Sada je: čet mar 28, 2024 10:52 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Ayahuasca
PostPostano: pet jun 24, 2011 1:31 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri okt 07, 2009 11:50 am
Postovi: 14
Procitao sam knjigu Danijela Pincbeka o ovoj temi i jako se zainteresovao. Zanima me da li je neko na forumu imao iskustvo sa ovom biljkom i da li se , mozda, organizuju odlasci u Peru ili se moze nabaviti kod nas (mada znam da za kompletan ritual je potrebno da si na licu mjesta)?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: pet jun 24, 2011 2:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 25, 2011 5:23 pm
Postovi: 69
moje sadasnje misljenje je.. zapali ponekad vutru i tripuj na tome :mrgreen:

Jack987 je negde lepo rekao kako sve u prirodi ide linijom manjeg otpora, pa obzirom na to upotreba bilo koje droge moze da ispadne corav posao, pa i gore od toga..
ako nekad odes u peru i imas priliku da probas ajahuasku, tada razmisljaj o tome..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: pet jun 24, 2011 6:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 25, 2011 5:23 pm
Postovi: 69
:mrgreen:
malo sam lose uklopio ovaj gornji post, ispada da je priroda u krivu..
nisam mislio da ce tako ispasti, Jack987 :love12: :occasion5:

dakle, ljudi, kad odete u peru i imate priliku da pusite travu, tada razmisljajte o tome :rofl


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: ned mar 11, 2012 11:46 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub mar 10, 2012 10:52 am
Postovi: 3
Ja sam pusio DMT nedavno, sto je prakticki ista/slicna stvar ... samo cu rec da nisam isti od tad, da ne idem u detalje :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: ned mar 11, 2012 11:54 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Stooo, udji u detalje...:)

ak nista drugo ispricaj nam zasto nisi isti posle toga?
Sta te navelo da se promenis i kako si se promenio sta si shvatio sta si doziveo?

:tongue:


Moja filozofija je ne pusiti vec osvestiti DMT u nama...i onda biti na njemu svake noci satima
:hello2:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: ned mar 11, 2012 12:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 18, 2011 12:08 am
Postovi: 415
Lokacija: Heaven
Ajahuska,dmt,lsd,magicne pecurke itd bi zaobisao u sirokom luku.Ako zelis izmenjena stanja svesti pocni da meditiras.Istina je unutra a ne spolja.
.

_________________
WE ARE ALL ONE!!! The separate limited existence of living matter is just an illusion, a passing dream...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: pon mar 12, 2012 3:41 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub mar 10, 2012 10:52 am
Postovi: 3
:) , imate pravo i jedan i drugi... prvo treba poraditi na sebi pa onda eventualno uzeti te stvari, pogotovo DMT... samo sto nisam tad znao :)
Ja sam nadobudno isao to probati, nisam znao previse o tome ( mislim na spiritualnu stranu price ) samo tipa da se nalazi u svim zivim bicima itd.

Pusio sam to u vise navrat, prva dva puta sam stedio na kolicini iz straha pa onako sve je polovicno bilo, ali i dalje intenzivno i nevjerovatno!
eeee, treci put sam rekao da idemo do kraja pa sam stavio kako treba i poslusao McKennin savijet i posteno uvukao cak i kad vise nisam mogao...,

kad je to pocelo!... prvo je krenulo sa nekakvim visoko frekventnim zvukom koji se samo pojacavao dok mi na vrhu glave nije "puklo" nesto, cudan fizicki osjecaj pucanja tjemena, u tom trenu imao sam jaaaako cudan osjecaj, osjecaj kao da sam vec bio ovdje daaaavno prije i da nisam smio ovo napraviti, stvarno nevjerovatno i kako su auti prolazili iza mene samo su se stisavali i u jednom trenutku prestali , sve je stalo, zajedno sa mojim prijateljima koji su bili pored mene, tokom cijelog tripa oni se nisu ni cm pomaknuli.
Nakon toga se okolina pocela draaaasticno mijenjati, kao da je netko distorzijju povecao na okolinu ,u tom trenu vise se nisam nalazio u parku u kojem sam bio nego negdje sasvim drugo,
sad u igru dolazi "netko/nesto", crna sjena koja se igrala samnom, mozete zamisliti kao da je drzao ruku na kotacu za pojacavanje volume-a, kako je on pojacavao tako se svijet sve vise i vise mijenjalo oko mene, tooootalna bespomoc nad situacijom (najgori osjecaj koji sam ikad imao), i tako se on igrao samnom neko vrijeme sa histericnim smijehom dok me nije naposlijetku pustio, i tad se sve pocelo vracati na svoje mijesto,i na kraju me pustio DMT..

Najsmijesnije od svega je da DMT uopce ne mijenja tvoje psihicko stanje, tipa raspolozenje, tvoju briju u glavi, nego te doooslovno teleportira na neko drugo mijesto zajedno sa tvojim racionalnim, trijeznim i zdravim razumom, upravo zbog toga je bilo nevjerovatno, jer ja u nicemu nisam vidio logickog smisla, sve se oko mene mijenjalo, vizualno nesto slicno transformerima kad se pretvaraju iz auta u robote ako ste gledali film.... uglavnom vidio sam nesto i sad nikako nemogu to zaboraviti, niti zelim naravno, vrti mi se u glavi skoro pa svaki dan, propitkujem sve zivo na ovom svijetu.

Nakon svega toga sam shvatio da ovo sve sto mi vidimo oko nas DEFINITIVNO nije jedino sto postoji nego da ima druga strana ove cijele price koju sad pokusavam bolje shvatiti. Otvorilo mi je oci.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: pon mar 12, 2012 4:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 28, 2008 2:28 pm
Postovi: 227
Lokacija: Koprivnica ㄟ㋛ㄏ
andetwo je napisao/la:
Ja sam pusio DMT nedavno, sto je prakticki ista/slicna stvar ... samo cu rec da nisam isti od tad, da ne idem u detalje :)

Gdje si nabavio DMT???
Pušenje DMT-a koliko sam čuo djeluje puno kraće nego kod ayahuasce gdi se uzima oralno.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: pon mar 12, 2012 5:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub mar 10, 2012 10:52 am
Postovi: 3
Marduk je napisao/la:
andetwo je napisao/la:
Ja sam pusio DMT nedavno, sto je prakticki ista/slicna stvar ... samo cu rec da nisam isti od tad, da ne idem u detalje :)

Gdje si nabavio DMT???
Pušenje DMT-a koliko sam čuo djeluje puno kraće nego kod ayahuasce gdi se uzima oralno.


Normalno da krace traje, svega nekih 7-10 min u mojem slucaju, makar taj dozivljaj realno traje puuuuno duze, ayahuasca jedino ako je amazonski shaman u blizini :))
A sto se tice nabave, prijatelj je radio to doma, preko neta kupio par kila kore od nekakvog drveta, to sve obradio i prakticki gotovo u jednom danu. Sve preko googla :))


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: pon mar 12, 2012 5:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 10, 2010 7:57 am
Postovi: 141
koje drvo pitaj ga svega ti :shock:

_________________
moja parola za bolju svjes: ni tacke ni zareza to sam sad smislio samo da mi se odrzat :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: pon mar 12, 2012 9:09 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
ima sve o tome pravljenje informacije i to na mycotopia forumu

Mada pitam se cemu ta zurba instant prosvetljenje verujem da je osecaj dubok ali ako ga vec imamo u mozgu sto traziti u kori drveta :tongue:

znaci blize nam je nas mozak neko drvo u amazoniji:0
Jedino oni kojima je pored kuce to mozda i ima smisla hehe

Samani iz okoline amazonije su nam preko kastanede predali svoje znanje za ulazak u povisena stanja svesti i aktivaciju DMTa i to u obliku magicnih pokreta tj. tenzegritija....

DMT se koliko sam shvatio luci kada su zatvorene oci znaci sanjanje je ludilo pravi izlet u nepoznato sa dmtom..

Ali i to moze biti opasno al na svakom je da proceni...


Meni je palo na pamet da krenem nekim srednjim putem a to je da napravim kristale dmta i drzim ih u vodi i tako je informiram cistom psihodelijom..

Znate ono za programiranje vode ljudi stavlaju minerale onaj zeolit ili morske korale za to sam cuo da je jako dobro pa kontam da bi bilo zanimljivo..

U svakom slucaju DMT kristali su jako lepi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: pon mar 12, 2012 9:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri sep 23, 2009 11:18 pm
Postovi: 650
jel se moze od njih napraviti luster? :-s


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: uto apr 17, 2012 6:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Da li mozda na nasem regionu netko radi organizirane rituale sa Ayahuascom?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: uto apr 17, 2012 8:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
Što bi mogao biti taj DTM (na guglu mi izbacuje Deutsche Tourenwagen Masters) ne znam a li ljudi moji primjena te hemije mi nekako ne leži. Sva ona djeluje tako da te nasilno izbaci iz tijela i još zauzima priključke tako da se astralno tijelo ne može ponovo uklopiti u fizičko pa mogu nastati probčlemi od kojih se teško oslobađa. Jednostavnije je izaći iz tijela na prirodan način i tad se mnogo više vidi.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: uto apr 17, 2012 11:37 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
DMT FORMICA :)

Evo ako se snalaziš sa engleskim poslušaj Terence McKennu.

http://www.youtube.com/watch?v=Bna2vkzU ... ure=relmfu
i još ima puno materijala sastrane.
Mislim da će ti biti sve jasno.
I sam kaže da se sve to može i bez DMT, ali eto on baš to koristi da bi imao uvide.
Uglavnom priča puuuuuno jako zanimljivih stvari i ima poglede na stvarnost koji se podudaraju sa mojima, ali su puno razrađeniji.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: sri apr 18, 2012 11:46 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
Hah, FORMICA, to je možda tebi jednostavnije ... :D

Hm, moja logika po pitanju ayahuasce a i droga uopšte je da ih ipak treba izbegavati. Okay je castanedinim rečnikom "razdrmati skupnu tačku" - može da posluži za destabilizaciju pogrešne slike realnosti koju imamo. Pogotovo LSD, al ne bih znao, nemam nikakvog iskustva sa tim.

No, nekom logikom stvari: Naše fizičko telo je, po nekima "fabrika za proizvodnju energije". Većina se slaže oko toga da su događaji ovde na zemlji samo neke "lekcije" itd - dakle, mi treba da izvučemo nešto iz zemaljskog iskustva ovde, dok smo ovde - a ne iz astralnog/hyperspace segmenta postojanja. Fizičko telo previše utiče na većinu nas - recimo, lučenja pinealne žlezde (slavni DMT) - onda, rad mozga kao fizičkog organa, rad svih organa - pa, koliko neko uspeva da zadrži mentalnu jasnoću, tačnu, tu i tamo objektivnu percepciju kada je bolestan, kad mu je fizičko telo u haosu? Recimo, kada imamo povišenu temperaturu?

Problem sa većinom droga, je to što na ovaj ili onaj način utiču na prirodni balans unutar tela - a velika većina narkotika čak i uništava fizičko telo, na prilično direktan način. Fizičko telo(iskustvo ovde) za svoju funkciju ima i da dovede naše ostale, energetske komponente do tačke zrelosti - tzv"kristalizacija" - upravo zato da bi smo mogli ispravno da funkcionišemo i na tim drugim planovima postojanja, na koje nas droge privremeno izmeštaju. Međutim, ako ta droga istovremeno uništava/zakrči delove tela koje su zaduženi za kristalizaciju te energije/supstance, npr za astralno telo, ili za jačanje astralnog tela, svejedno je - to je jako loša stvar. Jer ako "fabrika"/telo koje za svrhu ima prikupljanje energije u obliku znanja/iskustva biva oštećena i ne može da vrši tu svoju funkciju, ili je vrši smanjenim kapacitetom, ne samo da nam je štetno za 3D život, već za čitavu večnost...

Čak i ako korištenjem droge možemo postići neku "prečicu" u smislu da nam olakšava prelazak na jedan od mnogih "suptilnih" planova postojanja kasnije - ponovo sebi pravimo štetu, jer ćemo biti sposobni samo za šetnju donde i nazad. Dok bi, verujem, blokiralo pun kapacitet takvog iskustva jer kod "prečice" ne bi postojala optimalna fizička/energetska baza za takav poduhvat koja bi se sagradila prirodnim putem.

Valjda je tako, ko bi mu ga znao. Tako mi izgleda.

:occasion5: :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: uto feb 19, 2013 7:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto okt 23, 2012 6:14 pm
Postovi: 169
Korporativna Amerika..., po Federalnom zakonu svaki Amerikanac može biti uhapšen zbog proizvodnje DMT-a u mozgu:

http://www.naturalnews.com/039144_DMT_spirit_molecule_drug_possession.html

_________________
Neznanje je majka svih zala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: uto mar 19, 2013 1:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Mislim da si po naslovu malo izukrenuo/la smisao teksta.
Radi se o tome da ako imas dmt kod sebe u dzepu i sl. mozes biti uhapsen a on je napravio poredjenje sa dmt koji se inace proizvodi u mozgu tj. rekao je da se radi u supstanci koja se inace nalazi u zivim bicima...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: uto mar 19, 2013 5:56 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Zanimljiva knjiga na ovu temu

Jeremy Narby
KOZMIČKA ZMIJA


.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Ayahuasca
PostPostano: pet jan 24, 2014 12:22 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 24, 2014 11:44 am
Postovi: 12
Lokacija: Jug
Imam povremena nalete entuzijazma prema ovom načinu spoznaje, u nekima sam čak prikupljao latinske nazive biljaka koje rastu na našim prostorima a sadrže DMT i tražio načine sintetizovanja DMTa iz njih. Mađutim trenutno sam mišljenja da to i ako se radi treba da se radi uz navođenje šamana. Čitao sam iskustva ljudi koji provodili i po par meseci dok im se ne odredi količina i vrsta napitka. Drugo, šamani poznaju entitete koji se javljaju pri procesu, tako da sam doživljaj ima daleko više smisla. Ne treba silovati saznanje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 30 post(ov)a ]  Stranica 1, 2  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz