Sada je: ned apr 28, 2024 12:04 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Vibracije tjekom vremenske nepogode
PostPostano: pon aug 16, 2010 5:15 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 16, 2010 4:11 pm
Postovi: 4
Prvo. Pozdrav svima ja sam novi član i već dugo se bavim istrazivanjem paranormalnog.

Prelazim na iskustvo koje sam imao prije nekih 3 tjedna.

Biti ću malo opširan jer zelim ukljuciti sto više detalja koji bi mogli rasvjetliti čudan događaj.
Nemojte zamjeriti.


Nailazilo je nevrijeme i padao je mrak, pošto sam veliki zaljubljenik u vremenska stanja atmosfere sa velikom zanimacijom sam promatrao kako se oluja razvija. Kad je pao mrak ušao sam u kucu i nastavio sa svojim normalnim aktivnostima na računalu.

Negdje oko 23:30 počelo je biti gadno vani. Brzo sam izašao na trijem i promatrao intenzitet oluje. Munje su počele udarati sve blize a kiša se pretvorila u vrlo bučan pljusak.
Rekao bih vrhunac oluje.
Nakon par bližih udara groma uletio sam u kuću što zbog straha što zbog činjenice da nisam isključio računalo još i ostale uređaje u kuci.

Sve sam pogasio i isključio iz utičnice na zidu.

Jedino sto me malo brinulo je bio mrežni kabel koji je bio sproveden od antene(wifi) na krovu kuce do adaptera blizu računala. sve je poiskljucivano, ali činjenica da je čista linija može dovesti munju kroz taj kabel sa 0 otpora do prizemlja je zabrinjavajuca. (mogu i elektricni vodovi al eto.)

Napominjem da imam izvjesnog iskustva kad se radi o elektronici pa razmišljam na način kako se struja inače ponaša.

oko 23:45 sam opet izašao na trijem a vani je neprestano sijevalo i munja je udarala bez pauze.
Najednom stajaući na trijemu bos osjetim kako pod vibrira.
Bilo je to vrlo fino, precizno i konstantno vibriranje negdje u rasponu od 60 do 100Hz-a
Hz oznacava mjernu jedinicu za frekvenciju ( broj promijena u sekundi) Za one kojima je to nepoznato.

U početku sam mislio da se radi o zamrzivaču koji je bio u blizini ali nije posto sam ga isključio iz struje. Ništa u kući nije bilo uključeno i ništa nije moglo proizvoditi takve vibracije. Pozvao sam ženu da potvrdi vibracije što je i učinila.

Bio sam fasciniran, kao da negdje duboko ispod kuce radi neki uređaj i prouzrokuje vibracije. Nikad u zivotu nisam takvo šta osjetio.

neki ljudi bi rekli potres, ali ovo je bilo nešto drugo definitivno. Bilo je to veoma fino vibriranje.

Ja i žena smo ušli u kucu a meni je cijela situacija smrdila na probleme. ženi sam rekao da se odmakne od utičnica na zidu jer ako grom lupi u vodove direktno ce se prenjeti na utičnice.

oko 23:55 grom udara 10tak metara od mene kod susjeda u kucu njemu spaljujuci sve zivo u kuci, čak mu je plafonjerka pala na pod od udarca.

Prilikom udara iz utičnice nedaleko od mene na zidu je sijevnula munja koja je direktno išla u pod kuće, Udar groma nisam ni čuo već samo glasan prasak kao da je petarda pukla u kući.

Nakon toga je nevrijeme popustilo, munje su se stišale iako su trajale do jutra.
Isto tako nakon udara groma izasao sam na trijem i nisam više mogao osjetiti vibriranje.

Sutra dan sam pričao sa susjedima i oboje su rekli da su osjetili identično vibriranje i da su se isto pitali koji k.... se događa.



E sad odgovor na pitanje što je prouzrokovalo to vibrirnje još nisam otkrio.

Neki govore da se naboj nakupljao na tom području prije udara i da je to razlog.
Međutim posto se tu radi o naboju to je istosmjerna struja i nema razloga da proizvede vibriranje.

To vam je kao da trljate olovkom po kosi i time proizvedete naboj na toj olovci koja privlači komadiće papira. Samim time što ste proizveli naboj efekt toga nije vibriranje olovke.

Isto tako neki kažu da je to zbog konstantnih udaraca gromova u blizini. Međutim udari munje nemogu proizvesti vibriranje, više vjerojatno da buka to proizvede (trešnja prozora) ali ovo je bilo fino i konstantno neovisno o udarima munje.

da napomenem u tu kucu sam se doselio početkom godine i dan prije incidenta sam pricao sa starjesinom preko ceste koji tvrdi da nikad nije udarao grom ne samo u susjedstvu nego i šire.
Ljudi se tamo dobro poznaju i on bi to znao da je nekom udario u kucu grom.

eto.
to je moja priča.
Sad vama stavljam na rzmišljanje što je to moglo biti jer ja neznam.

Dali se ikad nekome ovakvo šta dogodilo?

Ispricavam se na duljini posta.



pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: vibracije tjekom vremenske nepogode
PostPostano: pon aug 16, 2010 7:56 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet aug 31, 2007 4:51 pm
Postovi: 1135
Lokacija: Međimurje
Pozdrav tarcius.
Evo samo da potvrdim da sam bio više puta blizau groma/munje.Crkva je od mene udaljena kojih 100-150 metara i jako privlači munje,koje često pogađaju susjede umjesto njezinog gromobrana.Ni jednom nisam osjetio vibracije.Naboj sam postoji i osjeća se tako da vam se digne dlaka na koži ako stojite blizu slivnika :D .Također ni udarci munje u tlo ne izazivaju vibracije,jer da je tako,ova crkva bi se odavno srušila.
Nemam pojma što bi to moglo biti.Nadam se da ćeš pronaći odgovor.
:occasion5:

_________________
Ono sto vi radite, ne mora reflektirati ono što vi osjećate.
http://www.youtube.com/user/vrkolos
http://www.box.net/shared/mis7x4u60n


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vibracije tjekom vremenske nepogode
PostPostano: pon aug 16, 2010 9:35 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Nevrijeme MOŽE biti ( a ne mora ) posljedica nekih "energetskih" radnji u realitetu 4. denziteta. Neki kažu da su to neke "borbe", ali sad ovdje nebi ponovo opisivao, jer ćemo otići previše off-topic.

AKO se radilo o dotičnim "borbama" u 4. denzitetu - "ovdje" u 3. - mi to doživljavamo kao opako nevrijeme, elektromagnetska pražnjenja ( munje, gromovi ), itd. Pošto mi, kao bića 3. denziteta, nismo u mogućnosti percipirati i "vidjeti" što se događa u 4. denzitetu ( koji je isto ovdje, samo na malo drugačijim frekvencijama vibriranja ) - MOŽDA "tamo" postoji i neka radnja koja je uzrokovala podrhtavanje tla prije EM pražnjenja. Tko zna što stanovnici 4. denziteta rade... što se MANIFESTIRALO ovdje u 3D kao vibriranje tla...

Uglavnom, puno hvala što si podijelio ovaj slučaj sa ostalima, možda se još netko javi sa sličnim doživljenim iskustvom.

Možda bi bilo dobro proučiti neke Tesline radove u vezi gromova... on se jako dobro razumio u to... možda i tamo nađemo neke tragove za dalje!

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vibracije tjekom vremenske nepogode
PostPostano: sub aug 21, 2010 1:12 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: ned maj 17, 2009 10:07 pm
Postovi: 130
hm, možda neke podzemne vode?
jel bilo kiše?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Vibracije tjekom vremenske nepogode
PostPostano: pon aug 23, 2010 7:46 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon aug 16, 2010 4:11 pm
Postovi: 4
Tomo K je napisao/la:
hm, možda neke podzemne vode?
jel bilo kiše?



Padao je jaki pljusak u tom trenutku.

Bilo par oluja i par dana prije al nista strasno.


skoro bih se i slozio s tobom oko ideje sa podzemnim vodama ali vibracije su bile suvise pravilne i konstantne da bih povjerovao da se radi o prolasku vode ispod kuce kroz nekakav kopleks spilja.

Iako si me dao u razmišljanje iz nekakvih drugih razloga.

Na nekim određenim mjestima u kuci nemogu nikako spavati.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 5 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 98 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz