Sada je: čet mar 28, 2024 4:13 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Svjesnost sadašnjeg trenutka
PostPostano: čet nov 21, 2013 12:25 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri nov 20, 2013 10:46 am
Postovi: 4
pozdrav.Htio bi malo pisati o svom iskustvu sadašnjeg trenutka.Pisati ću kako mi misli dolaze pa možda bude malo zbrkano.Oprostite mi zbog toga.Svjesnost sadašnjeg trenutka počeo sam skupljati ulazeći svjesno u Proces Prisutnosti.Ponavljao sam Proces 5 puta dok nisam naučio kako svjesno preuzeti odgovornost.Preuzimanje odgovornosti znači odlučiti djelovati svjesno a ne samo reagirati.Preuzeti odgovornost je najteži zadatak koji možemo preuzeti na sebe ali je i najodgovorniji i donosi radost.Donosi i znanje o moći o našoj zajedničkoj Unutarnjoj Prisutnosti.
Svjesnost sadašnjeg trenutka nam također daje mogućnost da odgovorimo na pitanje tko i što mi uistinu jesmo...
Do Procesa sam došao zbog velikih problema koje sam imao u svom Unutarnjem svijetu.Blokirana,negativna emocionalna energija koju sam nesvjesno držao u sebi spriječavala me je da ostvarim bilo kakvu stvarnu promjenu u svom životu.To je onaj osjećaj da nikada nigdje ne stižemo bez obzira na aktivnosti u vanjskom svijetu.Sramio sam se sam sebe,mislio sam da sam nedostojan bilo čije pažnje čak i da ne zaslužujem ljubav.Kasnije sam shvatio da se iza tih osjećaja krije duboki osjećaj tuge jer u djetinstvu nisam dobio ljubav koju sam mislio da zaslužujem.Ljubav i pažnju koju želimo dobiti od drugih najprije moramo pokloniti sebi.To nije lako postići.Potrebno je suosjećanje,strpljivost,discplina i bezuvjetna ljubav...
Mi se sastojimo od tri tijela s kojima možemo svjesno raditi.Emocionalno tijelo,mentalno tijelo,i fizičko tijelo.Naša svijest u ovaj svijet ulazi u 3 faze.To je tkz.Staza svijesnosti.Od rođenja do odlaska u školu razvija se emocionalno tijelo,traje 7 god.Onda razvijamo mentalno tijelo kroz školovanje i fizičko tijelo u pubertetu.S 21 god proglašavaju nas odraslima.To je ujedno i proces utiskivanja sudbine.Problem je u tome što naš emocionalni razvoj zastaje oko 7 god ili čak potpuno prestaje.emocio0nalno svi smo na razini djece.Prema tome uzrok svih naših nelagoda,straha,bijesa i tuge nalaze se u našem emocionalnom tijelu.Nalazi se u našem dječjem ja kojeg smo ostavili za sobom.U mentalnoj ideji prošlosti.Da bismo ponovno iskusili mir,radost moramo se vratiti u prošlost i pružiti svom dječjem ja bezuvjetnu ljubav koju i zaslužuje.To postižemo uz pomoć Unutarnje Prisutnosti.U nama postoji dio kojeg nismo svijesni.Nismo ga svijesni jer živimo u vremenu.Razmišljamo i žalimo za prošlošću,donosimo odluke na temelju prošlosti.Iako se toj prošlosti nikada nemožemo vratiti,Razmišljamo o budućnosti koja nam donosi sreću i mir iako nikad nismo u budućnosti.Uvijek i vječno smo ovdje i sada.Naša zajednička Unutarnja Prisutnost stalno je prisutna u sadašnjem trenutku.
Od dana rođenja pa do ovog trenutka uvijek je bila bezuvjetno uz nas,bez obzira na sve.U njoj se krije naša moć.Pošto je bila prisutna u svakom trenutku Vašeg života zna apsolutno sve odgovore o Vašem životnom iskustvu.Samo je moramo pitati.Isto tako Ona je dio Sveprisutnosti,Dio Vječne Svijesti koja je svemir.Preko nje smo uistinu Jedno sa svime što postoji.Ljudske mogućnosti su apsolutno beskonačne i ne postoji ništa šta ne možemo postići uz pomoć svoje Unutarnje Prisutnosti.To je ono što ja znam.To je moja Unutarnja istina.To je mogućnost koja je dana svakom čovjeku na Zemlji.Unutarnja Prisutnost je neotuđivi dio svakoga od nas.Ona je ono tko mi uistinu jesmo.Ona je bezuvjetna ljubav,a centar bezuvjetne ljubavi je naše srce.Kad odlučimo uz pomoć disanja i nepomičnosti sakupljati svijesnost sadašnjeg trenutka također osjećamo i naše srce kako bezuvjetno kuca.Srce uvijek kuca u sadašnjem trenutku.Kad vratimo mir našem dječjem ja,to je prvi korak koji moramo napraviti,otkrivamo ono šta smo zaboravili.Otkrivamo ono šta smo osjećali cijeli život da nedostaje.Otkrivamo ono šta smo zaboravili.Otkrivamo radost,mir nevinost,lakoću,bezuvjetnu ljubav,Jednotu.U nama se budi kreativnost,radoznalost,dječja znatiželja,želja za znajem,učenjem.Ponovno otkrivamo svoj puni potencijal.Shvaćamo da smo dio beskonačnosti.
Svjesnost sadašnjeg trenutka nije cilj,to je staza,put,koji stalno vodi naprijed i u visine.Vodi nas do Izvora svega.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: svjesnost sadašnjeg trenutka
PostPostano: čet nov 21, 2013 1:35 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Poštovanje,
naveo si u postu “disciplina“, što podrazumjevaš pod tim?
jeli to ustajanje u 5 ujutru ili nekaj drugo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjesnost sadašnjeg trenutka
PostPostano: čet nov 21, 2013 6:42 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet mar 15, 2013 5:54 pm
Postovi: 9
Lokacija: Ovdje
5 puta? Bome si dobar. Evo ja ga radim po drugi put, i baš završavam zadnji tjedan.
Dobro si reka da svjesnost sadašnjeg trenutka nije cilj, već staza, i to staza
kojoj nema kraja. U početku san mislija da je to samo odradit proces i to je to,
finito, ali jbg i nakon što završiš s procesom bit je da ono što si naučija nastaviš
i dalje primjenjivat u svakodnevnom životu. Znači biti prisutan što je više moguće,
u stanju promatranja, bez misli po mogućnosti, tako da točno vidiš što, kako i zašto
ti se nešto događa i onda je moguće odgovoriti umjesto reagirati.
Također je bitno, po meni, odhebat gledanje televizije jer ta sranja ti se jednostavno
uvlače u podsvijest i onda kad ih najmanje očekuješ izliću van i izazivaju pizdarije.
Također većina današnje muzike čini istu stvar (čast izuzecima).
Zatim društvo, biti u društvu a da te ne navuku sve te šporke teme o kojima se
raspravlja, da možeš i u takvim okolnostima ostat smireni promatrač i odgovoriti
umisto reagirati, biti svitlo u mraku kako se kaže.
Na kraju krajeva potrebna je i disciplina, tj. održavati redovne dnevne meditacije,
te nekakvu vrstu fizičkih vježbi, znači zavladati svojim umom i tijelom,
da ne bi oni zavladali tobom.
Uz to, sve ovo gore navedeno bit će puno lakše.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: svjesnost sadašnjeg trenutka
PostPostano: čet nov 21, 2013 8:54 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri nov 20, 2013 10:46 am
Postovi: 4
:D
robotix je napisao/la:
Poštovanje,
naveo si u postu “disciplina“, što podrazumjevaš pod tim?
jeli to ustajanje u 5 ujutru ili nekaj drugo



disciplina je naša namjera da ne odustaješ bez obzira na sve.Kad počneš svijesno ulaziti u emocionalno tijelo na površinu ti izlaze stvari koje ne želiš osjetiti.Ponovno ga budiš.Izlaze iz tebe strah bijes i tuga koje čuvas nesvjesno.U vanjskom svijetu se to očituje kao otežale okolnosti u našem životu.ego te tjera da pomisliš da nešto griješiš,da radiš nešto loše.U biti naći će milion razloga da odustaneš.Disciplina je da ne odustaneš.Ego se tako ponaša jer svoj identitet temelji na vremenu.Zna kad osvjestiš svoju Unutarnju Prisutnost da je to njegov kraj.Kasnije se od srca smiješ vlastitim glupostima hehe....


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjesnost sadašnjeg trenutka
PostPostano: čet nov 21, 2013 9:26 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri nov 20, 2013 10:46 am
Postovi: 4
radamer je napisao/la:
5 puta? Bome si dobar. Evo ja ga radim po drugi put, i baš završavam zadnji tjedan.
Dobro si reka da svjesnost sadašnjeg trenutka nije cilj, već staza, i to staza
kojoj nema kraja. U početku san mislija da je to samo odradit proces i to je to,
finito, ali jbg i nakon što završiš s procesom bit je da ono što si naučija nastaviš
i dalje primjenjivat u svakodnevnom životu. Znači biti prisutan što je više moguće,
u stanju promatranja, bez misli po mogućnosti, tako da točno vidiš što, kako i zašto
ti se nešto događa i onda je moguće odgovoriti umjesto reagirati.
Također je bitno, po meni, odhebat gledanje televizije jer ta sranja ti se jednostavno
uvlače u podsvijest i onda kad ih najmanje očekuješ izliću van i izazivaju pizdarije.
Također većina današnje muzike čini istu stvar (čast izuzecima).
Zatim društvo, biti u društvu a da te ne navuku sve te šporke teme o kojima se
raspravlja, da možeš i u takvim okolnostima ostat smireni promatrač i odgovoriti
umisto reagirati, biti svitlo u mraku kako se kaže.
Na kraju krajeva potrebna je i disciplina, tj. održavati redovne dnevne meditacije,
te nekakvu vrstu fizičkih vježbi, znači zavladati svojim umom i tijelom,
da ne bi oni zavladali tobom.
Uz to, sve ovo gore navedeno bit će puno lakše.







Čestitam ti.Moraš priznati da je putovanje jako,jako zanimljivo.Ispričat ću ti moje iskustvo.Prvi put prošao sam kroz fizičko tijelo.Mislio sam da sam odradio ogromni zadatak.I je ogroman.Drugi put proputovao sam mentalno tijelo.tu sam počeo primjećivati obrasce koji mi se ponavljaju.Kao promatrač uspio sam čuti misli iz treće točke.Nevjerovatno.Pojavila se nova vrsta svjesnosti.Tako osnažen iskustvom odlučio sam se i treći put.Ali ovaj put je to bilo emocionalno tijelo.To je bilo veoma snažno iskustvo.Nelagoda me znala pratiti danima.Osjećaji koji nemaju imena.Poslije tog putovanja sam shvatio koju moć sadrži naša zajednička Unutarnja prisutnost.Bilo šta da sam pitao Unutarnju Prisutnost dobio sam odgovor.Ono na šta sam pomislio stvorilo mi se u iskustvu.Nevjerovatno. 4 i 5 put sam prošao da uskladim frekvenciju sva tri tijela da vibriraju uskladu sa Unutarnjom Prisutnošću.Naravno da me vuče i šesti put.Još jednom ali ovaj put sa smiješkom baciti se u Unutarnju provaliju i vidjeti šta još možemo otkriti.Šaljem ti pozdrav kroz našu zajedničku Unutarnju Prisutnost.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjesnost sadašnjeg trenutka
PostPostano: čet nov 21, 2013 9:59 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned sep 01, 2013 1:50 pm
Postovi: 355
Ali namjera je poseban faktor nezavisan od discipline...namjera je duboko ispod misli.

U pravom sadašnjem trenutku namjera najpre drži naš svjet ideja na okupu, a tek onda našom željom za delanjem mi sazivamo nevidljivu silu namjere prema našem raspoloženju htenja da donesemo odluku važnosti i nepokolebljivosti kako bi bili usmjereni da se predstavimo u svjetu oko nas.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjesnost sadašnjeg trenutka
PostPostano: pet nov 22, 2013 9:57 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sri nov 20, 2013 10:46 am
Postovi: 4
robotix je napisao/la:
Ali namjera je poseban faktor nezavisan od discipline...namjera je duboko ispod misli.

U pravom sadašnjem trenutku namjera najpre drži naš svjet ideja na okupu, a tek onda našom željom za delanjem mi sazivamo nevidljivu silu namjere prema našem raspoloženju htenja da donesemo odluku važnosti i nepokolebljivosti kako bi bili usmjereni da se predstavimo u svjetu oko nas.




Slažem se s tobom.Lijepo si to napisao.Opisao si DUH.Ja nisam mislio na to.Mislio sam na namjeru kao instrument,alat mentalnog tijela.Usmjerena misao koje se držimo bez obzira na sve.Uz pomoć Duha ona postaje stvarna.Ne znamo kako,ali se očituje u našem iskustvu;naša komanda postaje Orlova komanda kako bi rekao Castaneda.Za mene je to prava misterija ljudskog postojanja.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjesnost sadašnjeg trenutka
PostPostano: uto jan 06, 2015 8:02 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub jan 03, 2015 1:03 pm
Postovi: 7
Razina svijesti u Hrvatskoj u 2014-oj.


slika
pic host


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjesnost sadašnjeg trenutka
PostPostano: pon jan 12, 2015 9:55 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
Ovakvi "rezultati" nas pokušavaju uvjeriti da smo glup narod ograničenih tupastih ljudi...slično kao i lažne ankete i netočni podaci "statisktike" koji govore o ogrmonom broju nepismenih i nešlokovanih...i sad treba da dođe spasitelj sa zapada koji će nas opismeniti i prosvijetliti...
i ne samo to, "zapadni spasitelj" "investitor" kojeg ne samo da treba prihvatiti nego ga treba i namamiti, dočekati otvorenih ruku, e, ta će donijeti "svježi kapital" kojim će "razbuditi našu privredu" a EU će nam "donirati novac iz EU fondova" i već bi bila donirala samo mi nismo to iskoritili jer smo valjda glup narod ...
moš mislit, netko će ti donijeti novce tek tako, badava ?!?! besplatno donirati iz fondova???


Ovakvi podaci koje si tu gore prenijela su priprema terena za dolazak tog "spasitelja"

Ovakvi "podaci" imaju svrhu da nas uvjere da smo glupi. I da ne treba ničem da se nadamo jer smo glupi

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjesnost sadašnjeg trenutka
PostPostano: pon jan 12, 2015 9:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
a..kad malo bolje pogledaš, jedan broj bučnih i grlenih stvarno je glup.
šta jest, jest.
mora se priznati.
u konačno borju njih nema ih tako puno ali uvijek dođu do izražaja. :mrgreen: ](*,)

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjesnost sadašnjeg trenutka
PostPostano: pon jan 12, 2015 12:31 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ova Dinina tabela isto tako moze da se gleda i kroz nauku:

Gausova kriva je zakon koji vlada karakteristikama.
Tako imamo oko 68 % proseka, koji trazi prosecne stvari.
Nisu svi ljudi prosecnih shvatanja, ali vecina jeste, tu ima puno nijansi.

slika

Npr. gausova kriva moze vaziti i za interesovanja, kao i za IQ, kao i za visinu, ili kilazu...

Tako imamo oko 68% ljudi koji imaju facebook, oko 34% onih koji ga redovno koristi, oko 13.6 % onih koji redovno koriste twiter i oko 2% njih koji redovno koriste ovaj forum :)
Svi smo na nekoj od kordinata ove krive, ali na kraju, svi smo ljudi i svako ima svoju funkciju.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjesnost sadašnjeg trenutka
PostPostano: pon jan 12, 2015 6:45 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
arwen dor je napisao/la:
u konačno borju njih nema ih tako puno ali uvijek dođu do izražaja. :mrgreen: ](*,)


Njih ima najvise !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjesnost sadašnjeg trenutka
PostPostano: sri jan 14, 2015 1:03 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: čet feb 06, 2014 8:59 pm
Postovi: 4
Moram se složiti sa Snoopyem... Nije mi namjera nikoga vrijeđati, ali većina ljudi nema pojma..ali doslovce o ničemu. Barem je to meni pokazalo moje iskustvo. I to je za mene bio veliki problem. Kako sam se više bavila pitanjima duhovnosti, tako sam to oduševljeno htjela podijeliti sa svojim prijateljima i bližnjima. To se pokazalo kao totalni fijasko. Tada sam shvatila da većinu ljudi zapravo i ne zanima istina... i da je samo malo procenat ljudi spreman zapravo raditi na sebi i razvijati se dalje... oprostite ako sam malo off topic, ali morala sam se nadovezati


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Svjesnost sadašnjeg trenutka
PostPostano: pet jan 16, 2015 12:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto feb 04, 2014 3:02 am
Postovi: 39
djurdjica je napisao/la:
Moram se složiti sa Snoopyem... Nije mi namjera nikoga vrijeđati, ali većina ljudi nema pojma..ali doslovce o ničemu. Barem je to meni pokazalo moje iskustvo. I to je za mene bio veliki problem. Kako sam se više bavila pitanjima duhovnosti, tako sam to oduševljeno htjela podijeliti sa svojim prijateljima i bližnjima. To se pokazalo kao totalni fijasko. Tada sam shvatila da većinu ljudi zapravo i ne zanima istina... i da je samo malo procenat ljudi spreman zapravo raditi na sebi i razvijati se dalje... oprostite ako sam malo off topic, ali morala sam se nadovezati

Zašto bi bio offtopic pa radi se o svjesnosti, naravno ovdje se govori o sadašnjosti, iako meni ukazivanje na vrijeme i bavljenje njime ne predstavlja nešto važno, dođem to pitanja koje sam često u vremenima kada sam bio klinac postavljao, štoje to zapravo sadašnjost, tj. sadašnji trenutak. U potpunosti te razumijem, teško je kada budeš neshvaćen, ili jednostavno tvoja sredina kroz svoju pasivnost i monotoniju neće reagirati. Zapravo je isprogramirana i takvima nije ni u cilju reagirati ni promijeniti se, što dolazimo do toga da je buđenje i duhovni put težak, teška je ta odluka da kreneš tim pravcem. Drago mije je da se još netko bavi energijom i duhovnošću, a naravno drago mi je i pročitati i čuti to, ot daje još tračak nade u ovome svijetu. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 14 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 16 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz