Sada je: sub apr 27, 2024 6:45 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 82 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 8:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon aug 22, 2005 1:53 pm
Postovi: 89
Lokacija: Dolphin galaxy Andromeda
chaos engine je napisao/la:
Taj zakon vrijedi samo za vrhovno bice 7. denziteta, a za sve ostale je potpuno beskoristan i vodi samozavaravanju.


Ne slažem se.
Vrhovno biće ili inteligencija se manifestira u svim denzitetima tj. u svemu što postoji, na različite načine, oblike, bla, bla, bla....
Zato se i kaže "sve je jedno", jer baš sve dolazi iz jednog izvora - 7. denziteta i opet se vraća natrag tamo.
Imam osjećaj ko da s ovim otkrivam toplu vodu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 8:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Citat:
Totalnu bezgraničnost vjerojatno postižemo kad se svi sjedinimo u jedno. Na kraju supervelikog nekog ciklusa, možda.


Kažeš na kraju super velikog ciklusa kad se svi sjedinimo u jedno?
Pa nisam sigurna da to baš tako ide. Superveliki ciklus u duhovnom smislu dešava se za svakog od nas pojedinačno. Za neke taj ciklus već je otpočeo, a za neke nije još ni u planu. Oni koji su otpočeli taj ciklus u jednom trenutku će se odvojiti od ovog polja, i jaz između takvih i onih drugih postat će nepremostiv....do neke druge prilike.

A sada je među ZADNJIM prilikama otpočeti taj ciklus. Zašto? Zato što je počeo jedan drugi ciklus kroz koji zemlja prolazi svakih nekoliko tisuća godina. To je ciklus potpuno propadanja civilizacija i prevrata na zemlji kad sve počinje od početka. Već je poznato da se polako stvara rasa na zemlji koja će moći preživjeti taj prevrat, i ona će krenuti od početka, korak po korak...onako kako je sve bilo...opet će biti...nihil novi sub sole :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 10:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Citat:
Taj se rast vidi na slici aure.
Aura ljudi koji nisu (emotivno) odrasli je zbijena oko tijela. Prvi sloj aure se može kod takvih ljudi vidjeti u širini do najviše nekih dva-tri centimetara. Kod razvijenih osoba, ili, ja bih to nazvala- kod onih koji su bar malo odrasliji, aura je šira i ima jasnije konture i stabilniju stukturu.Od tuda izraz da su istinski velikani -mali. Mali su zato što im je ego mali, tj. prevladali su ga, a veliki su zato što blabla, da sad ne duljim..


Mogla bi se ti i prevariti. Aura se može svjesno mijenjati, naravno oni koji to znaju. Zato mnogi duhovni manipulanti imaju prekrasnu svjetleću auru, na koju padaju mnoga senzitivna srdašca ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 3:20 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
A sada je među ZADNJIM prilikama otpočeti taj ciklus. Zašto? Zato što je počeo jedan drugi ciklus kroz koji zemlja prolazi svakih nekoliko tisuća godina. To je ciklus potpuno propadanja civilizacija i prevrata na zemlji kad sve počinje od početka.


Mimi, nisam mislio ciklus na Zemlji... već ciklus kao svih u univerzumu, i Reptila, i nas, i biljaka i životinja, i kamenja i vode i Kasiopejaca i Orionaca i svih mogućih vrsta entiteta u univerzumu, kao on i sam. Sve su neki ciklusi, kao podciklusi jednog većeg.

Mislio sam na takav veliki ciklus koji opet sve postavlja na početni položaj za igru zvanu evolucija u svemiru. Kad se svi ujedinimo u jedno - pa zatim opet raspršimo u bezbroj duša i kreacija! ( kompjuterski: MASTER RESET )

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 6:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Mimi je napisao/la:
Citat:
Taj se rast vidi na slici aure.
Aura ljudi koji nisu (emotivno) odrasli je zbijena oko tijela. Prvi sloj aure se može kod takvih ljudi vidjeti u širini do najviše nekih dva-tri centimetara. Kod razvijenih osoba, ili, ja bih to nazvala- kod onih koji su bar malo odrasliji, aura je šira i ima jasnije konture i stabilniju stukturu.Od tuda izraz da su istinski velikani -mali. Mali su zato što im je ego mali, tj. prevladali su ga, a veliki su zato što blabla, da sad ne duljim..


Mogla bi se ti i prevariti. Aura se može svjesno mijenjati, naravno oni koji to znaju. Zato mnogi duhovni manipulanti imaju prekrasnu svjetleću auru, na koju padaju mnoga senzitivna srdašca ;)



Slažem se. Imaju. Mogla bih i ja pasti na štos. Ipak, postoje razlike između te dvije vrse, manipulanata i razvijenih ..ima tu razlike, vidi se i to..Narvno, oni koji to zanju :wink:


Galaksija:
Mislim da nismo razumjeli u čemu je bit rada na sebi i svrhe tehnike ogledalo.
Bit je RJEŠAVANJE osjećaja krivice i preuzimanje ODGOVORNOSTI za sebe.
Slažem se da postoje brojne dezinformacije s namjerom manipuliranja, postoje brojne tehnike koje izgledaju fenomenalno na prvi pogled a ispod toga se krije svašta. Treba biti oprezan. Međutim, imajmo na umu da je vrlo tanka nit koja razdvaja razuman oprez koji je nužan, od paranoje.


Pitanje:
ŠTO JE TO NJU EJDŽ? Možda ja nemam točne iformacije, pa ako netko ima volje ukratko napraviti neki presjek što je taj new age? Spada li klinička psihologija i psihijatrija u to?

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 6:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Aster je napisao/la:
samopromatranje ili samozavaravanje koju tehniku treba koristiti..... :roll:


svatko prema svom guštu :wink: A gušti su gušti, o tome ne vrijedi raspravlajti.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 6:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Mimi je napisao/la:
Kažeš na kraju super velikog ciklusa kad se svi sjedinimo u jedno?
Pa nisam sigurna da to baš tako ide. Superveliki ciklus u duhovnom smislu dešava se za svakog od nas pojedinačno. Za neke taj ciklus već je otpočeo, a za neke nije još ni u planu. Oni koji su otpočeli taj ciklus u jednom trenutku će se odvojiti od ovog polja, i jaz između takvih i onih drugih postat će nepremostiv....do neke druge prilike.



Potpisujem, Mimi.
Jaz postaje nepremistiv. :(

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 10:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 08, 2005 9:11 am
Postovi: 90
http://www.veritas.com.hr/dokumenti/new ... icizam.php
možda nađemo odgovor ovdje :lol: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 08, 2005 10:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 08, 2005 9:11 am
Postovi: 90
ili ovdje http://hr.wikipedia.org/wiki/New_Age


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 12:01 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
ma krasno...hvala Aster :D

Da rezimiram ukratko što o tamo piše...
Prema tim izvorima koje je Aster naveo, ukratko,
oni kažu:
SVE je new age: :idea: i reiki, i Castaneda osobno, i gnosticizam, i Gurđijev glavom i bradom, i onaj drugi, Rus, novi i stari gnosticizam, teozofija, NLO, naučna fantastika, i Carl Gustav Jung sa svojom ekipom, i paranormalne sposobnosti, telepatija i reinkarnacija, i aura zajedno s čakrama, maditanti raznih boja, bioenergetičari, seksualni pemisivizam, i magija crno-bijela, i tu su još drogirani i potrošački nastrojeni rastrojeni pripadnici neretne srednje klase, obožavatelji Mao-Ce-Tunga, Coelho, primijenjeni šamanizam iz Celstinskih proročanstava, i svašta nešta.
I svi koji imaju imalo autoriteta to sve skupa osuđuju i sprdaju se sa svim tim, redom, Katolička crkva, relevantni znanstvenici, istok, zapad, indijanci, taoisti.
Ti new ageri ne idu u crkvu, troše lovu ko ludi po zapadu na glupave stvari jer su instrument širenja potrošačkog mentaliteta, misle da su Bog lično, in persona, i baš ih briga za politiku, vjerojatno ne izlaze na izbore i dobrovoljno prihvaćaju kad im se krše socijalna prava. Jedino ne piše da su komunisti. Ali i bez toga su dovoljno fuj i pljuc.

Šta ćemo sad? :shock:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 12:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
a..zaboravila sam..i astrologija sa horoskopima i kristali s ljekovitim svojstvima, i mreže kozmičke i denziteti...sve je to isto new age. Tko bar tamo piše. A kad nešto piše, onda to mora da je tako.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 6:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 16, 2005 4:55 am
Postovi: 114
Lokacija: another world
Paige:
Citat:
chaos engine (napisa):
Taj zakon vrijedi samo za vrhovno bice 7. denziteta, a za sve ostale je potpuno beskoristan i vodi samozavaravanju.


Ne slažem se.
Vrhovno biće ili inteligencija se manifestira u svim denzitetima tj. u svemu što postoji, na različite načine, oblike, bla, bla, bla....
Zato se i kaže "sve je jedno", jer baš sve dolazi iz jednog izvora - 7. denziteta i opet se vraća natrag tamo.
Imam osjećaj ko da s ovim otkrivam toplu vodu.


Sta si pametna samo...ali uopce nisi shvatila citirano.

Ne negiram ja da je "sve jedno" - odnosno da ista energija povezuje citav svemir, vec naglasavam nesto drugo. To je beskorisnost premise "sve je jedno" koja je osnova gomile new age ucenja i tehnika. Svako takvo ucenje ima smisla jer je "sve jedno", isto tako svaka tehnika ce imat ucinka jer je "sve jedno".

Citat:
arwen dor:
Prema kozmičkom zakonu "sve je jedno" (Deepak Chopra: "Sedam
kozmičkih zakona"), svatko od nas nosi u sebi potencijal za sve osobine. Sve što može učiniti i postići bar jedan čovjek, mogu postići svi ljudi. Ako samo jedan može lebdjeti, svi bi to mogli...

E pa sta s tim, sta to dokazaje/pokazuje u praksi za ljude? Ako samo jedna ovca skoci u provaliju (npr. Deepak Chopra) da je sve ostale trebaju slijedit?

Da bi se penjalo na ljestvici denziteta potrebno je znati svoje mjesto u svemiru, energetsko stanje i odnose medju bicima. Premisa "sve je jedno" za ljude je u biti podmukla laz i samozavaravanje ako je prihvate zdravo za gotovo jer:

- Ukljucuje cinjenicu da su sve podjele iluzija - da jedino iz pogleda 7. denziteta, ali iz ljudskog to nije tako.
- Ukljucuje nedjelovanje odnosno pasivno prihvacanje stvarnosti jer sto se ima mijenjat ako je sve jedno.
- Ukljucuje misaono programiranje da se uskladi s "jednim" koji je naravno super "pozitivan", te se u skladu s tim odbacuju "negativne" osobine.

U biti svemir je dualne prirode, bolje receno grabezljive a glavni cilj svima je energija. Za penjanje po ljestvici denziteta treba djelovat i borit se za energiju inace automatski postajes necija hrana.

Dakle u praksi premisa "sve je jedno" vise bi odgovarala papigi jer nije dovoljno pametna da slijedi njene principe, vec je moze samo ponavljat.
Medjutim ljudi su dovoljno glupi da tu premisu bezuvjetno slijede, sto ih naravno vodi na ljestvici denziteta put dole, na razinu ovaca.

_________________
_ NE-OPREDJELJEN _


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 9:00 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Jack987 je napisao/la:
Mimi, nisam mislio ciklus na Zemlji... već ciklus kao svih u univerzumu, i Reptila, i nas, i biljaka i životinja, i kamenja i vode i Kasiopejaca i Orionaca i svih mogućih vrsta entiteta u univerzumu, kao on i sam. Sve su neki ciklusi, kao podciklusi jednog većeg.

Mislio sam na takav veliki ciklus koji opet sve postavlja na početni položaj za igru zvanu evolucija u svemiru. Kad se svi ujedinimo u jedno - pa zatim opet raspršimo u bezbroj duša i kreacija! ( kompjuterski: MASTER RESET )
:wink:


Hm Jack...ciklus zemlje ili ciklus 'kao svih u univerzumu'...sve ti je to isto. Mikro-Makro.

Pa ne znam baš da je istinskim tražiteljima cilj čekati taj ciklus od kojeg opet nema ništa novo jer se opet sve ponavlja kao što je bilo. Tražiteljima je cilj upravo izvući se iz tog kola.

I tek kad se izvučemo iz tog kola, nastavljamo dalje svoj put koji smo nekad davno, prije nego što smo zabrljali, započeli.
A ljudi su često u zabludi da se mi sada u ovom stanju krećemo prema nekom svom razvoju prema božjem jedinstvu. A istina je da mi sve više duhovno degradiramo kao vrsta. Čovjekoliki majmuni su ostaci degradiranih ljudi iz ranijih ciklusa. Tako da ipak nije čovjek postao od majmuna nego je čovjek postao majmun.

Mi trebamo uvidjeti da smo poput crvenkapice koju je pojeo vuk. I sad se prvo trebamo izvući iz vučje utrobe, i tek onda nastaviti svojim putem. A ljudi u vučjoj utrobi često misle da kad vuku proradi probava da će se stopiti s tim jednim, i putem smatraju put od vučjeg želuca do vučjeg debelog crijeva . hehe...i kad izađeš iz crijeva biti ćeš isto tako izvan vučje utrobe , ali to će biti malo drugačiji izlaz :lol:


Zadnja izmjena: Mimi; pet dec 09, 2005 9:04 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 9:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Jednom je prilikom Einstein rekao da je glavno pitanje to - je li svemir prijateljski ili neprijateljski (u odnosu na čovjeka). Očito odgovor nije jednostavan...a ni pozitivan...za Castanedu je priroda svemira grabežljiva, tako je. Biti svjestan, ne postati plijen...

D.Chopra...jedno vrijeme sam gutala njegove knjige. Ali način njegova života (vrlo raskošan) dokazuje da bu je materijalno i te kako bitno...Oko njegove knjige "Tijelo i duh, rijeka vječnosti" bio je neki spor...on i jedan drugi zakačili su se oko autorstva nekih dijelova...tko je od koga što posudio ne znam... Na internetu ima negdje o tome, koliko se sjećam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 10:27 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
arwen dor je napisao/la:
Slažem se. Imaju. Mogla bih i ja pasti na štos. Ipak, postoje razlike između te dvije vrse, manipulanata i razvijenih ..ima tu razlike, vidi se i to..Narvno, oni koji to zanju :wink:



NAJVEĆE ZNANJE JE NIŠTA NE ZNATI. Dok god mi 'znamo' u biti ne znamo, samo mislimo da znamo.

To naše 'znanje' naša je najveća prepreka. To znači da nismo još došli do faze samopredaje božanskom principu u nama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 5:53 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
NAJVEĆE ZNANJE JE NIŠTA NE ZNATI.


Hmmm... pa da li postoji ITKO tko ništa nezna???

Nemoj odgovarati na to. Bar ne prije nego na ovo pitanje:

Što je, za tebe, znanje?

Da možemo odrediti oko čega ćemo diskutirati...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 09, 2005 9:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet apr 08, 2005 9:11 am
Postovi: 90
od kud dolazi znanje o neznanju, ako se nezna..... :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 12:59 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 25, 2004 12:00 pm
Postovi: 46
Lokacija: Banja Luka
Jeli se bas u reci "ne znam", krije znanje?
Ko onda zna?
A ko ne zna?
Ko onda iznosi bilo koju od tih tvrdnji?

Jack.. da odgovorim na tvoje pitanje, "po meni", pre nego sto nastavim..
"Znanje", po meni, jesti informacija.
Znanje, po meni, jeste BITI to iskustvo.

Neko spomenu New Age terminologije.
Slazem se da danas sve uzima sve, a sveukupnost toga je i dalje duboki samozaborav. Sto mozemo, logicnim zakljucivanjem, zakljuciti da nesto nije u redu.
Opet za to, a mislim da sve svi manje vise slazemo sa ovim, je potreban jedna doza iskrenosti. Jer bez obzira ko gdje pripada, kojem ucenju, u cemu za sada, trazi zastitu, sta smatra vrhovnom istinom.. ili nacinom da otkrije stvarnost ili energetsku povezanost, svi znamo da je potrebno prema sebi biti iskren. To je temelj.

Sama "ideja" da je sve jedno.. nije ni new age znanje niti ono pripada bilo kome. Ono jeste temeljna istina, i svako ima za pravo da je proglasi svojom. Ili da je odbaci shodno svom iskustvu.
"Kada bi istina znala ko je sve uzima u usta, u zemlju bi propala od srama."
Ni jedno ni drugo nema uticaja na tu Istinu. Ona je apsolutna, kao sto je apsolutno da cemo nakon nekog niza godina, tjelesno zatvoriti oci, i napustiti ovo tijelo.
A sto je najljepse, svako ce se susresti sa Istinskim sobom na kraju. I svako ce znati je li bio u pravu, kakav je zivot vodio.. itd.

Tehnika koju je Arwen Dor iznjela nema veze sa ogledalom. Vec sa radom na licnoscu. Sto ste manje vise svi iznjeli. I manje vise se svi slazzemo, sem mozda Arwen. Meni nije cilj da je osporavam. Tehnika ogledala, koje se samo uslovno zove tehnika, jer nema nikakve veze sa tehnikom, vec ima povezanost sa tim da u svijetu oko sebe kao i "svijetu" unutar sebe, sagledavas svoje odnose, svoje reakcije, svoje mehanicke dijelove uma (ega, licnosti, emocija). Pomagaci u tome mogu biti olovka i papir. I to je mozda jedini tehnicki dio.

Samu "tehnika" ogledala najcesce u okultnim ili gnostickiim krugovima zovu - Unutrasnje ogledalo. Ili paznja u odnosu na sebe.
Cilj tog nacina rada jeste da se unutar nas sagledaju lose i dobre navike, nase slabosti, nase vrline, nase mane, nasi nagoni, nase emocije, seksualne i svakodnevne predrasude, kao i da se ispita sama teznja ka radu na sebi.
Na ovaj nacin covjek u nekom vremenskmom periodu, koji nije nicim ogranicen, sagledava sve gore navedeno, kao i ono sto sam vjerovatno zaboravio navesti.. a tice se i odnosa sa okolinom i odnosa iste sa nama.
Za tu tehniku, potrebna je iskrenost. Prema sebi, naravno.
U javnosti, kako kaze Chaos engine, mozete raditi bilo sta. On je izabrao put ratnika i carobnjaka (ako sam dobro shvatio, ispricavam se ako nisam). I samim tim taj put ispoljava u svom zivotu, sto se nadam da je tako, da nije samo jos jedno.. malo iskrenije samozavaravanje..
Neko radi tehnicku izvedbu tipa da mjenja licnost.. dok ne shvati sta to znaci i kuda vodi, neko radi okultne prakse.. itd.. neko je usao u mistiku.. ali sve te prakse imaju jasno i precizno sagledavanje svoje realnosti i onoga sto ona sadrzava.
Samo sagledavanje unutrasnjosti i spoljasnjosti je pocetak bilo kojeg rada. I bez njega nema na cemu da se radi. On je osnova.
Rezultat toga je upoznavanje sebe. Svega onog sto to - sebe - nosi kao "teret". A nus produkt toga je pocetak mjanjanja ili uklanjanja taloga sto smeta tom - sebe - da se ispolji.
Manje vise niko ne otkriva toplu vodu, samo je razotkriva u sebi.

Eto toliko za sada..

Puno pozdrava
JivanMukta

_________________
U Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.
USUDI SA DA ZNAS - NEMA SVETLOSTI BEZ TAME


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 1:00 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon okt 25, 2004 12:00 pm
Postovi: 46
Lokacija: Banja Luka
Galaksija:
Nikada u istoriji planete, ljudi koji su razotkrili pravu stvarnost, ovdje mislim na samoostvarene ili slicne individue, nije se takmicio za "stolicu". A mozda nikada i nece biti. No to ne znam.
Shvatam tvoj stav u vezi cijelog ovog sajta i mogu reci da ga podrzavam i da si u pravu. Ali to sto pricas nemora imati bilo kakve veze sa bilo kim. A opet moze. Ako razumijes, ako su svi oni tekstovi, odraz tvog razumevanja, a ne - informacija - onda je sve jeasno.. ako ne.. onda imas problem.
Koliko si ti u pravu u inforamcijama kojima raspolazes i znajem koje imas, ja ne smijem da sudim.. niti cu to uciniti.
Ljudi jesu ovce.. i kao takve ce vjerovatno i ostati. Istina je sakrivena u obliku. I samo je neki vide. Budi sretan ako istinu koju zastupas vidi JEDAN covjek.. ispunio si svrhu. Znaj da na onog koji se oslobodio unutrasnje tiranije, niko ne moze uticati.
O tome sto pises nemam pojma, niti me interesuje.. vise od toga da informativno znam o cemu se radi. Neke stvari koje spominjes, jednostavno znam. Neke nikada nisam cuo.
I sto je najljepse u svoj toj zbrci, svako ce naci ono shodno svojim iskustvima i ocekivanjima.

SVI u ovom univerzumu su plod prvobitnog zraka stvaranja. Koji u odnosu na dezintete (ako tako mogu nazvati vibratorne ravni), koliko shvatam to sto pises, se siri da tako kazem, i uzima zakone tog dezinteta. I tako do kraja. Sam Gurdjijev je to objasnio, jako precizno i jasno. Ali uvijek ostaje PRIRODA prvobitnog zraka stvaranja. (Ne sjecam se tacno jeli to Gurdjijev nazvao zrak stvaranja, ali sigurno ti znas).

I za kraj:
Mislim da imas jako dobar sajt u svoj zbrci sajtova o teoriji zavjere.

I sjeti se ovoga:
"Neizrecivo, je skriveno izrecivim."

Toliko.

_________________
U Svetlosti i u Tami Ja Jesam. Ja sam Mracan kao Ambis u koji se moras spustiti, da bi pronasao Ono za cim tragas. U praznini Nistavila Ja postojim.
USUDI SA DA ZNAS - NEMA SVETLOSTI BEZ TAME


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 10, 2005 2:29 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Jack.. da odgovorim na tvoje pitanje, "po meni", pre nego sto nastavim..
"Znanje", po meni, jesti informacija.
Znanje, po meni, jeste BITI to iskustvo.


Odlično! Dakle, slažem se.

Pitao sam Mimicu. Radi njene tvrdnje:

Citat:
NAJVEĆE ZNANJE JE NIŠTA NE ZNATI.


:wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 82 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 94 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz