Sada je: sub apr 27, 2024 12:03 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Objedinjeno Znanje
PostPostano: pet nov 12, 2010 11:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Pozdrav svim forumasima.Citam vec neko vrijeme ovaj forum a i literaturu o temama koje me interesuju.Zelio bih zahvaliti i pohvaliti mnoge na trudu ulozenom da se pomogne drugima.Ovim topikom imam namjeru da na neki nacin ucinim laksi pristup znanju a posebno iskustvenom.Jako me zanima vas pogled na zivotno iskustvo i znanje steceno u zivotu gledano kroz prizmu svakodnevnog zivota.Namjera mi je da podijelimo nasa iskustva i na taj nacin doprinesemo drugima.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Objedinjeno Znanje
PostPostano: ned nov 14, 2010 1:02 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: sub nov 06, 2010 6:48 pm
Postovi: 38
znanje je značajno, ali bez razvitka bića znanje samo po sebi ništa ne znači. razvitak bića je uslovan genetikom a jedini način na koji se može dalje razvijati jeste iskustvo to jest istinska patnja koja ljulja čovekove temelje lažne ličnosti. količina patnje koja je svakom potrebna je različita u zavisnosti od okova (identifikacija) koje ima. moje mišljenje je da se patnjom produbljuje ona suština u čoveku i na neki način napreduje.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Objedinjeno Znanje
PostPostano: sri nov 17, 2010 11:58 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet nov 12, 2010 10:50 am
Postovi: 228
Ne bih se slozio sa tobom da je znanje uslovljeno genetikom.Mozda ona ima uticaj na covjekovu sposobnost da pojmi nesto.Vise se povodim premisom:Skup informacija je ideja tj. ako nesto znas o necemu "dobijes" ideju o necemu drugom i na taj nacin kroz skupljanje informacija(znanja)dolazis do ideja.Sad kroz sav taj proces dolazis do onoga sto je i bitno bar za mene a to je duhovni rast ili evolucija duse.

_________________
Tragam za istinom-istraga je u toku!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 3 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 92 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz