Sada je: čet mar 28, 2024 2:38 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: sub jan 25, 2014 3:29 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet jan 24, 2014 11:44 am
Postovi: 12
Lokacija: Jug
Evo te knjižice, iscepkana je na 9 pdf-a

http://www.mediafire.com/download/r45w8 ... D%5BPDF%5D

Uz nju ide knjižica "Tarot Higlights", u njoj su osnova objašnjenja i tabele simboličkih korespondencija.

Toga ima ovde u meniju sa leve strane:

http://www.botaineurope.org/index.php?id=17

Nadam se da ćeš da nastaviš da pišeš o Ra materijalu i tvojim iskustvima sa njim, jer deluje vrlo interesantno. :read:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pet jul 25, 2014 8:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Kod:
http://speedy.sh/gGaQV/Egyptian-Tarot-deck-updated-a4-size.pdf


http://speedy.sh/gGaQV/Egyptian-Tarot-deck-updated-a4-size.pdf

slike su obrađene na format a4 iz originalnog (jedinog zapravo nađenog) pdf-a i poravnate i centrirane što nije bio slučaj u izvornom pdf-u.Nazivi karata s njihovom pozicijom na vrhu istih su imenovane u skladu s Ra-materijalom i njegovim tumačenjem.

kad pronađem adekvatne termine i objašnjenje za iste možemo promijeniti gornji dio naslova u kartama za lakše razumijevanje.

Tema je složena kao i karte i trenutno moja pozornost nije usmjerena na ovu materiju iz razloga što smatram da nemam dovoljno razumijevanja za istom ,te ću isključivo dodavati smjernice koje sam i sam uspio donekle apsolvirati.Idem korak po maleni korak,nema žurbe sve je dobro.

Falconnier_R_Les_XXII_lames_hermetiques_du_tarot_divinatoire.pdf --izvorni pdf na francuskom aaaaaa! da mi je znat šta unutra piše aaa :read: :tongue:

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: pet jul 25, 2014 10:23 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 20, 2011 10:04 am
Postovi: 373
Matrix - Okruženje u kojem se razvoj ostvaruje, sredina ili struktura.


92:34, Ra

Ra: Ja sam Ra. Prvo, kao što smo rekli, Matrica Uma je privučena biološkom muškarcu a Potencijator Uma biološkoj ženi. Tako je u transferu energije
žena sposobna da potencira ono što bi moglo da se nalazi u svjesnom umu muškarca.
U uopćenom smislu, to što pruža ruke može biti viđeno kao muški princip. Ono što iščekuje pružanje ruku može se vidjeti kao ženski princip. Bogatstvo muškog i ženskog sistema polarnosti je interesantno i mi ne bismo komentirali dalje već bi predložili da student promisli.


„Drugo, svaka potencijacija za kojom je posegnula Matrica je zabilježena od Matrice, ali je iskušena od strane Signifikatora. Iskustvo Signifikatora ove potencirane aktivnosti je, naravno, ovisno o oštrini procesa Katalizatora i Iskustva.“



Q'uo Homecoming Meditacija 23. rujna 2001



U sustavu slika o kojima smo mi iz Konfederacije često govorili s grupom u vezi, arhetipske slike podjela se odnosi na tri skupine: onu koje se odnosi na tijelo, onu koja se odnosi na um, i onu koja se odnosi na duh.

U svakom od tri sustava je matrica koja je u mirovanju i nepokretna je struktura tj mreža koja prima informaciju i ima samo vrlo ograničenu sposobnost da djeluje. Ono što ona može činiti je žudnja(želja,htjenje,čežnja). Ona može dohvaćati. To je priroda Matrice.


To je u biti struktura u kojoj će katalizator ući i kroz koju će biti obrađen u iskustvo. Unutar ta tri sustava potencijator je ono što je u stanju oploditi ili učiniti matricu plodonosnom. Tu je dinamika između Matrice i Potencijatora.


Osnovna dinamika je da, u Umu onaj koji doseže i onaj koji treba biti dosegnut; u tijelu, tijelo je u stalnom pokretu i kontrolor toga tijela; a u duhu, nedosegnut, tama duha koji ne žuri i čeka, nadajući se, težeći za i želeći informacije o sebi samom. u dinamici te tamne čežnje dolazi Potencijator Duha, koji je svjetlo.


Q'uo Posebna Meditacija, 29. ožujka 2001


Citat: Matrix je riječ koja ne označava živo biće, već umjesto toga, strukturu, posudu, mrežu, osobine i aspekte sebstva . Osnovna figura Matrix je uobličena kao kraljevska. I to nije greškom. Jer kao duhovno biće svaki tražilac je uistinu najviše plemstvo, doista princ , kralja i stvoritelj. Ova figura Matrice ima ogroman potencijal, jer je prazna i čeka. Glad za evolucijom je utkana i upletena u svaki djelić pažljivo artikulirane mreže u kojoj Matrica iskušava svoju prirodu. Posjedujući krunu i snagu i plemstva, je figura bez nedostatka samopoštovanja, bez brige da je nedostojna, bez nezacijeljenih problema. Dolazak-put prema Matrici Uma za čovjeka je aktivnost određenog vremena. Veći dio ljudske tuge, srama, krivnje, niskog samopoštovanja i bezvrijednost treba biti, ne negirano, već skinuto kao cipele, odjeća, koja je na tijelu sebstva, ali nije sebstvo .


Q'uo Posebna Meditacija, 29. ožujka 2001


Citat: Potencijator je učinjen isto kao kraljevsko biće. I možda je djelotvorno u smislu onoga što bi dali ovom entitetu u ovom trenutku vidjeti taj Potencijator kao anđela čuvara, vodstvo, gurua, agenta božanske promjene. To je kraljevska osoba s tom istom snagom kreacije, puna suštine tog velikog Sebe koji je jedna originalna misao koja je ljubav.

Iako svaki može drugi puta vidjeti plodonosno ovog agenta kao sebe, no u ovoj raspravi ćemo dopustiti viđenje ovog agenta kao darivatelja darova prema onome koji otvara ruke ne znajući što on ima.
Jer kako Matrica doseže do Potencijatora, potreba Matrice stvara darove Potencijatora.

Nije da se duhovna evolucija sastoji u koraku A, B koraku C i tako dalje, u planu lekcija i linearnom skupu stvari koje treba naučiti, stvari koje treba učiniti,obuhvatiti umom, nego, naprotiv, to je kao neuhranjeni um, koji po svojoj žeđi, po intenzitetu te žeđi, te smjeru svog traženja, stvara beskrajan voćnjak čiji plodovi će pasti u ruke tragača, koji tada jede to voće i prima znanje svojstveno tlu u kojem je taj plod rastao, tlo tog specifičnog traženja, tlo tog konkretnog odgovora od duha.



Postoji stalna organska i uzajamno natrag i naprijed informacija između Matrice koja doseže i Potencijatora koji čeka da bude dosegnut. I sve ono što je skriveno unutar Potencijatora mijenja se svaki put kada Potencijator otpusti plodove iza tog vela. To je skrivena priroda stvari koje su nepoznate. Jedna osoba u jednom danu primit će plodove duha. Ta ista osoba na neki drugi dan sa samo najsitnijom promjenom u traženju, u stavu, u stanju uma, može dobiti sasvim drugačiji plod.



Dakle, ne možemo ponuditi udobno uvjerenje da je sve u sigurnim rukama, da je sve pripremljeno, da će svi ići u jednom smjeru. Arhetipsko putovanje je daleko više kreativno i plastično.


Q'uo Posebna Meditacija, 29. ožujka 2001


Citat: Želimo odgovoriti na Vaš upit sugerirajući da je koncept žrtvovanja, davanja sebe za dobrobit druge osobe ili za dobrobit principa, recimo, je zaista bitna značajka od stapanja Matrice i Potencijatora tako da plodovi tog stapanja, stvari vašeg trećeg denziteta, mogu postati dio kvalitete poznat kao Signifikator ili značajno sebstvo. Za to je Signifikator glumac na pozornici stvaranja koji je u stanju postati više nego što jest zbog truda tih osobina poznatih kao Matrica i Potencijator. Tu postoji žrtvovanje udobnosti, praktičnosti, prilike, od bilo koje kvalitete koja daje stabilnost i sigurnost entitetu, značajna je i registrirana kao velika želja koja traži ispunjenje od strane značajnog sebe. Sebstvo svakog tragaoca želi sjedinjenje sa Stvoriteljem, želi znanje o Stvoritelju, o sebi i kreaciji. To znanje, strastveno tražeći, rado žrtvujući za, može se dobiti samo ako je netko voljan dati od sebe u mjeri koja je odraz njegove velike želje. Tako da iskustvo koje svatko toliko željno nastoji u svakoj inkarnaciji pronaći je skupo plaćeno. Što je veća žrtva kupuje, se recimo, veće znanje, iskustvo, jedinstvo i prisutnost jednog Stvoritelja.



Ra Session 78 of the Law of One February 19, 1982

U Stvoriteljev način da spozna samog sebe da je opisano da Signifikator ili značajno sebstvo svaki dio uma te tijelo i potom duha. Ovaj čimbenik u svakoj od ove tri stvari koristi matricu i potencijator koji su alati za njega u vidu uma, tijela i duha.

Ra: Ja sam Ra. Na početku ove kreacije ili, kako biste je mogli nazvati, oktave, postojale su poznate stvari, koje su predstavljale žetvu sa prethodne oktave. O prethodnoj oktavi znamo podjednako malo kao i o onoj koja dolazi. Međutim, svjesni smo onih dijelova naslijeđenog (požnjevenog) koncepta, alatki, koje je Kreator imao u spoznavanju sebe.

Te alatke su bile od tri vrste. Prvo, postojala je svest o djelotvornosti iskustava uma, tijela i duha. Drugo, postojala je svest o veoma efikasnoj prirodi ili, ako tako hoćete, signifikatoru uma, tijela i duha. Treće, postojala je svest o dva aspekta uma, tijela i duha, koje taj signifikator može da koristi da izbalansira sve katalizatore. Možete ih nazvati matrica i potencijator.


Ra Session 92 of the Law of One July 8, 1982


Ispitivač: Onda, dinamični proces između Matrice, Potencijatora, Katalizatora i Iskustva Uma formira prirodu uma ili Signifikatora Uma. Da li je ovo točno?
Ra: Ja sam Ra. Kao što naš prethodni odgovor navodi, Signifikator Uma je i činioc i onaj na koga se utječe . Sa ovim izuzetkom tvrdnja je velikim dijelom točna.


Ra Session 79 of the Law of One February 24, 1982


Citat: Sam um je postao čimbenik koji posjeduje slobodnu volju a pogotovo volju. Kao Signifikator uma, Hijerofant ima volju da znade, ali što će to učiniti sa svojim znanjem?, i iz kojih razloga ga traži? Potencijali kompleksa Signifikatora su mnogostruki.



Ra Session 80 of the Law of One February 27, 1982

Ispitivač: Kako biste opisali Signifikator Duha?

Ra: Ja sam Ra. Započeli smo to odgovorom na prethodno pitanje. Signifikator Duha je onaj živi entitet koji ili isijava ili apsorbira ljubav i svjetlo jednog beskonačnog Kreatora, isijavajući ga radijantno na druge ili ga upijajući za sebe.



Hierophant – Tumač,svećenik – po Ra materijalu –Signifikator Uma


Ovo će biti osnova za daljnje razmišljanje jer jednostavno nakon nekog vremena ostanem zblokiran količinom informacija koje me bombardiraju iz ovog ,treba vremena da ovo sjedne na mjesto bar meni... :dontknow:

"Mi tražimo unutar sebe"

Haug veliki manitu je s nama :notworthy:

a na satu lap-a 11:22 ha ha ha

_________________
Ekatarina Velika/Sinhro /Došao sam da te nosim u kuće mojih predaka, da ti pričam da noći nema da odustaneš da želja je glad je vatra...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: čet mar 24, 2016 10:48 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet mar 24, 2016 10:40 am
Postovi: 4
Pozdrav, ljudi :D
Moram priznati da se malo bojim ali ne znam točno čega...možda me strah vlastite budućnosti ili strah da nije valjda ovozemaljski život jedini koji imamo jer mi je ta pomisao uistinu vrlo depresivna...počela sam istraživati o tarot kartama i njihovom značenju, još uvijek je sve laički i dosta toga ne razumijem nego čitam po internetu i moram priznati da ne nalazim puno toga pa se nadam da ću tu uspijeti, u komunikaciji s vama, saznati što više toga :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: sri feb 05, 2020 11:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon sep 28, 2009 5:56 pm
Postovi: 530
Kabala je izucavala Tarot. Trazim kabalisticko ucenje- temu na forumu-molim da me neko uputi. Tenkju veri mač.

_________________
"Putujem da upoznam sebe"-Zuko Džumhur


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Tarot-karte-proširenje svijesti
PostPostano: uto sep 29, 2020 11:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 29, 2020 7:36 am
Postovi: 36
Ja volim samo Toth Tarot. Za razliku od običnog tarota pun je simbolike i dubine.. Imam i male i velike karte i dosta knjiga što na pdf što papir ali ih vrlo retko upotrebljavam niti šta imam da ih pitam niti bi mi njihov odgovor išta značio..

Inače ako hoćeš Kabalu i Tarot najbolja ti je knjiga Book of Thoth od Kroulija on tu ima i Kabalu i Ji Đing sve detaljno objašnjeno predivna knjiga ali vezano samo za njegov tarot..

_________________
Theurgija i misticizam Teorija i praksa https://teurgiamistica.blogspot.com
"Where the Jedi gained power through understanding, the Sith gain understanding through power!"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 26 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz