Sada je: čet mar 28, 2024 11:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Dokazana mentalna veza
PostPostano: pet nov 15, 2013 10:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Desavanje je pocelo pre recimo dva meseca.

Imam komsinicu ciji prozor gleda na moj prozor, i nekako se desilo da se sprijateljimo bas zahvaljujuci tim nasim prozorima - sto je valda svugde ocekivano desavanje. Ali ima nesto u toj situaciji sto nije ocekivano, radi se o sledecem...

Sa komsinicom sam vremeno postao veoma prisan, nekako smo valda slicne osobe iznutra, toliko prisan da pricamo o svemu i svacemu, pa naravno i o seksu. Nije bilo nicega fizickog na tu temu medju nama, sem sto pricamo svoja iskustva jedno drugom.

A onda, pre recimo mesec dana, pocnem da osecam povremeno naglu i izrazitu vatru u licu, bas mi se onako zazare obrazi - a bez ikakvog spoljnog razloga! Citam nesto ili bilo sta drugo naivno radim, idem recimo ulicom, a ono odjednom dolazi ta iznanadna toplina, nekada jaca nekad slabija...

I sad', obzirom da je to nase poznastvo toliko blisko da znam njena tekuca desavanja, pocnem njih da povezujem sa tim fenomenom bezrazloznog rumenila ... i shvatim da je to povezano sa trenucima kada ona dozivljava seksualno uzbudjenje! Prvom sledecom prilikom, kada smo pili kafu, kazem ja to njoj, ona mi naravno nije poverovala, mada mi tada rece da je kao mala imala sposobnost da predvidi dogadjaje, ne znam koliko vremena unapred...

Zbog te sumlje da postoji neka nepoznata veza medju nama, o kojoj nigde ranije nisam citao, resim da to proverim na jednostavan nacin - prvom sledecom prilikom kada sam osetio toplinu, poslah joj poruku na mobilni, ali nedobih odgovor ... zatim poslah jos jednu poruku kada je toplina prestala. Sadrzaj poruka je bio stanje topline koje osecam - pocinje, nestaje. Posle nekog vremena dobijem od nje "ostavi ti mene bez teksta" ... tj. priznala je da je u vreme zazarenosti mojih obraza bila seksualno uzbudjena!

I eto - to smatram dokazom mentalne veze koja postoji medju nama. Kasnije smo SMS porukama vise puta proveravali taj fenomen i uvek se sve poklapalo! U dva navrata, fenomen je bio toliko jak da su mi tekle suze same od sebe, bez nekih mojih emocija, ali postoje i slabiji nadrzaji, pa zakljucujem da osecam i nivo njenog uzbudjenja.

Pitao sam jednog prijatelja, koji se bavi alternativom celog zivota, sta on misli o tome, i dobio odgovor da se radi o 'srodnim dusama', a sta to podrazumeva - ne znam...

Da li je neko cuo za nesto slicno ovome, ili saam ima takva i slicna iskustva?
Ili zna li neko da objasni taj fenomen?

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dokazana mentalna veza
PostPostano: ned dec 08, 2013 12:45 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sub jan 07, 2012 4:31 am
Postovi: 27
>> sad', obzirom da je to nase poznastvo toliko blisko da znam njena tekuca desavanja, pocnem njih da povezujem sa tim fenomenom bezrazloznog rumenila ...<<


Ovde ti lezi odgovor na tvoje pitanje... ima li mentalne veze ili ne...

da skratim citiranje na:"pocnem njih da povezujem sa tim fenomenom bezrazloznog rumenila "

Naveci problem danasnjih desavanja u 'nas' jeste to sto smo skloni da povezujemo i to nepravilno...ali iskustvo zlata vredi, pa ti tako predlazem da se upustis u istrazivanje...i ako je moguce manje da povezujes, jer upravo povezivanjem stvaras vezu koja moze biti prilicno slozena, ali svakako iskustvena...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dokazana mentalna veza
PostPostano: ned dec 08, 2013 5:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
delfini je napisao/la:
Naveci problem danasnjih desavanja u 'nas' jeste to sto smo skloni da povezujemo i to nepravilno...ali iskustvo zlata vredi, pa ti tako predlazem da se upustis u istrazivanje...i ako je moguce manje da povezujes, jer upravo povezivanjem stvaras vezu koja moze biti prilicno slozena, ali svakako iskustvena...

Dopustam da postoje pogresna povezivanja uzroka i posledica - ali sta ako povezivanja nisu pogresna?

U medjuvremenu pisanja ovog mog ovde posta i sada trenutka, desile su se upravo one stvari koje opisuje Dejan Rakovic u Agape emisiji:

http://www.youtube.com/watch?v=zuIf1Em1EEc

Sve mi je sada jasno, komentari mi vise nisu potrebni. I nigde nema nikakve greske...

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dokazana mentalna veza
PostPostano: pet mar 07, 2014 8:18 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
U medjuvremenu smo se vise upoznali, stekli vise medjusobnog poverenja ... i evo sta sam dobio od nje, njenom rukom kucano, a poslato preko neta:

"...i u jednom trenutku kao da mi se neka lampica ukljucila u malom mozgu, i ja kazem njoj... pitace te da se pomirite, kako bez tebe ne moze, da joj falis, bla bla bla da ne duzim sad, i posle pola sata ona mi javlja da ju je ta bivsa pitala sve od reci do reci sto sam ja njoj pre toga rekla... svaku rec kako sam joj napisala ova njena joj je tako napisala i to sa svim smajlijima koje sam ja stavila....... i to mi nije prvi put da nekome kazem sta ce biti od reci do reci i to sa svim smajlijima... i tackama i zarezima..."

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dokazana mentalna veza
PostPostano: pet mar 07, 2014 9:38 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Ultrakeen... :thumbup:
Očito se počinješ buditi..
Ovo što opisuješ neki zovu jasnovidost, telepatske sposobnosti, neki to zovu uvidi..spajanje na polje
Ja bih ti rekla da trebaš pročitati neku knjigu na tu temu da doznaš kakve su sve pojave moguće u tom "nevidljivom" svijetu. Obavezno se poveži s nekim tko ima stvarnog iskustva s tim stvarima (a ne samo da priča da ima).
Postoje razne teorije i naoko se čini da ne pričaju iste stvari, a zapravo se sve podudaraju i kad prijeđeš s početničkog na neki napredniji stupanj sve se svodi na isto..u početničkim fazama čini se da svaka metoda ima neku svoju različitu filozofiju, a na višim "stupnjevima" sve svodi na isto, svi počnu pričati istu priču (što dokazuje da su svi u pravu i da postoji jedan univerzalni zakon i univerzalna priča )

Neupitno je da se stvorio energetski most između tebe i susjede, a sad bi bilo zanimljivo doznati zašto i KADA, i za koje dobro.

Buđenje tzv izvanosjetilnih sposobnosti je uvijek u početku čudesno, jako fascinanto i zabavno ali, to što je probuđeno imati će nekog smisla ako služi nečemu korisnom za osobu samu i ljude oko nje, za zajednicu, planetu...
Prvo pravilo okultizma kaže: ne skupljaj znanje koje ti ničemu ne koristi, pa prema tome, a ako dobijaš jasnovidne uvide - baci se na proučavanje...
To što dobijaš je tek početak....

Da ste srodne duše to je jasno..Doduše, mi imamo jako puno srodnih duša, ljudi s kojima smo bili povezani u prošlim životima na razne načine, nebrojene su mogućnosti i nebrojeno života u kojima je moguće da ste bile povezane... i to sad ne bi imalo smisla istraživati ako nema nekog konkretnog razloga za to istraživanje.
Recimo na primjer, da sad zajedno sa susjedom imate neku zajedničku nezgodu pa idete istraživati kako tu nezgodu riješiti, pa doznate da ste u prošlim životima već imale sličnu nezgodu i sad na osnovu toga shvatite način kako ćete problem do kraja riješiti u ovom životu tako da se ne ponavlja u budućim životima...To bi imalo smisla... A razlog istraživanja koji bi mogao pasti na pamet djevojčicama: hajde da vidim što sam bila u prošlom životu, jesam li bila balerina ili pjevačica, to ne bi imalo baš nikakvog smisla...to se tako ne bi ni otvorilo...
Telepatski uvidi su samo jedna od mnogobrojnih vratiju koje vode u svijet atrala, a tamo kad se uđe, svašta se vidi. Neke stvari koje se vide prepadnu čovjeka nisu uopće opasne, a neke se ne vide a mogu napraviti štetu i pomrsiti nam planove...zato treba što je mguće bolje upoznati to što je iza vratiju, kad već viriš kroz ta vrata...


Klasična knjiga: Leadbether: Asrtalna razina govori o tome čega sve ima u astralu, Devahanska razina, čega ima na razini iznad astrala.Neizbježna je i knjiga Metode psihičke samoobrane od Selin Dion (Celine Dione)
Knjige su napsiane početkom prošlog stoljeća.
Suvremeni autor, Barbara Ann Brennan objašnjava svijet malo modernijim rječnikom, možda će ti to više pasati....a ima i brdo drugih dobrih knjiga s uputama kako ovladati vještinama, bilo što od onoga što se spominje na ovom forumu... .. Uzmi što ti dođe pod ruku, za što osjetiš privlačnost i toplinu...

:love9:

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dokazana mentalna veza
PostPostano: pet mar 07, 2014 12:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jan 11, 2011 3:12 pm
Postovi: 67
Klasičan primjer srodnih duša...Počne naglo i završi naglo...Dok traje, očituju se ovi mali fenomeni, znaš tačno šta radi, kako se osjeća, je li u društvu s nekim ili je sam(a), koje su joj namjere, itd...itd... Fantastično iskustvo ali najčešće i nažalost okonča vrlo brzo nakon određenog perioda vremena koje je bilo potrebno da bi ste se "karmički poravnali". I poslije toga,. kao da ih Bog nikad nije dao u naš život, a bilo je tako intenzivno dok je trajalo da si mislio da će potrajati do kraja života...
Jedino što je bitno u ovoj situaciji jest skužiti zašto ti je sad u život došla ta karmička veza, razriješiti je na najbolji mogući način povući iskustvo (lekciju) iz toga i ići dalje...
Lijep pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dokazana mentalna veza
PostPostano: pet mar 07, 2014 5:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Hvala za komentare i preporucenu literaturu, ali kad vec pricamo o svemu, da pomenem i sledece slucajeve, mislim da su jako neobicni...

Vozimo se komsinica i ja kolima decembra meseca, vracamo se kuci sa jednog malo daljeg izleta auto putem iz pravca Nisa. Moj auto ima vise od 25 godina, racunam ga u odrzavane old-time-ere, bolji mi ne treba - vazniji mi je dobar bicikl. Medjutim, od te starosti auto je dobio neke svoje bubice, a jedna od njih je da kilometar sajla ume jako da zavrci ako je napolju bas hladno, skrati se valda pa kazaljka grebe o nesto ... a tog dana je bilo sve hladnije kako smo se pred zoru priblizavali Beogradu ... i sajla je odjednom pocela svoju neobicnu "pesmo" - zvuk jako neprijatan, izuzetno iritirajuci...

I sta se tada desava? Komsinica odjenom glasno pocne da ucutkuje sajlu sa "cuti!", "tisina!" i slicnim uzvicima, a kad god bi to izgovarala - sajla bi zaista prestala tog trenutka da se cuje!!! ... a zatim, posle recimo 2-3 minuta tisine opet isto - sajla zazuju, komsinica podvikne, a sajla se ucuti! ... i tako jedno sigurno 20-30 km BEZ IJEDNE greske koja bi se mogla protumaciti kao nesinhronizacija tj. neposlusnost sajle! Napominjem da joj ranije nisam pominjao problem sa sajlom...

Ja sam svo vreme cutao naviknut da od nje svasta dozivim, cekajuci da se desi neka greska, da sajla ne poslusa "naredbu" - ali se to ni jednom nije desilo! Kasnije sam, iducih dana i sam probao isto, ali je uspeh bio jedva polovican u odnosu na njen stopostotni.


A onda i slican fenomen, koji bi takodje svrstao u telekineticke moci. Pricali smo preko neta do skoro 03h ujutru. Kada zavrsimo, ja izadjem na terasu da popusim cigaretu - i odjednom zacujem iz najblizeg komsiluka glasnu muziku: pesmu koja je u naslovu i refrenima imala njeno ime! Zivimo u veoma mirnom kraju sa privatnim kucama gde nije uobicajeno pustanje glasne muzike u sred noci. Taj radio, a radilo se o nekoj radio stanici, svirao je tako glasno celu noc, do 07h ujutru. Utisak mi je da je ona namerno nekako pustila tu pesmu bas sa njenim imenom u naslovu i refrenima - isuvise je malo moguca tolika koincidencija desavanja...


Ili vidite sledecu nasu razmenu SMS poruka:

nedelja, 29. decembar 2013.
09:08
Juce me je neko uspavao na 6 sati bez prekida,
sto ne pamtim kad mi se desilo...
09:11
Taj neko sam ja :D moras malo da odmoris i da se naspavas.
09:18
Ma znao sam, nego otkud ti to da moram da odmorim?
09:19
Moras moras :)

I sta ja sad o svemu da mislim...?

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dokazana mentalna veza
PostPostano: sub mar 08, 2014 8:49 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
što da pomisliš?
možda da pomisliš da ta žena ima razvijenije ekstrasenzorne spsoobnosti od tebe i da te zavodi...ili, da posmiliš da nema razvijenije sposbnosti ali ipak ti se nabacuje, možda ne svjesno aliali ima te ideje?
hahaha

Ja sam jednom imala sličan slučaj s jednom osobom i kad je ta osoba (erotski) mislila na mene ja bih to osjećala . Napominjem da ta osoba nema nikakve ideje o telepatiji i bioenergetskim vrpcama ili tunelima, i bilo što...međutim, ja sam osjećala energiju te osobe kad je bila usmjerena na mene zbog svoje otvorenosti a ne zbog otvorenosti te osobe.
Pošto sam bila totalno nezainteresirana, ustvari, ta mi je osoba jako odbojna, morala sam smisliti način kako da to energetsko kačenje prestane. I pronašla sam način....

Ako ti smeta to što radi, prekidaj spone, zaštiti svoj prostor.... Ako ti ne smeta, nemoj...pa ti vidi..a u svakom slučaju prouči kako funkcioniraju te stvari...

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dokazana mentalna veza
PostPostano: sub mar 08, 2014 6:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Sta je meni sada bitno u svemu tome?

Sledece: do sada sam samo verovao u sve te alternartivne stvari - a sada imam SOPSTVENE dokaze da sve to itekako postoji ... telepatija, telekineza, vidovitost ...

Jedini mi je problem sto vise nisam siguran da li je neka misao koja mi se vrzma po glavi - moja ili mi je nametnuta od spolja, od komsinice ... ili od ko zna koga vec :( ... odnosno postavlja mi se pitanje slobodne volje - imam li je ja jos u 100% iznosu..?

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dokazana mentalna veza
PostPostano: ned mar 09, 2014 10:02 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
postoji teroija o memama...ako te zanima čije su misli...
to mislim da nije neki veliki problem, to se nauči razlikovati....naravno, ako radiš i ako učiš.

Sjećam e kad sam ja tako prvi put imala vlastite dokaze da je to stvarno i realno. Samo, ja sam išla obrnutim putem, prvo sam dobila dokaze, a tek nakon puno dokaza počela sam vjerovati. I kad sam počela vjerovati, svako malo bih prestala i sve odbacila, pa opet ispočetka... :mrgreen: Ja sam bila jako tvrdi orah. Nije mi bilo lako prihvatiti da postoji nešto osim vidljivog svijeta.

Vjerujem da si fasciniran svojim otkrićem. Želim ti da zadržiš taj predivan osjećaj i nastaviš s istraživanjima i pronalaziš nove dokaze. To je svijet beskrajnih mogućnosti i beskrajno zadivljujuć.
:occasion5:
:love11: :D

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dokazana mentalna veza
PostPostano: pon mar 10, 2014 7:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Možda nije loše da pogledaš događanja iz još jednog mogućeg ugla, pogotovo jer ti komšinica spominje probleme s spavanjem:

http://www.galaksija.com/metafizika/amorovastrijela.htm

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dokazana mentalna veza
PostPostano: sub nov 29, 2014 7:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 23, 2014 3:14 am
Postovi: 183
Dali ima nekih novosti? Interesantna priča


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dokazana mentalna veza
PostPostano: ned nov 30, 2014 4:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
gavranius je napisao/la:
Dali ima nekih novosti? Interesantna priča


Nema novosti ... sem da nismo vise u kontaktu kao pre iako smo bliske komsije.

Ali je meni interesantno to da je sada vidjam svega jednom mesecno, za razliku od ranijeg vremena kada sam svako malo naletao na nju, skoro svaki dan. Utisak mi je da ona moze da regulise te nase "slucajne" susrete po svojoj volji, sto me vise ni malo ne cudi - takva alternativa mi je postala normala kao posledica licnog iskustva.

Inace trenutno radi u nekom kaficu, znam lokaciju onako okvirno kao deo grada, ona mi je to sama rekla, ali me nesto mrzi da idem tamo okolo mesta gde radi, kao ranije ... pa i to shvatam na gore opisani nacin ...

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dokazana mentalna veza
PostPostano: ned okt 21, 2018 4:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
Evo 5 godina je proslo od mog prvog posta u vezi moje komsinice, ali desavanja nisu prestala - ovo se dogodilo na pocetku ove, 2018-e godine, secam se samo da je bilo hladnjikavo vreme...

Sedim sa starim drugarom koga znam godinama u nekom kafeu, pricamo o svemu i svacemu, a izmedju ostalog i o ezotericnim temama, pa ja navodoh primere svog desavanja i iskustva sa komsinicom ... kad' odjednom, bez ikakvog razloga, mene uhvati veoma jak grc u desnoj nozi, izuzetno jak! :((( ... u pitanju je bio neki dubinski misic, secam se samo toga da je bol dolazio iz dubine butnih misica ... a pre toga nisam nista fizicki vanredno radio, bilo je jos hladno za recimo bicikl...

Sta sam mogao drugo nego da sacekam da me prodje bol, ali rekoh drugaru - Ona je, vidi sta mi radi kad je ljuta na mene, nisam trebao ovo da ti pricam!

U stvari, ranijih dana, pa i godina unazad, imao sam te grceve u nogama iskljucivo nocu kada spavam, sto je veoma neprijatno budjenje...

Da li je moguce da ona ima tolike moci da mi to radi namerno kad je nesto ljuta na mene?

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dokazana mentalna veza
PostPostano: pon okt 22, 2018 12:46 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned aug 24, 2014 1:43 pm
Postovi: 48
Jbg, možda te neko manipuliše 5 godina a ti brineš hoće li se naljutiti na tebe?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Dokazana mentalna veza
PostPostano: pon okt 22, 2018 3:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet maj 28, 2010 6:56 am
Postovi: 87
A sta da radim kad sam takav, dobrodusan :) ... uvek krenem od + varijante :)

U kom smislu mislis da me neko "manipulise" ?

_________________
saznavanje > Stvaranje > DAVANjE


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 10 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz