Sada je: čet mar 28, 2024 12:36 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: sri nov 20, 2013 8:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
ostinsper je napisao/la:
covjek se itekako moze duhovno uzdici u ovom drustvu. isus je isto zivio u nekom zatrovanom drustvu, pa se ipak uzdigao iznad svega. to ne znaci da sjedis na dvije stolice.

kompromisi su neophodni, ali isto tako i svijest.

sto se ogranicenja tice. pa mi smo totalno ograniceni. ograniceni smo i izvana i iznutra. ogranicava nas klima, ogranicava nas drzava svojim zakonima, ogranicava nas familija, ogranicava nas posao, unutra nas ogranicava nas intelekt, ograniceni smo emocijama, duhovnoscu´, itd. mi si mozemo umisljati da kako ALF kaze:


"I ne imanje ograničenja ne znači da ću ja sutra moći napraviti 50 sklekova, 70 trbušnjaka, trčkarati po gredi ili spustiti se s Sljemena stazom kojom skija Janica, jer neću, jer ne mogu, ali i ne želim. Zašto bih sebe mučila? "

draga alf, da nisi ogranicena ti bi sve ovo napravila, cisto da nam pokazes da nemas ogranicenja, a ne bi se krila iza samomucenja.

alf, nije mi namjera da te napadam, no to mi se ucinilo nelogicnim.


Nisam ni shvatila ovo kao napad, dapače, baš lijepo otvaraš dalje temu. :thumbup:

Dakle, napisala sam da to "ne želim" i "ne mogu".

Ali eto - da budemo dublji u temi - otići ću dalje pa reći da postoje stvari koje činiš jer ih smatraš važnima. Dakle, ja ovo što sam navela ne smatram važnim za sebe u činjenju i djelovanju - te stoga niti to činim. Ovdje je eto lijepo sada spomenuti primjere, a ima ih, kada se čovjek nađe u situaciji koja je "opasna" i "pogibeljna" na razne načine. I čini tada nešto što je važno, te čini to ne razmišljajući i tada nije ograničen!

Recimo dođe do saobraćajne nesreće, automobil se prevrne i zarobi dijete, majka koja je vozila bez imalo problema digne cijeli auto i spasi dijete! Potpuno slobodna iskoristiti sve svoje mogućnosti.

Dakle, ograničenja su nešto što je široka tema. Kao i otvorene mogućnosti. I tako to treba i razlučivati! I nisu niti malo logična, ako se ne zna s koje ih strane promatrati.

Dakle, uopće ne sumnjam da bih da je to potrebno, odradila sve ovo što sam navela kao da ne želim i ne mogu - ali samo ako smatram to važnim! :angel4:

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: sri nov 20, 2013 9:35 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Da bi shvatili pojam ograničenosti moramo prije svega znati nešto o neograničenosti, šta je to neograničenost i šta podrazumjevamo pod tim pojmom?
Sve što ima vibraciju je ograničeno ma koliko ta vibracije bila visoka ili niska, mi kao duhovne iskre svjetlosti smo energija najbliža tvorcu ili TAO-u i kao takvi imamo određenu vibraciju, jedino je Tao bez vibracije, potpuna tišina i apsolutni mir koji privlači sve što ima vibraciju poput ogromnog magneta.
Svi smo mi ograničeni na neki način, to što netko može nešto više od drugoga ne znači da je neograničen, bića iz drugih dimenzija su ograničena na nivo svog postojanja itd. a nivoa ima beskrajno mnogo
Neograničenost je nešto što se umom i riječju neda iskazati, nema se čime mjeriti i uspoređivati, to je umu vječna nepoznanica. Ono što nas ograničava natreću dimenziju je um.
Um je tijelo gledano izvana a tijelo je um gledano iznutra.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: sri nov 20, 2013 10:34 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 27, 2007 3:57 pm
Postovi: 54
Lokacija: Sarajevo
Samo da se javim
Ma sta mi kazete, auu zar je tako
kakvi filozofi
Pa jeste i vi normalni, kakve ovo gluposti valjate,
Ovoga cu analizirati ali svi ovi sto su sudjelovali u ovoj intelektualno zamrsenoj raspravi treba da se stide svog neznanja, svoje zabludjenosti
Vi prisutni filozofi u svojim intelektualnim raspravama koristite rijeci tipa
"duhovna iskra svijetlosti" a sta ti ga ovo znaci
i to u zamrseno logicnoj recenici, pa umalo da povjerujem da je to bas tako
Vi ste postali nesvjesni manipulatori, ili mozda i znate, malo se punite energijom onih koji ovo procitaju i povjeruju vam
Mogli bi ste osnovati kakav kult ili religiju



kartikeya je napisao/la:
Da bi shvatili pojam ograničenosti moramo prije svega znati nešto o neograničenosti, šta je to neograničenost i šta podrazumjevamo pod tim pojmom?

Liejp uvod nema sta,
Citat:
Sve što ima vibraciju je ograničeno ma koliko ta vibracije bila visoka ili niska, mi kao duhovne iskre svjetlosti smo energija najbliža tvorcu ili TAO-u i kao takvi imamo određenu vibraciju, jedino je Tao bez vibracije, potpuna tišina i apsolutni mir koji privlači sve što ima vibraciju poput ogromnog magneta.

komplikovano, previse vjerski nastrojeno, povlaci zablude...
Sto je najbitnije nije istina, sve se desava u TAO-ooooo , ali i ovo je ne bitno za nas
TAO-oooo
Citat:
Svi smo mi ograničeni na neki način, to što netko može nešto više od drugoga ne znači da je neograničen, bića iz drugih dimenzija su ograničena na nivo svog postojanja itd. a nivoa ima beskrajno mnogo

"Bica iz drugih dimenzija" interesantno, ma kakva bica iz drugih dimenzija, gdje su, ko ih je vidio,
Kakvi nivoi,
Ovo je Hrkljus
Citat:
Neograničenost je nešto što se umom i riječju neda iskazati, nema se čime mjeriti i uspoređivati, to je umu vječna nepoznanica. Ono što nas ograničava natreću dimenziju je um.
Um je tijelo gledano izvana a tijelo je um gledano iznutra.
Ovo neznam ni prokomentarisati

Budem od sad malo vise odgovaro onima koi svjesno ili nesvjesno sire neke zablude sa religiskim naglaskom,

Sto je znanje skriveno, pa mora biti, evo primjera sto
Nacitaju se tudjeg znanja a ne primjene i njihov um to zaokruzi u jednu logicnu cijelinu i eto ti oscilatora zabluda


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: sri nov 20, 2013 11:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
LiriX je napisao/la:
Samo da se javim
Ma sta mi kazete, auu zar je tako
kakvi filozofi
Pa jeste i vi normalni, kakve ovo gluposti valjate,
Ovoga cu analizirati ali svi ovi sto su sudjelovali u ovoj intelektualno zamrsenoj raspravi treba da se stide svog neznanja, svoje zabludjenosti
Vi prisutni filozofi u svojim intelektualnim raspravama koristite rijeci tipa
"duhovna iskra svijetlosti" a sta ti ga ovo znaci
i to u zamrseno logicnoj recenici, pa umalo da povjerujem da je to bas tako
Vi ste postali nesvjesni manipulatori, ili mozda i znate, malo se punite energijom onih koji ovo procitaju i povjeruju vam
Mogli bi ste osnovati kakav kult ili religiju



kartikeya je napisao/la:
Da bi shvatili pojam ograničenosti moramo prije svega znati nešto o neograničenosti, šta je to neograničenost i šta podrazumjevamo pod tim pojmom?

Liejp uvod nema sta,
Citat:
Sve što ima vibraciju je ograničeno ma koliko ta vibracije bila visoka ili niska, mi kao duhovne iskre svjetlosti smo energija najbliža tvorcu ili TAO-u i kao takvi imamo određenu vibraciju, jedino je Tao bez vibracije, potpuna tišina i apsolutni mir koji privlači sve što ima vibraciju poput ogromnog magneta.

komplikovano, previse vjerski nastrojeno, povlaci zablude...
Sto je najbitnije nije istina, sve se desava u TAO-ooooo , ali i ovo je ne bitno za nas
TAO-oooo
Citat:
Svi smo mi ograničeni na neki način, to što netko može nešto više od drugoga ne znači da je neograničen, bića iz drugih dimenzija su ograničena na nivo svog postojanja itd. a nivoa ima beskrajno mnogo

"Bica iz drugih dimenzija" interesantno, ma kakva bica iz drugih dimenzija, gdje su, ko ih je vidio,
Kakvi nivoi,
Ovo je Hrkljus
Citat:
Neograničenost je nešto što se umom i riječju neda iskazati, nema se čime mjeriti i uspoređivati, to je umu vječna nepoznanica. Ono što nas ograničava natreću dimenziju je um.
Um je tijelo gledano izvana a tijelo je um gledano iznutra.
Ovo neznam ni prokomentarisati

Budem od sad malo vise odgovaro onima koi svjesno ili nesvjesno sire neke zablude sa religiskim naglaskom,

Sto je znanje skriveno, pa mora biti, evo primjera sto
Nacitaju se tudjeg znanja a ne primjene i njihov um to zaokruzi u jednu logicnu cijelinu i eto ti oscilatora zabluda


Manje sarkazma i cinizma molim, to što ne razumiješ je isključivo tvoj problem, ako ne znaš (što je teško priznati) pitaj, ako kritiziraš nešto onda te molim da elaboriraš na temelju čega se tvoja kritika bazira.
Taoizam nije ni vjera ni religijski pokret, malo se više informiraj, vidim da si samo sitni provokator kakvih ima hrpetina po indexu i drugim forumima.
Ljudi poput tebe ima po birtijama i kladionicam ko u priči sjede uz pivu i konjak upućujući salve kritika upirući prstom u sve i svašta ne nudeći niti jedno pametno rješenje.
Na kraju se rasprava završava na osobnom prepucavanju jer ljudi poput tebe ako ne mogu napasti mišljenje i stav onda napadaju sugovornika spuštajući dijalog na svoj nivo vadeći ako treba i kosture iz ormara .

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: sri nov 20, 2013 1:47 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 19, 2013 8:12 am
Postovi: 15
alf,

ispod mog nika pise pocetnik. sto mislis sto je to?

situacija opasna i pogibeljna; prije par godina, ili manje, jedna zena se prevrnula autom u nabujalu rijeku s dvoje djece. spasila je jedno, drugo je ostavila da se udavi. ( napadali su je svi da je ona trebala umrijeti, nazalost nisam pratio, bilo mi je uzasno sve degutantno).

davno sam imao saobracajnu nesrecu. izletio sam s ceste na neku veliku livadu. na toj livadi je bio jedan jedini stup. imao sam dovoljno vremena da smotam volan na jednu, pa na drugu stranu, ali nisam uspio. zabio sam se sredinom auta u stup.
redajuci ovakve primjere dolazimo do sudbine i zakona karme i reinkarnacije.


najgore je; kada dodjes na onaj svijet ceka te isto, samo s puno ljubavi.

razumijem da covjek mora misliti da ima slobode, da nema ogranicenja, u suprotnom bi se lose osjecao.

napisala si ; I tada nema granice, postoji samo vjerovanje da one postoje...netko je jednom rekao: "Granice ne postoje za one koji ih ne vide"...a tu dolazimo do mogućnosti....

da se nadovezem, upravo ti koji ne vide granice zive najkvalitetnije. naravno, oni ich ne vide jer ili su glupi, ili ich ne zele vidjeti.

majka Tereza je bila strasno ogranicena novcem, toliko da je sklopila pakt s vragom.

ne znam je li bila tema o ovoj zeni, bilo bi interesantno da malo pricamo o njoj.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: sri nov 20, 2013 1:57 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 19, 2013 8:12 am
Postovi: 15
kartikeya,

nazalost moj intelekt je ogranicen i puno toga o cemu pises ne razumijem. pazi, razumijem ja sve rijeci, cak i recenice, ali smisao ne.

ima li to veze s ovim; kada nesto postane previse jang, pretvara se u svoju suprotnost, tj jin? ili obrnuto.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: sri nov 20, 2013 2:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
ostinsper je napisao/la:
kartikeya,

nazalost moj intelekt je ogranicen i puno toga o cemu pises ne razumijem. pazi, razumijem ja sve rijeci, cak i recenice, ali smisao ne.

ima li to veze s ovim; kada nesto postane previse jang, pretvara se u svoju suprotnost, tj jin? ili obrnuto.


:occasion5:

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: sri nov 20, 2013 5:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto nov 19, 2013 8:12 am
Postovi: 15
citam malo ovaj Forum i naidjem na ovo, draga alf:

Jack987 Naslov: PostPostano: pet pro 14, 2007 1:47 am

Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet pro 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 7279
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb Nevena, dobrodošla i puno hvala na tvojem iskustvu.

Mislim da ovaj, praktički opis doživljenih iskustva može dati puno toga, jer će i drugi napisati svoja iskustva... i tako ćemo sve to povezati i saznati mnogo toga.

Evo, preimenovao sam malo temu, da se zna točno o čemu se radi iz naslova!

Nadam se da će i drugi opisati svoja iskustva "na putu"...

:thumbup:

:mrgreen: :wink:


" Evo, preimenovao sam malo temu, da se zna točno o čemu se radi iz naslova! "

i pitamo se postoji li ogranicenje.

prije nego se neko pocne igrati lektora trebao bi procitati frojda, bar ofrlje.

ta osoba nije bez veze napisala to sto si ti preimenovao. uzas!

i tako bih ja, kao i drugi, sve to povezali i saznali mnogo toga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: čet nov 21, 2013 8:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
ostinsper je napisao/la:
alf,

ispod mog nika pise pocetnik. sto mislis sto je to?

situacija opasna i pogibeljna; prije par godina, ili manje, jedna zena se prevrnula autom u nabujalu rijeku s dvoje djece. spasila je jedno, drugo je ostavila da se udavi. ( napadali su je svi da je ona trebala umrijeti, nazalost nisam pratio, bilo mi je uzasno sve degutantno).

davno sam imao saobracajnu nesrecu. izletio sam s ceste na neku veliku livadu. na toj livadi je bio jedan jedini stup. imao sam dovoljno vremena da smotam volan na jednu, pa na drugu stranu, ali nisam uspio. zabio sam se sredinom auta u stup.
redajuci ovakve primjere dolazimo do sudbine i zakona karme i reinkarnacije.


najgore je; kada dodjes na onaj svijet ceka te isto, samo s puno ljubavi.

razumijem da covjek mora misliti da ima slobode, da nema ogranicenja, u suprotnom bi se lose osjecao.

napisala si ; I tada nema granice, postoji samo vjerovanje da one postoje...netko je jednom rekao: "Granice ne postoje za one koji ih ne vide"...a tu dolazimo do mogućnosti....

da se nadovezem, upravo ti koji ne vide granice zive najkvalitetnije. naravno, oni ich ne vide jer ili su glupi, ili ich ne zele vidjeti.

majka Tereza je bila strasno ogranicena novcem, toliko da je sklopila pakt s vragom.

ne znam je li bila tema o ovoj zeni, bilo bi interesantno da malo pricamo o njoj.


Početnik je onaj koji je krenuo i ide, pita se, traži...rekla bih da smo to svi mi koji imamo pitanja...i svakog novog dana je novi početak...

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: sub nov 23, 2013 12:36 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
JA preuzmam kontrolu nad svojim životom kao i odgovornost za njega.

JA stićem znanje i povećavam kvalitet* svoje svijesti što brže mogu.

(*Povećanje kvaliteta svijesti podrazumijeva povećanje njenog nivoa zajedno sa smanjivanjem entropije. Čini se da postoji i mogućnost povećavanja nivoa svjesti uz zadržavanje i/ili povećavanje entropije, kao i entiteti koji idu tim putem!?)


JA stićem iskustvo i popravljam kvalitet svoje svijesti na osnovu svoje interakcije sa realnošću. (Percepcija, interpretacija, kontemplacija, dejstvovanje, eksperimentisanje...)


MOJ životni stil je baziran na jednom aktivnom dejstvovanju koje je uvijek bazirano na postignutom kvalitetu moje svijesti.


JA prestajem biti posmatrač.


JA sam sve manje podoban za manipulaciju.


JA nisam žrtva. (Mentalitet žrtve stvara - realitet žrtve.)


JA stvaram jedno istinsko i čvrsto samopouzdanje.


JA dajem samom sebi dozvolu da odgovaram na vlastita pitanja.


JA otkrivam i izražavam svoju vlastitu posebnost-individualnost.


JA počinjem da živim umjesto da egzistiram.


JA postajem gospodar svoje sudbine i kreator svoje realnosti.


JA dopuštam i dugima da rade to isto.



( ...)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: sub nov 23, 2013 7:14 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
@galaksija, dali su ovo afirmacije?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: sub nov 23, 2013 7:54 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
robotix je napisao/la:
@galaksija, dali su ovo afirmacije?


Kako kome ili kako za koga.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: sub nov 23, 2013 11:11 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Što to možemo učiniti kada otvorimo mogućnosti, pa evo – ove «afirmacije» recimo gledati iz novog ugla, pa učiniti sljedeće, malo se igrati, zamijenit ćemo riječi JA s riječima ONI:

JA preuzmam kontrolu nad svojim životom kao i odgovornost za njega.

ONI preuzimaju kontrolu nad mojim životom. I shodno tome i odgovornost za njega – što znači da nas onemogućuju da budemo samoodgovorni.

JA stićem znanje i povećavam kvalitet* svoje svijesti što brže mogu.

ONI nude znanja i njima «povećavaju» kvalitet naše/njihove svijesti što brže mogu.

(*Povećanje kvaliteta svijesti podrazumijeva povećanje njenog nivoa zajedno sa smanjivanjem entropije. Čini se da postoji i mogućnost povećavanja nivoa svjesti uz zadržavanje i/ili povećavanje entropije, kao i entiteti koji idu tim putem!?)


JA stićem iskustvo i popravljam kvalitet svoje svijesti na osnovu svoje interakcije sa realnošću. (Percepcija, interpretacija, kontemplacija, dejstvovanje, eksperimentisanje...)

ONI preko dijela i utjecaja njih na nama, proizvode navodno iskustvo i vode «našu» svijest na osnovu svoje interakcije s onime što oni nama nude kao realnost. To čine implantiranjem djelova nas koji upravljaju percpecijom, interpretacijom, kontemplacijom, dejstvovanjem, eksperimentiranjem...)


MOJ životni stil je baziran na jednom aktivnom dejstvovanju koje je uvijek bazirano na postignutom kvalitetu moje svijesti.

NJIHOV životni stil je baziran ma jednom aktivnom destvovanju koje je uvijek bazirano na postignutom kvalitetu moje/njihove svijesti.


JA prestajem biti posmatrač.

Ja sam onemogućen biti promatrač ovoga.


JA sam sve manje podoban za manipulaciju.

Ja sam sve više podložan manipulaciji. I sve manje otvorenih mogućnosti.


JA nisam žrtva. (Mentalitet žrtve stvara - realitet žrtve.)

Ovo je klasika i način kako žrtva živi – najčešće neće moći niti otvoriti mogućnost da JA zamijeni s ONI.


JA stvaram jedno istinsko i čvrsto samopouzdanje.

ONI stvaraju sve kako do samopouzdanja ne bi ni došlo. Najčešće radeći s komponentom Duha i životinjskim nakačenjima na njoj – koje rezultiraju lažnim ili velikim egom koji je prepun samopouzdanja. Koji sve najbolje zna, koji nema mogućnosti i koji je eto sav ponosan kako su svi ostali ljudi idoti koji ništa ne kuže. Samovažnost tog ega ili način na koji fukncionira ta životinja pravo je nakačenje. I uz njega, nas gotovo pa nema s mogućnosću ikakvog djelovanja, istinski.


JA dajem samom sebi dozvolu da odgovaram na vlastita pitanja.

ONI nas kontroliraju! I oni nas navode da dajemo odgovore, onemogućujući nas da imamo pitanja!


JA otkrivam i izražavam svoju vlastitu posebnost-individualnost.

ONI kroz nas izražavaju svoju vlastitiu posebnost - kolektivizam.


JA počinjem da živim umjesto da egzistiram.

ONI žive kroz nas, mi samo egzistiramo.


JA postajem gospodar svoje sudbine i kreator svoje realnosti.

ONI postaju gospodar naše sudbine i Kretaori naše realnosti.


JA dopuštam i dugima da rade to isto.

ONI mi ne dopuštaju da radim na sebi. ONI mi dopuštaju da kroz mene i drugima rade to isto. Kolektivno.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: sub nov 23, 2013 11:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
galaksija je napisao/la:
robotix je napisao/la:
@galaksija, dali su ovo afirmacije?


Kako kome ili kako za koga.

Šalim se malo, naravno da nisu afirmacije jer afirmacijama se bave ratnici svetlosti. Ovo su sugestije.
No pitanje je može li sugestija izdržati da realizuje zahtevano i koji su negativni uzroci sugestije.
Baviti se sugestijama može postati opsesija. Najgore u sugestiji je kada se kaže Ja.
To je @alf primetila pa se je dala na posao.
Samo opušteno :D
Trebalo bi najpre reći da ukoliko se bavimo sugestijama moramo biti sugestibilni, a time se potpisuje izvršnost komande. Mora se dalje reći da mi svoj um moramo podeliti na dva dela: operatorski i izvršni. Kada se uvučemo u operatorski mi recitujemo reči koje ćemo da prihvatimo u izvršnom umu.
Opasno je kada ratuju ta dva uma jer su podeljena a zavlači se u njih svest jednog bića.

Šta mislite o tome?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: ned nov 24, 2013 3:08 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
robotix je napisao/la:
galaksija je napisao/la:
robotix je napisao/la:
@galaksija, dali su ovo afirmacije?


Kako kome ili kako za koga.


Šalim se malo, naravno da nisu afirmacije jer afirmacijama se bave ratnici svetlosti. Ovo su sugestije (...)


Pa, naravno, to mogu biti i sugestije, ovisno o nečijoj percepciji.

A možemo dozvoliti i mogućnost da možda ima i onih koji su primjetili da sam na temi „Koliko zapravo mi možemo učiniti?“ jednostavno odgovorio u smislu šta JA mogu lično da činim i šta JA sada činim, ne ulazeći u to šta drugi treba da misle i rade.

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: ned nov 24, 2013 8:59 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Pa, naravno, to mogu biti i sugestije, ovisno o nečijoj percepciji.

A možemo dozvoliti i mogućnost da možda ima i onih koji su primjetili da sam na temi „Koliko zapravo mi možemo učiniti?“ jednostavno odgovorio u smislu šta JA mogu lično da činim i šta JA sada činim, ne ulazeći u to šta drugi treba da misle i rade



Ti lično ne možeš ništa ali kao ljudsko biće možeš mnogo. Ličnost ili osobnost su tehničkči izrazi kojim vladajući sustav okarakterizirava ljudsko biće. Počinitelj, prekršitelj, potrošač, rukovoditelj itd, itd.
Ovo je namjerno napravljeno sa ciljem da se odvuče pažnja sa duhovne komponente (koje se oni najviše boje) na ego kome je poistovjećivanje sa predmetom zanimacije jedina uloga (čitaj program)

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: ned nov 24, 2013 10:10 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Da, može se reći da su to sugestije, ali i da eto postoji mogućnost da iza njih stoje stvarna bića (koja obožavaju sugestije jer im je to način rada :mrgreen: ) koja nas njima ograničavaju, kako ne bi pogledali u sebe i vidjeli ono što je ispod tog JA. Ili koliko to JA magli vidike i nudi nam da smo svemogući, univerzalni ili komunikativno kolektivni.

Dakle nije pitanje u tome što "MI" možemo učiniti, već što čovjek može učiniti samostalno i individualno prvenstveno za sebe. Ne za JA - ili ne kao JA jer je već JA doveo u upitnost.

Ako si čovjek to dozvoli, reći sebi da nema pojma tko je taj JA, otvorit će mogućnost za viđenjem prvenstveno uloge žrtve i uvidjeti gdje je ograničen i gdje možda i nije toliko ograničen.

I to svatko čini na svoj način - nema koletivnog rada u tome, jer učimo biti sami. Zato nema niti pomoći. Pa možemo činiti puno, ali samo sami sebi. Sve ostalo je razgovor o tome, koji vode ljudska bića koja nešto čine, ali često taj razgovor vode i ONi koji nas kontorliraju i to kroz nas ili to JA. I Oni to čine inidividualno i prilagođeno svakome od nas.

To sam mislila kada sam rekla da JA moguće nije to što mislimo da je. I da možemo činiti točno onliko koliko sebi u trenu dozvolimo, bez obzira na Njih. U svakom slučaju, možemo probati, jer što možemo izgubiti? I slažem se s Kartikeyom, riječ je o programu! Duhovnom programu, koji je Dušu u potpunosti blokirao. I zauzeo njezino mjesto. Naravno ako ovo promatramo s tom mogućnošću da u nama i kroz nas žive i Oni, na ovaj ili onaj način.

I slažem se i s Galaksijom, bez Ličnosti koja će otvoriti mogućnosti neće biti pomaka, prvo baš ona treba dozvoliti mogućnost da gleda samo sebe i sama za sebe nađe put, te postane upitna i počne sebi postavljati pitanja. Ali zaista postavljati pitanja, a ne misliti da sve već zna. I svakako ta Ličnost ne bi trebala misliti da je JA - već dozvoliti da je možda i Duša ili ljudsko biće. I onda može nešto činiti, a sada da li je to mnogo ili ne - ne znam u to ne ulazim. To je već područje inidividualnog.

I ako znamo za sugestibilnost - onda je ne prihvaćamo. Onda smo oprezni i pitamo se. No, baš zato što ONi znaju koliko je krhka sugestija ako se ovo prepozna, najčešće sugeriraju subliminalno. To čine stalno, recimo najčešće i najraširenije to rade rječju SEX - jer to i ono JA jako voli. I taj dio rada stalno nas odmiče i odmiče od sebe samih. Na način da povjerujemo kako smo nešto što nismo. Cijeli ovaj svijet je sazdan na tome. Na prevari. I taj seks očito nije samo seks - očito je ispod te riječi nešto puno više od onoga što trenutno vidimo, a tiče se emocije i poticanja one da nešto želimo ili očekujemo.

Dakako, ovo je samo moje mišljenje, uočavanje šire slike unutar koje živimo vođeni tim nekim JA koji je kolektivan i vezan - ali nema veze s nama zaista. I raširen je poput paučine, dodirujući svako ljudsko biće. I mislim da nije tako jednostavno poloviti sve djelove mreže, ali isto tako mislim i da je nužno mrežu uopće uzeti kao mogućnost, pa polako krenuti.

A kada će to netko učiniti, ostaje na njemu. Nema prisile, niti želje da svi čine isto, niti da da se kolektivno "bude" jer to jednostavno ne "pali" i dapače, daje slutnju kako to ne radi zaista ljudsko biće - već onaj JA. A onda se ne radi ništa. Samo se vrtimo kao hrčak u krug. A tko vrti kotač u kojem se hrčak nalazi, e to je pitanje.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: ned nov 24, 2013 11:14 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4200
Citat:
kartikeya: Ti lično ne možeš ništa ali kao ljudsko biće možeš mnogo.

Zahvaljujem na ovoj “informaciji” koja nekima može značiti mnogo ali meni ništa jer u ovom slučaju “lično” i “individialno ljudsko biće” smatram sinonimima. Žvakanje terminologije ili semantike smatram jednim nagonom za bavljenjem ambalažom usljed nesposobnosti viđenja - sadržaja/suštine.

Citat:
Ličnost ili osobnost su tehničkči izrazi kojim vladajući sustav okarakterizirava ljudsko biće. Počinitelj, prekršitelj, potrošač, rukovoditelj itd, itd.

Ajde?! Opet, žvakanje teminologije, mada ona bila i “tehničke” prirode.

Citat:
Ovo je namjerno napravljeno sa ciljem da se odvuče pažnja sa duhovne komponente (koje se oni najviše boje) na ego kome je poistovjećivanje sa predmetom zanimacije jedina uloga (čitaj program).


Koji oni?! Svaka čast duhovnoj komponenti a šta je sa - duševnom komponentom, koja možda nije slučajno izbačena iz – duh-ovnosti!? Duhovnu komponetu imaju i “oni”, tako da se nemaju čega bojati; jedini je problem što nemaju i - duševnu komponentu (koje bi se možda mogli bojati a pogotovo nečije - integrisane svijesti!?).

I naravno, u ovoj realnosti su programirani uvijek – drugi, ali ne JA.

U svakom slučaju, ukoliko sam nekoga uvrijedio tvrdnjom u smislu šta JA mogu da radim i šta JA stvarno sada radim, izvinjavam se, mada me u suštini i nije toliko briga (ako ćemo pošteno) jer kako sam već naveo, JA preuzimam na sebe svu odgovornost za ono što JA činim a ono što činim je bazirano na trenutnom kvalitetu moje svijesti, koji ne mora obavezno da bude visok, ali kakav je - takav je.

Naravno, ja lično (ili kao individualno ljudsko biće) ne bih nikome sudio u vezi s tim šta neko u ovom smislu čini, ukoliko me taj nije pitao za mišljenje a mislim da je ovdje sasvim evidentno bar to, da ja nikoga nisam pitao za mišljenje u vezi s tim što JA radim. (JA, velikim slovima, mnogima automatski ukazuje na ego, a ja to ovdje namijerno pišem tako da bih ukazao na – automatiku, koja razvodi čovjeka od realnosti).

I na kraju, tuđa mišljenja u vezi s tim što JA radim, ne mogu da promijene ono što radim, iz razloga koje sam već prethodno naveo.



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: ned nov 24, 2013 1:26 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
galaksija je napisao/la:
Citat:
kartikeya: Ti lično ne možeš ništa ali kao ljudsko biće možeš mnogo.

Zahvaljujem na ovoj “informaciji” koja nekima može značiti mnogo ali meni ništa jer u ovom slučaju “lično” i “individialno ljudsko biće” smatram sinonimima. Žvakanje terminologije ili semantike smatram jednim nagonom za bavljenjem ambalažom usljed nesposobnosti viđenja - sadržaja/suštine.

Citat:
Ličnost ili osobnost su tehničkči izrazi kojim vladajući sustav okarakterizirava ljudsko biće. Počinitelj, prekršitelj, potrošač, rukovoditelj itd, itd.

Ajde?! Opet, žvakanje teminologije, mada ona bila i “tehničke” prirode.

Citat:
Ovo je namjerno napravljeno sa ciljem da se odvuče pažnja sa duhovne komponente (koje se oni najviše boje) na ego kome je poistovjećivanje sa predmetom zanimacije jedina uloga (čitaj program).


Koji oni?! Svaka čast duhovnoj komponenti a šta je sa - duševnom komponentom, koja možda nije slučajno izbačena iz – duh-ovnosti!? Duhovnu komponetu imaju i “oni”, tako da se nemaju čega bojati; jedini je problem što nemaju i - duševnu komponentu (koje bi se možda mogli bojati a pogotovo nečije - integrisane svijesti!?).

I naravno, u ovoj realnosti su programirani uvijek – drugi, ali ne JA.

U svakom slučaju, ukoliko sam nekoga uvrijedio tvrdnjom u smislu šta JA mogu da radim i šta JA stvarno sada radim, izvinjavam se, mada me u suštini i nije toliko briga (ako ćemo pošteno) jer kako sam već naveo, JA preuzimam na sebe svu odgovornost za ono što JA činim a ono što činim je bazirano na trenutnom kvalitetu moje svijesti, koji ne mora obavezno da bude visok, ali kakav je - takav je.

Naravno, ja lično (ili kao individualno ljudsko biće) ne bih nikome sudio u vezi s tim šta neko u ovom smislu čini, ukoliko me taj nije pitao za mišljenje a mislim da je ovdje sasvim evidentno bar to, da ja nikoga nisam pitao za mišljenje u vezi s tim što JA radim. (JA, velikim slovima, mnogima automatski ukazuje na ego, a ja to ovdje namijerno pišem tako da bih ukazao na – automatiku, koja razvodi čovjeka od realnosti).

I na kraju, tuđa mišljenja u vezi s tim što JA radim, ne mogu da promijene ono što radim, iz razloga koje sam već prethodno naveo.



Izvini što sam izazvao tako burnu reakciju zbilja mi to nije bila namjera, možda griješim ali nevidim tragova prosuđivanja.
Dali je žvakanje ili ne to prosudi sam, ali kako reći nešto zatvorenih ustiju, slušati začepljenih ušiju i gledati zatvorenih očiju.
Znam da je ljudska komunikacija štura i nedostatna, nije u stanju opisati viša stanja marixa i iluzije a kamoli apsolutnu istinu. Tim i takvim činom naša komunikacija je manjkava i nedorečena ma koliko bila bogata.
Pišemo na ovom forumu jer nam je to trenutačno jedini dostupni način komunikacije. :occasion5:

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Koliko zapravo mi možemo učiniti?
PostPostano: ned nov 24, 2013 1:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
Alf: I slažem se i s Galaksijom, bez Ličnosti koja će otvoriti mogućnosti neće biti pomaka, prvo baš ona treba dozvoliti mogućnost da gleda samo sebe i sama za sebe nađe put, te postane upitna i počne sebi postavljati pitanja


Nesvjesnom biću ličnost je njena suština, slava, propast, sreća i nesreća odnosno dominantna je nad dušom subjekta koji je podložan manipulaciji najgoreg oblika.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 93 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 7 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz