Sada je: sub apr 27, 2024 8:17 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Transformacija : Moj zakljucak i kompletna ispovijest
PostPostano: sub nov 27, 2010 9:06 pm 
Pozdrav svima :hello2:.

Prije svega

Mozda ovo nije odjel di bi ovakve stvari trebao pisat. Mozda ce iste biti vrlo abstraktne, nedokucive kao i nerazumne (ili sve skupa). Koliko god da znam da sam osoba koja full ima nekakve brije u intervalima toliko god znam da zadnje 3/4 godine u niti jednom momentu nisam odustao od kad sam prvi puta prozivio sok odnosno momenat kada sam shvatio da nesto nije uredu.

Isto tako shvacam da sam otisao ca sa ovog foruma, povukao se i nestao. Momentalna situacija nije nista drugacija ali imam par stvari za rec. Cisto sumljam da cu danas sve napisat s toga vjerovatno ce ovaj post ici kroz vise postova, poprilicno dugackih. Takodjer, probat cu ih odvojit u manje postove kako bi se vise mogli snaci u mojim mislima.

Zasto ovo pisem

Smatram da je svaka informacija vrijedna. Takodjer smatram da svaka informacija ima neogranicen broj pogleda s toga ne ocekujem od sebe da vam prezentiram tocnu ideju. Vise sto ocekujem od samoga sebe je dat vam neke moje zakljucke do kojih sam ja dosao premda se dosta njih jos uvjek ne pridrzavam.

Iskreno, bit cu otvoren i rec da se u jako puno toga ne snalazim. Tesko mi je recimo uspostavit balans izmedju desne (biti, postojati) i lijeve (obaveze, posao, karijera) polutke mozga. Iz razloga sto ne zelim odbacit niti jedno niti drugo dolazim do kako bi to rekao, naboja i to pucanje u meni jos nisam uspio postavit na noge, dakle kontrolirat. Bez obzira na to, ponavljam, nekih stvari sam svjestan, svjestan sam dovoljno stvari da bi mogao napisat neke stvari vama kao prijateljima koji takodjer traze i pokusavaju biti svim svojim silama. Nadam se da ne zamjerate sto vas nazivam prijateljima.


Uvod

Da bi shvatili moje razmisljanje, morate razumjeti mene. Kako bi razumjeli mene morate znati tko sam ja u svom zivotu.

Priznat cu od starta da sam kao osoba poprilicno dvolicna te vrlo manipulativna. Smatram da me se moze izmanipulirat tek tako ali isto tako smatram da itekako znam kada me se pokusa manipulirat. Cinjenicom da dozvoljavam da me se manipulira nisam siguran sta znaci. Da li to znaci da kao osoba pokusavam na sve nacine pustit stvari da idu svojim tokom ili sam glupav to nisam siguran.

Takodjer priznat cu da nisam ozbiljan i siguran kao osoba. Zapocet cu puno toga i onda stat prije nego li pocnem ili jos gore, na pola puta stat i okrenut se. Da li je to zato sto mi se neda ili je to zato sto se zasitim odnosno shvatim sve sto trebam shvatit nisam siguran. U dosta slucajeva kad nesto startam ne zavrsim jer mi fali netko tko ce biti uz mene i dijelit samnom viziju odnosno ideju. Ne volim samocu opcenito te je isto vjerujem najveci razlog zasto sam do sada milion puta rekao da cu nesto napravit i onda nestao tragom ili odustao od toga.

Ovo sam naveo da upozorim sve da ispod sto cu napisat moze biti istinito kao i vrlo labilno. Ne uzimajte pod 100% da je tako jer eto... Gore sam napisao zasto lol.

No dosta idem ravno na stvar tako da cu sada po postovima odvajat to sto sam htjeo reci.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Transformacija : Moj zakljucak i kompletna ispovijest
PostPostano: sub nov 27, 2010 9:56 pm 
21.12.2012

Prvi puta kada sam se susreo sa idejom zvana smak svijeta odnosno to je bilo jos 2000-te mislim godine kada je bila neka teorija oko smaka svijeta posto je bilo kopletno pomracenje sunca. Sjecam se kako sam se zgrozavao te ideje i kako sam se bojao te kako me je mama grlila. Naravno dosao je taj momenat, svi smo uzeli cvike i uzivali :glasses7: . Ono sto se desilo slijedece je to da se nista sa ovim svijetom nije desilo.

Ono sto zelim rec kao poantu je to da se nista nece desit niti ovoga puta. Kako bi shvatili moje misljenje te zasto mislim to sto mislim dat cu neke natuknice.

PART 1 : VECE SILE - PRIRODA
------------------------------------------------------------------------

Vece sile, pametnije sile od nas kako bi rekli (ili mozda samo svjesnije) kao prvo nece se mjesat u nas. Njima svima, da li OPS-u da li OPD-u nije u cilju da se mjesaju u nas vec da nas puste kako bi sami odlucili kojim cemo putem krenut. To sto oni parsiraju ideje medju nas to je drugi par rukava i to je apsolutno na nama. Zbog istog svijet nije los niti dobar vec tocno onakav kakvog ga bilo koja civilizacija zasluzuje. Takodjer to je prica za drugo vrijeme.

Zemlja kao takva nema namjeru unistit nas. Mi ljudi nismo istrijebili niti unistili nista na ovoj zemlji. Svaka manifestacija, pocevsi od atoma zavrsivsi na kompleksnom obliku zivota poput evo recimo plavetnog kita trebaju nesto, nesto sto ce ih potaknut da krenu dalje. Stvari poput globalnog zagrijavanja bili oni istiniti ili ne nisu nesto zbog cega nasa planeta place. Drvece ne place zato sto ga se unistava kao niti zivotinje. To je krug zivota di svatko igra svoju ulogu kako bi onog drugog usavrsio.

Primjera radi. Mi ljudi ubijemo recimo sve kokoske na ovom svijetu. Kao posljedicu snosit cemo to da nikad vise jaja necemo jesti jer kokosaka vise nema. Sa time mi necemo biti istrebljeni. Sa time cemo shvatit da smo mozda donjeli odluku koja nije u najboljem interesu svih ili opet je jer vise ne jedemo druge manifestacije. Znaci, svaka da li okrutna istina da li samo istina imaju vise verzija tj. dvolicne su te sta je zapravo istina, e tu i lezi car postojanja. Car toga da se mozes prilagodit bilo kakvoj situaciji odnosno ako trebas biti negativan da mozes negativno reagirat, te obrnuti slucaj pozitivno reagirat.

Poanta nebuloze iznad je ta da nas nitko nece pobit. Da sigurno necemo dozivjet da nas E.T-evi ubijaju niti to da ce nas zemlja ubit osim u slucaju da zemlja zeli pobit sve kokoske na ovom svijetu jer je donjela odluku. U tom slucaju, prdnut ce tipa putem Yellowstone-a i idemo doma digod da to bilo :D

PART 2 : SVEMIRSKA TIJELA
----------------------------------------------------

Da li ce nas nesto pogodit tipa komet koji ce doci i unistit nas e to je vec upitno. Cinjenicom da postoji toliko teleskopa na ovom svijetu koji mogu i sigurno prate desavanja oko zemlje, definitivno bi vec znali za to. 2012 je tako blizu. U dvije godine dana asteroid ne moze preletit toliku distancu da ga nasi ne mogu otkrit. Barem ja tako smatram uzevsi u obzir sta sve covjek kao takav ne zna o tehnologiji onih koji vladaju nama.

Posto logikom, ovaj svijet funkcionira tako da te plasi po malo realnim cinjenicama ili nerealnim koje postanu stvarnost, da postoji ikakva prijetnja kometa, rekli bi nam za to kako bi nas mogli jos vise uplasit do kraja tj. momenta kad lupi. To iscekivanje bi nas ubilo jos vise u pojam i sigurno se ne bi pomirili sa time da ce nas za 2 godine nesto lupit samo tako. Kad je egzistencija u pitanju covjek se tesko prilagodjava.

Sad zbog gore navedenog mojeg misljenja, smatram da nista od kometa takodjer nece biti.

PART 3 : MI LJUDI
----------------------------------------------------

E to je ono sto ja smatram da ce se desit. Covjek kao covjek vrlo je nestabilan. Zbog svog nestabilnog misljenja kao i odluka. Zbog toga sto smo svi mi djeca koja su okruzena upitnicima a ne negativom isprobavamo svasta. Pokusavamo biti nesto sto nismo a to je superiorni nad drugima. Bolji od drugih. To je destruktivna cinjenica te zbog iste, kao sto sam govorio i prije tako cu i sada reci.

Da li sada tj. od sutra (S vs J Koreja) da li kasnija zbivanja. World War 3 ce zapocet. To ce biti nas dooms day kako ga ljudi nazivaju. Isto ce se desit zbog cinjenica:

1.) Previse je negativnih ljudi na svijetu
2.) Previse je gladi
3.) Previse je manipulacija te krivih sustava
4.) Ekonomija odnosno monetarni sustav nije vise sta je bio tj. raspada se i treba osvjezenje
5.) Ekonomija treba rat jer jedino putem rata ekonomija se oporavlja
6.) OPS bica trebaju abnormalu kolicinu negative
7.) USA treba smanjit ideju Kine koja drzi prakticki svu svjetsku proizvodnju
8.) Previse je ljudi na svijetu. Svjet je dozivio masu koju je nemoguce vise kontrolirat
9.) Previse je prosvjeda te anarhistickih ispada
10.) Previse je zemalja bankrotiralo
11.) Previse je tenzija izmedju drzava. Uzmimo u obzir sl: (Sjeverna Koreja vs Juzne Koreje), (Sjeverna Koreja VS Amerike), (Kina VS Amerika), (Turska VS Izrael), te jos brdo drugih zemalja. Vise ni nemogu pratit koliko zemalja samo sto nije zapoceo rat + tamo di vec odavno traju ratovi tipa pojas Gize.

Neka i jedna zemlja od navedenih krene u pravi rat desit ce se lancana reakcija i to je to. Poumirat ce vecina ljudi da li zbog radijacije da li zbog bojnih otrova koji ce biti baceni te doneseni vjetrovima.

S toga, ovo je tok kojeg ja pratim jer kao sto sam bio siguran i prije tako sam siguran i sada. WW3 je taj "prorok" a situacija danas je takva da napetost mozes rezat nozem a ne da se osjeti u zraku.

RAZLOG ZASTO RAT

Zato jer je to logican zakljucak. Zato jer ako se desi rat svi uvjeti koji ce biti potrebni za nastavak biti ce zadovoljeni.

1.) Populacija ce se smanjit drasticno sto ce dovest do toga da ce ljudi moc razmislit i donjest vrlo bitne odluke oko nastavka.
2.) Nece biti niti struje
3.) Bome niti interneta
4.) Niti ikakvog monetarnog sustava
5.) Ljudi ce postat pozitivniji jer od tog momenta svi su skupa. Premala je populacija da bi se ignorirali te onako iscrpljeni i ocajni od toga sta su si stvorili jednostavno vise nece moci odbijat druge. Isto ce rezultirat momentalnom pozitivnom bez obzira na unistenost naseg planeta kao i nedostupnoscu zbog raznih kemikalija.
6.) Zemlja kao takva se mjenja, vrijeme kao takvo pocinje biti drugacije.
7.) Posljedicom gore navedenog, nestat ce i vrijeme jer ljudi ce jednostavno odustat. Zgadit ce im se sve, odlucit ce probat drugaciji princip koji ih mozda nece odvest opet u isto.

Kad pogledamo proroke kao i civilizacije koje su "prorekle" nesto sve spadne na 7 gore staviki koje sam naveo (+/- koja vise manje).

U slucaju da nas nesto ceka, u slucaju da ce se ista desit, WW3 je jedini logican zakljucak posto ova zemlja MORA nastavit i ona sigurno NECE dozvolit barem po mom misljenju da nestanu svi. Ipak da bi se covjek razvio treba vrijeme koje zemlja kao pametno bice nece htjet opet prolazit bezveze kad postoje druge solucije a to je stjerat ljude u kut tako da dozvoli ljudima da se sami stjeraju u kut. Kad kazem zemlja mislim i na visa bica te sve one koji imaju kljucnu rijec u odvijanju odnosno buducim dogadjajima.

S toga... (SL POST)


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Transformacija : Moj zakljucak i kompletna ispovijest
PostPostano: sub nov 27, 2010 11:26 pm 
Transformacija

Ce biti nesto vrlo jednostavno. Uzet cu metaforicki u obzir jednu ne doslovnu al ukratku misao Pledijskih materijala:

"Kada bi vam rekli sta ce se desit te kako trebate reagirat tj. sta trebate napravit odustali bi ste momentalno".

Znam da je nesto tako bilo islo. E sada...

Svima nama koji smo citali, dobili smo utisak da ce transformacija biti zafrknuta. Da ce trebat itekako puno logike, zdravog razuma kao i volje kako bi se "transformirali" u visa bica. Svi mi barem smo imali utisak kako ce proci zraka koja ce nas transformirat u koliko budemo spremni ili da ce nas netko pokupit, pozvat gore ili stagod drugo da je no zapravo, ja vidim stvari malo drugacije. Nama je receno da imamo test a test koji nam slijedi je najgori test kojeg si mozemo pozelit. Takodjer da nadodam, receno je da ce samo odabrani ici dalje odnosno oni koji prokuze stvar te potrefe to sto trebaju potrefit. Takodjer receno je da ce za sve biti drugacije iskustvo te da moras sam shvatit kako izigrat situaciju.

Test je toliko glup, toliko nepotreban kao i strahovito potreban da doslovce prvo sto ti padne na pamet je izrigat se te momentalno odustat sada i poslat sve to u onu stvar i rec prepametan sam ja za to.

S toga uzmimo nepoznanice koje su po meni najbitnije:

1.) Transformacija
2.) Volja i zelja da bi se napredovalo
3.) Uvjeti
4.) Znanje
5.) Spremnost
6.) Samo odabrani

I sada ajmo stvorit nekakva rijesenja:

Covjek da bi nastavio dalje treba se "transformirat" da?

Ok da. To je sustina, svega i na tome radi zemlja kojoj slabi magnetsko polje (postajemo laksi) te ostale sile koje dolaze ka nama. Svi ovi potresi su samo dokaz toga da zemljino magnetsko polje slabi. Ne moze vise drzat masu i privlacit u centar do te mjere i zato se desavaju potresi kao i erupcije vulkana itd.... Zbog iste situacije svijet je sve negativniji jer je sve manji i manji pritisak na nas te jednostavno nemozemo shvatit zasto i zbog toga postajemo sve negativniji i negativniji. (Znanje je bitna stvar. Ovo je jedno od najboljih prakticnih cinjenica di sam mogao to primjenit i rec da, stvarno je potrebno).

Populacija danasnje kolicine nije u stanju proizvest pozitivu?

Ne. Previse je ljudi, treba doc do olaksavanja. Zbog toga imamo rijesenje za nepoznanicu samo odabrani. Zbog toga je situacija takva kakva je jer ne moze zemlja sama sebi dozvolit (kao niti ostali faktori) da nakon svega toga opet dodje do istog. S toga, barem ce pokusat to otklonit ljudima koji su shvatili cinjenicu i razlog ne toga da se desava transformacija, da ljudi nisu tako maleni te da oci zapravo nisu oci vec laseri koji mogu stagod da hoce lol. Po meni tu se radi o cinjenici drugacijeg nacina zivota i to je sve sto ova zemlja ocekuje od nas da napravimo. Da zapocnemo radit na sebi kako bi taj drugaciji nacin zivota mogli prakticirat i stavit sve opet nazad u balans. Takodjer nije bitno to sta si bio, takodjer smatram da karma ne utjece na to ocemo li ili necemo vec test koji nas ceka jer ako si sposoban prozivjet taj test, sposoban si sve.

Kako bi skratio pisanje Zemlja te ostali entiteti kao i bla... napisat cu ONI.

ONI sigurno nece napravit sl. situaciju:

- Obavjestavat ljude po netu o svemu
- Kako bi ljudi odlucili i poceli radit na tome
- Kako bi onda dosao val
- I kako bi onda svi mi lijepo zivjeli.

To su pricice za djecu. U realnom svijetu, dokaz je dokaz, cinjenica je cinjenica i ne postoje kratka-brza rijesenja. Ta brza rijesenja su nas i dovela do toga di smo sada. Oni od nas zele cinjenice koje stoje iza nas. Oni nas zele izmucit do te granice da samo odabrani prodju dalje. Bica koja su svatila sta su trebala svatit.

S toga moje predvidjanje je slijedece. Doduse toliko sam siguran u ovo predvidjanje da neznam, vise sam sigurniji u ovo predvidjanje nego u cinjenicu da postojim. Da li ce to biti sada, da li ce to biti za 100 godina ne znam. Ne znam da li ce isto pocet istim redosljedom no kronoloski kako mislim da ce se desit je sl:

Sve je zapocelo sa time da su se ljudi od neke XY godine poceli pomalo svadjat previse odnosno poceli ratovat. Vec tada, magnetsko polje zemlje je pocelo drasticno slabit.

Zbog same negative, a sa time i trazenjem rijesenja, ljudi su poceli dolazit do zakljucaka i "shvatili" kako bi monetarni sistem mogao pripomoc u tome. Iste cinjenice nisu objavljene vec su drzane za sebe te je stvoren red "visokih ljudi" kako bi to nazvali Illuminati kojima je u cilju dovest zemlju u red ili u propast. To je sad vec upitno. Recimo da su imali dobre namjere te da su nas htjeli dovest u pozitivu ovaj puta.

Kako je zemljino magnetno polje pocelo sve vise i vise slabit, kako su ljudi poceli biti sve negativniji i negativniji te kako je monetarni sustav postajao sve vise i vise rijesenje snova, ljudi su se poceli previse klasificirat te rankirat. Tu je zapravo sve startalo.

Slijedece sto se je desilo je to da je startao prvi svjetski rat. Tu su ONI rekli, krenulo je...
Nakon toga desili su se neki manji popratni ratovi...
Nakon njih desio se drugi svjetski rat koji je stvorio abnormalnu negativu u zraku koja i dan danas traje i posljedica je svih tih ratova te ljudskog neznanja kao i ljenosti da shvati sta se desava oko njega/nje.


Tada su se poceli ONI umjesavat do malo veceg razmjera...
Poceli su slat ljude koji su "pripremljeni" da cuju poziv u koliko ga zele jer ONI znaju ishod situacije i zele spasit to sto se moze spasit.
Danas na zemlji svi ljudi su "nastelani". Nitko nije izostavljen jer zakonom slobodne volje SVI imaju pravo "prec dalje".

Pripremat ljude jos vise poceli su pojavom interneta koja je po meni napravljena u svojoj sustini izricito radi ovoga. Kako bi velika masa ljudi mogla cut njihov poziv te donjest odluku na koju ce stranu.


I danas smo dosli do sljedecega...

Zemljina kora slabi...
Ljudi su kao sto sam naveo gore postali sve vise i vise nestabilni a sa time citava nasa civilizacija...

I nas test se moze opisat kroz jednu prokletu recenicu:

Ostati te postati pozitivan bez obzira na to sta se sve desava na planeti zemlji...

To je nas test... Smjesno za krepat... Nista famozno, nista preveliko niti nesto sto ti treba 10 dana da objasnis... ALI jako zajebano...

Cekajmo da nasi dragi ljudi, ljudi o kojima smo ovisni pocnu umirat, ljudi koje volimo
Cekajmo da se ruse nase kuce te sve sto smo stvarali tokom zivota
Cekajmo da internet kao i ostatak nacina na koje smo tako nauceni nestaju pomalo ali zasigurno
Cekajmo da vise nema hrane po ducanima vec da sami moramo stvarat svoju hranu (nema vise ljenosti, nema vise neodgovornosti lol...)
Cekajmo da se urusavaju sustavi poput monetarnog...
Cekajmo da kompletne elektricne mreze padaju diljem svijeta...

Val o kojem svi mi pricamo, val kojeg svi mi tako tako tako cekamo... Zajebali su nas lol.... Val je Treci Svjetski Rat. Val treba izbjegavat... Val ONI zele! Val oni trebaju! Mi smo samo nasjeli kako treba...

Zanima me koliko ce ljudi uspjet proc ovaj test kad lezis pored osobe koja je poginula, recimo svog brata, gledas ga dok je sav u krvi sa prosviranom lubanjom a ti trebas ostat pozitivan i shvatit da je to sve dio ciklusa, toka i da je to tako kako je trebalo biti kako bi zemlja napredovala...

Najgori test koji su mogli dati... Dali su nam ga... Po meni, ovo je ono sto ce se desit i vec je odavno startalo, sad smo u finalu. Oce li isti pocet sutra ili ce pocet za 100 godina, pitanje je no ovo je test...

Ja osobno mislim ne zbog Babe Vange, da isti pocinje te da je poceo ovaj mjesec.

Ako me tko hoce poslat u onu stvar, posaljite, imate sta pametnije na ovo, bacite, no sa ovim zavrsavam moju poantu...


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Transformacija : Moj zakljucak i kompletna ispovijest
PostPostano: sub nov 27, 2010 11:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Da popijes nesto? Da se opustis malo? :-k


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Transformacija : Moj zakljucak i kompletna ispovijest
PostPostano: sub nov 27, 2010 11:47 pm 
Hahha :) Netrebam, opusten sam totalno samo sam dosao do zakljucka ovog jos prije par mjeseci i sve i vise i vise postaje istinit pa sam ga odlucio podjelit sa svima bez obzira na njegovu tocnost :)

No hvala na savjetu xD :mrgreen:

P.s. nitko sretniji od mene ako sam u krivu :)


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Transformacija : Moj zakljucak i kompletna ispovijest
PostPostano: ned nov 28, 2010 9:11 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet okt 28, 2004 10:39 pm
Postovi: 1803
Ne malo si u krivu.
Džaba se uzbuđuješ i bilo šta planiraš, sve je pod kontrolom.
Ako bude rata biće ga jer je davno planiran.
Severna Koreja je najveći poligon za eksperimente kontrole uma koji je ikada napravila CIA.
Zato ništa ne rade oni koje vidiš na pozornici (Severna ili Južna Koreja, Kina, ...) nego oni iza scene, koje ne želiš da vidiš.
Ima ko brine o ovoj Zemlji.
Zna Đura šta radi.
Oprostiće ti što te je tukao.

Taj apsurd je moguć zato što je linearno vreme u kome ti misliš da živiš samo tvoja iluzija. U bezvremenoj Celini već postoji sve što je moguće da postoji i da se dogodi. Samo za tebe se to manifestuje postepeno i kao "novo", otkrivaš to postepeno pa ti zato izgleda kao da je "tokom vremena" i kao nešto "novo". Svo moguće zbivanje već jeste u Celini. Mi ga u svojoj iluziji nabadamo jedno po jedno kao ćorava koka, zato jer smo subjektivni ono nam se manifestuje postepeno. I to jača nasu subjektivnost (ego).
Buđenje je sve što ti treba.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Transformacija : Moj zakljucak i kompletna ispovijest
PostPostano: ned nov 28, 2010 10:56 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub mar 28, 2009 9:58 pm
Postovi: 370
Pantelija je napisao/la:
.......
Džaba se uzbuđuješ i bilo šta planiraš, sve je pod kontrolom.
Ako bude rata biće ga jer je davno planiran.
Severna Koreja je najveći poligon za eksperimente kontrole uma koji je ikada napravila CIA.
Zato ništa ne rade oni koje vidiš na pozornici (Severna ili Južna Koreja, Kina, ...) nego oni iza scene, koje ne želiš da vidiš.
Ima ko brine o ovoj Zemlji.
.....

Ako dođe do rata prema nečijim suludim bezumnim planovima, onda neće libiti da upotrebe i nuklearne bombe na severnoj hemisferi (a južna hemisfera će biti zaštićena od radioaktivnosti iz severne hemisfere zbog strujanja vetrova od ekvatora na gore i na dole), a oni koji su to isplanirali imaju na severnoj hemisferi već obezbeđene podzemne gradove, gde bi se sklonili sa zalihama vode i hrane za najmanje 20 godina. A imaju i drugu bezbolnu za njih mogućnost prirodnog skloništa, a to je južna hemisfera.

Pitam se ko ima da se brine o ovoj Zemlji i o nama ostalima na severnoj hemisferi koji nemaju gde da se sklone? Za nas smrtnike to će biti PREVEEELIKA patnja.

Da li ima negde na internetu uputstva za preživljavanje i plus download FREE ENERGIJA kako bismo na vreme memorisali podatke radi opstanka pre nego što OVI bezumnici počeli da cenzurišu skroz internet?


Zadnja izmjena: halo; ned nov 28, 2010 12:31 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Transformacija : Moj zakljucak i kompletna ispovijest
PostPostano: ned nov 28, 2010 12:28 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Možda je vrijeme da se malo podsjetimo na neke detalje iz knjige Gurđijeva - "Život je stvaran samo kada jesam"!?

Citat:
Za nas, savremene ljude, najveće je zlo što, zbog raznih uslova našeg svakodnevnog života, a naročito zbog našeg nenormalnog 'obrazovanja', u doba punoletstva, stičemo samo takve sklopove ličnosti koji odgovaraju toku reke života osuđenom da se izgubi u podzemnim ponorima, i što upadamo u taj tok. Stoga nas on vuče kuda hoće, a mi, ne razmišljajući o posledicama, ostajemo pasivni, puštajući da nas nosi kao olupine, kuda struja hoće.

Sve dok ostajemo pasivni, bićemo prisiljeni da budemo samo oruđe u službi 'involutivnih i evolutivnih stvaranja' Prirode, i moraćemo ceo preostali deo našeg života da poput robova budemo podređeni hirovima svake vrste slepih zbivanja.

Budući da je većina među vama prešla prag punoletnosti i iskreno spoznala da još nije postigla svoje sopstveno 'Ja', i budući da shvata, uostalom, prema suštini onoga što sam rekao, da perspektive koje ih očekuju ne donose sobom ništa posebno prijatno, tako, iz straha da vi - vi koji ste upravo postali toga svesni - ne postanete 'obeshrabreni', i ne zapadnete u 'pesimizam', toliko raši¬ren u nenormalnom životu današnjice, reći ću vam sasvim iskreno, bez ikakve zadnje misli, oslanjajući se na uverenja stečena tokom dugih godina proučavanja, i osnažena brojnim iskustvima na čijim sam rezultatima osnovao 'Institut za harmoničan razvoj čoveka' - da ni za vas nije još sve izgubljeno.

Zapravo, proučavanje i iskustva koja sam tom prilikom spomenuo jasno su mi dokazala da je naša Majka Priroda, u svojoj beskonačnoj budnosti, predvidela da bića mogu da dosegnu svoje suštinsko biće, to jest, sopstveno 'Ja', čak i nakon što su postala punoletna.

To predviđanje pravedne Prirode sastoji se, na primer, u tome što nam je, nakon dostizanja stepena razvoja koji odgovara punoletnosti, data mogućnost da našim sopstvenim stremljenjem i pomoću izvesnih unutarnjih iskustava i izvesnih spoljnih uslova u svom opštem sklopu iskristališemo preduslove potrebne za sticanje tog suštinskog jezgra - po cenu, naravno, mnogo većih napora nego što je to bilo u pripremnom razdoblju.

Proces intencionalnog stvaranja tih preduslova u našem sklopu uslovljen je teškoćom koju predstavlja prelaz iz jednog u drugi tok reke života.

Premda je Velika Priroda dala mogućnost tog prelaza čoveku koji je, nakon što je dosegnuo punoletnost, već ušao u tok podzemnih ponora, moram vas upozoriti, kako ne bih u vama podstaknuo iluzije; preći iz jednog toka u drugi nije tako lako - ali ko hoće da pređe, prelazi.

Za to je neophodno, zadržavajući bez predaha stanje aktivne svesti, postići pre svega u sebi samome, po cenu upornosti u svakom iskušenju, intencionalnu kristalizaciju preduslova sposobnih da urode neugasivim podsticajem želje za tim prelazom.

Zatim će čoveku biti dato pokretanje svih njegovih unutarnjih snaga za upornu borbu protiv očevidnih anomalija usađenih u njegovoj individualnosti, koje su primetne čak i njegovom zdravom razumu, to jest, za borbu protiv navika ukorenjenih u njemu, koje smatra nedostojnima sebe za vreme razdoblja u kojima je najspokojniji, navika koje doprinose pojavi našega unutarnjeg 'Boga zločinitelja', u svrhu podržavanja i ojačavanja njegove snage i njegove moći, uvek i u svemu - 'Boga zločinitelja' čija prisutnost stvara savršene uslove, naročito kod savremenih ljudi, za uživanje u stanju 'nepomućenog mira'.

Drugim rečima, potrebno je da se odreknete svega što čini običan život.

O toj smrti govore sve vere. Takvo je značenje izreke koja nam dolazi iz najdavnijih vremena: 'Bez smrti nema uskrsnuća'. To jest: 'Ne umreš li, nećeš biti ni uskrsnut'.

Ovde se ne radi o smrti tela, jer za tu smrt nema uopšte potrebe za uskrsnućem. Ako postoji duša, i ako je besmrtna, ona može i bez uskrsnuća tela. To uskrsnuće nije nikako potrebno da bismo se pojavili na Poslednjem sudu pred našim Gospodom, kako nas uče crkveni oci.

Ne, svi proroci koji su odozgo poslati pa i sam Isus Hrist govorili su o toj smrti koja može ovde dole da posreduje, u ovom životu, to jest o smrti 'tiranina' koji nas čini robovima, a jedino njegovo uništenje može da osigura prvo veliko oslobođenje čoveka.



...


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Transformacija : Moj zakljucak i kompletna ispovijest
PostPostano: ned nov 28, 2010 1:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub apr 17, 2010 5:19 pm
Postovi: 398
Lokacija: sada i ovdje
halo je napisao/la:
Da li ima negde na internetu uputstva za preživljavanje i plus download FREE ENERGIJA kako bismo na vreme memorisali podatke radi opstanka pre nego što OVI bezumnici počeli da cenzurišu skroz internet?


pogle ođe 8) :

SURVIVAL Mode Lore

_________________
-Evo moje tajne. Vrlo je jednostavna. Dobro se vidi samo srcem.Bitno je očima nevidljivo...
-Vrijeme što si ga posvetio svojoj ruži čini tu ružu toliko dragocjenom...
-Ljudi su zaboravili tu istinu, ali ti je ne smiješ zaboraviti. Zauvijek si odgovoran za ono što si pripitomio. Odgovoran si za svoju ružu..


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Transformacija : Moj zakljucak i kompletna ispovijest
PostPostano: pon nov 29, 2010 9:12 pm 
Pantelija je napisao/la:
Ne malo si u krivu.
Džaba se uzbuđuješ i bilo šta planiraš, sve je pod kontrolom.
Ako bude rata biće ga jer je davno planiran.
Severna Koreja je najveći poligon za eksperimente kontrole uma koji je ikada napravila CIA.
Zato ništa ne rade oni koje vidiš na pozornici (Severna ili Južna Koreja, Kina, ...) nego oni iza scene, koje ne želiš da vidiš.
Ima ko brine o ovoj Zemlji.
Zna Đura šta radi.
Oprostiće ti što te je tukao.

Taj apsurd je moguć zato što je linearno vreme u kome ti misliš da živiš samo tvoja iluzija. U bezvremenoj Celini već postoji sve što je moguće da postoji i da se dogodi. Samo za tebe se to manifestuje postepeno i kao "novo", otkrivaš to postepeno pa ti zato izgleda kao da je "tokom vremena" i kao nešto "novo". Svo moguće zbivanje već jeste u Celini. Mi ga u svojoj iluziji nabadamo jedno po jedno kao ćorava koka, zato jer smo subjektivni ono nam se manifestuje postepeno. I to jača nasu subjektivnost (ego).
Buđenje je sve što ti treba.


Cuj svega sam ja tog svjestan. Sto se tice budjenja, iskreno, ne znam odgovor na to. Neznam da li se budim ili samo blebecem gluposti. Ne znam da li sam svjestan ili samo opet, blebecem gluposti. Srce mi govori jedno, mozak mi govori drugo, sve oko mene mi govori trece i u cijelom tom kaosu pokusavam uzet najbolje od svih strana odnosno instinktno birat i ici go with the flow. Da li je to kao takvo lose, iskreno, nemam ni najmanje pojma.



galaksija je napisao/la:
Možda je vrijeme da se malo podsjetimo na neke detalje iz knjige Gurđijeva - "Život je stvaran samo kada jesam"!?

Citat:
Za nas, savremene ljude, najveće je zlo što, zbog raznih uslova našeg svakodnevnog života, a naročito zbog našeg nenormalnog 'obrazovanja', u doba punoletstva, stičemo samo takve sklopove ličnosti koji odgovaraju toku reke života osuđenom da se izgubi u podzemnim ponorima, i što upadamo u taj tok. Stoga nas on vuče kuda hoće, a mi, ne razmišljajući o posledicama, ostajemo pasivni, puštajući da nas nosi kao olupine, kuda struja hoće.

Sve dok ostajemo pasivni, bićemo prisiljeni da budemo samo oruđe u službi 'involutivnih i evolutivnih stvaranja' Prirode, i moraćemo ceo preostali deo našeg života da poput robova budemo podređeni hirovima svake vrste slepih zbivanja.

Budući da je većina među vama prešla prag punoletnosti i iskreno spoznala da još nije postigla svoje sopstveno 'Ja', i budući da shvata, uostalom, prema suštini onoga što sam rekao, da perspektive koje ih očekuju ne donose sobom ništa posebno prijatno, tako, iz straha da vi - vi koji ste upravo postali toga svesni - ne postanete 'obeshrabreni', i ne zapadnete u 'pesimizam', toliko raši¬ren u nenormalnom životu današnjice, reći ću vam sasvim iskreno, bez ikakve zadnje misli, oslanjajući se na uverenja stečena tokom dugih godina proučavanja, i osnažena brojnim iskustvima na čijim sam rezultatima osnovao 'Institut za harmoničan razvoj čoveka' - da ni za vas nije još sve izgubljeno.

Zapravo, proučavanje i iskustva koja sam tom prilikom spomenuo jasno su mi dokazala da je naša Majka Priroda, u svojoj beskonačnoj budnosti, predvidela da bića mogu da dosegnu svoje suštinsko biće, to jest, sopstveno 'Ja', čak i nakon što su postala punoletna.

To predviđanje pravedne Prirode sastoji se, na primer, u tome što nam je, nakon dostizanja stepena razvoja koji odgovara punoletnosti, data mogućnost da našim sopstvenim stremljenjem i pomoću izvesnih unutarnjih iskustava i izvesnih spoljnih uslova u svom opštem sklopu iskristališemo preduslove potrebne za sticanje tog suštinskog jezgra - po cenu, naravno, mnogo većih napora nego što je to bilo u pripremnom razdoblju.

Proces intencionalnog stvaranja tih preduslova u našem sklopu uslovljen je teškoćom koju predstavlja prelaz iz jednog u drugi tok reke života.

Premda je Velika Priroda dala mogućnost tog prelaza čoveku koji je, nakon što je dosegnuo punoletnost, već ušao u tok podzemnih ponora, moram vas upozoriti, kako ne bih u vama podstaknuo iluzije; preći iz jednog toka u drugi nije tako lako - ali ko hoće da pređe, prelazi.

Za to je neophodno, zadržavajući bez predaha stanje aktivne svesti, postići pre svega u sebi samome, po cenu upornosti u svakom iskušenju, intencionalnu kristalizaciju preduslova sposobnih da urode neugasivim podsticajem želje za tim prelazom.

Zatim će čoveku biti dato pokretanje svih njegovih unutarnjih snaga za upornu borbu protiv očevidnih anomalija usađenih u njegovoj individualnosti, koje su primetne čak i njegovom zdravom razumu, to jest, za borbu protiv navika ukorenjenih u njemu, koje smatra nedostojnima sebe za vreme razdoblja u kojima je najspokojniji, navika koje doprinose pojavi našega unutarnjeg 'Boga zločinitelja', u svrhu podržavanja i ojačavanja njegove snage i njegove moći, uvek i u svemu - 'Boga zločinitelja' čija prisutnost stvara savršene uslove, naročito kod savremenih ljudi, za uživanje u stanju 'nepomućenog mira'.

Drugim rečima, potrebno je da se odreknete svega što čini običan život.

O toj smrti govore sve vere. Takvo je značenje izreke koja nam dolazi iz najdavnijih vremena: 'Bez smrti nema uskrsnuća'. To jest: 'Ne umreš li, nećeš biti ni uskrsnut'.

Ovde se ne radi o smrti tela, jer za tu smrt nema uopšte potrebe za uskrsnućem. Ako postoji duša, i ako je besmrtna, ona može i bez uskrsnuća tela. To uskrsnuće nije nikako potrebno da bismo se pojavili na Poslednjem sudu pred našim Gospodom, kako nas uče crkveni oci.

Ne, svi proroci koji su odozgo poslati pa i sam Isus Hrist govorili su o toj smrti koja može ovde dole da posreduje, u ovom životu, to jest o smrti 'tiranina' koji nas čini robovima, a jedino njegovo uništenje može da osigura prvo veliko oslobođenje čoveka.



...


Galaksija, Ja se stvarno pokusavam drzat dalje od nekakvih limitacija. Smatram da kao i ti tako i ja, svi smo mi sposobni a sad koji put trebamo proci e to je vec drugi par opanaka. Gurđijev je rekao puno toga sto me zaintegriralo stvarno jako no nikako ne mogu prezvakat neke stvari kod njega a to je njegovo pravljenje pametnim kao i postavljanje limitacija ne samo u ovom tekstu, vise manje svuda.

Smatram da sam se opekao jako puno puta u zivotu po pitanju svega toga skupa i iskreno, ne da se bojim vec jednostavno mi ne pada na pamet da slusam nekog drugog osim sebe. Taj drugi mi indirektno moze pokrenut misao koju sam ja shvatio na svoj nacin citajuci tekst. To je sve sto trebam al da cu nekog shvacat doslovno ili da cu rec da to je tako zato jer je netko drugi to rekao ne.

Mozda se to cini suludo al mi zivimo u "materijalnom" svijetu. Svaka stavka koja je nama kao osobi dana kao cinjenica je vise manje materijalna. Vecina, ma ne vecina skoro sve sto se tice metafizike opcenito nema krutih cinjenica. Vise su samo knjige i/ili price drugih. Na temelju toga ti moras dobro procjenit te odvagat koji je tvoj sl. korak. Smatram da je to uredu. Da to sigurno nije lose jer inace se nitko nebi probudio na pravilan nacin.

Uglavnom, hope da kuzis sta zelim rec.

halo je napisao/la:
Ako dođe do rata prema nečijim suludim bezumnim planovima, onda neće libiti da upotrebe i nuklearne bombe na severnoj hemisferi (a južna hemisfera će biti zaštićena od radioaktivnosti iz severne hemisfere zbog strujanja vetrova od ekvatora na gore i na dole), a oni koji su to isplanirali imaju na severnoj hemisferi već obezbeđene podzemne gradove, gde bi se sklonili sa zalihama vode i hrane za najmanje 20 godina. A imaju i drugu bezbolnu za njih mogućnost prirodnog skloništa, a to je južna hemisfera.

Pitam se ko ima da se brine o ovoj Zemlji i o nama ostalima na severnoj hemisferi koji nemaju gde da se sklone? Za nas smrtnike to će biti PREVEEELIKA patnja.

Da li ima negde na internetu uputstva za preživljavanje i plus download FREE ENERGIJA kako bismo na vreme memorisali podatke radi opstanka pre nego što OVI bezumnici počeli da cenzurišu skroz internet?


Zasto se sakrivat i bojat? Zasto pocet koristit FREE energiju kad je i ova dobra. Mislis da ova steti zemlji? Steti samo sto su ljudi rekli. Ljudi nemaju pojma! Ista stvar kao i to sto jedemo meso. Ma ajde... To su sve pricice za djecu. Dok pred tebe ne stane vise bice i kraze ti i obrazlozi te objasni da li je nesto krivo, nitko to ne zna. Ono sto covijek moze znat je to sto njemu pase, njemu osobno. S toga ako nekom vise pase Free energija, neka no to ne znaci da svi trebaju na Free energiju. Ok, free energija ima vise smisla tako da definitivno al kuzis sta zelim rec...

Skrivat se u misiju rupu i sakrivat nema smisla. Ono sto je bitno je ne sudjelovat i ponasat se kao da se nista ne desava. Ako je tvoje vrijeme, tvoje je vrijeme. Ako nije, moze nuklearka grunut 50KM od tebe prezivjet ces i neces bit mutant lol.

Sad, to je moje misljenje... Kako je stvarno, bo...


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Transformacija : Moj zakljucak i kompletna ispovijest
PostPostano: sri okt 12, 2011 5:20 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: sub okt 08, 2011 5:28 pm
Postovi: 11
Mi moramo proći kroz to iskustvo, nema puta okolo. Kad prođemo reći ćemo: uf što je bilo lagano. Moramo prihvatiti sve to, patnju, stradanje, smrt. Ali ne racionalno već nadracionalno, iz ljubavi, moramo naučiti ljubiti, ljubiti, ljubiti, ljubiti!!!!!!!!!!

Ljubav je sve što treba. Ne znam kako vam objasniti. Kad se zaljubite u Kreatora i sve što je stvorio želite samo nova iskustva koja će vas jačati, koliko god ona bila teška, uvjetno rečeno vi za ljubav Kreatoru prolazite iskustva za njega. Jer vi jeste on, malo umanjen da stane u fizički oblik, ali svejedno. I nema više straha, nema patnje, samo ljubav.

Ne kažem da postajete savršeni, još uvijek je tu vaše teško tijelo, vaš ego mrmlja u pozadini kad god mu dopustite, ali vi se radujete tim iskušenjima, "Najdraži! Pobjedio sam i ovo za tebe!" Nema ničega u samoći. Zato Elohim i govori "ja sam onaj koji jesam", odnosno onaj koji je sam, usamljen, stoji sam, ne daje ništa. Kreator kaže drukčije, kaže "želim ti dati još ljubavi! nisam ti dao dovoljno, ima je još beskonačno, dođi!"

Kad bih vam bar mogao dati taj osjećaj, ali predpostavljam da kada bih i mogao nebih to učinio, jer ako to niste postigli sami nema smisla, prekršio sam vašu slobodnu volju, postali ste mi robovi. No s druge strane vi to ne možete proći sami. Trik je u tome što se morate predati, zatražiti ljubav i primiti je. Tada možete davati i sami.

Katarska terminologija je možda romantična i stoga nepristupačna modernom čovjeku, ali zato tako jednostavno govori o ljubavi.

(Valjda i ovo neće biti cenzurirano)

Ustrajte i dalje, sestre i braćo, hrabro dalje. Kao što je Noxten rekao: "Ništa vam se ne može dogoditi"


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 104 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz