Sada je: sub apr 20, 2024 2:12 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 892 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov:
PostPostano: čet nov 30, 2006 2:20 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri okt 26, 2005 12:53 am
Postovi: 238
Tu su jos neki clanovi opisivali svoja NDE iskustva:
N.D.E. - Iskustva blizu smrti


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Astralna projekcija - Letači
PostPostano: pet dec 01, 2006 9:49 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 30, 2006 11:52 am
Postovi: 3
MissLove, došlo je i tvoje vrijeme. Ne u pogledu skončanja ovog života, nego u smislu napretka. Ti si jedan sasvim običan i normalan primjer odgovaranja na vječna pitanja "Ima li šta poslije i da li je sve ovo uzaludno itd, itd, itd" Zato prvo se pokušaj prisjetiti svojih točnih pitanja kojima si se bavio u tom pogledu. Nekoliko dana poslije je bio izlazak van tijela i to ti je pokazano na veoma jednostavan način. Da, to se može kada god želiš, da postoje tehnike kojima se to može naučiti jednostavno izvoditi i kontrolirati. Bez brige, ima nas koliko i ne možeš zamisliti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 01, 2006 2:29 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet dec 02, 2005 11:54 pm
Postovi: 742
Citat:
da postoje tehnike kojima se to može naučiti jednostavno izvoditi i kontrolirati.


Ivice, možeš li nam reći na koje tehnike misliš?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 01, 2006 7:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 28, 2006 2:43 am
Postovi: 79
Lokacija: Svemir
Hvala na odgovorima, i informacijama.

Smagda, fala ti na željama za brzim oporavkom, ali to je bilo prije 4 godine, tak da sam se fizički potpuno oporavio, al od ovog kaj sam doživio taj NDA, od tog se vjerojatno nikad ni neću oporavit.

Prije operacije, tj anestezije, nisam uzimao nikakve lijekove, već samo nakon nje par voltarena.

Ivice, zanima me, ti kažeš ...došlo je i tvoje vrijeme... Na koje tehnike misliš, gdje mogu pročitat o njima, samim time gdje mogu točno saznat koji je cilj toga da izlazim iz svoga tijela, mislim, ne, ne znam, jednostavno ne znam kako sve mogu djelovat izvan tijela? Ponešto sam pročito na ovom sajtu, al nigdje nisam vidio nikakav opis neke tehnike.

Svojedobno mi je frend (inače je Rozekrojcer) dao neku knjižicu gdje čovjek opisuje ulaz u astral, posebno za kršćane, posebno za muslimane, posebno za još neke. Neš sam pokušao, al nije mi se dalo to napravit do kraja tak da nisam nikad ni ulazio u astral. Ustvari mi je nejasno koliko je potrebno ulazit u astral, odnosno jel važnije nešto drugo?! Šta je astral, dal to uopće ima veze sa višim denzitetima?

Pa tak, budem pokušao to otkrit tu po nekakvim tekstovima, al ako imate koji link što se tiče prethodnog slobodno ga napišete tek tolko da brze to nađem!

I da, Tina, fala na linku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 01, 2006 7:40 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet mar 30, 2006 11:32 pm
Postovi: 702
Lokacija: Forbidden Island
MissLove je napisao/la:
Na koje tehnike misliš, gdje mogu pročitat o njima, samim time gdje mogu točno saznat koji je cilj toga da izlazim iz svoga tijela, mislim, ne, ne znam, jednostavno ne znam kako sve mogu djelovat izvan tijela? Ponešto sam pročito na ovom sajtu, al nigdje nisam vidio nikakav opis neke tehnike.



Da ti netko ponudi tehniku da skocis sa litice bili se u to upustio samo zato sto je ta tehnika zanimljiva, neobicna i nudi obecanje nekih drugih svjetova?

Zasto bi uopce zelio izlaziti iz svog tijela i istrazivati neke nove svjetove kada nisi istrazio ni mali dio svjetova koji postoje unutar tebe?!

MissLove je napisao/la:
Svojedobno mi je frend (inače je Rozekrojcer) dao neku knjižicu gdje čovjek opisuje ulaz u astral, posebno za kršćane, posebno za muslimane, posebno za još neke. Neš sam pokušao, al nije mi se dalo to napravit do kraja tak da nisam nikad ni ulazio u astral.

sjajan recept - rojzenkrojceri i astralna putovnja,
preporucujem da se malo pozabavis istrazivanjem oba termina
MissLove je napisao/la:
Ustvari mi je nejasno koliko je potrebno ulazit u astral, odnosno jel važnije nešto drugo?! Šta je astral, dal to uopće ima veze sa višim denzitetima?

Eto ti bi na astral a ne znas ni sto je astral?
Zasto bi uopce bjezao od sebe na astral?
Zar ti se ne cini logicnije da prije astrala prvo zaviris malo unutra, kad se to dogodi nece te astral vise zanimati

pozdrav

_________________
" Vrlo cesto Vitez je porazen jer je sluzio Djavolu svim svojim srcem dok je iskreno ali pogresno vjerovao da sluzi Kristu."
(Mouravijeff- Gnosis)


http://knightofthestorms.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 02, 2006 12:35 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 28, 2006 2:43 am
Postovi: 79
Lokacija: Svemir
Viteže, al ta pitanja što si mi ih uputio, ja sam ih napisao u postu prije. A što se tiče ovih rozenkrojcera di mi je frend, donekle sam upoznat s njihovom filozofijom, i ne vidim ništa lošega u tome, al isto tako ne znam ni sve o njima. Primjetio sam da ljudi uglavnom misle da su svi rozenkrojceri isti, ali ovi nisu kao svi, oštro osuđuju bilo kakvu magiju, ne bave se politikom... ustvari slični su bogumilima, katarima...

A što se tiče astrala, baš idem skužit kaj je to točno.

Inače mi se ne sviđa ideja da čovjek namjerno izlazi iz svog tijela prije smrti jer onda nema smisla da se rađa s istim.

Unutarnji svijet?! Pa pošto ne znam koliki je to komad kad je cijeli, ne znam ni dal sam upoznao mali, srednji ili veliki komad svog unutarnjeg svijeta. Al osjećam da stvarno imam kaj za radit po tom pitanju.

A niš, idem radit na sebi, u sebi, po sebi, sa sobom, a i malo oko sebe...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 03, 2006 12:13 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon okt 30, 2006 11:52 am
Postovi: 3
Koliko nevjernih Toma, bundžija i galamdžija. Da se razumijemo, nisam došao na ovaj forum da pišem gluposti o kojima nemam pojma. Mene ne zanima tko šta o meni misli, kojeg je spola, rase ili vjere. Ovdje sam da pomognem onima kojima je pomoć (nazovi) potrebna.
Miss, kada sam napisao da je došlo tvoje vrijeme, to sam mislio da tek sada počinješ shvaćati i živjeti. Svi oni koji misle da je to teško, e pa i je i nije. Nije teško zato što to što proživljavaš, to će svi oni proživjeti, bilosada ili u kojem drugom životu jer tijelo nije bitno, NITI NAJMANJE! Bitan je duh, tj. ti. Životi nam služe isključivo samo da bi mi, zapravo naši duhovi kroz tjelesa stjecali iskustva. Shvati to kao video igru. Ne možeš preći na slijedeći nivo dok ne završiš ovaj, samo razlika je u tome što ovdje nema puno mjesta i vremena za popravak. Što se tiče tehnika, ima ih preko nekoliko. Cilj im je samo jedan. Usavršiti sebe.
Ono što je teško je da kroz vrijeme moraš očistiti sebe. Tj. sve svoje strahove, nedoumice i ostale gluposti koje svi mi ljudska bića posjedujemo. Dakle, čišćenje do savršenstva. Tamo će te se upozoravati koje su to nečistoće tako da ćeš lakše se moći čistiti. Naravno da ćeš upoznati i osobne čuvare i pomoćnike. Toliko za sada. Za više mi pošalji što te točno zanima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 03, 2006 1:33 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
MissLove je napisao/la:
Inače mi se ne sviđa ideja da čovjek namjerno izlazi iz svog tijela prije smrti jer onda nema smisla da se rađa s istim.


Slozio bih se sa ovim, tim pre sto mi ni u "realnom" zivotu ne poznajemo dovoljno sebe, ne poznajemo sve delice nase licnosti, ne znamo sve emotivne "komplekse" koje nosimo duboko u podsvesti, kao ni nase "moguce" reakcije na "ogoljavanje" tih kompleksa ili njihovo medjusobno suprotstavljanje. Sve je to deo nas, a mi ne znamo sta je to "sve".

U tom smislu praktikovanje raznih "astralnih" tehnika bi, po meni, samo otvorilo nasu svest opasnostima ozbiljne manipulacije raznih OPS entiteta, jer to nesto sto se opisuje terminom "astral" je ipak njihovo okruzenje i oni ce svakako poznavati nas bolje od nas samih, a pritom nasa svest je vec i onako previse uvijena u iluzije i samoobmane i ovde u "realnom" zivotu.

Citat:
Unutarnji svijet?! Pa pošto ne znam koliki je to komad kad je cijeli, ne znam ni dal sam upoznao mali, srednji ili veliki komad svog unutarnjeg svijeta. Al osjećam da stvarno imam kaj za radit po tom pitanju.


Upravo tako, verovatno nikada ni ne mozemo znati koliko delova sebe smo shvatili a koliko nam je jos ostalo da bi shvatili "celog " sebe, a ja sumnjam da nam "astralne" tehnike mogu pomoci u tome, pre sam misljenja da one predstavljaju neverovatno vesto smisljenu zamku za one koji su krenuli putem "budjenja".
Mada, mozda i gresim.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 03, 2006 3:02 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
MissLove je napisao/la:
Hvala na odgovorima, i informacijama.

Smagda, fala ti na željama za brzim oporavkom, ali to je bilo prije 4 godine, tak da sam se fizički potpuno oporavio, al od ovog kaj sam doživio taj NDA, od tog se vjerojatno nikad ni neću oporavit.

Prije operacije, tj anestezije, nisam uzimao nikakve lijekove, već samo nakon nje par voltarena.

Ivice, zanima me, ti kažeš ...došlo je i tvoje vrijeme... Na koje tehnike misliš, gdje mogu pročitat o njima, samim time gdje mogu točno saznat koji je cilj toga da izlazim iz svoga tijela, mislim, ne, ne znam, jednostavno ne znam kako sve mogu djelovat izvan tijela? Ponešto sam pročito na ovom sajtu, al nigdje nisam vidio nikakav opis neke tehnike.



MissLove, mene jako zanimaju nde i astralne projekcije. Pročitala sam dosta knjiga na tu temu, čak sam i sama pokušala doživjeti astralnu projekciju, ali nakon svega, došla sam do nekoliko zaključaka. Prvo, što se tiče astralne projekcije, ona može biti namjerna i spontana. Spontana se astralna projekcija zapravo događa svima tijekom normalnog sna jer se duh izdigne, tijekom sna, iznad tijela i lebdi iznad njega povezan srebrnom vrpcom. Sad…što se dogodi da čovjek jednostavno ponekad u toj fazi odvajanja postane svjestan…to ne znam. Ja sam doživjela da sam postala svejsna tijekom odvajanja duha od tijela pa sam se jako uplašila jer ne samo da sam bila paralizirana, nego je na meni sjedila crna sjena. Vjerojatno me strah toliko iscrpio da sam zadivljujuće duboko zapala u san nakon toga. Sad…da ne duljim bezveze, nego da pređem na stvar. Mislim da se spontana ap događa ljudima koji imaju nešto slabiji duh i krhko tijelo (ovo s građom tijela ne mora nužno biti tako, ali još je jedan od preduvjeta ako je duh slab). Dakle, netko tko psihički nije stabilna osoba, netko tko je emocionalno nestabilan, doživljavat će spontane ap jer to je način na koji on čini psihički BIJEG od samoga sebe i stvarnosti u kojoj živi. Ne znam kako tebi, ali meni je ovo izuzetno logično objašnjenje. Meni su se počeci astralnih projekcija događali nakon trauma, kad sam bila izuzetno slaba, ranjiva i ne baš zainteresirana za život. Nadalje, mi ne možemo znati postoji li zaista svijet u nekom tamo astralu ili su to sve samo slike naše komplicirane podsvijesti, sadržaji koje primamo već godinama, a koje mozak ne obrađuje, nego jednostavno pohranjuje, pa te slike, tijekom sna, u kojemu mozak zapravo i obrađuje «bazu podataka», postaju toliko konkretne da nam se čini da predstavljaju neki drugi svijet. E, sad, ako ti već imaš silnu želju izvježbati tehnike za astralnu projekciju, onda svakako trebaš biti zdrav čovjek u svakom pogledu: fizičkom, duhovnom, psihičkom i emocionalnom. Ako negdje nešto ne valja, ako postoji neka neravnina u tvom biću koja bi mogla biti zametak bolesti, onda izbjegavaj putovanja u onostrano jer ne samo da se nećeš vratiti TI, onaj koji je otišao, nego te ni Majka Božja više neće moći sastaviti u smiselnu cjelinu. Drugim riječima, možeš vrlo lako izgubit razum. Dakle, prije svega, treba raditi na svom psihofizičkom zdravlju i što više se informirati jer za takav pothvat trebaš imati znanje. Nadalje, ako se spontane projekcije događaju ljudima koji na podsvjesnoj razini bježe od stvarnog svijeta, onda je možda bolje jačati duh i tijelo i živjeti najbolje što možeš ovaj jedan, jedini život koji imamo jer nije se samo jedanput dogodilo da ljudi koji su duhom slabi odu u onostrano i tamo im se tako jako svidi da jednostavno izgube svaki interes za ovaj život koji im je dan da ga žive. E, da, tehnike ti opisuje Damir Poštrić Darmi. Ne mogu se sjetiti kak se knjiga zove, ali napisala sam je na «Literaturi i izvorima» pa možeš tamo pogledati. Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Astralna projekcija - Letači
PostPostano: pon dec 04, 2006 1:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
MissLove je napisao/la:
Evo, ovo je prvi put da na netu objavljujem svoje iskustvo. Inače sam to rekao samo nekolicini najbližih osoba u mom životu.

Kažem samo iskustvo, a dobro ajde, vantjelesno iskustvo.

Ovo vam pišem čisto jer me zanima da li znate nešto više o tim stvarima.

Naime, oko Božića 2002...






Misslove,dobrodosao
i hvala sto si iskustvo podelio sa nama
slicna i bliska iskustva su opisana i u jednoj drugoj temi,koju je once stavila,to je sad prebacheno u chudna deshavanja str.11
probacu da stavim link,evo http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?t=35&postdays=0&postorder=asc&start=200tu mozes procitati NDE iskustva jos nekoliko chlanova foruma,tamo sam i o svom iskustvu pricao,ti znas da je o tome tesko pricati,pa da ne pisem ponovo,procitaj tamo,
videces da si dosao na mesto gde ima dosta ljudi koji su prosli kroz tvoja iskustva i koji te razumeju,i sta god treba,slobodno pitaj

u vezi AP,sa kojima isto imam neka iskustva,to ti ne bih preporucio,pogotovu dok se dooooobro ne stabilizujes,nije za zezanje,mislim,ok,informisi se o svemu,pa i o tehnikama AP,ali
ne srljaj u praktikovanje necega sto nisi dovoljno upoznao
peace,
nat :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 07, 2006 2:53 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri dec 06, 2006 1:32 am
Postovi: 7
Lokacija: BG
Pozdrv

Od nedavno sam na ovom forumu, a ima vec nekliko meseci kako se bavim ovom temom, medjutim ponekad se desava da nailazim na jedan problem koj se cesto ponavlja pa ako neko ima neki savet, misljenje dobro bi doslo.


Kada sam na pola puta izmedju jave i astrala desava se da mi nesto strasno odzvanja(vibrira) u glavi ili mi srce strasno lupa ponekad cujem i krv kako prolazi kroz vene kao da je zvuk 100X pojacan.Napominjem da se sve ovo pojacava kako se namerno blizim ASTRALU(izlasku iz tela) kako odustajem od svega ovog i navedene pojave se smanjuju same od sebe a ne osecam bas neki strah mada je malo bolno.Pa me zanima dali da se okanem svega ovog ili da nastavim umerenim koracima.Ovog nema kada iznenada postanem svestan u snu.


Druga pojava koja se javlja nakon sto prevalim sve ono navedeno gore i postanem svestan okruzenja(sna).Kada hocu da delujem silom (naudim) prema nekom liku u astralu npr. da ga pogodim nekim predmetom ili da se borim protiv njega iznenada se pojavljuje neka nevidljiva sila koja mi izbija taj predmet iz ruke ili me oduva kao krpu,odbaci uvis i u tom trenutku osecam neverovatan strah, ali bas neverovatan strah koj me odma probudi ili ostanem jos koj trenutak i osetim kako je ta sila tu negde oko mene, a ja nemocan da bilo sta uradim.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 07, 2006 11:17 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
DELIK je napisao/la:
Pozdrv

Od nedavno sam na ovom forumu, a ima vec nekliko meseci kako se bavim ovom temom, medjutim ponekad se desava da nailazim na jedan problem koj se cesto ponavlja pa ako neko ima neki savet, misljenje dobro bi doslo.


Kada sam na pola puta izmedju jave i astrala desava se da mi nesto strasno odzvanja(vibrira) u glavi ili mi srce strasno lupa ponekad cujem i krv kako prolazi kroz vene kao da je zvuk 100X pojacan.Napominjem da se sve ovo pojacava kako se namerno blizim ASTRALU(izlasku iz tela) kako odustajem od svega ovog i navedene pojave se smanjuju same od sebe a ne osecam bas neki strah mada je malo bolno.Pa me zanima dali da se okanem svega ovog ili da nastavim umerenim koracima.Ovog nema kada iznenada postanem svestan u snu.


Druga pojava koja se javlja nakon sto prevalim sve ono navedeno gore i postanem svestan okruzenja(sna).Kada hocu da delujem silom (naudim) prema nekom liku u astralu npr. da ga pogodim nekim predmetom ili da se borim protiv njega iznenada se pojavljuje neka nevidljiva sila koja mi izbija taj predmet iz ruke ili me oduva kao krpu,odbaci uvis i u tom trenutku osecam neverovatan strah, ali bas neverovatan strah koj me odma probudi ili ostanem jos koj trenutak i osetim kako je ta sila tu negde oko mene, a ja nemocan da bilo sta uradim.


Nakon svog iskustva, svima kažem da se okane toga :wink:
ali valjda i ti trebaš proći svoje iskustvo, pa zaključiti što ti je po volji
Ono su ti normalne nuspojave, možeš osjetiti da ti se tijelo jaaako trese, čuješ svoje srce kako kuca, čuješ svoje disanje....znači...to je sve "normalno". većina ima takve nuspojave. što se tiče ovog drugog, ne znam što bih ti rekla. zašto uopće napadaš predmetom?! ti na astralu ne egzistiraš svojom fizičkom "dimenzijom" nego duhovnom i zapravo, pokušaj se oslanjati na misao kao najjače oružje jer ipak, na kraju krajeva, svijest ti je tamo najjača, tijela nema, a tako ni fizičke snage, imaš snagu svoje svijesti. Pozdrav i javi se!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 07, 2006 1:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Delik, dobrodošao!

Ići u astral ili ne... to je tvoja osobna odluka i posljedice koje proizlaze iz te odluke.

Sve u životu su samo - lekcije.

Pamet u glavu i prije putovanja je pametno imati znanje o području koje posjećuješ. Bilo da se radi o nekoj džungli na planeti Zemlji, bilo da se radi o astralnom nivou egzistencije, kao i drugim realitetima.

Dakle, prvo sakupiti mnoštvo informacija, pa tek onda probati ( ako se to odlučiš iz nekog svog razloga ).

:mrgreen: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: čet dec 07, 2006 2:25 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub okt 29, 2005 6:59 pm
Postovi: 235
Lokacija: Centar
Astral Da , ali nakon nekog vremena treba i njega "preskočiti " da bi se krenulo dalje


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 08, 2006 2:04 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri dec 06, 2006 1:32 am
Postovi: 7
Lokacija: BG
Hvala na dobrodoslici i savetima.Polako ulazim u taj svet samo mi je potrebno vise iskustva.Primetio sam kako vreme sve vise odmice da se sve vise uklapam u to okruzenje sa sve manje straha.

Citat:
zašto uopće napadaš predmetom?! ti na astralu ne egzistiraš svojom fizičkom "dimenzijom" nego duhovnom i zapravo, pokušaj se oslanjati na misao kao najjače oružje jer ipak, na kraju krajeva, svijest ti je tamo najjača, tijela nema, a tako ni fizičke snage, imaš snagu svoje svijesti
.

Sto se tice napadanja predmetom pogresno sam se izrazio vise je to neko moje promatranje interesovanje da vidim kako ce odredjeni likovi reagovati na moj odnos prema njima.Posmatranjem pokusavam da uvidim dali imaju makar malo neke svoje svesti(svoju licnost) ili je taj njihovo odnos prema meni samo neka projekcija mojih mehanizama ponasanja ,strahova (nesvesnog)...
Primetio sam isto tako da im cesto polazi za rukom(mada sa prozivenim
situacijama sve manje i manje) da me ubeda da egzistiram na fizickom nivou da sam tu od krvi i mesa, a nakon toga naravno pocinju strahovi i budjenje.Ima jedan zanimljiv deo citata odnosno savet koj sam procitao u nekom tekstu samo ga se treba setiti u odredjenim situacijama.




Kad zaspiš, umri
za svet. Onda izadi iz svoga leša i kreni
preko ne obaziruci se
da ta zlosrecna bica postoje samo
onda kada te prevarom ubede da i ti postojiš.
Izdržati moraš breme smrti.

U snu uvek
valja znati da ti nisi ti i da si daleko
od sebe. Zapostavljen jer si pažnju posvetio
avetima u paklu. Ne vezuj se ni bolom
ni radošcu na prikaze
da i ti ne bi postao kao one.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 08, 2006 3:25 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
DELIK je napisao/la:
Hvala na dobrodoslici i savetima.Polako ulazim u taj svet samo mi je potrebno vise iskustva.Primetio sam kako vreme sve vise odmice da se sve vise uklapam u to okruzenje sa sve manje straha.

Citat:
zašto uopće napadaš predmetom?! ti na astralu ne egzistiraš svojom fizičkom "dimenzijom" nego duhovnom i zapravo, pokušaj se oslanjati na misao kao najjače oružje jer ipak, na kraju krajeva, svijest ti je tamo najjača, tijela nema, a tako ni fizičke snage, imaš snagu svoje svijesti
.

Sto se tice napadanja predmetom pogresno sam se izrazio vise je to neko moje promatranje interesovanje da vidim kako ce odredjeni likovi reagovati na moj odnos prema njima.Posmatranjem pokusavam da uvidim dali imaju makar malo neke svoje svesti(svoju licnost) ili je taj njihovo odnos prema meni samo neka projekcija mojih mehanizama ponasanja ,strahova (nesvesnog)...
Primetio sam isto tako da im cesto polazi za rukom(mada sa prozivenim
situacijama sve manje i manje) da me ubeda da egzistiram na fizickom nivou da sam tu od krvi i mesa, a nakon toga naravno pocinju strahovi i budjenje.Ima jedan zanimljiv deo citata odnosno savet koj sam procitao u nekom tekstu samo ga se treba setiti u odredjenim situacijama.




Kad zaspiš, umri
za svet. Onda izadi iz svoga leša i kreni
preko ne obaziruci se
da ta zlosrecna bica postoje samo
onda kada te prevarom ubede da i ti postojiš.
Izdržati moraš breme smrti.

U snu uvek
valja znati da ti nisi ti i da si daleko
od sebe. Zapostavljen jer si pažnju posvetio
avetima u paklu. Ne vezuj se ni bolom
ni radošcu na prikaze
da i ti ne bi postao kao one.


Lijep citat, baš mi se sviđa. Daj mi reci, kako je izgledala tvoja prva spontana ap? I još nešto, jel ti se čini da možda ti daješ oblike konkretnog izgleda tim bićima na astralu? I misliš li možda da su u jednu ruku ta bića proizvod naše podsvijesti, te da izvan nas ni ne postoje?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 08, 2006 1:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 07, 2006 11:24 am
Postovi: 53
Lokacija: Belgrade, Serbia
Evo mene i u ovoj temi....
Imao sam nekakva iskustva, medjutim ne verujem da bi se to nazvalao AP-om...
U pitanju je bio prolazak kroz otvor od svetlosti, i jurcanje po nekakvom sarenom tunelu uz zaglusujucu buku. Buka je najvise licila na "belu buku, white noise", iliti ono sto cujes na radiu kada ga podesis izmedju stanica.
Sve je trajalo par sekundi, dovoljno da se use*em od straha. Normalno, strah nije bio jedino osecanje, vec sam uz to osetio i neopisivo zadovoljstvo.
Posle sam nesto slicno doziveo jos jednom, kada sam se neposredno posle budjenja setio prica o ljudima koju su upravo u to doba imali AP, i rek'o sebi, ajd sad bih mog'o i ja....Kako sam spustio glavu na jastuk, propao sam kroz krevet, poceo da se tumbam, i onda poleteo navise....

Eto, toliko od mene :)

_________________
Budi skroman jer si stvoren od zemlje.
Budi plemenit jer si stvoren od zvezda.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 09, 2006 12:44 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri dec 06, 2006 1:32 am
Postovi: 7
Lokacija: BG
Citat:
Daj mi reci, kako je izgledala tvoja prva spontana ap.


Bilo je negde kada sam poceo ovim da se zanimam vise ih je bilo,ali je
samo jedna ostavaila na mene veliki uticaja i ta je bila prva prava AP.

Lezi na krevetu jedna saka ruke naslonjena na drugu pored glave
kao da se molim samo ulezecem polozaju u nekom trenutku kao
iznenada da se desilo osecao sam se kao da sam u camcu na nekoj vodi
blago talasanje a zatim i neverovatan osecaj uzdizanja iznad kreveta.
uspravio sam se i stao pored kreveta i posmatrao svoje astralno telo.
Sve je bilo mirno i tiho imao sam osecaj kao da sam se resio svih problema u zivotu.Opet sam poceo da se uzdizem iznad tla lebdim iznad kreveta da se kontrolisem mislima.Stao pored prozora pomako zavesu i tada ugledao svoj mutni odraz u staklu koje postajao sve ostriji nakon cega je uslidilo razocaravajuce budjenje zar je to moralo bas sad da se desi.

Citat:
jel ti se cini da možda ti daješ oblike konkretnog izgleda tim bicima na astralu


Naravno kako se sve vise krecem tim prostoro zapazam da se pojedini
karakteri na astralu mogu menjati u skladu sa promenama mog emocionalnog stanja.
npr.ako sam u "snu" ljut ili uplasen taj svoj osecaj mogu izduvati kroz
usta i stvoriti lika koj ce uzeti oblik navedene emocije,ali to uglavnom
bude propraceno pojavom osvetnickih likova posto posle stvaranja uglavnom pokusavam da se sklonim ili resim od te moje projekcije(da popegnem od svoje senke).

Citat:
Kada hocu da delujem silom (naudim) prema nekom liku u astralu npr. da ga pogodim nekim predmetom ili da se borim protiv njega iznenada se pojavljuje neka nevidljiva sila koja mi izbija taj predmet iz ruke ili me oduva kao krpu,odbaci uvis


Situacija koju sam opisao u gore navedenom tekstu.

Citat:
misliš li možda da su u jednu ruku ta bica proizvod naše podsvijesti
te da izvan nas ni ne postoje?


Sretao sam dosta ljudi po forumima koji jako veruju da ta bica stvarno
postoje da i oni sami mogu da izadju iz svog fizickog tela i susretnu se sa
drugim karakterima.Neznam ali mi to sve lici na neko "plemensko" razmisljanje bar tako meni izgleda.
Sto se tice mene vise to posmatram kao neko svoje unutrasnje putovanje
krecuci se nekim svojim misaonim procesima.cesto mi se stvori misao pa ja sam sad u svojoj glavi ovj svet mora daje kreacija mojih neuroni(mozga).Naravno posle cega se javlja klaustrofobican strah pa kako cu sad izaci iz svega ovog pa dali cu izaci, probudi ti se...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 09, 2006 1:28 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jul 02, 2006 4:10 pm
Postovi: 220
Lokacija: Croatia
DELIK je napisao/la:


Sretao sam dosta ljudi po forumima koji jako veruju da ta bica stvarno
postoje da i oni sami mogu da izadju iz svog fizickog tela i susretnu se sa
drugim karakterima.Neznam ali mi to sve lici na neko "plemensko" razmisljanje bar tako meni izgleda.
Sto se tice mene vise to posmatram kao neko svoje unutrasnje putovanje
krecuci se nekim svojim misaonim procesima.cesto mi se stvori misao pa ja sam sad u svojoj glavi ovj svet mora daje kreacija mojih neuroni(mozga).Naravno posle cega se javlja klaustrofobican strah pa kako cu sad izaci iz svega ovog pa dali cu izaci, probudi ti se...


Hvala na iscrpnom odgovoru :love1:

Dosta sam razmišljala o tim bićima i sama sam došla do zaključka da su to projekcije nas samih. Previše je toga upleteno s naše podvjesne psihološke razine, da ne bi bilo odraz nas samih. Meni su spontane projekcije bile strašne, svaki put, ali svaki put su mi se događale u razdoblju kada sam se loše osjećala i susretala sam bića koja nisu bila baš prijateljski raspoložena. Tada sam vjerovala da su to neka onostrana bića, ali sada mislim da su oni bili odraz moje psihe. Sada čekam dok si koliko toliko ne sredim psihu :D pa ću opet početi s odlascima jer čini mi se da puno, ali zaista puno možeš naučiti o sebi iz tog iskustva. Obično mi ljudi kažu da se okrenem životu i da prestanem više biti toliko introspektivna, ali meni se čini da sam jednostavno takva osoba, kao i većina drugih, koja ne može drukčije živjeti svijet, nego iz sebe same. Kakva sam ja, takav mi je i svijet. Trenutačno sam na snovima. Proučavam ih, razgovaram s njima, radim na svojim strahovima koje sam osvijestila i još uvijek pokušavam osvijestiti podsvjesne strahove....Tek kada završim (uspješno) s obdukcijom sebe kroz snove, e tek tada spremna ću biti za astral. Čiji je ono citat? Poznat mi je :?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 09, 2006 2:22 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: sri dec 06, 2006 1:32 am
Postovi: 7
Lokacija: BG
Citat:
Čiji je ono citat? Poznat mi je


Klaus fon Klosovski
Tri dimenzije sanjanja


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 892 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 45  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz