Sada je: sri apr 24, 2024 7:16 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 1206 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon apr 04, 2005 10:46 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Mimi,

A tko te može promjeniti, ako se sam ne možeš??? Doć će dobra vila, ha? Ili reptil pa ti "oduzme život"? Pa NE MOŽE ako mu ti ne dopustiš svojom voljom!
A i ako ju prekrši i nabaci si neku grdu karmu zbog toga, tvoja duša ionako piči u 5. denzić, tamo skužiš da imaš priliku za "novo tijelo" i opet učiš dalje. To ti je kao i kad voziš auto. Ako se pokvari i rikne, možeš pod određenim uvjetima, uzeti novi ili "posuditi?!?" drugi i nastaviti dalje...

Valjda razumiješ što ti hoću reći... fizikalnost je samo trenutno ograničenje, ne konačno...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 05, 2005 12:12 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mimi,

potpuno te razumijem.


Sofija,

mislim da smo dosli u period kada su tzv. “skole misterija”, ezotericne skole i duhovni ucitelji postali nepotrebni.

Ne vjerujem da je rozenkrojcersko ucenje ono sto je Gurdjijev smatrao cetvrtim putem. Gurdjijev je svojevremeno pominjao da se skole cetvrtog puta povremeno pojavljuju u razlicitim oblicima koji su u skladu s poslom koji treba da se obavi i nestaju, kada se sa odredenim poslom zavrsi, dok su rozenkrojceri stalno tu, otkako su se pojavili, a njihovo ucenje je ostalo stalno manje vise isto, ako izuzmemo “varijacije na temu” usljed povremenih podjela unutar te grupe.

Mislim da znanje nije uvijek bilo dostupno na isti nacin, odnosno, njegova distribucija nije bila ista, kao sto je to danas. Cinjenica jeste da nije bilo ni toliko mnogo tragaoca za istinom, kao sto je to slucaj danas.

U danasnje vrijeme informativne eksplozije, vecina onih koje mozemo nazvati tragaocima vec su obezbjedili sami sebi priliku da dodu do informacija, odnosno, znanja, na ovaj ili onaj nacin, sto nije nimalo slucajno. Naravno, mnogi od njih su istovremeno svjesni da su sami odgovorni za to da razaberu sta je to informacija a sta je dezinformacija. Oni su istovremeno svjesni i toga da ih lazne informacije mogu izbaciti s puta i da je razboritost od presudnog znacaja.

Na kraju krajeva, radi se o jednom radu na samom sebi, koji ne trazi mnogo prostora ali trazi mnogo truda i volje.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 05, 2005 9:21 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Jack987 i ostali,

Neće doći dobra vila, niti reptili. Ono što ja ovdje primjećujem je da vi doista ne kužite u kakvim se govnima (oprostite na izrazu) nalazite. Ne kužite da ste VI ti s kojima nešto nije u redu bez obzira što je dovelo do toga da ne budete u redu. A vi još takvi kakvi jeste pokušavate sami sebe izvući iz govana?!?! Kažeš: 'tvoja duša piči...' ali kakve to veze ima sa tobom? Ti ne poznaješ tu dušu. Ti si samo jedan od 'protračenih slučaja' tada. Ali to ne mora MOŽDA biti tako, a MOŽDA i mora.

Pomoć je tu. I u vama i oko vas. Ne tražite vi nju. Ona traži vas. Ali koja god vama snaga dođe i pokuša pomoći vi ćete je okarakterizirati kao prevaru, manipulaciju... Nitko vam neće pomoć ako vi DOISTA TO NE ŽELITE. Bit je u tome što toliko vjerujete sebi a stvarno NE VJERUJETE U SEBE. Strah je vaš najgori neprijatelj. Strah vas je paralizirao, i zato stojite na obali stalno proučavajući vjetar koji pjevuši pjesmicu: 'pričat će vam o plovidbi, ti što nisu sidro digli'...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 05, 2005 9:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:
mislim da smo dosli u period kada su tzv. “skole misterija”, ezotericne skole i duhovni ucitelji postali nepotrebni.


Mislim da griješiš. Upravo sada i ovdje nam treba izbavljujuće znanje. Ne postoji ništa osim sada i ovdje, što ne bi bilo iluzija. "Škole misterije" su svojevrsan interface između znanja i iluzije, vječnog i prolaznog.
Njihova je pomoć dragocjena, ali ako netko želi probati sam - odabrao je teži put. I tim je putem moguće stići, ali je tama puno veća jer jedna šibica stvara mali plamen, za razliku od baklje.

Pa zar misliš da iza sajta Kasiopejaca zapravo ne stoji neki bivši ili aktualni pripadnik neke škole misterija?

galaksija je napisao/la:
...Gurdjijev je svojevremeno pominjao da se skole cetvrtog puta povremeno pojavljuju u razlicitim oblicima koji su u skladu s poslom koji treba da se obavi i nestaju, kada se sa odredenim poslom zavrsi,


Potpuno točno!

galaksija je napisao/la:
...dok su rozenkrojceri stalno tu, otkako su se pojavili, a njihovo ucenje je ostalo stalno manje vise isto, ako izuzmemo “varijacije na temu” usljed povremenih podjela unutar te grupe.


Ovo sigurno Gurdjijev nije rekao!

Uostalom, duhovna škola koja je jučer imala predavanje se pojavila prije 80-tak godina, obavila što je trebala i uskoro će se povuči iz javnosti, kad više neće biti nikoga tko bi njen zov mogao čuti!

"Ruža bi jednako mirisala, kako god da joj je ime".
Nije važno kako se nešto zove nego koja snaga stoji iza svega.

Da ja sada otvorim sajt o Kasiopejcima i počnem baljezgati, to ne bi umanjilo istinu koja iza svega stoji, ali bi kod mnogih čitatelja stvorilo lošu sliku o Kasiopejcima.
Ima puno organizacija koje sebe nazivaju Rosenkreuzerima, tako da to ništa ne znači. Većina, svjesno ili nesvjesno, samo zloupotrebljava taj gnostički simbol. A tko shvati bit tog simbola, stvorio je temelj za istinsku OPS u OPD transfiguraciju.

galaksija je napisao/la:
Mislim da znanje nije uvijek bilo dostupno na isti nacin, odnosno, njegova distribucija nije bila ista, kao sto je to danas. Cinjenica jeste da nije bilo ni toliko mnogo tragaoca za istinom, kao sto je to slucaj danas.

U danasnje vrijeme informativne eksplozije, vecina onih koje mozemo nazvati tragaocima vec su obezbjedili sami sebi priliku da dodu do informacija, odnosno, znanja, na ovaj ili onaj nacin, sto nije nimalo slucajno. Naravno, mnogi od njih su istovremeno svjesni da su sami odgovorni za to da razaberu sta je to informacija a sta je dezinformacija. Oni su istovremeno svjesni i toga da ih lazne informacije mogu izbaciti s puta i da je razboritost od presudnog znacaja.


Tu se slažemo!

galaksija je napisao/la:
Na kraju krajeva, radi se o jednom radu na samom sebi, koji ne trazi mnogo prostora ali trazi mnogo truda i volje. !


To je najvažnije od svega! Praksa!

"Postoji velika razlika između put poznavati i putem ići!"

Teoretski nam je sve jasno, ali ako se to ne pretoči u životnu praksu, to ostaje samo akademsko znanje.
Tebi je dovoljno toga jasno da kreneš putem - ali ipak ne krećeš.
Zašto?
Misliš da nisi još spreman?
Još nemaš dovoljno informacija?
Za početak je dobro odbaciti neke balaste s kojima se ne može na put: prestati jesti meso, pušiti, ...! To nije dovoljno ali je nužno.
"Tko nešto stvarno želi, nalazi način, a tko ne želi nalazi ispriku!"

Oprosti ako sam bila malo gruba. Tvoje mi stranice puno znače i drago mi je što se oko njih okupljaju toliki svjesni tražitelji.
Ali kad se probije barijera između teorije i prakse, bit će još i bolje!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 06, 2005 12:16 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 13, 2004 10:24 pm
Postovi: 698
Lokacija: Hmrgh
Galaksija,


istina je da si se pozitivno izrazio o reikiju sto me iznenadilo jer situacija oko te cijele stvari je idealna za manipulaciju sto si ti poprilicno sklon vidjeti...

Uzmimo samo povijest reikija.
Tip ode u planinu, meditira 21 dan i nakon toga mu se prividaju simboli i sl.
To mu je mogao bilo tko dat i rec mu da napravi poprilicno brojnu sljedbu kojoj ce te simbole lijepiti po energetskim tijelima.
svaki taj simbol je antena. Prema cemu pitanje je???
Simbol kao jantra ima informaciju i u reikiju ti primas tu informaciju a da ni ne znas sta je i od koga je.


Citat:
Na primjer, nekim slučajem tokom poslednjih par sedmica eksperimentišem sa jednim uređajem koji ima sposobnost da emituje, po mom mišljenju i mišljenju drugih koji rade s tim, ništa drugo do, “reiki” energiju.


Hm zanimljivo. Prihvatio bih to za prvi stupanj i eventualno 2 ali za treci tesko...Dakle djeluje na daljinu takoder?

Citat:
Naravno, oko svega toga postoje određene stvari koje se uvijek moraju raditi određenim redosljedom, a to podrazumijeva priključivanje žica na aparat, onda podešavanje frekvencija, pa onda određivanje polariteta na tzv. “magnetic receiver-u”, itd. itd. Ovo za sada ne predstavlja nikakav ritual u pravom smislu rijeći.


Ritual kao niz pokreta ne znaci nista. Tu se po meni radi o energetskim obrascima. Ako i radis neki ritual ili ponavljas neke stvari na redovnom nivou to moze biti prava stvar i ne mora. Ali ako si usredotocen na neke radnje to je vec nesto. Ritual je unutarnja a ne vanjska stvar i nema nacina da se vidi po vanjskim stvarima dal je covjek zbilja u izvodenju rituala ili ne!

Ima cijeli niz tehnika koji i iskoristavaju osobinu pokreta da sa sobom povuce um. Pogledaj samo Tai-chi i sl. tehnike.


Citat:
Postoje stvari koje su stvarno potrebne i koje su nepotrebne. Kod reikija upotreba simbola možda podrazumijeva identifikaciju ili izazivanje specificnih frekvencija, što ja u ovom slučaju činim uz pomoć brojčanika na aparatu i MR-a?!


Moja teorija je da buduci je covjekovo energetsko tijelo na dnevnom nivou prenadrazeno raznim stresovima, nezdravim supstancama koje ga umrtvljuju, u potpunosti nesposobno duze vrijeme zadrzati jedno mirno i stabilno stanje na odredenoj potrebnoj frekvenciji.

Bez da ulazim u detalje recimo da "tamo negdje" ima gomila te energije.
Da bi dosao do njega trebas izazvati kod sebe stanje tocno te frekvencije. Prosjecnom je covjeku to tesko jer mu je um nemiran i slab.
Stoga mu se na energetsko tijelo "prikaci antena" u vidu simbola. To je u biti vizualizirana energija jer svaka frekvencija ima svoj korijenski zvuk i jantru tj. oblik iliti simbol.
Misleci na njega automatski stuopamo u rezonanciju. Moguce je da ovaj aparat na neki nacin postigne tu frekvenciju i automatski stupi u rezonanciju. Vidim skalarni valovi se pominju....



Citat:
Što se inicijacije tiče, kada bih nekome održao kurs iz pravilne upotrebe tog uređaja, odnosno, energije i kada bih bio siguran da je ovaj savladao materiju u toj mjeri da samostalno radi, ja bih ga mogao udariti nogom u dupe, što će podrazumjevati da je znanje preneseno, a on – iniciran. Neki bi to mogli protumačiti ritualom, te kasnije nastaviti s tim na isti način.


Hm..ali to nije ista stvar. Kako ces normalnloj srednje obrazovanoj osobi rec sta da radi i kako da kanalira bilo sta bez da je osposobis inicijacijom.

Citat:
Tako bi se onda i to, kasnije, veoma lako moglo pretvoriti u religiju

Reiki se pretvorio tj kod vecine majstora ovdje u hr stopio sa katolicanstvom. Neki majstori koje poznam su ponosno pricali o rodenju u "krilu katolkinje". Imao sam pomijesane emocije izmedu smijeha i ozbiljne zabrinutosti.


Citat:
Što se mantri i programiranja tiče, tačno je to da se mantre koriste za programiranje i re-programiranje, međutim, ono o čemu ja cijelo vrijeme ovdje pričam je: de-programiranje.

Čovjeka, naravno, mogu programirati i reprogramirati drugi a može i on sam sebe. Kad kažemo “on”, onda bi već trebalo da bude jasno da se tu radi o njegovoj - Ličnosti. Naravno, ukoliko uzmemo u obzir to da je program – program, kad kažemo da je njegova Ličnost ta koja “zna” koji je program za nju najbolji, te poduzima određene radnje u skladu s tim, onda smo time sve rekli.
Sa srećom kod - programiranja!


Jasno...ali!

Ti se programiras svaki put kad sjednes za komp i upalis ga...
Kad pogledas TV takoder.
Kad izades na ulicu takoder. Stalno tvoja podsvijest prima nesto i skuplja ispod povrsine. Nakon kriticne mase to ce postat program koji ce djelovati...

Dakle gdje je pravi trenutak tvog zivota kad mozes rec sam sebi
"sad radim nesto sta ce me deprogramirati"?
Kolko ima tih trenutaka?

Ja ti kazem da oni postoje u tragovima u odnosu na programiranje.
Ako vec moram biti programiran ja biram program od moje licnosti a ne necije tude.
Ili ako cemo teoretizirati zamisli program .....
"ja sam deprogramiran".
Cuj ako to znaci da ces na koncu imati jedan jedini program i to taj da ne primas druge programe tvrdim da ces tako puno brze doci do bilo kojeg cilja zelis.

Ogromnom broju ljudi nikad neces objasniti potrebu da nade svoje korijene i pravo Ja jer tim ljudima treba objasniti osnove za pocetak.

Kao prvo ja im ne bih rekao da se deprogramiraju ni u ludilu nego bih im prvo rekao da se programiraju da prestanu jest meso, pit, pusiti i da imaju redovan zivot.
Kakvo deprogramiranje?!?!?! Mozda za 1000 godina kad postanu ispravni u osnovnim vidovima zivota!
Nakon 1ve stepenice slijedi druga a ne deseta!


Citat:
Problem je jedino u tome što se čovjek ne može programirati da se probudi, da stekne objektivnu percepciju tj. - da izgradi svoje biće.
Ovakvim vrstama programiranja, daunlodiranjem podsvijesti pomoću subliminalnih poruka, mantri itd., čovjek može samo da stekne “bolju” poziciju u iluziji, tj. u onoj mjeri u kojoj njegova Ličnost prosuđuje šta je to za nju bolje a sta ne. Naravno, ona iluziju u kojoj živi, smatra ničim drugim do – objektivnom realnošću.


U suštini, ono na čemu bi možda trebalo raditi, to je na povezivanju sa istinskim ‘Ja’. S dušom. Kad se to ostvari, sve ostalo će biti jasno samo po sebi.

Ukoliko tako nešto nekome pođe za rukom uz pomoć rituala i mantri, molim da to hitno javi.

Pozdrav!

P.S. Naravno, da mi je prije nekih 15 godina neko pokazao neki ritual ili odao mantru kako da sebi obezbjedim bar tri najbolje ženske i brdo para, ja bih je vjerovatno ponavljao sve dok ne poplavim, s obzirom da je moja Ličnost tada smatrala da su to najvažnije stvari u realnosti u kojoj živim. Kasnije, ukoliko bi mantra upalila, vjerovatno bi se pokazalo da su one tri ženske premalo za tako pametnog čovjeka kao što sam ja, a isto tako i ona gomila para činila bi mi se sve manjom i manjom, te bi se našao u potrazi za drugim ritualom i mantrom uz pomoć kojih bi mogao obezbjediti još “više” i još “bolje”. Sigurno je i to da bi tu jedno od mojih malih ‘Ja’ igralo ulogu nekog dobročinitelja, kako bih mogao lagati samog sebe da nisam toliko pohlepan i orjentisan samo prema sebi, jer je ‘očigledno’ da dio svog “blagostanja” dijelim s drugima i doprinosim razvoju čovječanstva. Nešto u smislu današnjih ‘dobrotvora-filantropa’. Usput bih težio da zadobijem što više moći kako bih kontrolisao druge, jer bih ja sigurno “znao šta je za njih najbolje tj. šta oni trebaju da rade i misle”. Kasnije bih vjerovatno krenuo u potragu za mantrom koja ima dejstvo “eliksira vjećne mladosti”, kako bi se sve to produžilo u nedogled.
Mada sam malo karikirao stvar, sa ezoteričke tačke gledišta, sve se ovo podrazumijeva – životom u iluziji. Mi se u njoj možemo brčkati – ovako, ili – onako. Mada razlika između pojmova ‘ovako’ i ‘onako’, može biti drastična, iluzija je - iluzija.

Vede, arijevci, kaste, hijerarhije, mantre…je ‘muzika’ ugodna za uši, tj. Ličnost,…međutim, OPS talasnih frekvencija. Doduše, to je već stvar ličnog ukusa i izbora.


Da se samo obazrem na ovaj zadnji odlomak. U oko 90% tvojih stavova o religiji se slazem sa tobom medutim ne mislim ni da kaste ni mantre ni Vede nisu inherentno losi sami po sebi.
Kaste su u danasnjem stanju stvari iskrivljene kao i vecina stvari.
Dakle ne bi smjele biti stvar rodenja nego stvar unutarnjih teznji, motivacije i stremljenja.

Vede postujem jer mislim da je u njima ogromno znanje skupljeno i da je po meni u osnovnoj skoli bi se predavala Ajur veda. A ni kaste mi nisu strane rekoh. Sudeci po tvom razmisljanju o organskim portalima cini mi se da ni tebi ne bi to tako lose palo. Ja ne mislim da su svi ljudi isti ne u onom duhovnom najvisem nivou nego cisto po vrsti iskustva kojima prevashodno teze sada i ovdje. Treba im to i omoguciti u sta je vecoj mjeri. Kaste su fina stvar za to.

Ako pogledas svoj gornji odlomak ajmo vidjet sta se krije napisano u Vedama iliti u svom skracenom obliku u Bhagavad Giti o ovoj istoj temi.

Dakle ti kazes da postoji Generalni zakon. E to kazu i ovi.
Sta se tice mantri i programiranja eto njihove verzije.

Postoje 3 gune (nesto kao uze, lanac) materijalne stvarnosti koje zarobljavaju covjeka..
guna tame,
guna strasti,
guna vrline.

U krajnjem rezultatu su sve podjednako lose jer sve hrane Mayu, tj Iluziju koju si gore puno puta spomenuo.
Ako zivis u guni tame radas se u nizim svjetovima. U Guni strasti radas se na istom nivou sa istim bolima i problemima kao prije, ako zivis u guni vrline steci ces dobro tijelo ali jos uvijek biti smrtan i u Iluziji....

Ali cuj ako moram birati dal da se rodim kao jazavac ili kralj daj rade kralja. Shvacas sta ocu rec. Ko ne moze ili ne zeli otici iz Maye iliti iluzije ajd da bar tamo bude veliki igrac ili da mu se to bar cini.

Dakle poanta je da nema smisla kretat se u gunama jer sve one zarobljavaju i to jedina svrha a sve ostalo dal je guna dobra ili ne je iluzija. One samo reflektiraju druge stvari ali njihov princip je isti.

Dakle taj princip...stara stvar naravno i to nitko ne stavlja pod znak pitanja ali ralog sta sam to sve ispricao je jedna misao na kraju.

Istina jeste da zivuci u guni vrline najlakse dolazis u bolje okolnosti i u bolje tijelo za transcedenciju koja je krajnji cilj koji se postize odbacivanjem iluzije. Tu se dolazi na nivo bivanja a ne cinjenja i tako se prevzilazi iluzija Dobrog i Loseg.
Jer ako dodes u tijelo sa kojim rezoniras a inkarniras se u niskofrekventnoj guni imas prirodnji manjak tendencija prema nekim stvarima. Hipofiza i epifiza vrlo neaktivni recimo. Manjak sposobnosti shvatit neke apstraktnije stvari....Nija bas sjajno jel?

Usporedi to sa rodenjem u porodici i na mjestu gdje neces tolko biti ometan sa strane i sa glavom i voljom da napravis nesto sta se desava ako tako oblikujes svoj prethodni zivot.

Dakle izbor i klasifikacija losi programi - dobri programi postoji i po meni daleko od toga da cu odbaciti tu mogucnost.

Jer buduci je krajnji cilj daleko moram imati u vidu i odabrati medukorake... Naravno mogu biti ambiciozniji ali mislim da se dovoljno poznam da vidim koji sam kapacitet za neke stvari a ne da pokusam ove sekunde odbaciti iluzije, preskociti 10 metara visoki zid ili preplivati Pacifik! Pretjerane ambicije nikad ne izdrze. Sve ima svoje mjesto i vrijeme.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 06, 2005 8:02 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
OP,

u vezi reikija, (odosmo na alternativnu “medicinu”) slažem se da je dosta dezinformacija ušlo u igru nakon što je onaj Japanac ‘dobio’ orginalnu verziju “odozgo”. Koliko znam, čak su i neki orginalni simboli u međuvremenu izmjenjeni od strane ovih dole (što me nimalo ne čudi).

U vezi one ‘mašine’ koju sam pomenuo, imam razloga da vjerujem da se radi o istoj energiji, međutim, problem je u tome što sam prošao kroz obrazovni sistem (mentalno programiranje), kako u našoj zemlji tako i u inostranstvu, čiji je veći dio imao najviše veze upravo sa medicinom.
Taj aparat sam nabavio prije nesto više od godinu dana, i nakon nešto malo eksperimentisanja, ostavio sam stvar na stranu da malo odleži, sve do prije par sedmica.
Razlog za to je vjerovatno taj što kod rada s tim, moraš baciti u kantu za smeće veći dio onoga što misliš da znaš u vezi medicine. Još jednom ti se potvrdi da – ništa ne znaš, tj. da ono što misliš da znaš nije ništa drugo do samo još jedan mentalni program. Onda dolazi ona faza oslobađanja receptora namjenjenih za istinu od laži, o čemu sam negdje već jednom pisao u vezi religije, mada je stvar u suštini ista. Svaka laž, odnosno, dogma koju smo zaljepili za sebe veoma nam je draga, teško se od nje rastajemo, a ona nam istovremeno zatvara svijest i sužava percepciju.

Kad se oslobodiš programa, tj. bolje rečeno, “izoluješ” ga, onda ostaneš bez elemenata na osnovu kojih možeš tumačiti (naravno, - pogresno) ono što se zbiva. Program pripada iluziji a “ta energija” – objektivnoj stvarnosti. Do nekih zaključaka ne smiješ doći jer nemaš elemenata u svijesti, odnosno, znanja na osnovu kojeg možeš zaključivati. Radi se o tome da pokušavaš uz pomoć elemenata matriksa objasniti stvari koje se nalaze izvan matriksa.
Onda pokušavaš nešto praktično raditi znajući da su sva lična tumačenja onoga što radiš i što se objektivno zbiva, vjerovatno pogrešna. Jedino na šta se možeš osloniti to su – efekti, a i njihovo tumačenje može biti subjektivno?!? Da ne pominjemo - placebo efekte.
Pa, onda - izvoli…

Onda dolazi i ono što pominješ u vezi “stupanja u rezonanciju”; mislim da bez toga nije moguće ništa pozitivno napraviti, čak ni sa ovim uređajem, a kamo li tradicionalnim reiki tehnikama.

Kako tumačiti da neki na osnovu fotografije uspostavljaju čovjeku dijagnozu? Pljuneš na papir A4 formata ili staviš kap krvi na njega i pošalješ to faksom, a onaj s druge strane, čak možda i na drugom kontinentu, uspostavi ti na osnovu tih uzoraka (“e-magnetne” frekvencije?) dijagnozu!? Kako se to one prenose faksom?!?

Neki tvrde da se samim tretiranjem fotografije tim “frekvencijama” (ili uzorka njegove krvi ili pljuvačke???), može istovremeno tretirati i tijelo/organizam osobe, bez obzira gdje se ona nalazila!?
Činjenica jeste da je sve povezano, međutim, taj “teoretski” koncept nije lako prihvatiti i praktično ugraditi u svijest, odnosno, tu informaciju pretvoriti u ‘znanje s praktičnom primjenom’.

Istovremeno moraš imati svoju Ličnost razvijenu do stepena gdje su ti već poznati radovi i teoretska pozadina koju su pružili neki drugi koji su se time bavili; i kada je ona u stanju da ti omogući bar neki povremeni kontakt sa istinskim ‘Ja’, koje ti onda proslijedi poneki “uvid”, kojeg pokušavaš integrisati u neku “sliku”?!
Jedino što je na kraju sigurno, to je da u iluziji u kojoj živimo ništa ni ne može biti stvarno verificirano, jer iluzija je – iluzija, a ličnost je ta koja traži verifikaciju. Znači, i bolesti su iluzija, te nije ni čudo što placebo (kao – iluzija), može da izljeći svaku bolest, ovisno o sugestibilnosti pacijenta tj. njegovog stanja svijesti; i tako stalno u krug.

Na kraju opet shvatiš da je jedini put tj. rješenje - izlazak napolje, a alternativna medicina je samo jedno od područja čijim dubljim proučavanjem možemo verifikovati da živimo u – iluziji.

Ili ako uzmem za primjer opet onaj Kusturicin film Podzemlje; mi sada na momente provirujemo iz podruma i sve što vidimo napolju, tumačimo na osnovu elemenata koji su nam poznati iz podruma. Kao što je Jovan od mjeseca mislio da je sunce a od jelena, konj; tako isto i mi “tumačimo” reiki, upoređujući tu energiju s nečim što mislimo da poznajemo u podrumu.

Istovremeno, da li se mi u podrumu inkarnirali u neku višu ili nižu kastu, programirali se ovako ili onako, zauzeli ovu ili onu poziciju, napravili ovaj ili onaj društveni poredak, ‘drugu Marku’ je svejedno, sve dotle dok smo mi u podrumu i dok nam ne pada na pamet da izađemo napolje.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 06, 2005 8:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Sofija je napisao/la:
galaksija je napisao/la:
To je najvažnije od svega! Praksa!

"Postoji velika razlika između put poznavati i putem ići!"

Teoretski nam je sve jasno, ali ako se to ne pretoči u životnu praksu, to ostaje samo akademsko znanje.
Tebi je dovoljno toga jasno da kreneš putem - ali ipak ne krećeš.
Zašto?
Misliš da nisi još spreman?
Još nemaš dovoljno informacija?
Za početak je dobro odbaciti neke balaste s kojima se ne može na put: prestati jesti meso, pušiti, ...! To nije dovoljno ali je nužno.
"Tko nešto stvarno želi, nalazi način, a tko ne želi nalazi ispriku!"



Meni, se čini Sofija da ljudima na ovome sajtu treba jedan dobar figurativni vritnjak, i najmanje tri dobra šamara da se zbilja osvijeste. Njihova ličnost ima sve predispozicije, ali ne shvaćaju iako čitaju retke i retke Gurđijevih spisa o tome, da sad tu ličnost treba polako napustiti, a ne još je i nadograđivati i usavršavati i pripremati.

A o mesu im nemoj ni govoriti...sve bi dali za dobar roštilj i kriglu pive ;)))
....zgražaju se nad šmajserom uperenim u malo djete, ali zato mirne duše podržavaju mučenje životinja. A onda se još usuđuju pričati o nekoj svijesti, i druge 'upozoravati'. No, to je sve NORMALNO. Oni su samo 'NORMALNI LJUDI', ništa neobično ni novo.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 06, 2005 11:26 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Citat:
....zgražaju se nad šmajserom uperenim u malo djete, ali zato mirne duše podržavaju muèenje životinja. A onda se još usuðuju prièati o nekoj svijesti, i druge 'upozoravati'


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 06, 2005 11:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
Baron je napisao/la:
Citat:
....zgražaju se nad šmajserom uperenim u malo djete, ali zato mirne duše podržavaju mučenje životinja. A onda se još usuđuju pričati o nekoj svijesti, i druge 'upozoravati'


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Mnoge su stvari na ovom svijetu povezane, iako to na prvi pogled nije očito!
(Npr. "globalno zatopljenje" i "ledeno doba" djeluju kao dvije potpuno različite stvari, iako je ledeno doba logična posljedica globalnog zatopljavanja.)

Tako se i ponašanje prema životinjama prenosi i na ljude!
Danas su chipovi u psima, a sutra u ljudima!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 06, 2005 11:53 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 19, 2004 2:48 pm
Postovi: 211
Da Sofija, ali ovo za mucenje zivotinja.... bez komentara, samo zgrazavanje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 06, 2005 10:52 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Citat:
Meni, se čini Sofija da ljudima na ovome sajtu treba jedan dobar figurativni vritnjak, i najmanje tri dobra šamara da se zbilja osvijeste. Njihova ličnost ima sve predispozicije, ali ne shvaćaju iako čitaju retke i retke Gurđijevih spisa o tome, da sad tu ličnost treba polako napustiti, a ne još je i nadograđivati i usavršavati i pripremati.

A o mesu im nemoj ni govoriti...sve bi dali za dobar roštilj i kriglu pive ;)))
....zgražaju se nad šmajserom uperenim u malo djete, ali zato mirne duše podržavaju mučenje životinja. A onda se još usuđuju pričati o nekoj svijesti, i druge 'upozoravati'. No, to je sve NORMALNO. Oni su samo 'NORMALNI LJUDI', ništa neobično ni novo. pozdrav



Mimi,

svi koji idu stranputicom, ubijeđeni su da hodaju (pravim) Putom.

Oni koji idu pravim Putom, stalno se preispitivaju, ne pričaju direktno o tome, razumiju one koji se jos uvijek nalaze u potrazi za njim, a isto tako i one koji još uvijek ne znaju o čemu se radi. Većinom savjetuju one koji savjete traže, odnosno, govore o tome u smislu svojih ličnih iskustava.

Dok je prave gnostičare možda teško prepoznati, one koji idu stranputicom možemo lako prepoznati na osnovu samo par izgovorenih rečenica.

Takođe, pominješ “napuštanje ličnosti”?! Ličnost prvo treba izgraditi. Uništavanje neizgrađene ličnosti čovjeka podrazumijeva dio procedure ispiranja čovjekovog mozga i programiranja uma. Ovo je već odavno karakteristično za mnoga “ezoterička” društva, sekte i religiju uopšte. Tako njihovi članovi postaju nosioci programa a neki od njih istovremeno sanjaju da hodaju Putom ili skupljaju bodove kod “svevišnjeg”.

Na žalost, znanje, razumijevanje i izgradnja vlastitog bića nisu proporcionalni sa količinom unesene salate u organizam. Kad bih se i ja upustio u suđenje, onda bih na osnovu tvog primjera mogao prosuditi da vegetarijanstvo i spoznaja apsolutno nemaju veze jedno s drugim.

Zar nisam već rekao da te potpuno razumijem?!?

Pozdrav!

P.S. Naravno, to ne znači da ću se odreći salate uz dobar roštilj i kriglu piva.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 07, 2005 9:42 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
galaksija je napisao/la:

Mimi,

svi koji idu stranputicom, ubijeđeni su da hodaju (pravim) Putom.

Oni koji idu pravim Putom, stalno se preispitivaju, ne pričaju direktno o tome, razumiju one koji se jos uvijek nalaze u potrazi za njim, a isto tako i one koji još uvijek ne znaju o čemu se radi. Većinom savjetuju one koji savjete traže, odnosno, govore o tome u smislu svojih ličnih iskustava.

Dok je prave gnostičare možda teško prepoznati, one koji idu stranputicom možemo lako prepoznati na osnovu samo par izgovorenih rečenica.

Takođe, pominješ “napuštanje ličnosti”?! Ličnost prvo treba izgraditi. Uništavanje neizgrađene ličnosti čovjeka podrazumijeva dio procedure ispiranja čovjekovog mozga i programiranja uma. Ovo je već odavno karakteristično za mnoga “ezoterička” društva, sekte i religiju uopšte. Tako njihovi članovi postaju nosioci programa a neki od njih istovremeno sanjaju da hodaju Putom ili skupljaju bodove kod “svevišnjeg”.

Na žalost, znanje, razumijevanje i izgradnja vlastitog bića nisu proporcionalni sa količinom unesene salate u organizam. Kad bih se i ja upustio u suđenje, onda bih na osnovu tvog primjera mogao prosuditi da vegetarijanstvo i spoznaja apsolutno nemaju veze jedno s drugim.

Zar nisam već rekao da te potpuno razumijem?!?

Pozdrav!

P.S. Naravno, to ne znači da ću se odreći salate uz dobar roštilj i kriglu piva.


Slažem se s tobom. Onaj koji ide Putem sam je Put i zato put ni ne vidi jer- on je Put. Ja 'očito' onda nisam na Putu?, a možda i jesam, tko će ga znati. Ni ti ne možeš znati za mene ništa kao što ja ne mogu znati za tebe a često to ne možemo znati ni za sami sebe. Po nečijim rečenicama NE MOŽEŠ NIŠTA PREPOZNATI. Dvije osobe mogu pričati potpuno isto. Jedan od njih može biti na stranputici a jedan na pravom Putu.

Vidiš, kad je riječ o Gurđijevu, on se ponašao namjerno suprotno od obrazaca kakvi su ljudi očekivali od njega zato da ga ne uzdignu kao što su to uzdigli Budhu ili Isusa. A ti možeš reći za nekoga vidiš, on je pravi gnostičar samo zato što ima takvu masku, a netko se može glupirati a istinski ići Putem. Jer što ti znaš što netko nosi u svojoj unutrašnjosti? Ne možeš to znati, a uostalom to ni nije bitno za tebe.

A ti zapeo za tu salatu pa zapeo...najmanja briga je ta salata. Nisam li rekla da je jedino važna samospoznaja, a na to putovanje se kreće onakav kakav jesi zatečen, bilo sa salatom u ustima, ili svinjčetom u zubima. Ono što treba, ako treba će otpasti...to su sporedne stvari i ne treba se s tim zamarati.


Meni samo nije jasno, zašto ti misliš da nemaš još izgrađenu ličnost? Što bi ti trebao još dodati svojoj ličnosti? Do kad ćeš je graditi?

Problem u ljudima je što se uvijek hvataju za autoritete. Ovaj je rekao ovu glupost, ovaj je rekao onu glupost...a taj se nalazi u toj i toj školi i ta škola je bezveze što se vidi iz priloženog pojedinca. To ti ne ide tako, nimalo. Ali ništa nije slučajno.

A što je najvažnije u svemu tome? Mislim da je najvažnije se NE ULJULJKAVATI. Jer ti i možeš biti na pravom putu, ali možeš na toj točci zauvijek i ostati i sanjati da si na putu.

Mislim da me jesi razumio, ali samo onoliko koliko možeš da me razumiješ. Haha...ali makar si dobio barem blagi polušamar i to me veseli iako si mi uhvatio ruku u renutku kad je dotaknula tvoj obraz :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 07, 2005 10:37 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Btw. Gurđijev učenik J.G.Bennette o Gurđijevu
http://www.superknjizara.hr/knjiga.php?id_knjiga=12089&PHPSESSID=


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 07, 2005 11:56 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Meni samo nije jasno, zašto ti misliš da nemaš još izgrađenu ličnost? Što bi ti trebao još dodati svojoj ličnosti? Do kad ćeš je graditi?


Pa gradimo svoju ličnost beskonačno... nema kraja, prijatelju moj. To sam osjetiš nakon nekog vremena. A ako ne, onda u idućem životu... ili onom poslije njega...

Citat:
Mislim da me jesi razumio, ali samo onoliko koliko možeš da me razumiješ. Haha...ali makar si dobio barem blagi polušamar i to me veseli iako si mi uhvatio ruku u renutku kad je dotaknula tvoj obraz


Mislim da ovo pokazuje kako nanošenje neke vrste boli drugome da te veseli... Stari moj, ovo te otkriva... i mogu reci nije lijepo. I nikome ne treba zadavati neke šamare, polušamare, niti ikakve destruktivne stvari. Da bi netko nešto naučio, ako pogriješi - treba naučiti iz toga svega - svoju nastalu bol iz toga koju si je sam stvorio - to ga najbrze nauči. Ne tvoj šamar ili polušamar - već njegov vlastiti. I tu se gradi ličnost - kad sam sebi mlatiš šamar ( ne doslovno ) i kažeš sam sebi - pa da, zato mi se to i dogodilo - što to nisam znao - a sad -ZNAM. I više si nikada zbog tog istog nećeš trebati opaliti šamar ( osim ak si glup ), jer si naučio lekciju. I cijeli život i onaj poslije njega i onaj poslije njega... itd - su samo - lekcije.

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 07, 2005 12:16 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mimi,

Koliko god se trudim, iz tvojih prijašnjih poruka ne vidim nikakvu vezu sa Gurđijevom. Na primjer:

Citat:
“ljudima na ovome sajtu treba jedan dobar figurativni vritnjak, i najmanje tri dobra šamara da se zbilja osvijeste”


Nadam se da ovo nema nikakve veze sa rozenkrojcerskom “doktrinom ascenzije”, odnosno, njihovom školom ‘prosvjetljenja’?!?

Neki tvrde da su elektro-šokovi mnogo efikasniji od batina a njihova prednost je i u tome što ih se čovjek ne sjeća kad dođe “sebi”, tako da mu ostane samo onaj ugrađeni – mentalni program?!

Međutim, nikako ne mogu da nađem odgovor na sljedeće pitanje: ako “čovjek napusti polako svoju ličnost”, a istovremeno je evidentno da se nije povezao sa istinskim ‘Ja’, odnosno, svojom dušom, (ili ezoterički rečeno, postao čovjekom br. 5) šta je to onda ostalo u njemu na osnovu čega on trenutno operiše i rasuđuje??!

Ako uzmemo za primjer stanja u kome se današnji čovjek nalazi, onu Parabolu o kočiji, šta će se dogoditi ako kočijaš (ličnost) “napusti polako” kočiju (tijelo)? Ko će da vozi? Ko će da traži gospodara (dušu) i nakon njegovog ‘pronalaska’ uputi se u za njega optimalnom pravcu? Sama kočija (tijelo), bili njeni točkovi podmazani mašću biljnog ili životinjskog porijekla, nije u stanju da se bez kočijaša koliko-toliko kontrolisano kreće putem.

Sada samo treba zamisliti da postoje i određeni entiteti koji se hrane konjima (emocije, osjećanja). Tako će njima biti u interesu da konji (kao dio čovjekovog bića) ostanu živi što je moguće duže a kočijaš ‘uspavan,’ odnosno, u stanju opšte konfuzije, tako da on ne može da vlada konjima na pravi način, niti da pronađe gospodara/istinsko ‘Ja’ ili dušu, koja je jedina u stanju da spasi kočiju, zajedno sa kočijašem i konjima.

Neko mora da vozi kočiju.

Sada se ponovo vraćamo na ono pitanje…ako kočijaš “polako napusti” svoju kočiju, ko ili šta će upravljati njome?

Ukoliko je ta kočija imala gospodara, da li će on u tom slučaju dići ruke od nje, jer on samo preko budnog kočijaša može uspostaviti kontrolu nad njom?!

Kako prepoznati kočiju koju je kočijaš napustio?

Da li se ona u tom slučaju smatra – praznom?

Da li može neko drugi zaposjesti upražnjeno mjesto kočijaša i preuzeti kontrolu nad kočijom?

Da li “onima koji jedu konje” odgovara da kočijaši napuste svoje kočije?!?

I na kraju, ukoliko im odgovara, da li se možda iz istih razloga upravo i promoviše to - “lagano napuštanje kočije od strane kočijaša”?

Pozdrav!

~***~

P.S: naravno, moramo imati na umu i onu staru istočnjaćku priču koju Uspenski pominje u knjizi U Potrazi za Čudesnim:

"Postoji jedna stara ruska priča koja govori o jednom veoma bogatom čarobnjaku koji je imao mnogo ovaca. Istovremeno ovaj čarobnjak je bio i jedno veoma škrto «stvorenje». Tako nije htio da plati drugima da mu čuvaju stado niti je htio da investira pare u ogradu kojom bi ogradio pašnjake gdje su pasle njegove ovce. Stalno se dešavalo da neka ovca odluta u šumu, upadne u neku jarugu itd. međutim najgore je bilo to što su ovce počele da bježe jer su shvatile da čarobnjaka jedino zanima njihovo meso, koža i vuna, a to im se naravno ni malo nije sviđalo.

Na kraju, čarobnjak se dosjetio.
On je hipnotisao svoje ovce a onda ih ubjedio da su one besmrtne i kako uopšte neće osjetiti kad im on bude gulio kožu, čak naprotiv, za njih će to biti jedno veoma prijatno iskustvo; ubjedio ih je i u to kako je on u stvari jedno veoma dobro “stvorenje” i da ih toliko voli da bi sve za njih učinio; i na kraju im je čak obećao i to da ukoliko im se nešto i desi – to se nikako neće dogoditi kad one misle da hoće i sigurno ne na onaj način na koji one misle da će se desiti, te je stoga najbolje, da one uopšte ni ne razmišljaju o tome. I ne samo to, čarobnjak je ubjedio ovce da one, u stvari, ni nisu ovce; tako je nekima od njih sugerisao da su lavovi, drugima da su orlovi, trećima da su ljudska bića a nekima, i da su čarobnjaci.

Nakon ovoga, sve njegove brige da će mu ovce pobjeći, jednostavno su nestale. One nikada više nisu bježale, jednostavno su mirno čekale trenutak - kad dođe njihov red da im čarobnjak odere kožu."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 07, 2005 12:44 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Jack,
kažeš 'to te otkriva' :shock: Ma šta mene ima tko otkrivati, šta me ima otkrivati netko drugi osim sama sebe.
Oprosti, ali nisam vidjela da sam se predstavila kao Budha, Isus ili prosvjetljena ličnost pa da me otkriješ: aha...on to nije! A to i tako ne možeš reći za nikoga ako sam nemaš svijest Budhe ili Isusa.

Da, svaka ličnost je egoistična pa ma kako bila izgrađena do vrhunca. Nema iznimke. Najviše što može spoznati jedna ličnost je da to spozna, istinski spozna, a ne samo da negdje pročita ili joj se kaže.

Naša ličnost je ono 'što nije naše'.

Problem je u tome što ja mogu kumunicirati s tobom samo onim što 'nije moje'...to se vidi iz našeg razgovora lako. Ali ono 'što jeste naše' možda isto komunicira na jednoj drugoj nama nepoznatoj razini, te naše 'prave ličnosti' su od istoga i ne mogu a da se ne slože jer jedino su one koje ZNAJU. 'Znam da ništa ne znam'. Koja ličnost do toga istinski dođe napravila je puno toga. Jer kako Gurđijev kaže: 'Ličnost je laž'.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 07, 2005 12:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jan 24, 2005 11:36 am
Postovi: 287
Lokacija: Zagreb
galaksija je napisao/la:
Međutim, nikako ne mogu da nađem odgovor na sljedeće pitanje: ako “čovjek napusti polako svoju ličnost”, a istovremeno je evidentno da se nije povezao sa istinskim ‘Ja’, odnosno, svojom dušom, (ili ezoterički rečeno, postao čovjekom br. 5) šta je to onda ostalo u njemu na osnovu čega on trenutno operiše i rasuđuje??!


Ne napušta se osobnost (ličnost) dok se ne poveže s novom dušom!
Ali se niti nova duša ne može razviti dok osobnost bjesomučno divlja uz bakanalije ovoga svijeta.

galaksija je napisao/la:
Ako uzmemo za primjer stanja u kome se današnji čovjek nalazi, onu Parabolu o kočiji, šta će se dogoditi ako kočijaš (ličnost) “napusti polako” kočiju (tijelo)? Ko će da vozi? Ko će da traži gospodara (dušu) i nakon njegovog ‘pronalaska’ uputi se u za njega optimalnom pravcu? Sama kočija (tijelo), bili njeni točkovi podmazani mašću biljnog ili životinjskog porijekla, nije u stanju da se bez kočijaša koliko-toliko kontrolisano kreće putem.


Ono što se treba dogoditi je da osobnost "promijeni gospodara".
Kroz eone je bila manipulirana od strane lažnih bogova, hranila ih i tako održavala na životu, i sad je vrijeme da potraži svog istinskog "gospodara" i njemu služi.
(Kažu da se Bog sakrio na mjestu gdje će ga čovjek najkasnije potražiti - u samom čovjeku!)

Dakle, pogledati u sebe i razobličiti lažnog gospodara (Hrkljuša) koji kočijašu (osobnosti) govori da kočiju (tijelo) vodi u propast. Izbaciti van uzurpatora i voziti dalje istinskog gospodara (božanski princip u sebi) k istinskom cilju (smislu) naše egzistencije!

U praksi to znači da kad god želimo nešto uraditi, trebamo obratiti pažnju na to tko ili što nas na to tjera. Obratiti pažnju na naša djela, osjećaje i misli!
Poput nepristranog promatrača!
A podivljala osobnost ne može biti nepristrana!

To je gnostički princip.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 07, 2005 1:22 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
galaksija,
Kakva ti je to rozenkrojcerska doktrina ascenzije? :?:

Svatko, ma došao on i kod najpravijeg 'čarobnjaka' ako se uhvati za autoritet toga čarobnjaka neće daleko dogurati.
A kako god okrenemo ti se ipak ne možeš izvući bez 'čarobnjaka'. Pomagala tebi u tome neka škola ili ne. Čarobnjak nije vezan za neku školu. Ali ti možeš naučiti neke stvari i bez da ideš u školu ali će ti u školi uvijek biti lakše, naravno to ovisi od osobe do osobe, ja govorim o većini.

A što misliš zašto si ti otvorio ovaj sajt? I ovaj sajt je na neki naičn mala škola jer i sam uviđaš da čovjek sam, sa tom sitnom iskricom u sebi malo šta može napraviti. I zato tražiš druge iskre da bi se možda nekako uspjele rasplamsati.

Ni jedna prava škola neće biti ničiji dušebrižnik. Niti pisati zadaće za đake. Đaci moraju sve SAMI, inače nema napretka. Inače si 'Martin u Zagreb- Martin iz Zagreba' .

A taj vritnjak ti ja ni ne mogu dati ako ga ne daš sama sebi. O, i ja još trebam i vritnjaka i šamara. U biti nitko ti i ne može dati šamar takve vrste ako ga ne daš sam sebi.

I ne vezujte se za moju ličnost, ona je samo laž kao i vaša...i naravno da ćete joj moći naći zamjerke...upravo onako kao što će te joj naći vrline.


Čarobnjak je onaj koji pridržava tu našu istinsku ličnost dok ne prohoda. Baš kao što roditelji pridržavaju djecu. Netko nikad ne sretne tog čarobnjaka, netko drugi i ne zna da ga je sreo.

E, ali tiru-riru-tiru-riru....što ako je čarobnjak lažan :shock: Strah, strah samo strah...čarobnjak je ipak sumnjiv lik...bolje da ja pođem sam...i kolo vrteći se ne prestaje...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 07, 2005 1:56 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mimi je napisao/la:
Čarobnjak je onaj koji pridržava tu našu istinsku ličnost dok ne prohoda. Baš kao što roditelji pridržavaju djecu. Netko nikad ne sretne tog čarobnjaka, netko drugi i ne zna da ga je sreo.



?!?

Interesantan način percepcije i zaključivanja!

Ja bih prije rekao da oni koji su još uvijek u stanju da razmišljaju “svojom glavom” iz gornje priče kao i drugih tekstova sa ovog vebsajta mogu jasno da zaključe da je ovdje čarobnjak “onaj koji jede konje”.

Međutim, problem je u tome što ga hipnotisan čovjek ne može vidjeti, ili ukoliko je svjestan njegovog prisustva, onda ga poredi čak i sa svojim “roditeljem”!?!

Da li je to posljedica same hipnoze ili auto-trankvilizacije?

Dokle???

Pa, valjda je to jasno, sve dok njegova vlastita koža ne dođe na red.

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet apr 07, 2005 2:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
:D

Ma galaksija, ja mislim na čarobnjaka iz 'Osokina' :)

To dokazuje da ima čarobnjaka raznih ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 1206 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 61  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 9 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz