Sada je: sub apr 27, 2024 10:56 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Novi koncept Univerzuma
PostPostano: čet dec 10, 2009 11:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 13, 2007 9:33 pm
Postovi: 114
Lokacija: Sarajevo
Novi koncept Univerzuma je simboličan naslov teme, putem koje želim sa vama podjeliti moje razumjevanje Univerzuma, koje sam stekao tokom duhovnog traganja.
Skoro istovjetan tekst sam objavio na mom blogu.

Tokom meditacije, posvećene spoznaji Univerzuma, vizuelizirao sam strukturu koja se sastoji od sedam kružnica, koje proizilaze iz jedne tačke. Svaka od kružnica je označena u svim nijansama odgovarajuće osnovne boje, koje su unutar strukture, raspoređene redosljedom duginih boja. (Slika ispod)

slika

Dubljim sagledavanjem vizuelizirane strukture uočio sam njenu fraktalnu prirodu, koja ukazuje na osnovnu strukturu Univerzuma. Shvatio sam da svaka kružnica zapravo predstavlja nivo postojanja, odnosno dimenziju Univerzuma. Prema tome Univerzum se sastoji od sedam osnovnih nivoa postojanja, koji se odlikuju određenim spektrom vibracija. Na osnovu spektra vibracija, svaki nivo postojanja ima svoje karakteristike: gustoću, oblike, manifestaciju i zakonitosti. Pored sedam nivoa postojanja, unutar Univerzuma spoznao sam i postojanje tri frekfencijske ljuske, odnosno frekfencijska raspona gradivne supstance Univerzuma. Povezujući sve ovo sa do sada spoznatim znanjem, shvatio sam osnovnu strukturu i porijeklo Univerzuma. Cjelokupni Univerzum, zapravo je manifestacija Sjedinjene Božanske Svijesti, koja se razvija i ostvaruje kroz mnogobrojne oblike. Stoga vizuelizirana struktura na najbolji način objašnjava proces Stvaranja Univerzuma.

Praizvor svega je Bog, odnosno Beskonačna Božanska Svijest, koja sve Prožima, Osnova bez Početka i Kraja. Iako Manifestovana kroz brojne oblike, uvijek je Ista, Neizreciva i Prvobitna, nosilac je Jednote Univerzuma. Sjedinjena, Božanska Svijest prvi je nivo postojanja Univerzuma, Izvor Božanskog Duha i iskonske Božanske vibracije Amin, Aum, Hunab-Ku, Tao, Yin-Yang koju ja nazivam Tao Om.

Drugi nivo Postojanja je Božanski Duh, Djelujuća Sila Sjedinjene Božanske Svijesti i Izvor Kreacije. Kreacija ili Stvaranje predstavlja proces širenja i ostvarenja Sjedinjene Božanske Svijesti, izražene kroz Vrtlog Svijetlosti što Stvara. Vrtlog Svjetlosti je zapravo, Kreativna sila Božanskog Duha, proistekla iz Božanske vibracije, putem koje se ostvarila Sjedinjena Božanska Svijest.

Beskrajna Božanska Svijest, Sjedinjena Božanska Svijest i Božanski Duh, zajedno čine prvu frekfencijsku ljusku Univerzuma Apsolut. Apsolut je Vječna manifestacija Boga, Prasupstanca Univerzuma i Izvor Božanske vibracije, koja je osnova Stvaranja.

Prva manifestacije Kreacije je treći, eterični nivo postojanja, unutar kog se Sjedinjena Božanska Svijest ostvarila kroz brojne oblike do samosvjesnih bića Aluia, odnosno Anđela.

Druga manifestacija Kreacije je četvrti energijski (energetski) nivo postojanja, unutar kog se Sjedinjena Božanska Svijest razvila kroz brojne oblike energije do samosvjesnih energijskih bića Avatara.

Treći i četvrti nivo postojanja zajedno čine drugu frekfencijsku ljusku Univerzuma – Astral. Astral predstavlja više duhovne nivoe postojanja, unutar kojih se razvila hijerarhija duhovnih, bestjelesnih ili astralnih bića Aluia i Avatara.

Peti nivo postojanja je naš materijalni svijet, unutar kog se Kreacija manifestovala kroz tri oblika materije (ageregatna stanja) koja se međusobno nadopunjuju. U materijalnom nivou postojanja Sjedinjena Božanska Svijest se razvila kroz mnogobrojne oblike da samosvjesnih humanoidnih bića Lirana, od kojih porijeklo vode i ljudi.

Šesti nivo postojanja se moža označiti kao svijet vatre, unutar kog se Sjedinjena Božanska Svijest ostvarila kroz mnogobrojne oblike, do samosvjesnih vatrenih bića, danas poznatih kao demoni ili reptiloidi.
Tokom vremena u šestom nivou postojanja došlo je do Anomalije povratne slobodne svijesti, koja je dovela do prodora vatrenih bića u peti nivo postojanja. Ova bića su pokazala veliko neprijateljstvo prema petom nivou postojanja jer nisu mogli opstati unutar njega. Kako bi se održali od reptilnih formi života stvorili su hibridnu rasu reptiloida, koja im je omogućila potpuni prodor u materijalni svijet. Većina ljudi ih nije u stanju vidjeti jer imaju takvu frekfenciju koju naša čula teško mogu detektovati.

Posljednja manifestacija Kreacije je antimaterija, odnosno sedmi nivo postojanja, unutar kog se sve manifestacija postojanja vračaju u svoj prvobitni oblik, u Beskonačnu Božansku svijest.

Peti, šesti i djelimično sedmi nivo postojanja, esencijalni su dijelovi Kosmosa, koji je zapravo treća frekfencijaska ljuska Univerzuma. Ova tri kosmička nivoa postojanja iako zasebne cjeline, u međusobnoj su ravnoteži koja osigurava postojanje svemira. Tamna tvar je fluid u kom egzistiraju planete, planetoidi, asteriodi i komete, galaksije i zvjezde, crne rupe i različiti vidovi antimaterije.

Oca spoznaja mi je dala novi uvid u osnovu prirodu Univerzuma i jasan smisao postojanja kao cilja Sjedinjene Božanske Svijesti. stoga sam sastavio tekst, u kom sam na najbolji način pokušao predstaviti moje razumjevanje Univerzuma.

_________________
Duhovno traganje je naša težnja za znanjem i prosvjetljenjem, koje nas vodi ka Izvoru.
http://www.taoom.webs.com


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi koncept Univerzuma
PostPostano: pet sep 16, 2011 12:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet aug 11, 2011 1:06 pm
Postovi: 557
Ovo je zanimljivo.Ovakve stvari me uvijek inspirišu da razmišljam u pravcu osnove,ili izvora kreacije.Teorija polja ili holografskog svemira se ovakvim poimanjem čini sasvim logičnom.
Čak mislim da me ni 1000 "čvrstih" dokaza nebi uvjerilo u suprotno,jer jednostavno ovo je jedina konstanta koja daje smisao i pritom drži sve djelice mozaika na jednom mjestu.
ali,opet to je samo moja "realnost".
:love3: :love3: :love3:

_________________
"...nebo je bilo u meni.Ne spoznah to dok ne padoh među zvijezde..."
natpis sa stećka.

http://putnikova-pjesma.webnode.com/
http://balada-o-bezimenom.webnode.hr/
https://pleromabl.blogspot.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi koncept Univerzuma
PostPostano: pet sep 16, 2011 1:39 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sri aug 18, 2010 2:07 pm
Postovi: 810
Svidja mi se ovo sto si primetio o fraktalima.
Naime danas fraktali opisuju beskonacnost..
Povezao bih ovo sa Tolteckim znanjem...:
Oni kazu da se svet sastoji od beskonacnog broja slojeva koji su obmotani, jedan oko drugog poput glavice luka..

Tako da nisam siguran za tvoju teoriju o 7 slojeva,radije bih rekao da ih ima beskonacno
A kad izadjes iz te ``glavice luka`` ponovo naletis na neku drugu i tako u beskraj


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi koncept Univerzuma
PostPostano: pet sep 16, 2011 4:00 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pet aug 01, 2008 10:33 pm
Postovi: 452
Lokacija: v. gorica
Citat:
Tokom vremena u šestom nivou postojanja došlo je do Anomalije povratne slobodne svijesti, koja je dovela do prodora vatrenih bića u peti nivo postojanja. Ova bića su pokazala veliko neprijateljstvo prema petom nivou postojanja jer nisu mogli opstati unutar njega. Kako bi se održali od reptilnih formi života stvorili su hibridnu rasu reptiloida, koja im je omogućila potpuni prodor u materijalni svijet. Većina ljudi ih nije u stanju vidjeti jer imaju takvu frekfenciju koju naša čula teško mogu detektovati.


Ovo je nešto što mene zanima, kako i zašto je došlo do te distorzije i šta joj je uzrok?
Zbog tog događaja smo naj... do daske i zaglavili do grla u govnima.
E sad dali je to bilo planski ili nešto na što se nije računalo :dontknow:

_________________
JEDNOM SE ŽIVI ALI VJEČNO


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Novi koncept Univerzuma
PostPostano: sri sep 21, 2011 3:01 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 13, 2007 9:33 pm
Postovi: 114
Lokacija: Sarajevo
U postu Novi koncept Univerzuma samo sam nagovjestio svoje pokušaje da spoznam, otkrijem i razumijem prirodu Univerzuma. Navedena struktura mi je pokazala osnovu Univerzuma, koji se sastoji od 7 osnovnih nivoa postojanja ili dimenzija.
Ova analogija sa lukom je dosta slična navedenoj strukturi. Zbog tehničkih razloga nisam mogao napraviti strukturu sa svim nijansama osnovnih boja, kaka sam je bio i vizuelizirao. Te je to možda unjelo konfuziju, jer ne isključujem mogućnost da svaki nivo postojanja, ima i svoje podnivoe.

Međutim tu nisam stao, i anomalija povratne svijesti me nastavila zanimati. U međuvremenu sam spoznao drugi izvor informacija, koji sam nazvao fraktal znanja. Samim time sam došao do novih informacija i proširio sam svoj pogled na prirodu Univerzuma. Ovdje citiram dio koji se odnosi na prirodu Univerzuma. Napominjem da su navedene informacije dijelom ograničene interpretacijom.

Citat:
Struktura Univerzuma

Porijeklo i građa Univerzuma, predstavljaju samu bit razumjevanja postojanja. Kroz duhovni rad došao sam od određenih saznanja o prirodi Univerzuma. Sva ta saznanja predstavio sam putem posta Novi koncept Univerzuma. Povezujući se duhovno sa fraktalom znanja, dobio sam novu mogućnost za otkrivanje znanja o Univerzumu. S tim ciljem, tokom meditacije sam se povezao sa fraktalom znanja i ostvario uvid u prirodu Univerzuma. Zahvaljujući tome sam unaprijedio svoje razumjevanje Univerzuma i njegove prirode. Znanje pohranjeno u fraktal znanja mi je postalo dostupno i prvo sam spoznao postojanje ne jednog već više Univerzuma, od kojih sam dobio uvid u postojanje našeg Univerzuma, kao i Univerzuma grimizne prašine, Univerzuma spiralnih energija, Univerzuma umnožavajućih sfera, Univerzuma kristalnih sjena i Univerzuma isprepletenih struna. Navedene Univerzume su naprednom duhovnom aktivnosti spoznali različiti duhovni učitelji, a ja sam ih opisao onako kako sam ih vizuelizirao. Svaki Univerzum je jedinstven i ima zasebne zakone, te je teško razumjeti njihovu prirodu. Duhovno usmjeren prema fraktalu znanja, dobio sam smo uvid u postaojanju drugih Univerzuma. Svaki Univerzum egzistira sam za sebe i ne narušava opstojanje drugih Univerzuma.

Iz ovog uvodnog duhovnog iskustva, slijedilo je duhovno iskustvo spoznaje prirode našeg Univerzuma. Nemalo sam se iznenadio, kada je započelo sa vizuelizacijom već ranije spoznate strukture sastavljene od sedam kružnica obojenih redosljedom duginih boja, koje proizilaze iz jedne tačke. Moram priznati to me dovelo u nedoumicu da li sam se tokom Tao Om meditacije povezao s fraktalom znanja. Ali da ne bih ulazio u dubiozu, spoznaju prirode Univerzuma putem fraktala znanja, posmatram kao unapređenje svog duhovnog znanja o Univerzumu. Vizuelizacijom te strukture, potaknuo sam otkrivanje dublje prirode iste, kroz više meditacija na fraktal znanja. Nisam ulazio u metafizičku pozadinu vizuelizirane strukture, već spoznaju sam se usmjerio ka potpunijem razumjevanju biti Univerzuma i svake od sedam kružnica, posebno. Univerzum se prema tome sastoji od sedam svjetova, odnosno sedam dimenzija ili nivoa postojanja, te tri frekfencijske ljuske, odnosno polja postojanja Apsoluta, Astrala i Kosmosa.
slika

Apsolut je prvo polje postojanja, osnova bez početka i kraja, praizvor cjelokupne postojanosti, sila što proizilazi od neispoljene Božanske svijesti, a čine je tačaka sjedinjenja Božanske svijesti i svijet Duhovne hijerarhije prvostvorenih Božanskih bića. Apsolut je prvobitni plod stvaranja, označen kao Duh Božiji ili Veliki Duh, Praizvor postojanja i Vječna manifestacija Božanske svijesti unutar Univerzuma.
Duhovnu hijerarhiju čine Aluini, bića satkana od Božanskog duha, ljudskom oku nepojmljiva i svakom svijetu prilagodljiva. Nepristrasna i savršena bića, koja održavaju cjelokupno postojanje i koja su čuvari svih svjetova unutar Univerzuma.

Astral drugo polje postojanja, čine Eterični i Energijski (Energetski) svijet – nivo postojanja, sva ostvaranja unutar njih i samosvjesna bića Alui i Avatari.
Eterični svijet je treći nivo postojanja, unutar kog se Božanska Svijest ostvarila do samosvjesnih bića Aluia, poznatih kao Anđeli. Oni su stvoreni od etera, nježne Božanske esencije stvaranja, pa izgledaju blještavo prozirni. Pomagači su Aluina.
Energijski (Energetski) svijet četvrti je nivo postojanja, izgrađen od nježne Božanske energije, unutar kog se Božanska svijest ostvarila kroz brojne oblike do samosvjesnih bića Avatara. Avatari nisu inkarnacija Boga, kako vjeruju pojedini narodi, već su energetska bića, satkana od Božanske energije. Ukazuju se u različitim oblicima, kao plava, prozirna i energetska bića.

Kosmos treće polje postojanja, koji čine tri dimenzije, svijet materije, svijet vatre i svijet antimaterije.
Materijalni svijet je peti nivo postojanja, sačinjen od materije u četiri stanja čvrstom, tečnom, gasovitom i viskoznom, koja se nadopunjuju unutar materijalnog postojanja. Unutar njega se Božanska svijest manifestovala kroz brojne oblike do različitih samosvjesnih bića, uključujući Lirane i čovjeka.
Svijet Vatre, šesti nivo postojanja izgrađen je od vatre, koja je posljedica djelovanja svijeta Antimaterije na materiju. Unutar njega Božanska svijest se ostvarila kroz mnogobrojne oblike vatre, do vatrenih bića - Agnia, poznatijih kao reptiloidni entiteti (demoni).
Sedmi i posljednji nivo postojanja unutar našeg Univerzuma je svije Antimaterije, unutar kog se sve manifestacije postojanja potpuno razaraju i vraćaju Božanskom Izvoru.
Tri posljednja nivoa postojanja zajedno čine Kosmos i u međusobnoj ravnoteži čine kosmički poredak. Materija je unutar kosmosa raspoređena kao crna tvar, kosmička prašina, kosmički plinovi, masa planeta i drugih nebeskih tijela, vatra sadržana u zvijezdama nastaje djelovanja struna antimaterije na materiju, a stvarni svijet vatre je je iza zastora svemira.

Sa stvarnjem svijetova, stvoreno je i duhovno vodstvo, koje čine duhovni čuvari Aluini, bez moći uplitanja u tokove ostvarenja. Prvostvoreni Aluini su: Aronel - Aluin svijeta duhovne hijerarhije, Miazel - Aluin eteričnog svijeta, Kalel - Aluin svijeta energije, Gainel - Aluin svijeta meterije i Sael - Aluin svijeta vatre.
Stvoreni univerzalni i sa njim kosmički poredak imao je savršen protok energija ostvarenja. Unutar Univerzuma neomatenao se odvijao rast brojnih procesa ostvarenja. Sa rastom ostvarenja, prvobitna ograničenja svijesti su počela sputavati tok ostvarenja. Kako bi se to prevladalo Božanska svijest je otpustila talas slobodne energije, koja je oslobodila potencijale slobodne volje. Slobodna volja omogućila je izrastanje slobodne svijesti, koja je unutar kosmičkog poretka dobila, sve mogućnosti ostvarenja koje ne narušavaju ga. Sa porastom mogućnosti ispoljavanja slobodne svijesti, došlo je do širenja i porasta težnji za slobodnim ostvarenjima. Taj skok svijesti doveo je do rasta civilizacija unutar kosmosa, kao i unutar astralnog polja postojanja. U materijalnom svijetu spoznata je moć rasta, te je započeo snažan razvoj civilizacija svemira. Svaka civilizacija je imala smislen razvoj, duhovnu slobodu i svijest o svemu kao Božanskom dobru, i zahvalnost na tom daru. Normalan tok razvoja Univerzuma i ostvarenja unutar njega otvorio je polje bezbroj mogućnosti. Sa pojavom polja različitih mogućnosti ostvarenja, započeo je skok u razvoju svijesti, svih nivoa postojanja. Međutim tok ostvarenja narušen je u svijetu vatre, usljed nepoštovanja pravila ne uplitanja u tok ostvarenja, od Aluina Saela, duhovnog čuvara vetrenog nivoa postojanja. To je začetak anomalije povratne svijesti.

Anomalija povratne svijesti

Uplitanjem u tokove ostvarenja, Aliun vatrenog svijeta Sael, narušio je tok ostvarenja. Narušavanje toka ostvarenja vatrenih bića Agnia, učinilo je ostvarenja drugih nivoa postojanja naprednim i veličanstvenim, što je pobudilo zavist Aluina Saela. Kako bi sustigao ostvarenja drugih svjetova, Sael postaknu Agnie da stvore vatrena klatna i ubrzaju protok energije vatre.

Ne prevaldavši zavist, Sael dolazi u zabludu da je gospodar vatre zvijezda unutar materijalnog svijeta. Iako su zvijezde unutar materijalnog svijeta stvorene djelovanjem struna antimaterije u svijetu materije. Sael postade uvjeren da zvijezde oduzimaju stvaralačku energiju vatrenom svijetu, i da je to tajna uspjeha ostvarenja unutar materijalnog svemira. Uvidjevši snagu vatrenih klatana, Sael ih usmjeri ka materijalnom svijetu u svrhu oslobođenja zvijezda od „iskorištavanja“ materijalnih bića. Na granici svijetova, gdje nestaju zastori došlo je do izboja vatrenih klatana u područja materijalnog svijeta.

Sa snažanim izbojem vatrenih kaltana, Agni-i pokoriše jednu trećinu materijalnog svemira, pokoriše brojne civilizacije i uništiše nepokorne, a Sael se proglasi za Sanra – Gospodara zvijezda. Prodorom klatana jedan nivo svijesti, napravio je prodor ka drugom nivou svijesti, pri čemu je nastala „Anomalija povratne svijesti“. Sa probojem vatrenih bića u materijalni svijet i pojavom Anomalije povratne svijesti došlo je do narušavanja kosmičkog poretka. Anomalija povratne svijesti dovela je do agresivnog prodora Agnia u materijalni svijet i širenja uticaja Saela, odnosno Sanra. Sa Anomalijom povratne svijesti započelo je novo kosmičko doba, doba borbe između sila slobodnog ostvarenja i sila razaranja, odnosno borbe između sila dobra i zla.

Dobro i Zlo

Aluin Gainel duhovni čuvar materijalnog svijeta i duhovna hijerarhija kosmosa, nadahnuti Božanskom energijom, stvorili su iscjeljujuće kosmičke energije. Iscjeljujuće kosmičke energije započele su iscjeljenje kosmosa, dajući snagu materijalnim bićima da Saela vrate u odaje vatrene. Oslobođena Božanska energija, učini kosmička bića dostojnim da pobjede Sanra i Agnie, sluge zla. A Sael kako bi Agni opstali u materijalnom svijetu, od materijalnih bića, načini bezdušna tijela, tijela opstanka za Agnie u svijetu materije. Stvori ih od bića hladnog tijela te se ona umnožiše i vodstvo Saela pod imenom Sanra prihvatiše. Stvarajući i bezdušna živa tijela - Eremide, od bića u porobljenim svjetovima, Sanra stvori i vojsku poslušnika Agnia, vojsku Eremida. Sa stvaranjem vojske Eremida, počeo je drugi period razaranja kosmosa, počeo je drugi talas prodora Agnia. Agnii sa svojim novim tijelima i poslušnicima Eremidima, započeše uništavanje materijalnog svijeta, posvećeni osvajanju kosmosa i prodiranjem prema Astralu. Time je započela već drvena borba, borba između sila dobra i sila zla. Zlo djeluje protiv slobodnog ostvarenja, ono opsjeda, osvaja i porobljava, u cilju ovladavanja procesima slobodnog ostvarenja i njegovog usmjeravanja želji Sanra, da se približi Božanskom Izvoru kroz osvajanje svijetova. Ali na tom putu se ispriječila duhovna hijerarhija Aluina Gainela, sila dobra. Dobro je usmjereno ka slobodnom ostvarenju svih oblika postojanja i svih bića, koje je u svrhu Božanskog ostvarenja. Slobodno ostvarenje je osnovni cilj postojanja u granicama, koje ne narušavaju ga. Sila Dobra teži poretku slobodnog ostvarenja tokova postojanja unutar univerzalnog zakona.
http://taoom.webs.com/fraktalznanja.htm

_________________
Duhovno traganje je naša težnja za znanjem i prosvjetljenjem, koje nas vodi ka Izvoru.
http://www.taoom.webs.com


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 99 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz