Sada je: sub apr 27, 2024 9:47 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: sub aug 10, 2013 11:06 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Sve mi se čini da će vrlo mali postotak dusa prijeci na visu razinu, taj postotak se moze se hladno nazvati statisticka pogreska. Zasto toliki napor u dostizanju naceg sto nam po prirodi pripada. Zamislite žednog covjeka da pati prilikom pijenja vode da bi utolio žeď. Cilj pijenja vode je dakako gasnje žedi ali i sam cin pijenja prestavlja zadovoljstvo.

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: ned aug 11, 2013 10:54 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
A možda je neko hakiro ovu našu virtuelnu realnost, pa je prirodni proces (ako ga je ikada i bilo) prekinut?!

U knjizi Osmi Toranj, John Keel reče:

Citat:
„Zamislite jednog ludog naučnika kome je potreban neko za čišćenje njegove tajne laboratorije u dvorcu koji se nalazi na planinskom vrhu kome je zabranjen pristup.
On konstruiše jednog mehaničkog robota za taj posao i programira ga da se kreće slobodno unutar te laboratorije ali ako bi on otvorio vrata i pokušao da napusti laboratoriju, uništiće samog sebe jer je tako programiran.

Robot naziva to ropstvom. Mi to nazivamo slobodnom voljom. Mi smo slobodni da živimo naše živote na naš način sve dok se on uklapa sa glavnim i skrivenim planom. Ukoliko mi pokušamo da zaobiđemo taj plan idući cik, umjesto cak, uništićemo sami sebe.”

(...)

“Ono što smo mi sada i šta god da budemo u budućnosti, nije rezultat nikakve evolucije, nego metaprogramiranja. Kao biohemijske mašine, vi ste programirani na raznorazne načine, sve od vašeg rođenja.”


#-o

...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: ned aug 11, 2013 5:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub feb 12, 2011 8:38 pm
Postovi: 182
Ajmo malo ko zna nesto vise o visoj vibraciji, potrebnoj za naseg napretka, ali konkretno sa brojkama. Koja je ta nasa vibracija, koja je jedinica merka, sta inicira, kako se meri i kako deluje?

Nasao sam jednu biometer skalu. Fizikala do 10.000 angstroma, aura do 13.500, spirituala do 100.000. Jel neko radio nesto i zna vise o ovome?

slika


Pa sad kako to meriti gde smo i sta smo. Viskom? Intuitivno?

Koliko nam treba recimo za zdravlje, koliko za dobroj intuiciji, koliko za ovo i ono.

Ima li neko konkretno misljenje oko vibracije?

_________________
Malo humora nije na odmetu . http://www.signsfunny.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: ned aug 11, 2013 8:21 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Citat:
A možda je neko hakiro ovu našu virtuelnu realnost, pa je prirodni proces (ako ga je ikada i bilo) prekinut?!


A odakle ti ideja da je nesto prekinuto???
A zasto bi taj John Keel bio u pravu? Odakle mu to sto pise? A sta ako gresi?

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: pon aug 12, 2013 8:31 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
John Alva Keel je jedan od najpoznatijih istraživača paranormalnih fenomena. Njegove knjige su lektira za one koji se malo ozbiljnije bave istraživanjem te tematike. (Mogu se naći – OVDJE.)

U navedenoj knjizi (pisanoj skoro prije 40 godina), može se lijepo vidjeti da je predvidjeo i ovaj “transhumanizam” koji se u ovim vremenima sve više popularizuje. Naravno, sve to ne mora da znači da je on u pravu a takođe je subjektivno i to što ga ja lično uzimam sasvim ozbiljno.

Sada već postoji i dosta argumenta koji ukazuju na to da je ova realnost – virtuelna a ako je virtuelna, onda je možda i – “programljiva”, zajedno s nama u njoj, pa kao takva, podložna i hakiranju!?

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: pon aug 12, 2013 2:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
susuru ova tvoja tabela i naziv je talijanski, inace je to mjerenje zivotne/vital energije radiostezijom u Bovis jedinicama
http://www.uh-vital-systems.de/101601.html
http://psiram.com/ge/index.php/Bovis-Einheit
http://www.pendelrute.at/1186593.htm

Covjek bi trebao da ima oko 7000 Bovis, ako je manje onda nije u redu, vise znaci puno energije.............


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: pon aug 12, 2013 3:04 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
galaksija je napisao/la:
John Alva Keel je jedan od najpoznatijih istraživača paranormalnih fenomena. Njegove knjige su lektira za one koji se malo ozbiljnije bave istraživanjem te tematike. (Mogu se naći – OVDJE.)

U navedenoj knjizi (pisanoj skoro prije 40 godina), može se lijepo vidjeti da je predvidjeo i ovaj “transhumanizam” koji se u ovim vremenima sve više popularizuje. Naravno, sve to ne mora da znači da je on u pravu a takođe je subjektivno i to što ga ja lično uzimam sasvim ozbiljno.

Sada već postoji i dosta argumenta koji ukazuju na to da je ova realnost – virtuelna a ako je virtuelna, onda je možda i – “programljiva”, zajedno s nama u njoj, pa kao takva, podložna i hakiranju!?

..


A onda mnoge metafizicare treba proglasiti glupanima, jer su pisali da mozemo da Budemo ono sto po pravoj prirodi jesmo.
Slobodni od upetljavanja u um (ego) i njegove igre.

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: pon aug 12, 2013 5:47 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Možda to što ti misliš da po svojoj pravoj prirodi jesi nije plafon, možda ima šire gledište koje jednostavno nisi imao prilike prepoznati iako jest.
Pa ako tako gledaš virtuelnu stvarnost kao nešto uže od toga i tvoje nespoznato šire gledište je van ove virtuale onda priča može štimati sa svih uglova osim onog da je sve u glavi jer možda na širem gledištu nemaš glavu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: pon aug 12, 2013 6:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Pa sad....
ti si poceo pisati o onome sto mislis da ja mislim, pa ..........
....a ja sam pisao o onome sto su neki veliki metafizicari pisali i sto sam imao priliku delimicno "videti"....samo ne znam objasniti razlozeno, nego skoncentrisano.......

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: uto aug 13, 2013 12:18 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
galaksija je napisao/la:
John Alva Keel je jedan od najpoznatijih istraživača paranormalnih fenomena. Njegove knjige su lektira za one koji se malo ozbiljnije bave istraživanjem te tematike. (Mogu se naći – OVDJE.)

U navedenoj knjizi (pisanoj skoro prije 40 godina), može se lijepo vidjeti da je predvidjeo i ovaj “transhumanizam” koji se u ovim vremenima sve više popularizuje. Naravno, sve to ne mora da znači da je on u pravu a takođe je subjektivno i to što ga ja lično uzimam sasvim ozbiljno.

Sada već postoji i dosta argumenta koji ukazuju na to da je ova realnost – virtuelna a ako je virtuelna, onda je možda i – “programljiva”, zajedno s nama u njoj, pa kao takva, podložna i hakiranju!?

..

Iako mi se kao ideja uopće ne dopada, moram priznati da mi posebno u posljednje vrijeme sve više ista tvrdnja pada na pamet kad je u pitanju naša realnost i život koji živimo. Kako se dimenzije sve više miješaju i zalaze u ovu "našu" te kako osciliramo više puta u životu na različitim životnim linijama, to mi je sve manje jasno od čega se istinski sastoji ova stvarnost i šta smo mi u njoj...
Uz to, ako se sjetim da mi je u djetinjstvu i tinejdžerskim danima daleko najveći strah bio: šta ako je život koji živim san, a kad sam u snu da je to prava stvarnost, onda sam još bliže ovakvom tumačenju naše stvarnosti koja sasvim lako može biti i virtuelna. Žao mi je što ne mogu da se trenutno sjetim naziva filma, kad kontrolori svaku noć, kad ljudi odu na počinak, temeljno promjene stvarnost, i zgrade i sjećanje ljudi i sve ostalo i oni onda idu kao programirani u naredni dan, nemajući svijest o onom što se dešavalo jučer, Poodavno sam gledala film i ne sjećam se baš detalja, ali se zato dobro sjećam svog osjećaja užasnutosti takvom mogućnošću...
I ako sve to zbrojim, postaje sumnjivo zašto se baš toliko bojim da to nije prava stvarnost - ova koju trenutno živim i nastanjujem? Odakle taj strah? :shock:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: uto aug 13, 2013 3:11 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
Citat:
od čega se istinski sastoji ova stvarnost i šta smo mi u njoj...


Ili bolje pitanje ko smo to mi, a ko sam JA? Jer, mi zivimo u virtuelnoj stvarnosti koju stvaram JA.

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: uto aug 13, 2013 5:32 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: uto mar 06, 2012 5:35 pm
Postovi: 27
Šećemo nedavno moja najmlađa sedmogodišnja kćer i ja kraj mora, opuštene, komentiramo krajolik, kad odjednom ona izjavi da joj se često čini da je sve ovo oko nas kompjuterska igrica, a mi da smo ubačeni u nju. Ako dijete od sedam godina, koje nema veze s teorijama zavjere, ovako percipira našu stvarnost onda je meni to vrlo znakovito. U svakom slučaju, to mi je učvrstilo stav da je ipak u mojoj glavi sve u redu i da nisam potpala pod tuđe utjecaje i teorije.

_________________
„Razum me ničemu nije naučio, sve što znam otkrilo mi je srce.” (Lav N. Tolstoj)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: sri aug 14, 2013 1:03 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
lyra je napisao/la:
Žao mi je što ne mogu da se trenutno sjetim naziva filma, kad kontrolori svaku noć, kad ljudi odu na počinak, temeljno promjene stvarnost, i zgrade i sjećanje ljudi i sve ostalo i oni onda idu kao programirani u naredni dan...


Radi se o filmu Dark City. Nekim slučajem ponovo sam ga pogledao prije par dana. Nekako mi je lik onog policijskog inspektora ostao u glavi u smislu čovjeka koji je inteligentan i obučen da obraća pažnju na detalje, međutim, bez obzira na to i on je programiran kao i ostali, te nije u stanju da vidi one detalje koji ukazuju na to da živi u lažnoj realnosti, kontrolisanoj i manipulisanoj od strane entiteta koji se nalaze ispod praga percepcije “normalnih” ljudi.

Naučnici koji zagovaraju teoriju virtuelne realnosti uglavnom navode i to da postoji velika mogućnost da se radi o jednoj kompjuterskoj simulaciji, sličnoj nekim današnjim kompjuterskim igrama kao npr. SIMS:

Citat:
(…)Umesto zadatih ciljeva, igrači se ohrabruju da donose vlastite odluke i da se potpuno uključe u interaktivnu okolinu. Zbog toga je igra privukla obične igrače. Jedini pravi cilj igre je organiziranje vremena „Simljana“ kako bi oni mogli ostvariti osobne ciljeve. Simljani imaju određenu količinu slobodne volje (ukoliko igrač uključi tu opciju) i iako im igrač naredi da nešto učine, oni mogu sami odlučiti treba li se pre toga obaviti nešto važnije ili čak mogu ignorisati igračeve naredbe. Igrač mora donositi odluke o vremenu koje će Simljani provoditi vežbajući, čitajući, gradeći svoju kreativnost i logiku. Tokom dana potrebno je odvojiti vreme i za osnovne potrebe kao što su higijena, spavanje i hrana. Ako simulirani ljudi ne posvete dovoljno pažnje tim osnovnim potrebama razbole će se i umre će. Osim toga, Simsi se trebaju i zabavljati; u protivnom će njihov motiv zabave s vremenom postati veoma nizak i oni će pasti u depresiju, ali koliko god postali depresivni ne mogu počiniti samoubistvo (nisu programirani za to). Mogu, međutim, biti nepristojni i grubi prema drugim Simljanima, vređati ih ili čak napadati. Finansijsko se "zdravlje" simulira potrebom da Simsi nađu posao i redovno odlaze raditi, plaćanjem računa i korišćenjem veština i društvenih kontakata kako bi napredovali na poslu.

Uz to, igra uključuje i veoma napredan sastav arhitekture. Igra je u originalu dizajnirana samo kao simulacija arhitektura, sa Simljanima samo kako bi procenjivali kuće. Tokom razvoja odlučeno je da su Simsi zabavniji od kuća. U Maxisovim igrama često dolazi do promene igara. Tako je SimCity u originalu dizajniran kao metoda kojom su programeri stvarali gradove za bombaške igre koje je Wright stvarao.
Prezentacija veštačke inteligencije u igri je veoma napredna. Iako je često potrebna intervencija igrača kako bi ostali na "pravom putu". The Sims zapravo ima neograničen broj puta koji igrač može igrati igru pa stoga ne može ni pobediti. Igra je često opisivana više kao igračka nego kao kompjuterska igra. Postoje ograničenja originalne igre The Sims i njenih dodataka, a najviše se ističe činjenica da u prvoj seriji deca nisu mogla odrasti, iako je novorođenče s vremenom postalo dete. Takođe, odrasli simljani nikad ne stare (ili umiru od starosti), a ne postoje ni vikendi, odnosno neradni dani. Tako na primer odrasli Simljani svakog dana odlaze na posao, a deca svakog dana odlaze u školu. Međutim, uzimanje jednog slobodnog dana od škole ili s posla se toleriše, ali uzimanje dva slobodna dana ima i svoje posedice kao što je dobijanje otkaza. Deca se mogu i školovati kod kuće učeći tokom dana kako bi zadržali dobre ocene.

Treba naglasiti i da, za razliku od simuliranih likova u igrama kao što su SimCity, Sim Earth ili SimLife, Simsi nisu posve autonomni. Oni ne mogu obaviti neke određene zadatke bez posebne naredbe igrača, kao što je na primer plaćanje računa. Zbog toga će Simsi ako ostanu bez nadzora igrača s vremenom nakupiti mnogo neplaćenih računa i ostaće bez kuće.

Iako ne postoje određeni ciljevi igre, moguće je doživeti neuspeh, odnosno na neki način izgubiti, ako neki od Simljana umru. Tipovi smrti smrt uzrokovanu glađu, davljenjem, stradanjem u požaru, strujnim udarom ili virusom. Uz to, deca Simljana mogu biti poslana u vojnu školu ako njihova ocena nekoliko dana ostane negativna. Nakon odlaska u vojnu školu, deca se nikad ne vraćaju porodici. Iako se smrt Simljana ili odlazak u vojnu školu smatraju neuspjehom, mnogi igrači ponekad se namerno "loše ponašaju" prema svojim Simljanima kako bi videli reakcije. To se može obaviti bez posledica ako se igra nakon toga ne sačuva.

Igra The Sims koristi kombinaciju 3D i 2D grafike. Sami Simljani napravljeni su korištenjem 3D grafike, dok su svi predmeti i okolina napravljeni u dve dimenzije.

2002. igra The Sims postala je najprodavanija PC igra u istoriji, i na prvom je mestu zamenila igru Myst. Međutim, veliki uspeh igre za sobom je povukao i određena pitanja; jedno od važnijih pitanja je izraženi konzumerizam - najpouzdaniji način da Simljani budu srećni je kupovina. Igra to ipak ublažava; velika kuća zapravo može otežati živote Simljana zato što im je tada potrebno više vremena da hodajući obave sve zadatke. Uz to, ako nije ispunjena Simljanova potreba za društvenim kontaktom, to se posebno loše održava na njegovu ukupnu sreću.

(…)

The Sims je jedna od igara s najviše dodataka odnosno ekspanzija. Ovde je potpuni popis dodataka za igru The Sims (hronološkim redom):

The Sims: Livin' Large ili The Sims: Livin' It Up u Evropi (avgust 2000): novi predmeti, događaji i Simljani i mogućnost igre u više susedstva.
The Sims: House Party (mart 2001.): predmeti vezani za zabave kao što je plesni podij.
The Sims: Hot Date (novembar 2001.): omogućava Simljanima da pozovu druge Simljane na sastanak u novom gradskom središtu
The Sims: Vacation ili The Sims: On Holiday u Europi (mart 2002.): omogućava igračima da Simljane odvedu na godišnji odmor i to na različite lokacije kao što su plaže, šume ili planine.
The Sims: Unleashed (septembar 2002.): omogućava Simljanima da udome i nauče trikovima kućne ljubimce i proširuje susedstvo koje sada uključuje i "Stari grad" ("Old Town").
The Sims: Superstar (maj 2003.): omogućava Simljanima posetu "Studio gradu" ("Studio Town") koji je nalik Hollywoodu, a Simljani mogu postati i nove zvezde
The Sims: Makin' Magic (oktobar 2003.): omogućava Simljanima upotrebu magije i bacanje čarolija, a postaje dostupan i novi "Magični grad" ("Magic Town").
http://sh.wikipedia.org/wiki/The_Sims


Ovo iznad se odnosi na zastarjele verzije te igre. Neki tvrde da su današnje verzije daleko naprednije (ja nisam nikada odigrao neku kompjutersku igru, osim šaha, tako da nisam neki poznavalac toga) a da će u idućoj generaciji igrači moći da se povežu sa kompjuterom i da doživljavaju igru virtuelno kao da je stvarna. Dakle, moće će ulaziti u direktnu interakciju sa “realnošću” igre izvan percepcije “simljana”!?

Naravno, naučnici tvrde da iako se radi o simulaciji sve je pošteno i nema razloga za brigu. Prije nekoliko mjeseci sam predočio par “primjedbi” u vezi s tim na forumu Jima Eldvidga koji je napisao knjigu na tu temu, The Universe Solved - OVDJE



P.S. Jim me podsjeća na onog inspektora iz filma Dark City, programiran je da ne vidi detalje koji ukazuju na to da je igra možda lažirana.

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: sri aug 14, 2013 2:14 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
Galaksija,hvala na podsjećanju za naziv filma. Ponovno ću ga skinuti ovih dana i pogledati. Zanima me moja sadašnja reakcija u odnosu na onu kad sam film gledala prvi put. Sims igrica mi je poznata, a i neke njene ekstenzije, jer kćer je to igrala dok je bila manja i također imala nekih podsmješljivih primjedbi na neke odrednice igre (poput one da bebe ne mogu porasti i slično).

U vezi sa tvojim postom na Jimovom forumu, moram se pridružiti čestitkama jer si to jako dobro posložio (volim kad je tekst "pitak", iako govori o izuzetno kompleksnim temama). Ono što mi je još draže jest što si dao i izlaz - rješenje iz ove složene virtualne stvarnosti koju živimo. Integracija uma, duha i duše zaista je od ključne važnosti, nema ničeg važnijeg od toga u životu svakog od nas. Toga postajem sve više svjesna otkako prakticiram vježbu vraćanja dijelova svoje duše iz različitih situacija iz prošlosti, zatim iz odnosa s pojedinim ljudima, sa tačno određenih lokacija na kojima sam boravila, itd... i bukvalno osjetim da sam iznutra "punija", kompletnija, ako mogu tako neadekvatno izraziti osjećaj koji imam.

Osim vraćanja fragmenata duše iz pomenutog, tek nakon toga predstoji napor integriranja dijelova duše iz različitih vremensko-prostornih kontinuuma (ovdje mislim ne samo na različite dimenzije koje se miješaju s našom nego i na svoja paralelna postojanja i djelovanja mojih paralelnih dijelova u njihovom univerzumu odnosno stvarnosti). Kad si već spomenuo film Bruce Lee-ja, da i ja spomenem film Jet Lee-ja "Jedini" ( "The one") kada se glavni lik bori sa svojom alternativnom verzijom iz drugog univerzuma, koja jača svaki put kad ubije nekog od svojih paralelnih postojanja. Mene je film podsjetio na integriranje tih 12 dijelova vlastitog sopstva jer isto i on čini ali tako što ih ubija , a mi tako što ih integriramo u svoje Ja Jesam Prisustvo.

No, dijelove duše koje nam oduzimaju vladari Matrixa i s njima manipuliraju zaista je najteže vratiti i pitanje je da li i s kojim uspjehom to možemo postići. Još nisam uradila vježbu Simbad, ali namjeravam, a uz to ide i pitanje: da li je ovaj "Triad color test" preveden i ima li ga negdje na forumu? Simbad inače namjeravam odraditi na sebi i na kćeri, a i ostale metode. Naime, posebno me zanima da li je kćer otimana jer svi simptomi govore u prilog tome, počev od snova u kojima se uvijek nalaze ljudi u nekim vrstama uniforme, par puta je imala ožiljke nakon sna, par puta se probudila bez gornjeg dijela pidžame, itd... a snovi su joj inače izuzetno koloritni i nažalost kao prepisani iz knjiga koje govore o abdukcijama. Ali, to je već druga tema koja postoji na forumu. Ovo sam spomenula samo zato što želim pitati koliko ti Galaksija i vi ostali smatrate da su ove metode istinski efikasne i da li se ove gamadi možemo riješiti temeljito, kako bismo prestali uvijek iznova biti predmeti nakačenja, ugrađivanja implanta itd...Jer, čim jedne skinemo bilo da su entiteti, sprave,instalacije, implanti, neprođe par dana, postave se drugi. Više sam umorna od skidanja svih ovih s..nja sa sebe i sa drugih.

Eto, toliko zasada, uz izvinjenje za nekonzistentnost u pisanju jer sam danas ponovno zbrkana i pomalo "fazno pomaknuta" :mrgreen: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: sri aug 14, 2013 11:34 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
U pomenutoj knjizi, John Keel još reče:

Citat:
„Mi smo kao jedan nepopravljivi kockar koji nakon što bude informisan da je igra lažirana, samo slegne ramenima i kaže: ’Pa, šta, to je ionako jedina igra u gradu.’“


Tako se moramo zapitati da li su i takve reakcije rezultat programiranja?!

Sagledavanje situacije na terenu s metafizičke platfome podrazumijeva uzimanje u obzir naučnih teorija, duhovnih teorija, „anomalija“ (paranormalnih fenomena), ličnih opservacija i iskustava itd.

Međutim, jedna stvar koja se može lako primjetiti je ta, da naučnici ne zalaze na područje paranormalnog jer se boje da ne budu ismijani od strane svojih kolega, te da im tako i karijera bude narušena, što takođe može biti dio programa. S druge strane, duhovnjaci imaju tendenciju da ignorišu nauku. Tako, niko ne može steći potpunu sliku a svako svoju sliku smatra kompletnom. Na primjer, Campbell je nazvao svoju knjigu na tu temu My Big TOE (može se naći na Google books) implicirajući da je tu predstavio „teoriju o svemu“ a lijepo se vidi da je tamo ignorisao „anomalije“ koje bi mogle dovesti u pitanje integritet njegove teorije o jednoj poštenoj kompjuterskoj simulaciji.

Barbara Bartholic je kroz istraživanje „vanzemaljskih otmica“ davno došla do sljedećeg zaključka:

Citat:
„Mi se nalazimo u jednoj ogromnoj Nintendo igri čija pravila ne poznajemo.“

Dakle, opet virtuelna realnost ili kompjuterska simulacija!?

..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: čet aug 15, 2013 1:15 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 01, 2013 2:47 pm
Postovi: 63
Citat:
Of, course, to proceed further, we have to take into account the possibility that we may not be on the top of the food chain.


Kao što si rekao Galaksija na foruma gdina. Elvidgea mi nismo na vrhu hranidbenog lanca. Postoji svijet koji ne vidimo očima, ali ga osjećamo drugim našim tijelima. Oni upravljaju vremenom i nama. Netko upravlja njima i tako unedogled OPS realiteta sve do crne rupe.

Teška je ova igra - tko god ju je smislio.


Zadnja izmjena: M22; ned aug 18, 2013 12:41 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: čet aug 15, 2013 1:35 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 01, 2013 2:47 pm
Postovi: 63
U kontekstu planiranja i namjere (anticipation & intent) htio bih vas pitati o vašem mišljenju o molitvi?

Često mi je molitva u kršćanskom učenju izgledala kao zapovjedanje Svevišnjem o tome što bi htjeli u našem životu. Planiranje i nekakvo "vizualiziranje" takve molitve najčešće i dovede do rezultata. Ljudi prohodaju, obogate se, ozdrave, dobiju djecu itd. Naizgled sve same sretne stvari. Da li je to zaista to tako?

Drugačija molitva bi valjda trebala izgledati poput pitanja. Pitaš i čekaš. U međuvremenu živiš, radiš, istražuješ i odgovor dođe. Za mnoge je ovo neprihvatljivo. Takav poštar nije brz i ne nosi šarene igračke.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: ned aug 18, 2013 11:30 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Prije par mjeseci sam malo trabunjao na temu molitvi na Projectavalon forumu (kao ‘sms’) - OVDJE

(ako može biti od neke pomoći?!)




Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: ned aug 18, 2013 1:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jun 01, 2013 2:47 pm
Postovi: 63
Hvala na linku.

Baš je jučer na RTL-u bio po neznam koji put film "Almighty Bruce" ili "Svemogući Bruce". Tu sam nakon nekog vremena na vrlo šaljiv način uvidio ono što pišeš:

"So, if one knows what he is doing, say praying to something or somebody for something, than he should understand the “effects” or consequences which go along with this action. So, if they are “visions”, then he should understand them by himself and not to ask somebody else if they are genuine or not."

Upravo je svemogući Bruce u ulozi Svemogućeg odobravao sve molitve svoga puka u zamišljenom filmskom mikrokozmosu. Ostvarivale su se sve želje. Nastao je opći metež i slika kakvu i vidimo u slici našeg današnjeg makrosvijeta. Očito da postoji mogućnost da se neke naše želje ispune, ali ne na dobrobit drugoga ili cijeloga društva.

Molitelj bi zaista morao znati efekte onoga što želi. Njačešće molitelje to uopće nije briga, jer im je rečeno da ne brinu i da s druge strane svijeta ne postoji nikoga na koga može utjecati njegova mala molitva u obliku "malog leptira" koji pokrene val negativnih događaj tko zna gdje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Nakon 22.12.2012. - Kraj vremena i ovog ciklusa?
PostPostano: ned aug 18, 2013 7:42 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, problem je što ljudi uvijek nešto ŽELE!!!

Molitva NIKAKO nebi trebala biti ŽELJA. Trebamo se osloboditi ŽELJNOG RAZMIŠLJANJA jer nas uvijek ono "uhvati"... hehe!

Želja uvijek znači neku vrstu naše kontrole ( nečega, nekoga ), a to je OPS niska frekvencija i nema kruha u tome.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 105 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 78 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz