Sada je: sub apr 27, 2024 7:10 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 892 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: uto maj 29, 2018 1:08 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
snoopy je napisao/la:
I da, povodom neceg posebnog:
Ne znam za tebe, ali gledati dugu koja se sliva niz ulicu, ili biti biljka, ili gledati mesec u komsijinom stanu je za mene nesto prilicno posebno...Jel si dozivela ti nesto posebnije i cudnije kojim slucajem

?

De molim te napiši malo o tome kako je biti biljka, nije da te zajebavam, ja sam bio svašta bez da pušim travu ili nešto. Dali je život biljke onako na prvu jedan mnogo kvalitetnije ispunjen život nego ovaj?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: uto maj 29, 2018 12:56 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Ne znam je li kvalitetniji. Sve zavisi od kriterijuma.
Biljka ima 360 stepeni percepciju, a to je malo cudno docarati recima, ali vidi sve oko sebe sasvim prirodno.
Ona ljude i zivotinje oseca preko njihovog disanja.
Disanje vidi kao gustu svetlost i tako zna sta se desava oko nje.

Pretpostavljam da se cela percepcija biljke zasniva na postojanju vetra koji je Zemljino disanje...(?)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto maj 29, 2018 7:58 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Biljka toliko ne razmišlja jebemu i ne more ju gledišta i kriteriumi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sri maj 30, 2018 10:07 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
Ljudi koji imaju prirodnu sklonost da sanjaju i poseduju višak energije, sposobni su da pronađu ostale mnogo naprednije sanjače, bilo slučajno ili zato što ih namerno traže. Uglavnom, ti saputnici prihvataju da preuzmu na sebe dužnost podučavanja pomažući im da mnogo dublje uđu u tu veštinu. Kada učenik počne da blista on će neizbežno privući pažnju naguala.”
“Naguali su poput orlova, stalno vrebaju. (engl. Stalking – vrebati, prikradati se, šunjati se. U većini prevoda kastanedinih knjiga ova reč je usled nepoznavanja suštine njegovog učenja nepravilno prevedena kao “traganje”, prim.prev.) Čim primete porast svesnosti, oni se obrušavaju zato što je dobrovoljni sanjač retkost. Učitelju je mnogo lakše da podstakne trud koji je već otpočeo, nego da ga stvori ni iz čega.”
Karlos mi je rekao da je putem sanjanja ostvario kontakt sa mnogim ratnicima iz različitih krajeva sveta.
Rekao je da je drugi razlog zašto je sanjanje prolaz do znanja taj da nam njegovo praktikovanje omogućava da razrešimo hiljade problema proizašlih iz učenja, poput nedostatka jasnoće i pažnje kod početnika, njegovog nepoverenja prema aktivnostima svog učitelja i suštinske opasnosti pojedinih tehnika.
“Ova umetnost ublažava opsedajuću prirodu orlovih zračenja, koja inače može da razori psihološku ravnotežu i volju učenika.”

...

Sanjajući Dvojnik

“U dohvatu našeg delokruga opažanja, postoji sila odvojena od onog što nazivamo ‘sobom’, koja se može otkriti preko sanjanja. Ta sila može postati svesna sebe, apsorbovati principe naše ličnosti i delovati samostalno. Osećaj koji se javlja kada imamo posla sa njom se ne može opisati, zato što je to jedno neorgansko biće.
“Neorgansko?”
“Naravno! Mi nazivamo našu svakodnevnu pažnju ‘organskom’ jer zavisi od tela sačinjenog od organa, zar ne?”
Složio sam se.
“Dakle, kako bi onda nazvao telo pomoću koga opažaš i deluješ dok sanjaš?”
“Ja bih rekao da je to jedna utvara”, obazrivo sam odgovorio.
“Slažem se! To je neorgansko biće; ono ima pojavnost ali nema masu. Za tebe je to samo mentalna projekcija. Međutim sa tačke gledišta tog bića, naše fizičko telo je ono koje živi u imaginarnom svetu. Kada bi imao energiju i neophodnu koncentraciju da postaneš svestan svog drugog ja i da zapitaš to biće šta misli o tvom svakodnevnom svetu, ono bi ti odgovorilo da ga ono smatra sasvim nestvarnim, skoro mitološkim. I znaš šta? Ono bi bilo u pravu!”
“Naše sanjajuće telo ima mnoge upotrebe. Ono može da trenutno otputuje na bilo koje mesto koje želiš i da otkriva stvari. Ono se čak može materijalizovati, stvarajući vidljivog dvojnika, nešto što drugi ljudi mogu videti bilo da spavaju ili su budni. Međutim on nastavlja da bude potpuno priviđenje, on nema nikakve telesne funkcije. Ljudska bića ga vide kao osobu, ali životinje ga vide drugačije.”
Prekinuo sam ga:
“Kako si saznao sve to?”
“To je vrlo jednostavno! Stalno se uveravam u to, zato što moj sanjajući dvojnik ima svu moju pažnju. Kada želim da saznam nešto o njemu ili o svetu u kome se kreće, upitam ga i on mi govori. Ti to takođe možeš da učiniš; to nije tako teško. Možeš da se povežeš sa svojom energijom već ove noći, odmah čim utoneš u san.”
“Kako?”
“Postoji puno načina. Na primer, potraži ogledalo u svojim snovima, stani pred njega i pogledaj sebe u oči, videćeš kakvo te iznenađenje očekuje!”
Čitao sam nešto o dvojniku u njegovim knjigama ali su me moje predrasude sprečile da pristupim toj stvari sa otvorenim umom i u mom umu je postojala velika zbunjenost u vezi koncepata kao što su “svetlosno jaje” ili energetsko polje koje okružuje živa bića, “energetsko telo” i “sanjajući dvojnik.” Upitao sam ga da li su to iste stvari ili postoji neka razlika među njima.
Bio je iznenađen mojim pitanjem.
“Ali, zar nisi ništa shvatio? Mi govorimo o svesnosti, ne o fizičkim objektima. Ti entiteti, čak i opažajna jedinica koju nazivamo fizičko telo, su opisi iste stvari, zato što vas nema dvoje. Ti si ti! Ti nemaš energetsko telo, ti si energija, ti si jedna skupna tačka koja sastavlja zračenja; i ti si samo jedan! Možeš imati razne snove i imati drugačiju pojavnost u svakom od njih, bilo ljudsku, životinjsku ili neorgansku i čak možeš sanjati da si ti nekoliko ljudi u isto vreme, ali ne možeš podeliti svoje svesno biće.”
Rekao mi je da je mešanje opisa naših različitih nosilaca svesnosti sa našim osećanjem bića uobičajeno, naročito kod osoba koje imaju glomazan i intelektualni unutrašnji dijalog.
“Jednom sam otišao da vidim nekog istočnjačkog učitelja i naš razgovor je došao do sanjanja. Čovek je sebe nazvao ekspertom, pohvalio mi se: ‘Ja imam sedam sanjajućih tela!’ Savladan ovim otkrićem, nisam znao šta da odgovorim i priznao sam: ‘Don Huan me je naučio samo jednome.’ ”
Kada je to izgovorio, Karlos je oborio glavu, kao da je veoma postiđen, ali je skrivao podsmešljivo kikotanje.
Upitao sam:
“Znači, kada pričaš o sanjajućem dvojniku i o energetskom telu, ti govoriš o istoj stvari?”
“Praktično. Prva od tih stvari može biti dostignuta pomoću sanjanja a druga posredstvom prikradanja. Ili predstavljeno na drugi način, energetsko telo je sanjajući dvojnik kojeg sanjač voljno kontroliše, ali oba su jedna te ista stvar. Razlika je u načinu na koji je neko došao do toga.”
“Drevni čarobnjaci su oblikovali svog sanjajućeg dvojnika snagom svoje volje i pokušavali da reprodukuju svoje fizičko telo do najsitnijeg detalja. Nazvati to ‘dvojnikom’ proizilazi iz te tradicije. Ta ideja ima praktičnog smisla pošto smo svi toliko skloni da vidimo sebe na definisan način, i isključivo na taj način. Na početku, sanjaču je veoma ugodno da definiše sebe u fizičkim kategorijama. Ali novi vidovnjaci kažu da je dovođenje te namere do svog krajnjeg ishoda beskorisno traćenje, zato što nas to prisiljava da posvetimo ogromnu količinu pažnje detaljima koji nikada neće imati ikakvu praktičnu upotrebu. Oni su naučili da sebe vide kao onakve kakvi zaista jesu, kao svetlosne mehurove.
Pitao sam ga da li u klasičnom nagualizmu ljudi koji su živeli pre dolaska španaca, čarobnjačka sposobnost da postanu životinje počiva na naporu da vide sebe sa životinjskim telima.
Pogledao me je kao da kaže: “To je elementarna stvar!”
“Sanjanje je promišljena upotreba energetskog tela. Energija je savitljiva i ako vršiš stalni pritisak na nju, moguće je da ona preuzme oblik koji želiš. Dvojnik je nagual, ‘drugi’, obeležje nagualizma. Kada ga kontrolišeš, na putu si da postaneš šta god želiš, od slobodnog bića do zveri.”
“Naravno, postići nešto tako posebno kao što je postati životinja ne može biti jednostavna improvizacija, postoje procedure. Dvojnikom se rukuje pomoću učvršćivanja skupne tačke na novoj poziciji. Takva fiksacija ima opsesivnu prirodu i može biti izazvana čarobnjačkim metodama. Na primer, ako čezneš da budeš soko i to pokušaš bez kolebanja, završićeš tako što ćeš postati jedan od njih! Svako od nas može da dostigne ono za čim traga. To je trik naguala, da upravlja svojim opsesijama.”
“Međutim, treba da znaš da osobe koje se usredsređuju na ciljeve koji nisu striktno povezani sa ciljevima slobode i trezvenosti, postaju blokirane što može da ih dovede do ludila ili do najglupljih trivijalnosti. Zaista, to je ono što svi radimo: Odabrali smo da budemo ljudi i mi to jesmo! Svaka opsesija kojom se ne upravlja ispravno predstavlja ropstvo.”
“Problem kod mnogih naguala savremenog Meksika je da su zaboravili apstraktne mogućnosti. Oni su čarobnjaci koji više vole da se prave važni poput ćurana, i ne žele da izađu iz toga. Čak šta više, mnogi nemaju nikakvu predstavu da mogu raditi nešto više sa svojom energijom nego što je pravljenje žestokih senzacija i zastrašivanje drugih.”
“To propadanje učenja je ono što je pokrenulo vidovnjake don Huanove loze da teže ka slobodi na najbezličniji mogući način, odričući se svih kapricioznih položaja skupne tačke koje su nasledili od svojih prethodnika. Cilj slobode je veoma čist i potiskuje sve ostale. Stremeći ka njemu, novi vidovnjaci su povratili vrline nagualizma.”
Upitao sam ga u vezi ogromnog napora koji je nesumnjivo potreban kako bi se dvojnik pripremio za situaciju sanjanja.
Odgovorio je:
“Za većinu čarobnjaka, taj napor je druga mogućnost, vrata u drugo područje svesnosti koje će im u određenom trenutku omogućiti da nameravaju konačni iskorak u treću pažnju. Omogućujući samostalnost i svrhu svom dvojniku, oni se pripremaju da sačuvaju svoju svest posle smrti. Kada je to telo dovršeno i kad dođe trenutak, njihova svesnost napušta ljudsku čahuru, fizičko telo kolabira i umire ali osećaj postojanja se nastavlja.”

Tores, Susreti sa Nagualom


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: čet maj 31, 2018 10:05 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Super isecak, Silentio!
( uvek uskocis za prigodnim tekstovima :) )

Ukoliko niste znali, glavna psihoaktivna supstanca Ayahuasce je DMT ( N,N-Dimethyltryptamine ),
hemikalija koju, veruju naucnici, a i ja luci pinealna zlezda i otud halucinacije koje narodski zovemo snovi...

Biti svestan toga je nesto najbolje.
To je krem zivota...Droge su me uvek zanimale ali kada ti zivot to da na tacnu, vredi uloziti svoju nameru da to prihvatimo.
Halucinirajuci svake noci bez da znamo sta se desilo je kao pijanstvo u diskoteci - nema smisla.

!! :king: !!

[-o<
BOZE, osvetli mi put svesnog sanjanja, jer to je ono sto istinski volim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pet jun 01, 2018 1:04 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri apr 02, 2014 9:01 pm
Postovi: 145
snoopy je napisao/la:
Super isecak, Silentio!
.Droge su me uvek zanimale ali kada ti zivot to da na tacnu, vredi uloziti svoju nameru da to prihvatimo.


Lucidni snovi, to je skroz ok ali sve droge su stetne, to i dete od 5 godina zna...tako da ne mogu da verujem sta citam, oduvek su te zanimale droge!? od toliko stvari bas da te to zanima.Zastrasujuce.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pet jun 01, 2018 6:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto sep 04, 2012 9:19 pm
Postovi: 279
Droge jesu štetne i postoji problem kvaliteta droge koje se valjaju po ulicama.


Zadnja izmjena: Rajko; pon dec 06, 2021 4:40 am; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pet jun 01, 2018 9:25 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Jericho je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
Super isecak, Silentio!
.Droge su me uvek zanimale ali kada ti zivot to da na tacnu, vredi uloziti svoju nameru da to prihvatimo.


Lucidni snovi, to je skroz ok ali sve droge su stetne, to i dete od 5 godina zna...tako da ne mogu da verujem sta citam, oduvek su te zanimale droge!? od toliko stvari bas da te to zanima.Zastrasujuce.


Sve droge su stetne?
Aj prvo da se slozimo oko toga sta su droge a sta lekovi, moze?
-droge su sve supstance koje su politicari proglasili nelegalnim i zbog cega ces u zatvor
(onaj ko veruje politicaru bez da preispita i uporedi sa svojim stavom (ako ga ima)je retard)
- lekovi su sve supstance koje doktori prepisuju bez da preispituju njihovo dejstvo
( engleski ima mnogo pogodniju rec za ono sto mi na Balkanu zovemo Lek - Drug(droga))

U praksi je stvar znatno drugacija.
Velika vecina droga nema nikakve nuspojave, ne stvara zavisnost i konacno su stvari pocele da se menjaju u percepciji ljudi.

Vec sam pricao da mnoge "droge" ljudi danas vrlo uspesno koriste da pomognu ljudima kojima nijedan "lek" nije pomogao. Ratnim veteranima, ljudima koji boluju od zavisnosti od alkohola ,heroina i duvana, kao i ljudima sa depresijom.

U te svrhe se trenutno koriste pecurke, mdma, ketamin, ibogain, meskalin, ayahuasca i lsd-25.

Sa druge strane, LEKOVI, skoro svi, imaju ozbiljne nuspojave i vecinom stvaraju zavisnost tako da stvarno ne znam sta ti znaci "sve droge su stetne". #-o
To mi lici na neki izlizani misaoni klise koji ni sam ne znam dal znas sta znaci.

I da, to me uvek zanimalo jer su droge zaostavstina najstarijih civilizacija koje su sa prirodom bile daleko vise povezane nego danasnji ljudi i na "droge" su gledali kao saveznike, delove prirode koji su tu sa svrhom, i oni su njihovu svrhu shvatili i koristili sa postovanjem.

Travu nisam pomenuo, ona je posebna prica.
Meni je pomogla vise nego sto bi ijedan psihoterapeut mogao da zamisli tako da ne znam sta se cudis.
Ne mogu da kazem da mi je svaki put bilo jako prijatno, to je ustvari eskadron misli koje nisam hteo da preispitam pa ti ga biljka jednostavno saspe u lice a ti vidi sta ces...

Procitaj ovaj tekst, to je isecak na temu iz Kastanedine knjige:

https://docs.google.com/document/d/1Llc ... sp=sharing


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: ned jun 17, 2018 10:54 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jul 04, 2017 10:42 pm
Postovi: 192
Za sanjanje Gurđijev je razvio lepu metodu. To je jedna od tibetanskih metoda, a tibetanski tragaoci su vrlo duboko istraživali svet snova. Metoda je: za vreme padanja u san pokušavate da zapamtite jednu stvar, bilo koju stvar, samo cvet ruže. Samo vizualizujte ružin cvet. Nastavite da razmišljate da ćete videti to u snu. Vizualizujte to i nastavite da mislite o tome u snu, šta god da sanjate, ružin cvet mora biti prisutan. Vizualizujte njene boje, njen miris - sve. Osećajte je tako da postane živa u vama. I sa tom ružom, padnite u san, zaspite.
Za nekoliko dana uspećete da unesete cvet u svoj san. Ovo je veliki uspeh jer sada ste stvorili barem deo sna. Sada ste majstor. Barem je došao jedan deo sna, cvet. Onog momenta kada vidite cvet, vi ćete se odmah setiti da je to san.
Ništa drugo nije potrebno. Cvet i "ovo je san" postali su spojeni jer ste stvorili cvet u snu. I mislili ste neprekidno da se taj cvet pojavi u snu, i cvet se pojavio. Odmah ćete prepoznati da je to san, i čitav kvalitet sanjanja će se promeniti, sanjani cvet i sve oko sanjanja. Postali ste budni.
Onda možete uživati u snu na nov način, baš kao u filmu, ako želite da zaustavite sanjanje jednostavno ga možete zaustaviti, odložiti. Ali za to će trebati više vremena i više prakse. Onda možete kreirati svoje vlastite snove. Nije potrebno da budete žrtva snova.Možete stvoriti svoje vlastite snove; možete živeti svoje vlastite snove. Možete imati temu upravo pre nego što se uspavate; možete režirati svoje snove kao filmski režiser. I možete kreirati temu iz njih.
Tibetanci su koristili kreirane snove, jer kroz kreiranje sna možete potpuno promeniti vaš um, njegovu strukturu. A kada uspete u snovima, onda možete uspeti u dubokom snu bez snova. Ali za dubok san ne postoji tehnika, jer tamo nema sadržaja. Tehnika može delovati samo sa sadržajem. Zato ako nema sadržaja, nijedna tehnika ne može pomoći. Ali kroz sanjanje vićete naučiti sa budete svesni, a ta svesnost se može preneti u dubok san bez snova.

Osho


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pet sep 07, 2018 5:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri okt 05, 2005 9:01 pm
Postovi: 1014
promatrač je napisao/la:
snoopy je napisao/la:
I da, povodom neceg posebnog:
Ne znam za tebe, ali gledati dugu koja se sliva niz ulicu, ili biti biljka, ili gledati mesec u komsijinom stanu je za mene nesto prilicno posebno...Jel si dozivela ti nesto posebnije i cudnije kojim slucajem

?

De molim te napiši malo o tome kako je biti biljka, nije da te zajebavam, ja sam bio svašta bez da pušim travu ili nešto. Dali je život biljke onako na prvu jedan mnogo kvalitetnije ispunjen život nego ovaj?


Čitam malo unazad postove s galaksije, ubijam vrijeme da ne gledam tv-dnevnik pa naiđoh na ovo..
Gle...
u kontekstu onog posta na mojim osobnim piskarijama, u sjećanja s dalekih svjetova, prijašnih naših domova, moglo bi se ubrojiti i sjećanja na život u obliku biljke. Pošto su to samo kratkotrajni bljeskovi, nedovoljni za širu sliku ali dovoljni za osjećaj, može se reći da je atmosferica ugodna, čista, jednostavna. Lako podnošljiva lakoća postojanja. Ni traga nikakvim problemima. Samo postojiš. Tu si. Jasan zvuk sunčevih zraka, mir. Sve drugo tu ne spada.
Ovdje dolje, biljke žive s drugačijom sviješću. Ovdje ne mogu ne biti svjesne zagađenja strahom, bijesom, mržnjom. Ovdje ima oblaka. Tamo gore ih nije bilo. Voda je kružila nekako drugačije, nije se dizala gore pa padala dolje.
Jest da zvuči malo onak...kao priča s Vrapča..tko zna o čemu pričam, znat će odakle je priča

_________________
Bitno je očima nevidljivo


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: sub sep 08, 2018 3:12 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Ma kakvo Vrapče, izvrsno, to je baš to. :)

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vantjelesna iskustva i astralne projekcije
PostPostano: pon dec 25, 2023 2:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
.





















..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 892 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 41, 42, 43, 44, 45

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 68 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz