Sada je: sub apr 20, 2024 3:52 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: uto mar 18, 2008 1:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Pantelija je napisao/la:
treskavica je napisao/la:
Koji je to vrabac? :oops:


To je neki entitet koji ti je nakačen i izaziva takva stanja jer mu smeta tvoja meditacija, pošto bi s njome postao svesniji i bliži svojoj volji, a on bi tada otao gladan.

...

On ti je od velike koristi jer ti pokazuje da pogrešno meditiraš.

...

To su pojave koje ti praktično pokazuju koliko si slab. Budi zahvalan na tome.


ovo i ja htedoh reci :thumbup:
entitet/4Dpriljepak ne mora biti uvek zakachen,nekad samo dodje i prikachi se da se nasisa i opet ode,
tako da ono shto osecash po ledjima,vratu,ramenima...glavi?
moze biti i prikljuchak na koji se kachi,kao utichnica/shteker
pade mi na pamet asocijacija sa onom iglom(chini mi se da se zove kanila) shto stavljaju u bolnici pacijentima da ne bi non stop ubadali novu iglu za sve te infuzije i ostalo,nego stave jednu koja je uvek u veni i samo menjaju boce,
neshto kao implant :twisted:
kad smo vec kod implanta
i to je jedna od mogucnosti tvojih tegoba
iskustva potvrdjuju da kada neko podigne vibraciju implanti reaguju i tada obichno i dolazi do tegoba,nekad tek kad implant bude onesposobljen jer pregori od prevelike vibracije,tek tad se primeti kao promena na kozi,udebljanje,cista i sl.dok je aktivan je neprimetan,ili je primetan ali ne svrbi i ne boli sve dok ne oseti udar visoke vibracije

@treskavica,
i ja ti zelim da odolish talasima
o meditaciji je teshko govoriti
meditativna iskustva se rechima ne daju opisati
i toliko su individualna da se znachaj ne moze preneti preprichavanjem
vec se u Sebi Spoznati
kako neko ovde na forumu negde duhovito napisa:
"na jogu se ide
u meditaciju se ulazi"
tako da govoriti da meditirash
nema nikakve tezine sve dok
u meditaciju ne udjesh
tada mozesh smatrati da zaista meditirash
i tu su iskustva individualna
nekima se dogodi da nedeljama,mesecima,godinama "misle" da meditiraju,
da bi tek kad zaista udju u meditaciju,shvatili da je sve ono pre toga,za shta su mislili da je meditacija,ustvari samo uvod,trazenje ulaza :love3:
iz mog iskustva:
meditacija je praksa koja je od velike pomoci na Putu
jedna od najchistijih metoda Spoznavanja Sebe
ja vipassanu nazivam "putem do Istine"

kako neko reche lepo:
“Možete studirati sve "logije" ovog sveta, ali ako ne naučite da plivate, sve vaše studije su beskorisne. Možete čitati i pisati knjige o plivanju, možete raspravljati o njegovim finim teorijskim aspektima, ali kako će vam to pomoći, ako odbijate da uđete u vodu? Morate praktično naučiti kako se pliva. “

josh jednom naglashavam,ovo je moj subjektivan stav koji se odnosi samo na mene,ne znachi da ikome sugeriram da je to i za njega najbolje
jednostavno,za mene je praksa neshto neophodno na Putu,
ukratko: " vok juar tok "
jer dzaba je i hiljade prochitanjih knjiga,i svo znanje koje sam nakupio,nishta od toga nije moje znanje dok ga u sebi ne spoznam
tako da,
da nije bilo meditacije,i uopshte sakupljanje iskustava i druge prakse,ja bih se josh uvek vrtio u krug u prashini tih hiljade knjiga
verovatno da je meditacija kao tehnika bila najpogodnija za mene,jer je za moj hiperaktivni um trebalo neshto jako da ga umiri,neki ljudi se opterecuju razno-raznim tehnikama vizualizacije da bi postigli neku,nekakvu viziju,meni je trebalo neshto da sve te vizije/vizualizacije iskljuchim i dodjem do prave slike,do centra ploche,
to su plodovi meditacije
gde cesh veceg izazova,veceg talasa :mrgreen:
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 18, 2008 10:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Dakle, hvala vam, svima! :D

Implanti, zakačeni entitet !? My God!! Vaši postovi dali su mi bolje odgovore i bolja rješenje od svih lječnika i učitelja (? koji samo traže pare a baš mi nisu pomogli...) zajedno. :D

Što reći - nisam ni tvrdio da znam meditirati, da uopće znam što je meditacija - uglavnom bih smirio tijelo, usredotočio se na disanje, misli koje su dolazile promotrio i pustio dalje) al sada ću definitivno sjest i zapet da se rješim tog balasta na leđima - i još se čudim što mi nedostaje energije, što se osjećam iscicano - jer na neki način, probudio sam se prije par godina, kada je sve išlo uredno i lijepo svojim tokom - mislim da mi se vibracija povećavala, ljubav sjala iz mene (drugi su to primjećivali tako da mi je to potvrda onoga što sam osjećao iznutra) - a onda neki vrag došao :twisted: (sad vidim da to nije samo fraza) i ubio me u pojam.

"Krasno!!"

Pantelija i Nietzsche, hvala za linkove, da, nešto sam već prije poskidao sa 'val'-a, hmm, Kastaneda, čitao sam davnih dana, nije mi išlo, možda sam sada zreliji i spremniji za to 8)

Ljudi, zaista ste mi puno pomogli !! Toliko ljubavi od tebe, nat !!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto mar 18, 2008 11:40 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Dakle, nakon vaših postova, i intenzivnog tumbanja u glavi - sjetih se...od prije godinu-dvije:

Jednog jutra sam se probudio još po debelom mraku, i još onako u polusnu imao osjećaj da je nešto vruće i oblo poput kornjačinog oklopa na mojim plećima, vratu i glavi. Mahao sam rukama, tražio da opipam, micao, grebao, no naravno, ničeg opipljivog nije bilo. Dakle... Malo sam bez teksta, sada... Jesam li tada postao svjestan letača ili mi se tada zakačio... nije bitno, znam kojim putem dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 19, 2008 1:43 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
treskavica je napisao/la:
Dakle, hvala vam, svima! :D

Implanti, zakačeni entitet !? My God!! Vaši postovi dali su mi bolje odgovore i bolja rješenje od svih lječnika i učitelja (? koji samo traže pare a baš mi nisu pomogli...) zajedno. :D

Što reći - nisam ni tvrdio da znam meditirati, da uopće znam što je meditacija - uglavnom bih smirio tijelo, usredotočio se na disanje, misli koje su dolazile promotrio i pustio dalje) al sada ću definitivno sjest i zapet da se rješim tog balasta na leđima - i još se čudim što mi nedostaje energije, što se osjećam iscicano - jer na neki način, probudio sam se prije par godina, kada je sve išlo uredno i lijepo svojim tokom - mislim da mi se vibracija povećavala, ljubav sjala iz mene (drugi su to primjećivali tako da mi je to potvrda onoga što sam osjećao iznutra) - a onda neki vrag došao :twisted: (sad vidim da to nije samo fraza) i ubio me u pojam.

"Krasno!!"

Pantelija i Nietzsche, hvala za linkove, da, nešto sam već prije poskidao sa 'val'-a, hmm, Kastaneda, čitao sam davnih dana, nije mi išlo, možda sam sada zreliji i spremniji za to 8)

Ljudi, zaista ste mi puno pomogli !! Toliko ljubavi od tebe, nat !!


:)
kuca se gradi od temelja,i ovo shto si naveo:
treskavica je napisao/la:
Što reći - nisam ni tvrdio da znam meditirati, da uopće znam što je meditacija - uglavnom bih smirio tijelo, usredotočio se na disanje, misli koje su dolazile promotrio i pustio dalje)


... je sasvim dobra osnova za dalju gradnju =D>
dobar vetar i mirno more :thumbup:

za bolje shvatanje tih uspona i padova koji ti se deshavaju nije loshe da prochitash galaksijin post sa naslovom " Napadi i odbrana " na ovoj strani teme Gnostika,
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=20&postdays=0&postorder=asc&start=360
chisto da dobijesh bolju sliku kako sve to na Putu funkcionira 8)
a i ova tema moze biti od pomoci:
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=731

treskavica je napisao/la:
Dakle, nakon vaših postova, i intenzivnog tumbanja u glavi - sjetih se...od prije godinu-dvije:

Jednog jutra sam se probudio još po debelom mraku, i još onako u polusnu imao osjećaj da je nešto vruće i oblo poput kornjačinog oklopa na mojim plećima, vratu i glavi. Mahao sam rukama, tražio da opipam, micao, grebao, no naravno, ničeg opipljivog nije bilo. Dakle... Malo sam bez teksta, sada... Jesam li tada postao svjestan letača ili mi se tada zakačio... nije bitno, znam kojim putem dalje.

takodje u vezi ovog pogledaj ove teme:
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=522
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=235
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=4
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=141
http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=1010

bolja je slika kad se problem sagleda sa vishe strana
ugodno chitanje :)
:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Umjetnost življenja(Vipassana meditacija)
PostPostano: sri mar 19, 2008 4:44 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 18, 2008 4:56 am
Postovi: 3
Vipassana na Pali jeziku znači „pronicanje” ili „jasno viđenje”. Prefiks „vi” jednak je Latinskom „dis”(eng. discern - razaznati) što Vipassani daje značenje „izdvojenog posmatranja”. Drugo tumačenje „vi” je „snažno”, čime Vipassana postaje „prodirujuće gledanje”. Sinonim za Vipassanu je Pali pojam Paccakkha, u prevodu „pre očiju”, što se odnosi na direktno iskustvo, kao suprotnost znanju stečenom intelektom.

Vipassana meditacija je uvid u nestalnu i kao takvu, suštinski nepostojanu prirodu uma i materije. Put je u potpunu slobodu, van okvira uma i materije. Predivno čista tehnika, ne dodaje niti oduzima išta već postojanoj stvarnosti, već nasuprot tome objektivno je posmatra. Iako je krajnje jednostavan, krajnje je i živ proces, prepun zamki. Odgovarajući uslovi na temeljima pravila neprocenjiva je prilika za učenje i razvijanje u Vipassani.

Kurs u trajanju od 10 dana održaće se u periodu 25.06.-6.07.2008. na Rtnju, u Srbiji. Po tradiciji čiste Dhamme(Pali jezik, Prirodni zakon) sudelovanje se ne naplaćuje, već se po završetku kursa sakupljaju dobrovoljni prilozi.

Nešto više o tome na http://www.rs.dhamma.org
Kontakt putem info@rs.dhamma.org

Ako imate pitanja, možete ih postaviti i ovdje.

Daniel


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri mar 19, 2008 9:38 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Daniele, hvala na informaciji i dobrodosao!

Vipasana je i po mom misljenju verovatno najcistija i divno jednostavna meditativna praksa.

Selim post na odgovarajucu temu, da bi sve bilo na jednom mestu.
Pozdrav :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet mar 28, 2008 8:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
........

_________________
On izgubi mnoge stvari: bijedu, bol, muku, tjeskobu, ambiciju, ljubomoru, mržnju, posesivnost, nasilje - sve izgubi. Postigne ono što je već bilo tu, on se sjeti.


Zadnja izmjena: Faaip de Oiad; pet nov 07, 2008 2:13 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 29, 2008 12:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet nov 01, 2007 3:49 pm
Postovi: 744
Lokacija: purgerland
meni je najbolja meditacija pošteno se naspavati, kako li se samo izrelaksiram.... prava milina


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 29, 2008 11:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Krišnamurtija sam davno pročitao i sada mislim da je dobar ali mlak. Osho i Nisargadata su mnogo jači i direktniji. Krišnamurti je sa vodom izbacio i dete, tj. dobro je naglasio zablude u vezi prakse ali naglašavajući stanje autentične svesti i njene neuslovljenosti, gotovo da je odbacio svaku praksu kako se dolazi do nje. Zapravo on sugeriše neku vrstu vipasane mada to ne priznaje.

Četvrti put i meditacija se dopunjuju kao teorija i praksa. Četvrti put je više torijska osnova za ispravno razumevanje svega onoga kroz šta meditativnom praksom iskustveno prolazimo.
Negde sam našao da su kod Uspenskog praktičari Četvrtog puta svako jutro sedeli u nekoj vrsti vipasane. Dakle, imali su meditativnu praksu samo je nisu zvali 'meditacija'.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub mar 29, 2008 8:37 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Dobra tema, malo ću se nadovezati. I ja sam kod Uspenskog naisla na opise za koje mislim da sugerisu primenu meditacije i mislim da jedno drugo ne iskljucuje.

No, u vezi sa četvrtim putem:
Gnoza je direktno iskustvo. Svaki pojedinačni opis čovekovih funkcija iz npr. „Potrage za čudesnim“ i „Četvrtog puta“ se može proveriti i čovek, ako se iole zagleda u sebe, se zaista može osvedočiti kako u njegovu tačnost tako i u preciznost opisa, koliko god su ti opisi u suprotnosti sa dotadašnjim verovanjima.
I mislim da to nije nimalo slučajno.

"U stvarnosti Kundalini je sila mašte, sila fantazije, KOJA PREUZIMA MESTO PRAVE FUNKCIJE. Kada čovek sniva umesto da dela, kada njegovi snovi zauzmu mesto stvarnosti, kada čovek zamišlja sebe kao orla, lava ili mađioničara, to je Kundalini sila koja deluje u njemu. Kundalini može da deluje u svim centrima i uz njenu pomoć svi centri mogu biti zadovoljeni maštanjem umesto stvarnošću. Ovca koja sebe smatra lavom ili mađioničarem, živi u vlasti Kundalini sile.

Kundalini je sila uneta u čoveka da ga drži u sadašnjem stanju. Kada bi ljudi zbilja videli svoju istinsku situaciju i razumeli sav njen užas, ne bi mogli ostati na mestu na kome su, ni za sekund. Počeli bi da traže izlaz i brzo bi ga pronašli, JER IZLAZ POSTOJI, ali ljudi ga ne vide iz prostog razloga — hipnotisani su. Kundalini je sila koja ih drži u hipnotičkom stanju. Biti 'probuđen' znači biti 'oslobođen hipnoze'. U tome leži osnovna poteškoća ali i garancija te mogućnosti, jer ne postoji organski razlog za san i čovek MOŽE biti probuđen.

(...) kod hipnotičkog sna je sasvim drugačije; ne postoje objektivne karakteristike, barem ne u početku buđenja; čovek ne može da uštine sebe da bi video da li je budan. I ako je, ne daj bože, čovek čuo nešto o OBJEKTIVNIM KARAKTERISTIKAMA, Kundalini sve to odmah pretvara u maštu i snove."

Poslednji boldovani princip je razlog za ovo i u stvari izuzetno dubok uvid. Zaista je tako. Ako imamo kakvu-takvu predstavu o objektivnim karakteristikama – pročitali smo negde, čuli smo od nekoga - i ako nismo potpuno svesni svoje subjektivnosti, taj naš kundabufer :wink: će se veoma efikasno pobrinuti za ’verifikacije’ koje će nas umotati u još dublje iluzije. A formativni centar – koji se klati sa jedne na drugu stranu, od jedne suprotnosti do druge – će odraditi ostatak. Uzgred, Osho na jednom mestu pominje ovo isto.

Četvrti put podrazumeva učitelja i grupu. Kraj. Gott sei dank, neki su nam delovi postali dostupni preko knjiga. Ali samo delovi i to oni delovi o kojima se možemo lično osvedočiti. Mislim da je Gurdjijev, kako sam, tako i preko učenika, potpuno svesno preneo samo onaj deo koji neće dodatno animirati našu silu fantazije, ako smo iole spremni da se zagledamo unutra. (mada se mora imati u vidu da smo kao vrsta izuzetno daroviti 8) ). Ne sve. Četvrti put vodi do jedne tačno određene tačke, ne preko nje. Sa druge strane – pogotovo naočigled sve sile lažnih proroka - ovo je verovatno najpošteniji pristup sa kojim sam se susrela.

Možemo te delove koristiti onoliko dobro koliko smo u stanju i znati da to nije sve. Drugim rečima, po mom mišljenju, ako Gurdjijev nešto nije spomenuo, to ne znači da je to u suprotnosti sa četvrtim putem.

U vezi sa meditacijom, moram da priznam da mi je izuzetno drago što je treskavica pokrenuo ovu temu. Meditacija nije sala, pa čak ni tako čista praksa kao vipasana. Ona podrazumeva određeno otvaranje, određenu promenu stanja bića, frekvencija i odnosa ulaznih i izlaznih energija. Ako ta meditacija izgleda tako da na primer malo pratimo svoj dah, pa malo gledamo na sat, pa se ponovo vratimo, pa masiramo noge, pa nam nešto odvuče pažnju, pa se ponovo vratimo, pa potpuno odlutamo – a to verovatno svi rade na početku - rezultat neće biti samo neuspešna meditacija, već jedna promena frekvencija koja nam ne ide na ruku i ne doprinosi našem napretku, nego baš obrnuto. Ovo sve, naravno, na osnovu ličnog iskustva. To se može savladati, ali mislim da je izuzetno važna svest o mogućim problemima.

Treba nam praksa i obuka za vožnju kola, jer ćemo se inače negde zakucati, treba nam i za meditaciju.

Uz to, naše polje se otvara, podižu se zastori – kažu moje iluminacije, što bi rekla violeta :wink: – a to donosi kako prednosti, tako i neke nove izazove. Vožnju po auto-putu umesto po seoskom puteljku sa novim ulazima za neke entitete i gomilom nas neiskusnih vozača koji jedni drugima seku put.

Ovi problemi se mogu prevazići, samo je potrebno da čovek zaista prati sebe. Mislim da bi pokušaji pamćenja sebe (samo-svest, svest Ja jesam, koja je potpuno suprotna od egoične strukture!) ili stanje prisutnosti mogli da znače jednu prilično dobru pripremu.
Naravno, takodje, udari generalnog zakona (o čemu god da je reč kod njega) – uključujući i ove negativne promene frekvencija - su kompatibilni sa našim slabim tačkama i možemo ih veoma efiksano iskoristiti kao pravu kulu svetilju.
Ukoliko nismo previše sujetni za to, naravno. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 30, 2008 3:41 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 3:19 am
Postovi: 120
Citat:
"U stvarnosti Kundalini je sila mašte, sila fantazije, KOJA PREUZIMA MESTO PRAVE FUNKCIJE...


Ako se pomenuti pojam Kundalini sile posmatra kao jak energetski ,,napad,, pri određenim ritualnim operacijama, onda se kroz iskustvo može reći da je ona manifestacija (svjesne) namjere gdje se ono namjeravano ispoljava kroz jaku volju i (ili) intezivnu koncentraciju.

U snovima je njeno ispoljavanje spontano u procesu odvajanja astralnog tijela od fizičkog, što se može u tom momentu osjetiti kao prožimanje žmaraca kroz kičmu i tijelo ili u momentu vraćanja u tijelo što se osjeća kao paraliza.

Ako se Kundalini sila posmatra kao latentna energetska forma koja utiče na svijest, onda bi bilo korisno navedenu izjavu u citatrnom dijelu prihvatiti kao mogućnost jer predstavlja intelektualnu tvorevinu koja može imati dejstvo dezinformacije.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 30, 2008 6:08 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Nešto kao kundabufer u „Belzebovim pričama“. :wink:
Ne znam da li je Gurdjijev mislio na ono što inače podrazumevamo pod kundalini. Ipak smo u zoni jezičkog nesporazuma.

Sila nekontrolisane fantazije usled koje stvaramo iluzije kojima zamenjujemo percepciju stvarnosti. Kreiramo realnosti/iluzije i izgubimo se u njima. Stvaralačka sila, ako je pod ’našom’ kontrolom. :wink:

Odakle ne znam, ali da, lako bi sve moglo imati veze sa astralnim telom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 30, 2008 7:09 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 3:19 am
Postovi: 120
Citat:
Ipak smo u zoni jezičkog nesporazuma.


I ja to mislim.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned mar 30, 2008 2:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Arja je napisao/la:
Sila nekontrolisane fantazije usled koje stvaramo iluzije kojima zamenjujemo percepciju stvarnosti. Kreiramo realnosti/iluzije i izgubimo se u njima. Stvaralačka sila, ako je pod ’našom’ kontrolom. :wink:

zaista,postoje samo dve mogucnosti:
ili Zmija jashe nas
ili mi zajashemo Zmiju(pod uslovom da se nauchimo jahanju)
mogucnost da se zmija zauzda i vodi pored sebe kao krava na ispashu je potpuno iskljuchena,nemoguca

spontana aktivacija koja se dogodi dok josh nismo nauchili jahanje,ili nismo josh ni chuli da jahanje zmije uopshte postoji kao disciplina,kao i retki sluchaji aktivacije u ranom detinjstvu ili josh od rodjenja uvode u prichu josh jedan elemenat,uticaj neke " vishe sile"
iskustva i spoznaje steknute Putem sve vishe povecavaju moju uverenost da tu spontanosti ima malo ili nimalo i da je trenutna ogranichenost percepcije ta koja uklanja navodnike oko rechi "spontana"

o opasnosti aktivacije upotrebom raznih spoljashnjih sredstava,stimulansa i sl. nema potrebe da govorim
poredjenje sa ukljuchivanjem na autoput u najvecem shpicu nekoga ko prvi put seda za volan je veoma slikovita :)

Arja je napisao/la:
Odakle ne znam, ali da, lako bi sve moglo imati veze sa astralnim telom.

svakako,u toj voznji astralno telo je vozilo koje koristimo
duzina noktiju,ugao uvijenosti trepavica,debljina koze na laktovima i petama s tim nemaju nikakve veze 8)

Arja je napisao/la:
Sa druge strane – pogotovo naočigled sve sile lažnih proroka - ovo je verovatno najpošteniji pristup sa kojim sam se susrela.

:thumbup: i meni se chini da je poshteno prava rech za chetvrti put

Arja je napisao/la:
Možemo te delove koristiti onoliko dobro koliko smo u stanju i znati da to nije sve. Drugim rečima, po mom mišljenju, ako Gurdjijev nešto nije spomenuo, to ne znači da je to u suprotnosti sa četvrtim putem.

da,
ali je problem u tome da OBM-ovi i uopshte osobe koje pola zivota provedu trazeci onog pravog Gurua da ih povede na pravi put imaju tendenciju da od uchenja koje odaberu kao "jedino istinito" prave Bibliju,
bez razlike dali se radi o Gurdjijevu,Kastanedi,bilo kojem chenelingu,Krishnamurtiju,Sai Babi i ostalim babama :mrgreen:
shto ih neizostavno vodi u zajeb ali to je samo josh jedna lekcija na Putu,
koja dok se ne apsolvira nema napred,
vec se vrte u krug uljuljkani uspehom osvajanja zeljenog platoa,srecni shto naochare koje su stigavshi na taj plato dobili daju bolju sliku,ne shvatajuci da su samo jednu Iluziju zamenili drugom Iluzijom,koja je samo drugachije obojena i koja ih uverava da je to to,
te odustaju od daljeg traganja i osvajanja sve veceg komada objektivne realnosti

Arja je napisao/la:

Meditacija nije sala, pa čak ni tako čista praksa kao vipasana. Ona podrazumeva određeno otvaranje, određenu promenu stanja bića, frekvencija i odnosa ulaznih i izlaznih energija. Ako ta meditacija izgleda tako da na primer malo pratimo svoj dah, pa malo gledamo na sat, pa se ponovo vratimo, pa masiramo noge, pa nam nešto odvuče pažnju, pa se ponovo vratimo, pa potpuno odlutamo – a to verovatno svi rade na početku - rezultat neće biti samo neuspešna meditacija, već jedna promena frekvencija koja nam ne ide na ruku i ne doprinosi našem napretku, nego baš obrnuto. Ovo sve, naravno, na osnovu ličnog iskustva. To se može savladati, ali mislim da je izuzetno važna svest o mogućim problemima.

Treba nam praksa i obuka za vožnju kola, jer ćemo se inače negde zakucati, treba nam i za meditaciju.


Ovi problemi se mogu prevazići, samo je potrebno da čovek zaista prati sebe. Mislim da bi pokušaji pamćenja sebe (samo-svest, svest Ja jesam, koja je potpuno suprotna od egoične strukture!) ili stanje prisutnosti mogli da znače jednu prilično dobru pripremu.
Naravno, takodje, udari generalnog zakona (o čemu god da je reč kod njega) – uključujući i ove negativne promene frekvencija - su kompatibilni sa našim slabim tačkama i možemo ih veoma efiksano iskoristiti kao pravu kulu svetilju.
Ukoliko nismo previše sujetni za to, naravno. :wink:

=D>
naravno.

bash lepo od Faipa shto je u istom postu istakao problem:
Faaip de Oiad je napisao/la:
Sto se tice ispravne meditacije, to je malo teza stvar.
Prava meditacija se dogodi kada se čovjek istinski prestane truditi da meditira ili se na ikoji način mijenja. To nije tako jednostavno ni blizu.

i ponudio praktichan primer manifestacije tog problema:
Faaip de Oiad je napisao/la:

Jesi li razmotrio da je u pitanju cisto psihicka stvar? Ako se prisiljavaš da radiš nešto, to nije to.
Ja osobno sam primjetio npr. da ako sjednem da meditiram 20 min, ucrvam se nakon 15. Ako sjednem da meditiram 1h, ucrvam se nakon 45 min. Dakle čisto psihički. Mnogo pocetnika bole noge, postaju nervozni i slicno. Neki su uvjereni da prosto ne mogu meditirati i odustanu.


iako sam otvoren za poimanje svega i svachega :)
tempiranje vremena meditacije i gledanje na sat (evo sad cu da meditiram od 7.16 do 7.48 :shock: )
mi je jednako nepojmivo kao i meditacija sa ukljuchnim televizorom na TELEShOP kanal gde se nude raznorazne naprave za oblikovanje tela i za pomoc u kuhinji,
sa velikim popustom,ofkors :mrgreen:
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 04, 2008 12:27 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet maj 19, 2005 6:45 pm
Postovi: 168
Pantelija je napisao/la:
Krišnamurtija sam davno pročitao i sada mislim da je dobar ali mlak. Osho i Nisargadata su mnogo jači i direktniji. Krišnamurti je sa vodom izbacio i dete, tj. dobro je naglasio zablude u vezi prakse ali naglašavajući stanje autentične svesti i njene neuslovljenosti, gotovo da je odbacio svaku praksu kako se dolazi do nje. Zapravo on sugeriše neku vrstu vipasane mada to ne priznaje.


Krishnamurti dobar ali mlak? Mora da smo nekog razlicitog Krishnamurtija citali. Ovaj kojeg ja citam je sve samo ne mlak.

Isto to odbacivanje svih metoda je napravio i Osho. IMO, ako se procita dovoljno Osha, on se pocne jasno dijeliti na dva dijela. Prvi i onaj povrsinski jest kada nastoji motivirati ili razjasniti neke relativno povrsinske stvari. Tada kroz njega govori njegovo citanje Gurdijeva, Nietzschea, Freuda i slicnih. Kada se radi o samoj "tehnici" prosvjetljenja, tj. svemu onome sto ne vodi ili vodi prosvjetljenju, kroz njega govori ili Krishnamurti ili zen-budisti. U svojim najboljim trenucima on je nitko drugi do Krishnamurti. Tako barem ja vidim stvar

Kad bih ono sto Krishnamurti sugerira mora s necim poistovjetiti, to bi bila zen shikantaza tj. "samo sjedenje". Ali vjerojatno cak ni to nije to, a sigurno ne kako je svi prakticiraju.


Sto se Nisargadate tice, mogle bi te zanimati neke Oshove rijeci. Nije da ih smatram krajnjom presudom nego eto tako.

There was a man in Bombay, Nisargadatta Maharaj. Nobody knew this big name; he was known to the masses as "Beedie Baba" because he was continuously smoking beedies. You can find in every village such kinds of beedie babas. I think India has seven hundred thousand villages and each village must have at least one; more is possible. And Amrito wrote a few days ago to me, because another young Dutchman became very much involved with Beedie Baba... The man seems to be very sincere, but the trouble is that the people who come from the West have a very childlike heart, very trusting, and they are unaware that in India spirituality is just a routine. Everybody talks about great things and their lives are as ugly as possible. When Beedie Baba said that he would speak only to this young Dutchman, naturally his ego must have felt tremendously vast. The crowd that surrounded Beedie Baba was also of the same quality... rickshaw wallahs waiting for their passengers, sitting by the side of Beedie Baba. And when he said he would not speak to anybody unless it was this Dutchman... So he spoke to the Dutchman, who has now compiled books on Beedie Baba. Now in India it is almost parrot-like, but to the Westerner it seems to be a tremendous revelation -- when Beedie Baba said, "Aham brahmasmi; I am God, I am that" the young Dutchman immediately wrote a book: I AM THAT! Because for the West, spirituality is a foreign affair, just as for the East, science is a foreign affair.

(...)

Even the poorest beggar knows more about metaphysics, about great ideologies... And when the Western man comes -- he may be well educated but his education is of science, his education is of logic, his education makes him a great intellectual. But in the heart he remains very naive. Then any Beedie Baba, any idiot can make a great impact on him. This Dutch man lived for months together with Beedie Baba. He does not mention his well-known name, Beedie Baba; he mentions only his legal name, Nisargadatta Maharaj. He has written many books on Nisargadatta Maharaj; he has made Nisargadatta famous all over the world. I have looked through those books -- sheer nonsense.



Citat:
Četvrti put i meditacija se dopunjuju kao teorija i praksa. Četvrti put je više torijska osnova za ispravno razumevanje svega onoga kroz šta meditativnom praksom iskustveno prolazimo.
Negde sam našao da su kod Uspenskog praktičari Četvrtog puta svako jutro sedeli u nekoj vrsti vipasane. Dakle, imali su meditativnu praksu samo je nisu zvali 'meditacija'.


Tu sam te hvatao. :)

Cetvrti put je teorijska osnova cetvrtog puta. Citati knjige cetvrtputasa i ocekivati da prate ono kroza sta prolazimo meditativnom praksom jest otprilike kao citati knjige o nogometu (i to pazi kakve - nepotpune!) a onda ocekivati da prate ono kroz sta prolazimo igrajuci vaterpolo.

Naravno da ce neki najopcenitiji duhovni principi biti tu, ali sve ono sto zaista sacinjava "cetvrti put" ce biti kontraproduktivno i zavoditi na krivi trag. Pitanje je da li covjek poderan izmedu dva cilja stize i na jedan.

Ako netko meditira, trebao bi citati literaturu koja prati praksu meditacije. Ne moze jednostavnije.

(Jedini razlog zasto ja svima koji se bave duhovnoscu ipak BIH dao da procitaju Gurdijeva - a s njime i Krishnamurtija, i Suzukija, i Ramanu - jest da vide koliko ozbiljna i zrela literatura postoji i da ih potpuno prode volja za raznim Deepak Choprama i Sai Babama. Takoder da ih opere svog onog idealizma s kojim gledaju na covjeka - ako gledaju.)

Sto se tice Uspenskog i meditacije, na taj podatak sam i ja naletio. Ali naletio sam i na jedan sugestivniji. Negdje u biljeskama sa sastanaka pitaju Uspenskog o koristima meditacije. On je odbaci i kaze vi imate pamcenje sebe - to je vasa meditacija.


Arja je napisao/la:
Ako ta meditacija izgleda tako da na primer malo pratimo svoj dah, pa malo gledamo na sat, pa se ponovo vratimo, pa masiramo noge, pa nam nešto odvuče pažnju, pa se ponovo vratimo, pa potpuno odlutamo – a to verovatno svi rade na početku - rezultat neće biti samo neuspešna meditacija, već jedna promena frekvencija koja nam ne ide na ruku i ne doprinosi našem napretku, nego baš obrnuto.


Ne mora nuzno znaciti. Da sam Osho ili Krishnamurti, rekao bih ti da ako ti ista smeta, onda to sta radis nije meditacija nego koncentracija. Meditacija nema objekt na koji se um "polaze" nego um slobodno luta s objekta na objekt.


nat je napisao/la:
bash lepo od Faipa shto je u istom postu istakao problem i ponudio praktichan primer manifestacije tog problema

iako sam otvoren za poimanje svega i svachega :)
tempiranje vremena meditacije i gledanje na sat (evo sad cu da meditiram od 7.16 do 7.48 :shock: )
mi je jednako nepojmivo kao i meditacija sa ukljuchnim televizorom na TELEShOP kanal gde se nude raznorazne naprave za oblikovanje tela i za pomoc u kuhinji,
sa velikim popustom,ofkors :mrgreen:
:love3:


Nemoj me krivo shvatit ali ne raspravlja mi se ovako o tancinama meditacije.

Reci cu tek ovoliko. Kontradikcije izmedu onih dviju stvari koje sam rekao ne mora biti jer pazi, ja sam jos u oblasti truda. (Vjerujem da su tu svi koji se nalaze na ovom forumu, inace ne bi bili ovdje.) Kada se sav moguci trud iscrpi, dogodit ce se naglo presaltavanje u oblast ne-truda i tu pocinje meditacija. To je dan kada cu postici sve sto sam htio.

Ako pogledas sto kazu oni koji su po pitanju meditacije malo napredniji od nas, vjerujem da takoder neces naci nikakav definitivan odgovor. Ako si zainteresiran da detaljnije raspravimo ovo pitanje, mozemo - samo ne ovdje i ovako.

.
.
.
.
.
.
.
.
.

BTW je li vi iz Srbije gledate "Vratice se rode"? Evo u nas ide serija i impresioniran sam. Moze Pedro Almodovar da ga primi u dupe od strane ljudi koji su ovo radili. Zanimljivo je da Srbija usred svih sranja koja joj se dogadaju uspijeva napraviti ovako kvalitetan filmski materijal.

_________________
On izgubi mnoge stvari: bijedu, bol, muku, tjeskobu, ambiciju, ljubomoru, mržnju, posesivnost, nasilje - sve izgubi. Postigne ono što je već bilo tu, on se sjeti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 04, 2008 9:51 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Malo me razočarao Osho sa ovim o Nisargadati. Ipak je on pomalo uobraženi Strelac. Imao je veliku grupu oko sesbe i pokret i nije mogao da dozvoli da ga neki domaćin šije po pitanju duhovnosti. Ipak je Osho imao većinom sjajnih opisa meditacije i samospoznaje.

Za Krišnamurtija kažem da je mlak u poređenju sa Nisargadatom. Uporedi ga i ti pa će i tebi tako izgledati. Govore u suštini istu stvar. Samo je Nisargadata mnogo direktniji i jasniji. Krišnamurti je intelektualniji, ako ti to nešto znači.

Mislim da je dovoljno zapisano o Četvrtom putu. Svi ti mehanizmi i principi rada Četvrtog puta su već u nama i ispravna meditacija (vipasana, satipatana, zazen) ih spontano sprovodi i aktuelizuje. Znanje iz Četvrtog puta to samo može da ubrza i učini svesnijim i konstruktivnim. To što je Uspenski rekao o meditaciji se više odnosi na ono što meditacija nije, a opšte je prihvaćeno u njegovo vreme (neki oblici koncentracije) nego što jeste, a pamćenje sebe je suština meditacje. To i Patanđali kaže u drugoj sutri: u meditaciji meditant boravi u Sebi.


Zadnja izmjena: Pantelija; pet apr 04, 2008 1:02 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Bijes
PostPostano: pet apr 04, 2008 10:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Faaip de Oiad
Citat:
Sto se tice tvog bijesa mislim da su malo naivni ovi 100% sigurni komentari kojima te obasuše. Po mom mišljenu, to ćeš morat sam otkrit šta je, a ne da te se na forumu oslikanom fantasy slikama i punom neobicnih individua uputi na par topica i to je to. Dok nisi siguran u rjesenje kao sto si siguran da je 2+2=4, mozda bi bilo dobro se suzdrzis od zakljucaka. Samo moje mišljenje.

Jesi li razmotrio da je u pitanju cisto psihicka stvar? Ako se prisiljavaš da radiš nešto, to nije to.


Hvala na postu i - da - moja prva reakcija i misao uvijek je bila - prisiljavam se i zato se javlja bijes. No s druge strane, zašto se javlja bijes? Znaš, već mi je dojadilo da sve pripisujem bijesu i stresu - svi odgovori u životu, kao, jesu jednostavni - no nije li to već malo suviše isprano - sve pripisivati bijesu? No dobro, isprano ili ne, uvijek volim pogledati situaciju s više strana, kad gledam samo svoje viđenje, malo zatupim, a svi savjeti koji su usljedili ipak su proširili moje gledanje. Ionako sve što pročitam ili proučavam, volim probat, volim stvorit svoje iskustvo, proživjet kroz sebe.

Danas bez smajlića, ne filim se dobro zbog politike naše ...

Nikoga od ovih gore ponuđenih autora nisam čitao, Osho-a sam pogledao, knjige u knjižnici, pročitao nekoliko slučajnih stranica i nije me privuklo ništa. Zbunjuje me taj izraz 'četvrti put', nikad čuo. Koliko sam shvatio, bitan je učitelj i grupa. Tako sam ja učio o meditaciji, putem učitelja i grupe i meditacije u grupi su moćnije - puno bih lakše upao u neko 'meditativno' stanje. Ali nikada nisam htio prihvatiti nekog učitelja kao apsolutnog - svaka grupa u kojoj sam sudjelovao imala je isuviše stroga i ponekad isključiva pravila - nazovite me 'buntovnikom' - no stroga pravila koja dolaze izvana, ne iz mene samog, ne prihvaćam. Ne znam u kojoj poziciji na ovim stranicama je Fromm, no nekoliko njegovih knjiga zaista ocrtavaju dio moje unutrašnjosti, a ovdje bih spomenuo njegove Čovjek za sebe i Autoritet i porodica koje se možda dotiču ovoga o čemu pišem.
Father-figure, vrhovni patrijarh - tako ja doživljavam učitelje. Kada sam se zapitao da li je to problem mog ega, mislim da nije. No slobodno recite ako mislite drugačije. To mi pomaže da se vidim tuđim očima.

I ovih zadnjih dana kako čitam tu po Galaksiji - iako mi je izraz nov - mislim da sam OPD kandidat, al obrazloženje za to možda na nekom drugom prikladnijem mjestu, ovdje na forumu.

_________________
promjene prihvaćam lako, ali ne olako


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 04, 2008 10:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Pozdrav, Pantelijo, kad sam počeo pisati post, još te nije bio, a sad smo tu zajedno

evo ipak jedan :D

_________________
promjene prihvaćam lako, ali ne olako


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet apr 04, 2008 7:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Faaip de Oiad je napisao/la:


nat je napisao/la:
bash lepo od Faipa shto je u istom postu istakao problem i ponudio praktichan primer manifestacije tog problema

iako sam otvoren za poimanje svega i svachega :)
tempiranje vremena meditacije i gledanje na sat (evo sad cu da meditiram od 7.16 do 7.48 :shock: )
mi je jednako nepojmivo kao i meditacija sa ukljuchnim televizorom na TELEShOP kanal gde se nude raznorazne naprave za oblikovanje tela i za pomoc u kuhinji,
sa velikim popustom,ofkors :mrgreen:
:love3:


Nemoj me krivo shvatit ali ne raspravlja mi se ovako o tancinama meditacije.

Reci cu tek ovoliko. Kontradikcije izmedu onih dviju stvari koje sam rekao ne mora biti jer pazi, ja sam jos u oblasti truda. (Vjerujem da su tu svi koji se nalaze na ovom forumu, inace ne bi bili ovdje.) Kada se sav moguci trud iscrpi, dogodit ce se naglo presaltavanje u oblast ne-truda i tu pocinje meditacija. To je dan kada cu postici sve sto sam htio.

Ako pogledas sto kazu oni koji su po pitanju meditacije malo napredniji od nas, vjerujem da takoder neces naci nikakav definitivan odgovor. Ako si zainteresiran da detaljnije raspravimo ovo pitanje, mozemo - samo ne ovdje i ovako.



ok,ako treba da skidamo gace,skidajmo gace :mrgreen:

O predrasudama
u forumskoj komunikaciji se chesto desi da jedan diskutant napishe neshto drugom diskutantu,pa mu ovaj drugi odgovori uz apel "nemoj me krivo shvatiti",i onda se dogodi da onaj prvi ne replicira ovom drugom...

kako ce se to protumachiti veoma zavisi od stepena uticaja predrasuda na rasudjivanje tumacha i od kolichine upliva zeljnog razmishljanja koje utiche na to rasudjivanje
- neko ce to protumachiti kao siguran znak da nema replike zato shto diskutant nema validnih argumenata sa kojima bi nastavio raspravu pa je zato ucutao
- neko ce to protumachiti kao znak da je prvi diskutant jednostavno shvatio da nema svrhe da replicira jer ce ga ovaj drugi garant krivo shvatiti,i da bi svaki pokushaj da se drugom diskutantu to objasni bio meshanje u njegovu slobodnu volju i preuranjeno razbijanje iluzije sa bolnim posledicama

tako da,
Faaip de Oiad je napisao/la:

Nemoj me krivo shvatit ...

,ne brini,shvatam ja tebe sasvim ok,
problem je u tome shto takodje shvatam da se trebash osloboditi predrasuda da bi me shvatio i obuhvatio/percepirao malo shiru sliku...


Faaip de Oiad je napisao/la:
ali ne raspravlja mi se ovako o tancinama meditacije. ...

ako ti se ne raspravlja ovako ,razmenom iskustava,
i ako pod raspravom onako podrazumevash ping-ponganje citatima raznih veeeeeeeeeeeeelikih,moooooooooocnih Guuuuuuruuuua s dugachkim imenima kao krishnamishnamurtikurti,sheshbeshnakaresh,sananmananmojtitatapogledajizavrata,kenliiiitulibulibudauchu i sl. chija ti imena zvuche tako duhovno i mistichno da ti se uchkur na gacama sam od sebe odvezuje josh dok im ime chitash u naslovu knjige
ne pada mi na pamet 8)

Faaip de Oiad je napisao/la:
Reci cu tek ovoliko. Kontradikcije izmedu onih dviju stvari koje sam rekao ne mora biti jer pazi, ja sam jos u oblasti truda.

nisam ni rekao da kontradikcije mora biti,chak shtavishe,i po mom vidjenju kontradikcije tu nema
zashto se tebi chini da se meni chini da tu ima kontradikcije,moracesh sam sebi da odgovorish kad se uhvatish u koshtac sa predrasudama koje vuchesh sa sobom
evo,i ja cu reci tek ovoliko:
bio jednom jedan mali machak koji je prolazio kroz svoju prvu zimu
video da se machori iz kraja okupljaju i neshto dogovaraju pa ga znatizelja privukla da im se priblizi i vidi u chemu je stvar
pita ih gde ste krenuli,a oni mu odgovore da idu u jebachinu
malom machku to zazvuchi primamljivo pa ih pita moze li i on sa njima?
oni ga prihvate i tako lutaju oni ulicama trazeci machke,hladna februarska noc,machkica nigde,i posle par sati lutanja iskusni machori shvativshi da od jebanja nema nishta krenu nazad kuci a mali machak i dalje stoji i cheka,
pitaju ga,ajde shta chekash idemo kuci
a on im lakonski odgovori:
Idite vi,ja cu ostati da josh malo jebem :!:
Ako si zainteresiran da detaljnije raspravimo ovo pitanje, mozemo - i ovde i ovako 8)
:love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon apr 07, 2008 8:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto feb 19, 2008 1:50 pm
Postovi: 128
Lokacija: Zagreb
Arja je napisao/la:
Ako ta meditacija izgleda tako da na primer malo pratimo svoj dah, pa malo gledamo na sat, pa se ponovo vratimo, pa masiramo noge, pa nam nešto odvuče pažnju, pa se ponovo vratimo, pa potpuno odlutamo – a to verovatno svi rade na početku - rezultat neće biti samo neuspešna meditacija, već jedna promena frekvencija koja nam ne ide na ruku i ne doprinosi našem napretku, nego baš obrnuto. Ovo sve, naravno, na osnovu ličnog iskustva. To se može savladati, ali mislim da je izuzetno važna svest o mogućim problemima.

Treba nam praksa i obuka za vožnju kola, jer ćemo se inače negde zakucati, treba nam i za meditaciju.

Uz to, naše polje se otvara, podižu se zastori – kažu moje iluminacije, što bi rekla violeta :wink: – a to donosi kako prednosti, tako i neke nove izazove. Vožnju po auto-putu umesto po seoskom puteljku sa novim ulazima za neke entitete i gomilom nas neiskusnih vozača koji jedni drugima seku put.

Ovi problemi se mogu prevazići, samo je potrebno da čovek zaista prati sebe. Mislim da bi pokušaji pamćenja sebe (samo-svest, svest Ja jesam, koja je potpuno suprotna od egoične strukture!) ili stanje prisutnosti mogli da znače jednu prilično dobru pripremu.
Naravno, takodje, udari generalnog zakona (o čemu god da je reč kod njega) – uključujući i ove negativne promene frekvencija - su kompatibilni sa našim slabim tačkama i možemo ih veoma efiksano iskoristiti kao pravu kulu svetilju.
Ukoliko nismo previše sujetni za to, naravno. :wink:


Ovo je definitivno to što se meni događa - kao, sjednem meditirati a sve i sva mi odvlači pažnju. Češkam se, koješta i svašta. Pretpostavio sam da bih se s vremenom uvježbao i umirio, al taj bijes me omeo da produžim. Trenutno sam, nakon petka, u promatranju svog odnosa prema autoritetima i pokušavam pronaći objašnjenje na svoje pitanje - zašto ne prihvaćam niti jednog učitelja kao autoritet.

Jedno od mogućih objašnjenja ubacih tu:

http://www.galaksija.info/forum/viewtop ... &start=540 :mrgreen:

_________________
promjene prihvaćam lako, ali ne olako


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 396 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 13 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz