Sada je: čet mar 28, 2024 3:22 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: sri jan 04, 2006 10:20 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Ja, recimo, meditiram dok sam tu sa svima Vama na forumu !!!

To je za mene najbolja moguća meditacija! Valjda će me netko razumjeti...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet jan 05, 2006 4:06 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto aug 23, 2005 1:25 pm
Postovi: 183
Lokacija: Varazdin
Mislim da je odabir poze kod meditacije stvar osobne prirode. Meni lezanje savrseno odgovara.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet jan 06, 2006 11:53 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 06, 2006 6:22 pm
Postovi: 7
Lokacija: Ottawa/Canada
Kalki je napisao/la:
Meditacija, Ona Istinski Prava, je najlakši proces kojeg čovjek može izvoditi...

Za Nju nije potrebno nikakvo znanje niti vještine ili uvjeti...

Najbitnija činjenica od svih je : Nju ili Znaš ili ne znaš...

Možete se truditi koliko god hoćete, ali ako Ju ne znate onda Je nikada, Istinski, nećete niti naučiti...

Sve što vam ostaje je ubiranje Njenih plodova...

O ovoj temi ne vrijedi više raspravljati, i ovako i onako nitko nije ništa rekao...

LOCKED!!! :idea:


U ovom ima istine!


Za one koji zele otkriti sta pojam "meditacija" zaista znaci, i koje su njegove implikacije, ja celim srcem preporucujem sledece dve knjige, koje su na internetu u celini postavljene za dzabno citanje. Jedini problem je to sto su obe na engleskom jeziku, a prevod jos uvek ne postoji, jer knjige nisu bile u stampi nekih pedesetak godina. Ja se nadam da cu uskoro imati vremena da se sam posvetim njihovom prevodjenu, kao i ostalim delima Dr. Murda MacDonald Bayna, i da ih napravim dostupnim svim zainteresovanim citaocima sa podrucja bivse Jugoslavije, a to cu cim zavrsim prevod Zakona Postojanja.

Izvolite: http://www.zip.com.au/~hermetic/

Knige se nalaze na sledecoj sekciji ove gore navedene web stranice: - FTP : Works offered by Webmaster in dedication to the Master.-

Aloha!

_________________
"The painter is in the picture. You separate the painter from the picture and look for him. Don't separate and don't put false questions."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 12:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
Aloha!


:-k

Moze objasnjenje ovoga, vidim da si to napiso u svakom postu :?:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 12:13 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet jan 06, 2006 6:22 pm
Postovi: 7
Lokacija: Ottawa/Canada
IsusBog je napisao/la:
Citat:
Aloha!


:-k

Moze objasnjenje ovoga, vidim da si to napiso u svakom postu :?:


Hawajanski pozdrav. Po tumacenju Kahuna ( Hawajanskog Spiritualnog Nasledja), taj pozdrav ima otprilike to znacenje da, ja svojim dahom zivota uvidjam isti taj dah zivota u tebi, i da ti ja s tom vezom izmedju nas nudim znanje svoga daha, a isto tako primam tvoje.

Aloha!

_________________
"The painter is in the picture. You separate the painter from the picture and look for him. Don't separate and don't put false questions."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub jan 07, 2006 12:15 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri dec 21, 2005 8:37 pm
Postovi: 260
Lokacija: Na glogu
Citat:
IsusBog (napisa):
Citat:
Aloha!




Moze objasnjenje ovoga, vidim da si to napiso u svakom postu


Hawajanski pozdrav. Po tumacenju Kahuna ( Hawajanskog Spiritualnog Nasledja), taj pozdrav ima otprilike to znacenje da, ja svojim dahom zivota uvidjam isti taj dah zivota u tebi, i da ti ja s tom vezom izmedju nas nudim znanje svoga daha, a isto tako primam tvoje.

Aloha!


OK fala na informaciji :wink:

_________________
Absense of evidence is not evidence of absence.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned apr 30, 2006 4:24 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6376
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Evo, čisto da dignem temu na vrh... bilo je razgovora o ovome u nekim drugim topicima, pa da ljudi nastave ovdje...

Dakle, ima i "lažnih" meditacija... što je meditacija - a što nije - možete pročitati i u "sredini" ove teme ( stranica 3 )...

:wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon maj 01, 2006 12:48 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub feb 25, 2006 5:24 pm
Postovi: 138
Lokacija: Rijeka
OOOdličan tekst! (Ako čovjek ne odustane zbog onoga prije i poslije!)

Ali na to sam htjela obratiti pažnju, na tu nevjerojatnu činjenicu, da pojedinci mogu meditirati iz valjda krivih razloga i čini se ništa ne promijeniti u sebi...meditirati iskljućivo zbog "onog finog osjećaja", a ne one divne transformacije iz čovjeka koji mora učiti etiku kroz mehanizme kazne i nagrade u čovjeka kojemu je biti etičan jedino prirodno i logično (a ne produžetak ega)!

Jesam početnik, ali meni je ovaj tekst pogodio bit!
Ta transformacija je meni vrijedna motivacija...

Zanimljivo bi bilo znati zašto ljudi koji ne odustaju od ponižavanja svojih bližnjih počinju s meditacijom?
Počinjem vjerovati da osnovna motivacija određuje i krajnji rezultat!?
Gledam neke ljude godinama se ne miću s mjesta i pogrešno se pitam:"Što bi bilo da ne meditiraju" umjesto da pitam "Što bi bilo da uz drugačija očekivanja i na drugi način meditiraju?"

Koliki jogiji i tantrici meditiraju cijeli život, a nisu uspjeli u sebi ubiti niti potrebu za manipulacijom drugima....samo su to isto uspjeli usavršiti!

Angie, daj napiši koju.... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet maj 04, 2006 2:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Kažu da u molitvi Bog sluša tebe, a u meditaciji - ti slušaš šta Bog (Vrhovna Svijest/Apsolut/Univerzum) ima da ti kaže...

Najveća pogreška svih početničkih pokušaja da se meditira jeste - "nastojanje" da se "meditira". Prije bih rekla da meditacija dolazi sama od sebe. Naime,kompletno opuštanje(tijela, misli i emocija) prije toga je jedan od najpouzdanijih načina da će meditacija zaista i postati onim što očekuješ od nje. I ponovno zabluda - ne treba ništa očekivati od meditacije kao procesa. Treba se samo opustiti i dopustiti da se stvari dešavaju...

Ako slike dođu, dobro je, ako ne dođu, opet dobro...
Ako stignu misli "odozgo" (a prepoznaješ ih po daleko većoj mudrosti sadržanoj u njima nego je sama imaš), dobro je, ako ne stignu, opet dobro...
Jest i ovo neka škola meditacije, reći će Mae...
No, poenta je u tome da ništa ne treba forsirati kad su ove stvari u pitanju. Mnogi me pitaju kako krenuti: ja kažem: opuštanjem. Kako nastaviti: opuštenošću i dopuštanjem da se stvari odvijaju svojim tokom. Kako završiti: ništa ne tražiti osim i dalje one ugodne opuštenosti s početka procesa. Jesam li ti, Mae, sad već izašla na uši sa ovim opuštanjem? Šta ću kad su to "basics".
TM meditacija koju sam probala u biti ne komentira ništa što se odvija tokom same meditacije i nema se običaj pričati o tome šta se doživjelo u meditaciji. Dobro, rekla sam, i otišla dalje, jer JA VOLIM pričati o tome šta mi se dešava u meditaciji zato da mogu razmijeniti iskustva s drugima i nešto onda novo naučiti i od drugih i od sebe same. Dakle, probam Raja yogu i meditaciju sadržanu u njoj. Ma, već deset puta bolje, ne kažu džabe da je to "kraljevska" oliti raja yoga. No, po meni vrhunac svih sistema yoge, a kojih su sastavni dio meditativni sistemi, jeste Kriya yoga (ne miješati sa Kriya disanjem, i Sri Sri Ravishankarom). Rodonačelnik Kriya yoge je Avatar Babaji. I tu sam se konačno našla. No,moram spomenuti i da me je na mojim skromnim počecima odlično poučila Kristova meditacija koja traži da se na početku izrazi emocija ljubavi i onda da se krene sa pripremom za meditaciju dalje...
U meditaciji netko voli imati vodiče, netko ne voli. Ako želiš vodiča, odaberi učitelja kojeg inače poštuješ. Ako ne voliš vodiče, opet ćeš biti vođen ali ne sa "slikom i tonom" nego neprimjetno. Vodi nas obično naša Božanska svijest. Ovi ostali vodiči (duhovni učitelji, naša "grupa za podršku" koja je ostala "gore" i ostali - anđeli, arhanđeli, prosvjetljena bića i ostali iz Duhovne hijerarhije) vode nas uglavnom kroz i "posredovanjem" naše Božanske svijesti.
I, moglo bi se ovako danima, ali najbolji recept na svijetu za sve početnike je : sjedi već jednom i probaj! Od teorije nema puno koristi, praksa je ono što te praši ka višim nivoimal Zato, praši i ne staj dok ne dođeš na cilj, (ako ga imaš).
Eto, jest da sam nabacala svega i svačega i nije baš nekim redom prezentirano, ali još uvijek sam na poslu i ovamo se uhvatio red pred vratima tako da sam sve napisala u velikoj žurbi.
Možda drugi put o ovoj temi - malo drugačije i naravno smirenije, pa će i ovo što sam nabacala postati jasnije.

Pusa svima
A.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Meditacija
PostPostano: pon aug 28, 2006 1:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 11, 2006 12:58 pm
Postovi: 8
Lokacija: Knin
Zanima me što mislite o meditaciji...
:?: :?:
Ja meditiram već godinu dana, iz tjedna u tjedan postajem sve bolja. Iako sam samo jednom se spojila s valstitim duhom nadam se ću to opet ponoviti jer to je jednostavno predivan osjećaj.
Mislim da sad prestanem meditirati bilo bih kao da pretanem jesti ili piti.
Možda je to sad slikovito opisano.
Neki moji prijatelji misle da je to čista glupost, pa mi je sve teže biti u takvom drštvu, ne zato jer ne prihvačaju, već zato što ismijavaju i glume kao da meditiraju i izvode svakakve zvukove.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meditacija
PostPostano: pon aug 28, 2006 3:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet aug 11, 2006 12:58 pm
Postovi: 8
Lokacija: Knin
ups...nisam vidjela da ima tema...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Meditacija
PostPostano: pon aug 28, 2006 8:12 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Narcisa je napisao/la:
ups...nisam vidjela da ima tema...


OK nema problema. :D
Možeš da koristiš i funkciju "search", tako ćeš biti sigurna da neka tema jeste ili nije otvorena. :)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 08, 2006 6:09 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri sep 06, 2006 1:21 pm
Postovi: 11
Molim za pomoć.
Prilikom vizualizacije nekog cilja(želje)misli mi lutaju,mislim na neke druge sadržaje.U 15 min.vizualizacije više mi misli lutaju nego što sam koncentriran na cilj.Pretpostavljam da mi se zbog toga i ne ostvaruju ciljevi.
Ako mi neko može dati savjet kako dulje vrijeme biti koncentriran na određeni cilj(želju).


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 08, 2006 8:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
Ja sam poceo prevoditi knjizicu Prakticni prirucnik za meditaciju na ovom subforumu ali u zadnje vrijeme mi matrix nesto ne daje previse vremena

tamo imas dosta prakticnih svajeta kako pristupiti meditaciji

poanta je samo opusteno, nemoj biti strog prema sebi

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 08, 2006 11:14 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned mar 05, 2006 8:46 pm
Postovi: 31
Najbolji praktični savjet za meditaciju je NE meditirati.
Efekti NE djelovanja su nekad puno bolji od posljedica djelovanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet sep 08, 2006 11:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Za meditaciju treba imati volje, tj. nema je smisla prakticirati samo zbog toga što netko kaže da je korisna nego sami moramo osjetiti potrebu za njom.
Inače prakticiram meditaciju sa svijećom i to na način da svako jutro čim se probudim i neposredno prije spavanja gledam žmireći u plamen svijeće 10 minuta. To je inače prvo što napravim čim se probudim i zadnje pred spavanje jer sam čuo da je tako najdjelotvornije. Navodno ova vrsta meditacije pomaže u otvaranju trećeg oka.


Zadnja izmjena: MOONLIGHT; uto okt 10, 2006 8:02 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 10, 2006 2:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet apr 06, 2006 2:39 pm
Postovi: 382
Lokacija: BiH
Dobar način, Moonlight, ali pitanje je: na šta misliš dok posmatraš svijeću i njen plamen, gdje je tvoja PAŽNJA? na šta si misaono fokusiran? na Ništa ili na Nešto, nekog itd...TO je ono što je bitno za realizaciju ovog procesa, a ti možeš gledati i u jabuku, ili u kvaku od vrata ako hoćeš, sve što odabereš, svejedno je...bitno je šta se pomalja iznutra (na ekranu tvog mozga i u kutku tvog srca). meditacija na svijeću inače pomaže da se izoštri gledanje aure predmeta,ljudi, itd...a za otvaranje trećeg oka, potrebno je još par "sitnica" osim ove s meditacijom na svijeću.

Toliko.
Pusa.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 10, 2006 8:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri jun 08, 2005 3:56 pm
Postovi: 320
Andjela je napisao/la:
Dobar način, Moonlight, ali pitanje je: na šta misliš dok posmatraš svijeću i njen plamen, gdje je tvoja PAŽNJA? na šta si misaono fokusiran? na Ništa ili na Nešto, nekog itd...TO je ono što je bitno za realizaciju ovog procesa, a ti možeš gledati i u jabuku, ili u kvaku od vrata ako hoćeš, sve što odabereš, svejedno je...bitno je šta se pomalja iznutra (na ekranu tvog mozga i u kutku tvog srca). meditacija na svijeću inače pomaže da se izoštri gledanje aure predmeta,ljudi, itd...a za otvaranje trećeg oka, potrebno je još par "sitnica" osim ove s meditacijom na svijeću.

Toliko.
Pusa.

Tijekom meditacije mi dolaze svakakve misli, obično o nekim svakodnevnim stvarima no mislim da je to prirodno jer mi je nelogično da se prisiljavamo da ne razmišljamo o ničemu. Takvo stanje pri meditaciji treba doći sa vremenom, kad se upraksiramo u tome.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto okt 10, 2006 8:10 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 28, 2006 10:03 pm
Postovi: 169
Lokacija: Vallis Aurea
to s mislima je dobro. samo se posveti njima, vise nego trecem oku.
nevjerojatno je sto ti sve dolazi. shvatis da se uopce ne poznajes, a onda nakon nekog vremena, sve dolazi na svoje mjesto. no dolaze i nove misli.

pozdrav

_________________
Vidjeti Svijet u Zrncu pijeska,
Nebo u divljem Cvatu,
držati Beskraj na dlanu ruke
i Vječnost u jednome Satu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: dilema
PostPostano: sri okt 11, 2006 7:10 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet sep 08, 2006 8:43 pm
Postovi: 49
Bok svima! Prvo mi je javljanje pa ne zamjerite eventualne greške pri slanju poruke.. . Neko večer u meditaciji mi je u glavi i ušima počelo zujati (zujalo je i dosada ponekad,ali kao u daljini), tako jako da je bilo bolno. Istovremeno mi se tako počelo vrtjeti u glavi pa stomaku, pa i cijelom tijelu, da mi je bilo jako muka. Prekinula sam i išla ispočetka meditirati da bih odmah doživljela isto, samo puno brže, jače i da nisam prekinula meditaciju i otišla leći, ispovraćala bih se (već je bilo krenilo prema gore) ! Idući dan pa i danas povremeno, osjetila sam na gornjem desnom dijelu glave trnce i jezu, pruža mi se niz vrat i "hoda" za mnom ili sa mnom . . . Povremeno mi se priširi dijelom tijela, pa se opet fokusira na glavi..Pitanja su: jesam li se trebala prepustiti "vrtnji" u meditaciji ili je dobro što sam ju prekinula; jesu li mi se to "sivi" malo jače prikačili da izvuku podatke ili što mi je? Inače, prakticiram reiki 2 godine, muž i ja (2 u 1 ) , Horusovo oko nam je "progledalo" prije nekoliko mjeseci, život nam se potpuno i definitivno promijenio, kao i naši pogledi i osjećaji na nas, svijet oko nas i sve što nam se u životu događa, a događa nam se svašta..Transformacija DNA ja bolna, ali i uspješna, informacije "lega" iz OPD realiteta nam stižu kad god ih tražimo i sve u svemu , super nam je! Naravno da imamo i problema s okolinom, jer oni nisu tu di smo mi, ali to nas ne zamara, i na to više ne crpimo energiju.. Ovo je jako kratki opis nas 2, jer prvo nam je javljanje. Čujemo se još, imam vem što-šta za pisati, ali drugom prililkom. Za sada molim mišljenje o problemu s početka teksta. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz