Sada je: sub apr 27, 2024 8:09 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: MISAO JE OTAC SVEGA
PostPostano: sub jul 02, 2011 2:58 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
dodo je napisao/la:
ŠTO SU LJUDI NEKAD BILI I ŠTO SU SADA

Nekoć su ljudi hodali zemljom kao kreatori. U svijesti njihove bezgranične božanstvenosti mogli su stvoriti ljepotu cvjetova – jednostavno misleći briljantne jasne misli o ljepoti i radosti.

U borbi za preživljavanjem mnoga tisućljeća, zaboravili su (ljudi) božansku jezgru svoga bića i negirali je čak kroz svoju znanost – ipak ostali su što su uvijek bili – KREATORI SVGA SVIJETA.

Kroz svoje nekontrolirane misli i osjećaje, stvorili su si jedan ograničen život tako što su prihvatili ograničene ideje koje su onda postale čvrste istine u unutrašnjosti njihova bića i na kraju stvarnost njihova života. Njihove najveće kreacije su stoga ratovi, nesreća, briga, patnja, bijeda, mržnja, razdor, samoodbacivanje, starost, bolest i smrt.


A gdje je ono najvažnije - objašnjenje zbog čega su "kreatori koji hodaju zemljom, bezgranično božanstveni, i misle jasne misli o ljepoti i radosti" odjednom morali proći kroz "borbu za preživljavanje" ?!?!?!
Znači, njihove jasne i lijepe misli kojima su stvarali božansku stvarnost odjednom su postale niske i crne pa su sada stvorili uvjete u kojima se trebalo "boriti za preživljavanje" ....
Inače, odakle odjednom Pakao na Zemlji, skupa sa "ograničavajućim mislima i vjerovanjima u smrt", ako su svi stalno mislili lijepe i hvalevrijedne misli - a MISLI STVARAJU REALNOST?

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Zadnja izmjena: charleston; pon aug 15, 2011 6:01 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: sub jul 02, 2011 2:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Drugim riječima, ako je Misao = Otac/Majka/Stvaralac/Prapočelo Svega, gdje je krenulo naopako i zbog čega se prestalo misliti ružičasto?

(I koja užasna perspektiva, zapravo najpaklenija od svega: Da moram neprekidno nadzirati vlastite misli kako mi se ne bi potkrala koja izdajnička pa kreirala belaj u 3D .... I, koja vrhunska nepravda: Misli mi dolaze tko zna odakle, nisam ja ta koja ih biram svojom voljom i stvaram, s obzirom da su one Bog dakle one su stvorile mene, a opet ja kao običan produkt moram biti odgovorna za ono što one preko mene kreiraju u 3D..... jezuš marija.... )

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: sub jul 02, 2011 6:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
dodo ODLICAN TEKST, zaokruzivanje dosta lekcija odjednom!

samo ja misao nikad nebi nazvao ocem ni majkom , jer to je opet nekako kao da nas vracas u filozofiju proslih vjekova kad se raspravljalo o misli, vatri vodi i sl.
a i zvuci kako je od misli postalo nesto...

sve je povezano, i iz misli stalno nešto proizilazi kao projekcije i opet se u misao vraca kroz znanje, a misao je opet DIO našeg duha jer to je jedan oblik egzistencije ili njen manifest.
o ovom se da dosta diskutirat.

charleston je napisao/la:
dodo je napisao/la:
ŠTO SU LJUDI NEKAD BILI I ŠTO SU SADA

Nekoć su ljudi hodali zemljom kao kreatori. U svijesti njihove bezgranične božanstvenosti mogli su stvoriti ljepotu cvjetova – jednostavno misleći briljantne jasne misli o ljepoti i radosti.

U borbi za preživljavanjem mnoga tisućljeća, zaboravili su (ljudi) božansku jezgru svoga bića i negirali je čak kroz svoju znanost – ipak ostali su što su uvijek bili – KREATORI SVGA SVIJETA.

Kroz svoje nekontrolirane misli i osjećaje, stvorili su si jedan ograničen život tako što su prihvatili ograničene ideje koje su onda postale čvrste istine u unutrašnjosti njihova bića i na kraju stvarnost njihova života. Njihove najveće kreacije su stoga ratovi, nesreća, briga, patnja, bijeda, mržnja, razdor, samoodbacivanje, starost, bolest i smrt.


A gdje je ono najvažnije - objašnjenje zbog čega su "kreatori koji hodaju zemljom, bezgranično božanstveni, i misle jasne misli o ljepoti i radosti" odjednom morali proći kroz "borbu za preživljavanje" ?!?!?!
Znači, njihove jasne i lijepe misli kojima su stvarali božansku stvarnost odjednom su postale niske i crne pa su sada stvorili uvjete u kojima se trebalo "boriti za preživljavanje" ....
Inače, odakle odjednom Pakao na Zemlji, skupa sa "ograničavajućim mislima i vjerovanjima u smrt", ako su svi stalno mislili lijepe i hvalevrijedne misli - a MISLI STVARAJU REALNOST?


objašnjenje je očito: SVIJEST! da su ovce svjesne svoje brojnosti nijednu vuk ne bi ubio.
imas kod kasiopejaca u njihovim transkriptama malo poslje pocetka bas pad ljudi, nastanak i sl.

opcenito, nedostatak znanja mijenja STVARNOST, jer se neke stvari neshvacaju.
a opet ima otvorena mogucnost da se misli prvo na atlantidjane a onda tek na nas.
ali poenta je jedna: da smo svi isti, bozanska cestica sa neogranicenim potencijalom!

btw sto se tice tvog zadnjeg pitanja, zasto je pakao a zasto raj? - ili je to samo promjena percepcije zbog oslobadjanja straha i konacnog uvida u bit prirode?

misli stvaraju realnost - evo ovako.... prije su mislili kad grmi da se bogovi ljute na njih, danas znamo da su to prirodni procesi koji mogu imat efekt na nas.

razlika stvarnosti onda i sad: BJEZI UBIT CE NAS, BOGOVI SU LJUTI!
a danas: BJEZI KISA CE SMOCIT CEMO SE!

ako sam nejasan, samo pitaj


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: sub jul 02, 2011 7:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Jasan si, samo sam htjela htjela staviti pod upitnik radnu tezu "U Početku bješe Misao...." :wink:

Očigledno je da Misao nije u korijenu Svega i da ona između ostalog može biti i leteća i vrludava i usputna i prolazna i beznačajna, itd itd... i da je daleko od toga da bude stvaralačka sama po sebi.

O Misli Steiner govori kao o nečemu što je "mrtvo", dakle što se javlja nakon svega ostalog, kao posljedica Volje (da se u nešto vjeruje, da se nešto prihvati ili odbaci) i iz nje proizišle Emocije....

(Sve više vjerujem da su u tzv Objektivnu Stvarnost upućeniji oni koji čitaju kvalitetnu beletristiku nego tzv "duhovni tragači" .... Npr netko tko je čitao ljubavne romane F. Sagan, tamo će pronaći da je jedna njena junakinja imala misli "klizave kao riba" i tu će nesvjesno naučiti da nešto što je klizavo kao riba ne može nikako biti Otac ili Majka Svemira 8) .... ima još gomila takvih sličnih primjera.... i često se duhovne istine više mogu naći čak i u drugorazrednim krimićima nego u tzv duhovnoj literaturi)

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: sub jul 02, 2011 11:10 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
charleston je napisao/la:
Jasan si, samo sam htjela htjela staviti pod upitnik radnu tezu "U Početku bješe Misao...." :wink:

Očigledno je da Misao nije u korijenu Svega i da ona između ostalog može biti i leteća i vrludava i usputna i prolazna i beznačajna, itd itd... i da je daleko od toga da bude stvaralačka sama po sebi.

O Misli Steiner govori kao o nečemu što je "mrtvo", dakle što se javlja nakon svega ostalog, kao posljedica Volje (da se u nešto vjeruje, da se nešto prihvati ili odbaci) i iz nje proizišle Emocije....

(Sve više vjerujem da su u tzv Objektivnu Stvarnost upućeniji oni koji čitaju kvalitetnu beletristiku nego tzv "duhovni tragači" .... Npr netko tko je čitao ljubavne romane F. Sagan, tamo će pronaći da je jedna njena junakinja imala misli "klizave kao riba" i tu će nesvjesno naučiti da nešto što je klizavo kao riba ne može nikako biti Otac ili Majka Svemira 8) .... ima još gomila takvih sličnih primjera.... i često se duhovne istine više mogu naći čak i u drugorazrednim krimićima nego u tzv duhovnoj literaturi)



ja sam misljenja da nemozemo bas znati da li kamen misli, ili kako to bog, tj univerzija jel misli kao nesto sveobuhvatnije misljenje od svih nas...

od svih epiteta koji si dao odnosno nisi dao, samo odgovaraju tj refleksija su duha na odredjenom stupnju razvoja, a kolko je stvaralcka nemozemo bas izmjeriti, jeer ovdje se nekako vise manje bavimo kvalitativnom analizom dok kvantitativna analiza, tj eventualno neka druga dimenzija misli npr moc stvaranja, ili ga moc projekcije kroz materiju nemozemo mjeriti, samo eventualno uociti.
mnogo je jos varijabli od psihickih stanja, energije, zelje da bi imali cak i kvalitativni kvalitetan primjer tvoje rečenice.

isto tako ne bih uokvirio bas kao posljedica volje pogotovo ne u striktni okvir prihvacanja i odbacivanja. tu postoji istrazivanje, uocavanje, asociranje, analiziranje i procjenjivanje sto je ipak nesto puno sire od kompjuteriziranog shvacanje od "0 i 1, da i ne ".

jedna stvar isto, nije bitno sta stajner misli, sta kastaneda, osho, bitno je sta ti mislis i sta ti osjecas. za neke njihove lekcije mozda nisi spreman i pogresno ces ih interpretirat, zato uvjek korak po korak svojim putem, a oni su tu kao ispomoc.

a sto se tice knjiga, uvijek ako ništa dosad je bilo, da o duhovnosti i filozofiji ima preseravanja i varenja iz supljeg u prazno i besciljnog lutanja kao produkt manipulacije, neznanja ili niskih pobuda. najvaznije je da je ono sto je napisano, jest iskreno, nemora bit tocno, ali da bude iskreno, jer ako je iskreno, mi mozemo kroz to nauciti nesto sto je netko drugi naucio bez obzira sto on pise o necem sasvim desetom, ali koristi svoje znanje koje mi mozemo uociti, usvojiti i koristiti. Dok imas i dosta duhovnih vodja i seratora koji da izvineš mogu samo "fino srat" no tog istog sranja o kom oni pricaju i propovjedaju kao jedino dobro, u njihovom zivotu nema, tj nije plod njihovog iskustva, samim tim njihova djela su lazna, neiskrena, pisana iz drugih nečistih pobuda.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: uto jul 05, 2011 5:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jul 23, 2009 12:18 pm
Postovi: 451
http://www.youtube.com/watch?v=gVud2o8Poy8

Zadržati fokus i to još u ovakvom svijetu je možda najteže od svega.

U svom životu sam se nebrojeno puta uvjerila u "Moć misli" i vjerujem da smo sposobni kreirati i kreiramo puno više toga nego što se na 1. pogled mnogima čini, nego što je većina svjesna.

Da bi ono što kreiramo bilo zaista i ono što želimo potreban je izvjestan nivo osviještenosti, i neće neki vjerovati, ali zaista potrebna je i ljubav. Kakva? Do toga svatko mora sam doći. Moj najlakši opis je ljubav prema cijelom svijetu, sebi samom i životu u cijelosti.

Nadam se taj tekst na njemačkom prevesti (link nedavno postan) u cijelosti čim budem u mogućnosti. Tako da ga što veći broj zainteresiranih ljudi može pročitati i kvalitetno komentirati.

Naravno da treba sve kritički sagledati pa i to. Meni se čini proučavanja vrijedan.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: ned aug 14, 2011 10:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Citat:
MISLI U MOZGU

Suprotno uobičajenom mišljenju mozak ne stvara misli - ON SAMO PRIMA MISLI IZ TOKA SVEUKUPNE SVIJESTI.
Mozak je jedan veličanstveni prijamnik za električne misaone frekvencije. Svaki dio mozga može primati druge misaone frekvencije, pohraniti ih i pojačati - već prema gustoći vode u staničnim stijenkama. Neki dijelovi mozga pohranjuju i pojačavaju samo više frekvencije, drugi pak samo niže misaone vibracije.

Zadaća mozga je da MISLI koje dolaze kroz Duh Tvoga „Ja“, primi, pojača, pohrani, promjeni u električne tokove (el. struju)i kroz CŽS (centralni živčani sustav) šalje u svaki dio tvoga tijela, tako da
MISLI MOGU POSTATI TVOJA STVARNOST I TAKO TE PUSTITI DA UČIŠ.


Njuejđerska sranja.

Ovo dole je malo ružnija ali na žalost realnija istina o mislima :mrgreen:

- Misao je mehanički produkt rada osjetila i mozga (procesor).
- Procesor prebire po datotekama koje stvara od najranijeg djetinjstva.
- Pokretač nove misli je odgovor pamćenja iz neke ranije faze života.
- Misao je po svojem načinu nastajanja -> čista mehanika.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: ned aug 14, 2011 11:41 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Misao nije fizička komponenta, pa zato i ne može biti "mehanika" jer "mehanika" podrazumijeva djelovanje dijelova fizičke egzistencije, odnosno fizičkog dijela univerzuma.

Misliti bez problema mogu duše koje nisu u fizičkim tijelima, pa prema tome - tu nema neke "mehanike" s obzirom da je duša čista ( eterička ) energija. Sve svijesti koje trenutno ne okupiraju fizička vozila, makar na kojem denzitetu svijesti one bile, također mogu misliti - dakle, isto nema "materijalnih" ili "mehaničkih" komponenti...

Misao je "vibracija" duše ili nekog drugog misaonog centra.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: pon aug 15, 2011 12:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
@ Jack u zadnjoj rečenici sam naglasio poantu...
Odgovorio sam na quotani citat koji ima naslov ''MISLI U MOZGU'' :mrgreen:
Mozak je fizička komponenta kao i oko, nos, ruke, usta i uho.
Te fizičke komponente mehanički proizvode vibraciju/misao...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: pon aug 15, 2011 4:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
zlatko je napisao/la:

Ovo dole je malo ružnija ali na žalost realnija istina o mislima :mrgreen:

- Misao je mehanički produkt rada osjetila i mozga (procesor).
- Procesor prebire po datotekama koje stvara od najranijeg djetinjstva.
- Pokretač nove misli je odgovor pamćenja iz neke ranije faze života.
- Misao je po svojem načinu nastajanja -> čista mehanika.

ovo gore je savrsheno tachan opis kako to funkcionira kod OP-a(organskih portala),
to je ta mehanika i tako to radi ,ali to vazi za osobe koje imaju telo,pa tako i onaj 'mishic' zvani mozak,
al' nemaju dushu
nasrecu/nazalost(zavisno sa koje strane se gleda) eto postoje i tela u kojima obitava dusha,pa tako za njih ova mehanichnost procesa nije dovoljna da se objasni/izmeri kako to radi
da sad ne ponavljam,Dzek je vec to lepo izlozio:

Jack987 je napisao/la:
Misao nije fizička komponenta, pa zato i ne može biti "mehanika" jer "mehanika" podrazumijeva djelovanje dijelova fizičke egzistencije, odnosno fizičkog dijela univerzuma.

Misliti bez problema mogu duše koje nisu u fizičkim tijelima, pa prema tome - tu nema neke "mehanike" s obzirom da je duša čista ( eterička ) energija. Sve svijesti koje trenutno ne okupiraju fizička vozila, makar na kojem denzitetu svijesti one bile, također mogu misliti - dakle, isto nema "materijalnih" ili "mehaničkih" komponenti...

Misao je "vibracija" duše ili nekog drugog misaonog centra.

:mrgreen: :wink:

e sad tu dolaze frustracije,jer postoje osobe koje ne mogu prihvatiti postojanje nechega ako to neshto ne moze da se izmeri
tako da za takve osobe
sve dok se ne izmeri koliko je
dusha
dugachka
shiroka
debela
teshka
chvrsta
i sve dok je na svojoj kozi,
pa i dublje,
doooooooobro ne osete;
sve do tada za njih
dusha ne postoji
i takvima je ovaj gore mehanichki prikaz savrsheno istinit :angel4:

ako se ne varam,sa Zlatkom smo josh pre par godina o ovome prichali
i sve je zavrshilo gomilanjem frustracija
ne pada mi napamet da sve to opet ponavljam
mogu samo da sa zaljenjem konstatujem
da su i pored godina chitanja tema sa foruma
te frustracije
i dalje tako krute i mehanichke
nisu se omekshale ni malkice(poshto se ne bavim merenjem ne znam koja je jedinica mere za mekocu/chvrstocu)
chak su i dugmici za aktivaciju josh uvek na istim mestima
nisu se pomakli ni zere(ovo vec znam :toothy2: -jedinica mere je mm/cm/metar)






:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: pon aug 15, 2011 11:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
nat je napisao/la:
ako se ne varam,sa Zlatkom smo josh pre par godina o ovome prichali
i sve je zavrshilo gomilanjem frustracija
ne pada mi napamet da sve to opet ponavljam
mogu samo da sa zaljenjem konstatujem
da su i pored godina chitanja tema sa foruma
te frustracije
i dalje tako krute i mehanichke
nisu se omekshale ni malkice(poshto se ne bavim merenjem ne znam koja je jedinica mere za mekocu/chvrstocu)
chak su i dugmici za aktivaciju josh uvek na istim mestima
nisu se pomakli ni zere(ovo vec znam :toothy2: -jedinica mere je mm/cm/metar)


:love3:


Ništa ja s tobom prije par godina nisam o ovom pričao već sa Jargijem na temi slobodne volje.
Ti si se tada uključio u raspravu (protiv mene, naravno) i izrecitirao istu priču i upotrijebio iste riječi koje si i u gornjem postu napisao.
Ni tada nisi, a ni sada ne shvaćaš o čemu se radi.

Jer ti nisi niti sposoban uhvatiti sadržaj radi njegove analize, niti njegove promjenjivosti,
u njegovoj biti kakva uistinu jest, u njegovoj istinitosti neovisno o ovom ili onom određenju.

Uspoređujući ovaj tvoj post sa onim iz tadašnje rasprave ja mogu sa žaljenjem konstatirati da se ti ponavljaš i postaješ stvarno dosadan.
Opet lupetaš o frustracijama, a izgleda mi da su ti one (frustracije) veliki problem u životu.
Ja u tvojim postovima osim pokušaja podjebavanja i improvizacije ne vidim sposobnost interpretacije i ukazivanja na bitno.

Što tebe muči nat? U čemu je tvoj problem?

Možda bi trebao prestati potiskivati i odricati se u sebi onog malog neuglednog ja.
Možda bi ga trebao početi graditi i vjerujem da bi osjećaj krivnje koji te tjera da se vječno od nečega ''braniš'' nestao, a sa njime i frustracije koje te muče.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: uto aug 16, 2011 12:06 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Zlatko,

ne nerviraj se. Natov post je, iako sareno napisan, poprilicno jasan, a i tvoj je kratak i precizan i on to nije mogao pogresno da cita, kao sto kazes. Ali ovo tvoje stvarno nema smisla ni u materijalnom svet, da ne mesamo sad tamo neke etericne i slicno:


Citat:
- Misao je mehanički produkt rada osjetila i mozga (procesor).
- Procesor prebire po datotekama koje stvara od najranijeg djetinjstva.
- Pokretač nove misli je odgovor pamćenja iz neke ranije faze života.
- Misao je po svojem načinu nastajanja -> čista mehanika.



Po tvojoj logici bi i fizicki mrtav covek trebalo da je sposoban da misli, kako to objasnjavas?
Da li bi mogli da kazemo da je misao etericna, odnosno energetska, odnosno nematerijalna, kao sto Jack rece:

Citat:
Misao je "vibracija" duše ili nekog drugog misaonog centra.


ali kojoj je potreban fizicki procesor/mozak da bude preradjena i prevedena u nas fizicko/materijalni svet?

Tako da bi ti polovicno i bio u pravu, osim po pitanju nastajanja misli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: uto aug 16, 2011 12:46 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Citat:
- Misao je mehanički produkt rada osjetila i mozga (procesor).
- Procesor prebire po datotekama koje stvara od najranijeg djetinjstva.
- Pokretač nove misli je odgovor pamćenja iz neke ranije faze života.
- Misao je po svojem načinu nastajanja -> čista mehanika.

Kako god bilo ovo je dobar opis samorefleksije kao baze funkcioniranja ove razine svijeta (tonala vremena), odnosno nečeg što se još poklapa i sa pojavom “Predatorov Um” za što postoji i tema tu na forumu:

viewtopic.php?f=7&t=731

Misao je otac svega što je nastalo tom iteracijom (prebiranjem po datotekama, uspoređivanjem popisa tonala i uvijek ponovnim usklađivanjem i poistovjećivanjem), a to "sve" nije sve, ispod toga je baza na čem se to vrti, što je šire od tog "svega" i bezvremensko je ili makar je u vanjskom nelinearnom vremenu.

Nadalje smatram da takav proces kad je misao "otac svega" tokom mnogo ciklusa vodi u degradaciju baze na kojoj je to sagrađeno, taj proces s vremenom prelazi iz živog u sve više manje živo, a sve više mehaničko, sve dok se ne uruši pošto više nema dovoljno podloge u samoj srži života i postojanja, s vremenom je to sve manje božja igra a sve više "trla baba lan".
Svjedoci smo da ovaj način gdje je misao otac svega sve manje ima smisla u temeljima postojanja, životi postaju sve više besmisleni... ali to se iskreno jako malo percipira i još manje doživljava pošto smo odavno zabrazdili u krivu drinu, reklo bi se da idemo prema kraju ciklusa što opet upućuje na paralelu sa famom oko 2012te ili koje već godine.

Blokada prema doživljaju te degradacije i nekakvog sve većeg besmisla postojanja leži upravo u anksioznosti koja se pojavi kad se čovjek pokuša zagledati u svoje temelje i pokuša spoznati što on jest. Ko bi poželio raskidanje lanca samorefleksije koju je tako mukotrpno gradio i usaglašavao se s njom sve te godine života?! To bi značilo prestanak onog za što takav um smatra da je postojanje.

Neću sad tu ulaziti u tvrdnje što treba i što ne treba biti, tako je kako je, ovo je samo moj pogled na vrijeme.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: uto aug 16, 2011 11:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
zlatko je napisao/la:
nat je napisao/la:
ako se ne varam,sa Zlatkom smo josh pre par godina o ovome prichali
i sve je zavrshilo gomilanjem frustracija
ne pada mi napamet da sve to opet ponavljam
mogu samo da sa zaljenjem konstatujem
da su i pored godina chitanja tema sa foruma
te frustracije
i dalje tako krute i mehanichke
nisu se omekshale ni malkice(poshto se ne bavim merenjem ne znam koja je jedinica mere za mekocu/chvrstocu)
chak su i dugmici za aktivaciju josh uvek na istim mestima
nisu se pomakli ni zere(ovo vec znam :toothy2: -jedinica mere je mm/cm/metar)


:love3:


Ništa ja s tobom prije par godina nisam o ovom pričao već sa Jargijem na temi slobodne volje.
Ti si se tada uključio u raspravu (protiv mene, naravno) i izrecitirao istu priču i upotrijebio iste riječi koje si i u gornjem postu napisao.
Ni tada nisi, a ni sada ne shvaćaš o čemu se radi.

Jer ti nisi niti sposoban uhvatiti sadržaj radi njegove analize, niti njegove promjenjivosti,
u njegovoj biti kakva uistinu jest, u njegovoj istinitosti neovisno o ovom ili onom određenju.

Uspoređujući ovaj tvoj post sa onim iz tadašnje rasprave ja mogu sa žaljenjem konstatirati da se ti ponavljaš i postaješ stvarno dosadan.
Opet lupetaš o frustracijama, a izgleda mi da su ti one (frustracije) veliki problem u životu.
Ja u tvojim postovima osim pokušaja podjebavanja i improvizacije ne vidim sposobnost interpretacije i ukazivanja na bitno.

Što tebe muči nat? U čemu je tvoj problem?

Možda bi trebao prestati potiskivati i odricati se u sebi onog malog neuglednog ja.
Možda bi ga trebao početi graditi i vjerujem da bi osjećaj krivnje koji te tjera da se vječno od nečega ''braniš'' nestao, a sa njime i frustracije koje te muče.

slika


P.S.evo ti teme gde si 'svoj na svome'
viewtopic.php?f=7&t=23
uzivaj
:hello2:





































_______________________________________________________________________________





:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: uto aug 16, 2011 8:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
misao je odlična stvar, ako u blizini nema još neke (nečije) misli.
ako ima, onda je zajebano :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: sri aug 17, 2011 1:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Jack987 je napisao/la:
Misao je "vibracija" duše ili nekog drugog misaonog centra.

:mrgreen: :wink:


Slažem se. Jedini problem je što čovjekove vibracije nisu u rezonanciji sa vibracijama duše
i ostalih nematerijalnih misaonih centara. Barem kod većine ljudi.
A ja sam gore pisao o jednostavnim vibracijama ljudskog mozga koje su na niskoj frekvenciji,
negdje od 18 - 20 Hz :mrgreen:

Arbitrium Liberum je napisao/la:
Zlatko,

ne nerviraj se. Natov post je, iako sareno napisan, poprilicno jasan, a i tvoj je kratak i precizan i on to nije mogao pogresno da cita, kao sto kazes. Ali ovo tvoje stvarno nema smisla ni u materijalnom svet, da ne mesamo sad tamo neke etericne i slicno


Ja živim u svijetu u kojem zajedno egzistira i materijalno i nematerijalno. Znači, jedan svijet u kojem je stvarnost sjedinjena cjelina gdje je sve međusobno isprepleteno i gdje ništa ne postoji samo za sebe.


Citat:
Po tvojoj logici bi i fizicki mrtav covek trebalo da je sposoban da misli, kako to objasnjavas?


Meni nije jasno po kojoj si ti logici zaključio da bi po mojoj logici mrtav čovjek bio sposoban da misli!!! Objasni ti to meni!!!

Citat:
Da li bi mogli da kazemo da je misao etericna, odnosno energetska, odnosno nematerijalna, kao sto Jack rece:

Citat:
Misao je "vibracija" duše ili nekog drugog misaonog centra.


Mogli bi. Ali isto tako bi mogli reći i da su naše misli naša proživljena iskustava i reakcija na akciju vanjskih događanja uz potporu svjesnog i podsvjesnog.

promatrač je napisao/la:
Citat:
- Misao je mehanički produkt rada osjetila i mozga (procesor).
- Procesor prebire po datotekama koje stvara od najranijeg djetinjstva.
- Pokretač nove misli je odgovor pamćenja iz neke ranije faze života.
- Misao je po svojem načinu nastajanja -> čista mehanika.

Kako god bilo ovo je dobar opis samorefleksije kao baze funkcioniranja ove razine svijeta (tonala vremena), odnosno nečeg što se još poklapa i sa pojavom “Predatorov Um” za što postoji i tema tu na forumu:

http://galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=7&t=731

Misao je otac svega što je nastalo tom iteracijom (prebiranjem po datotekama, uspoređivanjem popisa tonala i uvijek ponovnim usklađivanjem i poistovjećivanjem), a to "sve" nije sve, ispod toga je baza na čem se to vrti, što je šire od tog "svega" i bezvremensko je ili makar je u vanjskom nelinearnom vremenu.

Nadalje smatram da takav proces kad je misao "otac svega" tokom mnogo ciklusa vodi u degradaciju baze na kojoj je to sagrađeno, taj proces s vremenom prelazi iz živog u sve više manje živo, a sve više mehaničko, sve dok se ne uruši pošto više nema dovoljno podloge u samoj srži života i postojanja, s vremenom je to sve manje božja igra a sve više "trla baba lan".
Svjedoci smo da ovaj način gdje je misao otac svega sve manje ima smisla u temeljima postojanja, životi postaju sve više besmisleni... ali to se iskreno jako malo percipira i još manje doživljava pošto smo odavno zabrazdili u krivu drinu, reklo bi se da idemo prema kraju ciklusa što opet upućuje na paralelu sa famom oko 2012te ili koje već godine.

Blokada prema doživljaju te degradacije i nekakvog sve većeg besmisla postojanja leži upravo u anksioznosti koja se pojavi kad se čovjek pokuša zagledati u svoje temelje i pokuša spoznati što on jest. Ko bi poželio raskidanje lanca samorefleksije koju je tako mukotrpno gradio i usaglašavao se s njom sve te godine života?! To bi značilo prestanak onog za što takav um smatra da je postojanje.

Neću sad tu ulaziti u tvrdnje što treba i što ne treba biti, tako je kako je, ovo je samo moj pogled na vrijeme.



Odličan post promatraču :thumbup: . Svaka čast.
Ovaj dio koji sam izdvojio na fini način objašnjava zašto čovjek živi u iluziji i spavanju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: čet aug 18, 2011 6:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Zaintrigiralo me ovo o misli - gdje je smjestiti. Odakle dolazi i čime je uvjetovana, a na koncu i u kojem obliku izražena.

I onda mi je na pamet palo kako majka štiti dijete i reagira na opasnost. Ljudska majka, kao i životinjska – nema nikakve razlike. One "misle" da trebaju zaštiti dijete/mladunče.

Dakle, naše postojanje uključuje instinkt - misao o opasnosti/zaštiti.

Ali - što je ono što bi nas trebalo razlikovati od njih – po nekim do sada iznešenim mogućnostima, mi imamo individualnu dušu, a životinje grupnu.

No i jedni i drugi imamo misao - s ovim se možda neće svi složiti, ali definitivno misle, psi recimo žive u stanju sadašnjosti – ha, ha, blago njima, ali misle, misle samo je ta misao malo primitivnija. Tako je moguće da misao mijenja izričaj, ako primjetimo da životinjska majka ima instinkt, a žena intuiciju.

Tako je, ako ovako promatrmo stvari (barem meni sada!) «finiji» oblik instinkta u biti intuicija.

Ovdje bi i u jednom i u drugom slučaju poveznica između svega toga - bio mozak - um. Ali on je alatka - nikako nešto što na bilo koji način može odrediti kad ćemo regairati instinktivno, a kada intuitivno. Jer činjenica je, na žalost da i mnogi ljudi s dušom, super mozgom i vrlo intelektualnim umom reagiraju instinktivno, a ne intuitvno.

Tako da osim mozga i duše – postoji nešto što je pravi pokretač, oplemenjivač, impuls, vibracija...nazovimo to kako god jer je sve to odjednom – a bio bi to duh.

Tako da po meni, misao nikako nije otac svega. I može biti napadana, baš kao i duša, o da, pogotovo ako je riječ o misli čiji je izričaj instinktivan.

Eto, možda uopće sve ovo nema veze s vezom, ali sada mislim tako!


Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: uto sep 06, 2011 2:28 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri aug 31, 2011 9:37 pm
Postovi: 12
dodo je napisao/la:
[color=#BF80FF]
MISAO JE OTAC SVEGA

Većina ljudi poznaje ovu rečenicu, ali rijetki poznaju stvarno značenje, a da ne govorimo o velikoj dalekosežnosti ove rečenice.

S mišlju sve počinje – u duhovnom je bez iznimke uzrok svega – ništa ne može biti bez da je prije toga bilo u mislima. Ili obratno, sve što u svom svijetu doživljavaš, prvo si mislio, to kroz svoje misli i osjećaje oživio i kroz to prisilio na egzistenciju – bez iznimke. Ti sam si arhitekta svoje sudbine! Kroz moć svojih misli stojiš na nivou sukreatora ovog Univerzuma! Zaključak iz toga – Čovjek si je sam kroz svoje misli najveći neprijatelj ili najbolji prijatelj. Kada čovjek promijeni svoja razmišljanja, promijeni se cijeli čovjek.


ovdje je puno teksta sa kojim se ne slažem pa ću polako

-Misao nije otac svega, ako padne kiša to nije rezultat nečijih misli.
-Čak u duhovnom misao nije uopče uzrok, pravi uzrok je vanjska stvar koja nas je potaknula poput jabuke kod newtona.
-Nemožemo isključivo mislima bez ikakvog djela promjeniti ili utjecati na neku radnju.
-Moć misli vrlo jako gubi na važnosti ako ne postoji moć da se sprovedu u djelo što je 99.9% slučaja tako da zaboravite na titulu subkreatora univerzuma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: uto sep 06, 2011 2:34 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
HoldOrderZero_teh je napisao/la:
tako da zaboravite na titulu subkreatora univerzuma.

A malog dioničara koji ima zanemariv utjecaj na firmu? Osim ako uvjeri vijeće da bude po njegovom?
Ili da uskladi svoj stav po zahtjevima firme i gura pomalo sve u skladu sa vijećem i tako igra subkreatora i usput vidi sve finese gibanja firme iz pozicije subkreatora koju je sam formirao. :)
Naravno sve u kontroliranoj ludosti, bez očekivanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Misao je otac svega
PostPostano: uto sep 06, 2011 10:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
promatrač je napisao/la:
HoldOrderZero_teh je napisao/la:
tako da zaboravite na titulu subkreatora univerzuma.

A malog dioničara koji ima zanemariv utjecaj na firmu? Osim ako uvjeri vijeće da bude po njegovom?
Ili da uskladi svoj stav po zahtjevima firme i gura pomalo sve u skladu sa vijećem i tako igra subkreatora i usput vidi sve finese gibanja firme iz pozicije subkreatora koju je sam formirao. :)
Naravno sve u kontroliranoj ludosti, bez očekivanja.


kakva prekrasno povucena paralela! :mrgreen:

problem je sto vecina dionicara nije SVJESNA vrijednosti svoje DIONICE, pa odatle potreba da i druge uvjere u nistavnost.

"zajedno smo skupa, pa je lakse" psihologija [-(


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 40 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 89 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz