Sada je: sub apr 27, 2024 6:39 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 385 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Moje iskustvo promjena
PostPostano: pet dec 14, 2007 1:22 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2007 1:36 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Ovo sam pisala pre godinu dana...


...Pocetak svih mojih promena je bilo saznanje da ima mojih postupaka i emocija prema drugim ljudima kojih se nekako, iznutra, stidim. Valjda se je moje bice stidelo mene. Bilo je tako da sam osecala da jedno radim, drugo govorim, a trece osecam. I...pocela je anksioznost i napadi panike.

Trajalo je 6 meseci, a izgledalo je ovako: prvi put kad sam osetila bilo mi je strasno jer nista mi se slicno nikada nije desilo i ja sam billa izbezumljena od nepoznatog, a onda je krenulo i po nekoliko puta dnevno - sve jaci i jaci strah. Nocu me je budio (to je bilo jos mnogo strasnije, jer sam mislila “ Pa, kako onda zavisi od moje glave kad ja spavam, a ono dolazi” i tek mnogo, mnogo posle svega sam shvatila da je moje Bice uzrok svemu, a ono je uvek tu: i kad sam budna i kad nisam).. Mislim da je jedan od osnovnih razloga sto je trajalo relativno kratko i taj da nisam pila lekove (a nisam ih pila jer sam imala strah da cu tako totalno izgubiti kontrolu nad sobom) i intenzitet strahova se toliko pojacao da se vise nije imalo kud tj. nesvesno sam ga pustila da dodje do vrhunca. Kad se to desilo, ja sam legla na krevet i resila da se potpuno opustim da taj talas straha prodje kroz mene bez otpora. Sledeceg puta ga se ni blizu vise nisam toliko plasila, pa sledeci, pa sledeci i za jos par puta bilo je gotovo. Jos neko vreme posle toga sam zazirala u iscekivanju i realnom strahu da se ne vrati, ali nije vise nikad, a kod mene u zivotu i ponasanju su pocele velike promene, jer sam ja, valjda, shvatila da imam vise hrabrosti nego sto mislim. Ne samo da se obracunam sa strahom, vec i da promenim mnogo toga sto mi je smetalo u realnom zivotu. Mislim, nista ja TADA nisam shvatala, ja sam od tada samo pocela neprekidno da razmisljam o nekim stvarima o kojima sam, doduse, i ranije mislila, ali sam uvek nailazila na reakcije tipa: “Nemoj da filozofiras”, “Tebi stalno nesto ne valja”, “Sve ti trazis neka svoja prava, samo se nesto bunis, uvek si ti buntovnik bez razloga” i tome slicno.


Nebrojeno puta sam posle toga razmišljala o tome šta se u stvari desavalo, uporedjujuji promene koje su posle tog perioda nastupile u mom celokupnom pogledu na zivot i na sebe.
Tek dugo posle toga sam shvatila da su strah i napadi panike bili samo intenzivan proces pravog sazrevanja. To je samo bio trenutak početka sazrevanja i nasilnog pokusaja moje prirode da izbije na povrsinu i da me natera da se suocimo: izdresirana JA i prava JA. Moje bice, potiskivano i guseno zastrasivanjima i prilagodjavanjima svim pravilima koja nam postavlja porodica, drustvo, skola, pocelo je da se bori za sebe.

Postojao je nesklad između onoga sto mi je srce govorilo i onoga sam mislila da sam prinudjena tj. kompromisa koje sam pravila, ni zbog cega drugog, osim licnog komfora.
Taj strah nije ništa drugo nego borba naše sustine da izadje na povrsinu i da je mi, kompromisni i pritisnuti i ne bas zadovoljni time, konacno, svesno upoznamo. A nas je strah veliki, jer osecamo da ćemo onda morati nešto i da menjamo. Onda vise nećemo moći da glumimo publiku u besmislenim i kurtoaznim komunikacijama sa ljudima oko sebe, jer kad nas pitaju zelecemo da govorimo ono sto stvarno mislimo i osecamo, da donosimo odluke bez kalkulacija, pocecemo da se pitamo volimo li bas sve ljude za koje mislimo da ih volimo samo zato što su nam roditelji, rodjaci... a za prirodne i duboko iskrene odnose u komunikaciji s okolinom treba imati dosta hrabrosti. Okolina ume da iskrene i otvorene ljude proglasava teskim, pa i otkacenim, jer ih provocira da oni sami o sebi razmišljaju, a ljude to uznemirava.
Zato nas nesvesno plase mogući lomovi i promene, a ne možemo ni da zamislimo koliko je mocno osecanje upravo to osvajanje slobode.
Godine i godine analize same sebe i ljudi oko mene su mi bile potrebne da dodjem do ovoga o cemu pisem, a kako se je sta razjasnjavalo, tako sam se i ja menjala.

I tako...prvo sam primetila da ljudi, kad hoce kao da kazu svoje mane, navode kasnjenje, preteranu pedantnost, naivnost, preteranu emotivnost, tvrdoglavost (to je omiljena mana svih, to im, valjda, zvuci kao otmena mana, nesto slicno kapricioznosti), eventualno, ljubomora i ... nema vise??!!! Niko ne pominje podlost, zavist, sebicluk, proracunatost, nadmenost, oholost, agresivnost, netrepeljivost.... ??!
Pa, gde je onda onaj podli i pokvareni svet o kome nas uce da je van domaceg ognjista svuda oko nas, kad niko od svih koje pitas to nije? Zar se nikada nismo zapitali da li je to moguce da je svako od nas kad o sebi razmislja mnogo dobar? A gde su losi?I koji su to losi?

A svako je od nas nekad postupio podlo, nekad sebicno, nekad osetio mrznju, nekad zavist. Razlikujemo se samo po tome da li smo te osobine prepoznali i potrudili se da shvatimo zasto su se pojavile. Cim to uspemo (sto uopste nije lako, jer svi prvo pocnemo da trazimo opravdanja za sebe, a to je pogresan pravac), tesko da ce nam se one ponoviti. Tako se i menjamo, upoznajuci svoje mane jednu po jednu. Vrline uopste ne treba ni razmatrati, jer to nije kategorija o kojoj se prica. O pravim svojim vrlinama dobri ljudi ni ne razmisljaju, niti su ih svesni. Oni misle da je to normalno. Zato to i jesu vrline.

To je bio moj put izlaska iz lavirinta strahova, jer taj strah koji osecamo i jeste strah od sebe, kad nase ja pritisnuto nezadovoljstvom krene da izlazi na sve rupe, a treba mnogo hrabrosti da upoznamo sami sebe, onakve kakvi stvarno jesmo.

Uopste nije bilo lako jer nas od malih nogu zastrasuju, i to, prvo roditelji: ciganima (???!!!), kucicima, babarogama, surovim i teskim zivotom koji nas ceka (ja se ne secam da su mi ikada rekli da je zivot lep, a JESTE lep, i to mnogo), govorili su nam da nas oni jedini iskreno vole, da krijemo pred drugima svoje slabosti, pa i srecu, a sve to radi lakseg pracenja i kontrolisanja nas i da bi izbegli sve eventualne rizike. Dodje mi da se nasmejem, ali to bi se moglo reci i ovako Ako izbegnes zivot, nista ti se u njemu lose nece desiti. Sto je najzalosnije, oni sve to rade duboko uvereni da je za nase dobro. Ipak, ne smemo im mnogo ni zameriti, jer su i oni tako istrenirani i stvarno tako misle. Vecina je takva, redji su slobodoumni roditelji, ali i oni obicno nailaze na osudu okoline.

Drzava nas plasi zakonima, milicijom, zastrasujucim primerima u medijima, reklamama u kojima vladaju nad-ljudi koji su sposobni da imaju i vile i mercedese, a mi nesposobni za LADU da zaradimo. Drzava je cak manje licemerna od roditelja i ne pravi se mnogo da je to za nase dobro. Njoj su vazni efekti. Neuporedivo je lakse vladati izdresiranim i zaplasenim ljudima, jer sloboda govora, ponasanja i ispoljavanja emocija drzava oseca kao opasnost od ANARHIJE.

Skola i nastavnici imaju svoje metode... ako tu krenem, rasplinucu se...oni su majstori za unistavanje malog bica

To zastrasivanje ima svoje efekte i posledice i tako se formira STRAH OD PRIMANJA, jer otvoreno obracanje rusi obrasce na kojima se zasniva svakodnevica vecine koja ne zeli da se mnogo ceprka po sustini. Ispoljavanje emocija je drustveno neprihvaceno. i ljudi se nauce da se na ulici ponasaju neprirodno, da se uzdrzavaju i suzbijaju svoje emocije, pa neki kazu "takav je red i nema sta da se o tome filozofira", a neki nista ne kazu, ali njihova priroda pocne da buni i da se ljuti i oni se nadju u rascepu licnosti, pa dodje do ovoga sto se i nama desilo i o cemu razgovaramo.

Sledeci korak je nesigurnost. A sledeci strah. A sledeci strah od straha. A sledeci STRAH OD ZIVOTA.

Onda sam pocela retroaktivno da razmisjam o svakoj direktivi, savetu, uputstvu za zivot, stavu i da ih SAMA raslanjujem.

Roditelji nam kazu da nas niko nece voleti kao oni! Zasto? Zato sto ce oni jedini dati zivot za nas! Zasto? Zato sto imaju nagon da zastite svoj porod i da ostave SVOJ trag na zemlji. Koliko puta ti je u zivotu sam zivot u opasnosti? Jednom, dva puta ili nijednom. I koliko zaista mogu da nas zastite? Oni ili bilo ko drugi? A sta se dogadja svakodnevno? Svakodnevno si sa svojim drustvom, prijateljima, momkom, devojkom i sa njima delis vreme i emocije. A kako da ih delis, kad si naucen da pazis sta ces reci, da te oni mogu povrediti, a i oni su nauceni da sve daju i primaju sa zadrskom, jer - vole nas bezrezervno samo roditelji, zar ne?. Sta se dogadja? Nesvesno se osecamo manje vrednima i pitamo se da li uopste postoji razlog da nas neko voli, a da nam to nije roditelj (a da ne pricamo o tome sto se ta njihova ljubav izrazava podsmevanjem, omalovazavanjem, batinama, naredbama i ostalim specijalnostima iz reperotoara jadnih bica koja misle da su ljudi). Sta se dalje desava? Pocinje da se javlja nesigurnost u vlastite kvalitete. Posto sumnjamo da nas drugi mozda i ne vole bas onoliko koliko zelimo i da mozda mi i ne vredimo dovoljno da bi nas drugi voleli, mi pocinjemo da se ljutimo i da trazimo dokaze za ljubav. Trazenje da se ljubav dokazuje dovodi ili do povlacenja ili do pritiska na drugu osobu. Sto je veci pritisak, druga osoba pocinje da izmice, jer se ne oseca dobro i stalno mora da razmislja kako da dokaze tu ljubav. Stalno dokazivanje ljubavi UBIJA ljubav. Pocinju svadje sto dovodi do jos vece nesigurnosti, sto se jos i mesa sa strahom da ne ostanemo sami i ........




Posle toga se jos mnogo toga dogadjalo.
U jednom periodu mi je komunikacija s ljudima postala jos gora i ja nisam znala o cemu se radi, ali radilo se o tome da sam ja tek pocela da se budim i pocela sam bila i da ih volim, ali sam ih dozivljavala kao neprobudjena i manje svesna bica (to je bila primarna emocija kod mene, jer JA jos nisam bila na dovoljno visokom nivou svesti da ih razumem, vec kao da sam bila ljuta na njih sto ne vide da su uspavani) i oni su to osecali. SVE, sve se oseca, samo se pravimo da nije tako. Komunikacija sa ljudima se menjala sa mojim razvojem i jacanjem svesti o sebi, a samim tim i saznanjem da me oni ni na koji nacin ne mogu ugroziti i da o svemu odlucujem sama, tako da vise nema moje netolerancije, pa nema ni mnogo nesporazuma.

Izmedju ostalog, uspela sam da potpuno sama vratim mnoge dogadjaje iz svog detinjstva i da jedan po jedan “izvadim”, osmotrim, sagledam u potpuno drugacijem svetlu (nisam vise videla samo svoje besne i nezadovoljne, pa i razgoropadjene roditelje u tim slikama, ovog puta sam videla sebe kao malo, nezno i uplaseno dete koje je trebalo uzeti za ruku, zagrliti ga i reci mu: “Ma, pusti ih, vidis da su jadni, vidis da ih izjeda savest, vidis da su nemocni, ionako ti ni ne trebaju, sad smo ja i ti zajedno”. Tako sam uzimala “sebe” pod svoje okrilje u svakoj toj situaciji iz proslosti. Desavalo se i da pljunem u nekim trenucima, recimo kad bih se setila nekih batina...i tako...trajalo je, trajalo....samo sam o njima razmisljala danonocno, mozda celi mesec...jednog sam dana, kuvajuci rucak, shvatila da se ja jos od jutra nisam njih ni setila i tog trenutka sam shvatila da sam ja sa tim delom zavrsila...bilo mi je isto dal’ razmisljam o vegeti ili o njima.
Mislim da mi je to bio jedan od kljucnih trenutaka, mozda bih to mogla da obasnim time da sam sad CELA.

Sa emocijama sam vec toliko na TI, da ide opasna borba izmedju mene i njih. Moze mi se jos ponekad desiti da mi neka istrci na brzinu, ali mi se ne moze desiti da ode daleko...jer nema vise sistema koji ce me omesti da je registrujem, klasifikujem, razoblicim i raskupusam u sastavne delove. Nekad brze, nekad sporije (na zalost i spoljasnji tehnicki faktori jos uvek deluju, pa ako mi je hladno ili lose fizicki, treba mi mnogo veca snaga i pozornost).

Mnogo se konkretnog promenilo izmedju mene i moje okoline, neki su ljudi gledajuci moje promene i razgovarajuci sa mnom poceli dosta da se menjaju, a sa nekima sam se razisla vrlo tiho i postepeno, neki su kakvi su i bili, ali ja vise nisam ista, pa funkcionisemo odlicno, ali od svega mi je najvaznije da sam uspela svoje rodjeno dete da “izbacim” iz tog zacaranog kruga prenosenja kompleksa i strahova nasih laznih licnosti na svoju decu.

Ovo traje vec desetak godina, mnogo sam toga u medjuvremenu sama otkrila, bez ikoga ko iima iole svesti o tome, bez nalazenja odgovora na internetu (pravo da kazem,nisam ni znala sta da trazim), uz periode strashnih patnji (sad kad ih se setim, uopste mi nisu strashne tj. one i nisu bile strasne, samo sam ih ja tako osecala). Tek sam u poslednjih 6 meseci pocela da trazim i citam Kastanedu, knjige iz psihologije i videla da neki ljudi skoro isto razmisljaju, da o nekima od ovih stvari ljudi vec odavno pisu), da postoje metafizika i gnostika (pre mesec dana bih, da me je neko pitao za gnostiku, rekla da to bese neki dosadni filozofski pravac – gimnazijsko nasledje), a onda sam pre nedelju dana........NASLA VAS.

Znate sta? Bili ste mi ocajnicki potrebni u ovom kroz sta sam prolazila. Sad sam puno jaca i shvatila sam da mogu da uzivam sa mnogo ljudi oko sebe (koje, uzgred, pre nisam ni videla kao dobre ljude, jer nisam posedovala receptore), nije mi vise neophodno da delim ta saznanja, jer ona sama po sebi i nisu mnogo vazna, vazno je samo ono sto se primeni....Jeste, teoretski sve ionako sad samo ide, kao da me samo vodi, ali ipak.... MNOGO sam se obradovala kad sam vas pronasla...mnogo....prva zelja mi je bila da se odmah nadjem sa svima i da pricamo, da cujem sta ste vi prolazili, kako......pa sam onda krenula da se ukljucim u forum...pa, sam od srece odlozila da natenane prvo sve na sajtu procitam, pa sam onda citala jedno, pa drugo, pa preko reda....uhhh, zaista se mnogo sigurnije osecam sto postojite.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 14, 2007 1:47 am 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Nevena, dobrodošla i puno hvala na tvojem iskustvu.

Mislim da ovaj, praktički opis doživljenih iskustva može dati puno toga, jer će i drugi napisati svoja iskustva... i tako ćemo sve to povezati i saznati mnogo toga.

Evo, preimenovao sam malo temu, da se zna točno o čemu se radi iz naslova!

Nadam se da će i drugi opisati svoja iskustva "na putu"...

:thumbup:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 14, 2007 2:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Nevena, dobrodošla na forum !
Potpuno sam prepoznala u tvom detinjstvu i svoje
detinjstvo i ostali razvojni put sa emocijama, pa sve
do Buđenja.Verovatno je i velika većina ostalih na
ovom forumu prošla sličan put.
Ja sam od rane mladosti stalno osećala da ne
pripadam svojoj okolini i da sam nekako drugačija,
pa nisam znala da li sa mnom ili sa njima nešto
nije u redu .
Važno je da se sve više ljudi budi iz tzv.Matrixa.
Topli pozdrav, Semjase.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 14, 2007 3:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Nevena,drago mi je sto si se ukljucila u forum i iznela svoj razvojni put.

Fascinirale su me tolike slicnosti sa onim kroz cega sam ja prolazila!

Dosla sam do istog, da ne ponavljam tvoje reci, i nacina razmisljanja i uopste, ponasanja u svakodnevnom zivotu u komunikaciji sa drugima.

I ja sam imala slicne napade straha u trenutku pred san.
Pocinjalo je sa blagim, pa sve jacim osecajem, da ga tako nazovem, unutrasnjeg zemljotresa. Zatim sam osecala da mi strah dolazi negde iz predela srca,penje se prema grlu, pojacava se sve vise i vise, toliko da sam morala odmah sesti u krevetu, i imala sam vrlo jak osecaj da mi je smrt bukvalno ispred nosa.

Probala sam sve to da racionalizujem, ali bezuspesno, nazalost...

JASNO mi je bilo, da to podsvest nesto pokusava da mi kaze. Jer, u trenutku pred tu manifestaciju straha, nisam nista razmisljala, tek sto nisam zaspala....

Posto sam mislila da sve konce uvek mogu drzati u svojim rukama, i da cu vec nekako iznaci resenje, mnogo je vremena proslo. Trajalo je dugo, jedno godinu dana, da sam vec bila na ivici snaga, jer sam nekada i po 20-tak puta u toku noci to dozivljavala. Naravno svaki sam dan bivala sve umornija, nisam imala snage ni zasta.

Tako sam jednog dana, nakon vrlo burne epizode koja je licila na mali nervni slom, otisla kod doktora, koji mi je rekao par finih sugestija, koje su apsolutno bile na mestu. Npr. da sam se preopteretila ugadjajuci drugima. Da moram nauciti da se ogradim tj, odbranim od onih koji me iscrpljuju....

I, posto sam bila izrazito asocijalna, i s obzirom na sve ostalo, dao mi je da pijem, minimalne, doduse doze antidepresiva.

Nakon 3-4 meseca, transformacija je bila frapantna, jer sam imala uredan san i povecan prag tolerancije. To vreme sam maksimalno iskoristila da poradim na promeni nacina razmisljanja i gledanja na stvari, uopste...

E, sad...

Lekove sam smanjila, polako ih ukidam, a sta ce biti posle- ne zna se...

Da li ce se to sve vratiti u nekom obliku ili ne, videcemo. Tesim se da sam odradila ogroman deo posla. Jer ja, nisam vise ona ista ja od pre.
Definitivno sam izasla iz gadne mocvare u kojoj sam bila do tada.

Pozdrav!

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pet dec 14, 2007 12:20 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2007 1:36 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
...taj pocetni tekst mog posta je pisan pre godinu dana, a dogadjalo se pre 10-ak godina. Iskoristila sam ga zato sto se u njemu vidi kako sam napipavala milimetar po miimetar puta i kako sam ( skoro naivno, kad vidim sad kako je to sve lepo i strucno opisamo u knjigama), opisivala cudne i nepoznate promene.

Posto u poslednje vreme citam puno knjiga o tome, mogu da uporedim i jedno i drugo, da u drugacijem svetlu vidim ili pronadjem termin i objasnjenje za nesto sto sam ranije samo jos osecala, a jos se nije bilo osvestilo.

Cini mi se zato da je mnogo vazno da napisemo neke detalje koji mogu pomoci drugima prakticno, jer .... ne znam...ljudi procitaju Budjenje i kazu "Odlicna knjiga" i...toliko. Opet sve po starom. Kastanedu su svi citali u gimnaziji da bi postali carobnjaci....nekako mi se cini da prvo mora nesto da se prelomi i pukne, a tek onda treba da dodju knjige.

Volela bih da mi kazete kako se odvija vasa komunikacija sa ostalim ljudima, u cemu i sa kim ste imali najvise problema (vestina komunikacije uopste nije sala, mnogo puta mi se desilo da ljudi moju otvorenost dozive kao da im se rugam), da li ste i koliko uspeli da prenesete i pomognete ljudima koji su vam vazni ...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 15, 2007 2:23 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon okt 22, 2007 11:36 pm
Postovi: 71
Svakako je lijepo pročitati pozitivne vibracije, i ja ti želim dobrodošlicu u dobro društvo :)

I mene su mučile nesanice i neki neobjašnjivi strahovi, paranoje prije spavanja o prisutnosti itd. Sve je to nekako prošlo, i taj strah je sve manji, nebitniji, nezamijetniji. U svakoj slučaju nije više iznenadan kao prije, da si dopustiš da te ulovi panika.

Prije spavanje ne zaspim barem sat vremena, razmišljam, doživljavam sviđa mi se svako iskustvo. Često zna onako ničim izazvana na mentalni zaslon skočiti nekakva negativna slika, film ili nešto, ali sada sam već jednostavno nekako spreman na te blic-strahove, koji odmah nestaju spoznajom da znam da će nestati ćim im se zapravo prepustim, ištekam, i nekako nasmijem :)

Strah od prisutnosti u sobi?
Pa šta onda ako su tu i crpe energiju iz vas, kad ih tako i tako ne možete otjerati, a zapravo ih niti ne osječate. Jednostavno treba prihvatiti i mogućnost prisutnosti, i jednostavno je ignorirati spoznajom kako smo i mi zapravo astralno biće u fizičkom tijelu, i šta god se desi sa ovim tijelom, naša kozmička duša ostaje.

Sama spoznaja da su oni tu da nam uzmu energiju uklanja sve strahove. Zapravo još važnija spoznaja je kako su svi entiteti dio jednog kozmičkog uma, oni moraju raditi ono što rade, kako i vi radite ono što morate. U tome nema NIŠTA LOŠE, da vas crpe, dok im to dajete.. strahom, ljutnjom itd..

_________________
Misli su materija. Materija je svijest.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 15, 2007 11:25 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 09, 2007 3:29 pm
Postovi: 833
Lokacija: Zagreb, Vrbovec
Citat:
Prije spavanje ne zaspim barem sat vremena, razmišljam, doživljavam sviđa mi se svako iskustvo.


Ja već pošteno nisam spavao oko mjesec dana upravo zbog tih mentalnih kontemplacija kasno uvečer. Jako dobre ideje meni nastaju obično kasno kad sve spava.

_________________
Moja kolekcija knjiga:

http://www.4shared.com/dir/12497247/299 ... cija_.html


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sub dec 15, 2007 9:05 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2007 1:36 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Vidim da se konverzacija otela kontroli :)

Bila sam konfuzna, izgleda. Ti napadi panike koje sam opisala su se desili pre desetak godina i nisu se vise ponovili nikad. To u vezi spavanja sam htela da kazem da se desavalo u svako doba, pa cak i nocu.

Meni je od svega toga najvaznije sto su time pocele moje promene, sto je to bio pocetak necega najdragocenijeg sto sam ikada u zivotu dobila, a to je mogucnost da se polako, polako upoznajem, pa da se postidim sebe, pa da se onda prihvatim i shvatim da griza savesti sluzi samo da pokrene proces, a nakon toga treba da se eliminise da bi se polako zapocelo sa odvezivanjem cvorova, pa kad odvezes svoje cvorove i kad pogledas oko sebe, vidis - i ljudi prema tebi postali bolji.

Hehe, kako ovde lako stane u par recenica, a koliko treba da se do toga dodje.

Krace receno - jednostavno jeste, lako nije.

Hvala vam na dobrodoslici! :D


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: ned dec 16, 2007 5:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 01, 2005 1:17 am
Postovi: 1377
Lokacija: Justinijana Prima
Nevena,dobrodoshla,
divni,truda-vredni postovi =D>
Nevena je napisao/la:
...
Cini mi se zato da je mnogo vazno da napisemo neke detalje koji mogu pomoci drugima prakticno, jer ....

zapisivanje,
pre svega,pomaze nama samima,jer,to se da primetiti putem,mnoge stvari nam nekim chudom nestanu iz secanja,ili se uz pomoc Ega formira novo,lazno secanje,sa malim primesama izvornog,autentichnog secanja,tek da nas privuche da je istinito,dok je ono izvorno "obrisano"...
zatim, pomaze i drugima,ne direktno,jer svaki je put razlichit,ali indirektno moze biti od pomoci drugome da bolje razume neke stvari na svom putu i tako pomogne samom sebi...

Nevena je napisao/la:
ne znam...ljudi procitaju Budjenje i kazu "Odlicna knjiga" i...toliko. Opet sve po starom. Kastanedu su svi citali u gimnaziji da bi postali carobnjaci....nekako mi se cini da prvo mora nesto da se prelomi i pukne, a tek onda treba da dodju knjige.

pa,nema tu pravila,
nekog pukne neka knjiga,pa krene u istrazivanje svega i na kraju opet dodje do toga da to shto trazi treba pronaci u Sebi,iskru zazariti,plamen razbuktati,sa buktinjom se povezati,
i da svaka promena pochinje menjanjem Sebe,sve ostalo je Iluzija...

a nekom se to sve desi unutra josh dok nije ni chuo ni prochitao "metafizichke knjige",pa onda krene u istrazivanje da bi sebi objasnio shta mu se to deshava
kako god,oba nachina imaju svje pogodnosti ali i svoje zamke i zajebe koji chekaju na putu,najidealnija bi bila kombinacija oba,ali to je sve ionako vec dogovoreno,i u ovu shkolu dolazimo obskrbljeni svim neophodnim alatima i mogucnostima koje su u nama samima
meni je autentichnost veoma bitna kao reper,jednostavno tako sam sklopljen za ovaj razred i ove lekcije,tako da sam ja skloniji ovom drugom nachinu,
drugim rechima,veci znachaj neka spoznaja ima u celokupnoj slici objektivne realnosti,veci je kamenchic koji se sklapa u mozaik,ako je ta spoznaja doshla nekoliko godina,pa i decenija pre nego shto se o njoj prochita u nekoj knjizi i pokusha da se kognitivno razume i svari,bez unutrashnje spoznaje,...
kad se to kasnije prochita u knjizi,to moze(ali i ne mora :!: ) biti potvrda autentichnosti sopstvene spoznaje,kao i potvrda autentichnosti spoznaje autora

kod onog prvog nachina
vrlo lako dolazi do:

1.kontaminacije autentichnosti

recimo neki ljudi se sretnu sa Kastanedinim knjigama,sve im je nekako puno smisla i kul,eto nisu vishe beznachajni,sada su ratnici,eeeejjjjj, i prochitaju par ili sve knjige K.K. i onda krenu spoznaje sve u shesnaest :mrgreen: bash kao u knjizi
da se razumemo,ne negiram autentichnost spoznaje u ovoj situaciji,sigurno da je ona kod pojedinaca neosporna,zato i postoji uchenje don Huana,
ali to su pojedinci,koji kao arhipelag mali egzotichnih ostrova izronjavaju iz mora onih koji su nespremni,ne-ukrocenog Ega,ne-ucutkanog majmuna,ulecu u sve to sa ukljuchenim turbinama vishful thinkinga na maksimum,popunjavajuci rupe vlastite spoznaje pravovernim Kastanedinim citatima,a ko posumnja taj je jeretik,shto nas vodi do-

2.kontejniranja autentichnosti

ova devijacija je chini mi se prisutna kod svake vaznije knjige
oko knjige,uchenja,pravca,se formira grupa ljudi koja se usudjuje da ocenjuje pravovernost spoznaja,
veoma zanimljiva dinamika razvoja grupe,gde se veoma brzo pochinju izdvajati pojedinci koji postaju sve strozi u selekciji shta je valjana spoznaja a shta nije po toj knjizi, uchenju,pa tako vremenom postaju veci katolici od pape,ili veci kastenedijanci od Kastanede :mrgreen:
zanimljivo da ovu grupu "inkvizitora" sachinjavaju sveodreda upravo oni kojima je vlastita unutrashnja spoznaja manjkala kad su prolazili kroz uchenje shto oni veshto prikrivaju uchenjem napamet autorovih citata da bi tako dali na tezini sudu o ne-valjanosti nechije spoznaje,nekoga od onih retkih chija je spoznaja zaista autentichna
shto neko reche:
nema goreg od organskog portala sa aktivnim programom- duhovnost


Semjase je napisao/la:
Ja sam od rane mladosti stalno osećala da ne
pripadam svojoj okolini i da sam nekako drugačija,
pa nisam znala da li sa mnom ili sa njima nešto
nije u redu .

sada znash
znala si oduvek ali si se tako dogovorila da se ne setish sve dok ne dodje za to pravi trenutak
sada znash i da ce biti u redu
sve
dobrodoshla

:love3: :love5: :love3:

_________________
Теоретичар завере у мировини, технолошки вишак @ КасиЈопеја ДП инк. & стечајни управник @ ХипиШизикМетафизик анлимитид.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 17, 2007 1:05 am 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: čet dec 13, 2007 1:36 pm
Postovi: 25
Lokacija: Beograd
Puno sam razmisljala o tome sta je moglo da pokrene ovaj proces kod mene, i to iz razloga sto ja ne mogu da ostanem mirna, pa prenosim sve sto sam uspela da naucim mojim prijateljima i okolini koja pokaze zelju za takvim razgovorima i promenama. Neki se i menjaju i to vrlo konkretno (mnogo mi to znaci, jer su i oni MENI jako potrebni u ovome), a neki ne, mada ih opet vuce da pricaju o tome. Zato me je mnogo interesovalo da pokusam da opredelim sta je sve moglo da utice na mene.

Jedan od uticaja moze biti taj da moji roditelji nisu bili od slabasnih i onih sto te ucenjuju bolestima, pa te zakopaju dok jos nista nisi shvatio, nego su bili energicni, pa cak i agresivni (“umereno” tj. uobicajeno – balkanski) pa mi je vec u pubertetu, ako ne i ranije, bilo jasno da mi oni nisu prijatelji i da ih ne volim. Neverovatna je stvar da sam ja na to potpuno zaboravila. U nekim vec odraslijim godinama, ja sam sasvim zaboravila koliko sam ocajna bila i kako sam drugaricama pricala da ih mrzim. Eto kako mozak radi!!!! Zaboravis ceo period krcat emocijama i posle mislis da ih volis, a stalno se na njih brecas, pa posle o sebi mislis da si neki zlotvor koji ne moze da trpi ni rodjene roditelje)

Vazno je bilo i to, verovatno, sto sam uspela da sakupim hrabrost da se izborim sa prvim velikim strahom, tako sam sebi pokazala da imam snagu, a posle se vise nisam smirivala opsednuta mislima: time da promenim odnose s roditeljima (tek mnogo posle sam shvatila da mi ti odnosi vise nista ne znace, a samim tim mogu da budu onakvi kakvim ja hocu, a kad vidis da imas moc nad sobom, onda vise nemas potrebu nista da im dokazujes, pa pocnes da im se obracas jednim mnogo ljudskijim tonom –ni prkosnim, ni izazivackim, ni gubitnickim i oni – gle cuda...pocnu , takodje, drugacije da ti se obracaju, pocnu drugacije da te gledaju, pocnu da te uvazavaju, a tebi to vise niti znaci, niti ne znaci, jer ti si tad CEO)...onda me je opsedao odnos sa svojim detetom, sve je ukazivalo na to da nesto ne valja. Mene je to mnogo mucilo i mozak mi se usijavao od pitanja.

Pretpostavljam da je unekoliko uticala i upotreba trave u jednom periodu jer ona smanji ego i nebrojeno puta mi se desilo da razmisljam o necemu sto me muci i kad dunem sve se postavi drugacije, neverovatno mi posle kako to nisam mogla da uvidim. U pocetku, svaki put kad dunem, prvo me prodju strahovi, pa tek onda pocinjem da razmisljam, cak sam bila ubedjena jedno vreme da mi je ona i izazvala te napade panike i zaboravila sam na nju jedno 4-5 godine.

Jos mislim da je bio znacajan moj zivot u Rusiji, jer su oni nekako drugaciji narod i desilo mi se dva-tri puta da sam se postidela u situacijama u kojima sam ja nastupila nadmeno i bezobrazno, a oni umeju da odgovore tako ljudski, da me je duboki stid obuzimao istog trenutka, a i puno sam razmisljala posle o tom situacijama ( da, bilo je vazno i to sto mi je uopste data osobina ili dar, blagoslov, sansa da se postidim).

Pretpostavljam da su odigrale ulogu i bajke, a narocito Andersenove i bajke Oskara Vajlda, jer sam ih ja u detinjstvu dozivela veoma ozbiljno. Inace, moje je misljenje da bajke imaju sustinski ozbiljne poruke, samo se skroz pogresno tumace, a i plus se dozivljavaju kao nesto neozbiljno i decje. Mislim da ljudi nisu svesni koliko su one realne...kao sto mi se i za sve ostalo pokazuje da je skroz suprotno od onoga kako se generalno misli da jeste.

Pomoglo mi je i to sto su mi emocije (ranije, sad sam potpuno drugacija) dostizale nivoe koje vise moje srce nije moglo da prati. Ponekad sam mislila da cu se ugusiti od srece (pri cistoj svesti), a tuge su bile crne rupe (na primer tolika da me natera da legnem jecajuci potrbuske na beton u dvoristu iza ofisa i da osecam da cu se polomiti kao staklo od tuge sto je osobu u koju sam u tom trenutku zaljubljena necu videti 26 dana).

Pomogli su mi i filmovi, pomogle su mi i knjige, ali u svakom periodu onoliko koliko sam tad bila sposobna da primim informaciju.

Primetila sam i jednu stvar koja je mozda vazna: Ja, na neki nacin, osecam da se u vanrednim situacijama (situacijama koje su bile na bilo koji nacin opasne po zdravlje ili zivot – padanje niz stepenice, s merdeviina, grcevi u moru ...svako od nas ima razlicite) iskljucuje moja licnost (moja proslost, moje poteskoce, moja buducnost, ko je na mene ljut, ko nije, koome sam duzna i sve slicno nestaje) i moje bice munjevito preuzima situaciju. Sta se dogadja? Nisam sigurna kako ostali, ali ja uvek, ali UVEK, padam ili izlazim iz situacije na najpovoljniji, u datim okolnostiima, nacin. Misli koje prolaze u tim trenucima su perfektno ciste, precizne, sve oko sebe vidim, vidim i ono sto ne vidim, i u vazduhu, maltene, menjam polozaj i docekujem se najbezbolnije. Kad ta opasnost prodje, mi se mozemo setiti toliko mnogo misli i procesa koji su nam se odvijali u glavi za vreme pada ili cega vec, a sam dogadjaj je trajao manje od pola sekunde. Ne samo da je bilo previse misli da bi se vremenski smestile u taj trenutak pada, vec se VREME drugacije dozivljava, zato sto u tom trenutku je moja SVEST o sadasnjem trenutku ekstremno visoka. Uvek se secam sekvencu po sekvencu tog dogadjaja (samo tog dogadjaja, nikakav ubrzani film celog zivota, kako postoji neko misljenje, vec samo - usporene slike kristalno cistog sadasnjeg trenutka) . Zbog toga ja pretpostavljam da Bice potpuno drugacije percipira vreme tj.da kada uspes da toliko budes prisutan u sadasnjem trenutku (a da nisi u zivotnoj opasnosti) ti sasvim drugacije primas informacije i drugacije ti rade sva cula.


Zaista bih volela da ovde iznesemo konkretno ko je kako prolazio i dozivljavao odredjene faze upoznavanja sebe, nacina kojima se borio da prepozna i preuzme kontrolu nad emocijama, kako su nam se odnosi s okolinom menjali, kako su nas prihvatali ili nisu...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: pon dec 17, 2007 6:44 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: ned jun 18, 2006 3:19 am
Postovi: 120
Neki dan sam u temi Strah ikako ga pobijediti opisao način kako se osjeća ličnost u kritičnim momentima kada eliminiše negativne emocije. Mislim da su iskustva podudarna.

Citat:
Sa razvojem sposobnosti eliminacije negativnih misli, sve više se uočavaju one ,,prefinjene,, vješto upakovane misli, emocije, postupci i samim tim i strahovi.

Ovakav proces eliminacije uznemiravajućih misli uvode ličnost u stanje unutrašnjeg mira. Socijalne nesuglasice uzrokovane pridavanjem većeg značaja civilizacijskim normama gube smisao kroz selekciju prioriteta važnosti misli. Na taj način neodređeni strahovi postepeno nestaju.



...Jedna od manifestacija početne faze stvaranja trajnog unutrašnjeg mira je doživljaj iznenadnog zvučnog udara (,,buuuuuuuu u mraku, iza vas,,) u usporenoj formi u obliku grmljavine. Proporcionalno produžetku vremena trajanja tog doživljaja, slabi i intenzitet šoka koji se u tom trenutku osjeća kao blaga nelagodnost. Pri tome se ne prekida kontinuitet svijesti koji se u običnim okolnostima prekida šokom. To je ujedno i jedna od manifestacija usporavanja osjećaja trajanja vremena koje je najvjerovatnije posljedica veće brzine misanih funkcija ( frekvancije protoka informacija).

U nastavku razvoja trajnog unutrašnjeg mira, osim veće brzine razmišljanja, percepcija se proširuje kroz pažnju na neuporedivo više detalja koji se istovremeno i harmonično uklapaju u misaoni koncept. Ako se uzme u obzir i kontrola misli, osjećanja i postupaka, takav koncept razmišljanja predviđa (u formi određenog osjećaja) neprijatnosti koje bi mogle proizvesti nekontrolisani strah. Moglo bi se reći, da unutrašnji mir proizvodi mehanizam koji kroz prevenciju spriječava uzroke iznenadnom nekontrolisanom strahu. Svaka situacija koja bi mogla proizvesti nekontrolisani strah se u munjevitom impulsu nameće kao konkretan osjećaj, i ličnost shodno toj situaciji reaguje na najbolji mogući način. Brzina razmišljanja u tim i isličnim situacijama je munjevita u odnosu na običan tok misli.


Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 18, 2007 2:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 28, 2007 8:53 pm
Postovi: 75
Nat, topli pozdrav i hvala ,
Semjase.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Osjecam se tako... ETERICNO
PostPostano: uto dec 25, 2007 9:47 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 02, 2007 6:51 pm
Postovi: 67
Prijatelji, ne znam sta da mislim o ovome sto mi se desava, moje tijelo slabi iz dana u dan...
Necu da zvucim pretenciozno ili neskromno, ali mislim da sa svakim danom kako moje spiritualno i intelektualno znanje raste, istom mjerom fizicko tijelo prosto nestaje!! Kao da postajem transparentni oblak potencijala...
Mislim da drugi to ne primjecuju... Ja nisam fizicki slab u ocima drugih, posjecujem cak i teretanu i oduvijek sam volio fizicku aktivnost, i bio sam relativno uspjesan u tom fizickom nivou frekvencija, ali ja danas ne vidim vise nikakvog smisla u fizickom bivstvovanju...
Nekako uvidjam besmislenost te borbe za sve sto je fizicko.
Uvijek sam se trudio da postignem ravnotezu Spiritualnog, intelektalnog i fizickog tijela, ali sada mi se desava da moje spiritualne sposobnosti uveliko prevazilaze sve sto je intelektualno, a posebno fizicko. Koliko god bio jak fizicki, to vise nije dovoljno da se postigne ravnoteza, ja sam out of balance...
Da li se vama desava ista slicno? Da li se osjecate bestjelesno kao ja, tako etericno i nemocno u ovom svijetu kojem vise ne pripadamo...

_________________
The howling winds blow
On this moonlit night
Eyes locked in fear
With a dark embrace
The bitter cold winds
Freeze the tears that fall
Hands held in grace
As we take the final step


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 25, 2007 10:33 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Pa rastu ti vibracijske frekvencije. Normalno za nekog tko diže svoju svijest. Što još nisi proučio materijale u kojima se to spominje?!? #-o

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 25, 2007 10:43 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Pozdrav, Last December!

Da, menjamo se i ponekad se zaista nadjemo zateceni promenom koju osecamo, pokusavamo da se adaptiramo i krecemo u potragu za novim balansom :wink: . Fina vibrirajuca sila koja nas prozima, naslutimo na trenutak da smo mnogo vise od materijalnih tela i sveg onog sa cime se identifikujemo.

Jedino, i materijalni svet je zaista pun spiritualnih znacenja i pun lepote :wink: .
Open your eyes and see...

Citat:
Pa rastu ti vibracijske frekvencije. Normalno za nekog tko diže svoju svijest. Što još nisi proučio materijale u kojima se to spominje?!?


Tacno. Da bismo bolje shvatili mnoge stvari u sebi i svetu oko sebe i mnoge promene koje se sada desavaju 8) .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 25, 2007 10:46 pm 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Isto je i kod mene, već sam polako zabrinut.
To je nalik na depresiju po mnogim simptomima no opet drži me i neka euforija i optimizam.
Svijetovne stvari mi do te mjere gube smisao da imam tendenciju bit totalno neaktivan na ovom materijalnom svijetu.
Morat ću se prisiliti ne raditi toliko i hodati po svijetu malo i tek toliko gledati ljepote.
Imam ono prokletstvo da moram raditi ko luđak ili uopće nemam posla... tipa uzmi sve ili nema posla za tebe. Mora da je to maslo nečije :).
Spominje se nažalost i smanjen seksualni nagon u transkriptima. :oops:
Supruga će me ubiti. #-o


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: uto dec 25, 2007 11:30 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 02, 2007 6:51 pm
Postovi: 67
O, Nevena, mislim da sam se zaljubio :D
Salu na stranu, ali sve sto si ti opisala, sve to, mene pogadja tako jako, ne mogu ti opisati..
Ja sam prosao pakao i jos uvijek sam na pola puta iz pakla, ti znas kako mi je,
zato sam tako sam sve ove godine, osjecam da me niko ne razumije, koliko osjecam krivicu sto me vlastiti roditelji ne razumiju i smatraju jeretikom i propalicom i pored uspjeha na fakultetu...
Emocije koje me dovode do ludila, bas kao sto se tebi desavalo, jos moram da naucim kontrolisati, moram jos mnogo da ucim, ali kada ste vi tu ja znam da ima ljudi koji razumiju kako mi je, kakvi su napori i nadljudske snage potrebne da bi osoba ovakve emocionalne i duhovne osjetljivosti opstala u ovom surovom i brutalnom svijetu fizikalnosti i intelekta...


@promatrac
duboko suosjecam s tvojim problemom, sto se tice posla, znam da ti je tesko jer sam prosao to.
I depresija me ubija konstantno, a sto se tice sexualnog nagona, evo odlucio sam da apstiniram da bih sacuvao energiju, ovo je vrlo teska odluka, ali to mora biti ucinjeno, jer osjecam da je to glavni ventil na kome energija curi :D
Nadam se da se slazete sa mnom.

_________________
The howling winds blow
On this moonlit night
Eyes locked in fear
With a dark embrace
The bitter cold winds
Freeze the tears that fall
Hands held in grace
As we take the final step


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 26, 2007 12:12 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
Last December je napisao/la:
@promatrac
duboko suosjecam s tvojim problemom, sto se tice posla, znam da ti je tesko jer sam prosao to.
I depresija me ubija konstantno, a sto se tice sexualnog nagona, evo odlucio sam da apstiniram da bih sacuvao energiju, ovo je vrlo teska odluka, ali to mora biti ucinjeno, jer osjecam da je to glavni ventil na kome energija curi :D
Nadam se da se slazete sa mnom.

Primjetio sam što se tiće seksualnog nagona, da ga ne treba nešto posebno sputavati (ne vjerujem da je i moguće naročito uspješno).
Kako čovjek napreduje, tako se postepeno tijelo samo brine da preusmjerava sve veći dio seksualne energije u druge svrhe.
U biti ispada da treba ići naprijed sa znanjem i spoznajama, a sve drugo se nekako sredi samo po sebi.

Evo baš sam naletio na informacije o depresiji (ima tog na puno mjesta) u transkriptima... nismo jedini :)

P: Tokom nekoliko zadnjih godina, moj doživljaj je bio taj da kad god se desi neko povećanje znanja, što je nekako ciklički - idem kroz depresiju prije nego što to mogu asimilirati - i to je poput unutrašnje transformacije s jednog nivoa na drugi. Ima li nešto što mi možemo učiniti, i ako je tako to poželjno, da povećamo ili da olakšamo ovaj proces nekako?
O: To je prirodan proces, neka ide tako.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 26, 2007 12:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Citat:
a sto se tice sexualnog nagona, evo odlucio sam da apstiniram da bih sacuvao energiju, ovo je vrlo teska odluka, ali to mora biti ucinjeno, jer osjecam da je to glavni ventil na kome energija curi :D
Nadam se da se slazete sa mnom.
[/quote]

:) :) :)
Covek moze svesno da se odluci na apstinenciju, ali ako iz nekog nama nepoznatog razloga, treba da prodjemo kroz sexualno iskustvo, zarad naseg duhovnog razvitka, onda ta odluka moze postati samo izvor frustracija, jer nije dosla spontano,kao posledica nasih iskustava, vec je "nasilno" namecemo sami sebi.
Sto se mene licno tice, apstinencija je dosla sama od sebe. Naravno, zahvaljujuci odredjenim okolnostima. Bilo mi je vrlo cudno, kako to da je ona silna energija nestala, ne osecam je vise... Medjutim, vrlo brzo mi je postalo jasno da nikako nije ,je l te, mogla nestati, vec se transformisala. Posto nemam nikakav osecaj isfrustriranosti, naprotiv, osecam se zadovoljnije nego ikad, duhovno jacom,mnogo jacom nego pre...
Zakljucak koji mi se, sam od sebe nametnuo, je sledeci: ne mozemo ici dalje, svek dok ne naucimo da kontrolisemo onu energiju koja ima kontrolu nad nama. Tj, dok je ne prevazidjemo, apsolviramo, savladamo, ili kako god...To se odnosi na sve vrste energija koje nama upravljaju.
E, a tu nas ceka jos jedna zamka... Ustvari, i nije nikakva zamka, ali moze da bude, sve zavisi kako se mi ponasamo, nakon ovladavanja tim energijama....
Naime, moram da priznam, da sam se igrala vatrom, ali, sva sreca, ne mnogo nerazumno, i ne na duge staze.... Priznajem da sam bila fascinirana... Mogla sam zavesti bilo koga... bez i jedne reci, cak i osobu koju poznajem, a nije trenutno u mojoj blizini... Kada kazem "zavesti"- mislim, uciniti da me ta osoba pozeli veoooma strasno...
To je usmerena energija. Odnosno, NE USMERAVA VISE ONA VAS, NEGO VI NJU.
Tu se jako mora paziti, da ne povredite nikoga!
E, kada toga postanete svesni, onda apstinencija dodje sama po sebi. Ako je to vas izbor, a po mom iskustvu ide upravo u tom pravcu.

Ovo sam pomalo na brzinu sklepala, ali kod mene je islo takvom hronologijom.
Puno toplih pozdrava :) :love3:

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov:
PostPostano: sri dec 26, 2007 1:28 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned dec 02, 2007 6:51 pm
Postovi: 67
Citat:
E, a tu nas ceka jos jedna zamka... Ustvari, i nije nikakva zamka, ali moze da bude, sve zavisi kako se mi ponasamo, nakon ovladavanja tim energijama....
Naime, moram da priznam, da sam se igrala vatrom, ali, sva sreca, ne mnogo nerazumno, i ne na duge staze.... Priznajem da sam bila fascinirana... Mogla sam zavesti bilo koga... bez i jedne reci, cak i osobu koju poznajem, a nije trenutno u mojoj blizini... Kada kazem "zavesti"- mislim, uciniti da me ta osoba pozeli veoooma strasno...
To je usmerena energija. Odnosno, NE USMERAVA VISE ONA VAS, NEGO VI NJU.
Tu se jako mora paziti, da ne povredite nikoga!


Ovdje si u pravu potpuno, jer nije mi prvi put da apstiniram, pa znam ovo jer sam i sam dozivio. Upravo usmjeravanjem te energije postajes nevjerovatno mocan, sad je na osobi da odluci da li ce to da zloupotrebljava ili da okrene na zajednicku korist. Ja je nisam zloupotrijebio, ali je nisam ni iskoristio pravilno jer tada nisam ni znao nista o metafizici, ali eto to je bio moj prvi pokusaj eksperimentisanja sa energijom, nazalost ne tako uspjesan, ali probao sam:D
Sada idem opet istim putem, mnogo mudriji, nadam se da cu uspjeti:D
Wish me luck
:D

_________________
The howling winds blow
On this moonlit night
Eyes locked in fear
With a dark embrace
The bitter cold winds
Freeze the tears that fall
Hands held in grace
As we take the final step


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 385 post(ov)a ]  Stranica 1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 76 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz