Sada je: sub apr 27, 2024 7:35 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Sudbina
PostPostano: pon dec 12, 2005 3:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Da li je sve programirano ili imamo slobodu izbora?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 3:32 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Definitivno mislim da smo mi odgovorni za nas sudbinski put. Koliko god da nas drugi sprecavaju da napredujemo,mi i dalje imamo izbor,mozemo da izaberemo da napredujemo i da se borimo ili da prepustamo stvari slucaju. Ovde mi pada jedna stvar napamet. Kada biramo zivotni put kojim idemo,postoje ljudi koji mogu istovremeno da svoju energiju usmere u vise pravaca. Ja nisam od tih. Ja nikada nisam mogla da se usmerim na vise strana,i uvek sam resavala "jedno po jedno". I tada je sve najbolje funkcionisalo.

Cesto se pitam,da li ovo sto ja zelim u zivotu je nesto sto ja zaista zelim,ili sam programirana da to zelim?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 3:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Citat:
Cesto se pitam,da li ovo sto ja zelim u zivotu je nesto sto ja zaista zelim,ili sam programirana da to zelim?


U jednom topiku sam izneo svoje misljenje koje moze dotaci ovu temu. Sad cu ga kopirati, necu ga ispravljati neka bude takav kakav je tamo.



Citat:
hajde da pocnem od sveukupne materije, od samog Univerzuma.

Neka je sve pocelo velikim praskom kao sto to predvidjaju teorije i eksperimenti detektovanja pozadinskog zracenja. Vasiona je dakle stvorena u singularnosti, jedna mala tacka malih dimenzija ali beskonacno velike gustine, toplote, mase i jednog dana BUM. Veliki prasak, sirenje materije obrazovanje u manja jedinjenja... galaksije... zvezde... planete... Ja tu vidim jedan sistem koji se siri.

Predpostavicu da je univerzum jedan samoorganizovani slozeni sistem koje nema nikakvog tvorca niti bilo kakav drugi sistem koji utice na njega.

Ako bi neko sada vrsio pritisak na moju ideju time sto bi trazio Kreatora rekao bih da nije moguce da postoji iz razloga sto bi taj kreator, ako bi stvorio univerzum, morao da bude deo sistema koji je stvorio jer on direktno je uticao na njega i samim tim je deo tog sistema, a kao kreator morao bi da bude i izvan njega, sto je apsurdno da nesto moze biti i unutar i izvan istovremeno. Dakle i neki drugi spoljasnji sistem nebi mogao uticati na univerzum, jer bi samim tim morao biti sastavni deo univerzuma sto je opet isti apsurd, unutar i izvan. I u ostalom bio bi najveci apsurd da nesto moze da se stvori iz nicega i da nestane nigde.

Zakoni odrzanja mase i energije su na snazi. Materija i energija se ne mogu unistiti niti stvoriti iz bilo cega, moguce ih je samo transformisati iz jednog obila u drugi. Dakle Univerzum kao samoorganizovani sistem ima beskonacan broj mogucnosti da se obnavlja.

Ako bi imao konacan broj mogucnosti, te mogucnosti bi je jednom istrosile i on bi prestao da postoji i cak nebi mogao ni postojati ranije. Samoorganizovani sistem Univerzum, prelazi iz stanja uredjenosti u stanje ne uredjenosti ili haosa. Unutrasnjost sistema univerzuma ima 2 oblasti. Jedna je oblast sa strogim stepenom uredjenosti a druga je neuredjenost. Postoji nesto sto se zove dodirna linija tih oblasti. A prema matematickim teoremama u jednu liniju moze stati beskonacan broj tacaka. Te tacke cu kasnije pomenuti opet. Sad je bitna jos jedna stvar a to je faktor koji deluje u sistemu na sam sistem iznutra odnosno dinamika sistema.

Dinamika je pojam a ne sistem i ne Kreator. Prema drugom zakonu termodinamike, sa povecanjem vremena povecava se entropija sistema. Entropija je mera neuredjenosti sistema. Sama dinamika u direktnom odnosu je sa vremenom. Vreme ne moze da postoji izvan sistema, zapravo vreme je vezano za materiju i ne moze se ukinuti kao pojam niti se moze izolovati kao entitet. Kada samoorganizovani Univerzum dostigne kritican stepen entropije on pocinje da se sazima, da kolabira do tacke gde ce vrednost entropije biti u jednom trenutku ravna nuli. Univerzum se obnavlja haosom.

. Sto se ne moze reci i za coveka i ako ima slicno pocetno stanje. Univerzum je u pocetnom stanju embrijon koji se razvija vremenom i kao sto smo rekli vremenom mu raste entropija. Sama beba kada se rodi, predstavlja najuredjeniji zivi sistem koji vremenom gubi uredjenost zbog koje na kraju umire. Da, ljudi umiru po drugom principu termodinamike. U toku naseg zivota materija neprestano kruzi kroz organizam. Jedna celija koja u jednom trenutku ima neki odredjen polozaj u nekom od sledecih nece imati. Cak i celija je sistem sacinjen od nizih sistema. Bitno je reci da materija kruzi, da svakodnevno unosimo i materiju i energiju u organizam i da je takodje i izbacujemo.

. E sad recimo da je neko smislio nacin da zaustavi dinamiku organizma, morao bi znaci zaustaviti kretanje materije iz naseg organizma i u nas organizam a pri tome da mozemo da nastavimo da zivimo sto bi izgledalo kao da je covek perpetum mobile 2. vrste. Sistem u kom energija i materija samo kruze nema gubitaka niti prihoda. Pitanje je da li bi smo mogli reci tada da smo zivi. Da li bi imali mogucnost da se krecemo? O razvijanju nebi bilo ni reci. Cak ni u intelektualnom smislu jer nas mozak nebi moga da se razvija. Imali bi smo ogroman broj mozdanih celija praznih i spremnih za ucenje ali bez nacina da ucimo. Bolesno zar ne?

Jedino sto bi mogli tada jeste da trajemo u vecnost. Ali sta je tu svrha? Zaista je tu pravo pitanje da li smo zivi? Biologija je egzaktna nauka ali su naucnici su bili cini mi se previse subjektivni kada su definisali tu teoriju. ZIVOT JE SVE STO MOZE DA SE REPRODUKUJE DAKLE RADJA I UMIRE, DA SE HRANI I DISE I KRECE. Ne kazem da je pogresno ali tvrdim da nije potpuno tacno. Oni jednostavno nisu dopustili da definicija sadrzi neke ideoloske pojmove. Svest konkretno. Vatra na primer moze da se krece, hrani materijalom koji sagoreva, dise vazduh kojim gori, pali se i gas odnosno radja i umire kao i da se kopira dalje sagorevanjem, ali ona nije zivo bice. Zasto?

Zato sto nesadrzi elemenat zivota koji predstavlja onu sveukupnost vlastitih dozivljaja koje je u stanju da neposredno opazi i relativno jasno na odredjen nacin opise, a to je u stvari svest. Dakle vatra se samo gori po zakonima kojim zivot plamti ali to ne znaci da je vatra zivot. Jasno je nacelo determinizma da ako je A neki faktor, B je drugi faktor, A nije B cak i kad je A=B.

Gore sam napisao dve oblasti od kojih je Univerzum sacinjen. Oblast stroge uredjenosti i neuredjenosti. Oblast stroge uredjenosti svakodnevno osecamo svi. Tu oblasti danasnji covek naziva BOG. Bog je oblast velike besprekorne uredjenosti. No taj bog nije nista drugo nego skup svih zakonitosti bilo fizickih, bioloskih ili hemijskih koji vladaju univerzumom, kojim se materija i energija povinuju. Ti zakoni su ne promenjivi. Druga oblast koju sam pomenuo je oblast neuredjenosti.SATANA bi ekao nas narod.

Ta je oblast vise materijalna i promenjiva je u pogledu uredjenosti. Do nekle i ima smisla zasto bi to bila satana ako bi smrt smatrali nesto sto se protivi zivotu a zivot je dobro zar ne? Obe ove oblasti imaju istu sudbinu Univerzuma i njemu se pokoravaju. Dakle, priroda je determinisana to jest u napred odredjena u svakom segmentu prostorvremena, pisem zajedno prostorvremena jer je to jedna celina. Ali postoji jedna anomalija u tom determinizmu.

. To je ona linija dodira izmedju te dve oblasti. Za nju ne vaze principi determinizma niti bilo koji zakoni fizike ali je i sama kao takva, manifestacija svega navedenog. Priroda ima sudbinu jer je determinisana. Ali svest nema. Nema jer je nemoguce predvideti cak ni matematicki proracunati ponasanje. Cak i ako bi uzeli za pravo da usitnimo mozak i vadimo cesticu po cesticu i opisujemo diferencijalnim jednacinama opet nebismo bili u stanju postignuti nesto. Imali bi smo bezbroj jednacina koje treba da odredimo jer sam atom je nije ne deljiv sto je i dokazano. Mogli bi smo ga deliti u beskonacnost.

Samim tim imali bi smo beskonacno jednacina sa beskonacno mnogo promenljivih i beskonacno vremena bi nam trebalo da to odredimo. Ako malo logicki sagledamo situaciju, resavanje beskonacnosti je nemoguce. Cak i da je moguce to bi dokazalo da beskonacnost postoji i onda samim tim sudbina nebi postojala a samim tim ni sistem. Beskonacno i beskonacno u matematici su zabranjeni da se podvrgnu operacijam jer to nema nikakvog smisla. Recimo opet da sada ja gresim, i mi uspemo da izracunamo ponasanje coveka i odredimo time unapred njegovu buducnost, javlja se novi problem. Doci ce do narusavanja sistema. I buducnost sistema bi vodila uvek ka drugom izboru, to izgleda kao da sudbina pise samu sebe a zapravo negira svoje postojanje. Apsurdno zar ne? Znaci samo priroda ima sudbinu odredjenu, ziva bica nemaju. Ako bi zamislili samo kako bi izgledalo da mene osude za pljacku banke ili ubistvo a da je moje ponasanje posledica fizickih zakona. Moga bih ona slobodno da se branim da to nisam svesno uradio da su po sredni neke druge sile i da se branim recimo teorijom relativiteta ili zakonom o odrzanju mase, energije, impulsa...
Onog ko smatra da ljudi imaju odredjenu sudbinu, slobodno nateraj da zazmuri i predje preko auto puta. Prema tom njegovom stavu, gledao ili ne gledao ishod prelaska preko ulice bice uvek isti zar ne? Pitanje odredjivanja sudbine coveka slicno je pitanju kako kuvene spagete postaviti da stoje uspravno?
Definisimo sad svest kao jedan apsolutno uredjen ideoloski sistem. Svaka osoba na svetu svoj sistem svesti organizuje sama u zavisnosti od svojih sposobnosti. Organizujemo ga prema potrebama sistema da bi bio zadovoljen. Takodje u nekoj meri postoji voluntarizam, primat volje nad razumom. Odredjeni sistemi svesti su jedinstveni za sebe kao i sama licnost covek. Ali mogu biti kompatabilni jedni sa drugima. Naravno postoje sistemi koji ne mogu da ili u maloj meri su kompatabilni sa drugim sistemima. Kao sto postoje sistemi svesti koji mugu da budu kompatabilni svim sistemima a pri tom da ne lice ni na jedan.

To je sto se tice neke ravnoteze i svesti. Razlog iz kog sam se namucio da ovo napisem je to sto poricem postojanje karme sto se moze i primetiti iz svega ovoga. Naravno da ce vecina koja ovo cita biti protiv ovoga, ali, dajte mi samo jednom za pravo i izostavite karmu iz svega i recite, gde je ravnoteza u tom svetu koji postoji, u odnosu nas i lizarda?


Sad, nemoj da se obazires na fiziku, cisto posmatraj to sa logicke strane. Sta mislis?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 1:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Vjerujem da su neke stvari vec predodredjene, ali ipak postoje mogucnosti... Slobodna volja.

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 2:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Fora je u tome što mi mislimo da kontroliramo stvari, ali to zapravo nije točno.

Kad se ova konstatacija shvati, onda će vam biti jasan pojam sudbine.

To što mi imamo slobodnu volju da mislimo da zapravo sve sami odlučujemo i je paradox ovome što tvrdim.

E sad razmislite o ovome! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 3:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Kalki

Citat:
Fora je u tome što mi mislimo da kontroliramo stvari, ali to zapravo nije točno.

Kad se ova konstatacija shvati, onda će vam biti jasan pojam sudbine.

To što mi imamo slobodnu volju da mislimo da zapravo sve sami odlučujemo i je paradox ovome što tvrdim.

E sad razmislite o ovome!


U tom slucaju kalki, nije li onda onda zivot besmislen. Cemu sve? Cemu onda zivot ako si programiran i unapred vec sve proracunato?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 4:53 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Sudbina, u smislu određenosti u krajnjim granicama - je jedina. Sjedinjenje svih u jedno. Kraj ciklusa na 7. denzitetu i početak novog. Ali, opet - to nije kraj, pa ni ne mođžemo reći sudbina.

Jer kao sudbinu shvaćamo kao neki kraj nečega. To ne postoji. To je iluzija. Nema sudbine.

Mi neprestano kružimo u određenim granicama, pa bi mogli reći da nam je sudbina da dišemo i da udahnemo npr. 50 puta u minuti, ali to je bezveze, jer ograničavamo stvar.

U najširoj slici - nema sudbine. U najužoj - svakog trena se dešava jedna.

:wink:

Problem je opet - definicija sudbine. Neka netko napiše što pod njom misli u temi o definicijama pojmova u Ostalo. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 4:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Sudbina u svemiru.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 5:43 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Ja sudbinu zamisljam kao predodredjenost ka necemu. Na primer,neko se rodi u odredjenoj sredini,sa odredjenim ljudima i ima odredjene talente i osobine. Takav neko ima predodredjenost ka odredjenim zivotnim pravcima,koji se kasnije granaju. U ovome postoji velika kompleksnost koju mi ne mozemo da sagledamo,pa zato nam se i cini da je sve "slucajno" i da se zivot odvija bez ikakvih pravila. Meni se cini da tako funkcionisu "proroci". Oni su jednostavno u stanju da sagledaju trenutnu situaciju,i da ti izbace konacni podatak. To i nije tesko nekome ko moze da prevazidje vremenska ogranicenja 3-ceg denziteta.

Takodje verujem da sudbina nije konacna. Ona je promenjljiva. Mogucnost da se promeni sudbinski put je mala,ali ona ipak postoji.

Kada smo vec kod proricanja sudbine,sta mislite o tome? Naravno da postoji gomila laznjaka. Mene to kopka,zato sto sam ja imala iskustvo sa vidovitom osobom,i sve sto mi je ta osoba rekla,do sada se obistinilo. Ni u kom slucaju necu da pomislite kako sam ja samo "pratila" ono sto mi je receno,jer to nije tako.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 6:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Citat:
Takodje verujem da sudbina nije konacna. Ona je promenjljiva. Mogucnost da se promeni sudbinski put je mala,ali ona ipak postoji.

Slazem se.

Citat:
Kada smo vec kod proricanja sudbine,sta mislite o tome?
Citat:

Pokusacu da nadjem clanak gde citiraju Nikolu Teslu na temu proricanje sudbine. Jako je zanimljivo samo sto nisam siguran da li se dobro secam svega tako da cu pokusati da nadjem. Secam se da se tice brzine svetlosti i nasih cula. Zanimljivo je to opisao kao moguce.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 7:34 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Ranije sam gledala jedan naucno-fantasticni crtani film (ako neko zna kako se zove,obavezno neka napise),mislim da je spanski ili tako nesto.

Pazi ovo. (covece,pa sad mi je tek jasno o cemu se tu radi,ne mogu da verujem)

Desava se u budusnosti,i naucnik je izmislio masinu za proricanje. Svi su je naravno nabavili,i svi znaju kad treba da otvore kisobran jer ce kisa poceti da pada za 5 minuta,sad ce se sresti sa tom i tom osobom,sad bi mogao da se saplete i da padne na stepenicama,stoga ce ici liftom,nece uzeti sladoled jer mu je masina rekla da ce pokvariti stomak itd...

Onda naucnika kontaktiraju nekakva simpaticna bica,koja zive u drugoj dimenziji,za koje niko ne zna,i koja traze pomoc od njega. Ta bica se hrane "smehom" koji je izazvan tako sto oni prate ljudske nevolje,nesrece i koicidencije. Ima scena u kojoj je opisano kako se ne znam koliko tih bica nahranilo zahvaljujuci tome sto je Titanik potonuo. I sada posto,svi ljudi imaju te aparate za predvidjanje,nista se zanimljivo ne desava sto bi ta bica moglo da "nasmeje" to jest nahrani,pa su svi poceli da gladuju,a njihova kraljica se razbolela pa su je zamrznuli dok se stvari ne srede.

Uglavnom,sad sam totalno skrenula sa teme,sta cu kad mi je usput palo napamet,a neverovatno se poklapa sa onim sto se "stvarno desava".

Ono sto sam htela da kazem je,da ta bica predvidjaju da ce posledica tih masina za predvidjanje biti "dosada",a posledica "dosade" dovesce do velikih ratova. Znaci,koliko god da smo sposobni da predvidimo nesto ili ne,mi jednostavno nismo spremni za tako nesto,narocito zbog toga sto sve dozivljavamo na licnom planu,i kada bi nam neko rekao da ce nesto lose da se desi,mi bi pokusali to da zaobidjemo,a to nesto lose mozda je nuzno za nas dalji napredak. I kada bi sve znali unapred,mi bi opet nesto izmislili kako nam ne bi bilo dosadno. Verujem da su se mnoge stvari i dobre,i lose,razvile cisto iz dosade.

U zadnje vreme razmisljam o tome,zasto smo mi stalno u uverenju kako moramo da prolazimo sranja da bi se podigli na visi nivo? Mislim,ne moramo. I sve vise verujem kako uopste ne moramo da se patimo. Jednostavno treba naci put sa najmanje okuka i to je to.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 8:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Citat:
zasto smo mi stalno u uverenju kako moramo da prolazimo sranja da bi se podigli na visi nivo? Mislim,ne moramo. I sve vise verujem kako uopste ne moramo da se patimo. Jednostavno treba naci put sa najmanje okuka i to je to.


Sto u sustini i jeste genijalnost. Mislim da si u pravu bubastra.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 12, 2005 8:27 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
U tom slucaju kalki, nije li onda onda zivot besmislen. Cemu sve? Cemu onda zivot ako si programiran i unapred vec sve proracunato?


U čemu je problem?!

U tome što se mi nalazimo u neprirodnom položaju. To prvo treba shvatiti. Ali taj dio nismo apsolvirali.

Svejedno!

U ovome svemiru u kojem se nalazimo, nemoguće je biti neaktivan. O tome razmislite.

Npr. materija sam nema snage. Materijalne stvari nastaju kad njome upravlja živa energija. Materija je, prema tome, u svojoj neprerađenoj formi, latentna energija Transcendencije. Kad god mislimo o energiji, prirodno je da mislimo o izvoru energije. Na primjer, kada mislimo o električnoj energiji, istovremeno mislimo o centrali gdje se proizvodi. Energija nije samodovoljna. Ona je pod kontrolom superiornog živog bića.

To ti je odgovor, razmisli...

Citat:
U zadnje vreme razmisljam o tome,zasto smo mi stalno u uverenju kako moramo da prolazimo sranja da bi se podigli na visi nivo? Mislim,ne moramo. I sve vise verujem kako uopste ne moramo da se patimo. Jednostavno treba naci put sa najmanje okuka i to je to.


Lijepa digresija. Otprilike tako treba putovati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 12:00 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 13, 2005 11:14 am
Postovi: 130
Lokacija: Sarajevo
Bubastra je napisao/la:
Ja sudbinu zamisljam kao predodredjenost ka necemu. Na primer,neko se rodi u odredjenoj sredini,sa odredjenim ljudima i ima odredjene talente i osobine. Takav neko ima predodredjenost ka odredjenim zivotnim pravcima,koji se kasnije granaju. U ovome postoji velika kompleksnost koju mi ne mozemo da sagledamo,pa zato nam se i cini da je sve "slucajno" i da se zivot odvija bez ikakvih pravila. Meni se cini da tako funkcionisu "proroci". Oni su jednostavno u stanju da sagledaju trenutnu situaciju,i da ti izbace konacni podatak. To i nije tesko nekome ko moze da prevazidje vremenska ogranicenja 3-ceg denziteta.

Takodje verujem da sudbina nije konacna. Ona je promenjljiva. Mogucnost da se promeni sudbinski put je mala,ali ona ipak postoji.

Kada smo vec kod proricanja sudbine,sta mislite o tome? Naravno da postoji gomila laznjaka. Mene to kopka,zato sto sam ja imala iskustvo sa vidovitom osobom,i sve sto mi je ta osoba rekla,do sada se obistinilo. Ni u kom slucaju necu da pomislite kako sam ja samo "pratila" ono sto mi je receno,jer to nije tako.


To je dobar odgovor. Ili ovaj slucaj. Neki ljudi vjeruju da je covjeku sudjeno da zivi do odredjenog trenutka, a poslije toga, sta god on uradio, ne moze izbjeci smrt.

_________________
'' Odbij, jer ti si presjecen nadvoje, tvoja dusa je smezurana, tvoje prokleto ime pokopano je, zaboravom, iznad nje je sutnja i ona je pala ...''


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SUDBINA
PostPostano: uto dec 13, 2005 12:28 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 03, 2005 7:20 pm
Postovi: 310
Slavisa je napisao/la:
Da li je sve programirano ili imamo slobodu izbora?


Sloboda izbora očito postoji jer se Gospodari Pećine ne bi inače tako žestoko trudili da isprogramiraju čovječanstvo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SUDBINA
PostPostano: uto dec 13, 2005 3:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet sep 22, 2005 7:40 pm
Postovi: 140
Jana je napisao/la:
Slavisa je napisao/la:
Da li je sve programirano ili imamo slobodu izbora?

Sloboda izbora očito postoji jer se Gospodari Pećine ne bi inače tako žestoko trudili da isprogramiraju čovječanstvo.


E,potpuno se slazem.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 3:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned nov 14, 2004 1:05 pm
Postovi: 149
Lokacija: Pula
Imas slobodu izbora unutar određenih granica. Nešto poput determinističkog kaosa.

_________________
"The Knower of Truth should go about the world outwardly stupid like a child, a madman or a devil"


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 5:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Citat:
Imas slobodu izbora unutar određenih granica. Nešto poput determinističkog kaosa.


Ovo je i moje misljenje[/quote]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 5:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto okt 25, 2005 4:53 pm
Postovi: 477
Citat:
Imas slobodu izbora unutar određenih granica.


Kakva izjava!

Aj malo razmislite o ovome...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 13, 2005 6:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon nov 28, 2005 9:00 am
Postovi: 178
Kalki, zvuci paradoxalno zar ne? Ali je i moguce.
Ogranicen si zakonima kojima se povinuje materija u tom smislu su materije. Ali Mislim da te zakonitosti ne vaze i za samu svest.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 48 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 93 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz