Sada je: sub apr 27, 2024 6:28 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: sub nov 06, 2010 9:02 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 11:27 am
Postovi: 50
Lokacija: zagreb
ah, kada bi ti bar znala da je moja najveća kletva upravo to što previše marim za ljudsku dobrobit

_________________
jhva elohim meth
Egoism is the very essence of a noble soul


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: sub nov 06, 2010 9:06 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned okt 04, 2009 11:42 am
Postovi: 1312
Ah, što ti reći na to?

Tvoj izbor, a ako nije tvoj, imaš problem......

Alf :blob:

_________________
www.udruga-trag.hr


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: sub nov 06, 2010 9:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
teh_zoh je napisao/la:
ah, kada bi ti bar znala da je moja najveća kletva upravo to što previše marim za ljudsku dobrobit


Ljubi ga mama pametnog.

Ipak . . . slika


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: sub nov 06, 2010 10:20 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
teh_zoh je napisao/la:
vidim da mislimo na istu stvar, samo što ja ne vidim da je put do nadčovjeka opd staza već ops jer
u krajnosti opd i dalje vjeruje u egzistenciju kreatora i odbija činiti "zla". plemenita zla koja nisu opterečena licemjerjem, bilokakvim lažima, osječajem krivnje ili bilokojim drugim nametnutim moralom. odbija uništavanja koja su meni, ne samo potreban prostor u kreiranju novih, nego i temelj u kreiranju novih, viših vrijednosti.

Primjecujem da me nisi shvatio i bas sam zato na pocetku prethodnog posta rekao sto mislim o OPD-u te da se NE kombinira sa OPD/OPS vidjenjem, jer smatram OPD-om jednim novim stanjem covjekove svijesti/bica unutar ovog realiteta. Uostalom, u takvom svijetu polariteti ne postoje, jer egzistira samo sustina a sustina nije podobna na podjelu dobra i zla kojima nas kljukaju od davnina.

Dakle, u mom vidjenju nema podjele na OPS/OPD putove jer nas sve na kraju ceka isti ponor koji moramo preskociti. A sto je na drugoj strani ponora (citaj ega), nema apsolutno veze sa OPS/OPD putovima niti dualistickom ideologijom koja je sada prijeko potrebna, nego novom svijescu koju ja, eto, nazivam OPD.

Osobno shvacam tvoja nihilisticka vidjenja zla koja nisu zlo i dobra koje nisu dobro, nego su zlo i dobro samo putovi izbora i takvi kakvi su - oni jesu. Jedna preporuka - http://www.aukcije.hr/item.php?lan=EN&id=1213564.

S obzirom da ni ti, ni ja, ni bilo tko na ovom forumu nismo u stanju znati Pravo stanje stvari (Ima li uopce netko? Dobro, dobro. Ti formica spusti dolje ruku! :mrgreen: ), postavlja se pitanje koliko sam ja, koliko ti a koliko ostali u pravu? Ograniceni smo nasim vidjenjem stvari/pojava koji su posljedica naseg intelekta, a opet prethodili su u osjetilima. A s obzirom da se svi sudovi o stvarima radjaju u intelektu, ocigledno je da Pravo stanje stvari ostaje za nas nedostupno, te se do tada moramo osloniti samo na nejasnu predodzbu stvari. To je jako fino objasnio Kant, Hume, Gurdjieff a bogami i Om! :thumbup:
Upravo zato ne mozes sa sto postotnom sigurnoscu izjaviti ovo gore citirano. I ne samo to, nego je cjelokupno tvoje razmisljanje potrebno da dodje pred takav sud.

A onda nece biti potrebe da unistavas "druge" da bi dosao novih vrijednosti. Sve sto ce biti potrebno jest da se - Ogulis.

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: ned nov 07, 2010 12:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
teh_zoh je napisao/la:
kolos

ako ti nešto što pišem nije jasno, slobodno pitaj .

Ok,u mojoj metafori o majmunu i kompjuteru,vidiš li kakve sličnosti sa sobom?I kako to tumačiš?
Volio bih da budeš što jasniji.tako da mi netrebaš objašnjavati više puta,tj. gubiti svoje vrijeme na mene i slične meni.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: ned nov 07, 2010 12:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
teh_zoh je napisao/la:

alf

ljubavi ... blablablabla....



Jooooooj
Budi sretna što se s njim dopisuješ preko filtera tj neta - da ti je kojim slučajem ovo rekao uživo, uvjerena sam da bi ti pri tom i namignuo i uštipnio te za gujscu (koja tome i služi, jelte) :rotfl:

Koja zabava!
Sada bi sve teme na kojima se on javi mogle završiti u "Sve ostalo" .... osim ako se netko ne sjeti dodati cijeli novi folder pod nazivom "Pitajte - teh-zoh odgovara" ili nešto tome slično :wink:

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: ned nov 07, 2010 12:58 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet nov 13, 2008 3:08 pm
Postovi: 311
teh_zoh je napisao/la:
... samo mislim kako je žena iskreno sretna kada se je stavi na "njeno mjesto" i tretira kako spada što bi značilo nekad kao božicu a nekad kao djete, ali ti češ to znati bolje od mene.


Little secret (jer nas ovako dobro zabavljaš):
Žena koja je iskreno sretna kada je se stavi na "njeno mjesto" božice ili djeteta, može biti tako sretna samo s onim - a i on samo s njom - koji je stavlja na ta dva mjesta, a to je - bog (i batina) ili dječačić :wink:

(Jer kog će vraga curica ili boginja odraslom zrelom muškarcu ?... )

_________________
"Sva zla civilizacije prouzročena su time što se nijedno dijete nije do mile volje naigralo" (A.S. Neill)


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: ned nov 07, 2010 10:03 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 11:27 am
Postovi: 50
Lokacija: zagreb
bad.ass je napisao/la:

Dakle, u mom vidjenju nema podjele na OPS/OPD putove jer nas sve na kraju ceka isti ponor koji moramo preskociti. A sto je na drugoj strani ponora (citaj ega), nema apsolutno veze sa OPS/OPD putovima niti dualistickom ideologijom koja je sada prijeko potrebna, nego novom svijescu koju ja, eto, nazivam OPD.

...

A onda nece biti potrebe da unistavas "druge" da bi dosao novih vrijednosti. Sve sto ce biti potrebno jest da se - Ogulis.

LP


slažem se sa tvojim OPDom. još ti samo fali shvačanje da su za rađanje nekih svijesti potrebni baš ratovi, da je pravi sud donesen instinktom i nizom osječaja a ne baš intelektom. intelekt može vidjeti sve note, ali ne i glazbu

charleston

ovaj sam folder napravio samo za iznošenje svojih metafizičkih razmišljanja zlato moje, i nemam ništa protiv toga da me netko nešto pita.

zaboravio sam jednu važnu stvar. "O ženi treba govoriti samo muškarcima"

kolos


kolos je napisao/la:
teh_zoh je napisao/la:
kolos

ako ti nešto što pišem nije jasno, slobodno pitaj .

Ok,u mojoj metafori o majmunu i kompjuteru,vidiš li kakve sličnosti sa sobom?I kako to tumačiš?
Volio bih da budeš što jasniji.tako da mi netrebaš objašnjavati više puta,tj. gubiti svoje vrijeme na mene i slične meni.
:occasion5:


u toj metafori vidim sličnosti samo sa tobom

_________________
jhva elohim meth
Egoism is the very essence of a noble soul


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: ned nov 07, 2010 10:37 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
teh_zoh je napisao/la:
bad.ass je napisao/la:

Dakle, u mom vidjenju nema podjele na OPS/OPD putove jer nas sve na kraju ceka isti ponor koji moramo preskociti. A sto je na drugoj strani ponora (citaj ega), nema apsolutno veze sa OPS/OPD putovima niti dualistickom ideologijom koja je sada prijeko potrebna, nego novom svijescu koju ja, eto, nazivam OPD.

...

A onda nece biti potrebe da unistavas "druge" da bi dosao novih vrijednosti. Sve sto ce biti potrebno jest da se - Ogulis.

LP


slažem se sa tvojim OPDom. još ti samo fali shvačanje da su za rađanje nekih svijesti potrebni baš ratovi, da je pravi sud donesen instinktom i nizom osječaja a ne baš intelektom. intelekt može vidjeti sve note, ali ne i glazbu

Za stvaranje novih vrijednosti koje nisu opterecene normama potrebno je novo drustvo. Dakle jedna NOVA razina svijesti koja nije sputavana trenutnim normama. Do tog trenutka svako ce tvoje rusenje (s obzirom da promatras OPS kao jedini put do Slobode) biti samo zadiranje u tudju slobodu i izbor necije slobodne volje. Pa koliko god ti znao da kod njih to nije sloboda nego ropstvo i koliko god govorio da to nije slobodna volja nego mehanika, bice ti sve gore. E sad, hoces li se okrenuti guljenju samog Sebe ili dekonstruiranju i unistavanju ovog drustva radi novih vrijednosti koje trenutno nisi u stanju da pojmis, niti znas da li ce biti to sto ti mislis da bi trebalo da bude?
Stani na tren pa razmisli.

Ja sam takodjer prije par godina bio u tim nihilistickim vodama koja su mi dosla poput samara - "Jebate, pa ovo je sve goli qrac" ili "Ja nisam ja, jer me sopaju svojim vrednovanjima od rodjenja" ili "Pustite me da budem" i sl, no moras stati i promisliti sljedece - ako je tvoj odabir OPS (kao "unistivacki" radi stvaranja novog prostora unutar kojih trebaju da, po tebi, niknu nove vrijednosti), potrebno je imati onda i suprotno stajaliste jer ako imas zlo moras imati i dobro na osnovu koga "mjeris", s obzirom da si se odlucio za (rusilacki) OPS put.
E sada, u takvom svijetu ako postoji odabir (OPS/OPD je dan od koga? Istih autora koji su uveli psihopatoloske etalone ponasanja, a ti onda odabires taj isti OPS govoreci da je to "pravi put ka novim vrijednostima"!) onda je bilo sto da odabres samo stvaranje novih vrijednosti. Ako rusimo radi novih vrijednosti, onda mozemo i stvarati radi novih vrijednosti. Jedna medalja, dvije strane.

No ono sto Nietzsche govori, a ti primjecujem ne shvacas, jesu nove vrijednosti koje jednostavno nisu mjerljive trenutnim intelektom. To je taj nadcovjek neopterecen i neobuzdan, on ne radi/rusi vrijednosti nego se giba umno ka novim vrijednostima. Dakle, ako vec biras OPS radi novih normi, zasto onda ne bi odabrao OPD koje isto postoji kao i OPS (pusti sada egzistenciju kreatora)?
Ali vec sam taj odabir izmedju dviju vrijednosti te vraca u ove primarne etalone koje su nametnute i od kojih ti zelis tako zarko pobjeci, a da ne vidis da za bijeg koristis alate koje isto tako zarko prezires. Nove vrijednosti za nadcovjeka nemaju veze sa OPS/OPD putovima, rusenjem, stvaranjem. Ako se nesto rusi to je stari (intelektualni) covjek, a ako se nesto stvara to je taj Nadcovjek. Rusimo sebe.

I najzadnje. Ti uopce ne mozes znati kamo i hoce li te takove unistivacke OPS akcije odvesti ka novim vrijednostima jer nitko nije u stanju da sagleda cjelokupna djelovanja koja su uradjena radi konacnog cilja koja se zove "Nova Vrijednost". Ti mozda znas sto bi zelio, ali ne znas sto ce to sve povuci sa sobom i da li ce biti upravo tako kako si zelio. Takodjer moras znati da te nove vrijednosti mjeris na osnovu momentalnih (intelektualnih) spoznaja. Ponavljam – za bijeg koristis alate koje prezires i osudjujes, a za promatranje "novog" instikta i osjecaja (koji su jedini validni alat novog covjeka) trenutno koristis intelekt. Jesi li svjestan ogranicenja i paradoksa?

Jednostavnije receno – ne mozes znati da li ce neko razmisljanje/vidjenje/akcija posluziti za stvaranje novih vrijednosti jer, prvo ti ne znas sto je i kakva je ta nova vrijednost (slabost naseg intelekta) i drugo, nitko nije u stanju da sagleda hoce li neka sadasnja akcija (bilo rusilacka/ubojita/altruisticna/itd) posluziti za stvaranje novih vrijednosti koje smatramo da su potrebne jer je nemoguce sagledati sve aspekte radnje koje su uradjene u tu svrhu.

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: ned nov 07, 2010 2:27 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 11:27 am
Postovi: 50
Lokacija: zagreb
nismo svi isti, uništavanje stotine života da bi se očuvao ili povisio život jednog višeg čovjeka je vrijedno toga. uništavanja će uvjek biti potrebna koliko god netko bio visok čovjek jer bolesti poput krščanstva, budizma i islama mogu niknuti na bilokojem mjestu u bilo koje vrijeme poput korova koji guši druge biljke samim svojim postojanjem. također nema ničeg negativnog u tome da jedan viši čovjek želi uništiti drugog višeg čovjeka tek tolko da razgibava svoj ratnički duh, jer samo ratnički duh je sposoban za razvijanje.

ako nićeov nadčovjek nije umjetnik i ratnik u isto vrijeme, umjetnik koji odbija slikati krvlju, tuđom krvlju a ako nema nikog u blizini onda svojom krvlju, onda to ni nije moje viđenje nadčovjeka.
za mene nove vrijednosti nisu cilj nego sredstvo, klin koji uvjek iznova oblikuje ono što tek dolazi, a čekić držimo mi sami u sadašnjosti oblikujuči sami sebe u budučnosti ulažući svu svoju strast i kreativnost.

ne govorim o životu koji samo uništava drugi život, ne ne i ne. govorim o životu koji konzumira druge živote zbog svoje prehrane, zbog toga što voli život jer mu energija drugih života treba za stvaranje.

svi mogu biti slobodni, ali mi tako ne želimo i to odbijamo priznati. što danas u vijetnamu ili kini rade djeca u tvornicama, mnogo posla za malo novaca skojim jedva preživljavaju, što je to ako ne robovanje. što više takvih jeftinijih proizvoda ima to nam je standard viši, tko smo mi nego neposredni robovlasnici ?

ops/opd podjela ne postoji, uzimam ops pojam jer je to dio našeg lice koje odbijamo vidjeti.

_________________
jhva elohim meth
Egoism is the very essence of a noble soul


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: ned nov 07, 2010 3:41 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
Primjecujem, nisi shvatio esenciju mog teksta. Ajde da ju ponovim:
"Ponavljam – za bijeg koristis alate koje prezires i osudjujes, a za promatranje "novog" instikta i osjecaja (koji su jedini validni alat novog covjeka) trenutno koristis intelekt. Jesi li svjestan ogranicenja i paradoksa?"

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: ned nov 07, 2010 5:09 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Citat:
teh-zoh
kolos je napisao/la:
teh_zoh je napisao/la:
kolos

ako ti nešto što pišem nije jasno, slobodno pitaj .

Ok,u mojoj metafori o majmunu i kompjuteru,vidiš li kakve sličnosti sa sobom?I kako to tumačiš?
Volio bih da budeš što jasniji.tako da mi netrebaš objašnjavati više puta,tj. gubiti svoje vrijeme na mene i slične meni.
:occasion5:


u toj metafori vidim sličnosti samo sa tobom


he he he,to je sve?Nisi se valjda uvrijedio,to je ipak samo metafora koja preispituje dal je čovjek nastao od majmuna.Koja je razlika između čovjeka i majmuna???Ili te i to pitanje vrijeđa?Dal te vrijeđa i sama pomisao da tvoje tijelo ima 98% sličnosti sa majmunskim?
Sad se postavlja pitanje, s obzirom na tvoje "znanje" ,kako to da si moje pitanje shvatio kao uvredu?
Kako govoriš da je OPS pravilan način djelovanja i kako ne vidiš što zapravo jest OPD,ova je reakcija i bila očekivana.Pa je tako meni totalno smiješno vidjeti nekoga da toliko filozofira o nečemu o čemu uopće nema pojma i još ktome negira taj način življenja.Naravno ovo je nešto što je opće prihvaćen naćin razmišljanja/djelovanja u svijetu,tako da je bad ass iu pravu kad govori sljedeće:"za bijeg koristis alate koje prezires i osudjujes, a za promatranje "novog" instikta i osjecaja (koji su jedini validni alat novog covjeka) trenutno koristis intelekt. Jesi li svjestan ogranicenja i paradoksa?"
Ti,tj tvoj ego/intelekt misli da je drugačiji inovativan,a s druge strane opravdava sve ono protiv čega se navodno boriš.
teh_zoh,...pročitaj malo svoje postove koje pišeš i malo ih prouči.Čitaj ih na način kao da sam ih ja pisao.Vidjet ćeš da zapravo tvoje tektove ne piše ista osoba već više njih i da se te osobe međusobno svađaju.
Vidjeti to,to je već napredak (tj. ako osoba želi saznati tko je ona,tj ako želi početi biti kandidat OPD-a).Ako ne želi,što uopšće radi na mjestu gdje svi cijene slobodnu volju?Za mene je to čisto spamanje i jedini cilj takve osobe je intelektualna rasprava (što je beskonačna petlja),a mislim da je ovaj forum namjenjen osobama kojima je dosta pametovanja i u stvarnom životu.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: ned nov 07, 2010 5:13 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
ops/opd podjela ne postoji, uzimam ops pojam jer je to dio našeg lice koje odbijamo vidjeti.


Ma ne... od početka ne kužiš bit OPS ili OPD pojmove, izgleda.

To je tok i SMJER energije u odnosu na "ostatak univerzuma" oko tebe. Jedan OPS nikad ne može shvatiti OPD ( jer još nije "bio takav" ). Svi mi ovdje smo još uvijek OPS, jer u ovom realitetu ni ne možemo biti drugačiji u ovakvom ljuskom tijelu u kojem trenutno jesmo.

Citat:
također nema ničeg negativnog u tome da jedan viši čovjek želi uništiti drugog višeg čovjeka tek tolko da razgibava svoj ratnički duh, jer samo ratnički duh je sposoban za razvijanje.


Ovo itekako ovisi o percepciji onog tko to promatra. NEGATIVNO je uvijek sve što stvara debalans, a POZITIVNO što stvara balans sistema u kojem se trenutno nalazi.

Zašto bi netko uopće trebao biti "ratnički" raspoložen? Ne trebaš "ubijati" druge u školskoj klupi... pa u istom ste razredu i svi zajedno idete dalje... zašto onda "ubit" kolegu - nema smisla jer ti on/ona ne smeta za tvoj razvoj - ti sam polažeš ispite i ideš u više razrede. Ionako svi mogu proći, pa zašto bi onda "ubio" nekog svog kolegu koji sjedi s tobom u klupi? Ne moraš "ratovati" da bi se duhovno razvijao.

Bolje je sinergijom napraviti međusobnu komunikaciju, mrežu znanja, grupni rad i pomaganje - tako da svi zajedno puno brže napredujemo. Sinergija je zakon. Množi pojedine napore, te stvara rezonancije misli i energija.

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: ned nov 07, 2010 7:03 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 11:27 am
Postovi: 50
Lokacija: zagreb
bad.ass

kakav bijeg ? koje alate koristim ? i ono najvažnije, novi instinkt i novi osječaji ?

kolos

vrijeđao si me iako možda nisi ni svijestan, što bi značilo da nisi otvorena osoba prema samom sebi, očekivano od OPD bolesnika. ako jesi svjestan,i onda znači da nemaš dovoljno hrabrosti to priznati što te čini i dalje bolesnikom OPDa, licemjerje je jedno od osnovnih karakteristika. inače, hvala na komplimentu da sam toliko velik da me vidiš kao da govori više osoba, znam da ti možda izgleda kako kontradiktiram il neš slično ali uredu je, samo si malo kratkovidan. kod takvih tvojih izjava bi bilo uredu potkrijepiti citatima gdje se vidi ono što kažeš.

jack

po toj metafori svi bi bi savršene male ovčice. što ako je profesor u krivu a jedina osoba koja to shvača nema dovoljno drskosti da mu to kaže jer zna kako profesor nebi nikad priznao to, rat nije uvjek krvoproliće i žao mi je što to nisi shvatio.

_________________
jhva elohim meth
Egoism is the very essence of a noble soul


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: ned nov 07, 2010 7:33 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Zoh

Daj molim te procitaj vise one stiki topike na temi metafizika pa da se razumemo o cemu pricamo. Ovako mi u klin ti u plocu, i pricas o temam koje ovde nikog ne zanimaju. Ovo je "metafizicki" forum.

Evo samo cu crvenom da "podvuce" reci koje pises iz cistog nerazumevanja. A sto bismo na opste zadovoljstvo (i tvoje) zaobisli kada bi ti procitao te stiki teme.


Citat:
bad.ass

kakav bijeg ? koje alate koristim ? i ono najvažnije, novi instinkt i novi osječaji ?

kolos

vrijeđao si me iako možda nisi ni svijestan, što bi značilo da nisi otvorena osoba prema samom sebi, očekivano od OPD bolesnika. ako jesi svjestan,i onda znači da nemaš dovoljno hrabrosti to priznati što te čini i dalje bolesnikom OPDa, licemjerje je jedno od osnovnih karakteristika. inače, hvala na komplimentu da sam toliko velik da me vidiš kao da govori više osoba, znam da ti možda izgleda kako kontradiktiram il neš slično ali uredu je, samo si malo kratkovidan. kod takvih tvojih izjava bi bilo uredu potkrijepiti citatima gdje se vidi ono što kažeš.

jack

po toj metafori svi bi bi savršene male ovčice. što ako je profesor u krivu a jedina osoba koja to shvača nema dovoljno drskosti da mu to kaže jer zna kako profesor nebi nikad priznao to, rat nije uvjek krvoproliće i žao mi je što to nisi shvatio


Evo linka za bolje razumevanje:

viewforum.php?f=7

Znaci to pod "sticky".


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: ned nov 07, 2010 7:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
teh_zoh je napisao/la:
kakav bijeg ? koje alate koristim ? i ono najvažnije, novi instinkt i novi osječaji ?
O instiktima i osjecajima si rekao u ovom postu:
Citat:
još ti samo fali shvačanje da su za rađanje nekih svijesti potrebni baš ratovi, da je pravi sud donesen instinktom i nizom osječaja a ne baš intelektom. intelekt može vidjeti sve note, ali ne i glazbu
A s obzirom da me pitas o alatima i bijegu, ocigledno je da nisi procitao moj prethodni post i/ili ga nisi shvatio. Zato te molim da se vratis i smirenog uma ga procitas - viewtopic.php?p=96980#p96980

Nietzscheovih 10 zapovijedi Slobodnog duha:
1 - Narode niti voli niti mrzi.
2 - Ne bavi se politikom.
3 - Ne budi bogat, a ni prosjak.
4 - Slavnima i utjecajnima uklanjan se s puta.
5 - Ženu uzimaj iz nekog inog naroda, ne iz vlastitog.
6 - Tvoju djecu nek' tvoji prijatelji odgajaju.
7 - Nikakvoj se crkvenoj ceremoniji ne podvrgavaj.
8 - Ne žali zbog kakva prijestupa nego zato učini neko dobro djelo više.
9 - Da bi uistinu mogao govoriti, prednuj egzil.
10 - Ne priječi svijet spram tebe ni ti sebe spram svijeta.

Jedno od pitanja moze biti, kako ces se ti kao osoba koja vrijednosti (OPS) koristi kao sredstvo a ne cilj ponasati u skladu sa ovim gore zapovjedima Slobodnog duha. Ove zapovijedi, po meni, nisu nista drugo doli inteligentna (i neutralna) prihvacanja drustvenih zakona ovog svijeta od strane nadcovjeka kao npr. sa zapovjedi br. 8., gdje covjek kada ucini prijestup i svjestan je toga, uradi neko dobro djelo vise.
No, gdje je tu amoralnost i imunost prema ovom svijetu s obzirom na tvoje OPS fikcije i (b)ratoubilacke pohode?

Ocigledno jest da je Slobodan duh ustvari svijest nadcovjeka koji "ne prijeci svijet spram sebe niti sebe spram svijeta" i koji je vec dosao do cilja, a ne koristi OPS vrijednosti da bi dosao do njega.
Ovo su zapovijedi Slobodnog duha odnosno osobe koja je dosegla nivo nadcovjeka i svijesti koja ide sa tim te istovremeno pokusava da sto manje utjece i sto manje bude pod utjecajem ovozemaljskih zakona. Dakle, ne pokusava da OPS vrijednostima dovede do novih etalona. On je samog sebe vec doveo u Etalon.

Nietzsche je bio jedna hipersenzibilna osoba koja koliko god da je smatrala da nadcovjek treba da bude iznad moralnih vrijednosti, smatrajuci sebe jednim od tih, toliko bio i krhak. Da je tomu tako govori cinjenica da je sputajuci se s Alpa u Torino krajem 19 stoljeca, na gradskom trgu svjedocio bicevanju konja kojeg je zagrlio oko vrata kako bi sprijecio zlostavljanje jadne zivotinje, nakon cega je dozivio dusevni slom. S obzirom da je bio protiv sucuti, ovo samo govori koliko je iznutra bio plasljiv, ali istovremeno i svjestan agonije u kojem se svijet nalazi.

Stvarno je bio borac protiv svojeg vremena... :love9:

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: ned nov 07, 2010 8:04 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
teh_zoh je napisao/la:
kolos

vrijeđao si me iako možda nisi ni svijestan, što bi značilo da nisi otvorena osoba prema samom sebi, očekivano od OPD bolesnika. ako jesi svjestan,i onda znači da nemaš dovoljno hrabrosti to priznati što te čini i dalje bolesnikom OPDa, licemjerje je jedno od osnovnih karakteristika. inače, hvala na komplimentu da sam toliko velik da me vidiš kao da govori više osoba, znam da ti možda izgleda kako kontradiktiram il neš slično ali uredu je, samo si malo kratkovidan. kod takvih tvojih izjava bi bilo uredu potkrijepiti citatima gdje se vidi ono što kažeš.

Ovo je presmiješno :rofl :rofl :rofl .Ti niti neznaš koliko si u pravu :rofl :rofl :rofl .
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: ned nov 07, 2010 9:13 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 11:27 am
Postovi: 50
Lokacija: zagreb
bad.ass je napisao/la:
teh_zoh je napisao/la:
kakav bijeg ? koje alate koristim ? i ono najvažnije, novi instinkt i novi osječaji ?
O instiktima i osjecajima si rekao u ovom postu:
Citat:
još ti samo fali shvačanje da su za rađanje nekih svijesti potrebni baš ratovi, da je pravi sud donesen instinktom i nizom osječaja a ne baš intelektom. intelekt može vidjeti sve note, ali ne i glazbu


A s obzirom da me pitas o alatima i bijegu, ocigledno je da nisi procitao moj prethodni post i/ili ga nisi shvatio. Zato te molim da se vratis i smirenog uma ga procitas - viewtopic.php?p=96980#p96980

Nietzscheovih 10 zapovijedi Slobodnog duha:
1 - Narode niti voli niti mrzi.
2 - Ne bavi se politikom.
3 - Ne budi bogat, a ni prosjak.
4 - Slavnima i utjecajnima uklanjan se s puta.
5 - Ženu uzimaj iz nekog inog naroda, ne iz vlastitog.
6 - Tvoju djecu nek' tvoji prijatelji odgajaju.
7 - Nikakvoj se crkvenoj ceremoniji ne podvrgavaj.
8 - Ne žali zbog kakva prijestupa nego zato učini neko dobro djelo više.
9 - Da bi uistinu mogao govoriti, prednuj egzil.
10 - Ne priječi svijet spram tebe ni ti sebe spram svijeta.

Jedno od pitanja moze biti, kako ces se ti kao osoba koja vrijednosti (OPS) koristi kao sredstvo a ne cilj ponasati u skladu sa ovim gore zapovjedima Slobodnog duha. Ove zapovijedi, po meni, nisu nista drugo doli inteligentna (i neutralna) prihvacanja drustvenih zakona ovog svijeta od strane nadcovjeka kao npr. sa zapovjedi br. 8., gdje covjek kada ucini prijestup i svjestan je toga, uradi neko dobro djelo vise.
No, gdje je tu amoralnost i imunost prema ovom svijetu s obzirom na tvoje OPS fikcije i (b)ratoubilacke pohode?

Ocigledno jest da je Slobodan duh ustvari svijest nadcovjeka koji "ne prijeci svijet spram sebe niti sebe spram svijeta" i koji je vec dosao do cilja, a ne koristi OPS vrijednosti da bi dosao do njega.
Ovo su zapovijedi Slobodnog duha odnosno osobe koja je dosegla nivo nadcovjeka i svijesti koja ide sa tim te istovremeno pokusava da sto manje utjece i sto manje bude pod utjecajem ovozemaljskih zakona. Dakle, ne pokusava da OPS vrijednostima dovede do novih etalona. On je samog sebe vec doveo u Etalon.

Nietzsche je bio jedna hipersenzibilna osoba koja koliko god da je smatrala da nadcovjek treba da bude iznad moralnih vrijednosti, smatrajuci sebe jednim od tih, toliko bio i krhak. Da je tomu tako govori cinjenica da je sputajuci se s Alpa u Torino krajem 19 stoljeca, na gradskom trgu svjedocio bicevanju konja kojeg je zagrlio oko vrata kako bi sprijecio zlostavljanje jadne zivotinje, nakon cega je dozivio dusevni slom. S obzirom da je bio protiv sucuti, ovo samo govori koliko je iznutra bio plasljiv, ali istovremeno i svjestan agonije u kojem se svijet nalazi.

Stvarno je bio borac protiv svojeg vremena... :love9:

LP


i dalje mislim kako ti nisi shvatio mene

mislio sam na postojeće instinkte i osječaje, nove vrijednosti a i nova razina svijesti koja je potrebna za novo društvo će se ( po mom mišljenju ) dogoditi sama od sebe ako društvo prestane gušiti svoje instinkte i budu iskreniji u izražavanju svojih postojećih osječaja, pogotovo negativnih. nema veze ako su ti negativni osječaji nezreli, ne postoji drugi način da se prerade a njihovo gušenje će stvoriti samo nešto gore. dakle za nove vrijednosti ne vidim ograničen intelekt sebe ili društva kao ikakav problem. najveća prepreka u tom stvaranju su nihilistička uvjerenja, težnja prema neprirodnim neutvrđenim stvarima poput bića OPDa koja ne obitavaju u materijalnom.

dali se ikoja moja izjava kosi sa itijednim od tih pravila ? nisam li već rekao da sam protiv amoralnosti ?
pravilo broj 10. "Ne priječi svijet spram tebe ni ti sebe spram svijeta." te očito najviše zbunjuje.
nego slobodno mi navedi primjer ops vrijednosti koja se ne slaže sa nićeovom filozofijom.

ratom ne mislim na krvoproliće. no moji "ratoubilački" pohodi su potrebni jer u današnjem društvu i dalje postoje puno gore, puno razvijenije bolesti koje truju slobodan duh nego što su u nićeovo vrijeme. nadam se kako ćeš jednog dana shvatiti ironiju zadnje rečenice u svom postu.

_________________
jhva elohim meth
Egoism is the very essence of a noble soul


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Zoh - metafizičke iluzije
PostPostano: ned nov 07, 2010 9:32 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned aug 24, 2008 9:47 am
Postovi: 1162
teh_zoh je napisao/la:
mislio sam na postojeće instinkte i osječaje, nove vrijednosti a i nova razina svijesti koja je potrebna za novo društvo će se ( po mom mišljenju ) dogoditi sama od sebe ako društvo prestane gušiti svoje instinkte i budu iskreniji u izražavanju svojih postojećih osječaja, pogotovo negativnih.
Dobro, jesi li ti trenutno u stanju da odvojis intelekt od osjecaja i instinkta?

teh_zoh je napisao/la:
pravilo broj 10. "Ne priječi svijet spram tebe ni ti sebe spram svijeta." te očito najviše zbunjuje.
Posto smatras da me to zbunjuje, daj mi reci sto ti mislis da me zbunjuje.

LP

_________________
Sve sto jeste, ispravno je tako kako jeste, jer da nije, ne bi ni bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: zoh
PostPostano: uto nov 09, 2010 7:36 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
teh_zoh je napisao/la:
prosti puk je lažljiv, svi smo sebični ili još točnije sve je sebično, biti iskren u vezi toga znači biti plemenit.


da li postoji nesebičnost sakrivena u sebičnosti?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 63 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3, 4  Sljedeća

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 76 gostiju.


cron
Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz