Sada je: sub apr 27, 2024 1:44 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 11:47 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto nov 09, 2004 3:20 pm
Postovi: 235
Citat:
Sigurno su mnogi od vas citali "moc podsvesti",Jozeph Murphy,znate ona crvena knjiga sa crtezom lavirinta na prednjoj strani,zanimljiva knjizica,nista epohalno,ali da vam pravo kazem,ta knjiga su za mene bila vrata ka svemu ostalom. Mozda je ta knjiga za mene bila "activation code",hehehe/


Mogu ti reći da je i kod mene bila slična situacija. Iako mi je ta knjiga sada...da ne kažem -bezveze.

Kad sam došla do uvida da baš sve mogu ostvariti i materijalizirati svojim mislima i pomoću podsvjesti , jednog dana pojavilo mi se pitanje o tome što će mi sve to. I došla sam do zaključka da sve to uopće ne zadovoljava moje najdublje biće.

Ali ono aktivirano u meni je nastavilo tražiti i to me dovelo do mnogo dubljih uvida.

Od nekud se mora početi :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 15, 2005 4:38 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Mimi je napisao/la:
Mogu ti reći da je i kod mene bila slična situacija. Iako mi je ta knjiga sada...da ne kažem -bezveze.

Kad sam došla do uvida da baš sve mogu ostvariti i materijalizirati svojim mislima i pomoću podsvjesti , jednog dana pojavilo mi se pitanje o tome što će mi sve to. I došla sam do zaključka da sve to uopće ne zadovoljava moje najdublje biće.

Ali ono aktivirano u meni je nastavilo tražiti i to me dovelo do mnogo dubljih uvida.

Od nekud se mora početi :wink:


Ej totalo si u pravu. Ta knjiga nije nista narocito,slazem se.

Citala sam posle te knjige "Kreativna Vizuelizacija",i ta zena koja je to pisala je opisivala kako je jedno vreme i ona sve ostvarivala sta je zelela,a onda joj je to dosadilo da radi pa je prestala. Sad je potpuno razumem. Svaki put kada nesto zelim da ostvarim,ajmo jovo nanovo,ponovo trosenje enegrije i napor da se to ostvari. I mene to pocinje da ne zadovoljava,mada moram da priznam mi je puno pomoglo u odredjenim situacijama. Hocu da kazem,ovo je sjajno pod uslovom da pravilno formulises afirmaciju. Ako zatrazis "da budes srecan",zar to nije dovoljno da se onda sve stvari oko tebe uklope tako da ti zaista pocnes da uzivas u zivotu. Pri tome ne mislim na materijalne stvari,naravno.

Slazem se da je knjiga sjajna za pocetak. Vazno je shvatiti da je sve u nasim mozgovima i da sve odatle polazi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 05, 2006 1:17 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 05, 2006 11:34 am
Postovi: 41
Lokacija: deep in your mind
evo ovako...u zadnje vrime mi se cudne stvari desavaju...sve sto zamislim, o cemu intenzivno razmisljam, to se i ostvari...nije mi jasno kako se to dogadja ali je..to nikad prije nije bilo tako...nista mi nije jasno help!!

_________________
it is nice to be important, but it is more important to be nice.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 05, 2006 3:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Ehehehe,
pa to ti je ono o cemu razgovaramo. A tebi izgleda vizuelizacija odlicno polazi od ruke.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 05, 2006 6:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Mislim da ta nazovi moć podsvijesti nije ništa drugo do ličenje one prave, istinske snage i moći koju mi, tj. naša duša ima kad je nesputana materijalnim okovima, kontrolnim sistemima i raznim realitetima.
E da, tu se sjajno uklapa moj potpis. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 05, 2006 10:20 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
evo ovako...u zadnje vrime mi se cudne stvari desavaju...sve sto zamislim, o cemu intenzivno razmisljam, to se i ostvari...nije mi jasno kako se to dogadja ali je..to nikad prije nije bilo tako...nista mi nije jasno help!!


Pa, tako i funkcionira svijet oko nas! I oduvijek je funkcionirao - ma koliko se to god možda tako nekada ne čini. Fokusiranjem naše svijesti usmjeravamo svoj životni tok!

Dakle, postao si svjesniji!!! Čestitam! Tako će ti i biti u 4. denzitetu. =D>

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 19, 2006 12:08 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri jan 18, 2006 11:55 pm
Postovi: 10
Ja sam jedno vreme praktikovala autosugestiju,videla sam da su rezultati poceli da se ocituju relativno kratko vreme.Ali sam prestala sa tim nakon jednog iskustva.Naime pocelo je tako kad sam se jedne veceri nesto iznervirala(ne secam se tacno zbog cega),znam da sam bila razocaran i bas u down-u.Ne secam se tacno sta sam sebi govorla kakvu poruku,ali znam da sam vizuelizovala dve mene da tako kazem,jedna je bila ja iz detinjstva -uplaseno dete zeljno ljubavi- a druga sam bila ja sada.Tako nekako ...ne mogu sad bas precizno da se setim svih detalja.Uglavnom dok je sadasnja ja tesila mene iz detinjstva desila se uzasna stvar.Odjednom bez moje kontrole u glavi sam 'videla' kako sadasnja ja zabija noz onoj ja u vrat!!! :shock: I posle toga sam se uzasno prepala i prestala.Sta mislite o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 19, 2006 1:51 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Dobrodošla, LovelyAlien!

Hvala na tvom iskustvu.

Događaj vjerojatno ima neko simbolično značenje za samu tebe. Možda imaš neke konflikte unutar sebe sa svojom "prošlošću", pa se manifestira kao brutalan čin na "dječje" ti. Ali, pravo značenje će biti ionako tebi samoj dostupno. Možda regresijom rješiš ovo pitanje. Pročitaj u temi o hipnozi i regresiji.

http://www.galaksija.com/forum/viewtopic.php?t=91

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jan 16, 2008 10:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Pozz
"Moc podsvesti " se kod mene kotira vrlo visoko, mada je moja najomiljenija knjiga " Budjenje" Antoni de Melo...
Sa citanjem knjiga ovakvog tipa sam pocela pre nekih 7 godina i moram da priznam da se moj zivot drasticno promenio...
Imala sam jako tesko detinjstvo, puno nerazumevanja, puno fiziskog nasilja ... kada sam pocela da se otvaram za nove ideje i zivotne situacije su pocele da se menjaju na bolje, kako sam psihicki i duhovno jacala tako je sve dobijalo smisla...
Na svom licnom primeru sam dokazala da vera u sebe, pozitivne afirmacije, vizualizacija , zaista pomazu ....sada posle 7 god. moj zivot je ispunjen ljubavlju,razumevanjem ...puno sam vedrija, svesna da idem dobrim putem....

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 17, 2008 12:01 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Pozdrav, Fairy! I dobrodosla!

I meni se knjiga veoma dopala. U stvari obe :wink:

Evo jedne teme koja bi te mozda zanimala:
http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... ght=lipton


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 19, 2008 8:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon dec 10, 2007 5:32 pm
Postovi: 321
Hvala Arja, tekst je super i samo potvrdjuje da ako budes dosta radio na svom licnom razvoju , dobri rezultarti ce neizostavno doci...nije sve u genima :P ....

_________________
- Fortes fortuna adiuvat. - Sreća prati hrabre.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri jul 09, 2008 7:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 16, 2008 2:31 pm
Postovi: 203
Lokacija: Bosna
Zna li neko gdje se moze skinuti knjiga moc podsvjesti?

_________________
Bogatstvo je kvaliteta Postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 14, 2008 10:55 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon dec 17, 2007 10:55 pm
Postovi: 73
Moc podsvesti je moc nekog veceg ja kog jako malo kontrolisemo i koji se javlja sasvim nezavisno od nas.Naravno sve sto neko moze da zamisli moze da ostvari i vise od toga jer mi ne mozemo da zamislimo sigurno ni 0.1% naseg realiteta a da ne govorim o realitetima kojih ima beskonacno mnogo.Medjutim to ne znaci da se sve moze ostvariti i u 3D jer idemo ka napred i sve vise kontrolisemo sami sebe i pravimo svoju igru i krug.Ponavljanje je majka ubedjivanja pa je to i najbolji nacin da nesto uradimo,bar do sada se to pokazalo znamo za lazne iskaze medija i citave propagande...

_________________
ako laze koza ne laze rog


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon jul 14, 2008 3:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Mislim da se u dole navedenoj knjizi nalazi i znanstveno objašnjenje tog fenomena.

Lynne je i u ovoj knjizi kao i u "Polju", pokazala da u ljudima postoji potencijali kojih nisu svjesni. I kad bi ljudi naučili kontrolirati energiju svojih misli, gdje bi im bio kraj…

Citat:
Lynne McTaggart - "Eksperiment namjere"

Stvarnost je nedovršena.

Ormar, stol, zrak, automobil – sve što vidimo oko sebe na temeljnoj je razini sastavljeno od mnoštva subatomskih estica koje cijelo vrijeme nastaju i nestaju ni iz čega – iz polja. Isto vrijedi za naša tijela, mozak, oči. A ipak – tim očima i mozgom koje na okupu drži tako sumnjiv mehanizam kao što je stvaranje i nestajanje milijardi čestica, vidimo predmete koje na okupu također drži taj isti mehanizam. To je već jedna druga priča, priča o holografskom svemiru ili još neka treća ili četvrta priča. Mnoštvo je interpretacija svijeta oko nas i svaka smatra da je pretplaćena na to da bude u pravu.

Ono što ima veze s knjigom „Eksperiment namjere“, jest odgovor na pitanje koje proizlazi iz gornje rečenice. Ako je stvarnost stalno nedovršena – tko ili što je dovršava?

Odgovor koji nudi ova knjiga jest: namjera.

Da je misao energija – koju najčešće puštamo nekontroliranu – danas nije nova misao. Isto vrijedi i za namjeru. Pritom se misli na pravu, dubinsku, istinsku namjeru izraženu s vjerom i uvjerenjem u ishod. Nikako na neku površinsku „think-pink“ filozofiju, koja nalikuje tankom pokrovu leda iznad kilometara divljeg oceana.

Ljudima sklonim mističnom ili intuitivnom promišljanju svijeta, to je oduvijek bila lako prihvatljiva činjenica. Njihova namjera je ta koja oblikuje svijet. Svijet je onakav kakvim ga sami vide. I slično. No, to je bilo skoro nemoguće znanstveno dokazati, jer je skoro nemoguće postići ponovljivost ili objektivnost promatranja kod takvih složenih i suptilnih pojava kao što je svakodnevni život.

I tako stižemo na još jedno pitanje: Je li moć namjere danas moguće znanstveno dokazati?

Odgovor je: da.

http://misakvecernji.blog.hr/2008/03/1624405673/eksperiment-namjere.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 30, 2008 1:22 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Ispricat cu vam moje iskustvo.

2004-te sam naletjela na stranicu tzv Skole uskrsnuca (http://www.calltoascend.org/index.htm) i od njih sam naucila da je bitno "postaviti namjeru" za nesto i stvar je rijesena.
Kako sam tada htjela upoznati ljubav svog zivota i otici zivjeti "tamo gdje sve podrzava moje uskrsnuce u ovoj inkarnaciji" :) ja sam redovito izgovarala tu namjeru. Nije proslo niti mjesec dana i upoznala sam onoga koji ce postati moj muz... a sve bas preko cudnih "koincidencija" ...
Bila sam uvjerena da je to odgovor Svemira na moju namjeru i promijenila zivot za 180, iako je bilo upozoravajucih stvari... i nije sve bilo idealno, pa cak ni u temelju (a barem u temelju mora biti).

Pocela sam sumnjati u svoj izbor, i tada sam na netu naletjela na Kasiopejske skripte... i pocela ih citati sa zanimanjem... i onda sam na jednom mjestu u Valovima procitala da sinhroniciteti NISU uvijek pozitivna stvar i da kada sve ide kao da netko odozgo vodi i blagosilja, da u to zapravo treba sumnjati! (jer mogu biti ovi sta nam sisu energiju)
Ujedno sam na vlastitoj kozi shvatila i duboku opravdanost onoga "Pazi sta zelis - moglo bi ti se ispuniti"....

Ukratko, taj se brak raspao, nemam pojma cemu mi je to iskustvo sluzilo, jos uvijek mi se cini kao da je bio cisti gubitak vremena, osim sto sam shvatila da je postavljanje namjera dvosjekli mac... i vise ih ne postavljam...
To bi bilo ono sto je Laura pisala da kad nesto ide odozdo tj od nas, da bi djelovalo na ono gore - tipa molitve, razne tehnike i vizualizacije za ostvarenje zelja, i to obicno sebicnih i neprociscenih zelja - da je to LOSE... i da zapravo trebamo postati posuda da bismo PRIMILI ono sto nas vlastiti Arhetip ima za nas, da bi se njegova energija izrazila kroz nas... jer mi nismo ti koji biramo ... nego smo izabrani.

Ovo sam sve pisala po sjecanju, tako da vecina termina mozda ne odgovara onima koji su koristeni u Spisima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 30, 2008 8:48 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 22, 2008 10:12 pm
Postovi: 290
Lokacija: zg
charleston do tog zakljucka sam i ja nedavno dosla... da je cilj zapravo da se rijesis svih "zelja" a ne da ih prizivas... i tad ces se oslobodit od matrixa. Problem je sto se tudja namjera petlja i u tvoju volju, pa i ti postanes lutka za igranje. Jos nisam nasla rijesenje za taj problem. Kao ni problematiku egzistencije. Mozda ipak prepustanje u svim pogledima, pa makar i umro :mrgreen:

bas mi je ljepo u zadnje vrijeme, sve vise ljudi ima koji znaju nesta :mrgreen: pa se ne osjecam totalno sama u svemu

TNX na podjeli iskustva!

_________________
proročanstvo Izaije glasi: Slušat ćete, a nećete ipak razumjeti, vidjet ćete, a nećete ipak vidjeti.***
Kuvajt: " ljudi seru drugima zbog vlastitih kompleksa, to je prava istina"***


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 30, 2008 2:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
sjemenka je napisao/la:
Jos nisam nasla rijesenje za taj problem. Kao ni problematiku egzistencije. Mozda ipak prepustanje u svim pogledima, pa makar i umro :mrgreen:


Sad si me podsjetila na onog tipa (Indijca) koji je napisao MISAO JE NAS NEPRIJATELJ (The Thought is Our Enemy) - gdje obrazlaze kako nam misli nicemu ne sluze i da samo koce i ometaju prirodno izrazavanje - impulse, potrebe, itd ...
On se osobno nakon duge neuspjesne potrage za Smislom odlucio ostaviti toga i naprosto zivjeti i ne misliti (osim najosnovnijeg) .... I dogodile su mu se neke tjelesne promjene koje doktori nisu znali objasniti, mislim da je neko vrijeme i pokazivao osobine androgina?! ne sjecam se...
No on mi je primjer za nekoga tko se "totalno prepustio"... :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned nov 30, 2008 4:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
charleston je napisao/la:
Ispricat cu vam moje iskustvo.

2004-te sam naletjela na stranicu tzv Skole uskrsnuca (http://www.calltoascend.org/index.htm) i od njih sam naucila da je bitno "postaviti namjeru" za nesto i stvar je rijesena.
Kako sam tada htjela upoznati ljubav svog zivota i otici zivjeti "tamo gdje sve podrzava moje uskrsnuce u ovoj inkarnaciji" :) ja sam redovito izgovarala tu namjeru. Nije proslo niti mjesec dana i upoznala sam onoga koji ce postati moj muz... a sve bas preko cudnih "koincidencija" ...
Bila sam uvjerena da je to odgovor Svemira na moju namjeru i promijenila zivot za 180, iako je bilo upozoravajucih stvari... i nije sve bilo idealno, pa cak ni u temelju (a barem u temelju mora biti).

charleston, =D> :D
dobrodoshla,i hvala na podeljenom iskustvu
da,nishta bez temelja,dzaba i najlepshi prozori,a tek predivni ramovi,mmmm.....,i bljeshteca satelitska antena na krovu,sve je to dzaba i brzo potone u zivo blato ako temelji nisu pravi,i ako se josh ni ne zna shta i kako je pravi temelj uopshte moguce napraviti

Citat:
Pocela sam sumnjati u svoj izbor, i tada sam na netu naletjela na Kasiopejske skripte... i pocela ih citati sa zanimanjem... i onda sam na jednom mjestu u Valovima procitala da sinhroniciteti NISU uvijek pozitivna stvar i da kada sve ide kao da netko odozgo vodi i blagosilja, da u to zapravo treba sumnjati! (jer mogu biti ovi sta nam sisu energiju)

da,u ovoj igri je uvek vishe muckova nego zdravih ja-ja :wink:
i laznih znakova ima toliko mozda upravo zato da se i ta lekcija konachno nauchi,da postoje i lazni znakovi, a kasnije i kako razlikovati prave od laznih :wink:

Citat:
Ujedno sam na vlastitoj kozi shvatila i duboku opravdanost onoga "Pazi sta zelis - moglo bi ti se ispuniti"....

ne kazu dzaba ljudi da je najgora kletva ona ciganska:
"dabogda ti se sve zelje ispunile" :twisted:
gora i od one jevrejske:
"da imash,pa da nemash" :twisted:
zanimljivo je
da se stepen ostvarljivosti nameravanjem povecava sa odgovornoshcu,i obratno
a josh zanimljivije
da povecanje odgovornosti vodi
oslobadjanju od zelja :D
svakako,ovo se odnosi na individue koje su to skontale i taj put oslobadjanja od zelja i poshtovanja slobodne volje odabrale
o onim drugima ne vredi ovde ni prichati,imaju opru,pa nek' gledaju i stvaraju ferarije i ostalo. :twisted:
Citat:
Ukratko, taj se brak raspao, nemam pojma cemu mi je to iskustvo sluzilo, jos uvijek mi se cini kao da je bio cisti gubitak vremena, osim sto sam shvatila da je postavljanje namjera dvosjekli mac... i vise ih ne postavljam...

mozda ti se to tako chini sada,
meni se chini da nijedno iskustvo nije uzaludno,i da se svako iskustvo deshava jer nosi lekcije dogovorene za nauchiti,mozda sa ove tachke gledishta gde se stvari veshtachki dele na "dobre" i "loshe" to je teshko ili gotovo nemoguce za uvideti ,ali ,jednog dana,ko zna...
eto vec si iz tog "chistog gubitka vremena" neshto i shvatila i to znanje primenila/primenjujesh:
"...osim sto sam shvatila da je postavljanje namjera dvosjekli mac... i vise ih ne postavljam... "
btw,vreme ne postoji,pa tako i izgubljeno vreme :wink: :mrgreen:
POzdrav
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 38 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 53 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz