Sada je: sub apr 27, 2024 8:36 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto dec 02, 2008 8:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Om je napisao/la:
Ovo što je prezentirano, visoko razvijena svijest provede u dijeliću sekunde skoro prema svakom čulnom utisku automacki preko viših centara, i time ima izbor reagovanja.
To u prevodu znači da ona kontroliše svoju sudbinu, jer ne dozvoljava da ,,A,, i ,,B,, uticaji dopru do nje. U stvari ti uticaji dobijaju to značenje kroz reakciju primaoca. Ovdje se ne negira postojanje sudbine, već se ukazuje na kontrolu negativnih uticaja koji se uobičajeno nazivaju (teškom) sudbinom. Na tom nivou svijesti postoji ,,prag,, preko kojeg se može uticati jednim dijelom na promjenu svoje sudbine.


Reformulirat cu:
Kontrolom vlastitih reakcija na A i B utjecaje koji se najcesce dozivljavaju kao teska sudbina - odnosno odbijanjem da se pati radi tih utjecaja (jer navedeno je malo dalje da je automatska reakcija patnja, i to lazne licnosti, jer ona vise drzi do svog (navodno napadnutog) "integriteta" nego do sadrzaja o kome se raspravlja, odnosno potrage za Istinom) - licnost moze promijeniti vlastitu sudbinu. Da li je to ono sto je autor htio iznijeti kao informaciju?

(Da li ovo znaci i to da kada se postigne "visoko razvijena svijest" covjek vise apsolutno ne drzi do sebe, so to speak, jer je otkrio da ono sto "ne da na sebe" pod izgovorom da "sebe cijeni" moze biti samo "lazna licnost"? Tzv samopostovanje kod visoko razvijene svijesti vjerojatno i dalje postoji, ali vjerojatno u visoko razvijenom obliku;-))

(I jos: Nije li razum tj inteligencija osnovni alat za dosezanje vise svijesti, jer covjek napreduje samo tako sto umom shvaca odredjene stvari ? ako je tako, ne bi li razum kao takav trebalo poticati i cijeniti cak i ako se on jos uvijek nalazi u domeni "lazne licnosti" i ako se ona jedina njime sluzi? jer to je onaj isti koji jedini moze razotkriti to "lazno"... ako mu je to, naravno, cilj)

Ja volim vjerovati da postoje i sudbine koje nisu teske. Da postoje ljudi
koji su - kako se to kaze - miljenici Sudbine... Oni ne moraju nista kontrolirati, ne moraju biti stalno na oprezu, i mogu se prepustiti zbivanjima u djecjoj vjeri da ce sve na kraju ispasti dobro. Ta vjera na kraju biva opravdana tako sto prizove u zivot ocekivano iskustvo.. Znamo da je promjena Centra za vjerovanje u osnovi istinske promjene Svega. Hmm, barem ja tako mislim. Svakako, vjerujem da jest, na osnovu vlastitih iskustava, kao i tudjih izvjestaja i zakljucaka.

Po uzoru na francuske polemike koji zavrsavaju svaku diskusiju otvaranjem nove problematike (zato sto su brbljavi i nikad im dosta diskutiranja :wink: ) tako bih i ja primijetila (i ja sam brbljava i nikad mi dosta diskutiranja) da bi se ovdje moglo otvoriti novo zanimljivo pitanje a povezano sa pitanjem Sudbine:
Da li covjek MOZE IZABRATI u sto ce vjerovati?
Odnosno, da li njegova prijasnja iskustva (iz prijasnjih ili paralelnih zivota, ili iskustava njegovih predaka) odredjuju u sto on moze a u sto ne vjerovati - ili je zaista dovoljno, mimo zdravog razuma, hladnokrvno odluciti u sto se zeli vjerovati i to nastojati utisnuti u podsvijest autosugestijama, vizualizacijama, namjerama, i drugim tehnikama?
Mozda bi ovo posljednje moglo biti validno, jer poznato je da se i psiha moze promijeniti ako se djeluje (npr lijekovima) na organsko, dakle promjenu je teoretski moguce sprovesti pocevsi sa oba kraja...?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 03, 2008 5:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Citat:
Charleston:
Da li covjek MOZE IZABRATI u sto ce vjerovati?
Odnosno, da li njegova prijasnja iskustva (iz prijasnjih ili paralelnih zivota, ili iskustava njegovih predaka) odredjuju u sto on moze a u sto ne vjerovati - ili je zaista dovoljno, mimo zdravog razuma, hladnokrvno odluciti u sto se zeli vjerovati i to nastojati utisnuti u podsvijest autosugestijama, vizualizacijama, namjerama, i drugim tehnikama?
Mozda bi ovo posljednje moglo biti validno, jer poznato je da se i psiha moze promijeniti ako se djeluje (npr lijekovima) na organsko, dakle promjenu je teoretski moguce sprovesti pocevsi sa oba kraja...?


Ovo je ajmo reć' kontradiktorno. Mimo zdravog razuma i hladnokrvno odlučiti u što želi vjerovati?

Kako to misliš da netko može nešto odlučiti mimo zdravog razuma?
Ako netko hladnokrvno odlučuje o bilo čemu onda koristi razum. Ali ako hladnokrvno uzima halucogena sredstva za promjenu uvjerenja onda je nerazuman. Lud.

Normalan čovjek uvijek može preispitati svoja uvjerenja, ukoliko to želi.
Čovjek po rođenju dobiva uz ime i vjeru, a ne iz "prijašnjih iskustava".
Odrastanjem, kroz odgoj i obrazovanje, a uz ime i vjeru formira se svjetonazor. A u tome i je problem.
Jer ako netko želi promijeniti vjerovanje, onda mora mijenjati gotovo cijeli svjetonazor. A to baš i nije lako.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 03, 2008 6:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
zlatko je napisao/la:
Kako to misliš da netko može nešto odlučiti mimo zdravog razuma?
Ako netko hladnokrvno odlučuje o bilo čemu onda koristi razum. Ali ako hladnokrvno uzima halucogena sredstva za promjenu uvjerenja onda je nerazuman. Lud.


Vjera o kojoj ja pricam je vjera u najopcenitijem smislu, odnosno sto netko vjeruje da je u njegovom zivotu, ili opcenito u zivotu, moguce a sto ne (dakle ne govorim o religiji, ni o stavovima ni o principima). To je npr vjera u to da ce se dogoditi nesto sto prizeljkujes, ili vjera da je neka prica ili teorija na koju naletis istinita ili ne. Osobno prihvacanje necega.

Odluciti "mimo zdravog razuma" bi naprimjer bilo povjerovati u dobar ishod zivotno vazne stvari (npr da ces ozdraviti od neke teske bolesti), jer jasno ti je da ako vjerujes vece su sanse da zaista bude tako i volio bi vjerovati cisto radi povecanja sansi, ali ti zdrav razum i citavo tvoje iskustvo govore da nece biti tako (iskustvo bi npr bilo da je od te iste bolesti umrlo vec troje iz tvoje obitelji) dakle usprkos zelji da vjerujes, ti zapravo u srcu ne mozes vjerovati.

zlatko je napisao/la:
Normalan čovjek uvijek može preispitati svoja uvjerenja, ukoliko to želi.
Čovjek po rođenju dobiva uz ime i vjeru, a ne iz "prijašnjih iskustava".
Odrastanjem, kroz odgoj i obrazovanje, a uz ime i vjeru formira se svjetonazor. A u tome i je problem.
Jer ako netko želi promijeniti vjerovanje, onda mora mijenjati gotovo cijeli svjetonazor. A to baš i nije lako.

E, sad ja tebe ne razumijem.
Kakvu vjeru covjek dobija rodjenjem?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 03, 2008 10:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 6:55 pm
Postovi: 190
Lokacija: Rijeka-istok
Ako pažljivo pročitaš ni ja ne govorim o vjeri, nego uvjerenju tj. svjetonazoru.

A to što misliš da bi se moglo dogoditi nešto što želiš, možda bi, a možda ne.
Frekvencija želje/namjere bi se trebala podudarati sa frek. željenog.
Ako nema podudarnosti frek. onda efekt može biti suprotan. Malo je tko to u stanju ostvariti.

Citat:
charleston:
E, sad ja tebe ne razumijem.
Kakvu vjeru covjek dobija rodjenjem?


Kako kakvu? Pa vjeru/religiju svojih roditelja. Predaka. To je kondicioniranje od strane države i religije.

Novorođenčetu se da ime, upiše se u dokumente spol, nacionalnost, vjeroispovijest, rođeno u braku ili ne i ostale stvari.
I onda ga se dalje trenira kroz život da bude ono što sistem želi.
Da bude dio sistema. Timski igrač.
Sad se i u vrtiće uvodi vjeronauk. U osnovnim školama je već odavno.

Sistem proizvodi onakve ljude, kakvi trebaju sistemu. A ljudi vole misliti
da je to sudbina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 03, 2008 11:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Ma, sudbina je samo naziv za ono sto ne mozes izbjeci :)
(Ili ne vidis kako bi izbjegao)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto jan 20, 2009 9:13 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
"Sudbina postoji,ali postoji i naša akcija,spremnost i nespremnost,dobra i loša volja.
Nije nam sudbina kriva baš za sve.
Ona nam postavlja prepreke,ali nam nudi i prednosti kojima možemo savladati te prepreke"
Sila Vatra


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 22, 2009 8:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Citat:
ps.pojavio mi se jedan mali "problem" pa bih tražio vašu pomoč.
Naime u ovoj knjizi postoje i fotografije određenih vježbi iz plesa Vatre ali je moje znanje o mogućnostima stavljanja istih u post ograničeno (pokušao sam na isti način kao sa tekstom ("kopipejst") ali ,pa ako ću nastavljati sa cijelom pričom (što ovisi o interesu i ,naravno,pravilima foruma) molio bih nekog da mi objasni KAKO???

evo ovde imash detaljna uputstva kako staviti slike na forum
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=810
:wink:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 22, 2009 9:39 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
nat je napisao/la:
Citat:
ps.pojavio mi se jedan mali "problem" pa bih tražio vašu pomoč.
Naime u ovoj knjizi postoje i fotografije određenih vježbi iz plesa Vatre ali je moje znanje o mogućnostima stavljanja istih u post ograničeno (pokušao sam na isti način kao sa tekstom ("kopipejst") ali ,pa ako ću nastavljati sa cijelom pričom (što ovisi o interesu i ,naravno,pravilima foruma) molio bih nekog da mi objasni KAKO???

evo ovde imash detaljna uputstva kako staviti slike na forum
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=810
:wink:
:love3:


Hvala,nat!
Pokušao sam (stvarno sam se trudio) al bit će da se ipak premalo kužim u sve to.:oops:
Knjiga je u Wordu,a fotka je samo jedna od stranica i nikak nemrem izdvojiti tu stranicu(fotku) da bi je poslao ili na imageshack ili na fotobucket :dontknow:
ps.brijem da bi je trebao izdvojiti nekak iz knjige u neki novi file,ali s obzirom da se aktivno služim "kompjuterom" cca 3 mjeseca to mi je već fakat
#-o
svejedno fala!

:blob:

NAUČIOOO!!!!(hvala još jednom nat)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 87 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz