Sada je: uto maj 14, 2024 9:52 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: pon apr 28, 2008 1:34 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 9:23 am
Postovi: 14
Citat:
Problem s meditacijom jest u tome što koja god tehnika ti se da, formula, misao s kojom bi mogao krenuti, to prestaje biti meditacija i postaje koncentracija na tu misao, tu formulu.

Možda je najbolje i najbliže što se može reći "Sjedi i gledaj svoje misli." Ali već i to je počiniti grijeh protiv meditacije i prekinuti je prije nego što je počela. Po mom mišljenju, je li.

Usput, pročitao sam (nije provjereno) da je jedan zen-majstor podučavao ovako. Svaki put kad bi mu netko došao tražeći savjet, on bi samo bez riječi pokazao primjerom - sjeo ispred zida. Prema mom razumijevanju, poanta toga je da se um ne zagadi pogrešnim stavovima. Svaka instrukcija je nužno pogrešna.


Citat:
Meditacija je jedan pojam o kojemu je toliko toga pisano i govoreno i pisano i govoreno i pisano i govoreno da što više toga pročitate i počujete mislit ćete da vam je sve jasno i da znate, ah! to je to, a sve što ćete na kraju o njoj znati je da ste potrošili gomilu svog života čitajući i slušajući nečije „ćitta vrti“ i pri tom proizvodili svoje vlastite. (usput, baš lijepo što ovo čitate)



upravo sam iz ovih razloga davno odustao od toga da trazim savjete i instrukcije o meditaciji, te sam pokusavao meditirati sam sa svojim "idejama". prvi put sam pokusao prije par godina - bezuspjesno, te sam pokusavao jos par puta u duljim razmacima. nakon duze stanke, nakon sto se puno stvari promijenilo u mom zivotu ( na pozitivu:) ) jucer sam ponovo probao. i evo sto je bilo:

lezim u krevetu s rukama preklopljenim na prsima zatvorenih ociju, par minuta trazim savrsen polozaj. zatim trazim savrsene misli sto je potrajalo cini mi se oko 20ak minuta. u jednom trenutku u glavi su mi osobe koje volim i za koje sam siguran da vole mene. dubokim udisajima uvlacim ih u sebe, zatim izdisem crnilo. uz to razmisljam o tome kako zelim biti dobar prema ostalima i sl. i odjednom se pocelo događati nesto. jako je tesko rijecima opisati ali pokusat cu barem djelomicno docarati: osjetio sam lagani dodir euforije, njezni valovi "energije" su mi poceli prolaziti kroz tijelo, zatim i adrenalin, lagana paranoja, misici su mi se poceli grciti a opet sam bio apsolutno opusten i lagan, osjecao sam se kao da cu poletjeti. leđa su mi se pocela izvijati i poceo sam ispustati tihe neartikulirane zvukove. bljeskovi svjetla i raznih boja. u jednom trenutku sam pomislio da sve ovo zapravo samo zabrijavam, ali ta je misao brzo nestala. zbog svog tog adrenalina i naleta paranoje pozelio sam prestati i vratiti se u "normalu" ali sam odusto od toga i nastavio. u tom trenutku sam, naravno, izgubio koncentraciju i sve je polako pocelo prestajati. sve je to moglo trajati 2 ili 10 minuta, stvarno ne znam.. nakon toga sam se osjecao nevjerojatno, kao da sam se otusirao nakon godine dana provedene u blatu.

e sad.

nakon toga sam pokusao opet, i uspio sam puno brze doci do opisanog stanja samo sto je sve bilo puno blaze. nakon 2 ili 3 sata opet sam sve ponovio. dok sam bio "gore" nesto je u sobi stravicno zasuskalo ( i prije sam primjetio to suskanje ali nikad nisam obracao paznju na to. ) i oprao me strah kakav nisam dozivio NIKAD. nisam se usudio dic iz kreveta, prakticki sam cijelu noc proveo sklupcan ko curica. sam sebi sam bio smjesan ali nikako si nisam mogao pomoc, kao da me nesto obuzelo. bio sam uvjeren da je netko/nesto u sobi. ne fizicko.

zanima me vase misljenje. da li sam pretjerao, da li sam negdje grijesio ili to ima veze s ovim:

Citat:
U istočnoj gnostici je poznato to da kad tragaoc krene na Put, odnosno, kad još počne da mu se primiče onom prilaznom stazom, on će se automatski naći na udaru tzv. ‘generalnog zakona’. Razlog za to je što on tada prestaje da obavlja ulogu baterije za matriks (4D OPS) ili prestaje da bude “hrana za mjesec” (Gurdjijev). U gnostici se ovaj ‘fenomen’ napada predstavlja ‘mehaničkim’ jer stvarno izgleda tako na prvi pogled, međutim, u nekim metafizičkim krugovima se on sve više smatra ‘hiperdimenzionalnim,’ zbog cijele jedne palete sredstava i načina kako se on manifestuje, uključujući i tzv. koincidencije i sinhronizacije. U suštini, tu se radi o jednom pokušaju vraćanja odbjegle ovce natrag u tor ili o njenom izbacivanju iz kolosjeka.

Nadalje, čovjek koji izlazi izvan domena ‘generalnog zakona’ postaje opasnost za ‘matriks’ i time što ima potencijal da povuče i druge za sobom, pa mu se na neki način posvećuje “specijalna pažnja”. Naravno, ‘kvalitet’ napada i kvalitet odbrane uveliko će zavisti od toga koliko je čovjek odmakao na Putu svog ezoteričkog razvoja.


ima li netko slicnih iskustava? namjeravam nastaviti jednom dnevno, ako me takav strah ponovno uvati pokusat cu se oduprijeti..

ili sta? sada mi treba savjet nekoga iskusnijeg. hvala.

_________________
:occasion5:


Zadnja izmjena: kekereke; pon apr 28, 2008 1:57 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 28, 2008 1:39 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 9:23 am
Postovi: 14
upravo sam naletio na ovaj text, ovo mi puno toga objasnjava.

http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=731

sto ne znaci da necu rado prihvatit bilo kakav savjet:)

_________________
:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 28, 2008 8:15 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jun 25, 2007 2:43 am
Postovi: 217
kekereke je napisao/la:
lezim u krevetu s rukama preklopljenim na prsima zatvorenih ociju, par minuta trazim savrsen polozaj. zatim trazim savrsene misli sto je potrajalo cini mi se oko 20ak minuta. u jednom trenutku u glavi su mi osobe koje volim i za koje sam siguran da vole mene. dubokim udisajima uvlacim ih u sebe, zatim izdisem crnilo. uz to razmisljam o tome kako zelim biti dobar prema ostalima i sl. i odjednom se pocelo događati nesto.

Ovo sto si opisao nije meditacija, vec rekapitulacija - tehnika indijanaca - Tolteka. Kastaneda ju je opisao u svojim knjigama.

Samo nisam siguran da li treba bas tako vizualizirati (sa izdisanjem crnila).

Pogledaj sledecu temu, radi boljeg razumevanja: Rekapitulacija


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 29, 2008 12:13 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 9:23 am
Postovi: 14
Kromp je napisao/la:
Ovo sto si opisao nije meditacija, vec rekapitulacija - tehnika indijanaca - Tolteka. Kastaneda ju je opisao u svojim knjigama.


jedina slicnost koju sam uspio pronaci između mog iskustva i rekapitulacije je u tome sto se u rekapitulaciji prisjecas ljudi i događaja radi prikupljanja izgubljenje energije, dok sam se je prisjecao dragih mi ljudi kako bi pozitivnim mislima pronasao stanje blazenstva. sve ostalo nema neke povezanosti, od motiva, pripreme, procedure te do cilja.. mozda i grijesim, ali mislim da to nije to. ali istrazit cu jos, i hvala sto si mi skrenuo paznju na tu temu.

_________________
:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 29, 2008 2:08 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
kekereke je napisao/la:
Kromp je napisao/la:
Ovo sto si opisao nije meditacija, vec rekapitulacija - tehnika indijanaca - Tolteka. Kastaneda ju je opisao u svojim knjigama.


jedina slicnost koju sam uspio pronaci između mog iskustva i rekapitulacije je u tome sto se u rekapitulaciji prisjecas ljudi i događaja radi prikupljanja izgubljenje energije, dok sam se je prisjecao dragih mi ljudi kako bi pozitivnim mislima pronasao stanje blazenstva. sve ostalo nema neke povezanosti, od motiva, pripreme, procedure te do cilja.. mozda i grijesim, ali mislim da to nije to. ali istrazit cu jos, i hvala sto si mi skrenuo paznju na tu temu.

kekereke,dobrodoshao, :)
ne greshish,to nije to,
jebiga,
kako neko nekad mudro reche:
" Chovek koji od alata ima samo chekich,svaki problem vidi kao ekser"

ali je Kromp u prvom delu rechenice u pravu,
to nije ni meditacija 8)
po-zdrav
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 29, 2008 9:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 9:23 am
Postovi: 14
nat je napisao/la:
ali je Kromp u prvom delu rechenice u pravu,
to nije ni meditacija 8)
po-zdrav
:love3:


hva-la

ali sto je? da li je to sto radim uopce ispravna tvar?
i ako nije sto da mijenjam?
jednostavno ne znam dalje sam..


EDIT:
trenutno chituckam ovo

http://www.meditacija.org/hr/1_korak.html

internet tecaj meditacije:p pokusat cu proci te neke osnove. i sad pitam vas, ljude sa iskustvom na ovom podrucju kojima mogu vjerovati, da li da se striktno drzim tih pravila, ili da dalje smisljam svoja pravila i istrazujem svoje mogucnosti? koliko je pametno ili glupo experimentirati u ovome? znam kako bespomocno i glupavo zvucim ali u fazi sam kad mi stvarno treba savjet zive osobe a ne internet prirucnika. nadam se da shvacate..
:occasion5:


Zadnja izmjena: kekereke; uto apr 29, 2008 10:25 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 29, 2008 10:16 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
kekereke je napisao/la:

ali sto je? da li je to sto radim uopce ispravna tvar?


stvar je individualna,tako da sam trebash u sebi pronaci onaj instrument,(kojeg vec imash u sebi,samo trebash pronaci ono dugme i pamp ap d volijum \:D/ ),koji ce ti reci shta je ispravno,a shta nije za tebe,i samo za tebe,znachi to dalje ne mozesh ubedjivati druge da je to najispravnije i za njih(jedan od najvecih zajeba nju ejdza i multipliciranih ,nashtancanih gurua,koje moj prijatelj Faip vuche za rukav trazeci onog pravog Gurua koji ce ga prevesti preko vode :mrgreen: )
dakle,sve zavisi kakva ti je namera,chemu tezish,kakvom vibracijom vibrirash,itd....
a na pitanje shta je to shto si radio?
hm,ovako na prvi pogled chini mi se da je to neka od onih vezbica iz grupe YCYR tehnika,neshto kao Zikine tehnike i slichne nju ejdz instant -prosvetljujuce tehnike,ne kazem da ne radi,ali shta radi,pa tu se uglavnom fokusiranjem na pozitivne ljude,iskustva,okolnosti stavljash u stanje povishene pozitivne vibracije,i toliko, :wink:
ne znam dali je ovo poredjenje ok ,ali mi se chini da je to kao kad uzmesh onu shumecu tabletu sa vitaminima,i veshtachki naglo povecash kolichinu tih i tih vitamina u organizmu i to traje par sati ,i toliko,nisi nishta promenio,uradio,da tvoj organizam zadrzi taj nivo,imunosposobnost i ostalo,josh ti je od tablete ostalo natalozenog kojekakvog sranja koje obichno trpaju u te tablete sa vitaminima,
bolje bi bilo svakodnevno jesti voce i povrce,piti zeleni chaj i sl. i tako trajno promeniti stanje organizma(shto bi u ovoj nashoj prichi o dushi bila Meditacija)
kekereke je napisao/la:
i ako nije sto da mijenjam?
jednostavno ne znam dalje sam..


ako pitash o meditaciji,po meni,voda je svezija shto si blize izvoru,a najsvezija kada je pijesh sa samog izvora,
na ovom sajtu
http://www.ivantic.net/
imash stvarno gomilu knjiga koje govore o meditaciji dok je voda josh bistra,dakle pre nego shto se komercijalizacijom duhovnosti i poplave nju ejdza voda zamutila od pohlepnih Gurua koji se u blatu plicaka brckaju i svadjaju chija je chasha kojom su jedva malo zahvatili od vode punija,lepsha,bistrija itd... :twisted:
kekereke je napisao/la:

hva-la

hehe...
odvajanje rechi pozdrav kao
po-zdrav
ima svoje dublje znachenje,ali to je vec druga tema: http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=785
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto apr 29, 2008 11:16 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 9:23 am
Postovi: 14
maloprije sam editiro post gore, dopunio pitanje, ali ocito sam u međuvremenu dobio odg koji sam trazio. stvar je su tome sto NE ZNAM sto trazim meditacijom. mislim da tim putem to tek pokusavam saznat. zasad znam samo da zelim nauciti, shvatiti samoga sebe, do kraja krenuti u bijeg od nametnute lazne stvarnosti a i smiriti svoje nabrekle zivce:) ali to mi je sve jos nekako preplitko s obzirom na to sto mislim da se sve moze postici

odlicna usporedba ovo sa sumecom tabletom, tocno sam se tako i osjeco. ko da sam proguto bombu. sumecu bombu punu laznog privremenog zadovoljstva. zato i jesam ovako zabrinut.

upravo sam bjezeci od tih kako si odlicno reko/rekla "pohlepnih Gurua koji se u blatu plicaka brckaju i svadjaju chija je chasha kojom su jedva malo zahvatili od vode punija,lepsha,bistrija" pokusao pronaci neki svoj nacin pocevsi od samog korijena, odbacujuci sva pravila i temelje koji su kako mi se sad cini ipak potrebni i nisu za gjuratz tu. jer na kraju potrage za nekom dubljom spoznajom, samootkrivenjem i pokusavanjem shvacanja postojanja svojim putem naletio sam na sumecu tabletu.

hvala za link, krecem sa " ko sam ja?" od Bhagavan sri Ramana Maharsija.

i stvar-no zanimljivo ovo sa odvajanjem rijeci, primjetio sam to davno ali nikad nisam obraco neku vecu paznju tome. proucit cu to malo vise kasnije, trenutno sam prezaokupljan ovom temom.

_________________
:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri apr 30, 2008 1:54 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
kekereke je napisao/la:
maloprije sam editiro post gore, dopunio pitanje, ali ocito sam u međuvremenu dobio odg koji sam trazio. stvar je su tome sto NE ZNAM sto trazim meditacijom. mislim da tim putem to tek pokusavam saznat. zasad znam samo da zelim nauciti, shvatiti samoga sebe, do kraja krenuti u bijeg od nametnute lazne stvarnosti a i smiriti svoje nabrekle zivce:) ali to mi je sve jos nekako preplitko s obzirom na to sto mislim da se sve moze postici

odlicna usporedba ovo sa sumecom tabletom, tocno sam se tako i osjeco. ko da sam proguto bombu. sumecu bombu punu laznog privremenog zadovoljstva. zato i jesam ovako zabrinut.

bez brige,ima ovde na forumu tema ,neke od njih koliko vidim vec chitash, u kojima cesh se detaljnije upoznati sa svim ovim,pa ce i zabrinutost biti manja kada svetlost znanja obasja tamni predeo neznanja koje generira strah :love3:
kekereke je napisao/la:
upravo sam bjezeci od tih kako si odlicno reko/rekla "pohlepnih Gurua koji se u blatu plicaka brckaju i svadjaju chija je chasha kojom su jedva malo zahvatili od vode punija,lepsha,bistrija" pokusao pronaci neki svoj nacin pocevsi od samog korijena, odbacujuci sva pravila i temelje koji su kako mi se sad cini ipak potrebni i nisu za gjuratz tu. jer na kraju potrage za nekom dubljom spoznajom, samootkrivenjem i pokusavanjem shvacanja postojanja svojim putem naletio sam na sumecu tabletu.

hehe,reko, :mrgreen: chisto da se zna,ali to za ovu temu nije ni bitno,osim mozda Faipu i svim njegovim zenskim poznanicama :mrgreen:
i nema beda shto si naleteo na shumecu tabletu,i to je samo jedna od lekcija,neophodnih da bi dalje napredovao putem,jer kako cesh prepoznati svetlost ako ne poznajesh tamu,kako cesh znati razlikovati shta je prava stvar za tebe ako nisi putem upoznao i krive stvari,hehe...
ipak je ovo samo shkola,so rileks end endzoj d rajd :wink: 8)
kekereke je napisao/la:
hvala za link, krecem sa " ko sam ja?" od Bhagavan sri Ramana Maharsija.


kuul,sasvim je ok da slushash srce i chitash ono shto te prvo privuche
ali,stvarno,Pantelija ima na tom sajtu knjiga za par godina chitanja :D
pa kad te bude zanimalo ono shto si naveo o korenu i temeljima,sa tog sajta,na strani gde su ostale knjige: http://www.ivantic.net/ostale_knjige.htm
kliknesh na [ Budizam - palijski kanon, preveden ]
evo direktan link:
http://www.geocities.com/budizam/
chini mi se da su ovi tekstovi najblizi izvoru,i prenose informacije josh iz vremena pre nego shto se budizam od metode budjenja(sa meditacijom kao osnovnom alatkom te metode) transformisao u religiju
tu imash par meseci chitanja,pogotovu u odeljku "Praksa" ima nekoliko knjiga koje ti mogu pomoci u trazenju odgovora na pitanja koja postavljash
dobar vetar i mirno more nek' te na tvom Putu prate
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 02, 2008 3:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 9:23 am
Postovi: 14
sto da ti brate kazem osim HVALA, nadam se da tvoje rijeci i linkovi koje si stavio vamo nece pomoci samo meni.

evo citam, radim, vjezbam kolko mi matrix dopusta, tesko je ali ne odustajem ni zbog cega. citamo se:)

_________________
:occasion5:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet maj 02, 2008 5:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 05, 2008 5:49 pm
Postovi: 243
Lokacija: Zagreb (mirno predgrađe)
kekereke je napisao/la:
i sad pitam vas, ljude sa iskustvom na ovom podrucju kojima mogu vjerovati, da li da se striktno drzim tih pravila, ili da dalje smisljam svoja pravila i istrazujem svoje mogucnosti? koliko je pametno ili glupo experimentirati u ovome? znam kako bespomocno i glupavo zvucim ali u fazi sam kad mi stvarno treba savjet zive osobe a ne internet prirucnika. nadam se da shvacate..


Isto sam se ja osjecao...potpuno identicna situacija.. takoder sam prilicno nov u meditaciji ...

kekereke je napisao/la:
nadam se da tvoje rijeci i linkovi koje si stavio vamo nece pomoci samo meni.


nade su ti uslišene , hvala nat na slikovitom
objasnjenju i linkovima, pocinjem citat es sun es pasbl :mrgreen:

_________________
Kako je malo potrebno za sreću! Zvuk gajdi. – Bez muzike bi život bio zabluda.
- Friedrich Nietzsche


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 04, 2008 6:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
Voleo bih da pogledate jedan film,ja ga nisam bas najbolje shvatio,ali je ostavio u meni "ono" sto je i trebao da ostavi, "ono" sta je autor i hteo da postigne..Ne meditiram,ali ponekad volim da se zadubim u sebe,i volim lepe i duhom ispunjene stvari..Mislim da ce vam svima znaciti da pogledate ovo ostvarenje,nije reklama,ali eto.. (naravno ako je neko gledao vec,voleo bih komentar,bilo pozitivan,bilo negativan) svako iskustvo je dobrodoslo... jos jednom,bacite oko na film,necete se pokajati :)
"The Fountain"

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned maj 04, 2008 11:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
kekereke je napisao/la:
sto da ti brate kazem osim HVALA, nadam se da tvoje rijeci i linkovi koje si stavio vamo nece pomoci samo meni.

evo citam, radim, vjezbam kolko mi matrix dopusta, tesko je ali ne odustajem ni zbog cega. citamo se:)

=D> :thumbup: :)
hvala/blago-darim/ i ja tebi brate,da nije bilo tvojih i josh nekih pitanja,nikad ne bih sve ovo napisao,videcesh i sam,kasnije,ja se teshko usudjujem uopshte govoriti o Meditaciji,jer ono praavo ostaje neizrecivo :love3: :love5: :love3:


Nietzsche je napisao/la:

nade su ti uslišene , hvala nat na slikovitom
objasnjenju i linkovima, pocinjem citat es sun es pasbl :mrgreen:


:thumbup:
shto bi se reklo frst ting in d morning :mrgreen: :wink:


zemuntrio je napisao/la:
Voleo bih da pogledate jedan film,ja ga nisam bas najbolje shvatio,ali je ostavio u meni "ono" sto je i trebao da ostavi, "ono" sta je autor i hteo da postigne..Ne meditiram,ali ponekad volim da se zadubim u sebe,i volim lepe i duhom ispunjene stvari..Mislim da ce vam svima znaciti da pogledate ovo ostvarenje,nije reklama,ali eto.. (naravno ako je neko gledao vec,voleo bih komentar,bilo pozitivan,bilo negativan) svako iskustvo je dobrodoslo... jos jednom,bacite oko na film,necete se pokajati :)
"The Fountain"

gledao,sasvim je ok za pogledati,utiske sam vec stavio tada u ovoj temi pa da ne ponavljam prochitaj tamo:
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1413&start=0
po-zdrav
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 06, 2008 1:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Nietzsche
Citat:
Zato, treskavice, i bolje da ne prihvacas ljude od kojih si ucio za autoritet.


Vidiš kako je dobro slušati sebe jer ta odluku da nikoga ne prihvaćam kao autoritet došla je iznutra, odakle već, nije važno, iako su je mnogi, i učitelji i laici osporavali sveudilj, i dovodili me do ludila i depresije #-o

Najbolja mi je ona: možeš rasti samo kroz potpunu predanost učitelju/autoritetu [-(


Pantelija
Citat:
Kada kreneš da transcendiraš um onda se suočavaš sa sve većim njegovim haosom i otporom, on se nikada ne predaje, brani se kao zver.


He-he, baš tako :mrgreen:

Nije me bilo desetak dana, a ovdje svašta interesantnoga. Recimo, ta 'schumecha tableta' - to mi se nije nikada dogodilo, dobro da znam u slučaju ako se kada dogodi, heh.


Koliko god učitelji bili naporni, ako kreneš u meditaciju uz pomoć učitelja, možda pomaže u početku, to će uvijek biti moja preporuka - naravno . uz dodatak da niti jednu 'njihovu' istinu ne prihvatiš kao apsolutnu, naučiš ponešto, pitaš, savjetuješ se, ideš dalje, otvoren za novo, ne zaljepiš se ni na što.

Uvijek se ljutim na cijene i to što oni naplaćuju, ali došao sam do zaključka da kada bi svjetom hodali ljudi koji samo 'uzimaju' ovako poput mene, dođu, uzmu neko znanje koje im treba, odu i ne okreću se više - pa - u današnjem neidealnom svijetu - ok je nešto dati (pare) da bi dobio zauzvrat. Tako da sam prevazišao otpor plaćanju tih seminara i tečajeva, uz to da dodam da već dvije godine nisam ni lipe izdvojio za bilo što, prije toga povremeno-pomalo.

Ma ja tu lupetam, htio sam opisati jednu svoju meditaciju na koju me podsjetila jedna slika iz knjige 'Beskrajna ljubav...':

U meditaciji (ili čemu već) vidio sam kao neku ogromnu meduzetinu s milijardu malih meduzica koje se čas okače o mamu-meduzu, onda se opet otkače i otplutaju nekamo. Tada sam imao dojam da smo to svi mi koji se odvajamo od Izvora pa mu se vraćamo. Kad sam izašao iz meditacije prva mi je pomisao bila - to je kolektivna svijest, što me odmah asociralo na Borg-a iz Zvjezdanih staza i onaj neki spoznajuć osjećaj o'mah se izgubio. Malo je glupo reći da su to bile slike jer nisam vidio nikakve slike, već su to bile "misli" koje su imale boju i oblik, teško opisivo. Da kažem sada, rekao bih - sve je bilo ništa, mrak i crnilo, ali postoje slike i boje u sjećanju. I zato izdvajam sliku koja me vraća na tu meditaciju - to su te boje - ljubičasta i zelena. Nakon meditacije napravio sam medaljon jajolikog oblika u te dvije boje koji liči (na ove mozgove)upravo sa ove slike.

slika

_________________
promjene prihvaćam lako, ali ne olako


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri maj 07, 2008 11:47 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pon maj 05, 2008 7:41 pm
Postovi: 3
Lokacija: Svemir
kekereke:

Citat:
...osjetio sam lagani dodir euforije, njezni valovi "energije" su mi poceli prolaziti kroz tijelo, zatim i adrenalin, lagana paranoja, misici su mi se poceli grciti a opet sam bio apsolutno opusten i lagan, osjecao sam se kao da cu poletjeti...

...u jednom trenutku sam pomislio da sve ovo zapravo samo zabrijavam, ali ta je misao brzo nestala. zbog svog tog adrenalina i naleta paranoje pozelio sam prestati i vratiti se u "normalu" ali sam odusto od toga i nastavio. u tom trenutku sam, naravno, izgubio koncentraciju i sve je polako pocelo prestajati. sve je to moglo trajati 2 ili 10 minuta, stvarno ne znam...


izvukao sam iz teksta ono što se i meni događalo kad sam pokušao meditirati, iako sam se pronašao u apsolutno svemu šta si napisao (baš kao da sam ja pisao tekst :) )... i ja sam se pitao da li je to zabrijavanje, ali negdje sam čitao da je upravo osjećaj euforije dokaz da je meditacija uspješna, pa je to valjda to...

ima li tko savjete, kako se održati u tom stanju... jer i meni padne koncentracija i malo po malo prestane, a stvarno bih htio što više ostati u tom stanju... 8)

_________________
Today is the first day of the rest of my life!!!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 08, 2008 12:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon mar 03, 2008 12:24 pm
Postovi: 125
Lokacija: Munze Konza Nostra
nat je napisao/la:
kuul,sasvim je ok da slushash srce i chitash ono shto te prvo privuche
ali,stvarno,Pantelija ima na tom sajtu knjiga za par godina chitanja :D
pa kad te bude zanimalo ono shto si naveo o korenu i temeljima,sa tog sajta,na strani gde su ostale knjige: http://www.ivantic.net/ostale_knjige.htm

dobar vetar i mirno more nek' te na tvom Putu prate
:love3:

Volim NAT sto si iskren i neutralan..i ja mislim da ce svako naci svog ucitelja u sebi,i pravi put..jer svako ima SVOJ put a ne tudji,SVOG ucitelja u sebi..a ne tudjeg..na kraju krajeva,SVOJ zivot,i svoju KARMU treba svako da prozivi i da iz toga nauci po nesto..ne treba svi da se okrecemo Budi,Krishni...Kastanedi,Ajku i ostalim nabrojanim i nenabrojanim,prosvetljenim,(i neprosvetljenim) ljudima...od njih mozemo,i trebamo,da pokupimo samo neki putokaz,i to samo po nekad,kad zapnemo negde u svom napretku,ili nam zatreba strucna pomoc,savet...a isto tako ste i Vi svi ovde,dobri ljudi,da pomognete svakome ko se obrati za pomoc...pa cak i da date bolji odgovor,direktan,svakome od nas,bolje nego bilo ko drugi...verujem,da smo svi ovde,jer nas je u nekom proslom vremenu ovoga zivota,neka muka naterala da nadjemo izlaz iz neke lose situacije..
na kraju krajeva,koliko god ta situacija,ili osoba,koja nas je naterala da dodjemo ovde,i usavrsavamo svoje bice,bila losa,moramo joj biti zahvalni na tome jer nas je ovde spojila,i spaja nas i dalje..i to je bio prekidac za nas napredak..pokret sa mrtve tacke..
Prema tome,sta god da radite,da li meditirate,ili pomazete nekome..to je Vas put, i samo Vas...njime nastavite,i trazite odgovore u sebi prvenstveno..i necete pogresiti..

...I da...VOLIM VAS..sirite to dalje.. :love5: :occasion5: :angel4:

_________________
Da li je prvo nastao covek, ili ljubav?!!
Da li covek ima prava da postoji, ako nepostuje i blati ONO iz cega je nastao??!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 08, 2008 7:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
zemuntrio

Citat:
... ja mislim da ce svako naci svog ucitelja u sebi,i pravi put..jer svako ima SVOJ put a ne tudji,SVOG ucitelja u sebi..a ne tudjeg..na kraju krajeva,SVOJ zivot,i svoju KARMU treba svako da prozivi i da iz toga nauci po nesto..ne treba svi da se okrecemo Budi,Krishni...Kastanedi,Ajku i ostalim nabrojanim i nenabrojanim,prosvetljenim,(i neprosvetljenim) ljudima...od njih mozemo,i trebamo,da pokupimo samo neki putokaz,i to samo po nekad,kad zapnemo negde u svom napretku ...


Mislim, cijeli tekst je jednostavno - TOČAN - u svemu ispravan - izdvojio sam ovaj dio jer je, po meni, najbitniji.

zemuntrio, tko god ti bio, kao da si iz Ispravnosti izronio! :D Dobro, malo brijem za rano jutro, no sve je na mjestu!!!

=D> :love5: =D> :love5: =D>

_________________
promjene prihvaćam lako, ali ne olako


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 08, 2008 9:15 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: ned apr 27, 2008 9:23 am
Postovi: 14
Crux'An je napisao/la:
i ja sam se pitao da li je to zabrijavanje, ali negdje sam čitao da je upravo osjećaj euforije dokaz da je meditacija uspješna, pa je to valjda to...

ima li tko savjete, kako se održati u tom stanju... jer i meni padne koncentracija i malo po malo prestane, a stvarno bih htio što više ostati u tom stanju... 8)


e a pogledaj brate malo gore sta ljudi kazu na to sve

nat je napisao/la:
chini mi se da je to neka od onih vezbica iz grupe YCYR tehnika,neshto kao Zikine tehnike i slichne nju ejdz instant -prosvetljujuce tehnike,ne kazem da ne radi,ali shta radi,pa tu se uglavnom fokusiranjem na pozitivne ljude,iskustva,okolnosti stavljash u stanje povishene pozitivne vibracije,i toliko, Wink ne znam dali je ovo poredjenje ok ,ali mi se chini da je to kao kad uzmesh onu shumecu tabletu sa vitaminima,i veshtachki naglo povecash kolichinu tih i tih vitamina u organizmu i to traje par sati ,i toliko,nisi nishta promenio,uradio,da tvoj organizam zadrzi taj nivo, imunosposobnost i ostalo,josh ti je od tablete ostalo natalozenog kojekakvog sranja koje obichno trpaju u te tablete sa vitaminima,
bolje bi bilo svakodnevno jesti voce i povrce,piti zeleni chaj i sl. i tako trajno promeniti stanje organizma(shto bi u ovoj nashoj prichi o dushi bila Meditacija)


i nemoj me krivo shvatit, al stvarno zvucis kao moji frendovi kad zicaju za frulu i bombon pred diskom.
pa ako oces - izvoli;)

(edit: naravno ovo je samo necije miljsenje, na tebi je da ga obradis i odlucis. ja sam odabrao dulji i tezi put. zanimljiviji je)


@zemuntrio, film je genijalan. ali trebo bi ga pogledat jos nekih 3-4 puta da mi sve sjedne na mjesto.
i kao sto treskavica fino veli, lijep zadnji post, slazem se da smo svi svoji ucitelji, a ostali nam trebaju biti putokazi cije poruke trebamo/moramo obraditi u svojim glavama radilo se o budi i njegovim rijecima, kristu, kastenadi, platonu, kasiopejskim transkriptama, treskavici... tu smo da se vodimo.


i eto kad vec pisem, malo o "napretku" u mom meditiranju...

tesko je. nevjerojatno tesko. mozda zato sto nikad nisam bio osoba koja se moze skoncentrirati na nesto dulje od 3 min, bilo da se radi o citanju knjige, slikanju, pranju suđa, igranju s prijateljima u pijesku, pa nekad sam i tokom razgovora s ljudima znao "odlutat". ( ajme a da ne pricam o... hm... tko zna - zna ) i jos cinjenica da imam 3 vrlo glasna cimera, djelomicne ovisnike o glasnom igranju onlajn igrica, skidanja gigabajta i gigabajta serija s neta, gledanja istih kroz cijelu noc smijuci se glasno poput mamurnih slonova. poceo sam se dizati svaki dan u 6 ujutro kako bi vjezbo prije faxa dok je bozji mir i dok svi u zoloskom vrtu spavaju... ali i dalje je TEEESKO... no ne odustajem. naso sam neke vjezbbice za koncentraciju u jednoj staroj knjizici o astralnim projekcijama ( izvan tijela, bosnić ) pa sad malo idem ispocetka. imam vremena. nadam se.

over and out:)

_________________
:occasion5:


Zadnja izmjena: kekereke; čet maj 08, 2008 9:27 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 08, 2008 9:41 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4217
Barbara Bartholic, koja je godinama radila na istraživanju NLO “fenomena” i svega što ide zajedno s tim, u knjizi Barbara, The Story of a UFO Investigator, na 178 strani kaže da treba izbjegavati neke duže meditacije jer se čovjek tako otvara za napad od strane vanzemaljaca. (“Avoid much time spent in meditation. Meditation can sometimes become an invasion invitation for aliens...)

Pa, reko, neka se i ta infomacija ovdje nađe, za svaki slučaj. (Mada, na osnovu materijala iz knjige, meditirali mi ili ne, situacija se drastično ne mijenja kad se o ovom pitanju radi.)


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 08, 2008 10:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
kekereke

Citat:
... mozda zato sto nikad nisam bio osoba koja se moze skoncentrirati na nesto dulje od 3 min, bilo da se radi o citanju knjige, slikanju, pranju suđa, igranju s prijateljima u pijesku ...


Ovo što si napisao zvuči kao ono što današnja psihoterapeutska klika zove "hiperaktivnost" - i iako svi službeni izvori govore da je to nešto što treba lječit, neslužbeni govore 'da dolaze neki novi klinci' - hiperaktivni, koje ne treba lječit već ih samo sustav želi 'ugurat u kutijice' - da budu prosječni, da ubiju taj nemirni duh.

Zato mislim da je galaksija dao dobar savjet. Vjerujem da postoje mnogi načini za ići naprijed, nađeš nešto što ti dobro ide, bez da se prisiljavaš previše. #-o A najgore je kada se pojavi onaj glupi osjećaj da s nama nešto nije u redu jer, recimo - ne možemo meditirati; ne radimo nešto kako treba; ne jedemo kako treba; ne spavamo kako treba i ostale nebuloze - samo štete osobi koja razvija takve "negativne" energije i time hrani nepoznate nam entitete.

_________________
promjene prihvaćam lako, ali ne olako


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 12 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz