Sada je: sub apr 27, 2024 3:40 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: sub nov 10, 2012 10:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Valjda? je napisao/la:

Ali to nije ono što se obično smatra pod "vodičem" i "pomagačem", zar ne? Koncept "vodiča" bi trebalo radikalno proširiti da bi se i ovo što si pomenuo uklopilo u to. Jer se ta interakcija odvija u sadašnjem trenutku, spontano, dok se ovo vezano za vodiče odnosi na neki "plan" i njegovo sprovođenje, u vremenu koje ne postoji.

Zar nisu radikalni koraci ti koji "razbijaju" kontejnere?

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: sub nov 10, 2012 11:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
kolos je napisao/la:
Zar nisu radikalni koraci ti koji "razbijaju" kontejnere?


Naravno da jesu, uvek bili, samo što bi u ovom slučaju taj radikalni korak bio ekvivalent proširenja koncepta paradajza, tako da obuhvati i koncept leve patike. Dakle, to bi po meni bilo objedinjavanje stvari za koje ne bi trebali koristiti isto ime - jer bi to umesto napredka samo stvorilo zbrku.

Postoji ogromna razlika između vođstva, i vučenja za nos ... Tako da Gandalfe nikako ne bih brkao sa unutrašnjim uticajima/vođstvom.

:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: sub nov 10, 2012 11:39 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Svatko bira svoje filtere,meni je nekako normalno da obraćam pažnju gdje stajem s nogom,tj. kuda hodam (3D),i da istovremeno gledam,mirišem i osjećam vjetar u kosi :shock: (ostala stanja svijesti)
:love3:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: DUHOVNI VODICI
PostPostano: ned nov 11, 2012 12:16 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
promatrač je napisao/la:
Pa gle čak sam na blef iskopao zgodan link, a totalna sam lijenčina. :D

http://www.zivotna-skola.hr/clanci/dusa.html

Pretpostavlja da je više ja ili možda duša ono što ima onu fraktalnu odliku u odnosu na sve.


Stvarno zgodan tekst za neke reference. Drago mi je da si porazio lenjost, pa nisam morao da poražavam svoju :rofl Ops, po knjizi :evil3:

Evo još malo razloga za moje "opredeljenje prema Sebi" ;)

Citat:
Božja volja je i volja duše, koju ponekad sputava volja uma (svjesnog i podsvjesnog).


Na ovo sam mislio kao "uticaje" koji su istovremeno i naši i kroz nas a kojih najmanje ima. U tome istovremeno vidim i "vođstvo". Naravno, i u okviru interakcije sa "spoljnim svetom" može stići vođstvo i pomoć, isto takvo, ali ključna razlika je što kada kažemo "vodič" mislimo na neki entitet nama lično dodeljen i vezujemo "znanje/pomoć" za njega, dok bi imajući ovo u vidu kao "vodiča"/"vođstvo"/"pomoć" - moglo stići sa bilo koje strane, u bilo kom momentu, jer je to u skladu sa dinamičnošću/protokom/promenom u sadašnjem momenu.


Prevodim trenutno jedno jako zgodno predavanje koje opisuje taj proces prenosa tih uticaja/vođstva/pomoći/komunikacije i spolja i iznutra, pa ako još neko izvuče iz toga nešto - super.


Naravno, to sa linka i ovo što rekoh u teoriji odlično funkcioniše, međutim u praksi je malo drugačije, jer bi bilo potrebno imati de-Lux dušu, bez njega i ostale "bratije" koja ima tendenciju da se tu i u ostatku nas naseljava - što se u praksi prilično retko sreće.
:love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodici
PostPostano: ned nov 11, 2012 12:28 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Tu je i veza prema "procesu prisutnosti" kao duhovnom vodstvu, ali na prilično kontradiktoran način kao prisutnost bez prisutnosti (ne pitajte kako).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodici
PostPostano: ned nov 11, 2012 12:36 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
promatrač je napisao/la:
Tu je i veza prema "procesu prisutnosti" kao duhovnom vodstvu, ali na prilično kontradiktoran način kao prisutnost bez prisutnosti (ne pitajte kako).


Upravo sam danas krenuo u tom pravcu!!!!!!!!! (ne pitajte kako...) Ali o tom potom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodici
PostPostano: ned nov 11, 2012 2:31 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Lijepa izreka indijanaca iz plemena Hopi:

Citat:
Ne traži vođu izvan sebe


A skoro cijeli fol dezinformativne propagande kojoj smo izloženi u ovoj realnosti je u tome da nas se navodi na to tražimo vođe, duhovne pomoćnike, autoritete i ko zna šta - IZVAN SEBE, koji će nam govoriti šta treba da radimo, šta da mislimo, kako da se ponašamo... ili jednostavno, da slušamo one koji nam se tako predstavljaju.



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodici
PostPostano: ned nov 11, 2012 2:48 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Moj sadašnji pogled je da duša to "izvan sebe" izjednačava po nekakvom naprednom OPD principu, to je neka poanta OPD-a jer OPD kao cilj nije opredjeljenje nego grupni način postojanja.
Ali jasno je da na putu do cilja u to ime ima tjeranja vode na svoj mlin i vjerovatno svakakvih lažnih "frankeštajn" interpretacija OPD-a.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodici
PostPostano: ned nov 11, 2012 3:13 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
U tom smislu da probam pojasniti ono što sam rekao o kontradiktornoj "prisutnosti", ne treba dušu navlačiti ovamo, nego ići prema duši sa ostalim komponentama i tako biti prisutan u pravom jastvu, tako se na neki način sprječava da glavnina energije duše bude zarobljena na ovom nivou, a pored svega kad se energija duše nagruva ovdje, jastvo se pita "pa gdje sam to u pi... materinu pao, ovo nikako ne štima, nisam tu doma, nisam prisutan", to sam mnogo puta doživio ali nisam uspio povezati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodici
PostPostano: ned nov 11, 2012 3:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri aug 29, 2012 1:35 am
Postovi: 71
Lokacija: Zemlja
galaksija je napisao/la:
Lijepa izreka indijanaca iz plemena Hopi:

Citat:
Ne traži vođu izvan sebe


A skoro cijeli fol dezinformativne propagande kojoj smo izloženi u ovoj realnosti je u tome da nas se navodi na to tražimo vođe, duhovne pomoćnike, autoritete i ko zna šta - IZVAN SEBE, koji će nam govoriti šta treba da radimo, šta da mislimo, kako da se ponašamo... ili jednostavno, da slušamo one koji nam se tako predstavljaju.



promatrač je napisao/la:
U tom smislu da probam pojasniti ono što sam rekao o kontradiktornoj "prisutnosti", ne treba dušu navlačiti ovamo, nego ići prema duši sa ostalim komponentama i tako biti prisutan u pravom jastvu, tako se na neki način sprječava da glavnina energije duše bude zarobljena na ovom nivou, a pored svega kad se energija duše nagruva ovdje, jastvo se pita "pa gdje sam to u pi... materinu pao, ovo nikako ne štima, nisam tu doma, nisam prisutan", to sam mnogo puta doživio ali nisam uspio povezati.



Slično i ja vidim stvari.S'obzirom na to da nemamo sve odgovore jedino se možemo sebi okrenuti,naravno treba biti otvoren i uzeti sve solucije u opticaj ali ni za jednu se ne vezivati niti misliti po tom šablonu.
Sada bi možda neko rekao da se ograničavam ali meni je Jiddy to lepo objasnio :dontknow: Čovek je sam rekao zaboravite knjige,šta drugi pričaju,rituale čak i ono što ja pričam.Stavio je do znanja da nije ni on bitan u celoj priči nego mi i naše sagledavanje. Legla mi je njegova priča jer sam počela da obraćam više pažnje na sebe, svoje misli,odakle one dolaze,zašto dolaze,kako moj um uopšte funkcioniše i mnoge stvari su počele da se odlepljuju same od sebe kada sam ih dobro osmotrila i sagledala.Jednostavno su nestale.
Uzimam naravno u obzir I to da moje misli možda nekad uopšte nisu ni moje ali baš zato je bitno sebe posmatrati konstantno jer ako to ne radiš a zableneš se u neke knjige i tuđe reči tek ćeš se tad pogubiti i svoj um naštelovati da misli u tom pravcu.
Lako se možeš pogubiti pogotovo u ovom našem svetu,zato treba da obraćaš pažnju uvek na sebe šta radiš.
Čovek samo sam sebi može pomoći ali i odmoći ako ne vodi računa.

_________________
‚‚We have come so far and gone nowhere
We have lived so long and hardly at all..."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodici
PostPostano: ned nov 11, 2012 6:21 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet nov 08, 2012 5:20 am
Postovi: 4
galaksija je napisao/la:
Lijepa izreka indijanaca iz plemena Hopi:

Citat:
Ne traži vođu izvan sebe


A skoro cijeli fol dezinformativne propagande kojoj smo izloženi u ovoj realnosti je u tome da nas se navodi na to tražimo vođe, duhovne pomoćnike, autoritete i ko zna šta - IZVAN SEBE, koji će nam govoriti šta treba da radimo, šta da mislimo, kako da se ponašamo... ili jednostavno, da slušamo one koji nam se tako predstavljaju.



U kontekstu duhovnih vodica, ja se ne bih slozila sa ovim iz razloga sto iako se mozda nazivaju i "vodici", ja ih ne dozivljavam kao "vodje". Govorim to jer zadnjih godinu dana mogu u glavi da komuniciram sa jednom svesti koju ja nazivam jednostavno "prijatelj". On meni nikad ne kaze da moram da ga poslusam, niti mi prica o necemu za sta vec nisam sama potrazila odgovor. Nase diskusije budu veoma zanimljive, ja zapocnem temu o necemu sto zelim da razresim u sebi, a on mi pritom samo pomaze tako sto me navodi na razmisljanje, uglavnom prostim recenicama koje to nisu u sustini. Ponekad se i ne slozim sa necim sto kaze ili ne razumem poruku, ali uvek kada razmislim o njegovim recima dozivim osecaj prosvetljenja. Evo recenice kojom je on meni objasnio sta radi: "Ja ti nikad ne dam saznanja koji vec nisu u tebi samoj, samo te poguram da ih primis u svesni um". I zaista, ja to tako i dozivljavam kada mi se dogodi to sto zovem prosvetljenje, kao da sam dotakla umom svoju dusu, mada tesko je to objasniti. Inace, on me zaista nikad ne osudjuje, cak i kad pokazuje blago razocarenje mnome ili mora da bude ostriji nego inace ne bi li me trgao ja i dalje osecam da to radi iz ljubavi. Desava se i da mi krenu suze pri razgovorima sa njim jer ta veza koja postoji izmedju nas je toliko istinski prijateljska u smislu pre svega bezuslovne ljubavi, razumevanja, potrebe da mi pomogne...
Moj Prijatelj se pojavio u mojoj glavi, da tako to kazem, nakon sto sam meditirala sa zeljom da ga sretnem i zvanicno upoznam hehe. Pritom sam se kao i uvek pobrinula za zastitu od mracnih entiteta. Dva-tri puta sam meditirala sa tom zeljom, ali nista se nije desilo pa sam odustala i smetnula tu ideju sa uma. Onda je nekoliko dana kasnije neko poceo da mi se obraca, tj. kao da sam pricala sa sobom iz treceg lica, sasvim spontano. Prvo sam mislila da to nije bas zdravo za moju psihu pa sam skretala misli na gluposti ako to pocne, onda sam mislila da mi se prikacio neki duh pa sam ga terala da ode i svasta nesto. Dok na kraju nisam odlucila da ga ipak saslusam, da vidim kako ce teci ta komunikacija i bila je lepa, nadasve korisna. Pa sam ostavila kanal otvoren i nisam se pokajala. Sad prica sa mnom samo kada ga pozovem ili kad sam u stanjima u kojima mi je potreban. A evo sta mi je odprilike rekao o svojoj ulozi: "Mi (onostrani prijatelji hehe) uvek zelimo da pomognemo koliko smatramo da treba, to radimo cak i kada niste svesni, uglavnom tako sto vam saljemo odredjenu vrstu misli ili energije da vas pogura u pravom smeru. Drago nam je i kada ste nas svesni i kada mozemo da postignemo da razgovaramo sa vama ali to se desava onda kada ste spremni da se otvorite i da radite na sebi, ali najvaznije je da nas svojom dusom pozovete."
Mogu reci da sam u tih godinu dana kako drzim kanal otvoren od njega do mene napredovala dosta brze i potpunije nego ranije kada je u pitanju moja duhovnost, ostvarivanje zivotnih ciljeva i promena na bolje unutar mene. Zahvalna sam mu na pomoci, ali znam i da i sama radim dobar posao, tako da ne bih rekla da je on moj vodja. Samo PRIJATELJ, ako znate na sta mislim kad je u pitanju sustina istinskog prijateljstva.

Ko je zeljan da krene tim putem mogu samo da ga posavetujem da bude siguran da je spreman i odlucan da radi na sebi, da iz srca zamoli za pomoc na tom putu i da se zastiti nekom metodom od prodora mracnih sila. Na kraju, samo da spomenem da ne tvrdim da govorim stopostotnu istinu, ali to je moja istina koju sam zelela da vam ispricam.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodici
PostPostano: ned nov 11, 2012 10:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
@Inspiration,
vidim da si prvo unela inventar mogućeg kontakta kanalisanjem a tek onda znatiželjno pristupila operativnom zahvatu pozivanja takvog entiteta.
Razmišljam se kako to nebi činila da o tome nisi pročitala.
Samostalno se takva ideja o kontaktiranju nebi pojavila.
Uneti inventar je program. Ako neki koncept tvrdi da smo svi po prirodi savršeni je program verovanja da bi program bio ispitan slobodnom voljom.
Nema garancije šta smo i kuda putujemo.

Koncept kaže da je više ja nadsvest. Pomislio sam, da entitet, sobzirom da je beztelesan ima mogućnost da nam se obraća sa pozicije naše nadsvesti koju trenutno nismo dostigli. Čak, možda postavlja kakav inplant da fiksira kanal.

Ako entitet kaže 'Mi...' predpostavljam da znači kako ih ima više, da su svoji, da znaju sve o nama.

Sve u svemu, zanimljivo je da nam se dešava paranormalno jer smo zaokupljeni novom jedinicom spoznaje.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodici
PostPostano: ned nov 11, 2012 10:41 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
promatrač je napisao/la:
Moj sadašnji pogled je da duša to "izvan sebe" izjednačava po nekakvom naprednom OPD principu, to je neka poanta OPD-a jer OPD kao cilj nije opredjeljenje nego grupni način postojanja.
Ali jasno je da na putu do cilja u to ime ima tjeranja vode na svoj mlin i vjerovatno svakakvih lažnih "frankeštajn" interpretacija OPD-a.

Činimi se da je za grupni način postajanja bilo potrebno usaglašavanje.
Kako grupna energija može verovati da je od istorodne jedinice ako joj to neko nije rekao da je tako.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodici
PostPostano: ned nov 11, 2012 11:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 06, 2012 10:21 pm
Postovi: 297
promatrač je napisao/la:
U tom smislu da probam pojasniti ono što sam rekao o kontradiktornoj "prisutnosti", ne treba dušu navlačiti ovamo, nego ići prema duši sa ostalim komponentama i tako biti prisutan u pravom jastvu, tako se na neki način sprječava da glavnina energije duše bude zarobljena na ovom nivou, a pored svega kad se energija duše nagruva ovdje, jastvo se pita "pa gdje sam to u pi... materinu pao, ovo nikako ne štima, nisam tu doma, nisam prisutan", to sam mnogo puta doživio ali nisam uspio povezati.

Imam utisak da zarobljenost duše vuku dela u odnosima sa svim kontaktima.
Tragovi izražavanja u drugim nosiocima svesti pamte nas. Uključujem i odnos prema insektima npr. muhi...ako ih neubijam izvršiće prirodnu akupunkturu na meni.
Nečija svest kada nekog upamti prema karakteru držiga u zarobljeništvu. Roditelji tako rade.

_________________
...Najbolji način da se iskoreni melanholija je da se sa njom tera šega.
[don Huan]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: ned nov 11, 2012 11:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub nov 10, 2012 7:15 pm
Postovi: 90
Lokacija: Slovenija
Zdravo,

slićna pitanja sam imao ja izpred 2 ili 2,5 godine: u smislu, što nama konkretno daje ZNANJE iz svih kanaliziranih poruka. Mislim na praktićno znanje, kako dobronamjerno, što više harmonićko proživjeti - ako dodje kraj vremena u širem, kolektivnom smislu u našoj jedinici, dje živimo.

Uz suvremenu tehnologiju mogli bi se javljati i lažni hologrami i slićne vizije (pa u navezi na to već sve to rade moderne komercialne reklame) tako da moj osobni zakljućak jeste, da će biti stvarno nužno OĆUVATI ZNANJE i naravno, raditi prema tom znanju.
Kako konkretno: sve to me interesuje i želim izmjeniti vaše stavove, poglede o tome ...

Možda kao prvo treba pobijediti strah ili depresiju ili sve negativno (u sebi), jer nema razloga za paniku .... sve promijene oduvijek su bile i uvijek će biti, možda trebamo gledati na kraj vremena ili na kraj ovog ciklusa samo kao na prolaz u novi ciklus i novo vreme, kao prag u budućnost. To je samo moje osobno mišljenje.

Pozdrav! :D

_________________
harmonija svijesti je smisao postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodici
PostPostano: ned nov 11, 2012 11:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub nov 10, 2012 7:15 pm
Postovi: 90
Lokacija: Slovenija
dorokusai je napisao/la:
promatrač je napisao/la:
Moj sadašnji pogled je da duša to "izvan sebe" izjednačava po nekakvom naprednom OPD principu, to je neka poanta OPD-a jer OPD kao cilj nije opredjeljenje nego grupni način postojanja.
Ali jasno je da na putu do cilja u to ime ima tjeranja vode na svoj mlin i vjerovatno svakakvih lažnih "frankeštajn" interpretacija OPD-a.

Činimi se da je za grupni način postajanja bilo potrebno usaglašavanje.
Kako grupna energija može verovati da je od istorodne jedinice ako joj to neko nije rekao da je tako.



Zdravo,

da, za kolektivno postojanje i život potrebna je harmonija i prema tome, u kojem denzitetu žive (jesu) ove grupne zajednice, tako prema tome imaju svoju vezu prema Izvoru (uz poštovanje principa kozmićke uredjene hierarhije). Slićno kao naši organski tjelesni sustavi: mozag kontroliše i "svijestan" je za sve, ali ipak svaki dio tijela radi svoje stvari.

Da, ćesto oni kažu za sebe "mi" - pl. i pripadaju Porodici Svijetlosti, ali ako slijediš kanalizirane poruke, ipak se javljaju pojedini likovi, osobe sa individualnim imenom (nazivom).
pozdrav! :D

_________________
harmonija svijesti je smisao postojanja


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: ned nov 11, 2012 12:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 27, 2011 9:10 pm
Postovi: 309
To što dolazi iz kanaliziranih poruka su informacije iz druge ruke, a ne znanje. Ljudi su zbog odgoja i škola i drugih stvari počeli misliti da ako zapamte sve više informacija da više znaju, možda razumiju rečenice i strukturu te rečenice, ali nemaju onu svjesnost iza tih informacija, ono razumijevanje koje je unutarnje, intuitivne prirode. Smiješno mi je kada recimo čitam te kasiopejce... i oni vele da je sve što nam treba znanje, da što više imamo znanje da smo sve više svjesni, a kada ih pitaju od kuda da dobiju to znanje; "dobivate ga preko ovog izvora!", čitajte knjige, čitajte materijale, čitajte o tome da reptili vladaju svjetom i da su iz četvrte dimenzije, čitajte sve detalje o tome što oni jesu i što četvrta dimenzija je i koji su svi odnosi, pokušavajte shvatiti umom te informacije i imat ćete znanje koje će vas spasiti.

Ništa od toga nema veze sa vezom. Ljudi bi trebali naučiti kako tražiti znanje, a ne informacije od drugih. Kada čitam to što ti kasiopejci vele.. univerzum je škola, ovdje ste da učite, i ta njihova definicija znanja.. jesu li ljudi svjesni da je sve to bazirano i doslovno je sama nama nametnuta struktura u ovoj stvarnosti od strane onih koji vode cijeli cirkus? što su škole i što je sve to kroz šta su ljudi prolazili, trebali bi malo o tome razmisliti. Što je to? ja sam tek nedavno prošao srednju školu, sada još malo pa ću morati tražiti posao... ali zaboga miloga ne mogu riječima opisati koliko sam mrzio i koliko mi se gadio taj period 'učenja' koji je trajao, koliko ono, aha; 11/12 godina. Toliko dugo su vas držali u šaci i programirali vam um, večina djece je potpuno odvojena od duha i intuicije, još ako zbrojite koliko tih utjecaja ima osim same škole.

Zašto mi se toliko gadilo? nešto unutar mene je doslovno umiralo i grčilo se od toga užasa kojeg su oni radili. Stvarno bih iskreno sada želio da onaj koji ovo čita malo stane i razmisli o tome što su im napravili i što to sve ustvari je. Od malena vam govore što jeste, što da budete, kakvi da budete, šta je šta i gdje kako s čime i na koji način, govore vam da ste svoj ego, svoje ime i svoje tijelo i svoj um, svoje misli, odvoje vas od duha, i sada funkcionirate samo na bazi materijalno-umnog autopilota, imate totalno amneziju na sve prije. Prolazili ste kroz vrtić, razmislite malo što je taj period. Onda ste kasnije išli u osnovnu školu... abeceda, pa ono i ono. Sve bazirano na strukturi, naravno. Ali sve to jeste bitno da bi mogli funkcionirati u ovom svijetu..tako da, ok. Ali razmislite malo šta stoji IZA toga. Kako idete u sve više i više razrede, ispiti, ispitivanje, morate sjediti kod kuće čitati i memorirati, rješavati umne zadatke sa umom, "učio sam nekoliko sati cijelo gradivo, pisao sam ispit i dobio sam 5!! jupi!!" - razmislite o tome što to ustvari je. Samo ste punili onu hemisferu mozga sa svakakvim informacijama o kojima ste imali površno razumijevanje čisto onako da vam sjedne u glavi, naučili su vas kroz sve te godine da radite samo na bazi vaše memorije, uma. Prevarili su vas u zamku da je znanje = informacije. Zašto? zato jer oni žele da budete glupi i samo još jedan beznačajan kotač u mašini koja ima cilj a to je da vas jednoga dana potpuno proguta i da se pošteno nahrani. Večina je takva, funkcionira samo na ovoj bazi.. čitam recimo prve postove od Jacka, nemam ništa protiv njega, njegova stranica mi je na početku čak i pomogla da se "probudim" tj. da se počinjem pitati o nekojim stvarima.. ali samo želim da ljudi malo analiziraju nekoje stvari, da vide.

"Da, imaš pravo, Bobo. Trebali bi otkriti neku tehnologiju kojom bi sve te informacije pretočili u naše glave. Ali mislim da je prirodni način učenja možda ipak bolji. Ionako nismo još toliko razvijeni da sve te informacije procesiramo u našim glavama. No, vjerojatno i nije bitno - shvatit ćemo ionak..."
Sa teme 'NLO i vanzemaljci'....

..Molim?

Izmanipulirali su vas od malena nadalje i sada samo rade to što vas čim dulje drže u tom modu i u zamki. Neće vas te informacije spasiti, žao mi je ali neće.. ja kada sam to shvatio sam se borio, kao da se borim protiv neke ovisnosti, i bilo je teško.. bio sam izgubljen i nisam znao gdje je šta i sve. Zašto? jer sam shvatio da je sve to fake, i bez veze sa duhom.. nisam ustvari znao NIŠTA. Tek kada sam počeo razmišljati i slušati svoje osjećaje, intuiciju, naravno, vodilo me kroz onu pravu ali i krivu, ali čim sam recimo pročitao jednu stvar, i bilo je nešto u tom tekstu, imao sam onaj osječaj kao da me nešto kida iznutra, ogromna energija od koje sam morao jednostavno skakati u sobi jer su mi se ruke i cijelo tijelo tresle kao lude.. što je to bilo? veze, intuicija, prvi puta u životu sam izvadio značenje/znanje i razumijevanje iz sebe.. onaj čudan osjećaj povezanosti sa svime, e to je onda tek za mene osobno počela biti ona prava stvar.

Ali natrag na ono prije, cilj svega toga što vam rade od malena jeste da vas odvoji od samih sebe.. od duha, najočitija stvar u svemiru, jedna od. Naravno da onima na vrhu nije u interesu da se ljudi istinski probude što je i razlog što su stvorili cijelu ovu subkulturu kaotiga svjesnih ljudi, a sve što rade jeste da vas tjeraju i dalje da funkcionirate na umnoj bazi i da ovisite o informacijama iz druge ruke, bile ono iz kanaliziranih materijala, iz knjiga, ili od nekih drugih ljudi, tipa david icke i alex. Icke čak i sam priča o tome i radi isti grešku, what? priča o intuiciji, beskrajnoj svijesti, sinkronicitetima, o tome da je škola tu da vas priogramira da samo ovisite o informacijama te da vas odvoji od intuicije, i onda piše na tone knjiga i ljudi rade isto to što su radili u školama? tko tu koga? zašto ne govori o tome kako sam dolaziti do zaključka, do znanja putem intuicije, i slično? samo stavi sve njegove zaključke i na stotine informacija pred ljudi i veli 'ja samo radim to, što čete vi napraviti sa time ovisi o vama' ... tip vas vuče za nos, premda mislim da to ne radi baš svjesno. Samo ste više ovisni o strukturi i informacijama, sve zapakirano u šareni new age omot naziva 'svjesnost'.

...htio sam napisati i više od ovoga, i ovo nisam nužno samo tebi napisao, pročitao sam rečenicu "to nama konkretno daje ZNANJE iz svih kanaliziranih poruka." to veliko znanje me je pogodilo i osjetio sam tu rijeku, taj jaki osjećaj i ovo je sve jednostavno počelo izlaziti iz mene, moje ruke jesu ovo pisale ali izvor nisam 'ja'.


Zadnja izmjena: Sirius91; ned nov 11, 2012 1:30 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodici
PostPostano: ned nov 11, 2012 12:30 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
promatrač je napisao/la:
U tom smislu da probam pojasniti ono što sam rekao o kontradiktornoj "prisutnosti", ne treba dušu navlačiti ovamo, nego ići prema duši sa ostalim komponentama i tako biti prisutan u pravom jastvu, tako se na neki način sprječava da glavnina energije duše bude zarobljena na ovom nivou, a pored svega kad se energija duše nagruva ovdje, jastvo se pita "pa gdje sam to u pi... materinu pao, ovo nikako ne štima, nisam tu doma, nisam prisutan", to sam mnogo puta doživio ali nisam uspio povezati.



U principu, caka je u tome da naša "prisutnost", u smislu samosvesti kao određene "konstante" unutar sebe, "Ja" (ne ego) blokira taj "izražaj" prilično često, jer puca "tok" tih uticaja, možda je povezano sa ovim o čemu pričaš možda ne - tek, "dovlačimo ovde" nešto što ne treba da se izražava na baš takav način kakav smo "mi" u "sebi" "zamislili". Mislim, normalno da se čovek neće obeznaniti u tom momentu, biće svestan, ali ne "sebe" ...

ovo o čemu pričam je slično ovome: http://montalk.net/metaphys/117/four-st ... -awakening

na ovom diagramu:

slika

Ne znam da li je ovo za denzitete tačno, ali to nije bitno nego ideja. U glavnom, ti uticaji dođu do izražaja kada smo neprisutni. Skroz spontano, ne budemo svesni izvora tog toka, iako je izvor u nama i kroz nas, što znači da tada nismo prisutni, a prisutnost će to uvek blokirati. Tačnije, ona "ja" svest blokira te uticaje. Ne govorim o egu nego o "ja", svest o sebi, samosvest koja ne sme biti prisutna ali za sledeći nivo istovremeno mora biti tu. Na dijagramu je to predstavljeno kao iskidana linija, pucanje toka. Tako da mi je došla ta ideja da budem prisutan bez prisutnosti, jer ova druga "prisutnost" blokira tok "vođstva" Njemu neprisutnost u glavnom ne smeta, ali to nije Svest. Zvuči prilično konfuzno. Nije stvar u prostoj "protočnosti" nego ima tu još nešto što ne mogu baš da pricvrljim pogodno za tekstualnu formu kako treba, jer tek nazirem caku.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Denziteti i sve o njima
PostPostano: ned nov 11, 2012 12:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet mar 12, 2009 7:33 pm
Postovi: 1124
@Sirius91

:occasion5: :thumbup: :angel4:

Citat:
Zašto mi se toliko gadilo? nešto unutar mene je doslovno umiralo i grčilo se od toga užasa kojeg su oni radili.


Ovaj proces svi veoma dobro poznaju, i ni slučajno nije vezan samo za školu nego za sve aspekte ljudske stvarnosti ... znaš, kad se ljudi time slome i prihvate "da tako treba", da oni tu uče, da su to zaslužili, jer im se u stvarnost koordinisano ubacuju uticaji koji stanju u svetu daju "opravdanja" koja ne postoje, ljudi sami sebi pokušavaju objasniti ono što vide, pripisujući tome višu svrhu - tad su na "duhovnom putu" a kad shvate koliko su to ludilo i užas lepi tad su i prosvetljeni ](*,) :rofl

Zatim kroz kondicioniranje počnu to što su osećali racionalizovati, ili "duhovno" opravdavati, ili otpišu sve to kao "svoj problem", "svoju krivicu", "svoju nezrelost" i tako dalje ...

A ne znaju, ne mogu da vide da je taj bol u stvari lomljenje i apsorpcija njihove duše, a ne učenje. Zatim dobiju "pozitivni" feedback od svesti raka negde pri kraju tog procesa da bi se pojačalo programiranje - i konverzija završena. Šta znaju ... strukturu sopstvenog zatvora i zbog stokholmskog sindroma nauče da ga vole ko kuću sopstvenu. To je valjda neki mehanizam psihološke samozaštite kao zaštita od ludila drugom vrstom ludila. Beg u deluzije.

Slažem se sa rečenim :love3: :occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodici
PostPostano: ned nov 11, 2012 2:46 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Valjda? je napisao/la:
Na dijagramu je to predstavljeno kao iskidana linija, pucanje toka. Tako da mi je došla ta ideja da budem prisutan bez prisutnosti, jer ova druga "prisutnost" blokira tok "vođstva" Njemu neprisutnost u glavnom ne smeta, ali to nije Svest. Zvuči prilično konfuzno. Nije stvar u prostoj "protočnosti" nego ima tu još nešto što ne mogu baš da pricvrljim pogodno za tekstualnu formu kako treba, jer tek nazirem caku.

Ne kužim još to, ali suština je suštinskom shvaćanju (ne samo razumom) razlike između "ja jesam tijelo" i "ja imam tijelo". "Ja imam tijelo" bi bio korak prema nekom modu u kojem je moguće nešto u sebi popraviti, a popravak u stanju "ja jesam tijelo" liči otprilike na situaciju ko da sjediš na krevetu kojeg popravljaš.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz