Sada je: sub apr 27, 2024 11:36 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Nag Hammadi - O podrijetlu svijeta
PostPostano: uto jan 25, 2011 10:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 23, 2011 12:21 pm
Postovi: 3
Pozdrav.

Ja sam prvi put tu i molio bih moderatora da reagira u slučaju da sam nešto krivo odradio.

Naime, što više tražim (znanje) to se više gubim. Neslućene su širine i dubine pojedinih grana znanja i ponekad osjetim neko stanje bola zbog bespomoćnosti, možda uzaludnosti pred tako velikim projektom.
Uglavnom, učinilo mi se kao da sam na tragu „dešifriranja“ nekih gnostičkih učenja.
Prvo izvorni tekst, zatim slijedi isti sa tumačenjima unutar zagrada. Podcrtane su one riječi na koje se odnosi tekst unutar zagrada. Uglate zagrade pretstavljaju dio koji nedostaje, a zagrade u kojima je kratica op.prev. je autorov tekst.



Knjižnica Nag Hammadi - Gnostička evanđelja i spisi

O PODRIJETLU SVIJETA

Prije svršetka vremena, čitav prostor potrest će snažan grom. Tada će vladari tugovati, […] njihova smrt. Anđeli će oplakivati svoje čovječanstvo, demoni će plakati nad svojim dobima, a njihovo će čovječanstvo tugovati i kukati u svojoj smrti. Tada će započeti doba, i oni će se uznemiriti. Njihovi će kraljevi biti zatrovani vatrenim mačem, te će međusobno zaratiti, a zemljom će poteći krv. Ti će ratovi uznemiriti vode mora. Zvijezde na nebu zaustavit će svoja kretanja. Grom će zagrmjeti iz velike sile koja je nad svim silama kaosa, gdje se nalazi nebeski svod žene. Stvorivši prvu tvorevinu, ona će odstraniti mudru vatru razuma i zaodjenuti se nerazboritim gnjevom. Tada će progoniti bogove kaosa, koje je stvorila zajedno s prvobitnim roditeljem. Bacit će ih dolje, u ponor. Bit će zbrisani zbog svoje zlobe. Jer, postat će poput vulkana i proždrijeti jedan drugoga dok ne iščeznu u ruci prvobitnog roditelja. Kada ih on uništi, okrenut će se protiv sebe i sebe samoga uništiti dok ne prestane postojati.
A njihova nebesa past će jedno na drugo, i njihove će sile progutati vatra. Njihova će vječna kraljevstva također biti pregažena. A njegovo će nebo pasti i razbiti se na dva dijela. Njegova […] će pasti dolje, na […] podržavati ih; oni će pasti u ponor i ponor će biti pregažen. Svijetlost će […] tamu i zbrisati je: bit će nešto što nikada nije bilo. A tvorevina kojoj je slijedila tama rastopit će se. I nedostatak će biti iščupan iz korijena (i bačen) dolje, u tamu. I svijetlost će se vratiti svome korijenu. I pojavit će se slava nerođenih. I ispunit će čitavo vječno kraljevstvo.
Kada proročanstvo i pripovijest o onima koji su kralj (? Kraljevi, op. prev,) budu obznanjeni i kada ga ispune oni koji se nazivaju savršenima, oni koji – za razliku (od njih , op. prev) – nisu postali savršeni u nerođenu ocu, primit će njihovu slavu u svojim kraljevstvima i kraljevstvima besmrtnih: no, nikada neće ući u kraljevstvo bez kralja. Jer, svatko mora otići na mjesto odakle je potekao. Doista, po njegovim djelima i znanju, svaki čovjek razotkrit će svoju (vlastitu) prirodu.



Dekodirano - O PODRIJETLU SVIJETA

Prije svršetka vremena, čitav prostor potrest će snažan grom (pomicanje orbita planeta u Sunčevom sustavu). Tada će vladari tugovati, […] njihova smrt. Anđeli će oplakivati svoje čovječanstvo, demoni će plakati nad svojim dobima, a njihovo će čovječanstvo tugovati i kukati u svojoj smrti. Tada će započeti doba, i oni će se uznemiriti. Njihovi će kraljevi (planete) biti zatrovani vatrenim mačem (Sunce), te će međusobno zaratiti (pomicanje orbita), a zemljom će poteći krv. Ti će ratovi uznemiriti vode mora (međuplanetarni prostor). Zvijezde na nebu zaustavit će svoja kretanja (prividno zamrzavanje horizonta događanja - termin vezan uz crne rupe.) . Grom će zagrmjeti iz velike sile (zadnja sunčeva faza i pretvaranje u crvenog diva) koja je nad svim silama kaosa (solarni sustav), gdje se nalazi nebeski svod žene (mliječna staza). Stvorivši prvu tvorevinu, ona će odstraniti mudru vatru razuma i zaodjenuti se nerazboritim gnjevom (pretvaranje u crvenog diva). Tada će progoniti bogove kaosa (planete), koje je stvorila zajedno s prvobitnim roditeljem (mliječna staza). Bacit će ih dolje, u ponor (uslijed povećane gravitacije Sunca). Bit će zbrisani zbog svoje zlobe. Jer, postat će poput vulkana i proždrijeti jedan drugoga dok ne iščeznu u ruci prvobitnog roditelja (galaksija – maglica - zvjezdana prašina). Kada ih on uništi, okrenut će se protiv sebe i sebe samoga uništiti (urušavanje Sunca u crnu rupu) dok ne prestane postojati (ponor informacija – termin vezan uz crne rupe).
A njihova nebesa (planete) past će jedno na drugo, i njihove će sile progutati vatra (crna rupa). Njihova će vječna kraljevstva također biti pregažena. A njegovo će nebo (zvijezda) pasti i razbiti se na dva dijela (crna rupa i njena suprotnost – bijela rupa. Einstein-Rosen- ov most (ishodište.com)). Njegova […] će pasti dolje, na […] podržavati ih; oni će pasti u ponor i ponor će biti pregažen. Svijetlost će […] [progutati - usisati] tamu (zaista, svemir jest taman. Tamna materija) i zbrisati je: bit će nešto što nikada nije bilo. A tvorevina (Sunčev sustav) kojoj je slijedila tama rastopit će se. I nedostatak (neravnoteža uslijed propadanja naše zvijezde) će biti iščupan (usisan) iz korijena (i bačen) dolje, u tamu. I svijetlost će se vratiti svome korijenu (iz crne rupe ne bježi ni svijetlo). I pojavit će se slava nerođenih (stvaranje novog svemira iz informacije). I ispunit će čitavo vječno kraljevstvo (protok informacija iz crne u bijelu rupu i punjenje novog sustava energijom i informacijom – paralelni svemiri).
Kada proročanstvo i pripovijest o onima koji su kralj (? Kraljevi, op. prev,) budu obznanjeni i kada ga ispune oni koji se nazivaju savršenima, oni koji – za razliku (od njih , op. prev) – nisu postali savršeni u nerođenu ocu, primit će njihovu slavu u svojim kraljevstvima i kraljevstvima besmrtnih: no, nikada neće ući u kraljevstvo bez kralja. Jer, svatko mora otići na mjesto odakle je potekao (svi se sastojimo od elemenata koji su tvorili zvijezdu – supernovu – koja je eksplodirala i posijala prazninu prašinom koja je kondenziranjem stvorila uvjete za nastanak onog u čemu danas jesmo i što jesmo). Doista, po njegovim djelima i znanju, svaki čovjek razotkrit će svoju (vlastitu) prirodu.




Pretpostavljam da je postojalo znanje kako je nastao naš svemir, odnosno, možda čak i vrijeme prije velikog praska. Nemojte mi uzeti za zlo što nisam bolje upućen, ali, čini mi se da je trag koji sam „nanjušio“ možda dobar i trebalo bi slične indicije tražiti i u ostalim svetim spisima jer je tema univerzalna, a religijski vrlo disperzirana i obuhvaćena u raznim religijama.

Znači, ovako. Naše Sunce ima premalu masu da bi postalo crna rupa (barem koliko sam ja shvatio znanstvenike), pa prema tome, ne bi mogla ni zadržati svijetlost koja bi se širila u prostor sa zvijezde potkraj njenog životnog vijeka. Ali što ako je to moguće?
Tada imamo nešto slično mom objašnjenju poviše ovog teksta. Znači, opisuje se samo nestanak nama poznatog svemira.

S druge strane ne mora se nužno naša zvijezda pretvoriti u crnu rupu da bi se ovaj scenarij odvio. Možda je riječ upravo o tome da je naš svemir nastao iz umiranja zvijezde od prije 5mlrd. godina koja nije morala imati masu našeg Sunca, nego i veću, i koja se mogla preobraziti u crnu rupu.

Slijedom toga ako je usisavala sav okolni materijal pa tako i svijetlost, koja uz put rečeno, nije mogla pobjeći s njene površine, tada je ta svijetlost ostala zarobljena masom zvijezde. Što se događa s takvim objektom? Nije li možda on to svjetlosno biće koje se spominje u „O podrijetlu svijeta“? Nije li to izvor i nastanak života? Stvoritelj?
Nismo li mi onda rezultat bijele rupe? Jer čini mi se da je tu riječ upravo u urušavanju solarnog sistema koji je prethodio našem i na kojeg je primijenjen ovaj tekst temeljem dogođenog iskustva.

U svemiru poznatom i nepoznatom, i nedokučivom, dnevno umiru i rađaju se novi solarni sistemi. Ideja paralelnih svemira možda je danas više nego prije jasnija s pojmom antičestica.

Znanstvenici su u laboratorijskim uvjetima uspjeli stvoriti anti helij i anti vodik! Helij i vodik s suprotnim nabojem.


Tema je obrađena samo dosadašnjim znanstvenim spoznajama za koje ne velim da su konačne ili točne. Duhovno i znanstveno je razdvojeno s pojavom „moderne religije“ što je Schauberger dobro objasnio i čini mi se da znanje nije potpuno bez objedinjavanja i duho-znanstvenog pristupa.
Zato citat jednog blogera najbolje oslikava ono u čemu se nalazimo.
Usudio bih se reći da je onih "4% mozga koji koristimo " također pogrešna interpretacija stvarnosti jer se zapravo radi o 4% (vjerojatno i manje) potencijala svijesti. (toulen)

Molim mišljenja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nag Hammadi - O podrijetlu svijeta
PostPostano: uto jan 25, 2011 10:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog

Nesto slicno je ovdje!

lp

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nag Hammadi - O podrijetlu svijeta
PostPostano: sri jan 26, 2011 12:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM
Kozmicko jaje... nista novo receno od sten tih strucnjaka to je mitska predaja stara mnogo milenija...

Amputiramo iz ovog videa necu ni imenovati. zbog toga sam prozvan i sada pod opaskom.

Ovdje su vrlo vrijedni podaci iz mitologija te i danas sveprisutn paganizam

Ako gledate koji dokumentarc patka u pozadini kao i vecim amerikim filmovima tu nije slucano..
Ona je obozavana od strane egipcana jer su smatrali da je onda snjela tj simbol kozmockog jajeta od kojeg je nastao ovaj cijeli univerzum...

Da ponovimo sto ima u videu i pregrst drugih detalja, napominjem amputirate ili stavite cepice kada se spominje nesto s s...

U mitologiji, Sorbej (tracanin- rasanin - rus). On je bio na podrucju danasnje makedonije koja tada nije postojala. Sve je to napisao SORBEJ negdje mislim 13-14 stojeljece prije krista.
Nastaju vjerovanj po redu. Sto je i danas zamskirano i sve prisutno pod logovima brendova its.

1. Bozanstvo obozavanja sunca
2. Plodnost zemlje, velika boginja zemlja. Majka zemlja (majka russia npr)
3. iz procesa zemljoradnje snaga vuce dva bika . BOG BAK (bik)


EUROPA je ime boginje koju je u mitskoj predaji oteo bog BAK

12 TITANA

DIV itd...

Zaista vrijedno pogledati ukoliko nemate spoznaja o tome.

32. divonija (mitologija) vera i obicaji (Jovan I. Deretic) 23.1.2008.
http://rapidshare.com/files/210323122/3 ... .2008..mp4

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nag Hammadi - O podrijetlu svijeta
PostPostano: sri jan 26, 2011 1:28 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Tumačiti ovaj tekst sa stanovišta astronomije i mitologije je po mom mišljenju totalno pogrešno.
Koliko vidim ovde se jasno govori o onome što se danas događa sa stanovišta onoga što razotkriva Dejvid Ajk, Maksvel i drugi, a to je propast vladavine Reptoida i njhovih hibrida.
U zagradama je obojen tekst koji sam stavio kao svoje dekodiranje.

drava je napisao/la:
Knjižnica Nag Hammadi - Gnostička evanđelja i spisi

O PODRIJETLU SVIJETA

Prije svršetka vremena, (ciklusa možda 2012) čitav prostor potrest će snažan grom. Tada će vladari (Reptoidi injihovi hibridi Iluminati) tugovati, […] njihova smrt. Anđeli će oplakivati svoje čovječanstvo ("sinovi svetla" po "donosiocima svitanja" žaliće ljudske žrtve), demoni će plakati nad svojim dobima (za vremenom u kome su vladali), a njihovo će čovječanstvo (to su hibridi, iluminati i ostali sitniji vojnici pomešani sa ljudima) tugovati i kukati u svojoj smrti. Tada će započeti doba, i oni će se uznemiriti. Njihovi će kraljevi biti zatrovani vatrenim mačem, te će međusobno zaratiti, a zemljom će poteći krv (haotičan pokušaj Iluminata da zadrže vlast). Ti će ratovi uznemiriti vode mora. Zvijezde na nebu zaustavit će svoja kretanja. (ekološki poremećaji, možda promena polova, a možda simbolično značenje promena vremenskog ciklusa, doba) Grom će zagrmjeti iz velike sile koja je nad svim silama kaosa, gdje se nalazi nebeski svod žene (možda opis oružja koje poseduju reptoidi i Iluminati koje će koristiti u odbrani). Stvorivši prvu tvorevinu, ona će odstraniti mudru vatru razuma i zaodjenuti se nerazboritim gnjevom. (opis tehnologije s kojom se izoluje Zemlja i ljudi od uticaja viših dimenzija, nešto slično je Ajk opisivao u najnovijoj knjizi) Tada će progoniti bogove kaosa (oni koji su došli u Kuipoer poojasu, prvobitni tvorci ljudi na Zemlji progoniće reptoide i Iluminate), koje je stvorila zajedno s prvobitnim roditeljem (reptoidi su stvoreni kada i ljudi, da budu njihova protivteža, videti o tome u "Istoriji galaksije"). Bacit će ih dolje, u ponor. Bit će zbrisani zbog svoje zlobe. Jer, postat će poput vulkana i proždrijeti jedan drugoga dok ne iščeznu u ruci prvobitnog roditelja. Kada ih on uništi, okrenut će se protiv sebe i sebe samoga uništiti dok ne prestane postojati. (Prikaz samouništenja reptoida jer ne mogu podneti više frekvencije koje dolaze i tehnologiju onih sa Kuipera)
A njihova nebesa past će jedno na drugo (sfere koje su reptoidi kreirali oko Zemlje za izolaciju i kontrolu ljudi), i njihove će sile progutati vatra. Njihova će vječna kraljevstva također biti pregažena. A njegovo će nebo pasti i razbiti se na dva dijela. Njegova […] će pasti dolje, na […] podržavati ih; oni će pasti u ponor i ponor će biti pregažen. Svijetlost će […] tamu i zbrisati je: bit će nešto što nikada nije bilo (razotkriće se cela lažna istorija koju su ljudi znali). A tvorevina kojoj je slijedila tama rastopit će se. I nedostatak će biti iščupan iz korijena (i bačen) dolje, u tamu. I svijetlost će se vratiti svome korijenu. I pojavit će se slava nerođenih (besmrtnika, praljudi, potomaka Lirana). I ispunit će čitavo vječno kraljevstvo.
Kada proročanstvo i pripovijest o onima koji su kralj (? Kraljevi, op. prev,) budu obznanjeni i kada ga ispune oni koji se nazivaju savršenima, oni koji – za razliku (od njih , op. prev) – nisu postali savršeni u nerođenu ocu, primit će njihovu slavu u svojim kraljevstvima i kraljevstvima besmrtnih: no, nikada neće ući u kraljevstvo bez kralja. Jer, svatko mora otići na mjesto odakle je potekao. Doista, po njegovim djelima i znanju, svaki čovjek razotkrit će svoju (vlastitu) prirodu (spasenje je ipak individualna stvar, nema kolektivnog spasenja i pored svih ovih događaja koji će pomoći, - od svakog čoveka individualno zavisi da li će lično preći u više dimenzije svesti i postojanja. Ne nadajte se da će neki "val" da vas odnese takve kakvi ste, nesvesne i lenje, u neki viši "denzitet" - takvi će otići na reciklažu zajedno sa reptoidima).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nag Hammadi - O podrijetlu svijeta
PostPostano: sri jan 26, 2011 7:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned sep 05, 2010 9:15 am
Postovi: 142
@drava: samo nastavi, ne daj se obeshrabriti...nastavi da istrazujes


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nag Hammadi - O podrijetlu svijeta
PostPostano: čet jan 27, 2011 11:45 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned jan 23, 2011 12:21 pm
Postovi: 3
Citat:
Nesto slicno je ovdje!

Da Gordan, tako nešto. Hvala

Citat:
Koliko vidim ovde se jasno govori o onome što se danas događa sa stanovišta onoga što razotkriva Dejvid Ajk, Maksvel i drugi, a to je propast vladavine Reptoida i njhovih hibrida.

Nije skriveno što nije očito.
Misliš li da nismo spremni za borbu protiv reptiloida? Da nam treba netko sa strane? A i kakva korist gmazovima od nas ako odbijemo poslušnost. Ili, što ako su oni u pravu a mi u krivu? Prema definiciji da je manjina uvijek u pravu, ispada da su onda i reptiloidi i iluminati u manjini naspram nas pa su stoga u pravu i dobrodošli su da spase stvar jer očito imaju ideju kako.
Pogledaj nas samo.
Zar nisu neki od nas vrijedni prijezira jer uistinu nisu za drugo već da budu robovi sistema koji vlada u svijetu, ali samo u svijetu u koji je usmjerena naša pažnja.
Nije bitan pojedinac, čak ni nacija. Uvijek je bilo robova i uvijek će ih biti. Uvijek je bilo vladara i uvijek će ih biti.
Reptiloida se ja ne bojim jer moj um oni nisu zamaglili, već se bojim obične ljudske kontrole kroz kapital. I moći u rukama glupavih.

Iluminati…
I amerikanci uvijek imaju vanjskog neprijatelja tako da ljude drže u pokornosti, u strahu. Nikog nema tamo vani tko hoće da nam ruši svijet osim nas samih.

Nego pogledaj što u spisima piše o Evi. To nije ona stara glupava Eva iz Biblije.
O Bogu. Ni to nije Bog iz Biblije. Ni Krist nije Krist.
Rekao bih da su nas na 2000g skrenuli s puta. Igrom slučaja ili s namjerom? A opet zašto je tako dugo trebalo da dođe do promjene svijesti koja onda kao da se sad rasplamsala do krajnosti? Pred 2012? …Ili je uzrok svemu nafta?
Pogledaj još, „Druga rasprava velikog Seta“. Tamo jasno piše da je on (Isus Krist) poslan u borbu dviju frakcija, ortodoksije i gnoze. Gmazolikih i ispunjenih, može se i tako to gledati.
Tekst je jako jako težak (i pitam se dal` ga dobro pokopčah h h), a u nekim se dijelovima i nasmiješ Isusu gdje se čudi apostolima koliko su glupavi.

Zatim, ako i imamo nekakvu vezu s bićima s planete X, to znači da smo podučeni o bitku preko naših predaka koji su sijali život od prapostanka. Ili si samo pridajemo preveliku važnost.

Kopka me činjenica da vrijeme koje percipiramo je pre pre pre kratko u odnosu na ono što smo sve bili, ono što jesmo ili ćemo još biti. Miljarde i miljarde godina iza nas a da smo sami u tom bitku je nepojmljivo.

Ali jednu stvar treba razlučiti, a to je da se mora razdvojiti nastanak našeg S sistema od naseljavanja planete, ili postanka života na planeti. Uvjete od mogućnosti.

Ja na to gledam tako jer nisam zašao tamo gdje si ti, a i dobro je tako, jer ne treba da svi o svemu znaju zato što se time zamagljuju pojedine činjenice i odvlače nas od prve ideje.

Sumnjam da će 2012 biti borbe između dobra i zla. Bit će godina promjene, ali će se mijenjati i iluminati. I reptiloidi. I Zemlja i Svemir. U životu svemira mi nemamo važno mjesto, ali u životima drugih ljudi imamo itekakvo.

...Tko je tvorac?


Pantelija, na kraju, molim te, da ne bih lutao i gubio vrijeme u traganju za reptiloidima i iluminatima, prespoji me na linkove pa da vidim može li me to uvjeriti u tu teoriju.
Hvala ti

_ _ _ _

@svejednoje: svejedno je
h h nije. fala


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nag Hammadi - O podrijetlu svijeta
PostPostano: pet jan 28, 2011 3:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
drava je napisao/la:
Pantelija, na kraju, molim te, da ne bih lutao i gubio vrijeme u traganju za reptiloidima i iluminatima, prespoji me na linkove pa da vidim može li me to uvjeriti u tu teoriju.
Hvala ti


http://www.ivantic.net/Moje_knjige/Isto ... Coveka.pdf
http://www.ivantic.net/Ajk_i_zavere.htm
http://www.ivantic.net/Dejvid%20Ajk%20i ... eptili.htm

Sve ostalo što si odgovorio su spekulacije i nepoznavanje prave uloge čoveka i njegove suštine.
Sva gnostička literatura govori o reptilima (arhontima) i nihovoj vlasti nad ljudima, negde ih jasno i opisuje kao zmijolike. Zato su gnostičari (kasnije i katari) bili progonjeni od strane reptoida i njihovih hibrida iz Rima kada su osnovali hrišćansku crkvu.

Nibiru, Planert X i Annunnaki su reptoidi, pa ako neko njih čeka za spas, lepo će da dočeka. Još lepše ako sledi njihovu "nauku o bitku preko naših predaka". Sičin je dizinformator, mada je preneo neke bitne stvari.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nag Hammadi - O podrijetlu svijeta
PostPostano: uto feb 01, 2011 5:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet sep 04, 2008 12:49 pm
Postovi: 408
Lokacija: extrawelt
u prilog zadnjem postu

"Bog je ljudožder. Zato čovjeka ubijaju za njega. Pre čoveka, ubijali su životinje.
Jer, oni za koje su ubijali nisu bili bogovi."
Evanđelje po Filipu

_________________
Sve...i Ništa.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 8 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 79 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz