Sada je: čet mar 28, 2024 12:02 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Deja Vu - već viđeno
PostPostano: pon dec 05, 2005 12:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Kako objasnjavate tu pojavu, deja voo?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 12:33 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Deja Vu, iliti opet viđeno ili proživljeno... heh...

Jedno od naših osjećaja kod spajanja različitih realiteta. "Bleedthrough" kroz dimenzije i paralelne univerzume.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 12:42 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Jack, jel to samo ti i ja pisemo na ovom forumu?hehe

Reci mi jesi cuo za Anstajn-Rozenbergov tunel? Oni su svojevremeno objasnili deja voo. Po anstajnovoj teoriji se moze objasniti. Jako je zanimljivo, samo sto sad nemam vremena da napisem jer sam jako premoren tako da cu ostaviti za sutra to. Nadam se da cu cuti jos neka misljenja u vezi toga.
Samo cu ti naopomenuti da deja voo ne mora da znaci da osecamo da smo nesto doziveli mi ranije, moze da se desi da osecamo tudji dozivljaj, ali o tome sutra.

Laku noc svima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 1:15 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da.

Definitivno, može biti i tuđi osjećaj. Upravo zbog spajanja dva različita realiteta.

Svatko ima svoj realitet u kojem živi. I svi zajedno se križaju. Istovrsno zajedničko je ono što je svima "isto", tj. što je svima "normalno". U biti, svaka jedinka svijesti ima svoj vlastiti realitet.

Na nivou čovjeka, bića 3. denziteta svijesti, miješanje realiteta može proizvesti razne doživljaje, pa iz njegove percepcije - ponekad mu se "vrijeme" poremeti, odnosno fokus njegove svijesti na zamišljenoj vremenskoj liniji, pa doživljava stvar ili ponovo ili se s tim susreće opet negdje u "budućnosti". Ili proživljava svijest od nekog drugoga, bar za izvjesni "vremenski" period.

Imam prijatelja koji je bio kod jednog duhovnog učitelja i kad je dvojici učenika, radi njihove međusobne mržnje, na izvjesno "vrijeme", međusobno izmjenio duše! Jedan entitet u tijelu drugog entiteta! Da vidi kako je onom drugome. Jes da je bilo kratkoročno, ali dosta za lekciju. Poslije toga se više nisu mrzili, dapače. Postali su prijatelji. U biti, mislim da nije premjestio kompletno dušu, već njihove percepcije okoline. To je ujedno i vrlo opasan posao, tako da to ne prakticira. Opet, to nije ovdje predmet i nije poštivanje slobodne volje drugoga. Ali, služilo je svrsi.

Bit će sve više i više deja vu-a što se približava kraj velikog ciklusa i zavjesa realiteta se "stanjuje", odnosno postat će ubrzo jako "prozirna". Show-time!

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 12:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
HAHAHA, Ovo je dobro! Bas im je pokazao ko je gazda :lol: :lol: :lol: . Mogu zamisliti kako su se osjecali kada su promijenili njihova ''ovozemaljsa vozila''! I meni se taj DEJA VUE vise puta desio, samo sto se meni cini da sam ja te situacije prethodno sanjao, pa tek onda iskusio.

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 1:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Galileo

Citat:
I meni se taj DEJA VUE vise puta desio, samo sto se meni cini da sam ja te situacije prethodno sanjao, pa tek onda iskusio.


Tako i ja mislim. imao sam tih osecaja ali mislim da sam dosta toga sanjao pre.

No, da se vratim anstajnu i rozenbergu.

Pre godinu dana, mozda malo jace, izasla je knjiga:,, Naucno dokazivanje Boga", u kojoj je pisac citirao njihovu teoriju.

Ovako to izgleda od prilike,



Pre svega, treba naopomenuti da mozdane talase cine elektromagnetni talasi i ultramikro talas. Simpaticna je cinjenica da jonosvefu, energetski omotac oko zemlje cine isti ti talasi. Oni su to povezali i predvideli da bi jonosfera mogla biti globalna sfest.

Usled promene gustine materijala zemlje, jezgra ili nekog od sastava koji bitno utice na gravitaciju, dolazi do prmene gravitacionog polja. Dakle imacemo da je zemljino ubrzanje vece ili manje. Pri tome poremecaju dolazi do otvaranja kvantnih dzepova ili anstajnrozenbergovih tunela. S obizrom da se mozdani talasi krecu brzinom svetlosti, bez problema uspeju da se provuku kroz uzan AR-tunel, gde dodirnu jonosferu ili obrnuto, talasi iz jonosfere dodirnu nase mozdane talase.

U jonosferi bi mozda imali tudje mozdane talase koji nose informaciju cula, i ako bi se desilo da taj mozdani talas iz jonosfere dospe kroz AR-tunel i poklopi se sa nasim u odgovarajucem prostorvremenu , imali bi smo osecaj kao da smo vec to doziveli. Predhodno neciji mozdani talas mora da zavrsi na isti nacin u jonosferi.

To je to. Malo cudno to zvuci zar ne? Sta vi mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 1:59 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Hmmm. Mozes li to malo drugacije objasniti? Hoces da kazes da se u AR - tunelima susretnu nasa trenutna svijest i svijest koju odasiljemo iz buducnosti? Nisam dobro to shvatio :? . Ja sam to uvijek pripisivao svojim prorockim vizijama i snovima :wink: , jer su mi se snovi cesto ispunjavali.

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 3:10 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Hehe, da...

Misli uzrokuju promjene u gravitacijskom polju. I zanimljivo je proučavati nestabilne gravitacijske valove, dakle, nečije misli. One utječu na grupnu svijest, matricu u kojoj živimo.

Ne treba sve gledati fizički, već kombinirati i fizičko i eteričko značenje cijele stvari. Mislima možete izazvati promjene u matrici. A sve se reflektira negdje... možda i na nama samima i našoj okolini.

No, deja vu je samo probijanje iluzije zvano vrijeme. Svijest se tada ne fokusira na samo jednu točku ( našoj percepciji sadašnjosti ), već na moda dvije ili više njih. Tada smo svjesni okoline ne samo u jednoj točki vremena/prostora. Klasični proboj zavjese realiteta, odnosno viđenje i osjećanje te pojave.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 3:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Ahhh... mogu samo potvrditi ovo što je Jack rekao da ne ponavljam...

Sve u svemu, to je realnost, materija je jadna ali je čudna...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 4:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Galileo,

Citat:
Hoces da kazes da se u AR - tunelima susretnu nasa trenutna svijest i svijest koju odasiljemo iz buducnosti?


Ne, ne susrecemo se sa nasom svescu iz buducnosti vec, samo sa mozdanim talasima koji se spuste kroz taj tunel do nas. Ti talasi u jonosferi koji kruze u njoj mogu biti i moji i tvoji Jackovi ili bilo ciji. Oni nose informaciju opisanu culima. Tu informaciju emitujemo u vidu mozdanih talasa cega naravno nismo ni svesni.

Dakle, u jonosferi se nalaze neciji mozdani talasi opisani nekom informaciom, primera radi, jack je bio na moru i video dve palme koje su savijene u obliku srca. To ostavi malo jaci utisak nego kad vidis dve obicne palme jednu kraj druge. Njegova cula su to opisala i njegov um je iskoristio informacije koju je dobio culima i emitovao je to mozdanim talasima. Ti mozdani talasi imaju domet cak do 80km, to sam skoro saznao. Ako je recimo sad, taj dzekov mozdani talas, uspeo nekim nacinom ( kroz onaj tunel) da dospe u jonosferu.
Recimo sad spavas, hodas plivas...nije bitno i zadesis se u poremecenom polju zemljine gravitacije. Formira se AR-tunel i Jackov talas dodje do tebe. (mada je verovatnoca jako mala da bas njeov dodje do bas tebe ). Ali ok, neka je tako. Ti imas ces imati u svom umu informaciju koju je dzek emitovao kada je video palmu. Verovatno neces biti svestan toga. E sad, dolazis na more, na isto mesto gde je Jack video palmu i zaprepastis se jer shvatas da si tu vec bio i sve to video.

Tako je to pisac odprilike i tamo opisao. Sa strane fizike ja bih se do nekle slozio da je to moguce ali sto se mene licno tice, to je malo verovatno da se desi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 5:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Jack,


Citat:
Misli uzrokuju promjene u gravitacijskom polju.


Ja to nisam rekao niti mislio. Gravitacija se sama po sebi menja zbog gustine zemlje. Dolazi do promene gravitacionog polja, pomeranjem naslaga zemljista, takodje kretanjem meseca oko zemlje jer mesecev centar mase nije u njegovom gemoetriskom centru tako da on bitno utice gravitaciom na nase polje i pojave na zemlji.

Citat:
I zanimljivo je proučavati nestabilne gravitacijske valove, dakle, nečije misli


Gravitacioni valovi nisu isto sto i necije misli. Valovi koej zemlja emituje su toliko mali, da bi sunce puklo od smeha da moze, kada bi videlo zemljine gravitacione valove. O svemiru da nepricam.

Citat:
One utječu na grupnu svijest, matricu u kojoj živimo.


Kolektivna svest bi bila jonosfera ako bi je analizira temeljno i uporedili sa mozdanim talasima.

Citat:
Ne treba sve gledati fizički, već kombinirati i fizičko i eteričko značenje cijele stvari. Mislima možete izazvati promjene u matrici. A sve se reflektira negdje... možda i na nama samima i našoj okolini.


E ovde se slazem 100% sa tobom.


[/quote]No, deja vu je samo probijanje iluzije zvano vrijeme. Svijest se tada ne fokusira na samo jednu točku ( našoj percepciji sadašnjosti ), već na moda dvije ili više njih. Tada smo svjesni okoline ne samo u jednoj točki vremena/prostora. Klasični proboj zavjese realiteta, odnosno viđenje i osjećanje te pojave.
Citat:

Ovo je nesto najbolje sto sam cuo o ovoj temi. Ovo cu zapamtiti .

Da imam smajlija sa rukama, aplaudirao bih ti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 5:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
GRESKAAAAAA

ovako je trebalo da izgleda:


Citat:
No, deja vu je samo probijanje iluzije zvano vrijeme. Svijest se tada ne fokusira na samo jednu točku ( našoj percepciji sadašnjosti ), već na moda dvije ili više njih. Tada smo svjesni okoline ne samo u jednoj točki vremena/prostora. Klasični proboj zavjese realiteta, odnosno viđenje i osjećanje te pojave.


Ovo je nesto najbolje sto sam cuo o ovoj temi. Ovo cu zapamtiti .

Da imam smajlija sa rukama, aplaudirao bih ti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 5:06 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ja to nisam rekao niti mislio.


Ne, nisam ni mislio da si ti to rekao. Ja sam.

Citat:
Gravitacioni valovi nisu isto sto i necije misli. Valovi koej zemlja emituje su toliko mali, da bi sunce puklo od smeha da moze, kada bi videlo zemljine gravitacione valove. O svemiru da nepricam.


Heh, jesu, ali 7. denziteta. Valovi Zemlje su mali jer je i njena svijest - mala - 1. denzitet.

Citat:
Da imam smajlija sa rukama, aplaudirao bih ti.


Odeš na ostali smajlići i odabereš:

=D>

Ako ti se dogodi greška - ništa zato. Stisneš Edit u svojoj poruci i ispraviš što treba! Hehe, učimo, zar ne?
:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 6:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Da, ucimo nego sta.

=D>

hehe

Kako da ubacim neku slicicu sa strane ispod mog imena kao ti?
Slabo se snalazim sa forumom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 7:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
Hm, uđeš u "profil" i rolaš skroz na kraj, gdje piše "AvatarControlPanel"
U prazan prostor copy-raš URL kao npr: http://www.negotin.info/vodic/menjacnica/logo.jpg

I klikneš na : Pošaljite

Desno, a i na forumu ispod tvog imena bit će Avatar:


slika


Koji naravno, možeš i smanjiti, ali o tome na drugom satu :D kao i o slikama iz valstite zbirke na hardu! :wink:

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 7:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Haha, vid` sad ovo paz` sad `vako...

Snasao sam se sa upload linkom na forumu. heheh


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 9:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 19, 2005 12:53 pm
Postovi: 217
Lokacija: zagreb
:D To te ja pitam, bravo majstore :wink:

_________________
slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 10:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Hvala hvala :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 05, 2005 11:32 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Slavisa,

=D> :-({|= \:D/

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 06, 2005 4:33 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Odlicni ste ljudi!!! =D> =D> =D>


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 14 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz