Sada je: uto apr 23, 2024 7:27 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 102 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Simbolika i simboli općenito
PostPostano: sri mar 09, 2011 2:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Ako iti malo imaš vid može vidjeti da Vrh pentagrama najgornja točka predstavlja Duh, element duha. Čovjek je isto što i Duh samo na najnižoj formi manifestacije.


Ako vrh pentagrama predstavlja "Duh", a covek je isto sto i "Duh", sta onda dobijemo kada pentagram okrenemo naopako?!

Citat:
Ovo je očito leglo pukih teoretičara zavjera, ljudi koji "misle" da znaju jer im "um" tako govori i onda domenu koja im je nepoznata i koju apsolutno nikako ne poznaju, baš i nema smisla da učestujem jer ništa pametno čovjek nema za čuti/naučiti


Mozda bi ipak bilo dobro da obratis paznju na stiki topice na podforumu Metafizika, mozda ce ti biti jasnije da li je ovaj forum "leglo pukih teoreticara zavere". Mada, slozio bih se sa tobom da nema bas smisla da ucestvujes sa takvim stavovima koje si do sada izneo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Simbolika i simboli općenito
PostPostano: sri mar 09, 2011 3:29 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 08, 2011 7:17 pm
Postovi: 4
Aragorn je napisao/la:
Citat:
Ako iti malo imaš vid može vidjeti da Vrh pentagrama najgornja točka predstavlja Duh, element duha. Čovjek je isto što i Duh samo na najnižoj formi manifestacije.


Ako vrh pentagrama predstavlja "Duh", a covek je isto sto i "Duh", sta onda dobijemo kada pentagram okrenemo naopako?!

Citat:
Ovo je očito leglo pukih teoretičara zavjera, ljudi koji "misle" da znaju jer im "um" tako govori i onda domenu koja im je nepoznata i koju apsolutno nikako ne poznaju, baš i nema smisla da učestujem jer ništa pametno čovjek nema za čuti/naučiti


Mozda bi ipak bilo dobro da obratis paznju na stiki topice na podforumu Metafizika, mozda ce ti biti jasnije da li je ovaj forum "leglo pukih teoreticara zavere". Mada, slozio bih se sa tobom da nema bas smisla da ucestvujes sa takvim stavovima koje si do sada izneo.


Dobiješ to što Duhovna Silina se aktivira i osvješćuje "ovdje i sada" u materiji, materija je posvećena Duhom, uspravni pentagram dušu uzdiže iz materije i približava je Božanskom,Duhu, a Obrnuti samu materiju čini Božanskim instrumentom, analogija ima raznoraznih.
Ono što je danas "bitno" jest to da biti inkarniran, znači Čovjek u materijalnom tijelu ne predstavlja ništa "loše" ili destruktivno jer Sve je Jedno, i ravnoteža između Pozitivnog i Negativnog je neophodna za čisto i ispravno funkcioniranje individue.

Valja naglasiti da Pozitivno/Negativno nema veze sa moralom, niti bilo ičim što neuki shvaćaju kao "Dobro", "Zlo" itd...

Mislim nemam ništa protiv vas, činite i radite šta vam je volja ;) samo eto, mislio sam da se drugačija "šema" na ovom forumu, meni osobno ne paše i ne slažem se sa konceptima shvaćanja i razmišljanja, jednom riječi nije moj ukus. To što to nisam znao kad sam se uključio moj bed...

Sretno sa teorijama...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Simbolika i simboli općenito
PostPostano: sri mar 09, 2011 3:56 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ti si očito oduševljen svojom dubokom spoznajom i sad je problem da bi nekim čudom to i drugi tako trebali doživjeti... a ako to ne ide čim im staviš uspravni i naopaki pentagram pred nos, onda su glupi i nezahvalni.

Pa znaš da to tako ne ide... ne možeš tu ništa, jer i tebi je vjerovatno trebalo čudo a ne samo obavjest, put duhovnosti je čudo, to što je nešto prikazano simbolikom ne znači da se do toga može doći simbolikom.
Može se tražiti unutar sebe i otkriti nešto nesvjesno pa to uočiti u nekoj simbolici i onda AHA to je to... a kad ono klinac, nije to to, fali nekoliko koraka od simbola do spoznaje, i to unazad pod velom mistike i ko zna čega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Simbolika i simboli općenito
PostPostano: sri mar 09, 2011 4:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Citat:
Dobiješ to što Duhovna Silina se aktivira i osvješćuje "ovdje i sada" u materiji, materija je posvećena Duhom, uspravni pentagram dušu uzdiže iz materije i približava je Božanskom,Duhu, a Obrnuti samu materiju čini Božanskim instrumentom, analogija ima raznoraznih.


Ovo je jos jedan lep primer "zeljnog razmisljanja" odnosno "sto je babi milo to joj se i snilo". Covek je vec sam po sebi manifestacija "bozanskog duha", koji se spustio u materiju kako bi je "osvestio" i nema potrebe da se neka "duhovna sila" dodatno "spusta" kako bi ga "osvestila ovde i sada", jer covek to mora sam uciniti, posto vec ima u sebi "bozanski duh". U tom smislu obrnuti pentagram moze predstavljati daljnje spustanje coveka tj. "bozanskog duha" u njemu ka nizim/tvrdjim formama materije, odnosno ka onome sto na ovom forumu nazivamo "primarna materija".

Citat:
Mislim nemam ništa protiv vas, činite i radite šta vam je volja ;) samo eto, mislio sam da se drugačija "šema" na ovom forumu, meni osobno ne paše i ne slažem se sa konceptima shvaćanja i razmišljanja, jednom riječi nije moj ukus. To što to nisam znao kad sam se uključio moj bed...


Eto vidis, sada kada znas da se ne slazes sa "konceptima shvatanja i razmisljanja" zastupljenim na ovom forumu moci ces sebi da ustedis energiju i vreme.

Sretno i tebi. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Simbolika i simboli općenito
PostPostano: sri mar 09, 2011 10:12 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 12, 2011 6:59 pm
Postovi: 6
Mašta radi svašta, jer Baphomet moze predstavljat , značit i nešto sasvim drugo od negativne interpretacije :D

Dualitet gospodo je u svemu pa tako i u bilo kom simbolu


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Simbolika i simboli općenito
PostPostano: sri mar 09, 2011 10:18 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
AlephTau je napisao/la:
Mašta radi svašta, jer Baphomet moze predstavljat , značit i nešto sasvim drugo od negativne interpretacije :D

Dualitet gospodo je u svemu pa tako i u bilo kom simbolu


Dualitet je u pentagramu, a obrnuti pentagram/baphomet je jedan od "polova" tog dualiteta, te se tako isti teško može smatrati nekakvim zasebnim "dualitetom". (Međutim, "sve je moguće, osim drvenog šporeta", što bi reko Mujo.)


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Simbolika i simboli općenito
PostPostano: sri mar 09, 2011 10:23 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Kad čovjek dublje zapadne u okultni kontejner, odnosno, kad se između njega i kontejnera obrazuje jaka povratna sprega, onda se obično svi sadržaji koji se nalaze izvan njegovog kontejnera tumače glupostima. Doduše, takav je slučaj sa svakim kontejnerom.

Međutim, kad je čovjek bar toliko svjestan da uglavnom nastupa kao ličnost (koja se po svojoj suštini vještačke prirode, te tako lako naginje ka programiranju ili "kontejnerizaciji") onda on svoje mišljenje neće prezentirati kao činjenično stanje, nego kao - mišljenje, svjestan mogućnosti da možda nije u pravu. (Tu obično i svaka arogantnost izostaje sama po sebi.)

Na primjeru obrnutog pentagrama ili bafometa, dovoljno je vidjeti ko koristi taj simbol i u kom kontekstu (neke od primjera njegovog korištenja sam predstavio u prethodnoj poruci), da bi se mogao odrediti "polaritet" tog znaka. Nadalje, mislim da se uz pomoć obične opservacije može primjetiti da na ovom svijetu postoje sile koje pokušavaju držati čovjeka u stanju ropstva i spriječiti ga u njegovom ezoteričnom razvoju. Nekim "slučajem", iste sile u sklopu te svoje entropične agende obilato koriste i određene simbole.

Tako nas ne bi trebali čuditi ni pokušaji promocije i predstavljanja tih simbola u smislu kao da se tu radi o nekim "melemima za dušu".



...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Simbolika i simboli općenito
PostPostano: čet mar 10, 2011 11:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub feb 12, 2011 6:59 pm
Postovi: 6
Pentagram je dualitet ali bez obrnutog pentagrama, hehe...

Baphomet kao rječ je isto dualitet


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Simbolika i simboli općenito
PostPostano: pet mar 11, 2011 7:45 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mislim da čovjek koji ne posmatra realnost iz dubina nekog okultnog ili drugog kontejnera a istovremeno ima ono što Lobačevski naziva "prirodni filogenetski supstrat", sasvim lako može dualitet pentagrama uporediti sa dualitetom jedne najobičnije baterije koja na jednoj svojoj strani ima - pozitivni, a na drugoj - negativni polaritet.

Nadalje, po samom izgledu obrnutog pentagrama, mislim da istima ne bi trebalo biti teško zaključiti zašto se on predstavlja kao "jarac-bafomet".

S obzirom na već opisani mentalni sklop malo žešćih kontejneraša, ne bi nam trebalo biti teško razumjeti zašto će takvi pokušavati predstavljati kao "dualitet" (pa čak i kao neku "pozitivnost") i onaj - negativni pol baterije. #-o


...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Simbolika i simboli općenito
PostPostano: ned mar 27, 2011 10:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 02, 2007 3:28 pm
Postovi: 1206
Lokacija: 14° 26' I 45° 21' N - HUM

_________________
If the truth can be told so as to be understood it will be believed;
"Nase vjestine i navike, nasa znanja, nasi motivi, brojne emocije, razlicite osobine, pa i nasa citava LICNOST prvenstveno su rezultat ucenja."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Pomoć oko simbola
PostPostano: pet nov 18, 2011 9:50 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jun 25, 2011 8:30 am
Postovi: 12
Da li neko možda zna značenje ovih simbola na slikama? Javljaju mi se tokom sna, a prije njih uvijek mi je neki prikaz ptice koji mi liči na orla. Zadnji put kod pokušaja meditacije stalno su mi se u glavi vrtjele te slike uz dva imena, a to su Hemen i Zena. Saznala sam da je Hemen bila božica prikazana kao sokol u grčkoj mitologiji, a za ostalo ne mogu naći nikakvo značenje.
Svaka pomoć je dobrodošla vezano uz simbole i vezano uz imena. Hvala!


Attachment/i:
treće.png
treće.png [ 18.79 KiB | Pogledano 8386 put/a. ]
drugo.png
drugo.png [ 7.74 KiB | Pogledano 8386 put/a. ]
prvo.png
prvo.png [ 9.78 KiB | Pogledano 8386 put/a. ]
Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Simbolika i simboli općenito
PostPostano: sub nov 19, 2011 1:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 12, 2011 8:38 pm
Postovi: 182
Ovo mi nesto lici na neki simbol. Mozda, ali kazem mozda - ne tvrdim to, nesto nadzes u Swerdlovim knigama o jeziku hyperspace-a.

_________________
Malo humora nije na odmetu . http://www.signsfunny.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: sub jan 07, 2012 4:59 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jan 07, 2012 4:31 am
Postovi: 27
zdravo svim, i da se ukljucim.

HO_OPONOPONO u postu o slobodnoj energiji bih dodala da simboli kroz koje putuje slobodna energija ipak mogu da NASTETE onome ko ih koristi .
To bi bilo lepo napomenuti, jer simboli su ti na koje reaguje nasa podvest i simboli su ti koje mi koristimo kako bi istu tu podsvest aktivirali da se prilagodi odredjenoj frekfenciji , ili slozenoj strukturi frekfencija. koju sam simbol predsavlja. Bas u tome lezi potencijalna opasnost od stete.
Slobodna energije i tako nije subjektivna, ona samo stizu u skladu sa trazenim :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: sub jan 07, 2012 5:07 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Odakle ti to? :?: :?: :?:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: sub jan 07, 2012 7:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
delfini je napisao/la:
zdravo svim, i da se ukljucim.

HO_OPONOPONO u postu o slobodnoj energiji bih dodala da simboli kroz koje putuje slobodna energija ipak mogu da NASTETE onome ko ih koristi .
To bi bilo lepo napomenuti, jer simboli su ti na koje reaguje nasa podvest i simboli su ti koje mi koristimo kako bi istu tu podsvest aktivirali da se prilagodi odredjenoj frekfenciji , ili slozenoj strukturi frekfencija. koju sam simbol predsavlja. Bas u tome lezi potencijalna opasnost od stete.
Slobodna energije i tako nije subjektivna, ona samo stizu u skladu sa trazenim :)



--------------------------------------------------------------


Stvar je u tome sto one djeluju samo ako su na onoj (pozitivnoj) frekvenciji koja je za doticno ljudsko bice prihvatljiva i ako je harmonizirajuce ali: da ne nastete bilo kome drugom, ukoliko ne: one jednostavno ne djeluju- i mozes da ih molis milijun puta, jednostavno nece djelovati. Prema tome one NE djeluju ukoliko ih trazimo za pomoc: iz nasih egoistickih, manipulativnih, osvecujucih itd. negativnih poriva. U duhovnom podrucju desava se samo ono sto si mi mentalno dozvolimo.


Upozorenje: :blob: Symbol ANANDARA (cisti zagadjeni zrak) se ne smije stavljati ni drzati u kuci, jer moze biti smrtonosna. Ona se stavlja u prirodu barem 5 metara od naseg boravka. Ovo je utvrdjeno radiostezijski, nisam ni ja znala. Moj otac sto se 20 godina bavi radiostezijom pitao preko telefona:
A sto ti meni nisi rekla da ANANDARA moze da ubije, pa evo to sam dobio viskom. I onda sam ja trazila po internetu i stvarno nasla na jednoj stranici da je radiostezijski ispitano da ne smije da se drzi u blizini ljudi.

ovo je zastitni-simbol ANANDARA
http://www.double-space.com/elements/symbole/anandara-1024x768.jpg

rastvara Chemitrails otrove: aluminium/ barijum spojeve, autoplinove, itd..




ups....... :toothy2: . da nebi slucajno netko pomislio kako ce sa ANANDAROM na brzake da se otarasi svekrve ili punice, treba da ima na umu da se sve vraca nazad! :tongue:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: ned jan 08, 2012 1:45 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jan 07, 2012 4:31 am
Postovi: 27
ja imam jedno pitanje:

ako energiju definises kao slobodnu, zasto je onda ogranicavas pojmovima

samo ako je pozitivno
samo ako je....


da li se mi dobro razumemo?

i jos nesto:

ako je energija, energija, ona dakle kao takva egzistira. Ukoliko imas simbol, tehniku, kristal (bilo sta sto dovodi do kontakta sa tom i tom energijo, tom i tom frekfencijom)i stupis u kontak sa takvom energijom, ti u svakom slucaju kanalises istu... sad, razmisli, sta koci kanalisanje te slobodne energije: da li je to mozda svest o krivici, losem, ne harmonicnom.... ili... jednmostavno nedostatak iskustva.

i konacno - energija uvek radi, ova ili ona... tek kada si se konekrovala, povezala, kako god... bi trebalo da radi u tvom, ili u interesu onoga kome je prosledjujes...


...da li je to bas tako???


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Kristali, drago kamenje i plemeniti metali
PostPostano: ned jan 08, 2012 10:12 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
delfini je napisao/la:
ja imam jedno pitanje:

ako energiju definises kao slobodnu, zasto je onda ogranicavas pojmovima

samo ako je pozitivno
samo ako je....


da li se mi dobro razumemo?

i jos nesto:

ako je energija, energija, ona dakle kao takva egzistira. Ukoliko imas simbol, tehniku, kristal (bilo sta sto dovodi do kontakta sa tom i tom energijo, tom i tom frekfencijom)i stupis u kontak sa takvom energijom, ti u svakom slucaju kanalises istu... sad, razmisli, sta koci kanalisanje te slobodne energije: da li je to mozda svest o krivici, losem, ne harmonicnom.... ili... jednmostavno nedostatak iskustva.

i konacno - energija uvek radi, ova ili ona... tek kada si se konekrovala, povezala, kako god... bi trebalo da radi u tvom, ili u interesu onoga kome je prosledjujes...


...da li je to bas tako???


----------------------------------------------------------------



Ove slobodne kozmicke energije kanalizirane su sa drugih dimenzija:

npr.

http://www.paranormal.de/paramirr/geo/symbol/info/larimar/erweiterung.html

Moc kozmickih simbola: najbolji pregled na:

http://www.paranormal.de/paramirr/geo/symbol/symbole.htm


Npr. Grigori Grabowoi kanalizirao je brojcane kodove-frekvencije, a symboli djeluju isto kao kod-frekvencije- jednostavnim rjecima programiranje. Tu vec postoji visi smisao svega hoce li to da djeluje ili ne na planu-nivou duse 5D (velika pomoc - Lazarev Diagnostika karme). Mi ne mozemo razmisljati logikom 3 OPS da bi razumili. Koliko god da napregnes nas 3 OPS mozak ne mozes npr. sasvim da razumijes RA-materijal, Kasiopejske transkripte..........
Smisao pojma "slobodne energije" je taj da su svakome dostupne, nekostaju nista, mogu da se medjusobno mjesaju, ali ne djeluju ako ih mi ne zelimo tj. damo impuls - zakon slobodne volje.
Da bi koristio orgon-energiju napravis orgonski top i to ti je taj impuls.
NLP, EFT, Temporal-tap, Afirmacije itd........ sve je to reprogramiranje



zao mi je, ali literatura je uglavnom na deutsch, a zemlja nije ravna ploca ili ?

PS - u ovim sistemima Ingmar, Larimar, Antares, Lemuria, Maja radi se o pozitivnim finim energijama. Ovdje ne govorim o negativnim, magijskim itd...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Simbolika i simboli općenito
PostPostano: ned jan 08, 2012 5:59 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
To su mutne vode, politika, ne bi se usudio generalizirati u vezi simbola.
Još kad vidim suprotna tumačenja istih simbola po različitim učenjima.... hijoooj :roll: .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Simbolika i simboli općenito
PostPostano: ned jan 08, 2012 6:10 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Sam header tog njemačkog sitea već priča mnogo o sebi:
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Simbolika i simboli općenito
PostPostano: ned jan 08, 2012 8:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
promatrač je napisao/la:
Sam header tog njemačkog sitea već priča mnogo o sebi:
slika





nista vise i nista manje od poznatih domacih, ukljucujuci i ovaj,
a sto se tice kozmickih simbola o kojima sam ja pisala, nisi ih ni trebao seliti, vec jednostavno izbrisati, sigurno nikome neceju nedostajati!
Ponekad pomislim i sama, sto sam uopce morala da pocinjem da o tome pisem. :angel4:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 102 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz