Sada je: sub apr 27, 2024 3:24 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: U susretu s onostranim
PostPostano: uto apr 27, 2010 3:42 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 13, 2005 11:02 am
Postovi: 83
Lokacija: rijeka
Dematerijalizacija i materijalizacija!


to se i vama zasigurno dešava...

Dematerijalizacija i materijalizacija...






Dematerijalizacija i materijalizacija predmeta, odjeće, knjiga, spisa, novca i ostalog... Ne malo puta dešava mi se i imam osjećaj da jedan dokumenat, spis, knjigu ili što drugo tako dobro pohranim na jedno mjesto, da to kasnije ja nisam kadar pronaći... Međutim to nije tako i ne odvija se u tom slijedu zbivanja, naprotiv, - po srijedi je dematerijalizacija tog predmeta ili knjige, i dr., i to tada, tog trenutka kad je meni prijeko potrebno. Odložim na radni stol ono što je prema prioritetu i značenju prijeko potrebno, tako da sljedeći put tražeći ja to ne mogu pronaći. Da bi se to kasnije pojavilo kad to više nije bilo potrebno...
U zadnje vrijeme učestalo mi nestaju slušni aparati a imam ih dva a tako i mobitel, da bi se pojavili na čudnim mjestima u stanu, ispod pokrivača u krevetu, ispod kreveta, u ladici radnog stola, na balkonu uz kuhinju ili u ormaru u jakni koju nisam nosio... Par dana kasnije oni osvanu na datom mjestu, nakon mog prethodnog detaljnog pretraživanja stana... Drugim telefonom lako se nađe mobitel koji je nestao i to nije problem...

Mnogo puta internetom kruži anđeo čuvar s novcem kojeg rasipa iz vreće, uz naglasak da se pošalje pismo na 7 adresa i u roku par sati dobit ćeš novce. To se dešava ponekim osobama, uglavnom onima koji su to po bog zna čemu i zaslužili?...

Također u oskudici i bezizlaznoj situaciji kad vam je prijeko potreban novac, on bi pristigao nakon moje iskrene molbe, i to u obliku tel. poziva osobe koja bi me nazvala i poručila mi: prodana ti je slika, potrebna mi je analiza stana, kupio bih od vas knjigu, spreman sam za tečaj iz radiestezije i td...


U teci kamo vodim svoj "Spiritualni dnevnik", na zadnjoj stranici do tvrdih plastičnih korica imam više novčanica starih i novih / dolar, lira, euro, lipa, dinar, kune, tolare.../, kamo odlažem i sve pristigle novce a tako i primanja sa HZZ-a... Tu je sve moje novčano bogatstvo pohranjeno... Na tom mjestu dešava se materijalizacija novca ako do njega dođe... Također nekada sam sitniš držao po đepovima i novčanik nisam imao u posjedu, međutim on vam je prijeko potreban, jer se i tu dešava materijalizacija novca... Sva ta novčana materijalizacija kad mi se dešavala, ona nije premašivala 100,00 kuna, i to mnogo manje, 20,00, 30,00 kuna, što je bilo više no povoljno u tom trenutku. Bilo bi toliko da sam podmirio troškove, vratio novac i za jednu do dvije kutije cigareta...


Ako ste u posjedu i zadnje novčanice i s njom platili društvu piće jer nije bilo izgleda za eskiviranje od troškova, to učinili od srca i u ljubavi spram njima, računajte na to da će vam se taj trošak vratiti natrag u bilo kojem obliku... Vaša dobrohotnost, ljubav spram dragim osobama ostat će zabilježena i kad - tad to će biti uzvraćeno, izmireno, poravnato,onda kad vama bude neophodno potrebno...

Začahureni u materijalno mnogi ne sagledavaju druge mogučnosti koje im se pružaju i na dohvat su im ruku ali ih ne vide, ne dosežu ih...

U mladosti pridavao značaj novcu nisam, i novac je za mene tada uglavnom predstavljao nužno zlo... Imao ga jesam u manjoj mjeri i trošio na žene, tako i na druženja, putovanja, možda poneki put i raskalašno, međutim kad sagledavam sve to s ove vremenske distance, - nije mi danas žao! Zato ga ni nemam.... Uostalom i sve mi se čini da ću se ja kroz ovaj svoj život prošetati bez novca...

Radi novca izgubiti čast idušu, to je nešto najgore što vam se može desiti... Duša je nematerijalna, bez trunčice materijalnog u sebi... Davati prednost novcu i njemu se posvetiti, znači izgubiti dušu, razum, intuiciju, udaljiti si duhovnost i njoj ne pridavati značaj... Tvoja spiritualnost, senzibilnost, osječaj da si kanal za dotok kozmičkih energija i svega pozitivnog, - sve to izgubiti je van svake pameti! Ne bez razloga spominje se da su: umjetnost u bilo kojem vidu, radiestezija, bioenergija, reiki, i ostalo, božanski dar...

Činjenica je da svi oni koji zadiru dalje u svojoj lakomosti i prevazilaze granice božanskih zakona datosti, poklona i prednosti u odnosu na ostale u svojim materijalnim prohtijevima, takovi gube moć ili umiru mladi. Poznavao sam te osobe, međutim njima se nije moglo ukazati na pogreške koje čine u svome radu i ophođenju spram okoline. Priroda onda čini svoje oduzevši im darove koje im je namijenila, a ponekim i živote...

Problem je u sudbini i slobodi izbora... Što ti u stvari želiš?

Dematerijalizacija i materijalizacija nemaju pravila i u trag im nisam uspio zać, ali smatram kako u svemu a tako i u ovim oblastima potrebno je imati određenu mjeru, koju mjeru i što to, to ćemo možda doznati...



Napomena: Ispis sačinjen iz mog Spiritualnog dnevnika.




U Rijeci, 18.03.2010. godine Borivoj Bukva

http://budan.blog.hr/


lp, boro :P

_________________
budi to sto jesi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: U susretu s onostranim
PostPostano: uto apr 27, 2010 9:09 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Da, to se meni često dešava sa alatom, staviš ga na jedno mjesto, pa ga "nema", pa se pojavi "čudnim slučajem" na nekom drugom mjestu... i to ne samo meni, već prijatelj s kojim sam radio - također je to doživljavao. Nekoliko puta smo zajedno tražili npr. pomičnu mjerku ( šubler ), koji je misteriozno nestao, i kasnije ga našli u ladici gdje smo već 100 puta prije toga pregledali... itd. I samo se kasnije nasmijali jer smo znali o čemu se radi.

Pa ipak... koliko smo svi upoznati sa hiperdimenzionalnim preklapanjima realiteta?

Neki mogu misliti da je to "materijalizacija" ili "dematerijalizacija", kad nešto "nestane" ili se "pojavi"... moguće je to, ali za to treba JAKO PUNO energije, a često to u ovakvim slučajevima NIJE slučaj jer nema tragova na okruženju horizonta događaja. Svijest prosječnog čovjeka iz percepcije 3. denziteta nije dovoljna za takve poduhvate, te se obično radi o slučajevima "zbrajanja" ( stapanja ) ili "dijeljenja" ( odvajanja ) dimenzija i realiteta.

Bilo da se radi o "višim silama" iz viših denziteta, bilo one proizašle iz naših "viših ja" ili se radi jednostavno o nekim manipulacijama na većim područjima - iz ove naše perspektive teško možemo uočiti.

Zamislite si, recimo, samo 5 paralelnih dimenzija i mi svi obitavamo u njima ( jedan dio ukupne naše svijesti manifestira se u njima kao neka slična ili ista materijalna tijela ). Dakle, imamo 5 "ja" u 5 paralelnih realiteta. U svakom smo svjesni SAMO onog realiteta u kojemu prirodno prebivamo. I recimo da u 3 imam šubler na stolu, u četvrtom je u ladici, a u petom ga uopće nema jer sam ga bacio u smeće prije 30 dana. I kako se FOKUS svijesti "višeg ja" fokusira na pojedinu dimenziju - tako se i šubler nalazi ( ili uopće ne ) na raznim mjestima. Kas SELIMO fokus iz jednog u drugi realitet - može se činiti da stvari nestaju, a u biti mi smo samo pomaknuli točku našeg "prijema" i "veze" između našeg stvarnog "ja" ( iz viših denziteta ) i jednog kanala ( radio-stanice ) koja emitira iz određenog područja ( 3. denziteta ) i adekvatne dimenzije.

Istovremeno - zbog pomaka fokusa svijesti - mi uopće ne primjećujemo da smo, zapravo, "preselili" naš pogled u neko drugo tijelo u paralelnu dimenziju i realitet, te isti ( ili sličan ) svijet gledamo iz drugih para očiju... čak MOŽDA MOŽDA MOŽDA dolazi do nekog preprogramiranja filtera svijesti i viđenja okoline, tako da kad se "prešaltamo" - ne primjećujemo ikakvu razliku, čak nismo niti svjesni da smo se "prešaltali".

Što se tiče nekih pravila "prebacivanja" - iz ove naše perspektive je vrlo teško detaljno govoriti o tome, ali nekako mi "smrdi" da NAŠE MISLI imaju itetkako veze sa time!!! ( i pri tome ne mislim samo na ove naše misli iz 3D, već naše misli iz našeg hiperdimenzionalnog bića koje se proteže kroz MNOGE dimenzije i denzitete ) - to je odgovor na pitanje "Tko je glavni tu? Tko vodi ovaj show?"

Sve je stvar percepcije i iz kojeg kuta i točke svjesnosti gledamo na jednu te istu stvar.

:glasses7:

Pa ipak, dobro kažeš Borivoje, u vezi novca... dobro dođe u životu, ali nije neki preveliki bed ako ga nemaš previše... živi život, fokusiraj se na BALANS materijalnog/duhovnog, te misli svojom glavom...

:thumbup:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: U susretu s onostranim
PostPostano: pet maj 14, 2010 9:56 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 13, 2005 11:02 am
Postovi: 83
Lokacija: rijeka
Centar pozitivnog zračenja u Rijeci

Najzdravije središte Rijeke je na Jelačićevom trgu, na mjestu autobusne stanice kod Mrtvog kanala...





Još jedna potvrda pozitivnog zračenja u užoj gradskoj jezgri na Jelačić Tgu i u području Mrtvog kanala, Delte i Rječine jest spajanje dva grada, Sušaka i Rijeke u jednu cjelinu. U zadnje vrijeme teze o nužnom razdvajanju ta nekad dva grada, što vode neki ekstremni krugovi je neodrživa i mogu reč neostvariva... Pozitivne vibre svaku takovu bolesnu ideju poništit će, kako sad tako i u buduće...



CENTAR POZITIVNOG ZRAČENJA U RIJECI







JELENA SEDLAK: NAJZDRAVIJE MJESTO
U RIJECI JE NA JELAČIĆEVOM TRGU KRAJ FONTANE



Najzdravije središte Rijeke je na Jelačićevom trgu, na mjestu autobusne stanice kod Mrtvog kanala. One dvije platane i fontana koju je postavio feng šu majstor, jahač zmaja, odnosno japanski radiestezist. Fontana je postavljena točno između dvije platane stare 110 godina. Ako se budete osjećali loše, iscrpljeno, tužno, navratite i sjednite uz tu fontanu, vidjet ćete kako ćete se divno smiriti, pogotovo ujutro ili uveče kad je promet manji. Aure tih platana se dodiruju i time se pojačava smirujuće djelovanje i pozitivno zračenje. Već nakon 15-tak minuta čovjek se smiri i "napuni svoje baterije".

Radeći radiestezisku dijagnostiku, koja je kudikamo šira od eskaliburam jer ne zahvaća samo psihološku stranu ličnosti, ja pronalazim i vrstu bolesti, stanje aure, čakri, kvalitetu bioenergije osobe i način na koji se njena bolest može izliječiti. Najveći izvori štetnog zračenja su vodeni tokovi i isušene močvare, izvori, rasjekline u smjeru istok-zapad, dve tekućine koje se kreću, uključujući vodene i kanalizacijske cijevi... Borivoj Bukva, ezoterist iz Rijeke, koji se već dvadeset godina bavi radiestezijom, bioenergijom, kristalima, litopunkturom, astronumerologijom i drugim alternativnim metodama za "Astrovid" kaže



Kad su američki astronomi prije nekoliko mjeseci otkrili Crnu rupu 14.000 svjetlosnih godina udaljenu od Zemlje, što je drugi do sada otkriveni objekat te vrste u Kliječnoj stazi, Riječanin Borivoj Bukva je dobio dokaz za svoju tvrdnju o postojanju jedne Crne rupe u našoj galaksiji. Crnoj rupi je gravitacija toliko snažna da "guta" čak i svjetlost, kako je to skupina znanstvenika sa sveučilišta Berkeley u Californiji otkrila. Ono što je interesantno u cijeloj priči jeste da je Borivoj do svojih saznanja došao 3 godine prije Amerikanaca, objavio je u skripti "Razmišljanja o kozmosu" a sve bez oslanjanja na močne teleskope i drugu suvremenu tehniku. O njegovim tezama je Korado Korlević iz zvjezdarnice Višnjan tada pisao kao o nadasve originalnom antropocentričnom promišljanju, prihvaćajući pretpostavku o postojanju kasnije otkrivene Crne rupe.

Borivoj Bukva nije znanstvenik, iako je inženjer strojarstva, on je prvenstveno ezoterist koji se već 20 godina bavi radiestezijom, bioenergijom, kristalima, litopunkturom, astronumerologijom i drugim alternativnim metodama, dokazujući da do saznanja vode dva puta, znanstveni i intuitivni. Onaj koji je karakterističan za Zapadni, činjenični pogled na svijet i onaj koji se u posljednje vrijeme na mala vrata uvlači na Zapad a oslanja se na neopipljivi Istočni pogled, zaronjen u svijet imaginarnog. Iz njega je niknulo i suvremeno zanimanje za ezoteriju. Ljudi našeg podneblja podjednako su prijemčljivi za oba, ne isključujući ni jedan put do saznanja kao manje vrijedan. Tesla, Kopernik i mnogi drugi vizionari nisu se slučajno rodili u Hrvatskoj. Rimski naziv za Rijeku, Porto Orjentale, ili vrata Orjenta, govori upravo o tome, o mentalitetu koji je kozmopolitski i sposoban vidjeti obje strane jednog problema. Prednosti znanstvenog su što svoje tvrdnje može potvrditi, a Borivoj je bio te sreče da se potvrde i njegove teze. No, nije ih sve tako lako potvrditi, kao, na primjer, onu o postojanju nama paralelnog svemira, sačinjenog od antimaterije, ili onu o postojanju nevidljivog svijeta bića poput patuljaka i anđela. za koje Borivoj također ima objašnjenja. - Za radiesteziju sam prvi put čuo u Mariboru prije 20 godina i smijao sam se tome, nisam vjerovao. Onda sam u svoju vukendicu pozvao jednog radiestezistu da mi pronađe vodu i on ju je pronašao. Ja sam ga u čudu gledao a on mi nije htio objasniti kako to radi pa sam u istraživanje krenuo sam. Prvo sam utvrdio da i ja imam moć. Onda sam ih počeo razvijati i to u Društvu "Zdrav Život", gdje smo se bavili bioenergijom, radiestezijom itd. Ljudska je sudbina predodređena, vjerujem u karmu, ona sasvim sigurno postoji i sve ovo što se dešava oko nas nije slučajno.



I bizarna rješenja su ponekad korisna



- Sada se smatra da se 90 posto ukupne mase svemira sastoji od tajanstvene tamne materije, a da ostalo sačinjavaju zvijezde, planete, komete, asteroidi i sve ostalo što smatramo da spada u podrčje astronomije. To što nam je nepoznato 90 posto naše galaksije predstavlja duboko uznemirujuću misao. Mnoge galaksije za razliku od Mliječnog puta, izgledaju kao mjesta gdje vlada žestoka sila i gdje se sudaraju velike energije. Što bi uopće moglo proizvoditi tako ogromne količine energije? Jednia stvar koju možemo zamisliti je Crna rupa s velikim količinama materije koja pada u nju. Na velikom odstojanju oko te mrlje, gravitacijsko polje je tako nezamislivo snažno da se ništa, čak ni svjetlost, ne može oduprijeti njegovoj privlačnoj snazi. Budući da je to podrčje nevidljivo za ostatak svemira, ono se naziva crnom rupom. U središtu naše galaksije postoji i mini kvazar, što me je navelo na pomisao da su Crna rupa i kvazar jedno te isto, priča Borivoj kako je došao na ideju o postojanju nedavno otkrivene Crne rupe. - Ono što izgleda zagonetno i nejasno u jednoj dimenziji može postati kristalno jasno u drugoj. da bi se galaksija sagledala u cjelini, potreban je trodimenzionalni promatrač. Da se uzme neki fizički problem i pronađe rješenje, potrebna su po neki put i bizarna rješenja, a za to je važna intuicija, objašnjava.



Megalitno kamenje služilo je protoku
životne energije



Slično slovencu Marku Pogačniku, bavite se i litopunkturom, takozvanom akupunkturom ili liječenjem zemlje. Objasnite nam taj, za mnoge također bizaran fenomen. - Zemlja je živi organizam na koga djeluju zvjezdane i galaktičke energije i to iznalazeći dišne otvore kroz koje izravno djeluju. To su energetske točke na zemljanom velikom tijelu. Na takvim mjestima zbivaju se energetske pretvorbe, vibracije viših kozmičkih sila kondenziraju se na tlu, utičući na svakog pojedinca koji je tu zatečen. Pravilno raspoređeni kameni blokovi u krajoliku - vertikalno postavljeni u krug, davno u povijesti su označavali mjesta takvih dišnih središta. Megalitno kamenje služilo je protoku životne energije zemlje, kao što žile u ljudskom tijelu služe protoku krvi. Ljudi su točno znali gdje se i na kom mjestu mogu dobro odmoriti i obnoviti potrebnu energiju. Ti megalitni blokovi predstavljali su akupunkturne točke zračenja pozitivnih energija manjeg intenziteta. S razvojem civilizacije, megalitski krugovi poprimaju drugu namjenu. Oni postaju svetišta a veće proslave održavaju se u njihovoj blizini. Nekada su ljudi imali tu spoznaju o zdravim mjestima i na njima gradili svoja naselja. danas takva mjesta više ne možemo osjetiti intuicijom, ali ih možemo tražiti uz pomoć radiestezije. Tako spoznajemo i gdje u krajoliku trebamo djelovati da bismo izliječili zastoj u protoku energija a to se najčešće čini postavljanjem kamenja, poput iglica na ljudskom tijelu, kao kod akupunkture. Rezultat toge je zdravije tlo, ljepši vrtovi, zdraviji ljudi.



Crkva stjecište zdrave energije sa
središtem u tornju



Poznavatelji likopunkture obično prepoznaju energetski centar ili najzdravije mjesto u jednom naselju. Vi ne djelite mišljenje Marka Pogačnika da je energetsko središte Rijeke Trsat?

- Najzdravije središte Rijeke je na Jelačićevom trgu, na mjestu autobusne stanice kod Mrtvog kanala. One dvije platane i fontana koju je postavio feng shui majstor, jahač zmaja odnosno japanski radiestezist. Obje stvari koje su nam Japanci iz Kawasakia poklonili, lanterna na pečinama i fontana na mrtvom kanalu, postavljene su po radiestezijskim principima. Fontana je postavljena točno između one dvije platane stare 110 godina. Njih nitko nije dirao i predivno su se razvijale. Samo malo dalje, nalazi se pješački prijelaz prema Mrtvom kanalu i tu je još jedna platana, no nju su stalno s proljeća kresali i ta je jadna platana sva izvitoperena, raste u spiralu i ima jako puno godova, a sve riječke crkve su našle odraza u tim godovima.



Kako to objašnjavate da se energije
crkava oslikava na drvetu.



- Poznato je da je crkva stjecište zdrave energije čiji je centar njen toranj, a kod molitve ta se energija širi u krugovima, kao kad se u vodu baci kamen pa se oko njega u koncentričnim krugovima stvaraju valovi. Ako se u jednom pravcu nađe do nje još jedna crkva, intenzitet njenog zračenja će se udvostručiti a u Rijeci se tako pojačava zračenje zračenja svih crkava, zbog mjesta na kojima su postavljene, kao u nekom nizu i nikako ne slučajno. Energija svih njih, tako uvišestručena, koncentrirana je upravo na toj platani. Nju bi trebalo ostaviti na miru a taj dio Rijeke zatvoriti za promet, kako bi se strahovita pozitivna
energija tog mjesta mogla nesmetano širiti dalje po Rijeci.



Nevidljivi svijet patuljaka



Da li to znači da Riječani mogu "puniti svoje baterije" na tom mjestu?

- Ako se budete nekada loše osjećali, iscrpljeno, tužno, navratite i sjednite pored fontane, vidjet ćete kako ćete se divno smiriti, pogotovo ujutro i naveče kad je promet manji. Aure tih platana se dodiruju i time se pojačava smirujuće djelovanje i pozitivno zračenje. Već nakon 15-tak minuta čovjek se cmiri i zaista "napuni svoje baterije".

Litopunktura priznaje postojanje anđela, patuljaka i drugih, nama nevidljivih bića?

- Da, i mislim da oni zaista postoje, ma koliko to čudno zvučalo. No, i u Tolkinovom "Gospodaru prstenova", također se govori o tome kako su nekad ljudi i patuljci živjeli skupa, dok nije došlo do razlaza među njima. Bio sam veseo kada sam od Pogačnika čuo da i on komunicira s patuljcima, njegove kćerke čak s anđelima.

Mnogi kažu da su to samo vizije i da je u pitanju duševni poremećaj?

- Ne, to je sasvim u redu. Čovjek koji je na tom duhovnom putu i koji je puno toga pročitao i puno zna, on to umije i registrirati. Mnogima od nas se to dešava, ali ne registriramo. Međutim, da to registriramo, vidjeli bismo da se nešto dešava. Teozofi kažu da se tada dobija duhovni vodić. Vodić te prvo iskušava tako što ti pošalje jednu ideju, ali ako je tog momenta ne zapišeš, ti je zaboravljaš. Ako je registriraš, onda će ti on sve više ideja davati, sve one dolaze iz tog nevidljivog svijeta patuljaka i drugih bića.



Je li to neki paralelni svijet ili on
egzistira ovdje?



- To je svijet koji postoji tu. Zemlja je živa materija. Eterički sloj zemlje je upravo svijet koji je obitava, biljke, životinje, čovjek. U njemu se te stvari zbivaju. Što je čovjek senzibilniji, on može više toga razaznavati. Čovjek se može klasificirati na kamen, biljku, životinju i duha. Čovjek kamen je teška sirovina, koji živi i jede i razmnožava se i naravno, ništa ne registrira. Čovjek biljka je nešto senzibilniji a čovjek duh je adept, onaj tko je samo u toj duhovnoj sferi.



Visak dijagnosticira bolest i nalazi lijek



Borivoj Bukva je terapeut. Bolest otkriva pomoću viska a pacijentima pomaže polaganjem ruku na oboljeli dio tijela. Pomaže i akupresurom, psihoterapijom te drugim metodama alternativnog iscjeljivanja. Prema njemu, tri su osnovna uvijeta da bi čovjek bio zdrav: zdrava prehrana, bavljenje sportom, makar rekreativno i emotivna smirenost a vjeruje da se uzroci mnogih tegoba mogu otkriti pomoću radiestezijske dijagnostike ličnosti. - Radeći radiestezijsku dijagnostiku, koja je kudikamo šira od eskalibura, jer ne zahvaća samo psihološku stranu ličnosti, ja pronalazim i vrstu bolesti, stanje aure, čakri, kvalitetu bioenergije osobe i način na koji se njegova bolest može izlječiti. Viskom mogu otkriti i otpornost na zamor i bolesti, vrstu i količinu bioenergije, kvocijent inteligencije, karakterne osobine ličnosti, čak i odabrati najbolje zanimanje za svakoga. Pri tom je najbolji izravan kontakt s čovjekom, ali je dovoljna i fotografija bolesne osobe, te ime i prezime, podaci o vremenu rođenja, krvnoj grupi, težini, visini i boji koju ta osoba voli. Terapeut iz Rijeke tvrdi da viskom može izbalansirati ishranu, utvrditi odnos yin/yang, uravnotežiti odnose vitamina i minerala u organizmu i dati savjete kako se osoba može izlječiti. - Ljudi olako prelaze preko radiestezijskih upozorenja, jer naprosto ne vjeruju. Znam jako puno ljudi koji boluju samo zato jer ne znaju za radiesteziju. Trebalo bi ispitati položaj kreveta, radnog stola, čak i stola za objedovanje. Nedavno sam imao slučaj čovjeka koji je imao problema sa želucem i koji, kad bi došao na hitnu pomoć, vrate ga kući i kažu mu da je uzrujan. Konstatirao sam zašto, spavao je na toku vode, na Hartmanovom čvoru koji mu je bio baš u području želuca. Pomjeranjem kreveta riješio se velikog problema.



Što su po vama najveći izvori štetnog zračenja?



- Vodeni tokovi i isušene močvare, izvori, rasjekline u smjeru istok-zapad, sve tekućine koje se kreću, uključujući vodene i kanalizacijske cijevi. Od tehničkih zračenja to su najviše vodovi visokog napona, otvorene kutije utikača, mikrovalne pečnice, električni pisaći strojevi, TV antene i računala. Među geološka zračenja spadaju suhe geološke rasjekline, pukotine u tlu, iskopine, nalazišta minerala itd. U principu, prije useljavanja u novi stan ili prije gradnje kuće, dobro bi bilo pozvati radiestezijstu, jer je uvijek moguće pronaći neko dobro mjesto koje neće štetiti zdravlju ukućana. To se na Zapadu već odavno radi.


Zračenja su noću šest puta jača U kojim slučajevima ljudi trebaju posumnjati da njihovi problemi dolaze od štetnih zračenja?

- Ako sve u životu ide ustaljenim putem a odjednom se pojave neke zdravstvene ili druge nevolje, ako se odjednom počnu neugodno osjećati bez vidljivog razloga, posebno ako se počnu buditi noću između 2 i 4 sata, jer tada su geopatogena zračenja i do 6 puta jača. Možda je neki bliži susjed instalirao satelitsku antenu ili pomaknuo neki element. To su sve slučajevi koje bi trebalo ispitati iskusni radiestezijst. U principu, što je čovjek senzibilniji, to na njega štetna zračenja više djeluju.



Ako utvrdite, na primjer, da čovjek ima problema sa želucem, što preporučujute?



- Želudac je vezan za psihu čovjeka, za njegove emocije. Na njega djeluju svakodnevni stresovi. Tada preporučujem čovjeku jednostavnu vježbu koja se sastoji u tome da prije spavanja 20 puta duboko uzdahne i izdahne cijelim plučima, koristeći pri tom i trbuh. Ono što se tada dešava jeste da njegovi moždani valovi sa 14 herca padnu na 7-8 herca i on zapada kao u neko stanje polusna. Svemir vibrira na 8 herca i u tom stanju trebaju biti i bioenergetičar i pacijent ili, ako je u pitanju samoiscjeljivanje, samo pacijent. Onda desnu ruku stavite na želudac, a lijevu na istu visinu, ali na leđa i vizualizirajte kako iscjeljujuća kozmička energija ulazi kroz vašu desnu ruku u tijelo a sa svakim izdahom loša energija izlazi van. Vizualizirajte žutu boju energije koja vam ulazi u tijelo, jer je ona blagotvorna za želudac a tome vam može pomoći žuta minjonka. Poslije izvesnog vremana osjetit ćete lagane vibracije i toplinu i tada trebate vizualizirati kako vam je mnogo bolje i kako je došlo do iscjeljenja. Usput, to će vam pomoći i da dobro zaspite. Svaki organ ima svoju boju koju trebate vizualizirati, na primjer srce zelenu, grlo plavu itd.



Koliko je karma u svemu tome bitna?



- Problem je taj što je ovo gdje mi živimo samo jedna škola i mi prolazimo tu školu kroz patnju i muku, sreca je jako mali postotak i traje kratko. Čovjek se mora naučiti dobroti, istini i ljepoti, a sve je to u konačnici ljubav. Samo tada će napredovati, nema mućke. Pa premda se nekad čini da se i mućkom može nešto postići, to je samo trenutno postignuće, nakon koga dolaze tri zla. Zato se kaže da zlo nikada ne ide samo. Da je više ljubavi na ovim našim prostorima, ne bi nam se dešavalo ovo što nam se sad dešava, jer kažu da je Gospa iz Međugorja još 1980. godine rekla neka prestane mržnja, jer će inače za 10 godina biti zla. Naprosto, moramo biti svjesni toga da nismo jedini u svemiru i da postoje zakoni kojima se moramo pokoravati da bismo zaslužili život sada i ovdje. Iako ih znanost još nije dokazala.







Napomena: Tekst je preuzet iz Novog Lista, 20.travnja,1996. pod rublikom "ASTRO VID", pisala je Jelena Sedlak a snimio Denis Lovrović.

http://www.novilist.hr/




---------



Tekst je objavljen u knjizi Borivoja Bukve,
NEW AGE U SJENI BOROVA, Rijeka, 2007.



----------------


Pogledaj još: METAMORFOZE ISTRE I RIJEKE


http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=42021


-----------------

U Rijeci, 13.05.2010. godine

Borivoj Bukva

http://budan.blog.hr/

_________________
budi to sto jesi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: U susretu s onostranim
PostPostano: pet maj 14, 2010 9:57 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 13, 2005 11:02 am
Postovi: 83
Lokacija: rijeka
Centar pozitivnog zračenja u Rijeci

Najzdravije središte Rijeke je na Jelačićevom trgu, na mjestu autobusne stanice kod Mrtvog kanala...





Još jedna potvrda pozitivnog zračenja u užoj gradskoj jezgri na Jelačić Tgu i u području Mrtvog kanala, Delte i Rječine jest spajanje dva grada, Sušaka i Rijeke u jednu cjelinu. U zadnje vrijeme teze o nužnom razdvajanju ta nekad dva grada, što vode neki ekstremni krugovi je neodrživa i mogu reč neostvariva... Pozitivne vibre svaku takovu bolesnu ideju poništit će, kako sad tako i u buduće...



CENTAR POZITIVNOG ZRAČENJA U RIJECI







JELENA SEDLAK: NAJZDRAVIJE MJESTO
U RIJECI JE NA JELAČIĆEVOM TRGU KRAJ FONTANE



Najzdravije središte Rijeke je na Jelačićevom trgu, na mjestu autobusne stanice kod Mrtvog kanala. One dvije platane i fontana koju je postavio feng šu majstor, jahač zmaja, odnosno japanski radiestezist. Fontana je postavljena točno između dvije platane stare 110 godina. Ako se budete osjećali loše, iscrpljeno, tužno, navratite i sjednite uz tu fontanu, vidjet ćete kako ćete se divno smiriti, pogotovo ujutro ili uveče kad je promet manji. Aure tih platana se dodiruju i time se pojačava smirujuće djelovanje i pozitivno zračenje. Već nakon 15-tak minuta čovjek se smiri i "napuni svoje baterije".

Radeći radiestezisku dijagnostiku, koja je kudikamo šira od eskaliburam jer ne zahvaća samo psihološku stranu ličnosti, ja pronalazim i vrstu bolesti, stanje aure, čakri, kvalitetu bioenergije osobe i način na koji se njena bolest može izliječiti. Najveći izvori štetnog zračenja su vodeni tokovi i isušene močvare, izvori, rasjekline u smjeru istok-zapad, dve tekućine koje se kreću, uključujući vodene i kanalizacijske cijevi... Borivoj Bukva, ezoterist iz Rijeke, koji se već dvadeset godina bavi radiestezijom, bioenergijom, kristalima, litopunkturom, astronumerologijom i drugim alternativnim metodama za "Astrovid" kaže



Kad su američki astronomi prije nekoliko mjeseci otkrili Crnu rupu 14.000 svjetlosnih godina udaljenu od Zemlje, što je drugi do sada otkriveni objekat te vrste u Kliječnoj stazi, Riječanin Borivoj Bukva je dobio dokaz za svoju tvrdnju o postojanju jedne Crne rupe u našoj galaksiji. Crnoj rupi je gravitacija toliko snažna da "guta" čak i svjetlost, kako je to skupina znanstvenika sa sveučilišta Berkeley u Californiji otkrila. Ono što je interesantno u cijeloj priči jeste da je Borivoj do svojih saznanja došao 3 godine prije Amerikanaca, objavio je u skripti "Razmišljanja o kozmosu" a sve bez oslanjanja na močne teleskope i drugu suvremenu tehniku. O njegovim tezama je Korado Korlević iz zvjezdarnice Višnjan tada pisao kao o nadasve originalnom antropocentričnom promišljanju, prihvaćajući pretpostavku o postojanju kasnije otkrivene Crne rupe.

Borivoj Bukva nije znanstvenik, iako je inženjer strojarstva, on je prvenstveno ezoterist koji se već 20 godina bavi radiestezijom, bioenergijom, kristalima, litopunkturom, astronumerologijom i drugim alternativnim metodama, dokazujući da do saznanja vode dva puta, znanstveni i intuitivni. Onaj koji je karakterističan za Zapadni, činjenični pogled na svijet i onaj koji se u posljednje vrijeme na mala vrata uvlači na Zapad a oslanja se na neopipljivi Istočni pogled, zaronjen u svijet imaginarnog. Iz njega je niknulo i suvremeno zanimanje za ezoteriju. Ljudi našeg podneblja podjednako su prijemčljivi za oba, ne isključujući ni jedan put do saznanja kao manje vrijedan. Tesla, Kopernik i mnogi drugi vizionari nisu se slučajno rodili u Hrvatskoj. Rimski naziv za Rijeku, Porto Orjentale, ili vrata Orjenta, govori upravo o tome, o mentalitetu koji je kozmopolitski i sposoban vidjeti obje strane jednog problema. Prednosti znanstvenog su što svoje tvrdnje može potvrditi, a Borivoj je bio te sreče da se potvrde i njegove teze. No, nije ih sve tako lako potvrditi, kao, na primjer, onu o postojanju nama paralelnog svemira, sačinjenog od antimaterije, ili onu o postojanju nevidljivog svijeta bića poput patuljaka i anđela. za koje Borivoj također ima objašnjenja. - Za radiesteziju sam prvi put čuo u Mariboru prije 20 godina i smijao sam se tome, nisam vjerovao. Onda sam u svoju vukendicu pozvao jednog radiestezistu da mi pronađe vodu i on ju je pronašao. Ja sam ga u čudu gledao a on mi nije htio objasniti kako to radi pa sam u istraživanje krenuo sam. Prvo sam utvrdio da i ja imam moć. Onda sam ih počeo razvijati i to u Društvu "Zdrav Život", gdje smo se bavili bioenergijom, radiestezijom itd. Ljudska je sudbina predodređena, vjerujem u karmu, ona sasvim sigurno postoji i sve ovo što se dešava oko nas nije slučajno.



I bizarna rješenja su ponekad korisna



- Sada se smatra da se 90 posto ukupne mase svemira sastoji od tajanstvene tamne materije, a da ostalo sačinjavaju zvijezde, planete, komete, asteroidi i sve ostalo što smatramo da spada u podrčje astronomije. To što nam je nepoznato 90 posto naše galaksije predstavlja duboko uznemirujuću misao. Mnoge galaksije za razliku od Mliječnog puta, izgledaju kao mjesta gdje vlada žestoka sila i gdje se sudaraju velike energije. Što bi uopće moglo proizvoditi tako ogromne količine energije? Jednia stvar koju možemo zamisliti je Crna rupa s velikim količinama materije koja pada u nju. Na velikom odstojanju oko te mrlje, gravitacijsko polje je tako nezamislivo snažno da se ništa, čak ni svjetlost, ne može oduprijeti njegovoj privlačnoj snazi. Budući da je to podrčje nevidljivo za ostatak svemira, ono se naziva crnom rupom. U središtu naše galaksije postoji i mini kvazar, što me je navelo na pomisao da su Crna rupa i kvazar jedno te isto, priča Borivoj kako je došao na ideju o postojanju nedavno otkrivene Crne rupe. - Ono što izgleda zagonetno i nejasno u jednoj dimenziji može postati kristalno jasno u drugoj. da bi se galaksija sagledala u cjelini, potreban je trodimenzionalni promatrač. Da se uzme neki fizički problem i pronađe rješenje, potrebna su po neki put i bizarna rješenja, a za to je važna intuicija, objašnjava.



Megalitno kamenje služilo je protoku
životne energije



Slično slovencu Marku Pogačniku, bavite se i litopunkturom, takozvanom akupunkturom ili liječenjem zemlje. Objasnite nam taj, za mnoge također bizaran fenomen. - Zemlja je živi organizam na koga djeluju zvjezdane i galaktičke energije i to iznalazeći dišne otvore kroz koje izravno djeluju. To su energetske točke na zemljanom velikom tijelu. Na takvim mjestima zbivaju se energetske pretvorbe, vibracije viših kozmičkih sila kondenziraju se na tlu, utičući na svakog pojedinca koji je tu zatečen. Pravilno raspoređeni kameni blokovi u krajoliku - vertikalno postavljeni u krug, davno u povijesti su označavali mjesta takvih dišnih središta. Megalitno kamenje služilo je protoku životne energije zemlje, kao što žile u ljudskom tijelu služe protoku krvi. Ljudi su točno znali gdje se i na kom mjestu mogu dobro odmoriti i obnoviti potrebnu energiju. Ti megalitni blokovi predstavljali su akupunkturne točke zračenja pozitivnih energija manjeg intenziteta. S razvojem civilizacije, megalitski krugovi poprimaju drugu namjenu. Oni postaju svetišta a veće proslave održavaju se u njihovoj blizini. Nekada su ljudi imali tu spoznaju o zdravim mjestima i na njima gradili svoja naselja. danas takva mjesta više ne možemo osjetiti intuicijom, ali ih možemo tražiti uz pomoć radiestezije. Tako spoznajemo i gdje u krajoliku trebamo djelovati da bismo izliječili zastoj u protoku energija a to se najčešće čini postavljanjem kamenja, poput iglica na ljudskom tijelu, kao kod akupunkture. Rezultat toge je zdravije tlo, ljepši vrtovi, zdraviji ljudi.



Crkva stjecište zdrave energije sa
središtem u tornju



Poznavatelji likopunkture obično prepoznaju energetski centar ili najzdravije mjesto u jednom naselju. Vi ne djelite mišljenje Marka Pogačnika da je energetsko središte Rijeke Trsat?

- Najzdravije središte Rijeke je na Jelačićevom trgu, na mjestu autobusne stanice kod Mrtvog kanala. One dvije platane i fontana koju je postavio feng shui majstor, jahač zmaja odnosno japanski radiestezist. Obje stvari koje su nam Japanci iz Kawasakia poklonili, lanterna na pečinama i fontana na mrtvom kanalu, postavljene su po radiestezijskim principima. Fontana je postavljena točno između one dvije platane stare 110 godina. Njih nitko nije dirao i predivno su se razvijale. Samo malo dalje, nalazi se pješački prijelaz prema Mrtvom kanalu i tu je još jedna platana, no nju su stalno s proljeća kresali i ta je jadna platana sva izvitoperena, raste u spiralu i ima jako puno godova, a sve riječke crkve su našle odraza u tim godovima.



Kako to objašnjavate da se energije
crkava oslikava na drvetu.



- Poznato je da je crkva stjecište zdrave energije čiji je centar njen toranj, a kod molitve ta se energija širi u krugovima, kao kad se u vodu baci kamen pa se oko njega u koncentričnim krugovima stvaraju valovi. Ako se u jednom pravcu nađe do nje još jedna crkva, intenzitet njenog zračenja će se udvostručiti a u Rijeci se tako pojačava zračenje zračenja svih crkava, zbog mjesta na kojima su postavljene, kao u nekom nizu i nikako ne slučajno. Energija svih njih, tako uvišestručena, koncentrirana je upravo na toj platani. Nju bi trebalo ostaviti na miru a taj dio Rijeke zatvoriti za promet, kako bi se strahovita pozitivna
energija tog mjesta mogla nesmetano širiti dalje po Rijeci.



Nevidljivi svijet patuljaka



Da li to znači da Riječani mogu "puniti svoje baterije" na tom mjestu?

- Ako se budete nekada loše osjećali, iscrpljeno, tužno, navratite i sjednite pored fontane, vidjet ćete kako ćete se divno smiriti, pogotovo ujutro i naveče kad je promet manji. Aure tih platana se dodiruju i time se pojačava smirujuće djelovanje i pozitivno zračenje. Već nakon 15-tak minuta čovjek se cmiri i zaista "napuni svoje baterije".

Litopunktura priznaje postojanje anđela, patuljaka i drugih, nama nevidljivih bića?

- Da, i mislim da oni zaista postoje, ma koliko to čudno zvučalo. No, i u Tolkinovom "Gospodaru prstenova", također se govori o tome kako su nekad ljudi i patuljci živjeli skupa, dok nije došlo do razlaza među njima. Bio sam veseo kada sam od Pogačnika čuo da i on komunicira s patuljcima, njegove kćerke čak s anđelima.

Mnogi kažu da su to samo vizije i da je u pitanju duševni poremećaj?

- Ne, to je sasvim u redu. Čovjek koji je na tom duhovnom putu i koji je puno toga pročitao i puno zna, on to umije i registrirati. Mnogima od nas se to dešava, ali ne registriramo. Međutim, da to registriramo, vidjeli bismo da se nešto dešava. Teozofi kažu da se tada dobija duhovni vodić. Vodić te prvo iskušava tako što ti pošalje jednu ideju, ali ako je tog momenta ne zapišeš, ti je zaboravljaš. Ako je registriraš, onda će ti on sve više ideja davati, sve one dolaze iz tog nevidljivog svijeta patuljaka i drugih bića.



Je li to neki paralelni svijet ili on
egzistira ovdje?



- To je svijet koji postoji tu. Zemlja je živa materija. Eterički sloj zemlje je upravo svijet koji je obitava, biljke, životinje, čovjek. U njemu se te stvari zbivaju. Što je čovjek senzibilniji, on može više toga razaznavati. Čovjek se može klasificirati na kamen, biljku, životinju i duha. Čovjek kamen je teška sirovina, koji živi i jede i razmnožava se i naravno, ništa ne registrira. Čovjek biljka je nešto senzibilniji a čovjek duh je adept, onaj tko je samo u toj duhovnoj sferi.



Visak dijagnosticira bolest i nalazi lijek



Borivoj Bukva je terapeut. Bolest otkriva pomoću viska a pacijentima pomaže polaganjem ruku na oboljeli dio tijela. Pomaže i akupresurom, psihoterapijom te drugim metodama alternativnog iscjeljivanja. Prema njemu, tri su osnovna uvijeta da bi čovjek bio zdrav: zdrava prehrana, bavljenje sportom, makar rekreativno i emotivna smirenost a vjeruje da se uzroci mnogih tegoba mogu otkriti pomoću radiestezijske dijagnostike ličnosti. - Radeći radiestezijsku dijagnostiku, koja je kudikamo šira od eskalibura, jer ne zahvaća samo psihološku stranu ličnosti, ja pronalazim i vrstu bolesti, stanje aure, čakri, kvalitetu bioenergije osobe i način na koji se njegova bolest može izlječiti. Viskom mogu otkriti i otpornost na zamor i bolesti, vrstu i količinu bioenergije, kvocijent inteligencije, karakterne osobine ličnosti, čak i odabrati najbolje zanimanje za svakoga. Pri tom je najbolji izravan kontakt s čovjekom, ali je dovoljna i fotografija bolesne osobe, te ime i prezime, podaci o vremenu rođenja, krvnoj grupi, težini, visini i boji koju ta osoba voli. Terapeut iz Rijeke tvrdi da viskom može izbalansirati ishranu, utvrditi odnos yin/yang, uravnotežiti odnose vitamina i minerala u organizmu i dati savjete kako se osoba može izlječiti. - Ljudi olako prelaze preko radiestezijskih upozorenja, jer naprosto ne vjeruju. Znam jako puno ljudi koji boluju samo zato jer ne znaju za radiesteziju. Trebalo bi ispitati položaj kreveta, radnog stola, čak i stola za objedovanje. Nedavno sam imao slučaj čovjeka koji je imao problema sa želucem i koji, kad bi došao na hitnu pomoć, vrate ga kući i kažu mu da je uzrujan. Konstatirao sam zašto, spavao je na toku vode, na Hartmanovom čvoru koji mu je bio baš u području želuca. Pomjeranjem kreveta riješio se velikog problema.



Što su po vama najveći izvori štetnog zračenja?



- Vodeni tokovi i isušene močvare, izvori, rasjekline u smjeru istok-zapad, sve tekućine koje se kreću, uključujući vodene i kanalizacijske cijevi. Od tehničkih zračenja to su najviše vodovi visokog napona, otvorene kutije utikača, mikrovalne pečnice, električni pisaći strojevi, TV antene i računala. Među geološka zračenja spadaju suhe geološke rasjekline, pukotine u tlu, iskopine, nalazišta minerala itd. U principu, prije useljavanja u novi stan ili prije gradnje kuće, dobro bi bilo pozvati radiestezijstu, jer je uvijek moguće pronaći neko dobro mjesto koje neće štetiti zdravlju ukućana. To se na Zapadu već odavno radi.


Zračenja su noću šest puta jača U kojim slučajevima ljudi trebaju posumnjati da njihovi problemi dolaze od štetnih zračenja?

- Ako sve u životu ide ustaljenim putem a odjednom se pojave neke zdravstvene ili druge nevolje, ako se odjednom počnu neugodno osjećati bez vidljivog razloga, posebno ako se počnu buditi noću između 2 i 4 sata, jer tada su geopatogena zračenja i do 6 puta jača. Možda je neki bliži susjed instalirao satelitsku antenu ili pomaknuo neki element. To su sve slučajevi koje bi trebalo ispitati iskusni radiestezijst. U principu, što je čovjek senzibilniji, to na njega štetna zračenja više djeluju.



Ako utvrdite, na primjer, da čovjek ima problema sa želucem, što preporučujute?



- Želudac je vezan za psihu čovjeka, za njegove emocije. Na njega djeluju svakodnevni stresovi. Tada preporučujem čovjeku jednostavnu vježbu koja se sastoji u tome da prije spavanja 20 puta duboko uzdahne i izdahne cijelim plučima, koristeći pri tom i trbuh. Ono što se tada dešava jeste da njegovi moždani valovi sa 14 herca padnu na 7-8 herca i on zapada kao u neko stanje polusna. Svemir vibrira na 8 herca i u tom stanju trebaju biti i bioenergetičar i pacijent ili, ako je u pitanju samoiscjeljivanje, samo pacijent. Onda desnu ruku stavite na želudac, a lijevu na istu visinu, ali na leđa i vizualizirajte kako iscjeljujuća kozmička energija ulazi kroz vašu desnu ruku u tijelo a sa svakim izdahom loša energija izlazi van. Vizualizirajte žutu boju energije koja vam ulazi u tijelo, jer je ona blagotvorna za želudac a tome vam može pomoći žuta minjonka. Poslije izvesnog vremana osjetit ćete lagane vibracije i toplinu i tada trebate vizualizirati kako vam je mnogo bolje i kako je došlo do iscjeljenja. Usput, to će vam pomoći i da dobro zaspite. Svaki organ ima svoju boju koju trebate vizualizirati, na primjer srce zelenu, grlo plavu itd.



Koliko je karma u svemu tome bitna?



- Problem je taj što je ovo gdje mi živimo samo jedna škola i mi prolazimo tu školu kroz patnju i muku, sreca je jako mali postotak i traje kratko. Čovjek se mora naučiti dobroti, istini i ljepoti, a sve je to u konačnici ljubav. Samo tada će napredovati, nema mućke. Pa premda se nekad čini da se i mućkom može nešto postići, to je samo trenutno postignuće, nakon koga dolaze tri zla. Zato se kaže da zlo nikada ne ide samo. Da je više ljubavi na ovim našim prostorima, ne bi nam se dešavalo ovo što nam se sad dešava, jer kažu da je Gospa iz Međugorja još 1980. godine rekla neka prestane mržnja, jer će inače za 10 godina biti zla. Naprosto, moramo biti svjesni toga da nismo jedini u svemiru i da postoje zakoni kojima se moramo pokoravati da bismo zaslužili život sada i ovdje. Iako ih znanost još nije dokazala.







Napomena: Tekst je preuzet iz Novog Lista, 20.travnja,1996. pod rublikom "ASTRO VID", pisala je Jelena Sedlak a snimio Denis Lovrović.

http://www.novilist.hr/




---------



Tekst je objavljen u knjizi Borivoja Bukve,
NEW AGE U SJENI BOROVA, Rijeka, 2007.



----------------


Pogledaj još: METAMORFOZE ISTRE I RIJEKE


http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=42021


-----------------

U Rijeci, 13.05.2010. godine

Borivoj Bukva

http://budan.blog.hr/

_________________
budi to sto jesi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: U susretu s onostranim
PostPostano: sri maj 19, 2010 4:24 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 13, 2005 11:02 am
Postovi: 83
Lokacija: rijeka
Malinska i moja prisutnost u vremenskoj zoni

jedna od vizija koja me je zaintrigirala neko vrijeme...






Zateći se u vremenskoj zoni i biti prisutan par trenutaka, već sam pisao o tome na magicusu u više navrata pod komentarima.


Kod visokih temperatura i mnošvo aura odnosno prisutnih ljudi, to sam doživio na plaži u Malinskoj davne 1989. god. Ispod vile Zora do brodogradilišta bila je željezna konstrukcija gata uz kojeg su pristajale i brodice.

Mnoštvo kupača iz odmarališta Bačke Palanke i domaćih kupaća, a temperatura zraka bila je tada oko 40 stupnjeva, vrijeme najnepovoljnije za kupanje, oko 15 sati....


Krenuo sam tim gatom i u momentu na kratko izgubio svijest, mrak je pao na oči uz žestoku tutnjavu i lupanje u glavi... potom se sve primirilo, stišalo i ugledao sam sasvim druge kupaće, bilo ih je malo, dvije barke u blizini, djecu koja se praćaka u moru, drugačiju i mnogo tamniju boju mora, neba, potpuni mir i tišinu... nisam uspio registrirati brojeve i oznake na barkama...

Bio sam u drugom, sasvim drugačijem ozračju vremena, tu na plaži u Malinskoj. Sve to trajalo je ne duže od par sekundi, osjećao sam hladnoću, hladno mi je bilo i po malo čudni osjećaji ... potom je ponovo pao mrak na oči, tutnjava u glavi i povratak u stvarnost. Vručina nepodnošljiva i želja da tog trenutka skočim u more i zaplivam...


Iznenađen proživljenom vizijom, nesvakidašnjim doživljajem po prvi put tako što da mi se desi, i sretan što sam se vratio natrag i prisutan u stvarnosti... dali se sve to odigravalo u prošlosti ili u budučnosti, nisam uspio odgonetnuti...

Možda su me vidjeli kupači tada na plaži u maglovenju ili na trenutak registrirali prisutnost moju, za mene ostat će tajna...

Još sam na jednom mjestu pročitao sličan doživljaj / viziju, da se događa pri ekstremnim vremenskim uvjetima: visokim temperaturama i u prisutnosti velikog broja ljudi, tja. njihovih aura.







U Rijeci, 23.02.2010. godine Borivoj Bukva



http://budan.blog.hr/

_________________
budi to sto jesi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: U susretu s onostranim
PostPostano: sri maj 19, 2010 4:37 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 13, 2005 11:02 am
Postovi: 83
Lokacija: rijeka
Sklonost ka nadčulnom

tek nakon puno, puno rada, znanja, upornosti, odvažnosti, uslijedit će šećer…

Sklonost ka nadčulnom







Sklonost ka nadčulnom prisutna je u osoba kod kojih se podsvjesni duh nalazi blizu površine, umjetnici, ekscentrici, nestabilne osobe i geniji, u bilo kojem vidu života, oni vole elementarne kontakte, jer oni stimuliraju elementarne sile u njima samima koje su izvor njihove energije i inspiracije…

Prosjećan građanin, represija, strah, neznanje i nepoznavanje područja istraživanja, razne stege /vjera, odgoj i predrasude/, razni kompromisi /zastupanje više mišljenja po potrebi i interesu/, ne usude se u to upuštati… ti teško da mogu doživjeti bilo što iz graničnih ili onostranih područja .

Biti kanal ove snage veliki je privilegij i u biti predstavlja inicijaciju. Eliminirati u večoj mjeri sve protuslovno i zadržati koncentraciju bez kolebanja…

Zato je potrebno baviti se jednim od vidova umjetnosti, time razvijate svoju spiritualnost. Pri tome je vizualizacija i koncentracija od presudnog značaja.

Senzibilne osobe osjetit će te utjecaje, mediji, djeca, ako nosite podrijetlo Kelta ili obojene rase. Hladni Nordijci, Rimljani /živahni, materijalistički, skeptični/, su imuni na te utjecaje. Razmišljanja nabijena snažnim emocijama, invokacija, određene prirodne sile te granična stanja svjesti ili sna i budnosti u kojima se sve to zbiva…

Mile Dupor genije za kojeg se tvrdi da je bio veći od Nostardamusa, jasno je iznosio i pisao o emotivnoj Slavenskoj duši i vremenima koja su pred nama u kojima bi ona trebala doći do izražaja, za razliku Germanske razumske duše bez osjećaja…

Sklad emocije i razuma je od presudnog značaja po nas u narednom razdoblju. Upravo emocije i ljubav su danas područje istraživanja od prioritetnog značaja jer čine “slabu silu” koja regulira “tamnu energiju i tamnu egzotičnu masu” koja čini 95% od nama poznatog svega 5% našeg Svemira. Čovjek svojim čulima i vidom može razaznati svega 0,005 % od onog, pod čijim okriljem mi egzistiramo.







———————

Moja preporuka da se proučita: PSIHIČKA SAMOBRANA, Dion Fortune, sva Kastanedina djela i prođite Milana Budaka koji zadnjih godina dobro izučava ta područja i njima se bavi.

Ovaj tekst je priložen kao komentar na sljedećim ispisima:

- MARIBOR I KUĆA DUHOVA

http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=39815

- MALINSKA I MOJA PRISUTNOST U VREMENSKOJ ZONI

http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=39921

- CRNA RUPA I MOJA PRISUTNOST U BUDUĆNOSTI

http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=40220

——————-

lp, boro

http://budan.blog.hr/

_________________
budi to sto jesi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: U susretu s onostranim
PostPostano: čet maj 20, 2010 8:48 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 13, 2005 11:02 am
Postovi: 83
Lokacija: rijeka
Vjerovanja - serijal na HTV-u
Vjerovanja - novi serijal na HTV-u

pa da vidimo i to…


»VJEROVANJA« – NOVI SERIJAL NA HTV-u

SVAKOG PONEDJELJKA NA HRT1 od 20,10-20,45 sati pratite VJEROVANJA


Pogledaj uz komentare i na “Magicusu”

http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=44182


Od ponedjeljka 17. svibnja na Prvom programu HTV-a u počet će se prikazivati novi dokumentarni serijal HTV-a »Vjerovanja«. Nastao u produkciji HTV-ovog Odsjeka emisija pučke i predajne kulture Programa za kulturu, dokumentarni serijal Vjerovanja, scenaristice i redateljice Vlatke Vorkapić te urednika i voditelja Alekseja Pavloskog, bavi se vječnom ljudskom potragom za nečim višim, izvan dometa opipljivog svijeta i vidljive racionalnosti. Kroz pojedine epizode, serijal obrađuje pitanja sudbine i vjere u druge, nematerijalne svjetove. Posebne epizode posvećene su nadnaravnim bićima poput vila, anđelima i đavlima kao simbolima dobra i zla te zagrobnom životu, praznovjerju i ljudima koji posjeduju nadnaravne moći.

Preuzeto iz Novog Lista p://http://budan.blog.hr/


——————-

prvi glas od drage safiris:


Bojkiću, čula sam da gostuješ u emisiji Vjerovanja, samo ne znam u kojoj epizodi.Puuuuuuuuuuuuusa vikendaška:+)

puseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee… dragoj safiris

—————-

pogledao ja jutros i nisam uspio doznati u kojoj epizodi ću biti i ja u serijalu “vjerovanja”. prošle godine je sve to snimljeno i sastao sam se s ekipom u 3 navrata. stari stan u adamićevoj bio je pravi filmski studio, s ekipom desetak snimatelja. bila je jaka buka iz adamićeve, jedne od najprometnijih ulica u rijeci. iz dnevnog boravka trebali smo se prebaciti u hodnik, tu nije bilo dobro, odatle u kuhinju. snimci su nadam se uspjeli, ekipa snimatelja s režiserom bila je zadovoljna.

prva epizoda serijala biti će na HTV1. u ponedjeljak od 20,10-20,45 sati pa si pogledajte. zanimalo bi me i vaše mišljenje o serijalu, a tako i epizodi gdje ću ja nastupiti, javite mi se. unaprijed hvala.

lp, boro

http://budan.blog.hr/

_________________
budi to sto jesi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: U susretu s onostranim
PostPostano: pet jun 04, 2010 10:05 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 13, 2005 11:02 am
Postovi: 83
Lokacija: rijeka
Kuća duhova u Lovranskoj Dragi

DUHOVI ČEKAJU SVOG GOSPODARA...






Jedina zasad poznata kuća duhova u Hrvatskoj nalazi se nadomak Lovranske drage.






Duhovi što tutnje po stubama sablazno praznih katova, lica i pojave od kojih koža lagano ježi, neobjašnjiva hladnoća i uznemirenost, ono je u što zakoračiš kada prijeđeš granicu stvarnosti i uđeš u svijet satkan od energija duše. Englezi već odavno priznaju takve pojave i zaljubljeni su u svoje kuće duhova. Poznato je da je i Churchill, još kao ministar mornarice, dijelio stan s jednim duhom na prvom katu zgrade Admiraliteta u Londonu, s duhom Margaret Ray, ljubavnice Earla od Sandwicha.

Poduzetni Englezi svoje su sablasne kuće pretvorili u prave turističke atrakcije, pa tako turisti sklupčani u zasijedi kraj nekog zida s koga otpada žbuka, čekaju ne bi li se na vrhu stubišta pojavio netko zalutao, tko je tu živio stotinama godina prije, tražeći svoje mjesto u prostoru, ne priznajući vremenske dimenzije. A mi, mi takve pojave još toliko prihvaćamo, iako se ovih dana počelo odmotavati klupko tajni oko jedne takve kuće u Lovranskoj Dragi.

U nju je slučajno zalutao (iako mnogi poznavatelji tame tvrde da slučaj ne postoji), poznati riječki radiestezist, Borivoj Bukva. Njegov visak je registrirao postojanje duhova u ovom, nekada čuvenom okupljalištu mondenog svijeta, koje se tada zvalo "Hotel Draga Di Lovrana". Bukva je bio iznenađen prizorom koji je tada u ruševini zatekao: pletena fotelja, stol i koljevka i četiri tanjura na stolu. Kada je iskoristio visak da sazna što se to zapravo u kući događa, dobio je tri puta zaredom jasne naredbe da se smjesta gubi iz kuće, što je on i učinio. Nije se začudio reagiranjem duhova koji su ga gotovo istjerali iz kuće, jer je znao da se s tim stvarima ne valja šaliti. A osim toga znao je kratku povijest kuće koja je samo u poslijednjih 100 godina ubila sve svoje vlasnike, kratko vrijeme nakon što su je počeli popravljati, uključujući i slučajne namjernike koji su se u nju sklonili od nevremena. Oko te kuće su se oduvijek zbivali nevjerojatni događaji, kao da se nalazi na nekom raskrižju na kome se preklapaju vremenske zone iz prošlosti, sadašnjosti i budućnosti. Inače, kuća se nalazi na mjestu koje se tako i zove - Križevica. U vrijeme Talijana, Calvaria. "Otprilike polovica tih pojava, uz velikodušnu procjenu, besmislica je. Na nesreću, ne znam koja polovica, a to unatoč svim tvrdnjama, ne zna niko", kaže Arthur C. Clarke, dovodeći u pitanje uvriježeno mišljenje o svemoći ljudskih čula i realnosti onoga što se njima može opaziti. Odnosno, je li stvarnost koju mi uz pomoć čula opažamo jedna postojeća stvarnost ili tek kalvarija koju svatko od nas treba proći?

Kuća koja bira svoje vlasnike

Kuće duhova nije lako prepoznati. Izvana izgledaju savršeno normalno. Ali, ljudi koji ih zaista poznaju, pričaju drugačije priče. Oni su iskusili pojavu neobičnih zvukova, šok od predmeta koji su sami od sebe letjeli u zraku, bili podvrgnuti teroru nestvarnih i izvanzemaljskih prizora. Oni su živjeli u ukletim kućama. Zato, kada nas je Bukva pozvao da zajedno posjetimo ukletu kuću, kažu u Lovranskoj Dragi, za sada jedinu kuću duhova u Hrvatskoj, nije nam bilo svejedno no, ni on se nije usudio sam u nju vratiti. Već i okolica mnogo govori o kući. Smještena na rubu jedne litice, na tlu na kome je nekada u svojim pećinama živio prethistorijski čovjek, oduvijek plaši mještane Lovranske Drage, a da ni sami neznaju zašto. Odrasli sa stravičnim legendama vezanim uz tu kuću, o njoj govore s pola glasa, a pred djecom se o tome šuti. Djeca se nje ipak plaše. - Ovdje sam imao osjećaj da me netko gura da skočim niz liticu, pokazuje Bukva pitome zelene brežuljke što se prostiru ispod vidikovca na kome je ruševina, sve do medvejske plaže. A vidi kako je lijepo mjesto, pitomo. E, sad te pećine, one moraju biti tu negdje. Tu je Knezgrad, grad iz predhistorije, ostale su ruševine. Ispod ove kuće sigurno je bila neka nastamba, ona je građena na njenim temeljima. Evo, ta kuća ima problema. "Od sablasti i utvara drugih nakaznih beštija što vrebaju iz tame noći, sačuvaj nas i skloni, Gospode", mrmljamo staru molitvu iz Korniša, ulazeći među zidove u kojima vladaju natprirodne sile i neka druga pravila. Ako ih je priznao vodeći astronom iz Glazgowa i današnji sveučilišni profesor Archi Roy, i posebno upozorio svoje studente prije dvotjednog tečaja za lovce na duhove, priznajemo ih i mi: Moj zadatak je da vas pripremim za postupno uvođenje u velike misterije. Ali, isto tako, moja dužnost je i da vas na vrijeme upozorim na sve opasnosti koje vas vrebaju na tom putu". Ne možemo a da ne mislimo na to upozorenje dok ulazimo u nekadašnji: "Hotel Draga Di Lovrana", zločudnu i osvjetoljubivu ruševinu koja je uklonila sve one koji su je pokušali popraviti, nadživjeti ih, čekajući onog pravog, kojem bi dopustila da joj ponovno vrati prethodni sjaj. - Kuća je ta koja sama bira svoje vlasnike, kaže Bukva dok oprezno ulazimo kroz nepostojeća vrata. Za nama ostaju kapelica i križ, sagrađeni prekoputa ceste, kao branik vanjskog svijeta utvarama iz kuće. Svatko od nas prolazi svoju kalvariju, ali onaj tko je prošao ovu Kalvariju uglavnom ništa o njoj nije mogao ispričati. Jedan vlasnik kuće odlučio ju je spaliti, drugi umro od iznenadne teške bolesti, treći je stradao u prometnoj nesreći nekoliko mjeseci nakon što ju je počeo adaptirati. Češki turisti što su se prije dvije godine od nevremena sklonili u kuću, ubijeni su udarom groma. Oko kuće su se uvijek događale čudne i neobjašnjive pojave, ubojstva i samoubojstva o kojima su nam kasnije u Lovranskoj Dragi uzbuđeno pričali mještani.

Nedvojbeni odgovori viska

Unutra je hladno, pusto i ruševno, na dva zida nacrtani su ogromni križevi, kao da se neki znalac na taj način želio zaštititi od bijesa kuće. Kroz rupe u kojima su nekada stajali prozori, pruža se zeleni valoviti prizor na livade i šume koje u dodiru s morem prelaze u plavetnilo prošarano zelenim otocima s bijelim rubovima. Jak miris kadulje i ružmarina najednom je s udarom bure rasparao zrak. I donio tračak kolektivnog sjećanja: nekada davno na ovoj obali živjela je Dijana Etolska, Jonina Argonska, bio je tu Diomedov hram, a tamo prema Opatiji, bilo je svetište boga Apolona. Legenda kaže da se Dafne, bježeći pred njegovim udvaranjem, tu pretvara u lovor, a od čega potjeće Lovran i Lovranska Draga. Strasti su, izgleda, oduvijek vladale ovim prostorima. Dok je samo petstotinjak metara dalje naselje Lovranska Draga, zidina prekrasnih čuvarkućom, biljkom kojoj se pridaje magijsko djelovanje na očuvanju i zaštiti ognjišta i obitelji, oko kuće duhova je brisan prostor pogodan za osmatranje i stanište jastrebova. Nitko ne može u mjesto niti iz mjesta, a da se iz te kuće ne vidi. Cesta u ovom dijelu svijeta tu završava. Bukva ceremonijalno uzima svoj visak i pita: - Jesmo li poželjni u ovoj kući? Ne, eto vidite, vrti se u obratnom smijeru, hajdemo mi van - govori, krečući se unatrag prema vratima. Ali, mi ne idemo neobavljena posla. Penjemo se na kat i dogovaramo da će svaki od nas postaviti pitanje koje mu padne na pamet. Bukva će, naravno, držati visak i biti posrednik između svjetova. - Ali, došli smo s dobrim namjerama u ovu kuću! Ne, svejedno nismo poželjni. Ima li duhova u ovij kući? Da, (visak zaista mijenja smijer). Jesu li to duhovi iz prahistorije? Da. Je li ova kuća na temelju nekog prethistorijskog grada? Ne. Je li živio ovdje stranac, bogataš Urman? Da. Je li ovo bilo svratište bogataša, koji su se tu provodili? Da. Je li bilo u ovoj kući smrtnih slučajeva? Da. Mogu li se bilo kakve dobre dobre namjere vezane za ovu kuću ostvariti? Da. Hoće li se ovdje već u naše vrijeme obnoviti kuća? Da. Mora li kuća u potpunosti odgovarati svom prvobitnom izgledu? Da. Hoće li kuća tada donositi novac? Da. Od turizma? Da. Hoće li vlasnik kuće biti stranac? Da. Možda domaći čovjek, povratnik? Ne. Visak daje brze i nedvojbene odgovore i nema se mnogo vremena za razmišljanje, pitanja se moraju postavljati brzo. - Pazi, ovaj duh je malo pokvaren i ja nisam s njim u dobroj vezi. On traži nekog tko bi njemu bio podrška, da taj duh može i dalje tu ostati. Je li to točno? Visak se vrti u pozitivnom smjeru: Da. Odobravaš li to što mi sad radimo u ovoj kući? Ne. A ako time pomognemo turističku promociju kuće? Da. Hoćemo li imati problema ako i dalje ostanemo u ovoj kući? Da. E, tu Bukvu više nitko nije mogao zadržati u kući i on žurnim korakom izlazi na svjetlo dana. - Hajdemo u Dragu, ostalo možemo čuti i od mještana.

Plesalo se po cijelu noć

- Znate, nema baš sreće ta kuća. Tu je sve zgorelo još kad je moj tata bil mlad. Vlasnik ju je zapalio. Kuća je bila osigurana, a njemu je onda već te kuće bilo dosta. Sve je po noći s nje skinuto, čak i kvake s vrata i zapalio je - priča nona Cvetka Ančić, prisjećajući se kako su mještani pokušavali kuću spasiti, ali nisu uspjeli ugasiti požar. - Bilo je to u doba talijanske vlasti. A prije je bila Austrija i poslije Jugoslavija i sada Hrvatska, kompletna zbrka. U doba Jugoslavije, u kući je bio jedan Čeh ili Mađar, neki Urman, bio je oženjen Lovrankom. Kupio je za male novce i pokrio. Onda je naišao jak vjetar, pijavica, i odnio cijeli krov, gredu po gredu je skidao i to je sve tuda letilo.Ostala kuća gola. On se poslije toga razbolio i umro. Treći vlasnik je poginuo u prometnoj nesreći, nekoliko mjeseci nakon što je počeo popravljati kuću. On je imao namjeru napraviti žičaru do medvejske plaže. - Čuli smo da je kuća bila svratište bogatih ljudi iz šire okolice, da se u njoj lumpalo po cijelu noć i da je kuća imala redovnu liniju kočijama do Lovrana i telefonsku liniju s Medvejom? - Da, prije no što sam se ja rodila. Mi smo tu brižni bili, velika sirotinja. Tu je bila "zona franca" pod Talijanima, a mi nismo bili ni Talijani ni Hrvati, bili smo na granici, a u tu kuću su dolazili ljudi s obje strane granice, kočijama, po bijeloj cesti. U kući se plesalo po cijelu noć. pogotovo kada se Urman poslije smrti prve žene drugi put oženio. Bila je muzika i bili su karoci. Bila je jako lijepa kuća, prava planinarska, dok pijavica nije skinula krov. Ni jedna druga kuća u mjestu nije stradala. - Češki turisti su nedavno stradali u toj kući? - Baš unutra u kući, oni su tamo ičli da se sklone od kiše i pogodil ih je grom i ubil je sina i oca. Nije vam hladno tu? - Je li bilo kakvih ubojstava u toj kući? - Jednom je. Jedan je jedan čovjek iz sela, bio je oženit, bilo je to 1912. godine. Imali su četvero male djece, a on je bio ljubomoran na ženu, bez veze. I onda su oni otišli gore na tu stijenu iznad kuće po sijeno, a on uzeo srp i vrat joj prerezao. Potom se i sam odatle bacio. četvero nezbrinute djece je ostalo. - Što mislite, zašto nitko ne uspjeva završiti tu kuću? - Jer je začarana, prokleta kuća. Prvo bi trebalo gromobran storit da grom ne bi ubil koga opet. - Da vam ja povedam kako smo mi nekada tu živeli... to ni jedna životinja ne bi izdržala, takav rad. U selu su svi imali velo blago, a malo mesto, tu se ni moglo nabrat sena. A gore smo imali livade od Male Učke pa do Vojaka. U ovo doba godine smo po dve ure samo pješačili gore, gore smo uprtili po 50 kil sena na sebe i nosili dole. I tako po tri puta na dan. Stvarno, mi smo bili pegula, priča nona Marija Aničić, čiji je barba bio stražar na kalvariji kada je kuća izgorjela, a koja nam se pridružila kada je čula o čemu razgovaramo. Nitko u mjestu nije prema kući duhova ravnodušan. - A i kad smo deca bili, dok se hodalo pješke, uvijek nam je nekako sumnjivo bilo, niki nije tamo živio.

Slučajni Englez u kući duhova?

O preklapanju pozitivnih i negativnihvremenskih zona na određenom mjestu pisao je i Castaneda, ni sam ne razumijevajući fenomen. Kada se moguća formula upotrijebi na ovo područje, dolazi se do zaključka da su 49. godine prije nove ere Cezarovi vojnici bili poraženi u velikoj pomorskoj bici u vodama oko Krka. Ne želeći se predati, kako ne bi postali robovi, međusobno su se poubijali. dvije tisuća godina poslije, taj se "film" reproducira na Golom otoku, poznatim međusobnim kažnjavanjem robijaša kada bi novopridošli robijaši morali proći kroz špalir udaraca, nazvan "šiba". Što je ono što se reproducira na Križevici, koristeći sposobnost prostiranja ne samo u prostoru nego, potpno neočekivano, i na velikim vremanskim rastojanjima? Je li ovo jedan od onih terena i kuća koje "pamte"? Sjetimo se Malnarovog nastojanja da jašući istim putevima i istim tempom, na potpuno isti način kao Aleksandar Makedonski, doživi neka od iskustava iz tih vremena, koristeći se upravo sposobnošću svemira da pamti. - Tu je nekada živio pračovijek i kad su došla divlja plemena sa sjevera, na području Križevice se vjerojatno odigrala odlučujuća bitka. Ni kasnije ovaj teren nije bio miran i tu su se stvarali snažni eterički valovi koji prožimaju sve okolne stvari i čine atmosferu različitih mjesta, ostajući aktivni godinama. To su vrste gregora. Oni utječu na našu sreću i nesreću - objašnjava Bukva kako on shvaća fenomen uklete kuće na Križevici, dok napuštamo Lovransku Dragu. Prolazeći opet kraj kuće duhova, najednom ugledamo kako nam se približava automobil s engleskom registracijom Zaustavljamo ga, kažemo da je u pitanju viša sila - duhovi! Sad ćemo napraviti mali pokus. Englez bez pogovora staje. Objašnjavamo kako se sigurno nismo tu bez razloga sreli i da mora s nama u ukletu kuću. Njemu je sve jasno, nije badava Englez. I to Jack Haigh iz Entona u Yorkshiru, koji živi u Rijeci već 8 godina. Došao je čovjek prvi put kod nas na godišnji odmor, dopalo mu se i odlučio ostati. - Sad ćemo upitati kućne duhove jeste li vi taj stranac koji bi mogao biti vlasnik ove kuće, kaže Bukva, vadeći visak. - Ha, ha, i masoni su to koristili u svojim ceremonijama, prepoznaje Jack stvari. - pitajte, ali nisam ja taj stranac, vaši zakoni ne dopuštaju strancima da budu vlasnici nekretnina. Pitamo za svaki slučaj i dobivamo odgovor: Ne! Jack znalački i pomalo razočarano razgleda kuću i konstatira kako u njoj sigurno obitava neki duh, možda ne baš tako zao kako mu se pripisuje. Engleska ljubav prema duhovima beskrajna je. - Sigurno postoji način da ga se udobrovolji, ali sve ovisi od toga tko je sadašnji vlasnik kuće, zaključuje i odlazi u restoran na hladno pivo, odakle će uživati u divnom pogledu na Kvarner i razmišljati zašto on ne bi mogao posjedovati upravo tu pravu kuću duhova. Svi njegovi engleski prijatelji bi je došli vidjeti, a njihovo strahopoštovanje bilo bi mu draže no titula lorda, kaže Jack Haigh. Nedorečena priča nije nikakva priča, pa nazivamo sadašnjeg vlasnika kuće u potrazi za nekim objašnjenjima. - Što hoćete time reći, kakva kuća duhova, na što vi to ciljate, tamo nema nikoga - zbunjeno odgovara na naš telefonski poziv sadašnji vlasnik kuće, 26-godišnji Kristijan Nikolac, vlasnik turističkog poduzeća "Petar Pan" iz Opatije, čiji je pokojni otac stradao u prometnoj nesreći nedugo nakon što je počeo popravljati kuću. U roku od 15 minuta dolazi na razgovor. - Moj pokojni otac je tu kuću kupio prije oko 20 godina i uvijek je planirao od nje napraviti ugostiteljski objekt, no jednom prilikom mi je rekao: "Sine, to ti moraš dovršiti". Stvarno ne znam zašto mi je to rekao. Već tri godine to planiram i uskoro će na kući početi radovi. Napravit ću je onakvu kakva je bila nekad, bez ikakvih dodataka i dograđivanja. Znam da je jedan krov odnio vjetar, ali to nije bio dobar krov, mora biti kao nekad. Vlasnik turističke tvrtke, čovjek koji hoće kuću vratiti u potunosti u prvobitno stanje i zarađivati od ugostiteljstva, onaj kome je i otac prepustio taj zadatak, preostaje nam još jedino da upitamo: - Je li vam netko u obitelji stranac? - Ne, mi smo Hrvati. - Nikad nikoga niste imali tko je bio stranac? - Pa, jedna nona mi je Venecijanka, a druga je bila iz Budimpešte... a tata mi je imao austrijsko državljanstvo, kaže u nevjerici odabranik duha kuće.







NAPOMENA: Preuzeto iz Novog Lista, 10.kolovoza 1996. godine "VID" - pisala je JELENA SEDLAK, snimio MARKO GRACIN. http://www.novilist.hr/

Tekst je prezentiran u knjizi, BORIVOJ BUKVA, NEW AGE U SJENI BOROVA, Rijeka, 2007.



U Rijeci, 01.07.2009. godine Borivoj Bukva

http://budan.blog.hr/

_________________
budi to sto jesi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: U susretu s onostranim
PostPostano: pon jul 05, 2010 4:50 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 13, 2005 11:02 am
Postovi: 83
Lokacija: rijeka
Psihokineza

ovo se i vama vjerojatno desilo...




PSIHOKINEZA






Desilo se to 1979. godine u V / VI mjesecu, pakleno je tada bilo vruće, a otac Marko spremao se na jedan pogreb rođaku u Zagreb skupa s majkom Zoricom. Otac Marko tog dana na Gradskoj Tržnici u Karlovcu kupovao je vijenac i u jednom od restorana zadesio ga je infarkt, umro je u svojoj 60-toj godini života. Nenadana smrt sve je nas potresla i bilo je jako bolno, jer nitko se tome nije nadao. Oca više nema, sve njegove obaveze oko stana i ostalog preuzeo sam ja, dok je mati patila i bila odsutna... Majku Zoricu trebalo je izvući iz te nerazumne tuge i patnje, organizirao sam se više oko vikendice i radova na njoj, tako majku povukao za sobom, davajući njoj podršku u onome što je ona radila, i kako bi je što bolje i neprimjetno bodrio da prebrodi tu krizu...

Radio sam u to vrijeme u RO. Komunalnih djelatnosti na Gazi, obavljao dužnost Šefa automehaničarske radione i bio zamjenik direktora OOUR. Čistoća u Karlovcu. Putovao sam s Rakovca do Gaze uglavnom pješice, neki put i fićom koji me je dobro služio.

Nije bilo lako raditi u OOUR-u Čistoća i držati sve pod kontrolom. Radnici na odvozu smeća, uglavnom veći dio njih bili su sa raznim psihofizičkim predispozicijama i na kraju radnog vremena uglavnom bili pijani... Posao radnika na odvozu smeća je izuzetno težak, gdje se nalazi svašta po kontejnerima, naročito smrad ljeti, što je nepodnošljivo trpjeti otud i piju... Šoferi su specifični, posebni i na svoju ruku, u to vrijeme dosta sabotirali na vozilima, a nije bilo moguće dokazati... Problem je nastao onog trena kad sam ja sačinio normativ prijevoza vozilima po gradu Karlovcu do smetlišta na Ilovcu. U mehaničarskoj radioni s automehaničarima, tokarom, limarom, s lakirerom i dr., vladao je jedan kompromis, da se mogu maknuti iz radione i obaviti koji svoj privatan posao na terenu kad ih netko pozove, ali se mora za slučaj hitnosti vratiti u radionu na poziv. Kad kamion pun asfalta zađe na grabu i posao se treba hitno obaviti a automehaničara nema, tad nastaju problemi. Automehaničara dobrog, naročito lakirera nije bilo za dobiti uz tu malu plaću, i tu je nastao taj kompromis... Zbor radnih ljudi, Radnički savjet, Sindikat, svi ti sastanci održavali su se rano izjutra dok su bili dijelom trijezni. Nadmudriti je trebalo tako da ih se šokoira, biti luđim od njih i neshvatljivijim, tako da se pritom zapitaju: Odakle mu to, odakle je to izvukao?... Dok oni sve to shvate, odluka je donešena, a morala se donijeti, za sve to trebalo se biti meštrom u ophođenju prema radnicima...Svi Oni željeli su veće plaće i bolje uvjete rada, prečesto se među sobom svađali oko dohodka...

I onda dva dana ranije jedan automehaničar, a zvao se je K...., razljuti se na mene radi posla, opsova mi mater i odbrusi mi:" - Da bogda ti otac umro! " Bio sam šokiran njegovom izjavom, a on još više dva dana kasnije kad je doznao za smrt moga oca. Izvinjavao se, međutim lijeka tome nije bilo. To jutro oko 8,00 sati zazvoni telefon sa Karlovačke Tržnice iz restorana i javi mi konobar: Vaš otac je umro, stigla su kola hitne pomoći, ali prekasno! Majka vaša je dala vaš broj telefona. Bilo je to prestrašno za čut!

Pokojni otac je bio mistik, to sam kasnije shvatio. Mnogo toga bilo mu je poznato a predamnom nije se puno ispoljavao... Sijećam se da je tih dana meni sa stolića nestao jedan Tibetanski tekst o smrti i kamo se u prvom trenu treba zaputiti duša, vjerojatno je to držao kod sebe i čitao. Intuitivno sam primjetio da nešto nije u redu sa njim i njegovim zdravljem. Više puta bi ga nazvao telefonom doma i pitao: Što se radi, što ima novoga? Nakon njegove smrti provjerio sam i njegov bioritam i konstatirao da je za taj dan fizički i emotivan ciklus, bili su u kritičnoj točki.

Ustajao sam se nešto prije 5,00 sati. Svako jutro skuhao bih kavu, popio i popušio do tri cigarete, lagano ne žureći se. Pogledao bih u šolju, učio se tada i gatanju, a pračenje poruka bilo je obavezno, one značajnije su bile evidentirane i vodio sam pribelješke. Tako jedno jutro desetak dana nakon smrti oca Marka, prigodom kuhanja kave, zagledam se u praznu šolju koja se pred mojim očima na kuhinjskom elementu zarotira jedno 180 stupnjeva. Bio sam iznenađen viđenim i podignem tu šolju, da nije slučajno voda ispod nje, ne, prazna šolja za kavu bila je potpuno suha a tako i dno ispod nje... Utočio sam si kavu u tu šolju, sijeo za stol, zapalio si cigaretu i tako razmišljao neko vrijeme o viđenom... Prestrašio se nisam proživljenim, konstatirao sam samo to da mi se dogodila psihokineza...

Dvadesetak dana nakon očeve smrti, s majkom sam otišao preko vikenda na Kordun pod Loskunjom, kamo je moja djedovina i sagrađena do ploče s lastavicama tada za krov vikendica. Te subote pristigla mi je građa za krov, sve je bilo pripremljeno za podizanje krova, trebalo još pričekati dolazak majstora iz Slovenije, koji su bili stručnjaci za rogove dužine 7. metara i alpski stil gradnje krova... Subotu pred veće majka Zorica krenula je autobusom za Karlovac a ja sam ostao nočivati u vikendici. Za spavanje smo imali uređenu samo tu malu sobicu, sve okrećeno, luster u njoj, krevet, natkasna i stolić, prozori i vrata, pod je bio beton premazan bojom, vanjskih vrata nije bilo niti se zaključavalo... U ruke sam primio časopis i prelistavao ga, bilo je oko 22,00 sata. Struja za vikendicu bila je priključena, tako je normalno i rasvjeta funkcionirala u prizemlju... Odjednom desi strava, užas, osjećao sam se ustrašeno... Primim se za krevet, nije li potres? Što se to zbiva u mojoj sobi?... Luster iznad moje glave mahnito se počeo vrtiti, i to tako da se vrtnja pojačavala a okvir lustera gotovo dodirivao strop... Tako uplašen ja sam stao na noge, uhvatio luster i zaustavio njegovu vrtnju... Luster se primirio, kasnije je bilo sve u redu... Strah te večeri ja sam osjećao cijelu noć... Pratio svaki zvuk i budio se cijele noći... Narednih dana, majci, bratu, supruzi o tome nisam pričao. Kasnije nakon par mjeseci kad se bol za izgubljenim ocem doneke, i kod majke dijelom stišala, ispričao sam im moja dva susreta s psihokinezom...

Netko bi zasigurno pomislio da je posredi "duh" umrlog oca Marka koji remeti ustaljen mir i još nije napustio ovozemaljske regione... Međutim, znao sam da sam svemu tome uzrok bio ja i nakupine energija od boli za umrlim ocem... A to se trebalo nekamo ispoljiti, bez moje kontrole i namjere, na vidjelo dana izbilo je u praznoj šolji kave i lusteru koji su se zarotirali...

Prisustvo psihokineze u još kojem slučaju ja nisam uspio registrirati, međutim postoji mogučnost da mi se to dešavalo ranije a tako i sad...
Potrebvno je dalje prelistavati ispis iz mog spiritualnog dnevnika i pronaći što bi to moglo biti i ticati se psihokineze... Kako kod mene tako i kod Vas, to je prisutno u većoj ili manjoj mjeri... Kod nekih osoba psihokineza je sastavni dio tih osoba i pričinjava im velike neugodnosti, dok kod drugih pojavi se nenadano a tako i nestane, do neke druge prilike...






U Rijeci, 05.03.2010. godine Borivoj Bukva

http://budan.blog.hr/

_________________
budi to sto jesi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: U susretu s onostranim
PostPostano: pon jul 05, 2010 7:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: uto jun 30, 2009 10:20 am
Postovi: 121
Tek sam sad primijetio ovu temu i procitao sam onaj clanak o Rijeci, posto i ja tamo zivim. Fascinantno mi je da je najpozitivnija energija na Jelacicevom trgu, i nisam znao da su japanski majstori odabrali lokaciju za fontanu, znam da je ona dar grada Kawasakija Rijeci.

Jos jedna stvar - meni se bogami svaku noc dogadja da se budim izmedju 2 i 4 sata... Kako to da su nocu ta zracenja najzirazenija? Ne bi li trebala stalno zraciti istim intenzitetom, ako su podzemna?

BTW, Borivoj, vidim i da si napisao da drzis tecajeve iz radiestezije. Koliko to naplacujes, mozda bi me zanimalo nauciti baratati viskom.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: U susretu s onostranim
PostPostano: uto jul 13, 2010 4:40 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 13, 2005 11:02 am
Postovi: 83
Lokacija: rijeka
javi mi se meilom u vezi tečaja: borivojbukva@yahoo.com

lp, boro

_________________
budi to sto jesi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: U susretu s onostranim
PostPostano: uto jul 13, 2010 4:41 pm 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 13, 2005 11:02 am
Postovi: 83
Lokacija: rijeka
Crna rupa i moja prisutnost u budućnosti

tako vam se to zbilo...

CRNA RUPA I MOJA PRISUTNOST U BUDUČNOSTI

Sada davne 1991. godine u prigodi jednog Faustovskog stvaralačkog raspoloženja i ozračja, ja sam radio i stvarao noću za svojim radnim stolom u bivšem stanu u Adamićevoj 13. u Rijeci.

Ka jutru narednog dana uz napetost i tenzije, bilo je tu i alkohola u granicama ja moram priznati... Cijelu noć vodio sam borbu i u sukobu bio s vremenom, do kad raditi, kad krenuti do kreveta i ići spavati? Uobičajeno moje ustajanje bilo je u 5,00 jutro a radilo se tada od 6,00 jutro. Još samo ovo ispisati, nadopuniti, skicu sačiniti, ovo razmotriti, rastezao sam tako u nedogled s vremenom... Prošlo je 12,00 sati, u tili čas eto, sad je 1,00 sat noću, ići spavati ili produžiti s radom još neko vrijeme... Natočim si još jednu čašu rakije, ispijem koju kap i nastavim tako dalje za stolom... Pogledam na sat, sad je 2,00 sata noću a ja se ne odvajam od radnog stola... još samo malo, i tako napeto može se reć u transu stvarao, slijedi ekstaza koja raste iz trena u tren, uzbuđen sam dovršenom skicom, sve je dobro, i to nenadano dobro, sad još ovaj završni crtež s napomenom... i to je dobro ispalo jer tako to treba biti, još malo, još samo malo izdrži, još i ovo načini... pogledam na sat, sad je 2,30 noću...

Raspoloženje i ekstaza raste iz trena u tren i dalje u ekstatičkom raspoloženju, sad više ne postoji ni osjećaj mjere i dovoljnosti... napetost i tenzije u porastu su, granice se gube... izdrži još malo, privedi taj posao kraju... Grnice nestaju, one se gube, prostor, vrijeme, raspoloženje raste i dalje... osjećam opijenost ili nirvanu, ideje i dalje iskre, ruši se sve ono do tada učinjeno, nova ideja... treba se krenuti sa svim iz početka, ovo novo registrirano potrebno je pribelježiti da se ne zaboravi, stvoriti to treba ovog trena, sada i ovdje, ja i dalje raadim...

Potom oko 3,00 sata izjutra desi mi se da slučajno otarem laktom po stolu i padnu mi škare sa stola... Kud baš sad, zapitam se i idem ih pronaći... Okrećem glavom lijevo desno, tražim ih po svud, saginjem se, potom i klečim po tepihu, odgurnuo sam stolicu, privirujem pod radni stol, nigdje škara nać... Kamo su nestale škare, i to one velike krojače škare? Čisti je prostor oko mene, pod drveni a nad njim tepih nad čijom površinom stoje nogari radnog stola i škrinje, s druge strane kauča. Sve sam pretražio oko sebe i škara ne mogu naći?...

Prekidam s radom oko 3,15 sati i otišao sam spavati... Malo mamuran probudio sam se iz jutra i krenuo na posao, izdržao taj dan na poslu... Bio sam cijelo vrijeme raspoložen spoznajom te noći i učinjenim poslom. Narednih dana i to u više navrata sve bih pretražio i prerovao tražeći škare, njih nigdje nije bilo, kao da su u zemlju propale...

Potom jedno šest mjeseci kasnije, nagazim na neki predmet pod nogama ispod tepiha, kud stalno prolazim, i to metar od stola, a na škare i zaboravio i odpisao ih... Napipam predmet pod prstima, podignem tepih i ugledam škare... Tuda sam hodao mjesecima, ničeg nije bilo, a sad su tu i ukazale se... Škare, prave pravcate škare, te malo samo pohrđale... a ja ih pod tepih te noći nisam gurnuo...

Te stare škare prenijele su mi poruku da sam tog jutra u ekstatičnom raspoloženju stvarao i šest mjeseci bio prisutan u budućnosti, potom se vratio natrag u stvarnost Da sam bio u budućnosti i vratio se iz nje, kojeg li predivnog otkrića!?

-------------------

Taj ispis o "Crnoj rupi" predao sam u Novu Akropolu kao moj doprinos i uradak, kojeg je svaki član N.A.bio dužan sačiniti za jedan vremenski period, na slobodno odabranu temu. Predao sam tajnici N.A. na što mi je Ona odgovorila, da taj ispis ne odgovara kriterijima i da pripada u područje fantastike, znači jedan futuristički rad, znanstveno-fantastična priča.

-------------------



CRNA RUPA - Borivoj Bukva




U nedavno izdanoj knjizi ing. Dragutina Crnica u
izdanju Andromede " PLANET ZEMLJA - nepoznate istine "
knjiga prva, na stranici 83. " Crne rupe u svemiru "
izmedju ostalog ing. Crnic navodi : "...Nedavno sam
doznao za interesantnu teoriju o crnoj rupi ing.
Borivoja Bukve iz Rijeke. On naime tvrdi da se crna
rupa nalazi u nekoj galaksiji u obliku dvostrukog
lijevka. Na jednoj strani dogadja se usis materije,
tzv. crna rupa, a na drugoj dvostrukog lijevka je
neutronska zvijezda, koja intenzivno zraci u prostor.

O mojoj teoriji o crnim rupama izvjestio sam Akademsko
Astronomsko Drustvo u Rijeci 1994. g., takodjer u vise
navrata i Hrvatske Astronomske casopise, da povratnih
odgovora nije bilo. Od Zlatka Majlingera, prof.
matematike i fizike i aktivnog clana AAD-a Rijeka,
dobiven je odgovor 2000. g. da se u potpunosti slaze
sa mojom teorijom, za razliku od Korada Korlevica iz
Zvjezdarnice Visnjan, koji u svom odgovoru na moju
teoriju iznosi : "..Tek sam sada stigao procitati Vasu
nadasve originalnu antropocentricnu skriptu "
Razmisljanja o Kosmosu ". Tema, kojom se Vi bavite
samo je marginalno vezana uz moj rad i interese, jer
se ja uglavnom bavim problematikom vezanomuz Suncev
sustav..."

Nadalje, Korado Korlevic upucuje me na nova
razmisljanja o " Kanibalizmu galaktika ", sa kojim se
ja nisam slozio u mom odgovoru na njegovo pismo, jer
su to sporadicni slucajevi, a uslijed ekspanzije
kosmosa njih bi trebalo biti sve manje i manje. Pismo
Koradu Korlevicu bilo je upuceno i dobiven odgovor
1994. godine.

***

Naime, misterij svemira oduvjek je zaokupljao ljudsku
mastu, a onog trenutka kada su prvi put otkrivene crne
rupe, spoznalo se da mnoge tajne nece biti jednostavno
otkriti. Crne rupe se prvi put spominju u teorijskim
fizikalnim istrazivanjima Alberta Einsteina, no
zapravo su otkrivene mnogo godina kasnije. Doznalo se
da one kruze oko vlastite osi, te da nastaju
eksplozijom, odnosno gravitacijskim gubitkom ili
kolabiranjem neke velike zvijezde ili drugog golemog
svemirskog tijela. Kolicina energije pohranjena u
crnim rupama vrlo je velika, a stvara je stalni dotok
oblaka plinova i zvijezda usisanih velikom
gravitacijom.

Tu viziju jasno sam sebi predocio danas davne 1990. i
kasnije pretocio u skriptu " Razmisljanja o Kozmosu ",
izdanu 1992. uz velika odobravanja teozofa Ninoslava
Volaja i pokojnog Zvonimira Frlana. Kasnije
prezentirao i Ivanu Staglicicu i Astroantropoloskom
drustvu iz Zadra uz razumijevanje i odobravanje sa
iznijetom vizijom / teorijom.

Poznato je da se naucenjaci vec duze vremena pitaju :
Sto je to sto drzi jednu galaktiku na okupu ? Sto je
to, sto stvara gravitaciono polje, dovoljno snazno da
poveze sve zvijezde, da ih gravitacija stvarno i drzi
? Taj problem nase galaksije 90 % " mase koja
nedostaje ", a cini duboko uznemirujucu misao, ne
predstavlja nista drugo no do : LIJEVAK ( CRNA RUPA )
/ KVAZAR ILI NEUTRONSKA ZVIJEZDA u sredistu nase
galaktike.

Potvrdu ove moje vizije ( teorije ) mogu potkrijepiti
slijedecim primjerima :

1. CRNA RUPA / KVAZAR djeluje kao jedna nerazdvojiva
cjelina ( sistem ), pripada sistemu, koji posjeduje
ulaz, sam sistem i izlaz iz sistema

2. Crnu rupu mozemo si predociti kao lijevak ili
trubu. Na izlazu iz lijevka sa svom nakupinom bio bi
kvazar ili neutronska zvijezda.

Nasa galaktika spada u red mladih, tek oformljenih
galaktika, lijevak ( crna rupa / kvazar) u fazi je
formiranja, dostatan galaktiki, kojoj pripada. Za
pretpostaviti je da onog momenta, kada je nakupina
dostigla razinu podesnu za oplodnju, dolazi do
eksplozije i nastupa momenat nastanka novih galaktika.

3. Nastajanje novih galaktika.

A.) Galaktika

B.) Pocetak eksplozije

C.) Eksplozija iz sredista galaktike odbacila je prema
vani prsten zamracujuce prasine, koje u elipticnim
/A,B / galaktikama nema. Veliki oblaci zrace radio -
valove, a nalaze se sa obje strane galaktike. Za
njihovu aktivnost energija dolazi iz sredista jezgre
galaktike.

D.) Vece koncentracije plina idu prema sredistu
novonastale galaktike sa jedne i druge strane.

E.) Uslijed vrtnje maticne galaktike, vrtit ce se
plinovi u istom smjeru i dati pocetni impuls vrtnje
masi plina sa obe strane galaktike.

F.) Momenat kada ce neka superdivovska zvijezda u
sredistu plinovite mase potpuno nestati, tako da
ostane samo u jednoj tocki, mrlja beskrajne gustoce,
pojavit ce se crna rupa. Tako nastaje lijevak / kvazar
i time zapocinje nastanak nove galaktike.

G.) Lagano sazimanje i izduzenje galaktike uslijed
povecanja vrtnje i udaljavanja od maticne galaktike,
takodjer uslijed gravitacionih sila lokalne grupe,
super lokalne grupe itd. Novoformirane galaktike
osamostaljuju se i dalje djeluju kao jedinke. Otkrica
tih aktivnih galaktika uce nas da ostala vasiona uopce
nije slicna nasem posebnom dijelu Mlijecnog puta, u
kojem zvijezde klize kroz svemir, dostojanstveno
izvodeci svoj velicanstveni ples.

4. Ruski astrofizicar Ambaracumian takodjer smatra da
objekti ovog tipa eksplodiraju i da se iz tih
eksplozija radjaju galaktike. Nacin na koji on to
tumaci meni nije poznat.

5. Eksplozija galaktike Kentaur A snimljena u Anglo
Australskoj zvjezdarnici

6. Tekstovi KABALE navode jedinstvenost u osnovnim
principima, da je uobicajen pristup prirodi u gotovo
svim podrucjima ljudskog istrazivanja u starim
kulturama. Sve se temelji na dvojnosti. Citav svemir
se objasnjava sjedinjavanjem dviju suprotnosti, muske
i zenske sfere, sto se uskladjuje u necem trecem, a to
je rezultat njihova sjedinjavanja. Kabala istice da je
svemir rezultat nakupine materije i energije, sto se
kondenzirala u golemu zgusnutu masu, " kozmicko jaje
". U momentu oplodnje dolazi do naglog sirenja (
prasak ) i gigantskom eksplozijom rasprsi cestice na
sve strane...

7. Diferencirana i dobro poznata kozmicka i energetska
razina, u mnogim starim spisima prisutna : " I Bog
stvori covjeka na svoju sliku i priliku ! "

8. Celije ljudskog organizma u funkciji prerade iz
hrane, sintetizacija obicnih molekula u vece,
pakiranje ili preoblikovanje otpadaka i njihovo
izlucivanje.

9. Pokraj svake cakre smjestena je zlijezda sa
unutarnjim izlucivanjem.

01. muladhara - sjemena zlijezda
02. svadhistana - nadbubrezna zlijezda
03. manipura - pankreas
04. anahata - thimus
05. visudha - stitna zlijezda
06. ajna - hipofiza
07. sahasrara - epifiza

10. Diferenciranost polova, s obzirom na kozmicku i
zemljanu energiju. Kod muskarca gdje je prisutna jaca
Kozmicke sila ( energija iz kozmosa ) spolni organ je
potisnut prema dolje. Kod zene gdje prevladava Sila
zemlje ( energija iz zemlje ), genitalni organ je
potisnut prema gore.

11. Okultna kemija teozofa C. Jinarajadase navodi da :
Atomska tezina elemenata pocinju sa vodikom, cija je
atomska tezina 1, a zavrsava sa uranom... Poznato je
da vecina elemenata u nasem suncevom sistemu razvija
se putem Logosa, koji produzava svoju spiralu mnogo
dalje od urana, pod nesagledivim uvjetima tlaka i
temperature. Postepeno prateci stvaranje Logosa, novi
kemijski elementi polako krecu prema povrsini zemlje.
Tako za jednog kemicara ili fizicara bitno je da se
zatekne za istrazivackim stolom onog momenta, kada ce
odredjen elemenat izbiti na povrsinu i obznaniti se s
obzirom na zemljani razvoj, a doticni registrirati i
biti prvi. To nije nista drugo, no do lutrije ili
srece.

12. Princip trostrukog Logosa.

A. Logos / volja - zakon, predstavljen u jajascu.
B. Logos / inteligencija - forma, predstavljena u
embriju.
C. Logos / ljubav - mudrost / energija - zivot,
predstavljen u galaktiki.

13. Simbolizam vrtnje prikazan u mandali - talismanu
YIN - YANG ili u Svastici, kroz vrtnju i raspored
polariteta u prostorno - vremenskom kvantumu, uslijed
narastajuce energije moze se desiti " propadanje u
prostor ", sto je u uskoj vezi sa nastankom crne rupe.

14. Slican je primjer posude sa vodenom parom, nagla
koncentracija tekucine, umjesto do tada prisutne
vodene pare. Trenutak kada se kap formirala.

15. Najnovija znanstvena istrazivanja govore da sto je
veca masa cijele galaktike, tim je masivnija i veca
crna rupa, iz pisma Zlatka Majlingera.

16. S. Hawking u svojim radovima predvidja mogucnost
da crne rupe jednom eksplodiraju, iz pisma Zlatka M.

17. " Kozmicka doktrina " Dion Fortune; smatram da
onaj tko shvati tekst i dinamiku napisanog, biti ce
novi Albert Einstein.

I da privedem kraju ovu moju viziju / teoriju
konstatacijom, da ono sto izgleda zagonetno i nejasno
u jednoj dimenziji, moze postati kristalno jasno u
drugoj. Da bi se galaktika sagledala u cjelini,
potreban je trodimenzionalan promatrac. Da se uzme
neki fizicki problem i pronadje rjesenje, potrebna su
poneki put i bizarna rjesenja, a za to je potrebna i
intuicija. Tako izmedju ostalog navodi i Edward Witten
: " Lekcija, koju mozete nauciti " jeste da ne
grijesite. Medjutim to nije narocito korisno. Druga
lekcija je da ne dizete ruke od dobrih ideja.
Medjutim, kako cete znati da su one dobre ?

Jos jednom smatram, da je gore navedeno dovoljno
razumljivo i prihvatljivo za razmatranje. Ostaje samo
pitanje vremena kada ce se i znanstvenim metodama
potvrditi i argumentirati pokazateljima i cinjenicama.
Mislim da sam na najboljem putu da se to i obistini.

Borivoj Bukva.



Post je objavljen 10.03.2005. u 20:43 sati.

----------------------

U Rijeci, 02.03.2010. godine Borivoj Bukva

http://budan.blog.hr/

_________________
budi to sto jesi


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: U susretu s onostranim
PostPostano: sub okt 02, 2010 9:29 am 
Offline
Član foruma

Pridružen/a: čet jan 13, 2005 11:02 am
Postovi: 83
Lokacija: rijeka
Sajam alternative „Istra Altera Magica“ u Puli

(2) Nakon sajma "Istra Altera Magica" u Puli...



From: Ivana Govorko <ivana.govorko@gmail.com>
Subject: Nakon sajma "Istra Altera Magica" u Puli...
To: borivojbukva@yahoo.com
Date: Monday, September 27, 2010, 2:02 PM

Poštovanje i lijepi pozdravi!


Evo samo kratko da se javim, da Vam kažem kako mi je bilo zadovoljstvo organizirati sajam protekli vikend u Puli, bilo je sve puno pozitivne energije i dobrih poslovnih vibri! Posjetitelji su se još naknadno javljali na službeni e-mail, sa puno pohvala i organizaciji i izložbenom prostoru, izboru izlagača i predavanja.

Evo, šaljem Vam i par osobnih fotografija za uspomenu, Vaše su, ne bi htjela preskočiti proslijediti Vam ih. Ostale možete vidjeti na ovom linku:
fotogalerija IAM - Pula







Još jedno pitanje za kraj, odgovor na njega mi je bitan:

Biste li bili zaiteresirani prisustovati sajmu i u studenom, ako bismo ga ponovno radili?
Ideja bi bila sajam "Istra Altera Magica" ponoviti u Poreču. Isti koncept, mnoštvo predavanja, gosti sajma, izlagačka dvorana.


Eto, molim Vas da mi javite svoja razmišljanja,


želim Vam ugodan dan, i još jednom hvala što ste s nama bili u Puli!

Ivana Kosanović, organizatorica sajma

-----------------------------------

zahvaljujem se poštovanoj ivani na pismu i lijepim
fotografijama. svakako da se vidimo u studenom u
poreču sa istim konceptom predavanja. još se čujemo.

lijepi pozdrav tebi draga ivana i tvojoj ekipi, boro


------------------------------------------------------

Pronađi na linkovima:


sajam "istra altera magica"
http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=50710

metamorfoze - skice, crteži...
http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=50743

na tragu osjećaja uz budnost
http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=50861

sajam istra altera magica treba se održati u novembru mjesecu u poreču, svi zainteresirani neka se jave na meil adresu: ivana.govorko@yahoo.com
pogledaj link: http://www.istraalteramagica.com/

----------------

lp, boro

http://budan.blog.hr/

_________________
budi to sto jesi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 13 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 86 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz