Sada je: ned apr 28, 2024 12:05 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: pet nov 05, 2010 11:13 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
Izuzetan muškarac! Iiiiiizuuzetan! :mrgreen: :love6:

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh
PostPostano: pet nov 05, 2010 3:23 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
teh_zoh je napisao/la:

jednađba napravljena za djecu puna višeznačnih riječi. svako djete će si u svojem jednostavnom umu kakvom ima povezati smisao kakav mu odgovara. inače ljubav je stanje svijesti kada čovjek gotovo nemože vidjeti iskrivljenije.



Đe si se krio do sad :) Dobro si razmrdao forum jer vidim hiper interesovanje za tvoje pisanje. Pazi griješiš u osnovama pa je i sve što podigneš na pogrešnom takođe pogrešno.
Ljubav nije stanje svijesti, ne, ne, pogrešno. Ljubav je svijest. Ona se ne može opisati taman ni kao Bog (jer je (Bog sve on što ne znamo). Ljubav je ono kad se sjedinjuješ s Bogom i postaješ on taman kao što on postaje ti. Sjećaš se toga zar ne? Doživio si to najmanje 12 pita. Ne budi nestrpljiv za kojih 100-nak milijardi godina ćeš sve jš jednom ponoviti, do tad odrađuj poslove kako ti se kaže. To tako ide.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: pet nov 05, 2010 3:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1364
Lokacija: Split
vrlo zanimljivo kako koncept ops/opd kreira dosta emocija i misaonih formi, da biste se opet vratili na početak. neizmijenjeni.

teh, kako doživljavaš eugeniku?

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: pet nov 05, 2010 4:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
teh_zoh je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:
Zasto na osnovu samo jedne recenice koju je napisao Zoka mislis da je njegovo razumevanje "nauceno mrsavo gradivo"? Covek nije nista ni napisao osim da se ne slaze sa tobom, a ti vec smatras njegovo razumevanje kao "nauceno mrsavo gradivo"?! Kako znas da i njegovo razumevanje nije iskustvo i spoznaja? Mislim da je takav tvoj stav u vezi sa tim jasan primer onoga sto se ovde opisuje kao OPS "wishfulthinking" razmisljanje.


"nije ništa napisao osim da se ne slaže sa tobom", istina, i baš zato. da njegovo gradivo nije mršavo i naučeno imao bi barem nekakve arguemente.


Mozda njegovo gradivo jeste mrsavo, ali ti to svakako ne mozes znati dok ne cujes tj. ne procitas nesto o tom gradivu. Ovako kako si bio napisao ispada da si ti vec na samu izjavu da se neko ne slaze sa tobom resio da necije znanje proglasis "mrsavim". Da nije tako, ti bi mu odmah postavio dodatna pitanja i trazio objasnjenje, a ne bi omalovazavao njegovo znanje, koje pri tome nisi ni cuo.

teh_zoh je napisao/la:
Aragorn je napisao/la:
teh_zoh je napisao/la:
- nije li logično da onaj sa višim nivoom slobodne volje ima veću moć koja mu omogućuje da pregazi tu granicu slobode drugog


Naravno, upravo tako i funkcionise "OPS piramida", i upravo zbog toga je svaki entitet OPS orjentacije u stvari "dobrovoljni rob" jer uvek iznad sebe ima neku "slobodnu volju" koja je jaca od njegove. Isto tako treba imati na umu da smo svi mi ljudi zapravo OPS orjentacije i naseljavamo OPS realitet.

smatraš li roditelje svojim robovlasnicima, ili dali smatraš da su oni nekoć to bili ? neovisno o korištenju termina u svakom slučaju takav "dobrovoljni rob" OPSa je slobodniji od OPDa. uostalom kao da je robstvo nešto negativno


Ne smatram roditelje svojim robovlasnicima niti su to oni ikada bili. Roditeljstvo i uticanje na slobodnu volju svog deteta je sastavni deo 3. denziteta. Izmedju ostalog, zato i jesmo OPS. Isto tako, neki roditelji uticu "umereno" na slobodnu volju svog deteta, reagujuci na ono sto je potrebno da bi se dete "vaspitalo", dok neki drugi roditelji zaista shvataju svoju decu kao svojinu. Iako smo svi OPS orjentacije, neko je izgleda vise a neko manje. Treci densitet navodno spada u tzv "sivu zonu", odnosno realitet gde se principi OPD/OPS na odredjen nacin "sukobljavaju" na fizickom direktnm nivou, i to naravno pre svega kroz nas same. Treci denzitet u sustini ne moze biti 100% OPD ili sto posto OPS, moze samo da "prevagne" na jednu stranu, zavisno u koju "vertikalu" se frekvencijski svrstava. Mi smo trenutno na OPS "vertikali", ali to ne znaci da ne postoje OPD uticaji i razmisljanje medju ljudima, i to upravo zbog toga sto smo u "sivoj zoni" gde postoje i "kreativni uticaji". Mozda bi to moglo biti objasnjenje na ovu tvoju recenicu:
Citat:
i dalje tvrdim da je OPS veliki stvaratelj, umjetnik a ovo je tvoj citat " Isto tako treba imati na umu da smo svi mi ljudi zapravo OPS orjentacije i naseljavamo OPS realitet." pogledaj malo svijet oko sebe, jesi li bio u kazalištu, muzeju, kinu, izložbi slika...tko su bili ti umjetnici nego ljudi?



Citat:
Aragorn je napisao/la:
Da bi se shvatilo kakav je taj "uzor" u pitanju dovoljno je razmisliti o poznatoj istoriji ljudske civilizacije, koja je oblikovana upravo prema tom "uzoru". Isto tako je jasno zasto je za njega OPD zaista prava opasnost.
ne slažem se da je ljudska povjest oblikovana po upravo po takvom uzoru jer to je kao da si rekao da mi oblikujemo kokoši, ovce i svinje po uzoru na čovjeka samo zato što ih posjedujemo. zadnja stvar koju bi reptili htjeli je da postanemo kao oni, ako imamo tolki potencijal možda ih i stignemo. možeš li objasniti zašto je OPD opasnost za reptile ?


Najkrace receno, OPD je opasnost za reptile zato sto im "izmice" hranu/energiju iz njihovih ruku. Frekvencija OPD energije podrazumeva "protocnost", i kao takva nije "svarljiva" za nekog OPS entiteta 4D, kakvi bi na primer bili reptili. Iz tog razloga njihova hrana, iliti energija entiteta sa 3D, mora imati slicnu frekvenciju, a 3D manifestacija te frekvencije je upravo ono sto vidimo u "zvanicnoj" ljudskoj istoriji, kao i u svakodnevnom zivotu. One osnovne manifestacije toga su mozda ljbomora i zavist, sujeta, osveta, kompeticija, likovanje nad tudjim neuspehom, samoljublje, sebicnost, pohlepa, princip "hoću još" i tako dalje. Svi ovi "osecaji" podrazumevaju krsenje tudje slobodne volje i svi proizvode energiju "svarljive" frekvencije za nekog OPS entiteta sa 4. denziteta. Drugim recima, ispada da tzv. reptili oblikuju nasu frekvenciju po uzoru na svoju, isto kao sto i mi modifikujemo biljni i zivotinjski svet kako bi vise odgovarali nasoj ishrani, samo ,mi to radimo vise na "fizickom nivou", a entiteti iznad nas vise na energetsko/frekvencijskom. Naravno sve ovo je hipoteticki receno, a ne kao neka "istinita tvrdja".

Predlazem da procitas ovaj tekst:
http://www.galaksija.com/metafizika/eko ... ergije.htm


Citat:
Aragorn je napisao/la:
Ponovicu jos jednom da OPD orjentacija nema veze sa hriscanskim principima "ko tebe kamenom...", koji su stvoreni od strane OPS hijerarhije kako bi se lakse kontrolisala masa "uspavanih ovaca". OPD ne gusi individualnost, svest i inicijativu neko upravo suprotno. Za razliku od OPS orjentacije koja tezi da kontrolise, ukalupi, menja prema svom ukusu, odnosno tezi ka "mehanicnosti". A mehanicnost je jasna odlika ugusene individualnosti, mehanicne svesti i nedostatak inicijative, i sve je to naravno deo "teznje za kontrolisanjem".

OPD u samom svom imenu guši individualnost i svijest. nemožeš samo napisati ovo je ovo bez ikakvog objašnjenja. mjenjanje po svom ukusu i kontroliranje nije nešto što vodi mehaničnosti več totalno suprotno. upravo si dokazao zašto OPS odlikuje individualnost, svijest i inicijativa.


Kada razmislim o ovome sto si ovde napisao cini mi se da ti ipak nisi shvatio sustinu koja stoji stoji iza koncepta OPD/OPS. Kada ti nesto menjas po svom ukusu i kontrolises, ti zapravo gusis neciju individualnost i "ukalupljujes" je u svoje vidjenje odnosno svoju "individualnost". Tim istim cinom, ti imas odredjenu frekvnciju koja dozvoljava da na isti nacin neko sa "vise" slobodne volje utice i menja tj. gusi tvoju individualnost. A taj pricip uvek tezi mehanicnosti, jer da bi neko ili nesto bilo onako kako ti zelis, to mora funkcionisati prema tvom sablonu koji si ti zamislio. Kod OPD principa je suprotno, svako ima prava na vlastitu individualnost bez "gusenja" jedni drugih, odnosno tudje individualnosti.

Citat:
Aragorn je napisao/la:
Preokupiranost nadzorom ili kontrolom svih aspekata sebe i drugih je osnovna karakteristika OPS orjentacije a ne "jako loseg OPS-a". Tu karakteristiku ima svaki OPS i sto je kod nekog entiteta jaca OPS frekvencija to je i ta karakteristika jaca.
ti poznaješ puno entiteta pa znaš jel ?


Svaki covek je takodje i entitet.

Citat:
teh_zoh je napisao/la:
Predlazem da jos jednom razmislis o ovoj recenici koju si citirao. OPS ne istrazuje sve mogucnosti nego se "fokusira" samo na one koje su deo njegovog "zeljnog razmisljanja". OPS nije u stanju da istrazi sve mogucnosti jer ih i ne vidi. OPS uvek ima jasno zacrtane i predodredjene planove, i uvek uzima u obzir i vidi samo one mogucnosti za koje misli da ce mu ostvariti zeljene planove. Sve ostalo sto se ne uklapa u te "zeljene planove" odbacuje ili jednostavno ne vidi. Jedan primer takvog "wishfulthinking" razmisljanja je i ovo tvoje pisanje na ovom topicu, iz koga je jasno da ti neces ili ne mozes da shvatis sustinu koja stoji iza OPD/OPS termina, nego pokusavas da ih uklopis u svoje vec "zacrtano" misljenje.

OPS mora istraživati sve mogučnosti ukoliko ne vidi jednu za njegov cilj a promatranjem novih mogučnosti se mogu mjenjati i njegovi ciljevi koji zahtjevaju opet nove mogučnosti. ti si taj koji ne želi ili nemože shvatiti da baš moje viđenje suštine koje stoje iza OPD/OPS termina omogučuje ovako kritiziranje istog.


Mislim da mozda shvatam sa koje "pozicije" posmatras citavu stvar. I rekao bih da se na ovom forumu trudimo da "odrzimo frekvenciju" koja nije u skladu sa tvojom "tackom gledista". Sa druge strane , moguce je da gresim i da ti jednostavno nisi dovoljno procitao materijala na ovom forumu i nisi shvatio sustinu OPD/OPS koncepta.

Citat:
Aragorn je napisao/la:
Naravno, sto je nesto vise mehanicko to je izvesnije da pripada piramidi a ne mrezi.

vrh piramide je viši od mreže, mislim da će ovo shvatiti jako malo ljudi ili čak nitko.


Ovo je kao da poredis "babe i zabe", i jedino sto mogu reci posle ovoga jeste da nisi razumeo celu koncepciju. Ili si je ipak razumeo, ali iz "drugog ugla".

Citat:
Aragorn je napisao/la:
Jos jednom predlazem da malo bolje proucis sustinu koja stoji iza termina OPD i OPS. OPS je taj koji ima poriv ka "nistavilu", a njegova "separacija" od "kreativnog dela" Univerzuma je prvi korak ka tom nistavilu. Ignorisanje stvarnosti je isto tako znacajan deo OPS orjentacije, i moze se dovesti u vezu sa "zeljnim razmisljanjem". OPD orjentacija ne ignorise nista nego je svesna i razume ono sto je i "pozitivno i negativno" i prihvata i vidi stvari kakve jesu.


još jedna sasvim neutemeljena izjava da ops ima poriv ka ništavilu poput nekreativnog djeteta koje kaže "nisam ja, ti si"
.

Ako se potrudis da malo bolje razumes OPD/OPS koncept, mozda ces i uvideti da OPS u sebi sadrzi "poriv ka nistavilu" odnosno destrukciji, i da je ta "destrukcija" uvek prisutna u delovanju OPS orjentacije. N primer, sam cin zelje da kontrolises nesto podrazumeva unistavanje necega, jer ono sto "menjas" zarad svoje kontrole, ti zapravo unistavas, tj. to nesto nece vise imati isti "oblik" kao pre tvog delovanja, odnosno kontrolisanja. Dakle u tom procesu ti si vec u startu unistio nesto sto je bilo pre tebe. U sustini "princip destrukcije" se provlaci kroz sve OPS izraze, u vecoj ili manjoj meri. Analogija sa crnom rupom je samo krajnji izraz toga, a cini se da se nalazi i u podsvesti entiteta koji su bliski OPS frekvenciji. Tu mozda spada i ovo tvoje "intuitivno" osecanje:
Citat:
največi izvori svijetlosti se pretvaraju u crne rupe nakon supernove. ipak shvatimo alegoriju na njihov željeni način, dakle sama svijetlost bi predstavljala OPD a crne rupe OPS, znači ignorirat čemo činjenicu da je crna rupa u središtu svake galaksije, ignorirat čemo da je u svom ovom kaosu crna rupa ta koja svojim zlim rukama drži galaksiju na okupu i omogučuje svim zvijezdama i planetima neku šansu za stvaranje života. pogledajte bolje i shvatit ćete da nije stvar u pogrešci alegorije, stvar je u nečem drugom, a to drugo bi trebali sami intuitivno shvatit


Moguce je da gresim, ali ovde kao da si napisao "Zivela crna rupa", iako bi trebalo da bude ocigledno da je crna rupa manifestacija krajnje "konzumacije i destrukcije".

Citat:
Sve je ops, samo što neki ops želi ništavilo, pati od života toliko jako da voli zamišljat kako je nešto drugo, kako je on opd koji objektivno vidi pozitivno i negativno(pozitivno il negativno za njega), kako on prihvača (preslab za djelovanje)i vidi stvari kakve jesu, zapravo previše uplašen da se i sam usudi biti -stvaratelj.


Mozda ovo nije los opis OPD-a iz ugla nekog ko stvari posmatra iskljucivo iz OPS orjentacije.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: pet nov 05, 2010 4:07 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
Mene teh-zoh malo podsjeća na Sanadera.
Isti bahati nastup, samouvjereni ton koji ne trpi pogovora, privlačan balkanski macho nastup
("Ako nađem OPD, MOŽDA GA UBIJEM" - wow :notworthy:
"Protiv sam ravnopravnosti žena sa muškarcima"- how strong'n'sexy :love10: )

Pravi mamac za "slabe duše" koje tobože prezire iz dna duše :wink:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: pet nov 05, 2010 4:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
MonteChristo je napisao/la:
vrlo zanimljivo kako koncept ops/opd kreira dosta emocija i misaonih formi, da biste se opet vratili na početak. neizmijenjeni.

teh, kako doživljavaš eugeniku?


Ako mene pitaš tim postupkom se ne bave ljudi pa ni njezini proizvodi ne odgovaraju ljuckim željama. To rade neka posebna stvorenja koja ja do sad nijesam sretao. ljudima se da to što je trenutno dostupno. Ako bi se mi upleli u te stvari sigurno bi pogriješili jer o kvalitetu gena nemamo pojma.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: pet nov 05, 2010 5:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1364
Lokacija: Split
toh_zeh je napisao da zagovara eugeniku, zato je pitanje njemu bilo upućeno.
slažem se da je koncept dobra i zla težak, vrlo težak, a o opd/ops konceptu niti ne razmišljam, niti imam spoznaja.
rekao bi da je to intelektualni koncept.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: pet nov 05, 2010 6:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 11:27 am
Postovi: 50
Lokacija: zagreb
charleston

iako nije dubokoumna, tvoja izjava je ljupka kao svaka ženska izjava.
prezirem licemjerje a ono je karakteristika gotovo svakog političara pa tako i sanadera.

formica

ne vjerujem u boga draga moja. ako je ljubav svijest, onda ne postoji svijest koja si više iskrivljuje istinu. bez toga ona nebi ni imala svoju čar.

montechristo

ne podržavam oblik eugenike gdje bi nadležni u sustavu birali koji pojedinci bi se smjeli sparivati. mislim kako bi trebalo izdvojiti one inteligentnije, zdrave i lijepše da žive odvojeno odvojeno od ružnih, normalnih i bolesnih.

_________________
jhva elohim meth
Egoism is the very essence of a noble soul


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: pet nov 05, 2010 6:31 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 06, 2010 10:32 am
Postovi: 682
teh_zoh je napisao/la:
charleston

iako nije dubokoumna, tvoja izjava je ljupka kao svaka ženska izjava.
prezirem licemjerje a ono je karakteristika gotovo svakog političara pa tako i sanadera.

formica

ne vjerujem u boga draga moja. ako je ljubav svijest, onda ne postoji svijest koja si više iskrivljuje istinu. bez toga ona nebi ni imala svoju čar.

montechristo

ne podržavam oblik eugenike gdje bi nadležni u sustavu birali koji pojedinci bi se smjeli sparivati. mislim kako bi trebalo izdvojiti one inteligentnije, zdrave i lijepše da žive odvojeno odvojeno od ružnih, normalnih i bolesnih.


Ovdje si zaista rekao sve!

_________________
The true Self is No-Self.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: pet nov 05, 2010 6:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
teh_zoh je napisao/la:
charleston

iako nije dubokoumna, tvoja izjava je ljupka kao svaka ženska izjava.
prezirem licemjerje a ono je karakteristika gotovo svakog političara pa tako i sanadera.

formica

ne vjerujem u boga draga moja. ako je ljubav svijest, onda ne postoji svijest koja si više iskrivljuje istinu. bez toga ona nebi ni imala svoju čar.

montechristo

ne podržavam oblik eugenike gdje bi nadležni u sustavu birali koji pojedinci bi se smjeli sparivati. mislim kako bi trebalo izdvojiti one inteligentnije, zdrave i lijepše da žive odvojeno odvojeno od ružnih, normalnih i bolesnih.


Dragi moj ako ikada tako nešto zaživi, svesrdno se nadam da si inteligentan, lijep i zdrav!

Ali nekako imam osjećaj da nisi baš lijep pa te nešto smetaju žene, a nisi ni gay jer si nemilosrdan prema muškarcima, inteligentan možda jesi, ali sve zajedno, ufff - pa jesam ti lijepo napisala onu latinsku!

Hoćeš da ponovim: Qui gladio ferit, gladio perit!

I u prijevodu ako ne razumiješ ništa osim engleskog: Tko se mača laća, od mača i pogiba!

U posljednjih nekoliko sati/dana svi se bave s tobom, ako si ti ono što je za ove dane prorečeno kao "kataklizma" - super!

Ja zadovoljna!

No istovremeno kao svaka žena koja je i majka, stisne mi se srce čitati ovo. A onda opet mislim si, ma gle ga kako misli da se dobro zajebava!

Sve u svemu svaka je misao, riječ - poslana energija. Ne bi bilo loše znati to.

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: pet nov 05, 2010 7:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
teh_zoh je napisao/la:
charleston

iako nije dubokoumna, tvoja izjava je ljupka kao svaka ženska izjava.
prezirem licemjerje a ono je karakteristika gotovo svakog političara pa tako i sanadera.

formica

ne vjerujem u boga draga moja. ako je ljubav svijest, onda ne postoji svijest koja si više iskrivljuje istinu. bez toga ona nebi ni imala svoju čar.

montechristo

ne podržavam oblik eugenike gdje bi nadležni u sustavu birali koji pojedinci bi se smjeli sparivati. mislim kako bi trebalo izdvojiti one inteligentnije, zdrave i lijepše da žive odvojeno odvojeno od ružnih, normalnih i bolesnih.


Pa ti si cist OPD. Sluzis kao odlican katalizator lekcija i sredstvo za ucenje. Hvala ti momce.

Evo cisto da ostanem dosledan (a i zabavni mi ovi smajliji slika )



Voila!

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: pet nov 05, 2010 11:22 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 11:27 am
Postovi: 50
Lokacija: zagreb
alf je napisao/la:

Dragi moj ako ikada tako nešto zaživi, svesrdno se nadam da si inteligentan, lijep i zdrav!

Ali nekako imam osjećaj da nisi baš lijep pa te nešto smetaju žene, a nisi ni gay jer si nemilosrdan prema muškarcima, inteligentan možda jesi, ali sve zajedno, ufff - pa jesam ti lijepo napisala onu latinsku!

Hoćeš da ponovim: Qui gladio ferit, gladio perit!

I u prijevodu ako ne razumiješ ništa osim engleskog: Tko se mača laća, od mača i pogiba!

U posljednjih nekoliko sati/dana svi se bave s tobom, ako si ti ono što je za ove dane prorečeno kao "kataklizma" - super!

Ja zadovoljna!

No istovremeno kao svaka žena koja je i majka, stisne mi se srce čitati ovo. A onda opet mislim si, ma gle ga kako misli da se dobro zajebava!

Sve u svemu svaka je misao, riječ - poslana energija. Ne bi bilo loše znati to.

Alf :blob:


mala moja, "Tko se mača laća, od mača i pogiba!" i ako je netko plemenit on neće biti sretniji da strada upravo od "mača". takve čeka valhalla !

ne smetaju mene žene, au contraire ! samo mislim kako je žena iskreno sretna kada se je stavi na "njeno mjesto" i tretira kako spada što bi značilo nekad kao božicu a nekad kao djete, ali ti češ to znati bolje od mene.

_________________
jhva elohim meth
Egoism is the very essence of a noble soul


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: sub nov 06, 2010 12:34 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Opet si pametan.

Evoooo:


Voila!

slika


Evo prijatelji forumasi, da mu svi odaberemo po nekog smajlija slika

http://www.cosgan.de/smilie.php?wahl=2&ziel=frech


slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: sub nov 06, 2010 3:21 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri okt 10, 2007 7:18 pm
Postovi: 4118
slika

Hihihihihi

slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: sub nov 06, 2010 4:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Prije nego sto zapocnem osobno razmatranje ove teme, moram dati svoje vidjenje sto "ja" smatram OPD-om te bih u sljedecim pojasnjenjima volio da ju ne povezujete automatski s "obrnutom vrijednoscu" (OPS-om). Takodjer, postoji velika mogucnost da moje rijeci budu krivo protumacene, no izrazito je tesko svoja vidjenja, iskustva i razmisljanja svesti u ove dolje recenice koje opet (s obzirom da su kratke), same po sebi, stvaraju dodatnu konfuziju i ogranicavaju jer bivaju promatrane kroz sopstveno vidjenje svakog clana na ovom forumu (ah, blazena telepatija! :mrgreen:).
Dalje, ako uopce postoje neki drugi realiteti sada u to necu ulaziti i prilikom mog vidjenja OPD-a govorit cu o njemu samo unutar ovog (naseg) realiteta. Ako me shvacate - dobro, ako ne nastavite sa citanjem.

OPD jeste Bice oslobodjeno samog sebe. Ono je Bice koje je sada i nigdje vise, jer nigdje vise i nista vise ne postoji. Bitak u Bicu.

Smatram da, kao kada je Jung usporedjivao Zen sa svojim istrazivanjem podrucja nesvjesnog i izjavio da kineski mistik kada prica o Zenu govori isto sto i on samo koristi razlicite fraze i rijeci, neki ovdje govore istu stvar, samo sto to (mozda) nisu u stanju da vide – OPD jest vrhunac Ega. Ega koji je pod kontrolom a ne taj koji kontrolira. Upravo zato i jest OPD. I upravo zato sve sto radi, radi sa jednog "viseg" (ne u smislu realiteta) nivoa svijesti. Radi. Sada.

Zar ne mislite da je to taj nadcovjek (OPD?) o kojem Nietzsche govori? Nadcovjeku koji nije opterecen nepotrebnim vrijednostima, nametnutim moralima, etalonima i svakakvim okovima koji ga ruse i sputavaju u namjeri da Bude. Bude kontrolorom svog Ega odnosno samog sebe. Bude OPD. Bude Slobodan.
I zato smatram da je potpis teh_zoha "Egoism is the very essence of a noble soul" potrebno shvatiti u svojoj stvarnoj sustini a ne uskogrudno i ograniceno zbog bezbroj puta silovanih normi. Taj potpis je, moram priznati, na tragu egzistencijalizma a egzistencijalizam jeste humanizam.

Aragorne, upravo je na takvom nivou svijesti covjek u stanju da "okrene drugi obraz kada dobije prvi samar", jer je Covjek taj koji biva, a ne Ego.

Sve u svemu, ovo je moje trenutno vidjenje stvari koje moze i da bude u krivu.
Rastemo...

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: sub nov 06, 2010 6:07 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
:-k ................ slika

P.S.-bad.ass,jesi li vidio i ostale teme na kojem teh.zoh piše.Mada je suština citata njegovog potpisa i istinita,on ne djeluje,čak ni ne pokušava djelovati na toj razini...Već samo laprda.To je kao da daš majmunu kompjuter i posjedneš ga za njega i prema tome doneseš zaklučak da ovaj majmun posjeduje ljudsku inteligenciju.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: sub nov 06, 2010 6:49 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
teh_zoh je napisao/la:
alf je napisao/la:

Dragi moj ako ikada tako nešto zaživi, svesrdno se nadam da si inteligentan, lijep i zdrav!

Ali nekako imam osjećaj da nisi baš lijep pa te nešto smetaju žene, a nisi ni gay jer si nemilosrdan prema muškarcima, inteligentan možda jesi, ali sve zajedno, ufff - pa jesam ti lijepo napisala onu latinsku!

Hoćeš da ponovim: Qui gladio ferit, gladio perit!

I u prijevodu ako ne razumiješ ništa osim engleskog: Tko se mača laća, od mača i pogiba!

U posljednjih nekoliko sati/dana svi se bave s tobom, ako si ti ono što je za ove dane prorečeno kao "kataklizma" - super!

Ja zadovoljna!

No istovremeno kao svaka žena koja je i majka, stisne mi se srce čitati ovo. A onda opet mislim si, ma gle ga kako misli da se dobro zajebava!

Sve u svemu svaka je misao, riječ - poslana energija. Ne bi bilo loše znati to.

Alf :blob:


mala moja, "Tko se mača laća, od mača i pogiba!" i ako je netko plemenit on neće biti sretniji da strada upravo od "mača". takve čeka valhalla !

ne smetaju mene žene, au contraire ! samo mislim kako je žena iskreno sretna kada se je stavi na "njeno mjesto" i tretira kako spada što bi značilo nekad kao božicu a nekad kao djete, ali ti češ to znati bolje od mene.


Iskreno sam sretna kad ja biram svoje mjesto!
I vjeruj mi ono nikada nije niti mjesto božice niti djeteta.

Da bi saznao što ženi treba nužna je dvosmjerna iskrenost, koja je teško ostvariva ako se netko sakriva iza riječi "njezino mjesto".

Iako moram ti još nešto objasniti da ne pomisliš da spadam među one žene koje misle da su jednake muškarcima: ne zastupam feminističke teze, dapače, mislim da su nam te ženice dobro uvalile!

Ali zastupam ljudskost koja je sastavni dio postojanja nekih muškaraca i nekih žena.

To je ono što ti kroz sve svoje tekstove nikako ne shvaćaš. A to je temelj svega. I možda rješenje oko objašnjenja onih O o kojima voliš pisati.


Alf :blob:

P.S. Alf je jako sretan kad mu kažu "mala moja"! :love10:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: sub nov 06, 2010 7:36 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: pon jan 16, 2006 12:26 am
Postovi: 804
Lokacija: MNE PG
teh_zoh je napisao/la:
charleston
formica

ne vjerujem u boga draga moja. ako je ljubav svijest, onda ne postoji svijest koja si više iskrivljuje istinu. bez toga ona nebi ni imala svoju čar.


Ja sam on, a Formica je mrav na latinskom :)
Naravno ni ja ne vjerujem u ništa nego znam, zapravo se radi o umu i njegovim moćima saznavanja.
Naravno naši životi nijesu neka zbava nego ozbiljni posao sazrijevanja i skupljanja iskustava. Đeca obično u četvrtoj godini prihvataju svijest kad saznaju svoje postojanje. Poslije toga se svako zabavlja o svom jadu saznavanja samog sebe. Ogroman je to posao koji se ne može obaviti jednim životom u ljuckom tijelu. zato se rađamo dovoljan broj puta kao ljudi u tijelima raznih rasa i polova. Takođe se rađamo u tijelima raznih drugih stvorenja i ne samo na Zemlji nego ko zna sa kojeg smo svijeta došli na Zemlju da se otjelimo u ljudima, i ko zna đe će mo otići kad Zemlje ne bude bilo. Sve su to vrlo ozbiljne stvari sa kojima se ne treba zafrksvati nego pošteno prionuti i odraditi sve kako valja. Praveći razne gluposti i budalaštine samo produžavamo i onako dugo kruženje kroz razna rađanja u ljuckom tijelu. Zato pamet u glavu.

_________________
zašto je što je


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: sub nov 06, 2010 8:48 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 11:27 am
Postovi: 50
Lokacija: zagreb
bad.ass

vidim da mislimo na istu stvar, samo što ja ne vidim da je put do nadčovjeka opd staza već ops jer
u krajnosti opd i dalje vjeruje u egzistenciju kreatora i odbija činiti "zla". plemenita zla koja nisu opterečena licemjerjem, bilokakvim lažima, osječajem krivnje ili bilokojim drugim nametnutim moralom. odbija uništavanja koja su meni, ne samo potreban prostor u kreiranju novih, nego i temelj u kreiranju novih, viših vrijednosti.

kolos

ako ti nešto što pišem nije jasno, slobodno pitaj .

alf

ljubavi ja nikad nisam rekao da sam protiv nekakvih ženskih prava, rekao sam i kažem to opet da ne vidim izjednađavanje žena sa muškarcima kao nešto pozitivno. razlike između žena i muškaraca bi trebale biti što veće jer se inače potpuno gubi čar, i osobno smatram da je največi postotak homoseksualnosti nastao upravo prirodnim putem kojeg smo sami stvorili tim, sve večim izjednačavanjem spolova. užasava me pomisao metroseksualaca ili dlakavih žena, potpuno dominantnih žena koje nose "hlaće" u obitelji, nestajanje sramežljivosti kod žena, ženska disciplina bacanje kugle, kladiva, povečanje tračanja kod muškaraca itd

i defenitivno vam nije mjesto u politici bez obzira na pravo glasa

formica

saznanje me pogodilo više nego tebe zato ću se suzdržat od ispričavanja.
uglavnom, reinkarnacija je glupost, obezvrijeđuje život dajući mu neke nove vrijednosti prilagođene cjeloj toj iluziji sa dušom.
naši životi su baš zabava par exellence, imaj na umu da sam čak preziratelj hedonizma.

"All the world's a stage,
And all the men and women merely players;
They have their exits and their entrances;
And one man in his time plays many parts"

_________________
jhva elohim meth
Egoism is the very essence of a noble soul


Zadnja izmjena: teh_zoh; sub nov 06, 2010 8:58 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: sub nov 06, 2010 8:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
teh_zoh,

pa nisam ti pisala o ženama! Pisala sam ti o ljudima! Pročitaj ponovno što sam napisala.

A štp se politike tiče, pa to si do sada trebao već shvatiti - nije uopće važno da li je na vlasti žena ili muškarac...A i to je objašnjeno u svemu što sam do sada napisala!

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 104 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz