Sada je: čet mar 28, 2024 2:47 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: uto feb 03, 2015 11:12 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 02, 2015 11:04 am
Postovi: 9
snoopy je napisao/la:
Totalna, mnogo mi prija tvoje prisustvo ovde :)


\:D/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: uto feb 03, 2015 11:55 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 02, 2015 11:04 am
Postovi: 9
alf je napisao/la:
Baš si to lijepo opisala Totalna, točno je takav modus operandi, bar do sada u slučajevima koji su istraženi pod sumnjom u vanzemaljske interakcije tih vanzemaljaca koje je glupo gurati u priču....ali nije mi namjera gurati ti išta, da me se pogrešno ne shvati, vjeruj u što hoćeš - samo je mudro imati sve opcije otvorene.

Inače, u radu s vanemaljskim entitetima - lik Orla ili Ptice spada u višu hijerhiju vanzemaljskih entiteta, a ako nije u liku ptičurine često je plavičasta svjetlost ili nakupina...

Što se tiče intuicije, možda tvoja Duša komunicira s tobom, tako da eto ima više varijanti ovih događanja...

Jedno je još simpatično, to da nas "oni" naravno ako postoje - poznaju bolje nego mi sami sebe i kada zaigraju Igru, znaju kako će je igrati...te što će nam ponuditi na što ćemo se "uloviti", a svakako najčešće padamo na ekstatične ljubavne izjave....

Alf :blob:


ja jesam duša u tijelu trenutno žene ;)

no dobro ako bi to i bio neki vanzemaljski entitet koji spada u višu hijerarhiju jel bio je plavičast i jedino što je slao i što sam osjetila je ljubav..no ne ova kemijska..tipa zaljubljenost vezivanje..misliš da samim time što spada u neke više sfere ima neke namjere obmane recimo?

uzmimo primjer budist..koji je duhovno na sigurno višem nivou od mene recimo, on je moj učitelj...od njega saznajem, spoznajem, on me ući da se uzdignem... da li on kao osoba na višem duhovnom nivou želi meni zlo? želi me obmanut? A on je SAMO čovjek... don't think so :)

pa kad krenem od te pretpostavke logično je da entiteti koji su na višoj razini od nas ustvari nama samo mogu dati dobro... zato ona medicinska sestra što je doživjela nebi rekla da ima veze sa vodičem. ustvari, tu se toliko sad široko može debatirat a sve samo na nekim pretpostavkama koje je ona proživjela u svojoj glavi..a mi joj možemo vjerovat.. a i ne moramo...

život funkcionira po meni na principu jina i janga. sigurno je da u svemu dobrom postoji i neko zlo i obrnuto i da je to konstantno u nekoj ravnoteži...

vidiš, i sve se svodi na kraju na pretpostavku :roll: a jedino kome treba vjerovat je intuicija koja je definitivno nepogrešiva i mislim da smo se u to svi uvjerili.. ;) :thumbup:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: uto feb 03, 2015 7:51 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Ako su sve u životu "lekcije" a Duša je ionako besmrtna - zar se i kontakt sa zločestim entitetima koji nas zavedu igrajući na naše slabe strane itd itd, ne može onda nazvati svojevrsnom vrlo korisnom naučenom lekcijom (i jednom zasvagda prevaziđenom rečenom slabom stranom) ? :wink:

Meni osobno ova zloguka odvraćanja od bilo kakvih nevidljivih vodiča i glasova i anđela, uz dušebrižničko podastiranje primjera koji su loše završili, neodoljivo nalikuje na roditeljsko-autoritativno-odgojno i u najboljoj namjeri izazvano odvraćanje potomaka od svega što im može naškoditi, odnosno od svih životnih situacija koje se smatraju neugodnima i lošima, ili čiji se ishodi smatraju takvima - u krajnjoj liniji, odvraćanje od ISTRAŽIVANJA I UČENJA .... i savjetovanje da se samo sjedi na sigurnom, zaštićeno i sterilizirano, te se tako bez mrdanja i rizika uči isključivo iz tuđih primjera.

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: uto feb 03, 2015 9:34 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Imaju i ovi koji odvraćaju i upozoravaju slobodnu volju i nisu tata i mama sa višeg denziteta, isto imaju "lekcije" pa sve skupa gledano i njih se može tolerirati.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: sri feb 04, 2015 8:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Kako god, rekla sam da nemam potrebu ništa nikome gurati, svatko čini onako kako smatra da je najispravnije, samo sam ponudila još jednu opciju događanja, a radi opisa tog vodiča, koji je eto, tako opisan u radu s vanzemaljskim entitetima, često zaista neka vrsta"vodiča" - samo je pitanje gdje te odvede i zašto...

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: sri feb 04, 2015 1:51 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Ako se možemo složiti oko toga što znači duhovni vodič, onda bih ja dalje rekla da sam skontala za sebe tko su ti duhovni vodiči koji se pojave u nekim kritičnim situacijama i vode te za tvoje najveće dobro na neku stranu ,( često ne na onu na koju bi te razum odveo) ili dobijaš uvide koje dnevni razum ne bi mogao skontati , vidiš stvari koje običnim očima ne bi uspio vidjeti..Tko je taj koji vodi i pomaže? Dakle...ja sam skontala da sam to sve JA. JA iz različitih sadašnjosti i JA iz raznih budućih ili prošlih vremena.. Mislim da tako osobnost sama sebe vodi i spašava od sebe same i sama sebe iscjeluje, sama sebe vodi s razlogom da evoluira do nekog za sada meni još ne baš jasnog stanja (ideala)

Možda se to može nazvati i nekako drugačije, ali..ja bih rekla jednostavno -da svi ti duhovni vodiči, da sam to sve JA. Neka razina i neki dio ove JA koja sada ovo piše. .

Nekad je to JA sa niže razine, s nekog od manje uočljivog ruba svijesti, nekad je podsvijest, nekad je duh, nekad duša, nekad nadduša...nekad jedan od brojnih komada te duše koji je inkarniran na više mjesta istovrmeno na ovom svijetu (paralelne inkarnacije) ili u istome trenutku ali na nekim paralelnim svjetovima (paraleni svjetovi u ovom svemiru) ...nekad dio nadduše kojie je inkarniran tko zna gdje u nekom drugom svemiru (paraleni svemiri) ..i Ja iz različitih vremena (pošro je sve jedno i sve se događa istovremeno, ako uzmemo u obzir da ne postoji linearno vrijeme...) Sad je očito da se broj mogućih dijelova onog što se zove JA množi i potencira a ne zbraja, pa se tako množi i broj mogućih duhovnih vodiča.
Uglavnom, da skratim, to je jedna cijela vojska tih JA i što ih više uspiješ ujediniti, što više komada skupiš, to si cjelovitiji. Što si cjelovitiji to više životne energije možeš provoditi korz svoje ovo tijelo i to bolje funkcioniraš, budeš zdraviji, a i oko tebe budu ostali ljudi zdraviji ....To bi za mene bilo još jedno od značenja riječi ISCIJELITI

U tu se komunikaciju "sa samim sobom" mogu ubaciti i neki JA koji nisu moji, neki tuđi JA, dijleovi nekih drugih duša, grupe duša, ili nadduša ...Neki od tih mi se čine prijateljski nastrojeni, neki ne, pa za sada ne znam što s takvima kad se ubace. Pošto s takvima ne znam komunicirati, to ni ne radim. Do daljnjega. Dok ne vidim da li mi to treba.
OSim drugih duša itd. ima tu raznih krpeljskih vrsti koje se također pokušavaju nakalemiti , ali, dobra je vijest da što si ti više uspio sebe skupiti to je manj broj ovih koji se uspijevaju provući nezapženo ali zato imaju neke "jače" sposobnosti

Tako nekako ja to vidim u ovom trenutku...
Kriterij po kojem vidim da je to što saslušam vodiča, uzmem u obzir uvide koje dobijem je vrlo jednostavan: da se osjećam zdravo i da imam elana.
Ako se tako ne osjećam znači da nešto ne valja ili nije dovršeno.
Pozdrav

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: sri feb 04, 2015 3:48 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 02, 2015 11:04 am
Postovi: 9
Ima jedna lijepa misao koju Ghandi kaže a ja se sa njim u tome apsolutno slažem. On Kaže da je naš najveći neprijatelj strah... I da, ima pravo...

mi se previše bojimo onog što ne poznamo, što ne možemo vidjeti i opipati..bojimo se života, a bojimo se i smrti jer neznamo.. nagađamo..kalkuliramo..

činjenica je da je svaki čovjek za sebe jedan malli svemir i da svaka njegova misao, zaključak, djelovanje je njegova istina i njegov put.

ponekad se naši svemiri dotaknu, isprepletu..i u tom dijelu mi se razumijemo slažemo oko nekih činjenica opet, no na kraju svatko će doživjet istu stvar na svoj način, kao i u ovom slučaju sa duhovnim vodičima.

moja istina je jedna, vaša je neka druga...no tek kad odemo odavdje znat ćemo što je uistinu istina.
sad imam 38 godina.. a od svoje neke 15, možda čak i ranije tražim odgovore...kroz meditaciju, kroz knjige kroz razgovore, pa i ovdje na forumu i jedino sto mogu reć sigurno da ono što nas gura naprijed i što je svetlo na kraju tunela je ljubav...u svim oblicima i sigurna sam da ako čovjek živi dajući ljubav svima neće upast u leglo zla.. da. ima teških trenutaka... a kaj bi htjeli.. pa nije život dan da ga lagodno prođemo... al sigurno je da vrijedi i sigurno je da kroz život napredujemo i nađemo odgovore ako ih tražimo.. sigurno ni jedan život nije uzaludan. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: sri feb 04, 2015 10:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Dobro ti to zboriš, totalna ali ipak, ja vjerujem da postoji nekakva istina koja nije baš toliko individualna, jer ako bi to tako bilo, mislim da bi to bio jedan kaos. Svatko bi imao svoj svemir i ne bi trebalo da uopće razgovaramo i susrećemo se ad već svatko ima na raspolaganju svo to prostranstvo? mislim da mora postojati barem zajednički nazivnik, a..zapravo vjerujem da psotoji puno više od toga, da psotoji univerzalna istina kako stvari funkcioniraju samo možda imenujemo drugačijim riječima ali to bi sve trebala biti ista pašta.
IStina je da u raspravama svatko čuje uglavnom samo sebe
Ali ipak, uspiijevaamo mi i dotaknuti jedan drugoga, pogurkati jedan drugoga , kao u onoj reklami s glupavom kravicom.

Da nadodam , u prilog tezi o strahu...
Ima teza koja kaže da strah ne postoji, da je strah odsustvo ljubavi. Strah je praznina koja nastaje kad nema ljubavi. Strah je rupa. a ljubav je punina.
Ispada da postoji samo ljubav, univerzalna životna energija, u smislu da je ili ima ili je nema, pa kad je nema, tu prazninu bez životne energije nazivamo strah tj. ne-ljubav.
Meni se to objašenjenje čini vrlo zgodnim i zoornim.

O duhovnim vodičima se puno pisalo, i piše. Izgleda da i ovdje možemo primijeniti isti forumulu o ljubavi i ne-ljubavi. Ako smo protočni za ljubav , čut ćemo glas intuicije, glas čistog srca, "dobre" duhovne vodiče. Ako smo blokirani za slobodan protok ljubavi, tj. prisutan je strah, čut ćemo taj strah, tj. ne-dobre duhovne vodiče. Nećemo čuti inticiju i glas srca nego zločeste dijelove podsvijesti i dijelove drugih organa nr. jetru, žuć, bubreg, crijeva, želudac, a ne srce.
Ako se podsjetimo da se strahovi i negativne emocije tipa ljutnje, mržnje, gnjeva, talože u tim organima, onda je jasnije na što se misli kad se kaže da čuješ glas svoje jetre a ne glas srca.
Time se bavi jedna grana psihologije..pronalazi potisnute emocije i oslobađa ih pa tako oslobađa protok energiji ljubavi.. Ljubav shvatimo u "fizikalnom" značenju, kao životnu silu koja održava život, koja jest život sam po sebi, kao životnu energiju, vitalitet.

Ali, to ipak nije sve.
Možemo mi komunicirati i s raznim drugim bićima i njih uzeti za naše duhovne vodiče u smislu da poslušamo njihove savjete i koristimo njihovu pomoć. Tu bi spadali anđeli i vilenjaci. Ali, opet..jesmo li mi baš sposobni razlikovati koji su koji? Ili to nije važno dok nam ide dobro?

I , što bi rekla Alf...nemam potrebu nikom niš gurati ni nagovarati...samo kažem što sam do sada isprobala na svojoj koži a sad, kad će se vidjeti je li to dobro ili ne, je li do sada prošlo dovoljno vremena ili treba još pustiti da se to razvija da vidimo kud me dovelo, ne znam vam reć. za sada je ok. plivam....

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: pet feb 06, 2015 3:25 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 02, 2015 11:04 am
Postovi: 9
pa ni ja ne mislim da je istina individualna već mi pristupamo individualno. svatko ima svoje mišljenje koje se nekad u nekim segmentima slože skroz a nekad nikako, nekad polovično...

slažem se sa tobom u svemu što si rekla. bit će da su se naši svemiri isprepleli u ovom segmentu razmišljanja ;)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: pon feb 09, 2015 9:48 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Ja bih prije tumačio strah kao jedan simptom nedostatka svjesnosti. Odatle, što više svjesnosti, to manje straha i obratno. Mada se može reći da je “ljubav” daleko popularniji pojam u ovoj realnosti.

Takođe smatram da intuicija nema nikakve veze s “duhovima vodičima”. Intuicija je jedan osjećaj na nivou bića koji se ne izražava verbalno ili u obliku povezanih misli jer ga obično nismo u stanju racionalizovati uz pomoć našeg (kondicioniranog) uma, dok interakcija s entitetima koji se predstavljaju kao “duhovi vodiči” obično ima drugačiji karakter. Tu se više radi o jednom “kanaliziranju” misli, ideja, koncepata, vizija itd. koji mogu biti duh-ovnog karaktera u sklopu tzv. duhovnosti-bez-duše, koja je veoma popularna u ovoj realnosti jer nema mnogo veze s istinom i sa stvarnom svesnosti. Radi se obično o duh-ovnačkim mudrolijama koje čisto služe za zabavu, mentalno kondicioniranje i trankvilizaciju čovjekove ličnosti s kojom se većina nas poistovjećuje, mada se tu radi o jednoj privremenoj i manje-više programiranoj konstrukciji, vještačkog karaktera. To bi samo bio onaj kočijaš iz one gnostičke Parabole o kočiji, koji sebe može smatrati i duhovno razvijenim a nije svjestan da u kočiji ima i putnika/dušu, odakle mu dolaze određeni signali u obliku intuicije dok mu istovremeno “sufleri” (duhovni vodiči ili kako god ih mi zvali) sugerišu da su oni ti koji mu plasiraju i taj osjećaj, pored svega ostalog. Tako, kočijaš vozi u skladu sa savjetima koje dobija od “suflera” a ne od svoje istinske komponente koju bi trebao da sluša umjesto njih. Naravno, kvalitet, način, kao i pravac vožnje svoje kočije, kondicionirani kočijaš će imati tendenciju da subjektivno tumači ispravnim, na osnovu znakova pored puta i drugih parametara koji nisu njegovi. Još ako usput zapljusne koga god stigne svojom verzijom “ljubavi”, to će se smatrati još jednim znakom njegovog duhovnog napretka. To što je on istovremeno razveden od realnosti, nije toliko ni bitno jer je ljubav ono što se ovdje cijeni. Srećom, malo je onih koji su saznali da su u suštini služili “suflerima” za kojekave druge svrhe, dok su vozili svoju kočiju u stanju (duhovnog) transa i naoružani ljubavlju do zuba. Naravno, za suflere je sreća i to da drugi kočijaši ne vole ružne vijesti, tako da one s lošim iskustvima, malo ko želi da sasluša. Tako se njihove “igre bez granica” mogu odvijati do daljnjeg.

..

P.S. U knjizi Anđeoska Maskarada čiji se prijevod može naći na ovom forumu, Dr Karla Turner je navela jedan prilično lijep primjer “duhovnog obrazovanja” Teda Ricea od strane “duhova vodiča”, odnosno, entiteta koji se tako predstavljaju a nedavno sam pod temom Literatura naveo i knjigu Sirene Gladnih Duhova, koja takođe pruža određenu sliku koja može biti od pomoći kod razumijevanja ove tematike. To bi bila obavezna literatura, naravno, za one koji stvarno žele razumjeti ovu vrstu manipulacije ljudi, bez obzira na lična predubjeđenja. Kuriozitet je i to da čak ni od onih “dobrih” duhova vodiča, ne možemo dobiti ovu vrstu informacija?! Čini se da se do njih može stići jedino uz pomoć jednog mukotrpnog istraživanja ove dinamike (a ne uz pomoć slušanja “glasova” i “duhovnih istina” serviranih od strane “dobrih duhova”).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: ned feb 15, 2015 2:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Koliki broj ljudi uopće čuje tzv suflere ... ?
Mislim da se kod većine ne radi ni o kakvim specijalnim glasovima i efektima, nego baš o intuiciji, impulsima koji nas navode da u jednom trenutku učinimo ili kažemo određenu stvar, i kasnije se ispostavi da je to bilo za naše dobro. Barem je kod mene takav slučaj. Ja te impulse volim zamišljati kao anđele - tako mi je lakše. Lakše mi je i draže ako se odvojim od njih, ako ne kažem da sam to ja, ta pametnica koja sve zna i nađe sve odgovore koji joj trebaju... :P :wink:
Drugi način na koji primamo pomoć jest upravo preko knjiga ili tekstova, često na internetu. To je tako popularno: Postaviš pitanje ili dilemu, najradije bi da ti neki "sufler" odmah dade odgovor koji bi jasno čuo u svojoj glavi, da ga možeš poslušati ili ne, jer to je nešto konkretno a mi volimo konkretne stvari - ali ništa od toga. Odgovora niotkud, samo tišina, no već idućeg dana (ubrzanje!) stigne Rješenje, ponekad zapanjujuće nedvosmisleno .... (Odlično je ovo ubrzanje koje je donio taj nekakvi Val, da odgovor ne dođe za dan-dva zaboravili bismo pitanje :wink: )
Miljun je svjedočanstava o pomoći nevidljivih bića, čini mi se daleko više od ovih žalosnih primjera gdje su se ljudi dali navući na tanak led pa su stradali ... Ne znam zašto se nekima to događa,no sklona sam misliti da su te osobe nečim u sebi privukle suflere-demone-grejse koji se predstavljaju kao duhovni pomagači a kasnije ti unište život. Sretna okolnost je da i u ovome, kao i u svemu ostalom u svemiru, vrijedi ona da se "po plodu poznaje stablo". Odnosno ako te savjeti "duhovnih vodiča" vode ka sve većem usamljivanju, odvajanju od svijeta, iluziji veličine, nesretnim događajima i čitavom nizu loših osjećaja - tko će onda i dalje slijediti takve "pomagače"?! Jedino strah može navesti ljude da slušaju "pomagače" koji im očito ne žele dobro. To je isti onaj strah kojega je organizirana religija zdušno poticala i pojačavala tijekom stoljeća - čovjek se uslijed paralizirajućeg straha toliko odvoji od sebe i svojih osjećaja, svoga srca i zdravog razuma, da radi sebi (i drugima) zlo samo zato što se plaši da bi mu "Pomagač" mogao uraditi još veće zlo ako ga ne posluša. Uostalom, isti fenomen imamo i kod glasovanja na izborima ovde kod nas - ono čuveno "biranje manjeg zla" :wink: Ovo sam dala najbenigniji primjer koji mi je pao na pamet. Jer sam benigna osoba pa mi takvi primjeri prvi padnu na pamet 8)

Što se tiče svjesnosti, kod nas ljudi je ona nužno ograničena (vidi nas kolicni smo i kakva su nam čula) i kad bi nam zadatak u životu bio da proširujemo svoju ljudsku svjesnost sticanjem znanja (o čemu i odakle?) to bi uistinu bio otužni Sizifov posao. Mi ne možemo u svakom trenutku biti svjesni Svega što smo već negdje osvijestili u sebi i što se prema tome nalazi u sjeni pa se zato zove podsvijest / kolektivna svijest / nadsvijest / itd. Kada bismo u životu samo trčali za svim tim podacima pohranjenim na našim različitim razinama (jer "Sve je u nama") što bismo uopće time postigli? To da postanemo Superljudi-enciklopedije? Zaista nemam ideje kamo bi trebala odvesti ta potraga za Znanjem tj neprekidnim intenzivnim osvještavanjem... Možda u ludilo :( Jer to svakako NIJE naša svrha...
Mi smo smrtna bića upravo zato što nam svjesnost o sebi umire skupa s tijelom. Dakle, naša smrt dokrajčit će svu našu svjesnost i sva naša znanja koja smo marljivo prikupljali tijekom života. Tako da meni ima više smisla trudit se oko onoga što neće propasti nego oko stvari koje će neminovno propasti, tipa svjesnost, znanje, bogatstvo, moć, slava, ljepota, blablabla

E sad - što je to što neće nestati našom smrću, što je to što ćemo ponijeti s one strane?
To neka svatko otkrije za sebe :angel4:

(Evo hint: :love11: :love12: :love1: :love10: :love2: :love5: .... :occasion5: )


:mrgreen:

(Kada se kaže da je Svjetlost=ljubav=znanje, tu se ne misli na znanje kao informacije i podatke tj svijest o ovome ili onome; u školi su nam isprali mozak tvrdeći da su programi=znanje, nasilno usmjeravajući struju Života isključivo u glave tj umove, uništavajući tako i umove i tijela)

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: ned feb 15, 2015 10:06 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Na našem nivou, neka osnovna svjesnost bi podrazumijevala i mnoge indikacije da kojekakvi „entiteti“ ulaze u interakciju s nama na jedan prilično perfidan način, koristeći nas za raznorazne svrhe, što se uglavnom odvija izvan praga percepcije naše budne svijesti (mada se to registruje na nivou naše podsvijesti).

Na primjer, ukoliko mi spasimo život jednoj ovci koja se zadesila u nevolji, sa stanovišta njene svijesti, mi možemo biti percipirani kao tamo neki dobri entiteti, međutim, mi smo tu ovcu koristili za rasplod, šišali smo ju, muzli smo ju a takođe smo planirali i da ju na kraju pojedemo. S te tačke gledišta, mi smo ovcu spasili kako bi mogli nastaviti da ju iskorištavamo.

**

Slična dinamika je primjećena na nivou interakcije vanzemaljskih entiteta s nama. Na primjer, primjećeno je da oni koriste naše žene za rasplod u smislu da ih impregniraju svojim DNK materijalom, pa nakon nekoliko mjeseci odstrane fetus, premještajući ga na drugo mjesto gdje ovaj nastavlja sa svojim razvojem do odrasle individue. Na svjesnom nivou, žena neće primjetiti tu dinamiku, osim tu i tamo poneke izostale menstruacije, nekog čudnog ožiljka itd. Istu ženu, oni mogu da koriste i kao kontejner (ili „grob“) za svoje „mrtvace“, odnosno, one od njih koji ostanu bez fizičkog tijela sve dok za njih ne postane dostupno drugo fizičko tijelo koje će se uklapati s njihovom „frekvencijom“. Taj entitet ili AVM (Aktivna Vanzemaljska Memorija, kako to naziva Dr Malanga) hrani se energijom duše žrtve a takođe uveliko može da utiče na njene mentalne procese, uključujući i „duhovno obrazovanje“ a postoji i mogućnost da se on njoj može predstaviti i kao njen lični duh vodič ili zaštitnik.

Svjesnost takođe podrazumijeva i poznavanje nekih drugih modaliteta interakcije kojekakvih entiteta s nama, kao na primjer instaliranje tzv. „paravan memorije“ u nas:

Citat:
CF: Vi ste takođe otkrili kako ponekad postoji mnogo slojeva memorije, nešto slično slojevima kod luka. Čovjek koji je bio abduciran, kada se podvrgne hipnozi, on se prvo sjeti jednog (lažnog) scenarija, međutim, kada ga regresiramo do jednog dubljeg nivoa, onaj prvi nivo se raspadne, te tako vidimo da se u stvari radilo o “paravan” (lažnoj, prim.prev.) memoriji, jer se pojavi jedan potpuno drugačiji scenario.

Dr Karla Turner: Da, i čini se da kod nekih slučajeva može da se dosegne i samo dno.

CF: Koliko tih slojeva postoji; koliko se duboko može da ide; i šta se nalazi na samom dnu?

KT: Mi smo uradili dosta istraživanja na ovom području tako da smo u stanju i da damo neke odgovore na ova pitanja. Tipično je (mada ne uvijek) da ono što prvo izađe na površinu ima veze sa svjesnim informacijama. Kada se subjekt (osoba podvrgnuta hipnozi, prim.prev.) dovede na sljedeći, dublji nivo hipnotičkog transa i kada mu sugerišemo da se koncentriše, vrlo često ćemo doći do stvari koje nisu iste kao one kojih se subjekt svjesno sjetio dok je bio na prvom nivou hipnotičkog transa. Tada počinje takozvana “faza ispipavanja”. Subjekt misli, “Ovo nije bilo istina; Osjećam da tu nešto nije bilo u redu; kad se malo više skoncentrišem na to, čini mi se da to nije ono što sam u prvom momentu mislio/la”. To je tzv. “tranzicioni nivo”. Tu može da se radi o samo par nivoa, a može da ih bude i 20 – međutim, ono što je sigurno, uvijek postoji tzv. “pokrovni nivo”, koji je poduprt jednim čvršćim temeljom. Ako se subjektima pomogne na način da programiraju svoje mentalne kompjutete kako bi probili iluziju, i da govore samo istinu u vezi onoga što percipiraju, kako Barbara često kaže: “Razbistri viziju”, onda će se oni sjetiti jednog potpuno drugačijeg doživljaja nego što je onaj kojeg su prvobitno pominjali kad su bili na prvom nivou hipnotičkog transa. Taj doživljaj nema apsolutno ništa zajedničkog sa onim kojeg su se oni svjesno sjećali. Postoje najmanje 2 nivoa, a moguće i 3.

Izvor


I tako, regresivni terapeuti dođu do onog prvog nivoa instaliranih sjećanja i na osnovu njih pišu knjige tipa Newton-ovog „Putovanja duša“, duhovnih pomoćnika itd. (ima ih gomila), ne znajući da sjećanja koja su dosegli kod klijenta ne moraju biti istinita, nego jednostavno instalirane priče koje trebaju da nam dočaraju jednu idiličnu paradigmu koja lijepo zvuči i izgleda, te je kao takva pogodna za samotrankvilizaciju ali nema mnogo veze s realnošću. Međutim, kada oni terapeuti koji su svjesni toga i koji znaju da probiju „paravan memoriju“ dođu do jedne druge slike, ispostavlja se da ona nije dovoljno „ružičasta“ da bi nam bila prihvatljiva.

U kontekstu slike koja se dobije nakon proboja „paravan memorije“, koliko mi je poznato, još uvijek nije primjećeno prisutvo tzv. „duhovnih vodiča“ ali je primjećeno prisustvo raznoraznih entiteta koji nam se mogu predstavljati i prikazivati kako god hoće (Sveta Gospa, Isus itd...itd...), pa i kao „duhovni vodiči“, ukoliko procjene da je to najoptimalne u odnosu na određenu individuu koju iskorištavaju i manipulišu.

A naravno, spasiće joj i život, kad je njima to potrebno:

Citat:
Dr Corrado Malanga: Ali, govorim vam kao primjer, da ovi fenomeni za koje nismo znali da uopće postoje, najprije su vezani za iskustva blizu smrti. Neki od naših otetih su umrli, ali nisu umrli... kako sad shvaćamo to? Tako da nam kažu neke dijelove svog života. Trebate znati da oteti ne može umrijeti...to znači da on/ona očito može, ali vanzemaljac ne želi da oteti umre jer mu predstavlja kravu muzaru, što je vrlo važno. Ne može dopustiti otetima da umru, bolje da poduzme nešto u vezi toga. Treba imati na umu da oteti je netko tko ima, često puta snažne ideje tijekom svog života, o represiji sebe i svog života da bi počinio samoubojstvo. Onih nekoliko puta koje je pokušao to učiniti, nikad neće uspjeti. Da vidimo neke primjere kako biste bolje razumjeli. Djevojka iz Cagliarija...ovo su sve ljudi koji su sposobni riješiti svoj problem ili rade na njegovom rješavanju. Napravio sam s njom 2, 3, 4, 5, 6 hipnotičkih seansi, a zatim je ona riješila problem. Ali dok smo bili još tamo i razmatrali smo stvari koje je rekla i imali smo preliminarni razgovor, rekla mi je o svom iskustvu kad je odlučila počiniti samoubojstvo. Sišla je u prizemlje zgrade, živjela je na katu, u prizemlju je bio mali uslužni servis – praonica odjeće. Nedjelja je ujutro, zaključala se s izlikom da mora dovesti neke stvari u red, umjesto toga, uključila je stroj za izbjeljivanje klorom, pokušava dohvatiti malu bočicu sredstva za smirenje, skida svu odjeću i smješta se ispod stroja za izbjeljivanje klorom koji bi joj trebao spaliti tijelo, i kaže: „Radim to potpuno smireno, jasnog uma, ali da sam se upitala zašto to radim, ne sjećam se.“ Huh, i ovaj dio je zanimljiv, ona započinje ovaj proces oslobađanja i evo što se događa...

U Milanu, ovo se događa u ranu nedjelju ujutro. Prijatelj ove djevojke koja živi na Sardiniji, je u Milanu i vidi da mu se u sobi ukazuje Gospa. I kažete: dobro!... Gospa kaže čovjeku:“ Nazovi brata ove žene jer će počiniti samoubojstvo.“ Čovjek, dok je Gospa u njegovoj sobi uzima telefon i zove brata djevojke. Ovo je ludo.A njezin brat kaže: Daj, kakva Gospa, šališ še? Ludimo li? Ne, ona insistira i brat odlazi „OK, sad je idem provjeriti, budi bez brige.“

Odlazi u prizemlje, podiže rolete, a žena je radila pripreme i kaže: „Ne, ne, bez brige, samo dovodim stvari u red. Što, ubiti se? Ni ne pomišljam na to!“ „OK, hvala ti, tvoj prijatelj je glupan!“

On spušta rolete i odlazi gore, a žena počinje ponovo organizirati sve za samoubojstvo.

U Milanu, nakon nekih pola sata, Gospa se ukazuje ponovo u čovjekovoj sobi. I kaže mu: „Gledaj,...“ i ponovi svoju priču. Čovjek već izvan sebe naziva ponovo i ponovo i ponovo sve do 5 sati poslije podne, dok njezin brat ne siđe u prizemlje i nađe da je pokušala izvršiti samoubojstvo.

Uzeli su je i odveli u bolnicu i spasili je ispiranjem želudca. „Ali,“ – rekla mi je – „nešto nije bilo u redu s time: prvo, moje tijelo je trebalo biti potpuno uništeno klorom, a umjesto toga, imam malu mrlju ovdje, na zadnjoj strani bedre (gdje je koža bila uništena). Zatim, skinula sam svu odjeću. Kako je moguće da sam se našla obučena i sa šalom oko vrata? Nešto ovdje nema smisla.“

Tako, uzeli smo ovu osobu, hipnotizirali je i učinili da se sjeti trenutka kada je željela počiniti samoubojstvo. I u tom trenutku se pojavljuje Gospa ispred nje, odvodi je s nekim čudnim vojnim ljudima. Odvode je u planinu koja se otvara i liftom se spušta dolje pet katova, operiraju je, počinju joj lijepiti komadiće kože svugdje i koriste čudno sredstvo za pranje... krv. Nešto je ušlo ispod lijevog ramena, a izašlo ispod desnog, a onda su je vratili natrag.

Kad je dospjela u bolnicu (prethodno je popila cijelu malu bocu Lorazepama, punu), doktor je rekao da joj je krv čista kao destilirana voda. Destilirana voda?

Nešto je poduzelo da ona ne umre jer je krava muzara. Dobra krava muzara. Jer ima puno energije.

...

Izvor

Naravno, sa stanovišta percepcije žrtve, ona je mogla tumačiti ovu dinamiku oko spašavanja njenog života i kao jednu direktnu intervenciju „duhova vodiča“, pa tako to i unaokolo promovisati?!

**

I sada, kad se vratimo na svjesnost, dovoljno je da postavimo pitanje - kojem procenatu zagovornika „duhova vodiča“ je uopšte poznato nešto od gorenavedenog?! Koliko njih će uopšte pokušati napraviti „diferencijalnu dijagnostiku“ u smislu šta bi od svega poznatog moglo odgovarati njihovom ličnom slučaju, prije ispaljivanja duhovnjačkih krilatica tipa: „Svako ima svog duhovnog vodiča“ (koji mu pomaže). U većini slučajeva, oni ne mogu sprovesti jednu poštenu analizu jer nisu svjesni drugih mogućnosti. Kontrolni sistem im je servirao kroz kontrolisanu duh-ovnost prihvatljive odgovore koje su oni progutali i tako su ubačeni u jedan kontejner u kojem se osjećaju koliko-toliko mirno i udobno, bar za sada, bez potrebe da izađu napolje.

Ne može se reći da to i nije u redu, jer nam nivo svjesnosti određuje gdje smo i ne može se nikoga na silu vaditi napolje. Uostalom, još davno sam pomenuo slučaj komšinice Šefike koja je bila prilično zadovolja svojom interakcijom sa onostranim entitetom po imenu Hrkljuš, što je ona parabolično izražavala ovako:

Citat:
Kad sam mala bila, tanko sam piškila, sad Hrkljušu fala, piškim ko iz bokala.

...i šta čovjek da joj kaže, osim: „Svaka čast!?“ #-o

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: pon feb 16, 2015 3:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
I, što ćeš ti sad s tom svjesnosti da možda/vjerojatno služiš kao hrana nevidljivim pomagačima koji ti pomažu samo zato da bi se nahranili tvojom energijom... ? :evil:
(Jer, pretpostavljam da si htio reći da nam se te otmice svima dešavaju, samo mi toga nismo svjesni jer je tako dobro iskamuflirano?)

Ako se Nevidljivi hrane ljudskom energijom, zanima me zašto onda ne iskemijaju da nam se sve želje ispune i ne naprave od zemlje raj, ljudi bi onda svi pucali od dobre energije, pa bi bilo gozbe za stanovnike svih denziteta sa OPS? kao što se mi ljudi dobro brinemo za našu stoku, ovce, svinje i kokoši - pazimo da im ništa ne zafali, da budu sretni, debeli i lijepi, da od njih možemo napraviti dobar sir, mlijeko, vunu... i oni nas zato vole... imaju lijep život, smrtni su i moraju ionako umrijeti, pa što da poslije smrti ne posluže onima koji su im omogućili dobar život? I ja bih da meni Nevidljivi na isti način omoguće sve šta mi treba, da ne moram mrdnuti malim prstom, pa neka slobodno uzmu dio moje energije za sebe - nešto kao kamata :twisted: - samo šta se baš nisu pretrgli od te brige :?:
Čovjek se pita zašto se ne pobrinu da svi budemo zdravi, sretni i lijepi, zašto nam ne namještaju sretne okolnosti i pobrinu se da smo zadovoljni na svim nivoima - onda ne bismo uopće imali potrebu tragati ni za čim jer bi sve bilo savršeno u najsavršenijem od svih svjetova, zar ne? :D
Ne bi bilo nikake filozofije ni umjetnosti ni politike ni ničega što je proizišlo iz ljudskog nezadovoljstva i bezveze oduzelo energiju ljudima, a time i njihovim pomagačima koji se hrane tom energijom, umjesto da su svi imali dovoljno zadovoljavajućeg seksa, ukusne hrane, iluzije da su najbolji, najjači, najveći, enfin: sve što čovjeka čini sretnim i puni ga energijom ....

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: pon feb 16, 2015 5:40 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
U nastavku na ovu temu, ovdje ispod slijedi prijevod jednog izvoda iz knjige Siren of Hungry Ghosts, gdje se radi o pismu jedne žene, bivšeg “duhovnog iscjelitelja i vidovnjaka” iz Engleske, autoru knjige, nakon njenog prvog izdanja:

Prijevod od str. 360:

"Čitala sam vašu knjigu uz jednu mješavinu straha da će poslednji ostatak vjere kojeg sam možda još imala u spiritualizam nestati što je bilo praćeno i jednim osjećajem olakšanja da nisam jedina koja je došla do takvih zaključaka. Osjećam da vam se moramo javiti i podijeli s vama bar jedan djelić moje vlastite priče ako ništa, onda iz razloga što očajno vjerujem da su ovom svijetu potrebne knjige kao što je vaša, kako bi se dočarala istinska slika jednog zla koje se sakriva ispod fasade ljubavi i duhovnosti. Smatrala sam sebe duhovnom deset godina, radila sam kao medijum i vidovnjak, i vjerovala sam u važnost onoga što sam radila. Bilo je ljudi koji su plakali od sreće kad sam im davala tzv. “dokaze preživljavanja” (nakon smrti, prim. prev.). Govorili su mi da imam u sebi “đina”. A ja sam im vjerovala. Sada, znam da je to jedno prokletstvo. Bila sam rođena kao vidovnjak i za mene stvarno nije bilo nade. Još u ranoj mladosti, bila sam neminovno usisana u spiritualizam i bilo mi je drago što sam se napokon našla s ljudima koji su razumijevali i prihvatali moje sposobnosti. Bila sam obučavana da koristim svoj talenat za komunikaciju sa “duhovima” i da uspostavim vezu sa mojim duhovima “vodičima”. Kad sam shvatila razmjere svega onoga što sam mogla dosegnuti, činilo mi se sve to kao jedna zemlja iz bajki sa neprestanim čudima.

U realnosti, naravno, radilo se o jednoj Pandorinoj kutiji užasa. Moji duhovi vodiči su mi se manifestovali onako kako oni to čine svim medijumima ili onima koji se bave kanaliziranjem kao bića velike mudrosti sa željom da pomažu čovječanstvu. Sigurna sam da čovjek može samo poželjeti ona intezivna osjećanja ljubavi i dobrostanja za vrijeme direktnog mentalnog kontakta s tim bićima. To je jedna strašna stvar koja vas totalno prikači za njih. Još od samog početka, činilo se da su me moji duhovni vodiči odgajali za “veliki posao” za kojeg sam navodno bila predodređena kao jedan duhovni učitelj. Gdje god sam išla, bila sam vrbovana a mozak mi je bio ispiran od strane bezbrojnih nezavisnih medijuma koji su mi neprestano prenosili jedne te iste poruke. Tačno je bilo i to da sam često stajala ispred publike dok je jedna struja inspirativne filozofije tekla niz moje usne.

Moji vodiči su bili veoma sposobni mudraci i proroci, njihova predviđanja budućih događaja nisu imala mane, bila su besprijekorna i nevjerovatno detaljna. Kako da onda nisam mogla vjerovati tim divnim bićima koja nikad nisu griješila?!

"A onda je počelo. Polako i perfidno. Ta manipulacija. Vaši prijatelji, Sandford i Aviva, bili su sretni što su se uspjeli izvuči na vrijeme. Ja nisam bila te sreće. Meni su ti vodiči uništili cijeli moj život. Ovdje ne mogu navoditi sve detalje iz mog života jer bi to bilo predugo, međutim, smatram da je istina to da nikada nisam srela nekoga ko je doživjeo toliku tragediju, patnju i nesreću kao ja.
Mojim vodičima i njihovim uticajima na mene, može se pripisati bar 95% svega toga. Uz pomoć jednog veoma vještog korištenja ispiranja mozga, bila sam manevrisana s njihove strane i navedena da stupim ne u jedan, nego u dva braka (koji nisu bili sklopljeni na nebu, nego bukvalno u paklu). Oba muža su mi bila duhovnjaci i uveliko navođeni od strane svojih vlastitih duhovnih vodiča.

Jedan je bio sadističan i nasilan a drugi, izvitopereni i kompulzivni lažov koji je odveo moju djecu i mene u propast. To bi bile samo dvije od katasrofa u mom životu koje su povezane s duhovima vodičima a ima ih mnogo više uključujuči i jednu cijelu godinu kad sam bila praćena od strane jednog psihopate koji je bio opsjednuti vidovnjačkim sposobnostima koje sam imala a takođe je osjećao i da je sam bio pod uticajem duhova. Usput, htjela bih da naglasim to da se vaša vlastita iskustva slažu s mojim opservacijama da se veći dio njihove manipulacije vrti oko naših međusobnih odnosa, pogotovo onih seksualne prirode. To je djelomično možda tako zbog toga što su to naše najranjivije tačke, stvari koje nam mnogo znače. A čini se da se oni dosta interesuju i za sam seks i da su često prisutni u našim najintimnijim trenutcima. Kao da stvar koju oni najviše trebaju, crpe iz zemaljskog seksa kao posmatrači! (seksualna/životna energija, op. prev.?!)
Nakon što sam postala svjesna svih načina na koje sam bila uspješno manipulisana od strane duhova vodiča, može vas iznenaditi to da ja sebe smatram veoma jakom osobom na koju se ne može lako uticati, to samo potvrđuje koliko su oni vješti u psihološkom ratu što je nakon svega ono s čim mi ovdje imamo posla.

Nekim slučajem, imala sam priliku i da razgovaram sa mnogim duhovnjacima/vidovnjacima čiji su životi bili manipulisani slično kao što je bio i moj. Međutim, oni su odbijali da se suoče s tim. Niko od njih nije uspjeo da smogne dovoljno snage kako bi se suočio s činjenicama.

Vjerujte mi, morala sam imati nevjerovatnu snagu kako bih preživjela sve užase koji su me zadesili nakon mog uključivanja u vezu s duhovima vodičima. Ja imam jednu malu tablu kao što je ona vaša na kojoj piše “Duhovi vodiči će vam pomoći”, s tim što na mojoj piše: “Teško je boriti se protiv neprijatelja koji ima baze u tvojoj glavi”. I upravo tu leži suština njihovih vještina: oni poznaju svoje žrtve iznutra i izvana. Oni poznaju naše vrline, naše slabosti i ono šta nas čini jakim. Zato im je lako.

Interesantno je to da vi smatrate da mi ovdje imamo posla sa nekim “izgubljenim dušama”. Ja lično uzimam tu interpretaciju previše uljepšanom. Tipična slika jedne izgubljene duše bi bila nešto kao neko zarobljen između svjetova, možda kao nešto nesvjesno fizičke smrti i utopljeno u vlastitu ignorantnost koja sprječava dalje napredovanje. Uporedite to s entitetima koje smo oboje iskusili na svojoj koži. Oni su majstori prevare; oni su artikulisani i elokventni a barataju i s jednim ogromnim znanjem iz filozofije, bilo ono fabricirano ili ne. Oni su u stanju da sarađuju dovoljno s drugima iz njihove vrste kako bi uspostavili strategije protiv nas a takođe i održavali jedan kontinuitet kod informacija koje nam daju. Oni očigledno imaju neograničenu moć prekognicije i pristup ka bilo kojoj informaciji koju izaberu, u prošlosti, sadašnjosti ili budućnosti, što im omogućava, između ostalog i da se pretvaraju u koga god požele, u određenom slučaju. To nije ono što ja smatram pod tamo nekom jadnom izgubljenom dušom koja se muva u mraku.

Jedna stvar koju sam zaključila bez sumnje, to je da su oni inteligentni. Oni su veoma inteligentni. Bilo koja izgubljena duša s takvom inteligencijom, sigurno bi imala dovoljno znanja i sposobnosti da se popne na jedan viši nivo. Ako su te duše jednostavno previše zle da bi napredovale ili ne znaju ništa o višim oblastima, odakle im onda dolazi ogromno znanje iz filozofije? Sigurno ga ne stiču živeći u tamo nekom mračnom ništavilu, zarobljeni između svjetova.

Osjećam da odgovor na ovu zagonetku, ukoliko je jedan odgovor uopšte moguć, leži u proučavanju istorije naše rase. Prosta je činjenica to da se čovječanstvo nalazi na udaru bizarnih natprirodnih fenomena još od početka vremena. Ti fenomeni se mijenjaju tako da se stalno uklapaju sa našim vjerovanjima i očekivanjima koja se takođe stalno mijenjaju. Drugim riječima, ako ste živjeli u Srednjem vijeku, mogli ste biti posjećeni od strane patuljaka. Ukoliko ste bili rani hrišćanin, mogli ste se susresti s anđelima (što se još uvijek dešava i današnjim hrišćanima!). I sada, u modernim vremenima, hiljade ljudi imaju doživljaje sa navodnim vanzemaljcima s drugih planeta. Veliki dio tih ljudi nije lud, niti pati od deluzija. Oni su žrtve isto kao vi i ja. Interesantno je i to da se seksualna komponenta koju sam često pominjala, primjećivala kod dosta zabilježenih slučajeva u vezi s ovim gorenavedenim. (Sjetimo se onih starih priča o inkubusima i sukubusima. U stvari, mnogi ključni elementi se neprestano ponavljaju na području nadprirodnog). Ja vjerujem da je sve to jedna te ista stvar koja se manifestuje na različite načine. Ukoliko ste duhovnjak i vjerujete u život nakon smrti, taj fenomen će vam jednostavno pružiti neke manifestacije te vrste, međutim, vanjska fasada koju on prezentira je jedna iluzija.

Ono što želim da kažem, a u tome nisam sama, zaključci do kojih sam došla imaju veoma ozbiljne i opasne implikacije. Možda, ukoliko počnemo da prihvatamo kao činjenicu to da su ova bića prisutna među čovječanstvom od davnina, onda moramo prihvatiti i užasnu činjenicu da je naša rasa direktno oblikovana od strane tih bića i to ne na jedan način koji je koristan za nas.

Manipulacija koju smo vi i ja doživjeli, nije ništa u poređenju s onom manipulacijom kojoj je izložena ljudska civilizacija, na masovnom nivou. Skoro svaka religija u svijetu je inicijalno bazirana na natprirodnim manifestacijama, vizijama na planinskim vrhovima, božjim slikama koje se prikazuju prorocima, glasovima u glavi – isto kao što medijumi u današnjim vremenima čuju glasove, doživljavaju vizije i zaista, ja sam sigurno čula za više od jednog medijuma koji tvrdi da je njegov kontakt Isus lično ili Bog.

"Ta bića, pod njihovim različitim maskama, direktno su osnovala naše religije. A svako, ko je proučavao istoriju organizovanih religija, morao je postati svjestan toga da je religija više odgovorna za smrt i stradanje ljudskih bića, od bilo čega drugog. I pored svega, mi još uvijek slijepo tumaramo unaokolo, nesvesni ove manipulacije koja se odvija hiljadama godina. Možda ja zvučim paranoidno zbog svega ovoga, međutim, voljela bi kad bi mi neko dokazao suprotno.

Nadam se da će vas interesovati ova moja iskustva i mišljenje. Ako ništa drugo, željela sam da vam kažem da niste sami u vezi sa svojim otkrićima. Vjerujem da vaša knjig apredstavlja jedan veoma važan materijal koji bi trebao da bude obavezna literatura za sve one koji sebe smatraju duhovnjacima. Poštujem vas zbog toga što ste se usudili da se suočite s činjenicama koje drugi ne priznaju, čak ni u svojim vlastitim slučajevima. Što se mog vlastitog života tiče, sada učim kako da prikupim svoje razbijene parčiće kako bih nastavila dalje.

Kraj izvoda

******************************


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: pon feb 16, 2015 1:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Sve više dolazim do saznanja, kako je svest sve viša i jača, kao da nju inhaliraju više svesti. Ili to da više svesti uzgajaju određene svesti za svoje "više" potrebe...

Tu dolazim do toga da su životna iskustva srž te inhalacije. Tako i ti tkz. vodiči u svom arsenalu imaju beskonačno vreme! Tako je njima prilagođavanje na situacije mačiji kašalj, dok je za svesti koje se pitaju, to tek jedno od otkrovenja...

Te tkz. više svesti traže kvalitet svesnosti kako bi se napojile i sebi dale prostora za proširivanje iluzija, dok su te takozvane više svesti pak inspiracija za još veću super svest da ih inhalira...

Dolazim do toga da su kvalitetna iskustva, rangirana po jačini doživljenog, ako su vodiči filozofi ili duhovnici, nema problema, ako su iznad njih, isto nema problema....

Kako izaći iz tog začaranog kruga! Da smo znali ili da znamo, ne bismo bili ovde u ovoj kolotečini od raznoraznih užasa...

Međutim, postoji određena naznaka koja vodi na drugačiji put, a to je da svest postane Stvaraoc svog sopstvenog realiteta, kako bi izbegla ihalaciju od strane drugih svesti. Sad, da bi to uradila, ona ili mora kopirati sopstvenu svest po potrebi u beskonačne individue, ili pak naći niže svesti koje bi učestvovale u kreiranju nekih novih iskustava....

Tako da ta iskustva vode do poslednje oktave ili denziteta postojanja, kako god da to opišemo...

Koliko god mi imali koncepte o stanju svesti, ili uzvišene misli, toliko ih i već postoji, koje ne samo da su razmatrene, već i učinjene od strane viših svesti...

Tako da mislim da je ova vremenska petlja, izukrštena raznoraznim čvorovima, tako da treba jedan dobar mač(znanja) kako bi presekao taj čvor i otpustio taj teg koji pritiska sve duše...

Da li mi jedemo sami sebe? Da li je postojanje Kreatorova menza? Dok se neko hrani ljubavlju i svetlom a drugi užasom i patnjom, da li je to samo kvalitet iskustava ili ima nešto treće što treba da bude produkt nečeg novog, nezamislivog i nesaznajnog?

...Hm...moram da prekinem, neko mi brsti misli.... :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: pon feb 16, 2015 5:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
galaksija je napisao/la:
"A onda je počelo. Polako i perfidno. Ta manipulacija. Vaši prijatelji, Sandford i Aviva, bili su sretni što su se uspjeli izvuči na vrijeme. Ja nisam bila te sreće. Meni su ti vodiči uništili cijeli moj život. Ovdje ne mogu navoditi sve detalje iz mog života jer bi to bilo predugo, međutim, smatram da je istina to da nikada nisam srela nekoga ko je doživjeo toliku tragediju, patnju i nesreću kao ja.
Mojim vodičima i njihovim uticajima na mene, može se pripisati bar 95% svega toga. Uz pomoć jednog veoma vještog korištenja ispiranja mozga, bila sam manevrisana s njihove strane i navedena da stupim ne u jedan, nego u dva braka (koji nisu bili sklopljeni na nebu, nego bukvalno u paklu).
******************************


Cijeli ovaj tekst sam doživjela kao naklapanje i ogovaranje, uz veliku dozu samosažaljenja a bez ijednog valjanog argumenta. Moguće je da je ova žena stvarno ni kriva ni dužna bila zavedena i na svašta navedena, ali danas kad već i ptice na grani pjevaju da su svi uzroci u nama i da se ništa neće promijeniti dok ne preuzmemo odgovornost za sve što (nam) se dešava - ova žalopojka zvuči smiješno i totalno demode za prosječnog duhovnog tragaoca :?

Druga stvar koja me kopka je zbog čega ljudi koji nisu skloni preuzeti ni najmanju odgovornost (makar za to što su slušali i vjerovali negativnim entitetima - očito im je to neko vrijeme odgovaralo, a onda kad su se stvari zapetljale i trebalo "platiti cijenu za užitak", obrušili su se na nevidljivce koji su im krivi za sve) - ujedno žele sve nevidljive pomagače proglasiti istima, odnosno rado se upuštaju u generalizacije?
Tko će takvima vjerovati, čak i ako su u pravu?

Treće je , Galaksijo, što rijetko odgovaraš direktno na pitanja, kao da (više) ne znaš normalno razgovarati; umjesto ljudskog odgovora ti nudiš nekakve upozoravajuće citate...
Nemoj se ljutiti ali pretvorio si se u pravu automatsku sekretaricu ;)

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: uto feb 17, 2015 1:38 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Bojan71 je napisao/la:
Međutim, postoji određena naznaka koja vodi na drugačiji put, a to je da svest postane Stvaraoc svog sopstvenog realiteta, kako bi izbegla ihalaciju od strane drugih svesti. Sad, da bi to uradila, ona ili mora kopirati sopstvenu svest po potrebi u beskonačne individue, ili pak naći niže svesti koje bi učestvovale u kreiranju nekih novih iskustava...

Bojane, kako to misliš "kopirati sopstvenu svest u beskonačne individue" ?

... Nije teško povjerovati, pogotovo u trenucima umora i obeshrabrenosti, da je sve ovo skupa pogrešno i uzaludno; da smo mi zaista tek eksperiment ili hrana ili oboje (eksperimentalna hrana) i da je sve što nam pokušava približiti i opravdati naše patnje i frustracije i učiniti da ih prihvatimo, uz davanje nade u bolje sutra na nebu i/ili na zemlji, u stvari šarena laž... počevši od religija i sadašnjeg new agea koji je u zadnje vrijeme više nego ikad krcat divnim izvještajima o NDE iskustvima i zagrobnom životu gdje sve vidimo i sve nam postaje jasno, pa onda način na koji smo odgajani od strane polumrtvih i prestrašenih roditelja u civilizaciji koja se sastoji od niza rutinskih radnji i nekoliko tobože hvalevrijednih ciljeva za koje nas uče da vrijedi živjeti - obitelj, prijateljstvo, ljubav - no, kad pogledaš bolje uopće nemaš valjane primjere koji bi potkrijepili da su te stvari toliko vrijedne življenja .... i ne znajući što bi, prihvaćaš objašnjenja religije, prihvaćaš da si grešnik i da sada moraš patiti zbog grijeha svojih predaka, prihvaćaš da će biti bolje na onom svijetu, prihvaćaš da si sam sebi stvorio takvu karmu pa je patnja opet neizbježna; prihvaćaš čak i da si ti sam u stvari bog ali se toga ne sjećaš pa si se došao ovamo prisjetiti - idealno mjesto za takva prisjećanja, kažu - i onda pokušaš ne misliti na argument zdravog razuma da ako si Kreator kako to da se stvari ne događaju po tvojoj volji, kako to da nemaš nikakvu moć ništa promijeniti, kakav je to Kreator koji mora koristiti duhovne tehnike da bi uspio tek neznatno pomaknuti stvari s mjesta, kao dijete nisi tako zamišljao Kreatora, mislio si da je to biće čija jedna riječ je dovoljna pa da se sve u minuti pretvori u nešto drugo... :?:

Bojan71 je napisao/la:
Da li mi jedemo sami sebe? Da li je postojanje Kreatorova menza? Dok se neko hrani ljubavlju i svetlom a drugi užasom i patnjom, da li je to samo kvalitet iskustava ili ima nešto treće što treba da bude produkt nečeg novog, nezamislivog i nesaznajnog?


Odlična pitanja....

Ovo "nešto treće" inspirira i ulijeva nadu tako da bismo trebali biti oprezni s tim, i ne se zanositi lijepim slikama budućnosti koja u stvari postoji Sada, možda nadohvat ruke, samo treba pomaknuti percepciju malo više na spirali... Jesmo li je uspjeli pomaknuti? Nismo. E, zato je možda svaka takva lijepa slika-obećanje samo trik da nas zaokupi uzaludnim razmišljanjem o tome kako da učinimo nešto za što uopće nismo dizajnirani da učinimo...

Da li pored niževibracijskih nevidljivih bića postoje i viševibracijska koja s njima nemaju veze, ili su svi oni (kao i političari) ista pašta? Rade li svi na istom Projektu? Prave li se da ne znaju jedni (za) druge, ignoriraju li jedni druge, surađuju li bez da se moraju susretati jer svaki radi svoj dio posla - ili nas svi skupa drže ovde u šaci bez i najmanje namjere da nam u bilo čemu konkretno pomognu ?

Što s onim divnim pričicama kako smo tu da bismo duhovno evoluirali, razvili latentna duhovna čula i sposobnosti (Steiner), stvorili nova tijela, sasvim promijenili planetu i "posvetili" materiju... :roll:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: uto feb 17, 2015 8:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 31, 2007 8:27 pm
Postovi: 298
Lokacija: 7D
Bojane, kako to misliš "kopirati sopstvenu svest u beskonačne individue" ?

Otisak duše ili svesti se kopira i unese u eterične ili fizičke kontejnere. Viša svest može postojati istovremeno u više realiteta ili gustoća postojanja. Cilj je ili volontirati za neku drugu višu svest, na primer Kreatora ili skupljati istovremeno iskustva, isto za Kreatora. Stim što mračni to rada na veštački način, i ta iskustva zadržavaju za sebe, misleći da tako služe Kreatora. Prirodan način je sa nivoa za kontemplaciju, ili još viših gustoća postojanja...

Taj osećaj postojanja na više mesta nije ništa novo. Mislim da je postojanje usamljeno jer je to jedna svest. Sad, na ovim nivoima gustoća gde je razdvojenost tu, i ne može se doći do shvatanja Jednog, to bi bilo kao kada bi kap okeana razmatrala svojstva celog okeana, pa pretpostavljala, mora da je okean sastavljen od više kapi, ili hiljada ili miliona... Povratkom te kapi celini okeana, ta kap će shvatiti celu veličinu i okeana i sebe....

Zato mislim da smo mi nečije misli, kopije koje se razvijaju nezavisno od svog Izvora svesti. Mi nismo ničim odabrani ili izabrani ili Bogom dani, ničim, osim našeg ličnog shvatanja, istraživanja i ostalog što stoji kao mogućnost da se "možda" ostvari, a na drugu stranu da se ne ostvari i taj eho kopiranih svesti postane samo eho iz prošlosti, sadašnjosti ili budućnosti...

Pitam se čemu sve ovo? Zašto? Šta je to što ostaje kad Bogu vratimo Božije, i završimo taj put u nedogled... Šta ostaje?

Ako sva iskusta Jednog postoje istovremeno na skali postojanja, onda su sve lekcije naučene i ne postoji ništa više da se nauči, stvori, razmatra, usvoji ili da na iskustvo kroz eterična i materijalna bivstvovanja...

Ako je tako, zašto je onda ovaj realitet zaključan i toliko kontrolisan od strane tuđinaca...? Da, oni ne žele da postanu Okean, već da ostanu samo kapi... Taj Izbor je kod većine ovde, tako da je većina na svome terenu...

Imao sam iskustvo već viđenog za ceo život, i tako ponavlja se u nedogled taj jedan isti život od početka do kraja, i opet tako i opet tako.... Ta spoznaja je bila zastrašujuća, ali istovremeno i lepa, jer zaborav ti daje priliku da ponovo i ponovo otvaraš i zatvaraš oči.... Mislivši da sam se napokon probudio iz sna, ali taj san traje i dalje, i ponovo se probudim iz sna u neki drugi, treći.... stoti, a on je jedan te jedan, isti...

Ne postoji prosvetljenje koje je globalno, ono je individualno, lično i za svakog različito. To je taj put...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: sri feb 18, 2015 2:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
bojane...
možda pričamo o istoj pojavi...
ja sam tu pojavu dupliranja iskoristila u svojem iscjeljenju prakticirajući jednu metodu koja potiče iz neke od grana koje bi mogle spadati u transpersonalnu psihologiju. Paralelne svijesti i paralelne stvarnosti nisu novost, koriste se u terapijama već dugo.
Ne samo da imamo "duplikate" u paralelnim univerzumima koji mogu biti kompletni univerzumi ili segmenti ...imamo "duplikate" u prošlim vremenima ali i u ovoj sadašnoj Zemlji, koji funkcioniraju kao dijelovi iste duše . Svaki ima neki svoj život ali se "najvažniji" i "najzanimljiviji" dijelovi preklapaju tj. oni koji nas koče pa ih zato i zamjećujemo i istražujemo, jer kad je sve glatko ne primjećujemo ništa čudno pa to ne idemo analizirati...

BTW meni te Anđeoske maskarade previše vuku na paranoju i na poticanje paranoje
Žena iz primjera kojeg galaksija prenosi imala je neuspjele veze s muškaricima koji su maltretirali nju i njezinu djecu . Veze su bile jako erotske, ona je bila "zarobljena" seksom. Kao, zločesti duhovni vodiči tj demoni tj vanzemaljci su je opsjedali i ona se seksala ko luda s tim zlim muškarcima koji su je iskorištavali i zajebavali i još su gnjavili njezinu djecu ali ona je to podnosila zbog seksa kojeg se nije mogla odreći, a nije se mogla obraniti zato jer su vanzemaljcimi imali vlast nad njom... I ta priča drži vodu?
To uopće ne mora imati veze s nikakvim duhovnim vodičima i glasovima koji te vode i naređuju ti šta da radiš, ni s izvanzemaljcima. To može biti proizvod jednostavno ženine glupe odluke, njezinog niskog IQ-a , ili njenzine neutrične potrebe da bude žrtva i poremećene seksualnosti (to bi se možda moglo nazvati i nimfomanija? ne znam, morala bih pažljivije pročitati a ne da mi se opet...)To je kao da alkoholičar kaže "Boca je kriva" , zove me da pijem i ne da mi da stanem.
Ali, ako za glupe odluke koje je žena donijela okrivi duhovne vodiče koji su "stavili " misao u njezinu glavu, onda je to za nju puno lakše, oslobađa je odgovornosti za to što je, ne samo sebe nego i svoju djecu, dovela u stiuaciju da ih maltretrira njezin ljubavnik. zato jer ona nije racionalno i pošteno razmišljala, jer su joj porivi za seksom bili poumitili razum, ili da pojednsotavimo, možda je samo bila sebično đubre. Jer , kao majka je morala prepoznati opasnost za djecu, i ne dovoditi svoju djecu u neugodnost. Nikakvi vanzemaljci tu nisu morali niš skriviti, mogla je to sve ona sama kvalitetno iskemijati...

Najlakše bi bilo da je netko drugi kriv.

Vidiš, baš je to jedno od glavnih obilježja sociopatije : nepreuzimanje odgovornosti i okrivljavanje drugih. Ova priča o vanzemaljcima i lažnim duhovnim vodičima je super opravdanje za takve karaktere.

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Duhovni vodiči
PostPostano: sri feb 18, 2015 3:49 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
arwen dor je napisao/la:
BTW meni te Anđeoske maskarade previše vuku na paranoju i na poticanje paranoje
Žena iz primjera kojeg galaksija prenosi imala je neuspjele veze s muškaricima koji su maltretirali nju i njezinu djecu . Veze su bile jako erotske, ona je bila "zarobljena" seksom. Kao, zločesti duhovni vodiči tj demoni tj vanzemaljci su je opsjedali i ona se seksala ko luda s tim zlim muškarcima koji su je iskorištavali i zajebavali i još su gnjavili njezinu djecu ali ona je to podnosila zbog seksa kojeg se nije mogla odreći, a nije se mogla obraniti zato jer su vanzemaljcimi imali vlast nad njom... I ta priča drži vodu?
To uopće ne mora imati veze s nikakvim duhovnim vodičima i glasovima koji te vode i naređuju ti šta da radiš, ni s izvanzemaljcima. To može biti proizvod jednostavno ženine glupe odluke, njezinog niskog IQ-a , ili njenzine neutrične potrebe da bude žrtva i poremećene seksualnosti (to bi se možda moglo nazvati i nimfomanija? ne znam, morala bih pažljivije pročitati a ne da mi se opet...)To je kao da alkoholičar kaže "Boca je kriva" , zove me da pijem i ne da mi da stanem.
Ali, ako za glupe odluke koje je žena donijela okrivi duhovne vodiče koji su "stavili " misao u njezinu glavu, onda je to za nju puno lakše, oslobađa je odgovornosti za to što je, ne samo sebe nego i svoju djecu, dovela u stiuaciju da ih maltretrira njezin ljubavnik. zato jer ona nije racionalno i pošteno razmišljala, jer su joj porivi za seksom bili poumitili razum, ili da pojednsotavimo, možda je samo bila sebično đubre. Jer , kao majka je morala prepoznati opasnost za djecu, i ne dovoditi svoju djecu u neugodnost. Nikakvi vanzemaljci tu nisu morali niš skriviti, mogla je to sve ona sama kvalitetno iskemijati...

Najlakše bi bilo da je netko drugi kriv.

Vidiš, baš je to jedno od glavnih obilježja sociopatije : nepreuzimanje odgovornosti i okrivljavanje drugih. Ova priča o vanzemaljcima i lažnim duhovnim vodičima je super opravdanje za takve karaktere.

:D
Možda je žena bila sklona, iz tko zna kojih razloga, izgubiti se u seksualnosti koja nije ljubav pa je imala odraditi teške lekcije u kojima su joj "pomogli" ti demoni ? Jer znamo da se negativni entiteti kače na sve niske vibracije, oni takve nanjuše svjetlosnom brzinom i bivaju neodoljivo privučeni ...
Meni kod ove žene koja tvrdi da je oduvijek bila vidovnjakinja i da su je svi slušali i sve je pogađala pomoću tzv duhovnih vodiča, upada u oči to da je od početka bila vođena kroz to, tj entiteti su se odmah učinili vidljivima i "stvarnima" i nije bilo sumnje za nju da su ONI ti koji joj omogućuju da sve vidi i pogađa i bude glavna... Nigdje drugdje nisam naletjela na nešto slično; Edgar Cayce npr nikad nije svjesno komunicirao ni sa kakvim entitetima, kroz njega su informacije stizale kao da su njegove vlastite, samo se morao dovesti u određeno stanje da ih primi (jer one ne dopiru kroz svakodnevnu svijest) a slično je bilo i sa Teslom, osim ako mi nije što promaklo... ?
Također, izvještaji koje ja čitam, naročito o pomoći anđela koji se nekad preruše i u ljude da bi nekoga izvukli iz opasnosti - dođu niotkud, pomognu a zatim nestanu - takve priče nemaju taj nesretni obrat u kojem se anđeli ili glasovi vrate da bi manipulirali ljudima, navodili ih da rade ono što ih uništava, i sl?
Kako to da se nevidljivi pomagači jednima vrate i bivaju razotkriveni i otjerani raznim metodama, a drugi žive normalne živote uz zaštitu istih koji im nikad ne pokažu to svoje navodno demonsko lice... ?
Ako su svi nevidljivi pomagači zlonamjerni, o čemu ovisi kome će zagorčati život (i biti otkriveni) a kome će ga poboljšati i olakšavati do samoga kraja bez ikakvog iživljavanja?
I, što reći za brojne velikane koji su se susretali s nevidljivim pomagačima, i koji su zahvaljujući njima iskusili zanos i oduševljenje, dobili od njih inspiraciju i mnoštvo korisnih informacija (Emanuel Swedenborg, Milton, Shakespeare, Newton, Einstein, Beethoven, itd) ... ?
Jesu li svi oni bili zavedeni - i u čemu možemo vidjeti tu zavedenost?
Moramo li na najmanji znak inspiracije koja očito ne dolazi iz naše svakodnevne svijesti pod hitno otrčati na seansu egzorcizma :?:

Ili, to poistovjećivanje bića nazvanog "lux" (negdje je na sajtu opisan kao svjetlosna kugla sa oštrim rubovima) sa kuglicama svjetlosti koje ljude vide i doživljavaju kao anđele - meni npr to vuče na paranoju i ničim opravdanu generalizaciju i trpanje svega u isti koš bez ikakvog istraživanja i provjere, po sistemu "svjetlost je lux, čuvajmo se dakle svake svjetlosti" ... tako su rezonirali oni koji su se plašili munja i gromova.... to je rezoniranje reptilskog dijela mozga ispunjenog strahom :(

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 127 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz