, harmoniji, jedinstvu, vječnom toku, bitku, ljubavi, radosti, duhu, geniju – bezgranične misli koje se ne daju riječima izraziti, jer osjećanje bezgraničnih misli ne može se opisati riječima – to su neopisivi fenomenalni osjećaji sreće. Tamo u prirodi, život je jednostavan, bezvremenski, vječan i u potpunoj harmoniji sam sa sobom. Tamo, daleko od osuda ljudi, još možeš čuti otkucaj srca svog vlastitog znanja.

Možda sada shvaćaš što u stvarnosti činiš, kada vijesti o ratu (KATASTROFAMA...) gledaš, slušaš ili čitaš i njih onda u svijesti ne odbijaš kao neprihvatljivu stvarnost tvoga bitka – ti tada neznajući oživljavaš misao na to. Tako rat može uvijek iznova oživjeti, jer si ga i ti u mislima prihvatio i suosjetio – ti si neznajući Su-kreator ratova i svi drugi isto tako.

Samo nepokolebljiva, u svijesti „uspravno“ održana misao JA SAM mir svijeta može učiniti ratove nemogućima. I nema ništa zaraznije kao jedna u ljubavi svjesno poslana misao – ona može bez napora čak tisućljećima ostati djelotvorna, kao što možeš kod Isusa prepoznati.


MAGNETIZAM MISLI

Misli same su napunjene sa jakim magnetnim silama koje odasvud privlače slične misli. Također i elektromagnetski dijelovi tvoje aure privlače ti sve takve misli koje pašu tvom stavu svijesti, tvom vlastitom misaonom procesu, tvom stanju osjećaja – slično uvijek privlači slično.


ZAŠTO NISI BOŽANSKI

Budući živiš u neznanju i dalje na tome ustraješ, tako što često odbacuješ istinu koja te oslobađa. Kada se čovjeku oduzme njegova božanstvenost, koja je jezgra njegova bića – tada se njime može lako ovladati i manipulirati. Uvidi da su moćnici Zemlje i njihovi neznajući pomoćnici u crkvama ti koji negiraju tvoju božanstvenost, koji sprečavaju prodiranje svijetla – koji te stalno ubjeđuju da si u grijehu rođen, malen i nemoćan.

Uzašli Majstori kao što je Isus širili su jednostavne istine. Ti kao čovjek si u jezgri svoje biti božanski i besmrtan – ljubav je jezgra bića Boga –jedino kroz ljubav ti sam možeš postati svjestan sin Božji. Za to nisu trebali stvarati religije – i nisu to nikad ni učinili. Ali oni prihvaćaju sve religije jer one sadrže ljubav kao centralnu jezgru. Također, živući majstor i avatar Sai Baba govori zbog toga uvijek iznova – ima samo jedna religija, religija ljubavi.


ŠTO ZNANOST ZNA O MISLIMA

Kada su znanstvenici početkom 20. stoljeća istraživali prirodu materije i atoma, s čuđenjem su ustanovili da materija uopće nije tako realna, kao što su uvijek mislili – ona se očigledno sastoji od energetskih koncentracija (nagomilavanja) koje se mogu opisati kao stojeći valovi elektronske energije . Posebno, fizičari su mogli mjesto boravka i impuls jednog elektrona opisati samo kao funkciju vjerojatnosti – k tome morali su priznati, da elektron i time i cijela materija posjeduju očigledno i svojstva svijesti. Kroz te spoznaje, znanost si je sama izvukla tlo pod nogama za svoje materijalističke osnove.
Slično ovim uvidima, Albert Einstein – vjerojatno najveći fizičar 20. stoljeća – jednom je navodno rekao: „Sve više izgleda kao da cijeli univerzum nije ništa drugo nego jedna jedina grandiozna Misao!“
- i time je stvarno prepoznao jezgru istine.

Tako imaju neki znanstvenici koji pretpostavljaju da je energija misli uzrok svih pojava i svega što postoji, ali ne znaju kako to funkcionira – i ne mogu ni znati tako dugo dokle negiraju osjećaj, sestru blizanku od misli! Budući većina znanstvenika i dalje ustraje na materijalističkoj dogmi da sve mora biti mjerljivo i eksperimentalno istraživo , materija stoga ne smije posjedovati svijest, je u kontradikciji sa spoznajama vlastite znanosti, oni su se sami oslijepili prema istini, što su misli – jer grubi mjerni instrumenti ne mogu očitati (otkriti) suštinu (narav) misli i svijesti.


(ESS) ELEKTRONSKA SVJETLOSNA SUPSTANCA

Misli, energija, svjetlost, materija su različita stanja elektrona. Budući su elektroni sastavni dio svjetlosti, svjetlost i elektroni su stoga identični, Uzašli Majstori govore o Elektronskoj Svjetlosnoj Substanci, kao substanci koja izgrađuje sve oblike. Budući poznaješ različita (agregatna) stanja vode, razumiješ također analogno tome različita stanja Elektronske Svjetlosne Substance.

Spoznaj ovo- misli su Elektronska Svjetlosna Energija, elektroni na različitim vibracionim nivoima, čista energija, čisti duh, neuništive, nedjeljive i vječne – suprotno od atoma koji ne traju vječno i nakon određenog vremena se raspadnu.
U različitim vremenima formirali su se različiti nazivi za istu tu Elektronsku Svjetlosnu Substancu. Nazivala se: Duh, Svjetlost,Vatra, Energija, Prana, Orgon, Chi, Vibracija.


SVIJEST

Svijest su vrata između vidljivog i nevidljivog – fokus tvoje svijesti utječe na ESS (Elektronsku Svjetlosnu Substancu) kroz Moć Tvojih Misli i daje joj formu. Tvoj osjećaj oživljava tu formu i prisiljava je time u egzistenciju – to je Proces Stvaranja koji ti stalno držiš u pokretu– zato si ti Kreator Svog Života.

ESS uzima doduše trenutno formu (oblik) koja je sadržana u tvojim mislima – ali budući su tvoje misli većinom nekontrolirane i nedovoljno snažne, Misaona Forma ne može stupiti direktno u egzistenciju (ne može se trenutno ostvariti). Kao što sjeme ostane u zemlji i u svakom trenu može proklijati, tako i Misaona Forma ostane neispoljena, u stanju čekanja i svakog trena može stupiti u egzistenciju (ostvariti se), ako je ponovo oživiš sa mislima i osjećajima.
Kamo god usmjeriš ESS – kroz svoje misli, osjećaje, riječi i djela, oni nose tvoj sasvim poseban nezamjenjiv pečat – oni ostaju na taj način zauvijek s tobom povezani kao njihovim autorom.

Misaona Energija koju ti šalješ je neuništiva – ona se prema Zakonu Kruga s ciljem oslobođenja vraća uvijek i iznova tebi.
Uvijek si iznova suočen sa kreacijama Tvojih vlastitih Misli, dok ih kroz Misli Ljubavi ne preobraziš u savršenstvo i tako oslobodiš.


TKO SI TI ZAISTA

U tvojem višem Biti (bistvu), ti nisi biće od mesa – ti si jedno nevidljivo bistvo, jedna nakupina od misli, osjećaja i stavova koji zajedno čine tvoj jedinstven osobni „Ja“. Ti si u svakom trenutku suma tvojih misli i osjećaja – ti si tvoje nade i snovi, tvoji strahovi i čežnje, tvoj ponos i tvoje strasti.

U stvarnosti ti si duh i duša – Svjetlosno Biće i Biće Osjećaja u jednom. Tvoj duh, žarište plamteće, inteligentne Svjetlosne Energije, obavija sve molekularne strukture tvoga tijela i daje im životnu snagu. To nevidljivo bistvo, tvoja životna snaga od misli, od energije, daje tvom tjelesnom omotu vrijednost, vitalnost, karakter. Ono čini da tvoje oči vide, tvoja usta govore, tvoji udovi se pokreću - i ništa ne može nikad ovu energiju uništiti, zato je Tvoja Duša, Tvoja Životna Energija besmrtna.

Bez svega toga nevidljivoga na tebi – tvoje velike inteligencije, tvojih stvaralačkih misli i misaonih procesa i dubokog osjećaja tvoje duše – bio bi jedno ništa. Što bi bio razlog za život i ljepotu jednog cvijeta kada nikog ne bi bilo da mu se divi. Tvoje Bistvo je razlog – tvoje misli i osjećaji čine te sukreatorom – ti si daleko veličanstveniji nego što ljudi znaju i dozvoljavaju ti da budeš.


TVOJE TIJELO

Tvoje tijelo je u svom obliku suma tvojih misli – ono je jedna čudesna visoko komplicirana mašina – ali bez toga što joj daje život, bez tebe, ono je samo mrtva materija koja se u kratkom vremenu raspadne. Tvoje tijelo je tako stvoreno da može u sebe primiti visoko komplicirane Električne Sisteme Svjetlosnih Varijabli, iz kojih se sastoji Tvoje Pravo Biće – plameni Svjetlosni Princip iz čiste energije koji živi u tvom tijelu, da bi postigao (dobio) nagradu kreativnog života, sposobnost osjećanja.


TVOJA DUŠA

Sjedište duše je jedna praznina (duplja) u kosti u blizini srca u kojoj se nalazi samo električna energija. Tvoja Duša pohranjuje u obliku osjećaja svaku misao koju su ikad mislio. Kroz jedinstvenu kombinaciju osjećaja koji su pohranjeni u tvojoj duši , imaš jedan jedinstven Ja-Identitet – po svojim osjećajima si jasno prepoznatljiv.


KREATOR SVOG SVIJETA

Ti sam si u svakom trenutku kreator svog svijeta – ti sam stvaraš svoj život kroz svoje vlastite misaone procese, kroz to što misliš. Sve što misliš, to ćeš i osjetiti – i sve što osjetiš, postat će stvarno i stvorit će okolnosti tvog života.
Ti si taj koji je u potpunosti odgovoran za sve što si ikad bio, učinio ili iskusio. Ti si stvorio svaki trenutak i svaku okolnost tvog života. Ti si birao biti taj koji jesi. Ti si sam stvorio svoju vanjštinu i način na koji živiš ti si potpuno i sasvim isplanirao i prethodno se za to opredjelio.


Ti imaš moć stvoriti dostojanstvo zvijezda kroz Moć Tvojih Misli i Osjećaja. Samo ti sam ograničavaš ovu moć koja izaziva strahopoštovanje (duboko poštovanje) kroz svoje Neznanje, svoje Sumnje, svoje Strahove, svoje priznavanje društvene svijesti. Uzvišena moć Uzašlih Majstora je samo jedan stav svijesti, jedna misao koja je od tebe jako udaljena – ti nisi manji samo neznajući.


KAKO FUNKCIONIRA STVARANJE

Ti si točno to što misliš – jer sve što misliš to ćeš i postati u obliku osjećaja u tvojoj nutrini – Tvoja Duša će to vjerno pohraniti – i sve što ti misliš i osjećaš, prije ili kasnije bit će tvoja stvarnost.
Ako mračno razmišljaš, postat ćeš „Mrak“. Ako razmišljaš o radosti, imat ćeš je. Kada razmišljaš o inspiraciji i geniju, oni su već tu.



KAKO STVARAŠ SVOJU BUDUĆNOST

Kako se stvara tvoja budućnost – kroz misli! Sve dane koji ispred tebe leže, planiraš današnji dan kroz svoje misli. Jer svaka misao, svaka fantazija, svaka namjera stvaraju osjećaj u tvom tijelu koji se u Tvojoj Duši pohranjuje. Taj osjećaj je onda preduvjet za događaje u tvom životu, jer on će ti privući okolnosti koje pašu točno tom osjećaju koji je zabilježen u tvojoj duši i koje ga opet stvaraju.

Znaj da svaka riječ koju izgovaraš, stvara tvoje buduće dane!
Riječi su samo tonovi koji izražavaju osjećaje tvoje duše - a osjećaji su rođeni iz misli. Stvari se ne dešavaju slučajno – [u]nitko nije žrtva planova i namjera nekog drugog.Sve što ti se dešava sam si u svoj život prizvao kroz svoje misli i osjećaje – ti si to sam si izfantazirao u obliku Strahova ili Briga – što bi bilo, kada bi bilo. Ili ti je netko rekao, nešto je tako i nikako drukčije – i ti si to kao istinu prihvatio.
Sve što se dešava, dešava se kao namjerni akt – određen kroz misli i osjećaje – SVE
![/u]


Svaka misao koju si ikad mislio, svaka fantazija koju si sebi dozvolio, sve riječi koje si ikad izgovorio, već su se ostvarile ili čekaju još u Neispoljenom na to da postanu tvoja stvarnost.
Misli su istinski davaoci života – one nikad ne umiru i ne mogu biti uništene – ti si ih koristio da bi stvorio svaki trenutak svog života.



RAST MISLI

Kada misliš jednu jedinu misao, čini ti se potpuno nedjelotvorna, naizgled se ništa ne dešava, ali ipak ćeš žnjeti što si posijao. To je kao znanje seljaka – kada stavi sjeme u zemlju, na prvi pogled to se čini potpuno nedjelotvorno, naizgled se ništa ne dešava, ipak on zna, da će žnjeti što je posijao.
Misli su vibracije elektrona, jednog nevjerojatno finog medija koji je sveprisutan. On reagira nevjerojatno senzibilno na sve tvoje misli i u trenutku u neispoljenom stvara forme sadržane u tvojim mislima. Da se jedna misao može pojaviti kao forma u materiji, da može postati tvoja stvarnost, mora prijeći energetski potencijal potreban za materijalizaciju. Uzašli majstori mogu misao s takvom snagom osjećaja napuniti da se prijeđe taj energetski potencijal – oni posjeduju stoga sposobnost trenutne manifestacije.

Iako se misli kroz svoj magnetizam (misli ljubavi privlače još više misli ljubavi, misli mržnje još više misli mržnje…) same pojačavaju, kao gruda snijega kad ju se niz brdo zakotrlja, postaje sve veća, energetski potencijal kod prosječnih ljudi ni izdaleka nije dovoljan za (trenutnu) manifestaciju, što dakle možeš učiniti da bi pojačao snagu svojih misli............(o tome detaljnije neki drugi put) *.


Pazi na svoje misli jer one će postati tvoje riječi.
Pazi na svoje riječi jer one će postati tvoja djela.
Pazi na svoja djela jer ona će postati tvoje navike.
Pazi na svoje navike jer one će postati tvoj karakter.
Pazi na svoj karakter jer on će postati tvoja sudbina
.



KADA LJUDI JEDNOM PREPOZNAJU I AKCEPTIRAJU KOJE JE UISTINU MOĆNO BIĆE SVATKO PONAOSOB, TADA ĆE SAMI OD SEBE PROMIJENITI SVOJE MISLI I SISTEME VJEROVANJA. TADA IH SE NE MOŽE VIŠE DUHOVNO POROBITI. TADA ĆE POČETI PONOVO ZA SEBE DA MISLE I PREUZMU ODGOVORNOST – TADA NASTAJU NOVI LANCI MISLI O RADOSTI
I SLOBODI I SVIJET USKORO IZGLEDA LJEPŠE
.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MISAO JE OTAC SVEGA
PostPostano: sub nov 06, 2010 10:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub nov 06, 2010 6:48 pm
Postovi: 38
izvor?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MISAO JE OTAC SVEGA
PostPostano: ned nov 07, 2010 12:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Ima ih koji drugačije misle.....

"Dijete najprije plače (emocionalno tijelo), nakon toga uči govoriti (mentalno), a tek tada uči hodati (fizičko tijelo). Staza svjesnosti stoga se razvija od emocionalnog preko mentalnog do fizičkog tijela!
Kad napustimo maternicu mi smo prvenstveno emocionalna bića. Izražavamo samo emocije. Ne posjedujemo verbalni jezik i njegove asocijativne ideje kojima bismo mogli identificirati svoja iskustva ili učinkovito komunicirati s njima. Još ne posjedujemo ni motoričke vještine kojima bismo mogli fizički sudjelovati u bilo čemu. Svijet doživljavamo kao čistu energiju u gibanju ili emociju. U tom isključivo emocionalnom stanju ostajemo sve dok nešto ne prepoznamo. Tako nam se svjesnost počinje razvijati u carstvu emocija.
Do drugog koraka na Stazi svjesnosti, mentalnog carstva, dolazimo naučivši namjerno koristiti emocije kako bismo postigli određeni ishod. Kad se to dogodi, naše emocije više nisu reakcija na okolnosti. Sada postaju sredstvo kojim usmjeravamo ishod svojih iskustava. Drugim riječima, onoga trenutka kad plač ili osmijeh iskoristimo kao instrument promišljene komunikacije, kako bismo svjesno manipulirali svojim životnim iskustvom, tada više ne izražavamo samo emocije, nego i mentalno sudjelujemo u svome iskustvu....

Isključivo emocionalno iskustvo koje za nas počinje onoga trenutka kad napustimo maternicu počinje slabiti i u mnogim se slučajevima prestaje razvijati kad dosegnemo sedmu godinu. U sedmoj godini dolazi do okončanja djetinjstva. Tada postajemo dječaci i djevojčice. Zbog toga se u sedmoj godini kreće u školu, jer to razdoblje našega života označava točku na kojoj napuštamo razvoj emocionalnog tijela i svoje djetinjstvo
kako bismo se više usredotočili na razvoj mentalnoga tijela. Od sedme do četrnaeste godine učinio mentalnom razumijevanje i razvijamo temelje triju komunikacijskih vještina: govora, čitanja i pisanja.
Također se učimo ponašati na društveno prihvatljiv i prikladan način u društvu u kojemu smo rođeni. Sedmogodišnji ciklus intenzivne usredotočenosti na osnovne mentalne vještine u konačnici se počinje usmjeravati na razdoblje koje nazivamo pubertetom. Od otprilike četrnaeste godine mentalni se razvoj počinje okretati onome što drugi smatraju da je za nas potrebno kako bismo prihvatili smislenu fizičku ulogu u društvu.....

... Korijen naših sadašnjih fizičkih iskustava ne možemo naći u svojim sadašnjim vanjskim, fizičkim okolnostima, kao ni u sadašnjim mentalnim misaonim procesima. Proces će nam razotkriti da se korijen svih naših današnjih neuravnoteženih iskustava može pronaći u carstvu u kojemu smo ih i zasadili: u neintegriranim emocionalnim iskustvima djetinjstva.
Drugim riječima, Proces će nam pokazati da je prvi, emocionalni, sedmogodišnji ciklus našega djetinjstva uzročna točka svih sadašnjih neugodnih iskustava. Pokazat će nam da je svaki emocionalni korijen koji smo tada posadili i koji nismo svjesno integrirali u svoje iskustvo izrodio negativne mentalne sustave uvjerenja koji se zauzvrat očituju kao neuravnoteženi fizički uvjeti ili okolnosti koje doživljavamo ovoga trenutka.... "


(M.Brown, Proces prisutnosti)

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MISAO JE OTAC SVEGA
PostPostano: ned nov 07, 2010 9:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
"Dijete najprije plače (emocionalno tijelo), nakon toga uči govoriti (mentalno), a tek tada uči hodati (fizičko tijelo).


glupa usporedba
dijete plače jer mu je to jedini način komunikacije, kao psetu lajanje
a plače ZBOG fizičkog uzroka: glad, bol, ..

kad napustimo maternicu dolazimo na svijet u nedovršenom obliku
da bi mozak čovjeka bio kompletan , dijete bi moralo imati glavu 3-godišnjeg dijeteta
a to kroz ženinu zdjelicu ne može proći
zato se beba rađa sa nedovrešnim mozgom, pa se među prvim ubrzano završava mali mozak (najnužniji za razvoj hoda)O , pa ostali dijelovi velikog mozga
kroz razvoj dijeteta u prve 3 godine dolazi do konačnog formiranja ljudskog mozga

i ne slažem se da svaki problem ima korijen u prvih 7 godina
možeš posaditi problem i kasnije
dapače, možeš ga posaditi uvijek

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MISAO JE OTAC SVEGA
PostPostano: ned nov 07, 2010 11:24 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Tekst u originalu ima naslov: " Der Gedanke ist der Vater aller Dinge!" Originalni tekst ima 40 strana. Prevela sam neke njegove dijelove i ostale namjeravam.

Potječe sa stranice: http://www.das-gibts-doch-nicht.info

Toj domeni su bile (od strane njem. "vlade" navodno) ugašene već 2 adrese, ovo je treća, ali izgleda da ni ta ne radi jer mi se više ne otvara.
Bavi se temama sličnim ovom sajtu. Od farmakološke industrije i njenih prevara, medicine, politike, duhovnosti...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MISAO JE OTAC SVEGA
PostPostano: ned nov 07, 2010 11:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
U tom tekstu su sadržane mnoge informacije, ja sam fascinirana s odgovorima koje sam tu našla.

Svatko za sebe mora pronaći svoju istinu (mislim ja) i tu istinu može naći samo u svojoj nutrini.

Moja nutrina je na informacije sadržane u ovom tekstu odgovorila s jednim preplavljujućim osjećajem radosti, u mojoj duši te su misli napravile onaj "klik"!

Što da vam kažem, TO JE MOJA ISTINA!

Nastavak slijedi, vjerojatno još danas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MISAO JE OTAC SVEGA
PostPostano: ned nov 07, 2010 1:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Odlicno tema. kao sto sam u pokrenutoj temi mestrubacili da ili ne pornasao mnoge odgovre, posebno o larvama i fantomima ovjede se isto pronalese ne samo odgovori vec i neka moja unutarnja razmisljanja - teze.

Samo prevedi to je best way.
Kasnije budem sudjelovao u komentaru koji zlim napisati od prvog posta.
za pocetak komentar na naslov posta.

"U ime Oca i Sina i Svetoga Duha"


zanimljiv link
Psihologija licnosti
http://www.google.hr/url?sa=t&source=web&cd=4&ved=0CCQQFjAD&url=http%3A%2F%2Fweb.studenti.math.hr%2F~lsvenda%2Ffaks%2Fpsihologija1%2F02-Psihologija%2520licnosti%2520-%2520UVOD.ppt&ei=7p_WTIGUEMLysgaAnenwCA&usg=AFQjCNG5PynkeV1MrzmFVqnJ5gBLoVm-iQ&sig2=g7KdtF4xDAbdnRM8y3JFAA
http://www.nakladaslap.com/PDF/Psihologija%20licnosti%20-%20pog.pdf

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MISAO JE OTAC SVEGA
PostPostano: ned nov 07, 2010 5:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
dodo je napisao/la:
Potječe sa stranice: http://www.das-gibts-doch-nicht.info

Toj domeni su bile (od strane njem. "vlade" navodno) ugašene već 2 adrese, ovo je treća, ali izgleda da ni ta ne radi jer mi se više ne otvara.

Jesi li spremila orginalne tekstove?

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MISAO JE OTAC SVEGA
PostPostano: ned nov 07, 2010 10:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Konacno sam ugrabio u popunosti jednu divnu izreku koju cititam:

"Nase vestine i navike , nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava licnost prvenstveno su rezultat ucenja."


I dalje se nemogu oteti mislima da smo svi mi dio nekog vec napisanog programa.
Iz brojnih prorocanstava koja mi vise ne lice na to vec na spospobnost citanja koda programa i sljeda dogadjaja koji ce se neizbjezno zbit. To proizlazi iz brojnih cinjnica tudjeg i licnog zivota.
Sto bite vi rekli kada osoba ima sposobnost da vam keze gdje je vas mladez? zasto je tu i kada je nastao, pre vaseg rodjenja? Pod cijum ste nadzorom. Sto je vas keme spoticaja. Sve to cujete i brojne detelje od osobe koja nikada u zivotu niste vidjeli i hiljadu km je daleko od vas. Dvoljno je da vas vidi i postavi pitanje koje je vase ime. Cijelo vrijeme cutite slusaze, gutate gorke knegle a srce vam oce skociti.

Nase sudbine su pod svjetonadzorom dviju velikih sila koje nasa receptori velikom vecinom nemogu imaginirat.
skromno uvjeren da su ovo posljednji trnuci kojem se bogu molimo treba odluciti..
sta nam vrijeti toliko toga znati kada velika vecina to ne prakticira niti okrece novu stranicu u zivoti jer smo u vjecnoj bojazni sto ako nemamo posla bicemo prosjaci gladni itd. M
i smo u okovima NWO, porobljeni.

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MISAO JE OTAC SVEGA
PostPostano: sri nov 10, 2010 12:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Stranicu originalnu s originalnim tekstom imam negdje pohranjenu, morala bi potražiti. Otkako sam originalni tekst kopirala u Wordu, taj sam file zanemarila.

Želja mi je cijeli tekst prevesti, kako bi što više ljudi te tvrdnje/informacije mogli za sebe preispitati i u njima možda pronađu inspiraciju i za um i za dušu, odnosno kako bi svi zajedno preispitali koliku težinu i istinitost u sebi nosi, jer meni se osobno čini da nosi VELIKU!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MISAO JE OTAC SVEGA
PostPostano: sri nov 10, 2010 12:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
NAPOMENA: U zagradama ZNAM STAVITI NEKI SVOJ KOMENTAR ILI pak napišem njemačku riječ kako je pisalo u originalu.

STAROST I SMRT

Tvoje tijelo je na određeni način kopija tvoga mozga, suma tvojih misaonih procesa. Jer svaka misao koju prihvatiš i pustiš u svoj mozak, šalje svoju misaonu frekvenciju kao električnu struju, kao svjetlost te misli u svaku stanicu, hrani, pomlađuje i modulira ih pri tom u jednom jedinstvenom procesu kloniranja.

Otkako si bio dijete, prihvatio si programiranje kroz društvenu svijest, da moraš odrasti, ostariti i na kraju umrijeti. Kada si prihvatio tu misao, počeo si umanjivati životnu snagu u svom tijelu – jer misao o starenju šalje električne iskre niske i spore frekvencije u svaku stanicu tvoga tijela. Što je sporija njena brzina, to više tijelo gubi svoju pokretljivost – njegove sposobnosti da samo sebe regenerira i pomlađuje se ograničavaju. Tako činiš da dođe starost i na kraju također i smrt. Kada bi si umjesto toga dozvolio da stalno primaš više misaone frekvencije, tada bi one slale brže i snažnije električne struje kroz tvoje tijelo – tvoje bi tijelo ostalo vječno u trenutku, ni jedan korak ne bi napravilo u smjeru starosti i smrti. Ali zahvaljujući programiranju kroz društvenu svijest „zna“ svatko da tijelo stari i umire – tako struje u tijelu postaju sve slabije i slabije.


SMRT

Smrt je jedna velika iluzija, jedna prihvaćena stvarnost – jer svi misle da bi ona morala biti, zbog toga je ona postala stvarnost. Ali jedina stvarnost su misli, životna snaga – iluzije su pak misli, igre koje postaju stvarnost.

Smrt nije apsolutna nužnost, NITKO NE MORA UMRIJETI – ti ćeš samo zato umrijeti jer vjeruješ da se to mora dogoditi. Kroz tvoje stavove smanjuje se životna snaga tijela i izaziva smrt.
DUŠA UPRAVLJA TIJELOM KROZ STRUKTURU SVOJIH OSJEĆAJA –ona čini da se u cijelom tijelu izlučuju hormoni, tijelo kao sluga samo na to reagira. DUŠA NE ČINI TO SAMA OD SEBE TO SU TVOJE MISLI, tvoji misaoni procesi i stavovi koje ona onda pretvara u djela.

Na temelju stavova društvene svijesti, kroz osjećaje krivnje, samokažnjavanje, strah od smrti, aktivira se jedan hormon smrti – tijelo polako propada, stari i umire. Društvena svijest u kolektivnom neznanju daje smrti prednost - čini sve da bi ju ubrzala, jer ga sa sigurnošću čeka - i tako postoje kao logična posljedica osiguranja od bolesti, smrti i troškova sprovoda.

Tvoje „Ja“ (ti sam, Dein Selbst) je besmrtno, samo tvoje tijelo može umrijeti, njegova smrt je kao zadrijemanje, kada tvoj duh tvoju dušu natrag pozove, ona se podiže uvis (u prošlom prijevodu piše da se sjedište duše nalazi u jednoj duplji u kosti blizu srca gdje je samo električna energija) i napušta tijelo kroz hipofizu, najviši energetski centar u središtu glave, također nazvan sedmi pečat ili čakra. Duša kao nosioc sjećanja napušta staničnu masu tijela potpuno bezbolno u djeliću jednog trenutka i tijelo umire. Ovaj tranzit (prijelaz) često se javlja kao iskustvo prolaska kroz tunel popraćen šumom vjetra. SVJETLO NA KRAJU TUNELA JE SVJETLO TVOGA „JA“ (tebe samog) DUH TVOGA „JA“.

Kada je duša napustila tijelo, u trenutku smrti sve stvari počinju svijetliti i postaju neobično svijetle – TI SI PONOVO JEDNO SLOBODNO DUŠEVNO „JA“, JEDNO SVJETLOSNO BIĆE – napustio si gustoću materije i VRAĆAŠ SE NATRAG U SVJETLOSNU EGZISTENCIJU (zato, mislim si ja, duhove vidimo poput nekih sjena- zbog smanjene gustoće njihova „tijela“).


ŠTO JE BEZGRANIČNIJE TVOJE RAZMIŠLJANJE, TO BEZGRANIČNIJI JE I TVOJ ŽIVOT GDJE GOD DA BORAVIŠ. ŠTO JE VELIČANSTVENIJE NEBO KOJE SI SEBI STVORIO OVDJE U TVOM VLASTITOM KRALJEVSTVU OD MISLI I OSJEĆAJA, TO ĆE VELIČANSTVENIJE BITI NEBO KOJE ĆEŠ ISKUSITI KADA OVU RAZINU NAPUSTIŠ ILI JOJ SE VRATIŠ.

Ukoliko su tvoje misli pune osjećaja krivnje, osude prema sebi samom i drugima, pune gorčine i mržnje prema tvom bratu, takve ćeš samo stavove i dalje iskusiti, kada ovu razinu napustiš – DOK SE TOGA NE ZASITIŠ I SPOZNAŠ DA POSTOJE I UZVIŠENIJI (plemenitiji) OBLICI POSTOJANJA.


ŠTO SU LJUDI NEKAD BILI I ŠTO SU SADA


Nekoć su ljudi hodali zemljom kao kreatori. U svijesti njihove bezgranične božanstvenosti mogli su stvoriti ljepotu cvjetova – jednostavno misleći briljantne jasne misli o ljepoti i radosti.

U borbi za preživljavanjem mnoga tisućljeća, zaboravili su (ljudi) božansku jezgru svoga bića i negirali je čak kroz svoju znanost – ipak ostali su što su uvijek bili – KREATORI SVGA SVIJETA.

Kroz svoje nekontrolirane misli i osjećaje, stvorili su si jedan ograničen život tako što su prihvatili ograničene ideje koje su onda postale čvrste istine u unutrašnjosti njihova bića i na kraju stvarnost njihova života. Njihove najveće kreacije su stoga ratovi, nesreća, briga, patnja, bijeda, mržnja, razdor, samoodbacivanje, starost, bolest i smrt.

Besmrtnost su javno odbacili, iako je njihova duša ipak besmrtna – i zato će umrijeti i ovamo se vratiti ponovo i ponovo dok ne spoznaju istinu, da SMRT SAMO POSTOJI JER SU JE SAMI KROZ SVOJE MISLI STVORILI.

Uzašli Majstori koji su nekad bili ljudi ove zemlje, uvijek su iznova pred ljudima demonstrirali BESMRTNOST, NJIHOVU POBJEDU NAD SMRĆU – čak i danas još slavimo blagdan Uzašašća.
Kako su Uzašli Majstori pobijedili smrt – TAKO ŠTO JE U SVIJESTI NISU VIŠE PRIZNAVALI KAO ISTINU – KROZ NJIHOVO ZNANJE DA NJE U STVARI NEMA, jer ona je samo ILUZIJA UMA – KROZ NEPOKOLEBLJIVO, ČVRSTO DRŽANJE ZA TU MOĆNU IZREKU JA SAM USKRSNUĆE I ŽIVOT – tako je to postalo njihova stvarnost.


KAKO SU LJUDI STVORILI SMRT - tako što su je u svojoj svijesti i kroz svoje misli priznali kao neizbježnu i stvarnu- tako što su čvrsto ko stijena ubijeđeni da je mora biti - tako što sa sigurnošću "znaju", da je ima.

Kada ti kao kreator svoga svijeta kažeš, ja znam da smrti ima, tada ona mora za tebe egzistirati jer TI tako hoćeš - TO NIJE BOŽJA VOLJA, TO JE TVOJ ZAKON!
Ako ti umjesto toga u svojoj svijesti i svim svojim mislima čvrsto ko stijena na tome inzistiraš da kažeš - ja znam da smrti nema jer je ona samo jedna iluzija - tada to mora prije ili kasnije postati tvoja stvarnost - TI SI ZAKONODAVAC!


7 STUPNJEVA SVIJESTI

MISAONE VIBRACIJE očituju se na 7 VIBRACIJSKIH OKTAVA, stupnjeva svjesnosti, razumijevanja.

1. Razmnožavanje i preživljavanje
2. Strah i bol
3. Moć
4. Primanje ljubavi
5. Izražavanje ljubavi
6. Prepoznavanje Boga u svemu živom
7. Spoznaja – JA SAM – Bog


Tih 7 vibracijskih oktava, u materijalnom svijetu, javlja se u 4 MANIFESTACIJE koje prema njihovoj pojavi i stupnju svijesti nazivamo – materija, biljke, životinje ili ljudi, svaki sa jednim za jednu oktavu višim stupnjem svjesnosti.


Ali samo čovjek ima mogućnost očitovati se (pojaviti se) na više nivoa svijesti – on može postati svjestan na 4 VIBRACIJSKE OKTAVE kao:

1. Čovjek - karakteriziran kroz svoj um
2. Genije - karakteriziran kroz svoju intuiciju
3. Prorok - karakteriziran kroz svoju mudrost i univerzalnu ljubav
4. Bog-Čovjek - karakteriziran kroz svoje Sveznanje i Svemoć


Na 7. stupnju svijesti je čovjek sam, skupnost svih misli. Za jedno biće tog nivoa nema više nivoa, samo još Biti (das Sein). Jedan takav čovjek je sam postao osjećaj svih stvari, sveg znanja, sveg razmišljanja – to je nivo Boga – Čovjeka, na kojem se nalaze Uzašli Majstori. Zbog toga znajte, postati jedno s Bogom znači reći JA SAM. I jedini put za tebe da bi Boga vidio (wahrnehmen), razumio, osjetio, putem osjećaja shvatio je DA SHVATIŠ SVOJE VLASTITO BIĆE – TADA ĆEŠ POZNAVATI BOGA I BITI KAO ON. Tada možeš i ti reći – JA ZNAM TKO JE OTAC, JER OTAC I JA SMO JEDNO -
JA znam tko SAM.

(nastavak slijedi)




Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MISAO JE OTAC SVEGA
PostPostano: sri nov 10, 2010 3:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 04, 2008 10:30 pm
Postovi: 604
Lokacija: Again in Đakovo
Ozbiljnost teksta dolazi u pitanje,evo zbog čega

Citat:
Pazi na svoje misli jer one će postati tvoje riječi.
Pazi na svoje riječi jer one će postati tvoja djela.
Pazi na svoja djela jer ona će postati tvoje navike.
Pazi na svoje navike jer one će postati tvoj karakter.
Pazi na svoj karakter jer on će postati tvoja sudbina.

Ovdje se ne spominje autor teksta.

A o ostalom da ne govorim.Štoviše cjelokupan tekst je dno dna jel samo daje utjehu čovjeku,a ono što treba čovjeku nije niti utjeha niti nada već ništavnost njega samog,bez toga nema dalje.

_________________
"Sve je jasno,samo sam ja zamagljen"- Lao Tse


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MISAO JE OTAC SVEGA
PostPostano: čet nov 11, 2010 7:33 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
OTPORNOST NERVNOG SISTEMA

Svako biće može svjesno podnijeti samo misaone vibracije unutar svoje vibracione oktave jer otpornost njegovih živčanih centara ne bi bila dorasla većim energijama više oktave – probila bi ih i oni bi izgorjeli, a biće bi umrlo u grčevima.
(moje razmišljanje: možda zato vrste na niskim frekvencijama odu/puste na miru, ljude s visokim frekvencijama - jednostavno jer su za njih iz spomenutih razloga opasni)
Kod određenih ljudskih oboljenja moguće je da, obično u kičmenoj moždini čovjeka izolirane energije iz viših oktava (Kundalini energije) prijevremeno dospiju u živčane centre koji još ne posjeduju dovoljno otpornosti. One onda udaraju na te centre, to s pravom nazivamo moždani udar. Čovjek koji je kroz duhovne vježbe očvrsnuo i može svjesno podnijeti misaone energije iz viših oktava svijesti, on ih doživljava kao preplavljujući (fenomenalan) osjećaj sreće.

Uvidi ovo, kao čovjek u stanju si otpornost svojih živčanih centara podići na jedan viši nivo svijesti kroz prihvaćanje viših misli i kroz vježbu misao po misao - i svaka ta misao čini te božanskijim.


MISLI U MOZGU

Suprotno uobičajenom mišljenju mozak ne stvara misli - ON SAMO PRIMA MISLI IZ TOKA SVEUKUPNE SVIJESTI.
Mozak je jedan veličanstveni prijamnik za električne misaone frekvencije. Svaki dio mozga može primati druge misaone frekvencije, pohraniti ih i pojačati - već prema gustoći vode u staničnim stijenkama. Neki dijelovi mozga pohranjuju i pojačavaju samo više frekvencije, drugi pak samo niže misaone vibracije.

Zadaća mozga je da MISLI koje dolaze kroz Duh Tvoga „Ja“, primi, pojača, pohrani, promjeni u električne tokove (el. struju)i kroz CŽS (centralni živčani sustav) šalje u svaki dio tvoga tijela, tako da
MISLI MOGU POSTATI TVOJA STVARNOST I TAKO TE PUSTITI DA UČIŠ.

................................................................................................................


SAMOIZLJEČENJE KROZ ZNANJE

Trenutno neaktivni dijelovi tvog mozga imaju sposobnost obnoviti svaki bolestan ili oštećen dio tvoga tijela – jednostavno kroz znanje.

U tom trenutku u kojem znaš da tijelo može samo sebe izliječiti, ova misao šalje jednu snažnu iskru (Funken) kroz centralni živčani sustav (CNS) na oštećeno mjesto i dovodi DNK lance u svakoj stanici do toga da stanicu u potpunosti kloniraju i obnove – u potpunosti. To nije nikakvo čudo – to je jednostavno tako, kako bi trebalo biti i očigledno je!

Ti misliš da tvoje tijelo samo doktori i medicina mogu izliječiti i to funkcionira jer ti u to vjeruješ. Rečeno ti je da se ti sam ne možeš izliječiti i ti u to vjeruješ - dakle ne ide jer u tebi dominira to znanje. (u jednom dijelu cijelokupnog teksta spominje se da je znanje najjača forma vjere)

Ali postoje ljudi koji su postali slavni liječnici i iscjelitelji i ZNALI SU da će njihovo savjetovanje i tretman biti apsolutna istina. Budući su to ZNALI, to je postala apsolutna istina i tijelu - bili su izliječeni u trenutku - TAKO DJELUJE ZNANJE.


ZAŠTO NISI SUVEREN (* nezavisan, bezgraničan)

U svakom trenutku tvoje egzistencije, bilo da spavaš, da si budan, bez svijesti ili pri svijesti, ti stalno primaš misli – i sve misaone frekvencije koje puštaš („u sebe“) iskusit ćeš kao osjećaje - a osjećaji su konačno najviša plaća i jedina stvarnost života.



! ! !


Ali često se osjećaš nesretan, čangrizav, u dosadi, uplašen, ogorčen, bijesan, ljubomoran, razdražljiv, nevoljen ili neželjen. Kojoj si onda misaonoj frekvenciji tada dao pristup tvojim osjećajima - DRUŠTVENOJ SVIJESTI.
Ali gdje je osjećaj radosti, sreće, ljubavi, ljepote, vječnosti, Boga -
SAMO JEDNU MISAO DALJE.

Zašto ne poznaješ sve ove prekrasne misli, koje mogu svakog trena proći kroz tvoj duh - TI TO NIKAD NISI HTIO.

TI SI IZABRAO ŽIVJETI, DJELOVATI I MISLITI U SJENI DRUŠTVENE SVIJESTI, OBLAČITI SE KAO KRDO, SEBE TAKO UREDITI DA BI BIO PRIHVAĆEN, DA BI PREŽIVIO.

Ti si se sam ograničio na njenu (društvenu) skučenu svijest od neznanja, na njene procjene vrijednosti i tričave ideale, konačno prihvatio si i njeno ludo natjecanje s iluzijom vremena.





(a sada fanfare, molim ***********************)


Ti nikad nisi drukčije htio znati, jer ako ikad prihvatiš misao da si ti suvereni gospodar i kreator, da možeš biti božanski, vječni i sveznajući – tada bi to išlo protiv (gegen den Strich gehen) Tvoje Obitelji, Tvojih Prijatelja, Tvoje Religije i Tvoje Zemlje. Dakle, dao si svoju moć iz ruku - odrekao si se svoje suverenosti i neovisnosti. Ti si u svojoj svijesti stavio jedan zamak pred svoj mozak – ti si zaboravio svoj identitet, TI SI ZABORAVIO KOJE SI TI MOĆNO BIĆE UISTINU.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MISAO JE OTAC SVEGA
PostPostano: čet nov 11, 2010 7:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
daco je napisao/la:
Ozbiljnost teksta dolazi u pitanje,evo zbog čega

Citat:
Pazi na svoje misli jer one će postati tvoje riječi.
Pazi na svoje riječi jer one će postati tvoja djela.
Pazi na svoja djela jer ona će postati tvoje navike.
Pazi na svoje navike jer one će postati tvoj karakter.
Pazi na svoj karakter jer on će postati tvoja sudbina.

Ovdje se ne spominje autor teksta.

A o ostalom da ne govorim.Štoviše cjelokupan tekst je dno dna jel samo daje utjehu čovjeku,a ono što treba čovjeku nije niti utjeha niti nada već ništavnost njega samog,bez toga nema dalje.



Potrudit ću se što prije pronaći originalnu stranicu koju sam negdje pohranila s koje sam kopirala ovaj tekst , a s ciljem utvrđivanja njegova autora. Sajt je ugašen po svemu sudeći- opet! kako, zašto ne znam, znam samo da se više ne otvara.

Čovjek nije postao čovjeku "vuk" zato jer je ništavan ili pak zato ga treba uništiti, već

TREBA GA NAUČITI,

ljudi su u velikom NEZNANJU! Neznanju o svojoj istinskoj moći i vrijednosti za koju ja ZNAM da je tu u nama. Sa sobom i u sebi sam je puno puta otkrila, samo sam se ponekad čak uplašila je i ponovo utonula u "MAINSTREAM", da bi ona počela opet nezaustavljivo da se "penje gore", izlazi iz same duše van na razne načine i bilo ju je nemoguće više ignorirati, a kamoli suzbijati. Ona je tu činjenica mog života! Ja se više lagati ne mogu, a tako je lako i kukavički reći ah tko sam ja , nitko i ništa što ja tu mogu, ma cijeli svijet je u banani, ljudi su niš koristi, treba sve neka katastrofa da riješi... BULL BULL BULL SHIT!

Katastrofa je jedino taj neznajući način razmišljanja. NIŠTA VIŠE, NIŠTA MANJE.

Uz dužno poštovanje...to su moji osjećaji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: MISAO JE OTAC SVEGA
PostPostano: pon jan 03, 2011 9:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned nov 23, 2008 12:56 pm
Postovi: 57
daco je napisao/la:
Ozbiljnost teksta dolazi u pitanje,evo zbog čega

Citat:
Pazi na svoje misli jer one će postati tvoje riječi.
Pazi na svoje riječi jer one će postati tvoja djela.
Pazi na svoja djela jer ona će postati tvoje navike.
Pazi na svoje navike jer one će postati tvoj karakter.
Pazi na svoj karakter jer on će postati tvoja sudbina.

Ovdje se ne spominje autor teksta.

A o ostalom da ne govorim.Štoviše cjelokupan tekst je dno dna jel samo daje utjehu čovjeku,a ono što treba čovjeku nije niti utjeha niti nada već ništavnost njega samog,bez toga nema dalje.


mogući originalni izvor je od mahatma gandhia

http://www.famousquotes.com/show/1053655/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: sri jan 05, 2011 3:21 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Misao je otac svega


... zašto nije "Misao je majka svega"?

Kako bilo... možda bi trebalo stajati "Misao je pokretač svega", ili "Misao je tvorac svega", ili "Misao je izvor svega", ili "Misao je sve"... ili... :-k :-k :-k

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: sri jan 05, 2011 10:42 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Jack987 je napisao/la:
... zašto nije "Misao je majka svega"?

Kako bilo... možda bi trebalo stajati "Misao je pokretač svega", ili "Misao je tvorac svega", ili "Misao je izvor svega", ili "Misao je sve"... . ili... :-k :-k :-k

...interesantno.A što kažeš na ovo

Citat:
Misao je otac svega
+
Citat:
"Misao je majka svega"

=
"Misao je dijete.....svega"

:shock: :D
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: čet jan 06, 2011 9:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 27, 2009 9:03 am
Postovi: 240
misao je samo odjek u magli
ukoliko iza nje ne postoji volja neće biti ništa od nje

_________________
so long, and thanks for the fish!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: sri jun 29, 2011 9:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
ORIGINALNI TEKST
Našla sam konačno stranicu na kojoj se nalazi tekst čije sam neke dijelove na ovoj temi prevodila:

Der Gedanke ist der Vater aller Dinge

http://www.paranormal.de/paramirr/gedanke/gtext.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: sri jun 29, 2011 9:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
Mene uvijek iznova oduševljava ...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 73 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz