Sada je: sub apr 27, 2024 5:11 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 385 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Problem
PostPostano: sub feb 23, 2013 9:22 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 22, 2013 4:09 pm
Postovi: 5
Treba mi pomoc ...

Imam problem sa 'Necim'.Ne znam kako ovo da objasnim ali u mojoj glavi se nalazi nesto sto bi ne dozvoljava da nastavim.Neki osecaj , kao da mi je glava puna sa necim.Uvek kada zelim da procitam neki tekst ili knjigu , nesto mi ne dozvoljava da nastavim.
Verovatno bih trebao da napisem nesto vise o sebi kako bi razumeli moju situaciju...
Napisacu vam kratko kroz sta sam sve prosao.


Pocelo ((EDIT)zelja za budjenjem (ili ono sto tada sam za mislio da jeste)) je sa 13 godina , sada imam 14 i po.
Upoznao sam druga , bio je zaludjen 'magijom'.'Navukao' se na Viku (wicca) , hteo je da budemo zajednu u tome.Odbio sam , ali mi je bilo prilicno zanimljivo da citam o 'magiji'.Posle nekog vremena to sam malo ozbiljnije razumeo , otisao sam u biblioteku i provao par dana citajuci Ekarta Tola i jos neke pisce.

Recimo , ako bih sada bio Neo iz filma 'The Matrix' , uzeo sam crvenu.
Bilo je zanimljivo baveci se time zato sto sam dugo dotad imao osecaj da se ovim svetom , tj. ljudima nesto nije u redu -ili oba.

Jednog jutra doziveo sam 'paralizu sna'.Zatim nocima mi se desavalo nesto cudno i slicno tome ali uvek dok su mi oci bile zatvorene i na to sam 'navikao' dogadja se i sad ali slabije.
Onda 'bombardovanje okoline' , to je nesto sto nebih mogao da opisem.Ismejavanja bez razloga i povoda , kao je nekim ljudima moje prisustvo zabijalo viljuske u oci.Imao sam par 'fizickih' sukoba , opet prilicno nepotrebnih.Ljudima se cak pricinjavalo i da ih psujem i nazivam pogrdim imenima.Tacnije to se dogodilo samo jednom , ali taj dan nikada necu zaboraviti.
Bilo je tu raznih stvari izmedju.

Ispricao sam za konflikte zato sto imam osecaj kao da su se dogodili sa necijom nameram , jer sam ovako prilicno miran.Kao da su kroz celo to vreme ljudi zeleli da me spuste.

Danas , posle nekog vremena , citanja i ucenja.Dobio sam sam 'kotrolu' u sebi , tacnije , jos uvek se snalazim sa sobom i 'resavam' probleme.Upoznat sam sa cetvrtim putem I imam osecaj da dobro napredujem.
Tih par dana su bila magicna , gotovo da sam mogao i da nacrtam ono sto osecam.

A sad , ovo sto se desava.
U prostoriji gde se nalazim , jednostavno se ugasi sijalica.To se dogodilo 2 puta.Struja je nestalaja jednom .U sobi sve 'pucketa' kada odem na spavanje.
Ni u jednom od ovih trenutaka se nisam stvarno uplasio , uvek je bilo kao da sam ocekivao ali NIKOG nije bilo u blizini tada.Uvek se desavalo kada sam sam.
Ali problem je sada u meni , iznutra kao da me nesto okrece i prevrce.Ne mogu cak na miru ni da meditiram a tek nesto vise.Nocu mi nije ugodno dok spavam , nikako da se osetim da mi neki polozaj tela prija u krevetu , tako da se stalno okrecem.

Taj 'Nagon' je uvek tu , kao da radim stvari koje ne zelim.I vec nedelju dana kako ne prestaje.Pomaze mi slusanje klasicne muzike , ali samo na kratku, 'To' se uvek vraca.
Upoznat sam sa zaverama i ostalim stvarima...
Posumnjao sam na parazita pa sam pokusao metod I-C-U , ali ovo je prvi put da mi nije uspelo.Dosad nisam znao da moze da postoji nesto da mi ovoliko smeta i da je ovoliko blizu a da ne mogu da uklonim.I stalno mi nos krvari , doktorka je rekla da je to 'normalno' zato sto imam problem za sinusima ali mislim da to kaze zato sto ni ona sama nezna.Ovih par dana , bas krvari.


Proverio sam , nije do mene.Ego je 'miran' , ne izmisljam situaciju , niti se identifikujem sa njom.Znaci do mene je sve u redu , bez iluzija.

I hvala ako ste procitali , ako bi neko mogao da napise do cega je ili da me uputi kako da izadjem iz ovog...


Zadnja izmjena: Illusionist^; pon feb 25, 2013 3:43 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: sub feb 23, 2013 10:00 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Mislim da je Wicca “navlakuša“ tj. da se koristi za kondicioniranje ili „friziranje“ ljudi kako bi ovi postali prijemčivi za manipulaciju od strane „vanzemaljskih parazita“. (Tada nastupa ona dinamika opisana u narodnoj izreci: "Dala baba dinar da uđe u kolo a dala bi dva da izađe".) Čini mi se da se ove teme odnose na tvoj slučaj:

viewtopic.php?f=2&t=2274

viewtopic.php?f=2&t=4281

Uostalom, to bi ti sam trebao odrediti a onda poduzeti nešto držeći se principa – “sam pao u govna, sam se vadi iz njih” jer vanjski spasitelji ne postoje. Sve što ti je potrebno, imaš u sebi.



Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: ned feb 24, 2013 10:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
14 i po? ja mislim da ti ulazis u pubertet i moj prijedlog ti je da se pustis filozofiranja i da ganjas skolu i cici. sva ta prica kako si "probudjen" kako ti je "ego" miran, je ustvari tvoj ego koji se igra sa tobom. sav taj spiritualizam, new age, teorije zavijera, filozofija sve su to tripovi i furke, naravno postoje periodi kad se mozes udubit u njih, ali zivi zivot jebem ti misa, nije ti ni 15 godina :D

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: pon feb 25, 2013 2:30 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Bravo! ali ne mora ni tako da bude!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: pon feb 25, 2013 11:57 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
A u čemu je problem točno? :)

Eh da mi se nekako vratiti u te godine i dati sebi samo par ključnih savjeta. :)

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: pon feb 25, 2013 1:20 pm 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Pozdrav, opsjenar!

Moram ti priznat da za jednog "tinejždera" imaš impresivan dijapazon interesa. Možda se tu i krije problem s "Nečim"?
Mislim, da sam ja osobno s četrnajsipo godina imao tolko punu glavu informacija ovakove vrste, i na uši bi prokrvario, a ne samo na nos. :D

Što se neke pomoči tiče, meni je osobno, u takvim naizgled bezizlaznim situacijama, često pomagala spoznaja kako kad god se čini da nema izlaza, uvijek postoji bar jedan. Ulaz na koji se u situaciju i ušlo. Tj. u tvom slučaju možda da uzmeš mali predah od čitanja nekih tekstova ili knjiga i, obzirom si upoznat sa četvrtim putem znat češ o čemu govorim, pozabaviš se malo više čitanjem sebe.

Moram ti isto tako priznat da imam "osjećaj" kako si neiskren u gornjem postu, i to ne samo onako gurđijevanski nesvjesno, a što se da išćitat u ovom parafu,
Proverio sam , nije do mene.Ego je 'miran' , ne izmisljam situaciju , niti se identifikujem sa njom.Znaci do mene je sve u redu , bez iluzija.
nego i svjesno i namjerno, no to je ipak samo moj osjećaj koji ne mora imati puno veze sa stvarnošću.

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: pon feb 25, 2013 2:23 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Ili jednostavnije:


Zaboravi na te gluposti. Umišljaš. (Nije sramota, svi smo; u tim godinama je mašta osobito jaka.)


Cijeli život je pred tobom. Još nisi završio ni pubertet, dakle period u kojem se još uvijek nije stabiliziralo ni tijelo ni hormoni. Kako će onda um?

Pokušaj svaki dan meditirati i nastoj da ičitaš Gurdjieffa i bit će od tebe Čovjek.

Ne radi to i neće.

Ovo ostalo ZABORAVI.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: pon feb 25, 2013 2:50 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 22, 2013 4:09 pm
Postovi: 5
@galaksija
Hvala...

@Cartman
Namerno sam i napisao , kako bi znali da nije do toga i da sam svestan 'delovanja' te drustvene okoline na mene , tako da sam iskljucio sve sto ima bilo kakve veze za 'brbljanjem' sa strane koje mi ne dozvoljava da napredujem.Tako da sam iskljucio razne potrebe (dokazivenje , isticanje , 'predstava o meni' , umisljenost , zamisljenost , potreba da se 'pripada' necemu (porok , sekte , 'verovanja')) i ima jos cega...I opet ako pomislim da sam 'savrseno' sve sredio , preispitujem se sve dok se ne 'ocistim' jer ne zelim da se odma povuce zavesa preko onoga sto jesam a 'zavesa' je ono sto mislim da jesam a ne ono sto stvarno jesam.I to me je dovelo u ovo sto sada jesam...
'Proverio sam , nije do mene.Ego je 'miran' , ne izmisljam situaciju , niti se identifikujem sa njom.Znaci do mene je sve u redu , bez iluzija.'


@HO_OPONOPONO
...

@Samo tako
Ovako , da dam kracu i jasniju verziju.
Sve je teklo normalno i tako dogodi mi se da zapadnem u neko stanje koje me drzi oko par sati u kome nemam svesti tj. moc nad sobom.I kao 'posmatrac' svestan sam te situacije ali u glavi kao da se nalazi neki kabl koji ne mogu nikako da otkacim i svesno nisam pri sebi.Jednostavno posmatram sebe ali to nije moje , nije to sto u stvari jesam.Kao da sam se popeo visoko a na meni se nalazi sve vise kamenja i sve postaje teze.


@vjetar
Razumeo sam.Ali ovo ispod bas i nisam.
Naravno vi ste u ovome verovatno mnogo duze od mene.Tako da moram da kazem da i nisam bas razvijen u svemu i nemojte pogresno da razumete ako se nekad lose izrazim.
Verovatno si hteo reci da sam neke stvari sa 'namerom' napisao , kao da sam ocekivao neku vasu reakciju ili vec nesto.
Radi o tome sto posmatram ali ne mogu da otkinem taj 'kabl' (rekao sam nekom iznad)
mogu videti da li nesto utice na moje misli , mogu videti to 'stablo' zajdno sa granama i cvetovima ali ne mogu da ga jednostavno 'iskljucim' kao 'misao ili pojavu' , to je bio problem.To sam juce shvatio nakon citanja nekih tekstova sa ovog sajta , tacnije tehnika SIMBAD.Razumeo sam kako funkcionise , modifikovao na nacin koji mi odgovara i sada i ovog trenutka odrzavam u sebi kao neki filter koji cisti.
Tako da je to resenje problema.
I jos , jedini razlog zasto sam rekao ono ('Ego je 'miran'
, ne izmisljam ...) svrha toga je bila da nebi bilo postova kao sto je postavio Cartman
(Bez uvrede) samo nisam zeleo da se ljudi posvete mojim godinama vise nego mom problemu.
Tako da ko je hteo , razumeo je.

vjetar je napisao/la:
Moram ti isto tako priznat da imam "osjećaj" kako si neiskren u gornjem postu, i to ne samo onako gurđijevanski nesvjesno, a što se da išćitat u ovom parafu,
Proverio sam , nije do mene.Ego je 'miran' , ne izmisljam situaciju , niti se identifikujem sa njom.Znaci do mene je sve u redu , bez iluzija.
nego i svjesno i namjerno, no to je ipak samo moj osjećaj koji ne mora imati puno veze sa stvarnošću.


U medjuvremenu dok sam pisao , postao je nesto i samo tako pa cu odma ovde da odg.
@Samo tako
Ne zelim da se raspravljam , svi imamo svoje misljenje i u redu je.Samo sam hteo da znam kako ovo da resim , resio sam i to je to.
I procitaj sta sam napisao pod
@Cartman
@vjetar


Izvinite ako sam nekog uvredio , nije bilo sa namerom.
Resio sam problem , SIMBAD tehnika je pomogla i naravno jos neki tekstovi sa sajta , zahvalan sam njihovim autorima.Cela galama oko ovogajesto sto 'to' taj, kanal/kabl nije bilo ovoliko 'izdrzljiv' kao i pre , tako da sam sad stvarno osetio.
I hvala na odgovorima i paznju koju ste posvetili temi :) .


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: pon feb 25, 2013 3:43 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Fokusirali smo se na godine jer mi koji smo bili u njima i još dodali po koje desetljeće znamo koliko te godine znače. Ti tu perspektivu nemaš. Bilo bi mudro da uvažiš naše mišljenje.

To o čemu pričaš... to su totalne besmislice. To ne odgovara nijednom autentičnom ljudskom doživljaju, zvučiš kao da si na drogama. UMIŠLJAŠ.

Kakve tehnike, kakva s*ranja?

Okani se gluposti.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: pon feb 25, 2013 3:50 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned apr 16, 2006 7:09 pm
Postovi: 233
Lokacija: mljaze
Samo tako je napisao/la:
Fokusirali smo se na godine jer mi koji smo bili u njima i još dodali po koje desetljeće znamo koliko te godine znače. Ti tu perspektivu nemaš. Bilo bi mudro da uvažiš naše mišljenje.

To o čemu pričaš... to su totalne besmislice. To ne odgovara nijednom autentičnom ljudskom doživljaju, zvučiš kao da si na drogama. UMIŠLJAŠ.

Kakve tehnike, kakva s*ranja?

Okani se gluposti.



potpis, +1, il da nam decko bolje razumije "like" :D

_________________
Beam me up, Scotty !


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: pon feb 25, 2013 5:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 28, 2010 12:45 pm
Postovi: 574
Lokacija: Eter
Ovo uopce nije istina, ni 14 i "po" takodjer, provjerite radiostezisti!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: pon feb 25, 2013 7:19 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
@Vjetre,

ovo receno:

`` kad god se čini da nema izlaza, uvijek postoji bar jedan. Ulaz na koji se u situaciju i ušlo``

, me jako privuklo molim te dodaj jos nesto, mozda neki primer ``obicne```situacije, dodatno misljenje i tako to...:)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: pon feb 25, 2013 11:16 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 15, 2012 8:19 pm
Postovi: 131
U tim godinama, mislim da je pravo vreme da malo odmoris sa knjigama i pocnes razmisljati o curama.

To se mora proci.

_________________
Sve što postoji,
samo je ono što ja mogu primjetiti.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: uto feb 26, 2013 9:06 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
snoopy je napisao/la:
@Vjetre,

ovo receno:

`` kad god se čini da nema izlaza, uvijek postoji bar jedan. Ulaz na koji se u situaciju i ušlo``

, me jako privuklo molim te dodaj jos nesto, mozda neki primer ``obicne```situacije, dodatno misljenje i tako to...:)


Pa kad bih se zatekao u nekoj situaciji koju bi okarakterizirao kao "problem" ona bi sama po sebi u tom trentku izgledala bezizlazna tj. to što bi ju ja doživljavao kao bezizlaznu pretvaralo ju je u problem.

E sad, sam trenutak kad bih se sjetio gore citirane (a davno negdje pročitane) rečenice i njena (bar meni) besprijekorna logika, doveli bi me do jednog nešto izmijenjenog stanja svijesti (dajući mi širi rakurs na situaciju iz kojeg se mogao sagledati i "ulaz" na koji sam u situaciju ušao, tj. niz odluka koji me doveo tu gdje jesam) u kojem bi se raniji doživljaj situacije premetnuo iz "problema" u "izazov".

Izazovi su za razliku od problema manje osobni, manje "ljepljivi", pa samim tim i lakše riješivi. Čovjek može i odbiti sudjelovati u njima. Okrenuti leđa situaciji i iskoristiti ulaz kao izlaz, pogotovo tijekom kafanske čarke :D .

Poz


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: uto feb 26, 2013 9:46 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Nemojte biti iracionalni idealisti. Postoji cijeli niz životnih situacija iz kojih ne postoji nikakav izlaz.

Ne shvaćati to je jedan izuzetno nesmotren način života i zapravo neshvaćanje vrijednosti života koji nam je dat.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: uto feb 26, 2013 10:12 am 
Offline
Moderator

Pridružen/a: pon jan 12, 2009 12:46 pm
Postovi: 1148
Lokacija: ni vrit ni mimo,Zagreb
Samo tako je napisao/la:
Nemojte biti iracionalni idealisti. Postoji cijeli niz životnih situacija iz kojih ne postoji nikakav izlaz.

Ne shvaćati to je jedan izuzetno nesmotren način života i zapravo neshvaćanje vrijednosti života koji nam je dat.


Može možda neki primjer takvih životnih situacija bez izlaza?
I kako misliš da nam je život dat? Tko ili što ga "daje"?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: uto feb 26, 2013 10:24 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Stvarno ti treba primjer?

Pa evo. Doživiš nesreću. Potpuno si nepokretan, zarobljen u krevetu ali svjestan i doživljavaš konstantnu bol. Zakoni tvoje zemlje ne dopuštaju eutanaziju čak i ako uspiješ nekako dati do znanja da je želiš.


Što se tiče ovog drugog. Jesi živ? Jesi. Jesi li sam sebe oživio? Nisi. Dakle taj život si dobio, poklonjen ti je ili, ako hoćeš, nametnut.

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: uto feb 26, 2013 10:30 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet feb 22, 2013 4:09 pm
Postovi: 5
Na one postove na koje nisam odgovorio , to su oni na koje kroz prethodne tekstove jesam , tako da ko zeli da razume , razumece.

@HO_OPONOPONO
...

@Samo tako
Samo tako je napisao/la:
Nemojte biti iracionalni idealisti. Postoji cijeli niz životnih situacija iz kojih ne postoji nikakav izlaz.

Ne shvaćati to je jedan izuzetno nesmotren način života i zapravo neshvaćanje vrijednosti života koji nam je dat.


Izgleda da nisi razumeo smisao onoga sto je vjetar hteo da kaze...
Radi se o tome da kada sebi kazes da imas 'problem' iz kog ne mozes da izadjes , um ti se usresredi samo na jednu stvar , na 'problem iz kog ne mozes da izadjes' i u svakom delu tvoje glave sve postaje zbrkano jer si ti taj koji je registrovao 'problem iz kog ne mozes da izadjes.Tako da si ti sam 'napumpao' problem i ne dozvoljavas samom sebi da izadjes.A onda trazis resenje , ali ne mozes da ga vidis jer opet ti si taj koji je tom problemu dao tu 'moc' da 'ne mozes da izadjes'. Vidis?
Ti si taj koji ga je nazvao problemom i ne mozes da vidis nista vise sem problema , ne mozes da vidis izlaz...
Sve dok sebi ne kazes da postoji...

@sportista
Hvala na savetu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: uto feb 26, 2013 10:44 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet dec 24, 2009 1:42 am
Postovi: 365
Kako god ti kažeš. :lol:


Čitaj Beelzebuba. Pozdrav :kiss:

_________________
Svo naše znanje, koje je tek informacija, može biti vrijedno ili bezvrijedno. Upijajući ga poput spužve, možemo ga lako ponavljati i pričati o njemu logično i uvjerljivo, bez da razumijemo išta o njemu.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Problem
PostPostano: uto feb 26, 2013 11:22 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 11, 2008 11:36 am
Postovi: 738
Lokacija: Caerbannog
Samo tako je napisao/la:
Kako god ti kažeš. :lol:


Čitaj Beelzebuba. Pozdrav :kiss:
Hvala na primjeru vadjenja iz gore spomenute siuacije...dobro je ponekad i govno pregristi

Lp

_________________
(\___/)
(='. '=
(")_(") RUN AWAY! RUN AWAY!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 385 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1 ... 16, 17, 18, 19, 20  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 91 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz