Sada je: sub apr 27, 2024 5:06 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: SantMat
PostPostano: sub sep 21, 2013 8:46 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub sep 21, 2013 8:06 pm
Postovi: 33
Lokacija: Srbija
Da li neko zna bilo sta o Santmatu? Sa wikipedie sam saznao nesto o tome, ali sam vise zainteresovan konkretno za SantMat praksu, kao i za samo ucenje. :-k :D

_________________
Istina treba da bude autoritet, a ne da autoritet bude istina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SantMat
PostPostano: pet sep 27, 2013 6:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 03, 2009 5:25 pm
Postovi: 83
Lokacija: Zagreb
Vidiš ovog čiku sa slike - to je trenutni učitelj.. išao sam na to.. ako te zanima mogu te konektat s ljudima?

_________________
Tko ima uši, neka čuje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SantMat
PostPostano: ned sep 29, 2013 10:53 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub sep 21, 2013 8:06 pm
Postovi: 33
Lokacija: Srbija
Orbita je napisao/la:
Vidiš ovog čiku sa slike - to je trenutni učitelj.. išao sam na to.. ako te zanima mogu te konektat s ljudima?

Ne, ne treba. Za pocetak mozes da mi kazes malo vise o tome... posto si isao na to.

_________________
Istina treba da bude autoritet, a ne da autoritet bude istina.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: SantMat
PostPostano: ned sep 29, 2013 11:39 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jul 03, 2009 5:25 pm
Postovi: 83
Lokacija: Zagreb
Išao sam jako kratko, kojih mjesec dva dana : bio je neki period od tri mjeseca kad se prilagođavaš biti vegetarijanac. Potom sljedi inicijacija i svaki satsang meditacije od 3 sata...

To je meditacija na unutarnje Svjetlo i unutarnji Zvuk.

Meditiranjem na unutarnje Svjetlo i Zvuk, duša putuje kroz duhovne svjetove kako bi se konačno vratila svom Izvoru. Tako je u knjizi Kruna života (Crown of Life) Učitelj Sant Kirpal Singh (1894-1974) o unutarnjem ili transcendentalnom Svjetlu i Zvuku napisao: Učitelji joge zvučnog toka kažu da navode o Svjetlu i Zvuku ne treba shvatiti slikovito. Oni se ne odnose na svjetlo i zvukove ovoga svijeta, već na nutarnje, transcendentalne svjetove. Bog u svom bezimenom obliku nije ni svjetlo ni tama, ni zvuk ni tišina, no kada je odlučio stvarati, Svjetlo i Zvuk bile su Njegova prva manifestacija kroz koju se sve nastalo. Dobrobit meditacije na unutarnje Svjetlo i unutarnji Zvuk očituje se na svim razinama – tjelesnoj, mentalnoj i duhovnoj. Vedrina, ovladavanje negativnim emocijama, unutarnji mir, budjenje sveopće ljubavi, ovladavanje mislima, poboljšanje koncentracije i pamćenja, usporavanje procesa starenja, vitalnost, harmoniziranje zivčanog sustava, prevladavanje loših navika kao što su kritiziranje, ponos, najrazličitije ovisnosti itd. samo su neke od popratnih pojava ove meditacije. Što je najvažnije, meditacija na unutarnje Svjetlo i unutarnji Zvuk tragaoca vodi natrag k njegovom Izvoru i omogućuje mu dostizanje savršenstva, ne tek poslije smrti, već još za života na ovom svijetu. Sadašnji učitelj Sant Mata je Sant Baljit Singh

_________________
Tko ima uši, neka čuje.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 4 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 98 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz