Sada je: čet mar 28, 2024 10:15 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: ned sep 02, 2007 1:50 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet aug 24, 2007 4:47 pm
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Pozdrav drugari!
Nezeleci uopste da dodjem do odgovora na pitanje sta je Deja Vu, ja sam ga pronasao! Naravno, ovde ne zelim da uveravam bilo koga u svoje tvrdnje ili iskustva, ali zelim da napomenem da ovo sto cu reci nije misljenje!Znaci nije slobodna teorija! Ko zeli neka prihvati, a oni pametniji neka provere! :D Znam da ovo moze zvucati nadobudno ali ja samo zelim da podelim znanje i to je sve!
Vreme, u onom sirem,visem smislu zaista ne postoji, medjutim,u ovoj realnosti, u ovom materijalnom svetu, ono je i te kako prisutno! Tu je kao jedna vrsta orjentira i iluzije koje nas celog ovog zivota drzi u igri! Ono je trodelno,a opet cini jednotu, ako tako smem da kazem! Znaci u pitanju je dobro poznata traka sa prosloscu, sadasnjoscu i buducnoscu u njoj! Ovi paralelni tokovi odvijaju se istovremeno, zato je uopste i moguce putovati kroz vreme(ali ne nekom sklopocijom metalnom naravno)!
Naime, u blizini Zemljine orbite nalazi se jedna stanica(uslovno receno) u kojoj obitavaju i rade odredjeni entiteti koji su ocigledno zaduzeni za kontrolu i "obradu" vremena u nasem svemiru odnosno planeti. Svaki put kada se u nasem zivotu dogodi nesto sto nije predvidjeno da se desi, oni nas vracaju u prvobitno stanje pre nemilog dogadjaja npr.
Dakle, vi ste krenuli na pijacu da kupite paradajz i paprike, na putu do pijace,prosli ste ispod terase na kojoj je komsinica Mica zalivala cvece. Sasvim slucajno, saksija koju je gurnula komsinica vama pada na glavu. Vi ostajete mrtvi na licu mesta ili dobijate teze povrede glave, nije bitno...
Bitno je to, da to nije TREBALO da se dogodi i ONI vas sada eleganto vracaju u ono vreme koje je prethodilo vasem prolasku ispod spomenute terase! Razumete? Znaci oni nas, nesto kao u "Matrixu" vracaju u "program" ciji je tok prethodno vec "odredjen",pripremljn. Ono sto sledi drugi put, jeste nase nejasno secanje na to da Mica ima neke saksije na terasi i da one ne stoje bas sigurno na njoj!
Zelim i da napravim jasnu distinkciju kada govorimo o fenomenu Deja Vu i kada govorimo o secanju na snove i kada govorimo o secanju na prosle zivote!! To nisu iste stvari!! Jesu slicne kao senzacija ali nisu iste!!!!
Entiteti koje spominjem naravno nemaju nikakve veze sa reptilima i nizim ravnima postojanja, to o'ma da spomenem da ne bi doslo do nesporazuma! To su svetlosna bica ciji je zadatak, ocigledno, odlicno usaglasen sa nasim poslom na Zemlji! Znaci, bilo ko, ko pomisli kako je rob ovog "programa" gresi, posto je svojom voljom izabrao da se rodi i svojom voljom(uz konsultaciju nekih svetlosnih pomagaca) odredio put u ovom i jos nekim zivotima! Znaci, niko ovde ne vrsi teror nad nama u ovom slucaju! Treba ovo shvatiti kao neku vrstu pomoci koja je tu da bi nas vratila u stanje potrebno za nas zivotni put!
E, sad, neko ce reci gde je tu slobodna volja? Ali ako ste dobro procitali ono gore, jednim delom sam vec dao odgovor na to, ali, budite sigurni da ni oni nece vrsiti te "korekcije" u nedogled! Znaci necemo imati kontinuirane Deja Vu-e od sat vremena! Sloboda je,dakle, uvek tu, ovo su samo kratkotrajne smernice!
Evo teme za razmisljanje!
Budite mi lepi i nasmejani! :D

_________________
There is no teacher
Who can teach anything new
He can just help us to remember
The things we always knew


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 02, 2007 10:06 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, otprilike kao ona slika kad nam pomiču "tok" vremena, a mi tog nismo svjesni, u temi o vremenu:

http://galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=730

slika

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Zadnja izmjena: Jack987; sri dec 26, 2007 11:32 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 02, 2007 1:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
da,tako nekako to ide
ali,postoje i oni drugi,koji takodje obitavaju van iluzije vremena i koji imaju mogucnosti i tehnologiju da ovo isto rade,terajuci vodu na svoju vodenicu,upotrebljavajuci komshinicu Micu ili nekog drugog portala da nam te saksije shto ceshce padaju na glavu da bi nas skrenuli sa puta ili mozda da bi nas naterali da nauchimo kako da te saksije izbegnemo #-o

dok smo "klinci",nemocni,nesvesni i sa zakrzljalom aparaturom za bolje percepiranje realnosti,ove intervencije vracanja na put lekcija zadatih za ovaj zivot su direktnije,ponekad do mitoloshkih razmera
kako napredujemo na putu,savladjujuci sve teze lekcije,
nastava postaje sve vishe interaktivna,
zahtevajuci sve vece uceshce nas samih,tako da su intervencije sve suptilnije,ponekad samo kao znaci,signali koje trebamo primetiti i pravilno protumachiti i shodno tome adekvatno reagovati
ako se kojim sluchajem ponovo uspavamo i totalno skrenemo sa puta,mozemo ochekivati da ce i intervencije biti direktnije i grublje :mrgreen:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 02, 2007 3:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet jan 26, 2007 9:50 pm
Postovi: 545
Lokacija: Split
Ako bi ispustili lopticu na nizbrdici , ona bi se kotrljala po točno određenoj putanji.

Ova putanja bi ovisili o mnogoćemu , npr o tome kako je loptica ispuštena , gdje je ispuštena , da li je nizbrdica ravna ili izborana i slićno.

Ako uzmemo u obzir da je sadašnji trenutak točno definiran , vidimo da možemo i izraćunati u detalje ono što će se desiti , odnosno točnu putanju gibanja loptice , te kako će i gdje ona na kraju završiti.

Loptica nema sve podatke , npr ne zna kakvi joj se sve faktori mogu naći na putu i slićno , ali recimo da nekakav centralni kompjuter svemira obrađuje svaki podatak i sve stavlja u jednažbu i može dati toćan rezultat , odnosno kad bi ga pitali on bi nam dao odgovore vezane uz budućnost , ali samo iz sadašnje toćke promatranja tj samo na osnovu podataka koji postoje u sadašnjosti.

Dakako mogli bi ga i pitati , a šta ako promijenim ovo il ono i on bi isto tako dao odgovor sukladan tome.

Uopće nije bitno što se budućnost iz toćke gledišta loptice , još nije dogodila.

Iz toćke gledišta centralnog svemirskog kompjutera , ona već postoji , jer je bazirana na osnovu podataka iz sadašnjosti.

Ako bi loptica dobila neke podatke , vezane uz bilo šta i kad bi ti podaci utjecali na to da sama loptica bude drugaćije baćena , i sama putanja loptice i cijelo njeno gibanje od poćetka do kraja , bili bi drukćiji.

I sam proraćun centralnog svemirskog kompjutera vezanog uz budućnost , a pogotovo uz budućnost same loptice , bio bi drukćiji.

Ako bi ti podaci bili bazirani na događaje iz budućnosti , onda bi govorili o nekakvim proroćanstvima i slićno , ali pošto se proraćuni uzimaju iz sadašnjeg trenutka , onda to nikad ne mora biti baš tako.

Može i najvjerovatnije hoće , ali i ne mora u ovoj našoj stvarnosti.

Recimo , uvjetno , da neki podaci mogu pobjeći iz centralnog kompjutera i biti negdje potisnuti u umu loptice.

To su podaci o budućnosti ali samo u okvirima te buduće sadašnjosti , ne i dalje od toga.

Spavaju , sve dok ih neki vanjski podražaj ne aktivira u datom sadašnjem trenutku.

Ovaj fenomen je poznatiji pod nazivom Deja Vu.

_________________
Činjenica sama za sebe nikada nije važna bez dobre procjene i jasne povezanosti s drugim činjenicama.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned sep 02, 2007 4:33 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Recimo , uvjetno , da neki podaci mogu pobjeći iz centralnog kompjutera i biti negdje potisnuti u umu loptice.


Da, recimo da gledamo te loptice kao naše glave, a centralni kompjuter kao grupnu svijest... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: =D>

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Sta mislite o ovome
PostPostano: sri dec 05, 2007 9:37 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub dec 01, 2007 9:54 pm
Postovi: 42
Lokacija: Mostar
Uhh boli me glava koliko dobrog teksta ima ovdje neznam gdje cu prije i sta je zanimljivije, jos jednom svaka cast vama koji ste ovo obezbjedili.. ali o tome cemo drugi put. Pa da krenem.

Meni se recimo prije nekih 6-7 godina cesto desavalo a zna i sada ponekad ali mnogo rijedje desiti sljedece., evo primjer: recimo sretnem nekoga ili vidim nesto i nekako se osjetim zaledjen.. zablokiran.. na nekih par sekundi i znam da sam vec to prije negdje vidio mislim sta ce se desiti recimo.. desilo mi se jednom kad sam sa svojom majkom isao u vitez i dodjem ti ja tamo i sada smo negdje isli nemam pojma uglavnom se vidi panorama viteza ja ZNAM COVJECE, SIGURAN 100 % DA SAM TO VEC VIDIO !!! i tako x slucajeva, naprimjer ludujemo u gradu odjednom mi se desi da znam da je ovo vec bilo.. sjednem sa nekim kolegom.. ja imam sliku u glavi da smo vec sjedili.. i tako puno tih stvari dugo sam vremena pokusavao shvatiti o cemu se radi da nisam neki prorok ili nesto :mrgreen: ali bezuspjesno :( jeli neko ima neku predpostavku o cemu se radi? #-o

_________________
Čovjekom se ne rađaš. Čovjekom postaješ


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 06, 2007 1:46 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:53 am
Postovi: 8
Lokacija: Kula
Wow, to jeste zaista, i nekako se plasim da necu stici da prestignem da precitam sve stvari koje ovaj forum donosi, i jako mi je drago sto sam tu sa vama, jer imam jos puno prica za ispricati......uglavnom gledacu da vam ispricam jednu malo jezivu pricu u drugoj temi, koja znam da je ispricana, ali ne pravim ljudima, i zelim da kazem samo da ste mi zaista pomogli i svaka vam cast!

Uglavnom, Outlander nisi sam, i meni se to dogodilo milion puta, i prvi post od gore me vec malo plasi sad :S i nekako ne kazem, znam da treba biti explorer dok si mlad, i pretrazivati sve, ali nekako sve sto dalje trazis menja ti se ceo pogled na svet (a sta je to svet jos uvek mi nije jasno).
Uglavnom desi mi se da takodje znam da se nesto desilo, ostalo mi je u svesti, kao da znam ......ma ljudi ovo je bas....uh ......sad sam se uplasio malo... :( k ....ali zelim , hocu da znam vise o ovome, pomazemo jedni drugima.
Znaci hocete da kazete da postoje entiteti koji upravljaju sa takvim stvarima i daju nam "drugu sansu" ?
Zao mi je sto ovakav sistem ima toliko "propusta" i sto dopusta da se toliko losih stvari desi, a nema nazad.....nego kad se desi to je to, nastavlja se film, niko ne pritiska dugme rewind......eh da imam taj daljinac :S
Samo se plasim jedne stvari, posto smo mi toliki exploreri svi, i sto toliko tajnih eksperimenata menja nasu svest ovakva kakva je, negde cemo zabrljati kada se svi mi uputimo negde i mislimo da ima nazad, dok na kraju ne bude bilo povratka....
Hmm...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 06, 2007 1:01 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet maj 10, 2007 6:30 pm
Postovi: 18
erm...meni se zadnje dvije godine cesce desava dejavu alli trostruki, dakle kao da sam vec dozivila dejavu te iste stvari koju sada prolazim..i svaki put je tako . vtf kako i zasto? :/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 06, 2007 1:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet mar 23, 2007 9:20 pm
Postovi: 170
Lokacija: ZG, HR
ima neka shema koja govori da kad ti se pojavi rupa u memoriji..onda bilo koja slika koju tad vidis ti popunjava to mjesto sto se tebi onda cini kao deja vu!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 06, 2007 2:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 13, 2007 9:36 am
Postovi: 12
Lokacija: Negdje...
Citat:
No, deja vu je samo probijanje iluzije zvano vrijeme. Svijest se tada ne fokusira na samo jednu točku ( našoj percepciji sadašnjosti ), već na moda dvije ili više njih. Tada smo svjesni okoline ne samo u jednoj točki vremena/prostora. Klasični proboj zavjese realiteta, odnosno viđenje i osjećanje te pojave.


interesantno objašnjenje deja vu-a.jesi li citao dancya, spoznajnu teoriju?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 26, 2007 4:03 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri dec 19, 2007 10:21 pm
Postovi: 6
Lokacija: zg
zanimljiva pojava... cesto se susrecem s tim.
no dogada mi se da mi se dogodi deja vu i nakon par trenutaka se sjetim da sam ustvari tocno to sanjala te noci. naravno, radi se o totalnim glupostima. primjerice, hodam stazom i na jednom dijelu se na cesti pored mene mimoidu crveni i plavi auto. i znam da sam tu vec bila i znam da se na tom mjestu tocno to dogodilo, mirisi, zvukovi, sve odgovara. i onda se naglo sjetim sna od te noci i shvatim da sam to u biti sanjala.
ili samo zabrijem, i tu mogucnost ostavljam otvorenom :lol:

_________________
i'm so cool i shit icecubes.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: deja vu?
PostPostano: ned aug 31, 2008 8:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
evo jedno pitanje u vezi necega sta sam dozivio na bozic 2006. dok sam bio kod rodjaka u sarajevu. inace rijetko imam deja vu-e (je li to uopce i bilo nesto sta se moze povezati sa deja vu-om?), ali ovo je bilo cudno...

dakle u sarajevu sam bio mjesec i 15 dana na godisnjem. ono sto me tamo zacudilo je to da sam imao flashbackove (ako se to moze tako nazvati) i to nekih 15-ak (nikada u zivotu toliko njih i to bas u sarajevu!) u trajanju od nekih 0,5sec. flashbackovi su inace svi bili ono sta sam sanja prije nekih 10-15 godina (nemogu vjerovat!)).

primjer, brisem stol na kome sam doruckova i odjednom flashback i osjetim da sam bas ovakvu scenu sanjao daaaavno. ili odem na kolodvor kupiti kartu i neka cura ispred mene prica sa osobom na shalteru i ja je gledam kad - flashback i 100% znam da sam to sanjao jer tako je poznato bilo.
nikakvih drugih shaltera nije bilo u mom zivotu jer inace sam u malom mistu i rijetko putujem. neznam... cudi me to sve... ako moze ko da mi kaze sta bi to moglo biti?

mislim se onda da se nije mozda sve ovo dogadjalo jer sam bio sa (ex)curom u sarajevu i tih 30-ak dana mi je bilo prekrasno. neka kao autosugestija? zbunjen sam... :?:

ali uglavnom nikada nisam prije (evo ni poslije) dozivljavao takvo nesto...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Sta mislite o ovome
PostPostano: pon sep 08, 2008 11:38 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
Outlander je napisao/la:
Uhh boli me glava koliko dobrog teksta ima ovdje neznam gdje cu prije i sta je zanimljivije, jos jednom svaka cast vama koji ste ovo obezbjedili.. ali o tome cemo drugi put. Pa da krenem.

Meni se recimo prije nekih 6-7 godina cesto desavalo a zna i sada ponekad ali mnogo rijedje desiti sljedece., evo primjer: recimo sretnem nekoga ili vidim nesto i nekako se osjetim zaledjen.. zablokiran.. na nekih par sekundi i znam da sam vec to prije negdje vidio mislim sta ce se desiti recimo.. desilo mi se jednom kad sam sa svojom majkom isao u vitez i dodjem ti ja tamo i sada smo negdje isli nemam pojma uglavnom se vidi panorama viteza ja ZNAM COVJECE, SIGURAN 100 % DA SAM TO VEC VIDIO !!! i tako x slucajeva, naprimjer ludujemo u gradu odjednom mi se desi da znam da je ovo vec bilo.. sjednem sa nekim kolegom.. ja imam sliku u glavi da smo vec sjedili.. i tako puno tih stvari dugo sam vremena pokusavao shvatiti o cemu se radi da nisam neki prorok ili nesto :mrgreen: ali bezuspjesno :( jeli neko ima neku predpostavku o cemu se radi? #-o


zdravo sugradjanine...aj nek sam nekog ovde ugledo da je iz mo...hehe

e to ti se i meni desava s vremena na vrjeme, ugledam neki raspored objekata ili osobe u prolazu i odjednom se sjetim da sam to negdje vidio, nesto neobicno poznato...
sjecam se isto nekoliko puta da sam sanjao dogadjaje koji su se dogodili, ustvari samo neki maleni dio, sliku dvje tri koju sam u zbilji kasnije vidio i onda odjednom munja u mozgu i sistem failure u nastojanju dokucivanja gdje sam to prije vidio...

pa tako jedna od mogucnosti dejavuova jesu ti snovi, u kojim usnes neku sliku iz buducnosti, san kasnije zaboravis cim se probudis al ti se slika vrati kad kad pravi objekt ugledas u stvarnosti...
kad bi bilo nacina da se to razvije, bili bi proroci u neku ruku...

a snovi, hm, cudna pojava koja traje svega nekoliko sekunda prije samog budjenja...mogu bit refleksija strahova, trauma i frustracija, mogu bit lekcija il pak upozorenje, znak a i vizija buducnosti, mogu bit isprekidani i bez ikakve povezanosti gdje kreiras nesvjesno novi realitet a vjerujem da imaju ponekad veza sa deja vujima...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon sep 08, 2008 11:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 17, 2008 1:01 pm
Postovi: 429
kreatora mi tema starija od pentium I hehehehehe


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Deja Vu - već viđeno
PostPostano: pon feb 02, 2015 11:35 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 02, 2015 11:04 am
Postovi: 9
pozdrav svima!

evo čitam o deja vu dosta tu po forumu i dalje..i o tom vremenskom kontinuumu..ima sve to smisla. No ja bi pitala nešto vezano za taj dejavu. Svi pričate da doživljavate to kao da se već dogodilo i poznata mjesta..sve ok. međutim, meni se deja vu događa drugačije i niko vidim ovdje nije imao takvo iskustvo. npr. situacija stvarna - radim neš po kući, dođem do peći, stavim ruke iznad kao da se grijem malo..odjednom ta scena se ponovi i sljedeća je da dolazi jedan frend na vrata, pozvoni, ja otvaram...to bi trebao bit daljnji slijed no to se ne događa, ali ja to jasno vidm da se treba dogoditi, no ne događa se... takvih viđenja imam hrpu, ali i ovih klasičnih..da mi se čini da sam to već vidjela.. npr, jučer..jedem neke njoke i deja vu da se ta situacija već odigrala.. ok to mi je sve jasno, i velim ima smisla sa ovim o čemu se tu piše..no mene zanima zašto ja imam ovaj nastavak.. to bi se sad trebalo desiti..a nijednom se to nije desilo..zašto?! to zna trajat po pola minute recimo.. u detalje znam što bi se sad trebalo desiti.. kao neki nastavak onog osnovnog dejavu ak me kužite kaj hoću reć..

ak ima neko pojam o tome rado bi da pročakulamo :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Deja Vu - već viđeno
PostPostano: pon feb 02, 2015 7:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Totalna, totalno te kapiram...
Kod mene je slicna situacija s tim sto kad skontam da sam ovo vec doziveo, deja vu, znam da je sledeci korak tj ono sto sam namerio da uradim sledece vec sudjeno da tako bude.
Mene to cesto blago uplasi, kao da je vec sve to isplanirano i onda namerno uradim nesto skroz drugo jer imam osecaj da tako treba.

Citaju ci ovo sto si napisala, mislim da sam jos bolje shvatio o cemu se tu raidi.
S obzirom da imam malo iskustva iz astralne projekcije, znam da je u tom svetu sve potpuno realno i stvarno kao i ovde. Cesto sanjam sasvim obicne prizore, na primer kucanje na tastaturi, cesto sam u svojoj sobi.
Mislim da svi ljudi isto tako sanjaju obicne scene, da prave nesto po kuci, i moja teorija za deja vu je da se mi ustvari prisecamo scena koje smo vec sanjali da radimo, na primer ti si verovatno sanjala nekad da grejes ruke na sporetu u svojoj kuci a onda je u snu usao neko na vrata, i u momnetu kad si isto ponovila u svakodnevici, setila si se nejasno te scene iz sanjanja.
Eto :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Deja Vu - već viđeno
PostPostano: pon feb 02, 2015 9:38 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 02, 2015 11:04 am
Postovi: 9
možemo uzet za pretpostavku da je tako kako ti kažeš..jer ionako sve što se tu govori su samo pretpostavke i ustvari nitko nezna 100%

stvar je da kad imam deja vu onda je to po ovom opisu imaš osjećaj da se već dogodilo, čak i da sam to sanjala i to je ustvari neki detalj, eventualno par detalja, no meni se ovo desi vrlo vrlo detaljno..bilo je situacija kad se slagalo gdje više ljudi je uključeno, i onda se treba desiti to..pa on kaže to ona se okrene kaže to.. međutim tog dijela u stvarnosti nema, u stvarnosti oni šute ili ne rade ama baš ništa..

ja to sad onak ugrubo predstavljam.. no doživljaj je vrlo detaljan i nemam ja u tom trenutku filing da se to već dogodilo već imam više filing da se baš to tako sad treba odigrat.. taj čin.. recimo kao da sam virnula u budućnost i to vidjela i onda se on na pola odigra na pola ne..

sad ako je to deja vu i recimo da ta svjetlosna bića nešto mjenjaju ispada da je moguće da se to u nekoj drugoj stvarnosti odigralo baš tako kako sam ja to vidjela? :roll:

stvar je da ne mogu ja utjecat na promjenu u tom trenutku jer npr. on je trebao pozvoniti ja otvoriti pa konverzacija.. ali on nije pozvonio.. kužiš?! i ništa se dalje nije odigralo..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Deja Vu - već viđeno
PostPostano: pon feb 02, 2015 9:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Da sasvim moguce, kao da postoji puno scenarija ali u zavisnosti od puno okolnosti odigra se odredjena iz koje proizilazi odredjena buducnost.
Mislim, ne znam ni kako bih o tome pisao.
Mozda si videla paralelni svet scenarija ali niko tacno ne zna koja ce se situacija obistiniti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Deja Vu - već viđeno
PostPostano: ned mar 01, 2015 11:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned feb 22, 2015 10:27 pm
Postovi: 34
Puno sam puta dozivio Deja Vu .
Kao mladji mnogo cesce , i nijesam puno pridavao vaznosti tome. Sada kada sam na forumu procitao vase postove , sve mi je jasnije i zaista ima logike u tome sto pisete.
Ja postujem Indijance, odnosno Americke starosjedioce. U nekim njihovim zapisima stoji da smo nosioci duha ( duse ) na ovom svijetu i da se po prestanku ovog zivota covjek ,, dijeli ,, na tri cjeline : materijalnu ( tijelo ) , duhovnu ( duša ) i treca je sjecanje odnosno memorija koja se skladisti u nekom centru u kosmosu.
Moguce je da kada se vracamo na zemlju nebeski operateri ponekad dodijele i dio nekog sjecanja koje smo vec prosli ili sjecanja nekog drugog bica...
Sluzimo nekome za skupljanje memorije , sto ce oni sa njom vjerovatno nikad necemo saznati, ali dok sam ovdje trudim se da vidim, prozivim i osjetim sto vise... da bar imaju neke koristi od mene kad dodje vrijeme da napustim pozornicu :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re:
PostPostano: pon mar 02, 2015 5:13 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon mar 02, 2015 10:53 am
Postovi: 2
majar je napisao/la:
Pozdrav drugari!
Nezeleci uopste da dodjem do odgovora na pitanje sta je Deja Vu, ja sam ga pronasao! Naravno, ovde ne zelim da uveravam bilo koga u svoje tvrdnje ili iskustva, ali zelim da napomenem da ovo sto cu reci nije misljenje!Znaci nije slobodna teorija! Ko zeli neka prihvati, a oni pametniji neka provere! :D Znam da ovo moze zvucati nadobudno ali ja samo zelim da podelim znanje i to je sve!
Vreme, u onom sirem,visem smislu zaista ne postoji, medjutim,u ovoj realnosti, u ovom materijalnom svetu, ono je i te kako prisutno! Tu je kao jedna vrsta orjentira i iluzije koje nas celog ovog zivota drzi u igri! Ono je trodelno,a opet cini jednotu, ako tako smem da kazem! Znaci u pitanju je dobro poznata traka sa prosloscu, sadasnjoscu i buducnoscu u njoj! Ovi paralelni tokovi odvijaju se istovremeno, zato je uopste i moguce putovati kroz vreme(ali ne nekom sklopocijom metalnom naravno)!
Naime, u blizini Zemljine orbite nalazi se jedna stanica(uslovno receno) u kojoj obitavaju i rade odredjeni entiteti koji su ocigledno zaduzeni za kontrolu i "obradu" vremena u nasem svemiru odnosno planeti. Svaki put kada se u nasem zivotu dogodi nesto sto nije predvidjeno da se desi, oni nas vracaju u prvobitno stanje pre nemilog dogadjaja npr.
............


Ja bih samo da quotujem gornji post, posto je napisan 2007 godine, a cini mi se da je 2010-2012 snimljen film Administrativni Biro koji ima preslikanu radnju napisanog posta, interesantno - ko je od koga prepisivao? :)

Inace meni su za Deja Vu najblize istocnjacke skole po kojima je to prepoznavanje neke slicne situacije iz proslih zivota. A skoro sam cuo i jos jednu teoriju, po kojoj posto svi mi nosimo gene nasih predaka, u njima se belezi i jedna kolicina informacija (geni pamte), pa Deja Vu emocija nastaje prepoznavanjem vec prozivljene situacije nasih predaka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz