Sada je: sub apr 27, 2024 10:47 am.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 
Autor/ica Poruka
 Naslov: Savršen čovjek – legenda je stvarnost?
PostPostano: čet jun 10, 2010 11:58 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Možda možemo objasniti jednu legendu koja čini se ima podlogu u stvarnosti i koja je po mojem skromnom mišljenju veoma bitna za nas – ako se kockice slažu. Možda je ovu ideju – neko već oblikovao u jasnu sliku, potkrijepljenu činjenicama? Možda neko od vas može navesti izvor? A ako takve slike nema, možda mi zajednički možemo nešto napraviti.

Kasiopejci kao i svi drugi izvori ne smiju se uzeti zdravo za gotovo. Molim da oni koji ne pridaju bilo kakav značaj Kasiopejcima da se ovdje suzdrže od komentarisanja, za to ima predviđena tema http://www.galaksija.info/forum/viewtopic.php?f=7&t=491
Ovdje dodajte vaše znanje, mišljenje i izvore da vidimo šta ćemo dobiti kao rezultat.

Čitajući VAL naletio sam na dio koji mi je proizveo onaj čudni osjećaj u stomaku i sijalica se upalila (tad nisam imao stomačne tegobe, valjda mi to nisu Gugiji namjerno napravili u tom trenutku :mrgreen:).
Crvenom bojom označio sam djelove koji su po meni bitni.
Žutom bojom označio sam moje komentare.
Zelenom bojom i boldirano sam označio legendu i djelove legende.
Povadio sam djelove Kasiopejskih transkripti koji bi mogli biti povezani sa legendom i ponešto iz drugih izvora i sungazing-a:


Val, Poglavlje 13 E2
P: Mi smo originalno posijani negdje drugdje? Gdje? Orion? Koje je ime te planete?
O: D'Ankhiar. Ankh je drevna simbolika te planete. Ženski je simbol. Prezentira
matičnu planetu. [Što sugerira da je to izvor svih ljudskih mitohondrijskih DNK.]
P: Istaknuli ste da bi mi trebali proučavati legende o Orionu, i potražila sam na nekoliko
mjesta, i jednostavno je to
legenda o savršenom čovjeku, koji je osjećao ljubav prema
ženi, i njen ljubomorni otac mu je prouzročio sljepilo.
Jedini lijek je bio piljiti u svjetlo, božicu Auroru, da bi opet vratio svoj vid.
Možete li nam reći kako je to povezano za ideju da je Orion urođeni dom za ljude?
O: Na vama je da potražite odgovore.
P: Ima jedan interesantan odlomak u jednoj knjizi koja opisuje vezu između Oriona i
Škorpiona, a ta je da je Orion savinut prema Škorpiji. I na jednom mjestu, rekli ste da su
fizička tijela ljudi bila molekularizirana, i da SU molekularizirana, na planeti zvanoj
D'Ankhair, koji je u konstelaciji Škorpiona.
O: Da.
P: Koja je veza Škorpiona i Oriona? Orionski "loši momci" pucaju na Škorpion koje je
izvorno mjesto svih fizičkih manifestacija ljudske rase...
O: Loši momci?
P: Zaboravite da sam rekla loši momci. "Pucanje na Škorpion". Ima li bilo kakve veze,
simbolički, činjenici da su ljudska tijela...
O: To je sve međusobno povezano.
P: Ubijanje Ozirisa, prema legendi, desilo se ili 28-mog dana Škorpiona, ili u 28. godini
njegovog života. Što je simbolika broja 28, ako ima kakve?
O: Nema.

Djelovi legende:

legenda o savršenom čovjeku
Mi bez osakaćene DNK? Originalna duša u za to predviđenom tjelu?

čovjeku, koji je osjećao ljubav prema ženi
1. Čovjek koji je osjećao ljubav (onako kako je mi standardno opisujemo na pogrešan način; ljubav koja je prešla «granicu» u pravcu želje za posjedovanjem – OPD u OPS)?
2. Čovjek koji je imao ravnotežu muške i ženske energije – «ljubav» lijeve i desne strane mozga?


njen ljubomorni otac mu je prouzročio sljepilo
Ljubomorni otac – Gugiji (koji su svakako OPS, ljubomora je njihov sastavni dio) su nam osakatili DNK da bi nas zadržali u 3D i koristili (dali nam svoj um - Castaneda)? Usadili nam dio sebe – ljubomoru – i postigli da budemo ljubomorni sakaćenjem DNK što nas je poremetilo na fizičkom i duhovnom nivou?

Sesija 26.11.1994.
O: Da li ste spremni? DNA jezgra je još uvijek neotkriveni enzim vezan uz ugljik.
Svjetlosni valovi su korišteni da "odrežu" prvih deset faktora DNA pomoću njihovog
"sagorjevanja". Tog trenutka, mnoge fizičke promjene su se počele dešavati, uključujući i
čvor na vrhu kičme. Svaka od tih promjena se jednako reflektirala i u eteričkom tijelu.

P: Da li je to sve?
O: Ne. Ali, vi trebate još?
P: Pa, pitanje koje želim postaviti je: koliko je ljudi bilo na planeti i da li su uzeli svakog
od njih i učinili to individualno?
O: Stoj !
P: Koliko ljudi?
O: 6 milijardi.
P: To je 500 miliona više nego što nas je sada.
O: Ne, 200 miliona.
P: Dobro, tu su bili ti ljudi na planeti, kako je napravljena ta promjena na svima njima?
O: Promjena svjetlosnim valovima.
P: I svjetlosni valovi, stvarni svjetlosni valovi, su uzrokovali promjenu DNA?
O: Da.
P: T: Što je bio izvor svjetlosnih valova?
O: Naš centar.
P: L: Što je vaš centar?
O: Naš realitet. OPD.
P: Pa, kako su Lizzardi koristili svjetlo iz OPD realiteta...
O: Oni su koristili sofisticiranu tehnologiju da bi prekinuli frekvenciju svjetlosnih
valova.
P: Pa, ono što zaključujem iz ovoga da ono što nam niste rekli uz ovo jest to da je to bilo
skoro kao..., pa, da li je tu bila bitka i da ste vi, momci, izgubili?
O: Da.



Sesija 05.10.1994.
P: Da li je Ozirijski ciklus tumačenje akcije Lizzarda nad čovječanstvom u smislu
izrezivanja Ozirisovog tijela kao razbijanje spirala DNA?
O: Blizu.
P: Što je bilo Voće sa Drveta Znanja dobra i zla koje je navodno Eva pojela i onda
ponudila Adamu?
O: Ograničavanje u znanju. Kodiranje.
P: Što je značilo kad je rečeno da je Eva pojela voće sa drva znanja? Koji akt je napravila
da to učini?
O: Združenje s krivom stranom.
P: Što je značilo pridruživanje?
O: Eva je simbolična.
P: Simbol čega?
O: Ženske energije.
P: Što je s ženskom energijom bilo kad se pridružila?
O: Izgubila je dio znanja i moć.

P: Zašto je hranjenje tim voćem sa drveta znanja dobra i zla bio veliki strah boga ili
bogova, jer bi Eva bila izjednačena sa bogovima?
O: Što? Molimo pojasnite.
P: Tko je bio bog koji se bojao da bi Eva mogla postati jednaka kao i on ili oni kad je
pojela voće?
O: Ne.
P: Biblija kaže da je Bog rekao da se bojao jer bi onda Eva mogla zadržati i drvo života i
živjeti vječno. Što to znači? Zašto je konzumacija tog voća bogove jako plašilo?
O: Nije.
P: Što je voće drveta života?
O: Ograničenje.
P: Kako može voće drveta života i besmrtnosti biti ograničenje?
O: Ograničeno koncepcijski.

P: Želim vam reći da to baš i nema nekog smisla.
O: Da, ima. Razmislite pažljivo.
P: Da li je bog, koji je ušao u vrt koji je upozorio Adama i Evu da ne jedu voće sa drveta
znanja dobra i zla, bio originalni kreator, bog, dobar momak?
O: Ne.
P: Tko je bio taj bog koji im je zapovjedio da ne jedu voće s tog drveta?
O: Komplicirano. Laura, propuštaš očigledno.
P: U kojem smislu bi voće sa drva života bilo ograničenje?
O: Vjerovanje da jedan izvor sadrži svo znanje je kontradiktorna realnost.
P: Što je bio vatreni mač koji je spriječio povratak u Eden?
O: Ne razumijete?
P: Ne. Ne razumijem.
O: Istražite ponovo.


Vatreni mač – Uticaj na promjenu naše DNK?


Sesija 09.10.1994.
P: Možete li nam objasniti istinsko značenja Ozirijskog ciklusa. Koja je bila simbolika
ubijanja Osirisa i rezanja njegovog tijela?
O: Odstranjenje centara znanja.
P: Centara znanja čega?
O: Vaše DNA.
P: Dakle, komadanje Ozirisovog tijela prezentira trganje naše DNA u našim tijelima?
O: Djelomično. Također znači smanjenje kapaciteta znanja.
P: Koja je bila simbolika bacanja penisa u rijeku kojeg su pojele tri ribe?
O: Uvođenje energije seksualnog nasilja.
P: Što je Isis tražila za njenog Osirisa - što to simbolizira?
O: Odvajanje ženske energije od muške iz njihovog ujedinjenja.
P: ima li to kakve veze sa moždanim aktivnostima?
O: Da. Odvajanje sfera ( polutka ) mozga.
P: Da li je to učinjeno kroz DNA modifikaciju?
O: Da.
P: Što sin Isis-e, Horus, predstavlja?
O: Novu realnost ograničenja.
P: Što znači Horusovu osvetu nad Set-om, ubojicom njegovog oca, Osirisa?
O: Početak neprekidnog konflikta energija da bi ograničio čovječanstvo.
P: Što predstavlja Set?
O: Rat.
P: Koji rat?
O: Sve.



A. Jedini lijek je bio piljiti u svjetlo, božicu Auroru, da bi opet vratio svoj vid.
Možda određeni položaj planeta kad dolazi do tranzicije (kojoj se mi po svemu sudeći približavamo)?

B. Jedini lijek je bio piljiti u svjetlo, božicu Auroru, da bi opet vratio svoj vid.
Da li je lijek – rješenje piljiti – gledati – ići u pravcu svjetla (za razliku od tame) da bi se povratio status OPD?
Sesija 26.11.1994
O: Zapamtite, mi smo svjetlo. Oni su mrak ( tama ). Mi smo oba visoki nivo misaonih
formi reflektiranih na svim nivoima realiteta.

Sesija 07.10.1994.
P: Tko su bili originalni genetski konstruktori ljudske vrste?
O: Mi.
P: Kasiopejci, točno?
O: Da.
P: Iz kojeg razloga ste nas genetski iskonstruirali? Da li je to odredba Boga?
O: Duševni razvoj ili napredak.



C. Jedini lijek je bio piljiti u svjetlo, božicu Auroru, da bi opet vratio svoj vid.
Da li je sungazing rješenje za prosvjetljenje? Bez potrebe za hranom, možda samo vodom (naravno bez fluora :mrgreen: ) tuširanjem ili vodom kao piće?.
Ispada da ne koristimo hranu ni biljnog ni životinjskog porijekla, takođe je ne krademo drugim bićima. Pravac OPD čini se.
Tu je i način hranjenja u 4. Denzitetu, apsorpcijom preko kože (po nekim izvorima). Gugiji iz krvi unose hranjive materije u svoj organizam – simbolika...? – Krv OPS, sunce OPD? - ukoliko suncem unosimo hranu-energiju


Sa svjetlošću su nam «srezali» DNK a «naučnici» govore o tome da je štetno izlaganje suncu (manipulacija?) a faktor «potrebne» zaštite od sunca prelazi i 60 (bez obzira na ozonski omotač (manipulacija?).
Eto, baš sad kad se «zagužvalo» pred predstojeće promjene, zadnjih 20-30 godina sunce je eto postalo opasno, trebamo ga se kloniti – možda je odgovor na sve to upravo suprotno - pažljivo izlaganje suncu.
Ima li neko informacije koje bi potvrdile da zvanična «nauka» manipuliše u vezi štetnosti izlaganja suncu i ozonskom omotaču?



Kod Hira Ratan Manek-a hipofiza je veća od prosjećne ljudske:
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/Zdravlje/Objed_od_Sunca.htm , autor Krešimir Mišak

Promatrana je i ispitivana njegova mrežnica, pinealna žlijezda (ili epifiza) te mozak, a snimljeno je i 700 fotografija tih organa. Neki rezultati su pokazali da se sive stanice u Manekovom mozgu obnavljaju. Istraživači su izvijestili da su neuroni aktivni, da ne umiru te da je žlijezda epifiza povečana, i ne smanjuje se (kao što bi trebala kod dobi iznad 50 godina).
IZVJEŠTAJ ENDOKRINOLOGA
Međunarodni tim sačinjen od 21 doktora u Ahembadabadu promatrao je Hira Ratan Maneka 411 dana tijekom kojih se hranio samo suncem
Dr. Navneet Shah, endokrinolog iz SAD, u srpnju 2001. zapisao je: "Gospodin Hira Ratan Manek 14. veljače 2001. uspješno je završio post koji je trajao 411 dana, a započeo 1. siječnja 2000. Konzumirao je prokuhanu vodu svakog dana između 11 i 16 sati, i nikakvu drugu tekućinu niti ikakvu hranu ili injekcije. Bio je potpuno izoliran i pod strogim nadzorom. Medicinske provjere: Svakoga dana mjeren mu je puls, pritisak krvi, disanje, temperatura, izlučivanje urina, težina itd., a relevantni, hematološki i biokemijski (temeljni i nekoliko složenijih) provođeni su periodično (mjesečno ili svakih 14 dana.). ECG je mjeren redovito, provjera ultrazvukom, EEG, CT-sken i M.R.I.-sken mozga napravljeni su nakon jedne godine, a tim sastavljen od liječnika opće prakse, fizičara, kirurga, kardiologa, endokrinologa i neurologa redovito ga je i periodično pregledavao od prvog dana posta. Osim što je izgubio 19 kilograma (u prva tri mjeseca, nakon toga daljnjeg gubitka težine nije bilo) i što su mu se blago smanjili puls i brzina disanja (s 18 na 10 udisaja u minuti), nema drugih medicinskih abnormalnosti, što je zapanjujujuće. Čak su i mentalne funkcije i funkcije mozga potpuno normalne jedva da ima ikakvih nalaza vrijednih spomena. Stolicu je prestao imati nakon 16. dana posta, a proizvodnja urina se održava na oko 600 do 800 kubičnih centimetara. Šećer u krvi je 60 do 90. Nema acetona. Svi drugi parametri su normalni." Zanimljiv je i sljedeći podatak koji je dr. Shah zabilježio: «Pinealna žlijezda kod čovjeka je veličine 6x8 mm. Prema C.T- skenu & MRI -skenu, njegova je povećana te je veličine 8x11 mm.»
...
Pinealna žlijezda ili treće oko je stoga fotoosjetljiv organ i važan mjerač vremena za čovjekovo tijelo. Znanstvenici nagađaju da se možda ovdje djelomično događa neistraženi proces sinteze energije i transformacije sunčeve energije, čemu u prilog ide činjenica da je Manekova pinealna žlijezda povećana.


Da li je to navedeno povećanje pinealne žljezde dobro ili loše – ne bih da nagađam ali, ako je sve ostalo vezano za Hira Ratan Maneka tačno onda zasad imam pozitivan stav.

Izvodi iz Kasiopejaca vezani za hipofizu:

Sesija 13.07.2002
P: Da li ti "centri" koje opisuje Mouravieff, imaju ikave veze sa idejom čakri?
O: Prilično blizu. Kod jedne individue organske vrste, one tzv. više čakre su stvorene
kao "posljedica krađe" energije od "duševnih" ljudskih bića. To je ono što im daje
sposobnost oponašanja duševnih ljudskih bića. To dovodi i do toga da jedno "duševno"
ljudsko biće u njima vidi samo jedno ogledalo svoje vlastite duše, kad ono takvim bićima
pridaje "kvalitete duhovne prirode".
P: Da li se ta sličnost odražava u tome da bazna čakra odgovara seksualnom centru, kako
kaže Mouravieff?
O: Ne. "Seksualni centar odgovara solarnom pleksusu.
Niži centar za kretanje – bazna čakra.
Niži emocionalni centar – seksualna čakra.
Niži intelektualni centar – vratna čakra.
Viši emocionalni centar – srčana čakra.
Viši intelektualni centar – krunska čakra.
P: (V) Kakva je to 7. čakra ili tzv. "čakra trećeg oka"?
O: Vidovit čovjek. Sjedinjenje srčanog i višeg intelektualnog centra. ( Laurina
zabilješka: time se "zatvara krug" kod konfiguracije "pastirskog štapa" )



Sesija 21.12.1996.
P: A: Koji dio čovjeka se proteže u 4. denzitet?
O: Onaj na koji utječe hipofiza ( žlijezda u mozgu ).
P: L: I koji je to dio?
O: Psiha.
P: A: Postoji li koji određen DNA poredak koji olakšava prijenos između denziteta?
O: Dodavanje lanaca.
P: L: Kako dobijete dodatne lance?
O: Ne dobijate, vi primate.
P: Od kuda ih primite?
O: Interakcija s nadolazećim valom, ako je vibracija usklađena.
P: Kako znate da se to događa?
O: Manifestiraju se psihofizičke promjene.


Sesija 15.04.2000
O: Ne. Nekad se kamenje koristilo kako bi se dobilo sve što je bilo potrebno, jer su se
energije prenosile i povezivale direktno sa hipofizom ( žlijezdom u mozgu ), koja je
povezivala duhovne realitete sa materijalnim realitetima 3. i 4. denziteta.
Dakle vidite,
"kamen" je zbilja bio smatran matrijarhalnim!
P: (L) Da li su bića, koja su bila uključena u ovu vrstu djelovanja, bila trećeg ili četvrtog
denziteta, ili oba?
O: U početku četvrti kada im je dom bio na drugoj lokaciji.
P: (L) Može li se reći da je hipofiza vlastiti tjelesni "majčinski kamen"?
O: Ako više volite tako reći. A sad, predlažemo jedan novi put.

Malo poslije...

Sesija 15.04.2000
P:(J) Što je, zapravo, funkcija hipofize u vašim napomenama o Stonehenge-u?
O: Ova žlijezda je vaša karika prema gore.
P: (L) Da li je moguće da hipofiza može biti stimuliana od strane nekog vanjskog izvora,
kao radio valovi, valovi sa supernove ili drugih frekvencija iz okoline?
O: Da i eksperimenti su to pokazali.

P: (L) Da li bi bilo korisno za nas da eksperimentiramo sa ovakvim stvarima?
O: Nije pametno. Mogli bi se ispeći na svom vlastitom žaru.

Ne bi smijeli zaboraviti zadnje pitanje i odgovor!!!


Sesija 21.01.1995
P: L: Drugim rječima, osjeti to. S: Ne trebam li još uvijek osnovno znanje o tome?
O: Osjećaj, znanje je sadržano unutar, jednostavno utključaj sve više i više, koliko je
potrebno.
P: Ponekad je teško da.. L: Hajde, pitaj svoja pitanja. S: Da li ponovno podešavanje
sfenoidne ( ? ) kosti stvarno napravi nešto sa hipofizom?
O: Sve te procedure su napravljene pomoću vlastitih prirodnih sposobnosti lječenja, to je
od svjetla, i dolazi iz vas samih kad sljedite prirodne instinkte i vjerujete u njih!

P: T: Da, to je, to je upravo onako kako su rekli! S: Da li bi moje osobno rješavanje stvari
pomoglo da odblokiram neke od mojih vlastitih strahova, kolebanja..
O: Samo vjeruj svojim posebnim sposobnostima!



Sesija 05.10.2001
P: (L) ( uzima gutljaj ) Polako i lagano. (A) Ovo je uobičajeno pitanje o ovoj mojoj
pospanosti, zato što ponekad postaje vrlo jaka. Postoje vjerojatno mnogi uzroci, a ja bih
volio znati koji ima najveću važnost. Što da učinim ovoj pospanosti kada je vrijeme za
istraživanja?
O: "Greška u zavojnici."
P: Kojoj zavojnici? Greška u zavojnici. Imam li zavojnicu u mozgu?
O: Hipotalamus.
( Ispod moždanih hemisfera nalaze se talamus i hipotalamus. Talamus je relejni centar
između periferije i korteksa. On prima osjetilne informacije iz svakog područja tijela,
filtrira informacije i prenosi profiltrirani dio prema moždanom korteksu ( opni ).
Hipotalamus funkcionira kao i talamus, ali posreduje njegove akcije kontroliranjem
puštanja hormona od strane hipofize. Njegova glavna funkcija uključuje regulaciju
tjelesne temperature, podešavanje srca i disanja i stimulacija i kočenje unosa hrane i
pića. )

P: Kakva greška?
O: Energetski proboj je uzrokovao kratki spoj.
P: (A) Ali taj fenomen je ponekad trajao tjednima ili mjesecima.
O: Da.
P: (A) Zašto me ponekad neke aktivnosti drže budnim, a neke uspavljuju?
O: Greška ima genetski uzrok. ( pauza ) Bori se protiv toga.
P: (L) Što se borbom protiv toga postiže?
O: Otključava DNA.
P: (L) Nešto specifično što bi bilo pogodno, osim borba protiv toga?
O: Starenje otupljuje mozak koji se ne koristi.
P: (L) Drugim riječima, koristi ili ćeš ga izgubiti. (A) Ali imao sam isti fenomen prije 20
godina. Postoji li bilo što drugo, osim da se borim protiv toga i tako utječem da
otključavanje DNA?
O: Ne, ti moraš prevazići te stvari svojim vlastitim nastojanjima.

P: (L) Što će biti pogodnosti nakon toga?
O: Sposobnosti kojima zakoračiš jedan veći korak naprijed.

P: (L) Koliko dugo će trajati ako on se bori, kad god treba spavati? Ovo je moja ideja ali
- samo se bori protiv toga, to je jedini način na koji ja to mogu opisati.
O: Da.
P: (L) Ne mislim da bi bilo dobro da to zanemariš, ako moraš leći, bori se, uzmi knjigu i
bori se protiv pospanosti. Ako zaspiš, drži knjigu pri ruci i kad se probudiš, počni čitati.
(A) Dobro, to potvrđuje ono što znam. Posljednji put ste nam rekli o 1969. Nekako
nisam mogao naći...
O: Kosa je ključ.
P: (L) Ha? ( Prema A ) Kada si posijedio? (A) Nemam pojma? (L) Da li se dogodilo postupno? Mislim da to ima veze sa ovom genetskom stvari. (A) Imam ovu fotografiju
kada sam pisao na ploči. Još sam imao tamnu kosu. Ali imao sam sijedu kosu još kad
sam bio u školi. Dakle, vjerojatno je počelo kada sam bio star oko 32. Nemam pojma.
Zašto je kosa ključ? Kakav ključ?
O: Aktivacija bloka gena.
P: (L) Aktivacija bloka gena. (A) Što to znači? (L) Da li je aktivirano izvana ili samo
iznutra, zbog načina postavke gena? Da li je genetski blok aktiviralo nešto izvana?
O: Sila, da.
P: (L) Postoje li bilo kakve hranjive tvari ili aktivnosti koje će biti korisne?
O: Spirulina.

P: (A) Dobro, nešto u vezi genetike kose i tako dalje. Ali to ne pomaže u vezi sa 1969,
zato što nemam pojma kakav je to ključ. Rečeno je, da bih se trebao vratiti u 1969.
Razumio sam da postoji predmet na koji sam tada mislio i radio na njemu, da mu se
moram vratiti. Ne mogu naći točno što je taj predmet bio.
O: Idi na godine prije.


Izvod iz Vala Poglavje 4 (ovo je sesija pred publikom, ovoga nema u transkriptama):
(Pitanje novog učesnika za pločom, AB) Obzirom na količinu štete na DNK koju su
napravili reptili, što možemo učiniti da to popravimo? Postoji li dijeta (način prehrane)
da se to sredi?
O: Možda. Otvoreno pojedincima da eksperimentiraju i otkriju.
Morala sam primijetiti da se energija, u tom trenutku, prilično razlomila, sa novom
osobom za stolom i planketa se micala vrlo sporo.
P: (L) Mislim da se kanal treba ponovo uštimati na novu energiju.
O: Da. Primijetite svjetlosne valove u uređaju.
P: (L) Mislite na mjerač pokraj nas? Okrenite ga tako da ga vidimo. (T) Koji je rang..?
(AB) .1 .2 je okolina. Dodiruje 5-icu prije nego sam sjeo. To je u mikro-gausima. (J) Na
koje ste svjetlosne valove mislili?
O: Pored prozora.
P: Prostorno/vremenskog prozora? [Nije bilo fizičkog prozora u prostoriji]
O: Da.
P: Mislim da je to u odgovoru na tvoje pitanje o DNK. Trebamo primijetiti da mjerač
mjeri neku vrst energije i da to predstavlja svjetlosne valove pokraj „prozora“ ili kanala
koji je uspostavljen kanaliziranjem, i da je to jedna od stvari koja može promijeniti DNK. Ne mislim da će hrana i piće druge vrste tome pomoći., to je ono što je iznutra –
što u nekom smislu MOŽE promijeniti ono što jedeš i piješ, ali to je promjena koja
dolazi iz drugačijeg smjera od one koja je napravljena namjerno da se promijeni DNK.
Bili su rekli da svjetlosni valovi mijenjaju DNK. (AB) Koje specifične frekvencije
svjetlosti?
O: 6,5
P: Angstrema?
O: Da.
P: (AB) To je zapravo frekvencija srednje crvenog neonskog lasera. Laser je
monokromatska frekvencija. Nešto kao oni laserski pokazivači (obično na privjescima).
Koristi samo jednu boju, jednu točno određenu frekvenciju. 6,5 bi bila srednje-
narančasta?
O: Da.


Nije mi jasno da li bi sa 6,5 Angstrema bio pozitivan ili negativan uticaj na DNK???

Nastavlja se u: VAL, Poglavlje 13 G Vrtlozi Harbida, Sirene, i Navigator u vezi sa čitavom tematikom. Predugačko da bih ovdje stavio. Molim pročitajte.


Zatim:
The 2012 Enigma – David Willcock: Trajanje 1.35.00

http://www.google.ba/url?sa=t&source=web&oi=video_result&cad=13495295459998490708&ct=res&cd=10&ved=0CCYQtwIwCQ&url=http%3A%2F%2Fvideo.google.com%2Fvideoplay%3Fdocid%3D-4951448613711060908&rct=j&q=David+Willcock&ei=dzEETOjDIIiCOKC14dYE&usg=AFQjCNGf1DoutMcFqJinKScaGfP1Qt1mIQ
Iako mi David Willcock ne «leži» (no to nije ni bitno – nekad ne «ležimo» ni sami sebi, bitna je informacija) održao je predavanje i pritom je pošteno rekao – ovo su trenutne informacije, vremenom se mogu mjenjati. Na 22.00 minuti počinje dio o epifizi i ono što mi se urezalo u pamćenje je interesantan dio o prikazu šišarike kroz istoriju kod bogova, u bibliji i na trgu u Vatikanu. Šišarkast – pineal. Epifiza – pineal gland. E pa to je bilo previše (šta će onolika šišarka u Vatikanu?) pa sam tražio slike u vezi šišarke u Vatikanu.
Na Youtube: Pineal Gland and the Vatican - skraćena verzija iz Willcock-og izlaganja
Na Youtube: Pineal Gland 101: Mysteries of the Pineal Gland – još više o tome

http://www.molon.de/galleries/Italy/Rome/Vatican/Square/img.php?pic=16 podsjeća na šišarku, vrlo simpatično sa ključevima.
Na Google: Vatikan pineal picture – i to bi meni bila potvrda da se nije neko igrao sa obradom slika pa smjestio šišarku u Vatikan, kao dokaz uz Wilcockovo izlaganje.
Koja bi bila svrha onolike šišarke u Vatikanu, ako nema veze sa hipofizom i tajnim znanjem? E, taj odgovor bih volio da dobijem! Malo da se našalim, ako bi još ispalo da Njutnu nije pala jabuka na glavu nego šišarka, a Hamlet umjesto Jorikove lobanje držao – pogodili ste, šišarku :mrgreen: , e... onda mi je dosta šišarki za čitav život :wink: !!!
Inaće čitavo ovo izlaganje Willcocka po meni vrijedi pogledati. Naravno, zaključke donosite sami.

Kasiopejci i gledanje u sunce
Sesija 16.07.2009.
P: (DD) Postoji li neko specifično vrijeme ponedjeljkom za ples, kao na primjer zora ili
sumrak?
O: Bolje kod zalaska sunca. Zapravo, možete primjeniti i malo buljenje u Sunce
(sungazing).
P: (L) Dakle, izvodite vaš sungazing, nabijete se energijom i onda počnete svoj ples. Da
li to?
O: Da.

P: (Joe) Da li je dobra ideja da se prije toga naprave vježbe disanja?
O: Apsolutno!


Možda se i ovo uklapa:
Sesija 22.02.2010
P: (L) Drugim riječima, ono što vi kažete je to da oni nisu prakticirali agrikulturu. Da li je to
točno?
O: Da.
P: (L) I taj uzgoj žitarica, i agrikultura općenito, nešto je što se jedino razvijalo u zadnjih
10000 godina i bilo kao rezultat takozvanog "pada" iz onog stanja gdje bi mi mogli
prakticirati tehnospiritualnost. Da li je to?
O: Da.
P: (Perceval) Tehno-agro-spiritualnost!
O: Uskoro će se to opet uspostaviti!
P: (Perceval) Da li je kamut (vrsta žita) u redu za jesti? Ono je poput "starog žita".
O: Da. Kad si u Rimu...
P: (L) Drugim riječima, kad si u 3. denzitetu bez mogućnosti vježbanja tehno-spiritualnosti,
netko radi ono što mora. Da li je to, pojednostavljeno, tako?
O: Da.
P: (Bubbles) Nekad smo radili tehno-spiritualnost? (L) Pa da, čovječanstvo, da. (Bubbles)
Pa smo se toliko unazadili da to više ne možemo činiti?
O: To i promjena u kozmičkom okruženju.
P: (L) Dakle, promjena u kozmičkom okruženju ili vibracijama, ili nešto tako. (Bubbles) Ali,
vibracije će se ubrzo opet natrag promijeniti, točno?
O: Da.

P: (Bubbles) Super! (Andromeda) I onda mi možemo materijalizirati našu hranu i ona će
biti dobra za nas. (Perceval) Materijalizirati našu vlastitu zdravu hranu. (Mr. Scott) Bit
ćemo u mogućnosti da manifestiramo zdrave pizze!! [smijeh]
O: Da.
P: (Mr. Scott) Wauuu, SUPER!!! I ona će čak imati okus po mozzarella siru?!
O: Da, ako tako zaželiš!
P: (Mr. Scott) Oh, moj bože... (Bubbles) Bit ćemo vlastiti genijalci?
O: Više-manje.


Sesija 08.04.2000.
O: Dokazi imaju ograničen rok trajanja!
P: Upravo tako! Problem je u tome što oni imaju arheološke nalaze humanoidnih vrsta
koji su stari između 100 i 200 tisuća godina, pa čak i više, međutim, ne postoje dokazi
koji potvrđuju da je i moderni čovjek toliko star. Zašto je to tako? Da li oni to traže na
pogrešnim mjestima?
O: Arheoloski uzorci ‘preživljavaju’ pukom srećom.
P: Dobro, sretni su što su uopće išta i pronašli. Tko zna, čak i ako nađu neki vrlo star
uzorak modernog čovjeka, oni u to ionako neće povjerovati – oni će to nazvati –
“anomalija”! POSTOJE dokazi, i to VRLO stari, koji dokazuju prisustvo modernog
čovjeka, dok se ovi samo svađaju oko njih.
O: Da.
P: Oni ih ignoriraju. Međutim, u vrijeme kad su Neandertalci bili na Zemlji, da li je
istovremeno tu bio i moderni tip čovjeka?
O: Da. Osim što je moderni tip čovjeka bio onda drugačiji.
P: Na koji način?
O: DNA i psiho/električne frekvencije.
P: Da li to znači da je njihov fizički izgled bio drugačiji od onog što mi danas
podrazumijevamo pod modernim čovjekom?
O: Zračenje ( radiance, prim. prev., sjaj ).
P: Na što mislite pod tim - "sjaj"
O: Vi ćete to već saznati!
P: Oh, to je interesantno. Pa, postoje legende da su Sjeverni Narodi imali “svjetlost” u
svojim venama. To je jedno vrlo staro vjerovanje. Da li ste na to mislili?
O: Možda.
P: Da li je to bilo povezano sa hemoglobinom, nivom željeza u krvi?
O: Moguće....
P: Dobro, dio starih priča Arktosa kaže da je u pradavna vremena Zemlja bila drugačija,
jer je imala drugačiju os okretanja. To je pridonjelo zlatnom dobu ili Edenskom stanju. Da li je to u stvari stanje kakvo je bilo u zlatno doba?
O: Da, ali još nedostaju djelovi slagalice.

P: Primijetila sam da postoji nekoliko primjera figura danih za precesijske krugove.
Naizgled ne postoji sporazum što se tiče toga kolika je dužina ovog ciklusa. Ako
podijelite 309,882 godine sa 12, dobijete otprilike 12 precesijskih ciklusa. Da li je ovo
razlog što je zodijak postavljen sa dvanaest znakova ili kuća?
O: Vezano uz to, da.


Vezano za legendu
Wikipedia:
ORION (mythology) http://en.wikipedia.org/wiki/Orion_%28mythology%29
OTAC Oenopion http://en.wikipedia.org/wiki/Oenopion
KĆERKA Merope (Oenopion) http://en.wikipedia.org/wiki/Merope_%28Oenopion%29
Možda KĆERKA Merope (Pleiades) http://en.wikipedia.org/wiki/Merope_%28Pleiades%29


Nisam čovjek (čovjek, kako to gordo zvuči :mrgreen: ) koji je u životu pridavao puno pažnje simbolizmu i mitologiji ali primjetio sam da je Laura, autorica Vala dosta stvari «isčeprkala» iz mitova i legendi. Lauri skidam kapu na trudu i radu.

Dajte vaš doprinos i sa drugim izvorima. Možda dođemo do rješenja (jednog ili više njih) koja nemaju veze sa legendom ali nam mogu pomoći u povećanju znanja!


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršen čovjek – legenda je stvarnost?
PostPostano: sub jun 12, 2010 6:19 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
I ovaj "novi insajder" ( Hidden Hand ) priča jako slične, ili čak iste stvari, a kaže da nema pojma tko su Kasiopejci, ali da je Ra materijal najtočniji od svih kanaliziranja. U biti, priča isto o denzitetima, žetvi, prijelazu...

I ono što je mene zaintrigiralo kod njegovog pričanja je to da se čovječanstvo, kao duše, neće razdijeliti na dva dijela ( oni koji će prijeći na 4D OPS, oni koji će prijeći na 4D OPD ), već i na većinu onih koji nisu spremni za prelazak na 4D ( "mlakonje" koji nisu ni tu - ni tam, koje imaju učiti još jedan veliki ciklus ) i za njih će se KOPIRATI Zemlja nakon prolaska Vala, tako da će biti i dalje na "istoj" ( copy-paste ) 3D Zemlji, samo u drugom realitetu. I oni neće ništa primjetiti kao promjene ( osim ovih fizičkih, koje se već događaju svuda po planeti ). Jedino će im ostati pamćenje na točku ekstaze kad smo svi spojeni s Jednim u trenutku zapljuskivanja vala.

Toda, svaka čast, dobra zapažanja!!! :thumbup:

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršen čovjek – legenda je stvarnost?
PostPostano: sub jun 12, 2010 11:26 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Hvala Jack!

Trebalo bih da dodam da se svakako mora raditi na sebi – bez obzira i da nam je hipofiza ko orah, džaba je! Način vibriranja (OPS ili OPD) i frekvencija su ukupan rezultat.

Moj zaključak u vezi «Hidden Hand» bi bio – povratna sprega.
Negativni dio nam je dosta jasan (ratovi, vakcine, fluor, GMO, chemtrailsi, kontrola ljudi...). Pozitivni dio je buđenje ljudi, veća svjesnost, otpor na razne načine...
Što više oni guraju nešto svoje tim više nas se budi.
Eto povratne sprege. A dokle... vidjet ćemo.
Ono što mi «ne leži» iz njegovog izlaganja je forsiranje «Mi vas volimo», «Lucifer vas voli» i sl. Čini se da poenta taktički ide u pravcu Štokholmskog sindroma (zbližavanje otmičara i talaca). Respekt njihovom opredeljenju i razumjevanje do određene mjere, ali bez emocija. Sjetite se Spock-a (Star Trek).
Koliko je meni poznato, RA materijal ima nedostatak. Izostavljene su bitne informacije o negativnim silama. Tih informacija ima u Kasiopejskim transkriptama. Po meni zato Hidden Hand forsira RA materijal a svesno izostavlja Kasiopejce.
Oni rade svoje, mi se opiremo.

«Kvalitetna kosmička zajebancija». :mrgreen:

Ja sam se počeo buditi – shvatati prije nekih godinu dana. Osjećao sam se prije toga kao pokusni kunić ovdje u BiH. Bunilo me je to kako ljudi olako prihvataju neke stvari koje se «lagano» podmeću. Kad sam pogledao godišta nekih postova na ovom forumu (2004, 2005...) par puta sam se zapitao gdje sam bio i šta sam radio tada. Zašto nisam ranije naišao na ovaj forum i još nekoliko bitnih stranica? Bilo bi mi lakše, prije bi mi bilo jasnije.

Odgovor bi bio – imao sam svoje lekcije za naučiti, u pravo vrijeme sam naletio na ovaj forum i sad u pravo vrijeme – pišem ovaj post. Sve je uvjek u pravo vrijeme.

Temu bih dopunio ovako.
Prioriteti za egzistenciju ljudskog bića posmatrano vremenski:
Vazduh
Voda
Hrana
Odjeća i obuća – zavisno od temperature.
Smještaj – korisno, ali ipak nije neophodno
Razvoj

Vazduh nam je dostupan a pitka voda još uvjek (svojski se trude i sa vodom da naprave monopol [-X ). Ukoliko smo u stanju da se hranimo suncem, rješili smo najveći problem egzistencije povezan sa materijalizmom. Koriste se srebrna voda i ljekovito bilje. A prije ili kasnije će izaći u javnost rješenja za besplatnu energiju. Sadašnja rješenja za energiju se svojski naplaćuju. Pojedince koji tek treba da nađu ili su već našli rješenja za slobodnu energiju Matrix može spriječiti vezano za objavljivanje svojih istraživanja. Vlada (mislim naravno na jednu, svjetsku vladu) po svemu sudeći već ima u rukama rješenja slobodne energije. Kad procuri dovoljno informacija od samostalnih istraživača a zatim i od onih iz same vlade, kad sve više ljudi bude radilo na rješenju slobodne energije – e tada će doći do kulminacije, Matrix će morati popustiti i eto rješenja u javnost. Sistem ide ka kolapsu.

Možda će neko pomisliti da sam jako optimističan. Razmislite uz ovo:
Optimista misli da je ovaj svijet najbolji od svih svjetova.
Pesimista se boji da je optimista u pravu!

Ne znam čija je ovo izjava. Davno sam je čuo i sviđa mi se.

Posmatram ovaj naš 3D (treći denzitet) i pokušavam si predstaviti budućnost na osnovu meni trenutno dostupnih informacija i mojeg sadašnjeg načina razmišljanja.
Pa i ako se ne desi promjena i ostanemo u fizičkom obliku na ovoj «našoj» planeti budućnost će biti bolja. Za očekivati je kataklizme i ratove ali sve to će proći. Uticaj pojedinaca (kojih je sve više) na ukupnu svijest svih ljudi raste. Otvaraju nam se mogućnosti o kojima naši roditelji nisu ni mogli sanjati. Zajednički rad daje rezultate ubrzano (internet, ljubim te :kiss: ). Moguće je da će se ljudi kretati bez ograničenja i iz hobija baviti istraživanjem, umjetnošću i sportom. Izvor energije će biti u stanju da formira «zaštitno polje» oko nas koje će nas grijati – hladiti. Tako se uklonila još jedna prepreka do potpune samostalnosti i slobode!

Možda neko prepoznaje djelove iz Projekt Venus. Mislim da griješe smatrajući da će problem biti ljubomora - mogući zločin - pa potreba za nekom vrstom suda. Na višem stepenu razvoja čovjeka ljubomore više nema.

Ako dođe Val i uništi sve što je vještačko (moguće po nekim izvorima – a pozitivna podloga su ostaci prijašnjih civilizacija – kamen, drvo, glina a malo ili nimalo vještačkih materija) volio bih (evo malo željnog razmišljanja :toothy2: ) da prisustvujem sljedećoj situaciji kad je Val u pitanju - ukoliko sintetički odjevni predmeti takođe budu uništeni:

Izbezumljeni gologuzi Rokfeler prolazi pored gologuzog klošara koji mu kaže «šta ima, brate»! :rofl


Znam da tema dotiće puno drugih, postojećih tema na forumu. Ja čitam, pratim što više mogu ali «znam da ne znam». Mislim da treba uvezivati djelove, stvarati veću sliku.
Ne zamjerite na stilu pisanja. Ukažite na eventualne greške, dodajte i dopunite vašim mišljenjem i linkovima.

Samo me ne tucite! :toothy2:

Pozdrav! :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršen čovjek – legenda je stvarnost?
PostPostano: ned jun 13, 2010 2:20 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Sve to i jos i sungazing?

To je kao da si rekao da je zdravo piti mleko zato sto je tetrapak zelen a zelena boja smiruje :mrgreen:

To su legende, ne moraju (a i ne smeju da budu) doslovno shvacene. Arhetipi su govor univerzuma, mogu da se prevedu i shvate na beskonacno mnogo nacina.

A i citas pogresan prevod KS

Citat:
od njih i učinili to individualno?
O: Stoj !
P: Koliko ljudi?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršen čovjek – legenda je stvarnost?
PostPostano: ned jun 13, 2010 7:12 am 
Toda je napisao/la:
Vazduh nam je dostupan

Da, kako stvari trenutno stoje nemaju ga namjeru monopolizirati ali zato će se dobro potruditi da nam ga "oplemene" najmanje aluminijem za dobrobit tla i svega povezanog s njime i barija kako bi imunološki bili u nezavidnoj situaciji.
Toda je napisao/la:
A prije ili kasnije će izaći u javnost rješenja za besplatnu energiju. Sadašnja rješenja za energiju se svojski naplaćuju. Pojedince koji tek treba da nađu ili su već našli rješenja za slobodnu energiju Matrix može spriječiti vezano za objavljivanje svojih istraživanja. Vlada (mislim naravno na jednu, svjetsku vladu) po svemu sudeći već ima u rukama rješenja slobodne energije. Kad procuri dovoljno informacija od samostalnih istraživača a zatim i od onih iz same vlade, kad sve više ljudi bude radilo na rješenju slobodne energije – e tada će doći do kulminacije, Matrix će morati popustiti i eto rješenja u javnost. Sistem ide ka kolapsu.

Kada je matrixu trebalo oružje za masovno uništenje (nuklearno) na projektu Manhattan radilo je računa se 130.000 ljudi i koštao je preračunato 22 milijarde dolara. Pokušajmo zamisliti da je od trenutka kada je Tesla objavio svoje radove o radijantnoj energiji do sada u kontinuitetu bilo dozvoljeno da samo 130 ljudi stalno radi na radijantnoj energiji gdje bi danas bili. No, očito da matrix još uvijek itekako dobro drži konce u rukama i da će nam nastaviti bacati pjesak u oči fuzijom, pokusima u Cernu i ostalim grandioznostima kako bi pažnja bila na krivim stvarima.


Vrh
  
 
 Naslov: Re: Savršen čovjek – legenda je stvarnost?
PostPostano: ned jun 13, 2010 11:18 am 
Offline
Moderator
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 8:12 pm
Postovi: 1517
Citat:
Ono što mi «ne leži» iz njegovog izlaganja je forsiranje «Mi vas volimo», «Lucifer vas voli» i sl. Čini se da poenta taktički ide u pravcu Štokholmskog sindroma (zbližavanje otmičara i talaca). Respekt njihovom opredeljenju i razumjevanje do određene mjere, ali bez emocija. Sjetite se Spock-a (Star Trek).
Koliko je meni poznato, RA materijal ima nedostatak. Izostavljene su bitne informacije o negativnim silama. Tih informacija ima u Kasiopejskim transkriptama. Po meni zato Hidden Hand forsira RA materijal a svesno izostavlja Kasiopejce.


To je upravo i moj utisak. Taj materijal je mnogo pogodniji za ovu vrstu ... distorzije. :glasses7:

Informacija doduše ima, ali su meni lično neke druge iz Kasiopejskog materijala, a pogotovo proučavanje fenomena abdukcija, jako pomogle da ih postaivm na svoje mesto i evaluiram. Dobro je spajati puzle iz različitih izvora.

Citat:
I ono što je mene zaintrigiralo kod njegovog pričanja je to da se čovječanstvo, kao duše, neće razdijeliti na dva dijela ( oni koji će prijeći na 4D OPS, oni koji će prijeći na 4D OPD ), već i na većinu onih koji nisu spremni za prelazak na 4D ( "mlakonje" koji nisu ni tu - ni tam, koje imaju učiti još jedan veliki ciklus ) i za njih će se KOPIRATI Zemlja nakon prolaska Vala, tako da će biti i dalje na "istoj" ( copy-paste ) 3D Zemlji, samo u drugom realitetu. I oni neće ništa primjetiti kao promjene ( osim ovih fizičkih, koje se već događaju svuda po planeti ). Jedino će im ostati pamćenje na točku ekstaze kad smo svi spojeni s Jednim u trenutku zapljuskivanja vala.


Generalno, to jeste u skladu sa konceptom polarizacije: idejom da se na više nivoe postojanja može uz dve staze: pozitivnu – u vidu empatičnog prepoznavanja jedinstva svih bića sa svim drugima – i negativnu – u vidu investiranja energije sakupljene od drugih bića u svoju ego-identifikaciju.

No, da bi se negativnom stazom prešlo na viši plan, treba biti veoma negativan, što ne znači proizvoljno korišenje neorganizovane energije, koje kod drugih često percipiramo kao negativnost. Preostali deo populacije – ooooogromna većina – ponavlja ciklus, uključujući i Putnike, koji su se (karmički/ energetski) „upleli“.
Talas će zapljusnuti sve... :?

U svakom slučaju, k-raaaajnje je vreme za ras-plitanje :angel4:

Možda ne toliko zbog stizanja na famozni 4D, umesto ponavljanja ciklusa, već zbog radosti Putovanja ...
Kući ... :love9:
ionako se ponovo vidimo kada stignemo tamo. :love3:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršen čovjek – legenda je stvarnost?
PostPostano: ned jun 13, 2010 2:04 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: pet dec 03, 2004 6:40 pm
Postovi: 6377
Lokacija: 3rd density Earth, Zagreb
Citat:
Ono što mi «ne leži» iz njegovog izlaganja je forsiranje «Mi vas volimo», «Lucifer vas voli» i sl.


Da, pa naravno! Razni entiteti imaju razne poglede "ljubavi", pa mogu pričati štogod žele... a bitno je da uočiš - manipulaciju. Što se tiče Lucifera - i Kasiopejci su rekli da mi, ljudski rod, predstavljamo njega. Naša kolektivna svijest je to. Pali smo. Znamo uglavnom ostatak priče...

No, tu smo gdje jesmo - i sad jedino možemo to što možemo - povećavati svoju svijest i polako prelaziti u pozitivnije vibracije... bar neki dio ljudi koji su naučili većinom sve lekcije 3. denziteta.

Arja je dobro ovdje gore podsjetila "uvjete" prelaska... što se otprilike poklapa sa Ra materijalom, Kasiopejcima, Pledijancima i ovim "Hidden Hand"-om... dakle, uvjeti prelaska bi bili otprilike:

- 4D OPD - treba biti barem 51% misli vibracija OPD, odnosno, pomaganje i balans prema van, drugima
- 4D OPS - treba biti barem 96% misli vibracija OPS, jakog opredjeljenja prema sebi, odnosno negativnosti prema drugima

Sad... sve ovo "između" bi se moglo naći "copy-paste" nekom tehnologijom ili čak prirodnim nekim procesom, na preslikanoj Zemlji u nekom novom realitetu.

Ali, da se vratimo na temu... "Savršen" čovjek... kako bi to mogli definirati, s obzirom da je "savršeno" jako subjektivno??? Jer to itekako ovisi o nečijoj percepciji... pa je i zbog toga - jako subjektivno i ne može se uzeti kao mjerodavno...

Možda bi pojam "savršenog" čovjeka trebali nekako drugačije nazvati... ideje...??? :-k

:mrgreen: :wink:

_________________
http://www.val-znanje.com/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršen čovjek – legenda je stvarnost?
PostPostano: ned jun 13, 2010 2:52 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet jun 12, 2009 10:26 am
Postovi: 1363
Lokacija: Split
Citat:
Da, pa naravno! Razni entiteti imaju razne poglede "ljubavi", pa mogu pričati štogod žele... a bitno je da uočiš - manipulaciju. Što se tiče Lucifera - i Kasiopejci su rekli da mi, ljudski rod, predstavljamo njega. Naša kolektivna svijest je to. Pali smo. Znamo uglavnom ostatak priče...

No, tu smo gdje jesmo - i sad jedino možemo to što možemo - povećavati svoju svijest i polako prelaziti u pozitivnije vibracije... bar neki dio ljudi koji su naučili većinom sve lekcije 3. denziteta.


da, ali treba uzeti i druge mogućnosti u obzir. možda time krotimo luciferski zanos ali padamo u ralje nekom drugom.



Citat:
Možda bi pojam "savršenog" čovjeka trebali nekako drugačije nazvati... ideje...???

možda, dobar đak.

_________________
http://www.rudolfsteiner.com.hr/


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršen čovjek – legenda je stvarnost?
PostPostano: ned jun 13, 2010 2:57 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri apr 14, 2010 7:48 pm
Postovi: 348
Arbitrium Liberum je napisao:
To su legende, ne moraju (a i ne smeju da budu) doslovno shvacene. Arhetipi su govor univerzuma, mogu da se prevedu i shvate na beskonacno mnogo nacina.

Slažem se potpuno sa gore navedenim.
Legenda me je navela na razmišljanje i poslužila kao podloga za temu. Možda sam sa naslovom pogriješio? Možda je naslov trebao da bude «Povezivanje tema»? Nakon što bi dosta ljudi izrazilo svoje mišljenje, lako je moguće da se skroz udaljimo od legende i povezivanjem djelića nađemo rješenje koje bi nam koristilo za dalji napredak. To i jeste svrha teme.


Arbitrium Liberum je napisao:
A i citas pogresan prevod KS
Citat:
od njih i učinili to individualno?
O: Stoj !
P: Koliko ljudi?

Ovaj dio sam našao kao PDF datoteku na engleskom, izvor jeste (ili nije???) Laura.
Q: (L) Well, the question I do have is, how many people were there
on the planet and did they have to take each one and do this
individually?
A: Whoa.
Q: (L) How many people?
A: 6 billion.


Whoa – http://en.wikipedia.org/wiki/Whoa
From Wikipedia, the free encyclopedia
Whoa is an exclamation which is predominantly used to instruct pack animals to slow down or stop, and is most commonly applied to horses. Whoa can also refer to a general expression of surprise or amazement.

Po meni, moglo je umjesto «Stoj!» kao prijevod da piše «usporite», «zastanite malo», «stanite», «hej, polako», «lakše malo» a da se prevodilac ne udalji od izvornog teksta do te mjere da se prevođenjem izgubio smisao. Naravno, što je preciznije prevođenje, tim je bliže originalu. Mislim da je «Whoa» dato kao odgovor jer se pitanje iznad sastoji iz više pitanja. Ako je tako, onda bi smisao odgovarao ovome: «usporite malo, polako – jedno po jedno pitanje.». Kroz transkripte se nekoliko puta ponavljala ova situacija. Svaki put je traženo da postavljaju pitanja jedno po jedno.

Ako je gornji izvor pogrešan (a po meni sam prijevod se može koristiti) – možeš li pomoći?

Prijevod Kas. transkripti koji koristim je sa viewtopic.php?f=7&t=109&start=460. Transkripte su u PDF formatu, do 13.09.2009.
Da li je problem u novijim transkriptama? Velika pomoć bi bila da znam(o) da li je problem u «sirovim» transkriptama od kojih su samo neke obrađene u međuvremenu ili u nećem drugom.

Arbitrium Liberum, koristiš li originalne transkripte na engleskom ili prevedene? Možda (što je u stvari najbolje) – i jedne i druge pa upoređuješ? Ukoliko koristiš prevedene molim te ako možeš dati link. Svjestan sam da se prevođenjem gubi na kvaliteti izvornog teksta (što je tekst duži, tim više). Engleski mi nije jača strana da bi lako čitao Kas. transkripte u originalu. Svjestan sam prednosti, ali previše vremena bi mi oduzelo. Šteta što je tako. Učim. Molim te za pomoć.

Ukoliko su izvodi iz sesija koje sam postavio vezano za temu pogrešni iz bilo kojeg razloga, molim moderatore da temu obrišu što prije, da ne idemo u pogrešnom pravcu. Nema potrebe za dezinformacijama. Koliko vidim, do ovog trenutka (dok ovo pišem) 173 ljudi je pogledalo temu. Ukoliko sam bilo koga naveo na razmišljanje koje vodi u pogrešnom pravcu – zaista mi je žao i nije mi bila namjera.
Namjera mi je bila da iz vaših komentara i izvora koje navedete svi proširimo znanje.
Svaki kritički osvrt na temu je bio dobrodošao.

Upravo sam vidio Jack-ov post. Krenuo sam od legende gdje se radi o «savršenom» čovjeku. Zaista naslov teme ne paše. Dakle, ili brisanje ili promjena naslova.

Pozdrav i :love12:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Savršen čovjek – legenda je stvarnost?
PostPostano: uto jun 15, 2010 1:27 pm 
Offline
Administrator
Avatar

Pridružen/a: sub jan 24, 2004 11:24 am
Postovi: 4208
Jack987 je napisao/la:
I ovaj "novi insajder" ( Hidden Hand ) priča jako slične, ili čak iste stvari, a kaže da nema pojma tko su Kasiopejci, ali da je Ra materijal najtočniji od svih kanaliziranja. U biti, priča isto o denzitetima, žetvi, prijelazu...

I ono što je mene zaintrigiralo kod njegovog pričanja je to da se čovječanstvo, kao duše, neće razdijeliti na dva dijela ( oni koji će prijeći na 4D OPS, oni koji će prijeći na 4D OPD ), već i na većinu onih koji nisu spremni za prelazak na 4D ( "mlakonje" koji nisu ni tu - ni tam, koje imaju učiti još jedan veliki ciklus ) i za njih će se KOPIRATI Zemlja nakon prolaska Vala, tako da će biti i dalje na "istoj" ( copy-paste ) 3D Zemlji, samo u drugom realitetu. I oni neće ništa primjetiti kao promjene ( osim ovih fizičkih, koje se već događaju svuda po planeti ). Jedino će im ostati pamćenje na točku ekstaze kad smo svi spojeni s Jednim u trenutku zapljuskivanja vala.

Toda, svaka čast, dobra zapažanja!!! :thumbup:

:mrgreen: :wink:


Koliko mi je poznato, glavni izvor tog koncepta "prelaska u 4D bez podjele na OPS i OPD" je takođe kanaliziran materijal po imenu "Kosmička Svjesnost" (Cosmic Awareness).

"Ukratko", ovdje: 2012 and the Ascension

Što se tiče ovih "insajdera" kao što je "hidden hand" i koji uglavnom ordiniraju na forumima tipa ATS i Godlikeproductions, predložio bih oprez.


Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: 93!
PostPostano: čet jul 08, 2010 9:24 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pon jul 05, 2010 9:27 am
Postovi: 30
Lokacija: LUČ
Savršen Čovjek je Ono što je ujedinilo muško&žensko horizontalno i božansko&ljudsko vertikalno.
Simbol savršenog čovjeka dan je kroz simbole sunca&mjeseca, yina&yanga, beskonačnosti, ruže&križa, heksagrama i mnoge druge.

_________________
TELEMAAGAPE


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 11 post(ov)a ] 

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 94 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz