Sada je: čet mar 28, 2024 9:15 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto dec 06, 2005 4:45 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Moje misljenje.

Vrijeme naravno ne postoji to se vjerojatno svi slazemo.

Ono sta postoji su sve mogucnosti istovremeno. Svakog "trena" se ovaj svemir racva u jos bezbroj svemira koji svi postoje simultano.
Za to postoje razna znansvena saznanja takoder...

Dakle ovo je svemir u kojem pisem ovaj post a sa njim postoji i svemir gdje sam neka cudna zivotinja na nekom planetu. Te stvarnosti su ravnopravne i cim ih mogu zamisliti vjerojatno i postoje:). U ovom trenu.

Dakle to je onaj "visi ja"...sve te mogucnosti objedinjene u jednoj svijesti, i dobre i lose (mozda je to onaj skakavac sta jede djecu iz KT-i). Kao sta veliki reflektor obasjava cijelo igraliste, a mala lampica jedan mali dio tako i nasa ogranicena svijest u ovom trenu obasjava samo jedan dio igralista kojeg poistovjecuje sa sobom. To je ego. Tamo gdje svjetlo nestaje to je nas horizonst dogadaja i nas samih.

Dakle mi ne zivimo u vremenu vec se nasa svijest iliti njen fokus krece kroz "vrijeme" tj. skup mogucnosti.
Naglasavam da sve mogucnost postoje rame uz rame istovremeno.
Ja dok sam imao 5 godina postojim upravo sada sa ovim koji ovo pise i sa onim koji ce imati 60.

MEdutim pitanje je kako se nasa svijest krece tim putem.
Ona je obicno pod pritiskom izvana sta da ocekuje i time si odreduje prirodni put.

Recimo da je nas prirodni put da nakon tridesete naglo se pocnemo pomladivati mi bi se uredno tako i ponasali jer bi fokus svijesti isao u tom pravcu na toj velikoj ploci mogucnosti.

Tu dolazimo do deja-vu fenomena.
Svaka od tih stvarnosti tj. mogucnosti je frekvencija. Ocigledno je da neke frekvencije interferiraju sa nekim mogucnostima jace a sa nekima slabije.

Mada se mi krecemo u poprilicno limitiranom frekvencijskom opsegu ponekad dodemo do rezonancija sa nekim dogadajem slicne vibracijske pozadine i osjetimo dio tog trenutka. Ako smo tim putem vec presli mi cemo to prepoznati kao vec dozivljeno. Jer smo jednom zbilja tamo i bili.

_________________
Your God is KROM, and KROM, he lives in the Earth....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 24, 2005 7:47 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
E ljudi jel ima neka tema a da je Slaviša nije otvorio? :)

Prilikom pisanja jednog od mojih zadnjih postova u jednom trenutku me je obuzeo tako snažan Deja Vu, da mi se, bukvalno, sve okrenulo u glavi.
Inače ovu "psihičku pojavu" doživljavam dosta često i da ne kažem od kada znam za sebe.
Koliko često vi to doživljavate, kakvog je intenziteta i šta uopšte mislite o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 29, 2005 10:00 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 24, 2005 10:44 pm
Postovi: 18
Eto, u zadnje vrijeme često doživljavam deja vu, koji ponekad traje i jedan nešto dulji interval. većinom imam osjećaj da su se te stvari desile u snu i tada proživljavam događaje za koje mislim da su se desili.
s druge strane, javlja se deja vu koji nije iz snova, a radi se o momentalnim osjetima koji su veoma intenzivni.

da li neko zna na koji način je deja vu povezan sa snovima i podsvijesti?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 26, 2006 10:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 19, 2006 8:24 am
Postovi: 37
Lokacija: Varazdin, Hrvatska
evo meni se dogadjaju cudne stvari... svako malo imam deja vu ali na nacin da kad mi se to pojavi, mogu opisati najsitnije detalje tog dogadjaja ili mjesta a da prije to nikad nisam dozivio... to se dogadja tolko cesto da kad se npr. probudim znam da tocno kaj budem radil iducih 10-ak minuta... npr. znam tocno da budem opral zube i onda namjerno necu oprati zube ali nekak zaboravim da ih necu oprati i onda to ipak napravim i skuzim kaj se dogadja... imam osjecaj da sam rob samom sebi...
ili mozda necem drugom? :!: :?:


ovaj smajlic otprilike opisuje kak mi se neko smije u ovom trenutku: :twisted:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet okt 26, 2006 7:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
xentrix1125 je napisao/la:
evo meni se dogadjaju cudne stvari... svako malo imam deja vu ali na nacin da kad mi se to pojavi, mogu opisati najsitnije detalje tog dogadjaja ili mjesta a da prije to nikad nisam dozivio... imam osjecaj da sam rob samom sebi...
ili mozda necem drugom? :!: :?:


Mozda je moguce da bica sa "visljeg sprata", 4D, koji kontroliraju ovaj 3D segement mogu po volji kreirati alternativne univerzume, znaci, ubaciti se u jednoj tocci u nasu linearnu proslost, ubaciti jednu drugu vremensku liniju, stvoriti alternativnu stvarnost, kako bi manipulirali ovu nasu vremensku liniju koja tece SADA i stopili ovu SADA liniju sa tom drugom, koja njima iz nekih, prepravljenih razloga vise pase, jer su promjenili ono sto im je smetalo, nesto su izbrisali, nesto ubacili novo, whatever.

Kad stapljaju/premoscavaju ta dva univerzuma u jedan, mi ljudi prilikom tog stapljanja univerzuma ponekad imamo osjecaj da smo nesto (iz paralelne vremenske linije) vec dozivjeli; i to UPRAVO TAKO KAKO SE TO TOG TRENA OPET ODVIJA. Mnogi ljudi to dozivljavaju i opisuju kao deza-vu.

Kao Neo i macka u Matrixu.

Jesi gledao film "Dark City"? Tamo su neki vanzemaljci na slican nacin svojom tehnologijom svaku noc prekrajali po Zemlji scenografiju, dogadjanja i sjecanja stanovnika.
Film je kao i Matrix interesantan za pobudjivanje razmisljanja: "A sto ako nama netko to radi stalno, a mi nemamo pojma?

Imala sam cesto deja-vu u djetinjstvu. Creepy.

Ako procitas ovaj text:
http://www.galaksija.com/metafizika/drvo_zivota.htm
pogotovo odjeljak (2) tj. dijelove u kojima se prica o "stapanju/premoscavanju realnosti" i "deja-vu" osjecaja, mozda ce ti neke stvari koje su ti se dogadjale ili dogadjaju biti jasnije.

Citat:
Ukoliko se covjek sada nalazi u jednom posebnom univerzumu koji je stvoren i uklopljen od strane OPS entiteta iz 4D, a onaj stari univerzum još uvijek postoji, covjek može da osjeti jednu vezu ili premoštavanje, zato što u onom starom univerzumu još uvijek postoji neko njegovo ‘drugo Ja’, koje doživljava odredene stvari.


O tome je vec bilo govora u ovoj temi:
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... sc&start=0

Takodjer interesantan topic o vremenu i vremenskim linijama:
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=730

Naravno, ne tvrdim da je to sve sto tu gore pise 100% tocno, ali meni je u svakom slucaju interesantno razmisljati o tome. ;-)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet nov 09, 2006 7:07 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto okt 04, 2005 10:47 am
Postovi: 17
Lokacija: Rijeka
Koliko rasprave oko Deja Vu-a :D

To je objasnjeno vrlo jednostavnim "kratkim spojem" u mozgu. Odnosno, informacija koju percipiramo preskoci perceptivnu razinu i odmah skoci u pamcenje, pa ju zaitm percipiramo, a kako je vec u pamcenju onda nam izgleda poznata. Meni je dovoljno logicno, ipak nam se stalno dogajadju "greskice" u funkcioniranju :)

A Jamais-Vu? :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 10, 2006 8:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Citat:
To je objasnjeno vrlo jednostavnim "kratkim spojem" u mozgu. Odnosno, informacija koju percipiramo preskoci perceptivnu razinu i odmah skoci u pamcenje, pa ju zaitm percipiramo, a kako je vec u pamcenju onda nam izgleda poznata. Meni je dovoljno logicno, ipak nam se stalno dogajadju "greskice" u funkcioniranju



=D> :rofl :mrgreen:

Welcome, young Padawan, welcome


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 12, 2006 12:30 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto okt 04, 2005 10:47 am
Postovi: 17
Lokacija: Rijeka
Znamo se ili...?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon nov 13, 2006 4:52 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Mozda smo se vec videli...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 14, 2006 11:23 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 05, 2006 10:04 am
Postovi: 16
Lokacija: zagreb
Citat:
To je objasnjeno vrlo jednostavnim "kratkim spojem" u mozgu. Odnosno, informacija koju percipiramo preskoci perceptivnu razinu i odmah skoci u pamcenje, pa ju zaitm percipiramo, a kako je vec u pamcenju onda nam izgleda poznata. Meni je dovoljno logicno, ipak nam se stalno dogajadju "greskice" u funkcioniranju


.....takvo sam i ja imao misljenje...cak je bilo objasnjenja da lijevo ili desno oko primi trenutak prije vizualnu informaciju po dolazi do kratkog preklopa informacija koje mozek tumaci kao deja vu.....

......dovoljno dobro objasnjenje za vecinu ljudi i vecinu situacija.....

.....no ja sam imao nekoliko puta malo siri deja vu koji tesko da se moze objasniti necim poput tromosti oka.....

......jednom prilikom idem s prijateljem iz skole kupit neku gitaru koju je on nasao u oglasniku i zaputimo se u dio grada u koji ni on ni ja nismo zalazili......i penjemo se ulicom prema vrhu i ja njemu u jednom trenutku velim kako sam ja vec negdje vidio tu ulicu i opisujem mu kucu po kojoj sam zapamtio ulicu......velim ulaz u kucu se nalazi sa desne strane i povisen je par stepenica a iza njega je vrt sa velikim drvetom........on se na to nasmijao kad dolazimo pred kucu iz mog opisa i on mene uvjerava da sam bio vec tu......gleda broj na kuci i poklapa se s brojem iz oglasnika......ja prije toga nisam vidio oglas niti sam znao adresu......deja vu?


.....drugom prilikom sam isao na more kod jednih prijatelja od roditelja......nikad ni ja ni oni nisu bili kod njih i ja njima opisujem na putu nekoliko stotina kilometara dalje polozaj kuce i put prema plazi......opisujem raspored okolnih parcela i polozaj okolnih kuca?????.......poklapalo se u vecini opisa......daja vu?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto nov 14, 2006 10:15 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: uto okt 04, 2005 10:47 am
Postovi: 17
Lokacija: Rijeka
Ne, to ne bi bila deja-vu..

A sad sto bi bilo.. ovisi koliko zelis ici znanstveno a koliko izvan grancia znanosti :)

Moze biti sjecanje iz proslih zivota, prekognicija, mozda si nefizickim tijelom tuda prosao dok si spavao...

A mozda si negdje vidio/cuo neku informaciju o tome, subliminalno percipirao (kako je inace znanostp pokusala objasniti premonitorne sonve) pa zaboravio, ali je ostalo u podsvjesti.. Ima slucaj u Chicagu nego dijete koje je samo od sebe iznenada propricalo japanski, pa je nastalo cudo odmah je kao nikad ga nije ni cuo.. ali netk oej istrazivao i nasao da su ga kao malog cuvali neki rodjaci koji su znali japanski i pricali su ga pred njim, pa mu je ostalo..

Mozes ici u dva smjera uglavnom, ali deja-vu bas i ne..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri nov 15, 2006 9:17 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet okt 05, 2006 10:04 am
Postovi: 16
Lokacija: zagreb
Citat:
A mozda si negdje vidio/cuo neku informaciju o tome, subliminalno percipirao (kako je inace znanostp pokusala objasniti premonitorne sonve) pa zaboravio, ali je ostalo u podsvjesti..


.....da sam vidio/cuo informaciju mogu s velikom sigurnoscu iskljuciti bar za nas aspekt poimanja izraza vidio/cuo jer u prvom slucaju je samo prijatelj imao adresu koju ja nisam znao a oboje smo prvi put bili u tom dijelu grada.....oba dogadjaja datiraju iz vremena kad nije bilo interneta, satelitske televizije a ni moja dob nije bila fokusirana na zapazanje takvih informacija.....

...u drugom slucaju se radi o jednom malom mjestu, koje cak ni danas nije atraktivno turisticko mjesto, nema nekih znamenitosti....

.....no u oba slucaja kod mene je bio prisutan osjecaj "hej meni je ovo poznato", ..."ovo sam vec negdje vidio" samo sto je u trenutku obuzimanja tog osjecaja meni kroz glavu proletjela malo sira slika.....tj. nesto kao vidis drvo na pocetku sume i ne samo da ti je to drvo poznato nego znas da na kraju sume ima livada i mlin :mrgreen:

.....prosle zivote bih takodjer mogao iskljuciti jer bar u drugom slucaju kuce koje sam vidio su izgradjene nakon mog rodjenja...

....ostaje vantjelesna setnja....ili nesto cetvrto

....no bilo je i slucajeva kad sam upoznao neku osobu i od prvog trenutka mi bljesne slika i velim da imam osjecaj kao da smo razgovarali cak velim i temu, a osoba mi veli da me bas tako nesto mislila pitat.......tema naoko nevezana oko naseg susreta...

......gledajuci samo taj primjer lako je izvuci zakljucak da se radi o telepatiji no gledajuci siru sliku, vukuci paralele izmedju niza "cudnih" i slicnih dogadjaja pitam se nije li "nasa" stvarnost samo ponavljanje scena u necijoj reziji ne bi li se dobio pravi film....pravi u ocima redatelja....


.....ajmo ponovit

Citat:
Kako objasnjavate tu pojavu, deja voo?
:lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet nov 17, 2006 11:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
To je sjećanje na ono što će se desiti, budući da se to već desilo u budućnosti. Tačno je da se to obično sanja jer je čovjek u snovima oslobođen ovozemaljskih ograničenja. Moguće su u pitanju značajni događaji koje trebamo ispravno proživjeti, bez obzira koliko nam trenutno izgledaju beznačajni.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 05, 2007 7:39 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 05, 2007 7:04 pm
Postovi: 6
Lokacija: samo ravno
prvo, pozdrav svima

ja sam oduvijek imala deja vu-e i pitala se sto je to. jedino logicno objasnjenje dobila sam od jedne profesorice psihologije. ona je to objasnila na nacin da se slika iz senzornog pamcenja odmah "prebaci" u dugotrajno, bez da se procesuiralo kroz kratkotrajno. ima li istine u tome?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 05, 2007 9:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Sylvia Browne je iznijela jednu zanimljivu teoriju o ovoj pojavi. Ona tvrdi da svi mi prije nego što uđemo u novi život, tj. prije nove inkarnacije, sastavimo životnu kartu gdje zapišemo sve što će nam se događati u ovom životu, do najsitnijih detalja. Uglavnom deja-vu nastaje kao nekakav podsjetnik da smo i taj trenutak već unaprijed zapisali pa nam se čini da smo to već doživjeli.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 05, 2007 11:25 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
ezra, dobrodošla!

Citat:
ona je to objasnila na nacin da se slika iz senzornog pamcenja odmah "prebaci" u dugotrajno, bez da se procesuiralo kroz kratkotrajno. ima li istine u tome?


Možda. Ali, možda je pravo pitanje "Zašto se to događa/dešava"?

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 05, 2007 11:31 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 05, 2007 7:04 pm
Postovi: 6
Lokacija: samo ravno
kad smo vec kod nje, jel tko procitao sto? vidjela sam njenu knjigu snova koju namjeravam uzeti pa da pitam..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon feb 05, 2007 11:32 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 05, 2007 7:04 pm
Postovi: 6
Lokacija: samo ravno
Jack987 je napisao/la:
ezra, dobrodošla!

Citat:
ona je to objasnila na nacin da se slika iz senzornog pamcenja odmah "prebaci" u dugotrajno, bez da se procesuiralo kroz kratkotrajno. ima li istine u tome?


Možda. Ali, možda je pravo pitanje "Zašto se to događa/dešava"?

:mrgreen: :wink:


imas pravo. moram se naviknuti postavljati takva pitanja..vec sam pomalo izasla iz stosa s tim...citam trenutno De Mella i to mi je jedini izvor "normale" :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto feb 06, 2007 1:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
ezra je napisao/la:
kad smo vec kod nje, jel tko procitao sto? vidjela sam njenu knjigu snova koju namjeravam uzeti pa da pitam..

Od Sylvie Brown sam pročitao "Život na onoj strani", "Ona strana i povratak", a počeo sam čitati i knjigu "Anđeli". Knjigu snova još nisam ali planiram i to kad budem imao vremena. Knjige su joj odlično pisane, jednostavne ali i pune informacija.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jun 21, 2007 11:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned jun 03, 2007 4:58 pm
Postovi: 350
Htio bih samo dodati da najvjerojatnije postoji više tipova deja vua.
Ne mora značiti da je samo jedna teorija točna . Deja vu može biti događaji iz nedavnog sna bačeni u podsvijest , spajanje dimenzija :wink: , spajanje različitih mogućnosti tokova realnosti pa čak i ona ''znanstvena teorija'' da je to samo doživljaj svijesti na sličnu situaciju u kojoj smo se već prije našli pa smo je zaboravili , eto tako :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 60 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 15 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz