Sada je: sub apr 27, 2024 6:14 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: ZNANJE – što je to?
PostPostano: čet feb 10, 2011 1:55 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri nov 24, 2010 9:06 pm
Postovi: 12
Lokacija: KC
Puno se po raznim portalima, blogovima, forumima, govori o znanju, "znanje ovo, znanje ono", no nitko ne govori što je to znanje, što znanje uistinu jest.

Pa stoga pitam ja Vas. Što je to ZNANJE?

http://www.2012-transformacijasvijesti. ... Znanja.htm

http://www.2012-transformacijasvijesti. ... Znanje.htm

http://www.2012-transformacijasvijesti. ... olutna.htm

_________________
Sve je stvar izbora. Bez truda, bez rada, bez posla, bez uštedevine i novca.
Samo izbor, ovog trenutka, izmedu straha i ljubavi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ZNANJE – što je to?
PostPostano: sub feb 12, 2011 6:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Znanje u ovom smislu je informacija shvaćena proširenjem svijesti o svemu što je. Jedina prava nepokvarena informacija iz prve ruke.

Ovi Kasiopejci i slični možda i žele pomoći, ali ne vrijedi im ništa dok ljudi sami ne dođu do tog znanja i shvate sami sve o čemu je riječ. To je prava svjesnost. Kada dobiješ informaciju od nekoga tko ju je shvatio sam, to nije pravo iskustvo i sama po sebi nije važna. To je kao da ti netko mjesecima govori o okusu jagoda, svaki detalj, i ti znaš opisati kakav je okus jagoda, ali ga nikada nisi iskusio sam.

Svjesnost nema veze sa informacijama u svojoj strukturnoj formi i od entieta ni od izvanzemaljaca ne može se ništa naučiti, kao ni od gurua i sličnih. Postati svjestan Života učini ti informacije dostupnima u sekundi, odnosno učini te jednostavno svjesnim, intuitivnim i informiranim o svemu što poželiš od točke A do točke B bilo gdje u prostoru i vremenu. Moj savjet je da radite na vlastitom podizanju svijesti bez tuđe pomoći i sva pitanja bit će suvišna.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ZNANJE – što je to?
PostPostano: pon feb 14, 2011 9:19 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Pope.is.alien.,

tihovanje je blagorodno.

:love9:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ZNANJE – što je to?
PostPostano: pon feb 14, 2011 9:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Mhm kao i neznanje?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ZNANJE – što je to?
PostPostano: pon feb 14, 2011 10:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
pope.is.alien. je napisao/la:
Mhm kao i neznanje?
Samo kratko da dignem dva prsta... 8)
Dali ukljucujes mogucnost da u svojoj potrazi i gladi (kolko vidim po tvojim prijasnjim postovima i sadasnjim) za znanjem i odgovorima, pa tako i otvaranju prema svim i svacim u zadnjih par godina si debelo naguzen, sto bi ove dvije recenice nakon tog nedavno dobivenog "znanja" to i potvrdile?! ...kada god ih pustim bliže osjećam se kao bazen iz kojega netko brzo nekim ogromnim cijevima isisava vodu, kao da nestaje iz mene energija...Kada maknem od sebe stres i ljutnju, krivnju....

Razmisli sto dajes a sto dobijas jer, "osjecaji" u ovim situacijama u kojima ih opisujes nemaju smisla, nego samo potvrdjuju da su umjetno instalirani. Mozda da procitas ponovo post od prasimixa viewtopic.php?f=5&t=222&p=105524#p105433. Potrazi i termin "Mesijanski sindrom" i u kojim slucajevima se javlja!

lp

edit: procitaj ovu svoju recenicu u kojoj si dao sam sebi odgovor: Isus kao mitski lik je postao reptilski kanal kojim crpe energiju, zajedno sa još mnogo božanstava diljem svijeta i na taj način potiču u ljudima bude krivnju i sram Prijatelju, ili kupi jos vazelina ili se pokusaj osloboditi :evil: , sto ti toplo preporucam.. :wink:

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ZNANJE – što je to?
PostPostano: pon feb 14, 2011 8:45 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
pope.is.alien. je napisao/la:
Znanje u ovom smislu je informacija shvaćena proširenjem svijesti o svemu što je. Jedina prava nepokvarena informacija iz prve ruke.

Ovi Kasiopejci i slični možda i žele pomoći, ali ne vrijedi im ništa dok ljudi sami ne dođu do tog znanja i shvate sami sve o čemu je riječ. To je prava svjesnost. Kada dobiješ informaciju od nekoga tko ju je shvatio sam, to nije pravo iskustvo i sama po sebi nije važna. To je kao da ti netko mjesecima govori o okusu jagoda, svaki detalj, i ti znaš opisati kakav je okus jagoda, ali ga nikada nisi iskusio sam.

Svjesnost nema veze sa informacijama u svojoj strukturnoj formi i od entieta ni od izvanzemaljaca ne može se ništa naučiti, kao ni od gurua i sličnih. Postati svjestan Života učini ti informacije dostupnima u sekundi, odnosno učini te jednostavno svjesnim, intuitivnim i informiranim o svemu što poželiš od točke A do točke B bilo gdje u prostoru i vremenu. Moj savjet je da radite na vlastitom podizanju svijesti bez tuđe pomoći i sva pitanja bit će suvišna.

Pozdrav.


Što su za tebe "kasiopejci"? Neke osobe alieni ili što (ako pretpostavimo da su ono za što se predstavljaju)?

Spominjao si negdje i Isusa kako nije osoba nego nešto drugo, smatram da isto tako kasipejci nisu osobe nego nešto drugo na sličan način kao što Isus nije osoba (po onome kako se predstavljaju).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ZNANJE – što je to?
PostPostano: pet feb 25, 2011 5:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
takvo nešto nisam rekao, pogrešno si protumačio.

gordane, još uvijek stojim iza toga i to je točno. nažalost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ZNANJE – što je to?
PostPostano: pet apr 29, 2011 11:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo dobro je to ovdje objašnjeno:

viewtopic.php?f=7&t=3468

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ZNANJE – što je to?
PostPostano: sub jul 23, 2011 12:19 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned dec 14, 2008 5:26 pm
Postovi: 67
Nemojte se uvrijedit, ali ja ne kužim zašto na ovom forumu većina uvodnih postova su copy/paste, a i odgovori su većinom takvi. Zašto nitko ne želi izraziti više svoje mišljenje o svemu?

Koliko vas memoriranje tih transkripata čini podložnima dezinformacijama i strahu koji šire u podsvijest? Te gotove informacije, gdje ima i DEZinformacija, razaraju podsvijesni um. Kao da nije bilo dovoljno biti izložen tome u djetinjstvu i kasnije.

Nije bitno ako dolaze od dobronamjernih izvanzemaljaca. Oni mogu biti OPD koliko hoće, ali i oni uče i razvijaju se. Traženje odgovora izvan sebe nije način jer bez obzira na namjeru, jedina prava informacija je ona usađena, stečena i primljena.

Zašto toliko rijetko netko otvori temu i kaže znate, imam ta i ta iskustva, jeste li razmislili o tome i tome. I slično. Internet je pun informacija DA, ali nebitnih. I lažnih isto tako. Zašto se uopće trudite čitat neki tekst koji je napisao netko i postao ga negdje. Ima motivirajućih tekstova, ali svi su dvostruki za naš razvoj.

Kad ste zadnji put dozvolili da vas život vodi iz trenutka u trenutak i otvorili se bez straha razumijevanju i ljubavi prema drugim kreacijama. I tada su vam se događale stvari, nešto je komuniciralo s vama u vašem fizičkom svijetu kroz neku osobu. Vidio sam to već na ovom forumu, događalo se ljudima. Ne samo neizravno u podsvijest, već i izravno. To se događa kada promatrate i odlučite da želite učiti. I taj trenutak je bio pravo znanje. Ne ono usađeno, ali je posadilo misao za daljnji razvoj koji vam u tom trenutku treba.

Sad zvučim posrpdno i kao da vas učim nešto, što mi nije namjera. Ali ljudi samo čitaju i čitaju te transkripte. I još govore 'znate ovi su 90% točni, ovi su oko 80% po nekoj procjeni.' I što vam govori uopće to da se oni razlikuju u iskazima? To da nećete saznati nešto selekcijom toga što vam se sviđa nego sami sa sobom. Tko je tu budan...ili je počeo biti? Imali ste barem nekad momente kada vam je znanje uskočilo odnekuda i cijeli svijet neke teme se otvorio tu na licu mjesta. To je razvoj DNA. Kada se informacija iz prirode, ono čisto znanje, otkriva kada treba. 'Rad na sebi' nije baš najzdravija opcija, koliko god se navikli i koliko god utočišta nalazili u tome, rad na sebi...trebalo bi biti jednostavnije od toga, a i je.

Evo, sad trenutno ja znam da ne pišem sam ove odlomke. Nešto mi pomaže u tome. Imam vlastitu volju, vlastite ruke i odlučujem u tome, ali nešto mi slaže misli, reflekse i strpljenje jer vjerojatno zna da bi netko to trebao pročitati. Ne radi se o automatskom pisanju gdje mene zaposjedne nekakav entitet. Ovo su trenutci kad duh u vama plamti od potrebe za ekspresijom. Ne na forum, najmanje negdje gdje nije govoreno oči u oči, ali i na forum. Intuicija mi pomaže da napišem ove odlomke. To je čista ekspresija kreatora, način na koji se živi i stvara. Nadam se da ćete pročitati ovo do kraja. Upućeno je svima, čak i onima koji će doći i reći da tražim pozornost ili nešto. Što imam od toga. Nekada sam imao, nekada je na prijelazu mojih iskustava dok je moj ego još radio iako sam ja mislio da ne radi bio aktivan i kada je on tražio podsvjesnu potrebu za pažnjom. Ego je vrlo varljiva stvar, ne sam zbog sebe nego zbog naših stečenih ovisnosti, uglavnom onih energetskih, i zato jer je jedina zaista uvredljiva i slaba stvar na nama. Što je drugo slabo? Duh, kada se poveže sa svijetom oko sebe i zna da je podržavan od strane svega što je. Ne, ako se postavi ispravno. Zato su loše deziznfofrmacije, ali i strašne informacije o mučenjima i strahotama koje se događaju na ovom svijetu, nakon smrti i tako dalje. Tako se programira um, tako se puni nečim nepotrebnim.


Svijet je takav kakav je i entiteti oko nas su takvi kakvi jesu i oni će tjerati druge ljude da vas provociraju ili hvale da vam podignu ili smanje ego i unište povezanost sa duhom. Ja nemam ništa od toga što će meni netko reći, svoju energiju više ne dobivam od ljudi, kao forumski trolovi i zvijezde showbiznisa, nisam ovisan o njoj. Nije samo ego tu ključan u tome da vas netko uništava sustavno preko njego stimuliranjem, podsvijest taloži dug period trauma i svatko će kad tad pokazati otpor istini, mrzovolju i frustraciju neuspjesima, jer ego i um žele sve odmah sad, dok je duh strpljiv i uči iz trenutka u trenutak. Otpor liječenju neispravnog stanja je uvijek prisutan jer je najteže egu spoznati da je u krivu i da mu treba liječenje i spoznaja, a naravno teško je i odustati od svih ugodnih stvari ovog svijeta koje zapravo nisu ništa drugo nego demonske varke. A demoni su inteligentni i kada imate čovjeka koji ne poznaje kreatora i demona, ostaje borba intelekta u kojoj bez ikakve sumnje uvijek pobjeđuje demon. Zato je traženje informacije izvan sebe uzaludo. Neće se ništa dogoditi jednostavno. Ništa, što možete sa informacijom? Od koga će vas štititi. Informacije koje se dijele internetom i knjiga su baza baze onoga što svatko sa viših polja svijesti zna, iako ni nije u skladu sa kreacijama. Zato u bilo kojoj bitki, naš intelekt, koliko god otvoren za bilo koju temu bio, ne može pobijediti nikoga. Nikoga, ni druge ljude, ni demone, pogotovo ne iluminate, ni ostala bića koja su svjesna pogotovo. Pogotovo ne njih.

Zapravo, informacija kao informacija može stimulirati ego više nego išta drugo i to se događa i na ovome forumu. Kada sam prošli put progovorio, koliko god da sam promašio nekoliko stvari, ljudi su mi dolazili i ismijavali se i slali me na liječenje. I štogod još...Što im je donijelo to čitanje i memoriranje, osim bahatosti i osjećaja znanja. A tražili su po internetu...da, dobro, ne znam što reći više. Nemam ništa protiv nikoga, ali osoba sa imalo pravog znanja..čak i jedna osoba iz najviše rankirane obitelji ne bi se tako postavila jer za razliku od napuhanih faca koje su memorirali tisuću stranica raznih stvari, oni imaju razumijevanje i to je nešto što stekneš ili ne. Sad znam, da, ego vam je užasno uvrijeđen i znam da je, ali nije to moja namjera, namjera mi je to da sad vidite i pokušate razumijevanjem nadigrati tu igru ega i otići i jednostavno se spustiti na razinu učenika, ne predamnom, to bi bilo bolesno, nego pred svojim egom i dozvoliti sami sebi učenje od samih sebe i svojih postupaka i od drugih izvan vas. Sa svojim informacijama, niste budni. Niste jednostavno, niste pročitali knjigu. Možete se ismijavati koliko god hoćete, mene to više ne dira ni najmanje, nemam od toga ništa. To što govori kroz vaš ego niste vi sami, nego i entiteti koji povećavaju vaše reakcije zato da uvrijede mene i maknu mene sa puta, misleći da će me to maknuti. To je najjače što mogu, kada imaju na osnovu čega. Kada nemaju, stvar je drugačija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ZNANJE – što je to?
PostPostano: pon jul 25, 2011 2:45 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Zašto nitko ne želi izraziti više svoje mišljenje o svemu?


Ma ima mišljenja raznih... daj potraži i naći ćeš... čak ima i nekih koji odmah kažu da je to samo njihovo vlastito SUBJEKTIVNO mišljenje... tako da to ne mora biti tako - već to znači da je to jedna od MOGUĆNOSTI.

Citat:
Koliko vas memoriranje tih transkripata čini podložnima dezinformacijama i strahu koji šire u podsvijest?


Evo jednog iskustva "iz prve ruke": meni su transkripte SMANJILE strah... ako ne i suzbile u većini slučajeva. No, to je moj doživljaj, a svi imaju pravo na neku svoju varijantu doživljaja za sebe... hehe!

Citat:
Traženje odgovora izvan sebe nije način jer bez obzira na namjeru, jedina prava informacija je ona usađena, stečena i primljena.


Slažem se, ako se izbaci riječ "usađena". I umjesto "primljena" bi točnije bilo: DOŽIVLJENA. Iako je to onda sve u redu - opet - to je naš subjektivan doživljaj i ne mora imati veze sa generalnim drugim istovrsnim doživljajima drugih ljudi, ili bića općenito. Svi pogledi "ispod" 7. denziteta su subjektivni. Dakle, nema nikada "garancije" da je nešto točno ili istinito. Samo promijeniš okolinu, nivo svijsti ili onog tko promatra - i ta ista stvar više neće biti istinita.

Citat:
Internet je pun informacija DA, ali nebitnih.


Kako za koga i ovisi što. Bitnost je u očima promatrača i on daje nečemu ( svoju ) vrijednost.

Glup, ali slikovit primjer: imaš 2 "kockara" koji traže na internetu informacije. Jedan je "klasičan" građanin koji se kladi u kladionicama i gleda one tablice tko je koga kad pobjedio u nogometu, s koliko gol-razlike, itd. Dakle, ide na SuperSport kladionicu ili koju već i te su mu informacije vrlo važne. Dok za razliku od njega, drugi je "profesionalac", te se bavi dionicama. Ista stvar, samo malo na većem nivou. On pak u SuperSport-u ne nalazi ništa zanimljivo, već piči na stranice Burze, raznoraznih koeficijenta velikih firmi, društava i banaka... i tamo gleda non-stop one brojke koje prolaze ispod na ekranu i čeka povoljan trenutnak za kupnju ili prodaju nekih dionica. Isto tako - ovom "običnom" malom kockaru - te informacije nisu bitne i ništa mu ne znače. Eto primjera važnosti - čak istovrsnih tipova ljudi.

Citat:
Kad ste zadnji put dozvolili da vas život vodi iz trenutka u trenutak i otvorili se bez straha razumijevanju i ljubavi prema drugim kreacijama.


Prije par dana. Vozio sam se biciklom kroz prirodu, 90-tak km, uočio prelijepo neko ZELENO cvijeće... recimo da me boja začudila, jer je cvijeće obično nekih žarkih boja, ali ovo je imalo inače rijetku boju cvijeta - zelenu - i to u 2 nijanse zelene. Stiskanje uz brdo i fizička aktivnost mi daju psihički ODMOR. Dakle, tako se ispušem, primjetim u prirodi neke lijepe stvari, te si onako po putu i meditiram i probam, uz disanje punim plućima, biti što više dio prirode i čuti i vidjeti što je moguće više detalja. I eto - ovo je moje iskustvo. I sad... što s time drugi članovi foruma mogu učiniti? Ništa. Moraju sami to doživjeti ako žele osjetiti tu istu stvar. Ali opet - netko to može i drugačije doživjeti. Bilo je i pomalo neugodnijih iskustava isti dan... ptica mi se posere na glavu... a pri spuštanju niz brdo u glavu mi udari ( vjerojatno ) pčela i pikne me točno iznad naočala koje sam nosio... a imao sam i kapu... pa baš u obrvu iznad oka - jebogaled! No, nema stajanja, jer ako tu zakočiš - ode ti u 5D! Ništa strašno, ali eto - baš smo se morali naći na istoj putanji u tom trenutku... a i ona ptica serilica... hehe... da me gađala - nebi me pogodila 100 godina, ali eto... sreća je što slonovi ne lete... hehehe!

Haha, i što iskustvo pojedinca može donijeti drugima? Nosi kapu da te ptica ne posere? Nosi kacigu da ti pčela ne uleti i pikne? Nemoj ni slučajno voziti se biciklom? Ako želiš vidjeti zeleno cvijeće - moraš ići biciklom, mora te posrati ptica i mora te ubosti pčela? Sve je to subjektivno i ne mora biti tako. Drugi će možda sve to proći bez takvih događaja. Same informacije o doživljajima su skoro isto kao i sve indormacije ( ili dezinformacije ) na internetu.

Ti "uzmeš" iz svega toga ono što misliš da bi MOGLO koristiti, da znaš što bi te sve moglo snaći na putu... ali opet - svatko će imati svoj put i doživjeti svoju varijantu svega što postoji.

Citat:
ego i um žele sve odmah sad


Jes, ego zna bit zaheban...

Citat:
Informacije koje se dijele internetom i knjiga su baza baze onoga što svatko sa viših polja svijesti zna,


Slažem se, ali nije svatko već na "višim poljima svijesti". I zato njima dobrodođu ove informacije. Za "pobuđivanje" povećavanja svijesti uopće... makar koji put oni odabrali. Ajd, pa svi mi smo bili na nekim "počecima" kad su informacije ove vrste bile davane na kapaljku... rijetko si mogao nešto takvog uopće naći. Bar ne lako ovako preko kompjutera i interneta. Slažem se da je ovako i lako moguće manipuliranje, ali moglo se i prije lako manipulirati ( recimo, zaključas sve vrijedne knjige sa raznoraznim znanjem u svoj podrum, a pogotovo ako je onaj Vatikanski... on ima jako puno mjesta, stanu sve bez problema... ) i ne dopuštaš da itko prismrdi blizu, a kamoli da ih čita... hehe!

Citat:
Zapravo, informacija kao informacija može stimulirati ego više nego išta drugo i to se događa i na ovome forumu.


Točno, informacija može stimulirati ego. No, to je kod ljudi kojima još divljaju niži centri ( energetski ), pa se ego lako zapali. No, kod ljudi na "višim poljima svijesti" to nije slučaj - oni su naučili kako ukrotiti ego ili mu bar, ne dati hrane. I na ovom, a i na većini drugih foruma na internetu - ista je stvar. Imaš ljude kojima ego divlja, a imaš i one koji se već jako dobro nose sa njime i ZNAJU jako dobro iskoristiti sve pristigle informacije i dezinformacije. Pročitaju sve, promisle, usporede, odvoje informacije od dezinformacija ( jako dobra vježbica za prepoznavanje dezinformacija ), te ostave si u bazi za kasniju eventualnu primjenu. I naravno - ostave stvar otvorenom, jer ZNAJU da je sve relativno i promjenljivo i ne mora uvijek sve vrijediti u različitim okruženjima.

Dakle - primjena u situaciji. Možda se to zove mudrost? Hehe, nemam pojma... ipak je sve ovo moj subjektivan pogled na stvar, a svatko neka za sebe proba kako mu/joj je lakše i prirodnije.

pope.is.alien, :occasion5: :thumbup:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ZNANJE – što je to?
PostPostano: čet jul 28, 2011 12:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
znanje = količina svijesti, svjesnosti = ljubav

ne stoji dzabe izmedju ovih triju pojmova znak jednakosti, i samo je iluzorno da mozes nesto nauciti preko pukih informacija, citajuci ili slusajuci.
nemozes nauciti vidjeti, ili ljubiti, ili znati, nemozes znati da je nesto vrelo dok nedirneš ili neosjetiš toplinu, nemozes slijep znati kako je nesto plavo ili zeleno dakle moraš iskusiti, kad iskusiš registrirati, analizirati i usvojiti i tek tada postaje pravo znanje, i tek te tad znanje stiti od vruce peci jer znas da ce te boljeti, zato nediras. na taj nacin znanje stiti, premda ovo opisujem kao za malo djete.

štrebanje, učenje napamet bilo čega ovdje je cisti idiotizam, kao i vezivanje za bilo čije teorije i teze bez prethodne analize, jer samo analiziraj dio "svetih knjiga" i naći ćeš fenomenalna saznanja, razmišljaj o zivotu, bogu, o tome šta si čito i doživio, i u svemu tome truditi se bit bolji, ispravljati mane i pokušavati dostići neke nove nivoe. na taj način ja nekako doživljavam jednu duhovnu evoluciju, gdje će negdje neka informacija biti samo POLAZIŠTE za iskustvo bilo koje vrste koje će memorirat kao znanje, i uz opredjeljenje ka OPDu, povećava se i tvoja razina ljubavi i ucinjenog dobra, a po karmi, tko dobro čini dobro se i vraća.


samo kazem ti, uvjek je najteze pocet radit, a lako je ovdje naprdivat i srat sta je znanje sta nije, sta je dobro sta nije.

sve je dobro i sve je bezveze. samo kako za koga na kojem nivou. npr meni je sada apsurdno pricat o nlou piramidama sivima i njihovim planovima, dosadno, nebitno idiotski, a netko tko za to nije cuo, nemoze ni shvatit zasto netko pravi orgonske topove, čita gadljive knjige tipa osha i kastanede koji su vecini populacije ziva dosada jer nerazumiju o cemu pricaju.
jednostavno, svi moramo proci sve, biti u svim fazama pa i pitat STA JE TO ZNANJE?
i ja sam se pito, pa evo nadam se da sam ti bar malo pomogao.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ZNANJE – što je to?
PostPostano: čet jul 28, 2011 12:51 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
Jack987 je napisao/la:
Citat:
Zašto nitko ne želi izraziti više svoje mišljenje o svemu?



Citat:
Zapravo, informacija kao informacija može stimulirati ego više nego išta drugo i to se događa i na ovome forumu.


Točno, informacija može stimulirati ego. No, to je kod ljudi kojima još divljaju niži centri ( energetski ), pa se ego lako zapali. No, kod ljudi na "višim poljima svijesti" to nije slučaj - oni su naučili kako ukrotiti ego ili mu bar, ne dati hrane. I na ovom, a i na većini drugih foruma na internetu - ista je stvar. Imaš ljude kojima ego divlja, a imaš i one koji se već jako dobro nose sa njime i ZNAJU jako dobro iskoristiti sve pristigle informacije i dezinformacije. Pročitaju sve, promisle, usporede, odvoje informacije od dezinformacija ( jako dobra vježbica za prepoznavanje dezinformacija ), te ostave si u bazi za kasniju eventualnu primjenu. I naravno - ostave stvar otvorenom, jer ZNAJU da je sve relativno i promjenljivo i ne mora uvijek sve vrijediti u različitim okruženjima.

Dakle - primjena u situaciji. Možda se to zove mudrost? Hehe, nemam pojma... ipak je sve ovo moj subjektivan pogled na stvar, a svatko neka za sebe proba kako mu/joj je lakše i prirodnije.





BRAVO!
mnogo ljudi se koncentrira na samu informaciju, tj radi ego, provjeravaju je, dokazuju, brane ili osporavaju i uzimaju kao dogmu. u svom tom nastojanju zadovoljavanja programa, pokreće se dosta emocija, afektnih i nestabilnih te iscrpljujucih kao i nekontroliranih misli koje vode u patopsihološka stanja.
a ubiti, prihvatiti sve kao relativno i podložno mjenjanju ili nadopunjavanju, hladno analizirati informacije, znanje bez mješanja emocija ili nekih misli koji mogu bit plod nizih centara, i tek na kraju djelovati odnosno nedjelovati, ili ti ga donosit zaključke,
a ne obratno kako to često čine, od zaključka idu prema informaciji.

ili skraćeno: EGO je program programiran da sami sebe programiramo čak iako su materijali KASIOPEJSKI TRANSKRIPTI, izbaci ego, i otkolonio si vise manje sve utjecaje na sebe.
al de ga izbaci...hebemu miša!
ma naprcim mu se miša!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: ZNANJE – što je to?
PostPostano: sub jul 30, 2011 1:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jul 26, 2011 8:30 pm
Postovi: 122
Znanje je iluzija i veoma je krhko. :angel4:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 82 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz