Sada je: sub apr 27, 2024 10:18 pm.

Prijava

Korisničko ime:   Šifra:   Automatsko prijavljivanje  

Vremenska zona: UTC + 01:00




Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3
Autor/ica Poruka
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pon feb 08, 2010 5:54 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 14, 2010 9:23 pm
Postovi: 105
jeste vas 2 sta u rodu ? :lol:


evo bas sam potegnula ovu temu na forumu, ili kak bi se reklo, pokusavamo prostudirati psihologiju odredjenih licnosti (recimo tebe i njega sto se osjecate ugorzeno kraj mene), naravno u svrhu pomoci pojedincu...

pa evo jedan kolega je ovo izvukao.


Citat:
Ocrnjivanje* druge osobe

Nakon što je osoba počinila overt , obično osjeća potrebu ocrniti drugu osobu.

«Ne dolazim više kući na vrijeme zato jer se moja žena udebljala 15 kila i jednostavno nije ona ista žena koju sam oženio !»

«Prevarila sam ga jer mi moj glupi muž više nije poklanjao pažnju !»

«Potrošila sam sav novac na mobitel zato jer moj neosjećajni muž više nije pričao sa mnom !»

«Moja je supruga nekad odlično kuhala. Sad sprema same splačine !»

«Bio sam budala kad sam te oženio !»

Postoje razni načini na koje osoba opravdava svoje overte i witholde , ali sve je to – opravdanje.

«Kad je osoba počinila overt , a potom i withold , on ili ona obično će upotrijebiti društveni mehanizam* opravdanja. Kad kažemo «opravdanje» mislimo na objašnjenje kako overt zapravo nije overt.»

«Svi smo čuli ljude kako pokušavaju opravdati svoje postupke i svi smo instinktivno znali da opravdanje znači ispovijed krivnje. Ali do sada nismo razumjeli točan mehanizam u pozadini opravdanja.»

«Prije ove tehnologije nije bilo načina kojim bi osoba olakšala svoju savjest kad je počinila overt , osim da pokuša umanjiti overt

«Neke crkve i druge grupe koristile su ispovijed u pokušaju da čovjeku olakšaju pritisak njegovih overta. Uz sve to , u pomanjkanju potpunog razumijevanja svih prisutnih mehanizama , ispovijed je imala ograničenu funkcionalnost.»

«Witholdi su na neki način overti sami po sebi , ali imaju drugačiji izvor. U potpunosti smo dokazali da je čovjek u osnovi dobar – činjenica koja smeta starim uvjerenjima da je čovjek u osnovi zao. Čovjek je u tolikoj mjeri dobar da , kad shvati da je jako opasan , počinje činiti greške kako bi smanjio svoju moć , ako to ne funkcionira i on i dalje čini overte , tada traži načine da makne samoga sebe ili odlaskom ili na način da bude uhvaćen.»

«Ljudi taje overte jer smatraju da bi počinili još jedan overt kad bi ih rekli.»

«Sa stajališta ovog mehanizma , kad teret postane prejak , vodi čovjeka do drugog mehanizma – pokušaja da se smanji veličina i pritisak overta. On ili ona to može postići jedino ako umanje veličinu ili reputaciju osobe protiv koje su počinile overt , poslije toga obično slijedi pokušaj da se umanji dobrota ili važnost mete overta. Prema tome , muškarac koji prevari svoju ženu mora potom izjaviti da žena na neki način nije dobra. Iz toga proizlazi da žena koja je prevarila svog muža mora umanjiti muža da bi umanjila overt. S tog gledišta , većina kritiziranja je opravdanje počinjenog overta.»

«Ovo je spirala propadanja. Osoba ne razmišljajući počini overte. Tada ih pokušava opravdati tražeći greške ili prebacujući krivnju. To ga vodi u daljnje overte protiv istih ljudi , navedeno vodi do degradacije samoga sebe , a nekad i tih ljudi

«Kad čujete oštro i brutalno kritiziranje nekoga , a to vam zvuči pomalo neprijatno , znajte da su pred vama overti počinjeni protiv kritizirane osobe.»


Kazalo pojmova :

ocrniti : prikazati u lošem svjetlu ( osobu , knjigu , članak ) ; oklevetati.

mehanizam : način na koji nešto funkcionira ili proces kojim je to postignuto.

http://www.forumohalu.org/index.php/topic,427.0.html



P.S.- nemoj sada da se osjecate ugrozeno jer sam vam ja to dala, meni nije u interesu da ikome naskodim, ako cistog razuma mozete malo pogledati moje postove.

pa nadam se da vam moze pomoci da prevazidjete taj svoj mentalni program.

_________________
"Ljudi koji mrze to su najpre glupaci, zatim kukavice, ali nikad heroji." def. Hater = a person that simply cannot be happy for another person's success. So rather than be happy they make a point of exposing a flaw in that person.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pon feb 08, 2010 6:29 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Alcy1 je napisao/la:

Kazalo pojmova :

ocrniti : prikazati u lošem svjetlu ( osobu , knjigu , članak ) ; oklevetati.

mehanizam : način na koji nešto funkcionira ili proces kojim je to postignuto.

http://www.forumohalu.org/index.php/topic,427.0.html



Ovo "kazalo pojmova" za reci mehanizam i ocrniti nije bilo potrebno, verujem ,za vecinu nas koji citamo.

Medjutim, za reci kao sto su overt i withold, bilo bi neophodno.

Cisto da naucimo jos koju stranu rec.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pon feb 08, 2010 7:07 pm 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pon feb 08, 2010 1:53 am
Postovi: 5
naravno, ne moze ni ona objasnit te rijeci :rotfl:

pise gluposti po obicaju. da to ista ima smisla, te rijeci bi bile na hrvatskom (ni u standardnom engleskom se ne koriste), ovako su pokupljene iz u najmanju ruku sumnjivih izvora.

ovdje je ugrozena jedino ona, a njenom mentalnom stanju, bojim se ni najbolji psihijatri nisu dorasli.

njeni postovi su samo odraz njene mentalne poremecenosti, i kao takvi drugima su bezvrijedni. medjutim, priznajem da poneki od njih zabavni :mrgreen:


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pon feb 08, 2010 7:34 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 14, 2010 9:23 pm
Postovi: 105
sigma kolega je postao text kad sam ga priupitala
tako da withold je uskratiti, zadržati
a overt je neskriven, otvoren.


riderx nemoras se osjecati ugrozenim, ne napadam te je. Evo ja ti opraštam, drugo ništa ne mogu... :dontknow:

_________________
"Ljudi koji mrze to su najpre glupaci, zatim kukavice, ali nikad heroji." def. Hater = a person that simply cannot be happy for another person's success. So rather than be happy they make a point of exposing a flaw in that person.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pon feb 08, 2010 7:53 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
riderx je napisao/la:
naravno, ne moze ni ona objasnit te rijeci :rotfl:

pise gluposti po obicaju. da to ista ima smisla, te rijeci bi bile na hrvatskom (ni u standardnom engleskom se ne koriste), ovako su pokupljene iz u najmanju ruku sumnjivih izvora.

ovdje je ugrozena jedino ona, a njenom mentalnom stanju, bojim se ni najbolji psihijatri nisu dorasli.

njeni postovi su samo odraz njene mentalne poremecenosti, i kao takvi drugima su bezvrijedni. medjutim, priznajem da poneki od njih zabavni :mrgreen:


Tebe ne poznajem, ali Alcy relativno dobro znam. Nije smirena, sklona je emocionalnim ispadima, sklona je da reagira na stvari egom, da se drži svoje interpretacije i tuđu odjebava, ali nikako nije mentalno poremećena. Na kraju krajeva ovo su sve "normalni" segmenti svake osobe barem u jednom ako ne u cijelom periodu njenog života.

Reci mi zašto ti kao očito "stabilni" pojedinac daješ toliku pažnju po tvojim riječima "mentalno poremećenoj" osobi sa bezvrijednim postovima?


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pon feb 08, 2010 8:05 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet jan 14, 2010 9:23 pm
Postovi: 105
Sjenko nemoj mi rusit reputaciju molim te :mrgreen: , ja sam mentalno poremecena zena i tocka, evo prihvacam tu ulogu pa mozda se lik i smiri sa vremenom :mrgreen: , jer vidim ak mu kazes suprotno onda jos vise skace, ak nista ne kazes onda skace na svaki post koji napisem, pa mozda ako mu javno potvrdim sto god zeli bude me "otpustio".. kaze da mu je zadatak da upozori svijet na moju poremecenost, pa mi je neki logicni zakljucak, ako je izvrsio zadatak da moze dalje ici, jer su forumasi sigurni da znaju sa kime imaju posla :mrgreen:

_________________
"Ljudi koji mrze to su najpre glupaci, zatim kukavice, ali nikad heroji." def. Hater = a person that simply cannot be happy for another person's success. So rather than be happy they make a point of exposing a flaw in that person.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pon feb 08, 2010 9:17 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri maj 24, 2006 11:23 am
Postovi: 1573
Sjenko je napisao/la:
riderx je napisao/la:
naravno, ne moze ni ona objasnit te rijeci :rotfl:

pise gluposti po obicaju. da to ista ima smisla, te rijeci bi bile na hrvatskom (ni u standardnom engleskom se ne koriste), ovako su pokupljene iz u najmanju ruku sumnjivih izvora.

ovdje je ugrozena jedino ona, a njenom mentalnom stanju, bojim se ni najbolji psihijatri nisu dorasli.

njeni postovi su samo odraz njene mentalne poremecenosti, i kao takvi drugima su bezvrijedni. medjutim, priznajem da poneki od njih zabavni :mrgreen:


Tebe ne poznajem, ali Alcy relativno dobro znam. Nije smirena, sklona je emocionalnim ispadima, sklona je da reagira na stvari egom, da se drži svoje interpretacije i tuđu odjebava, ali nikako nije mentalno poremećena. Na kraju krajeva ovo su sve "normalni" segmenti svake osobe barem u jednom ako ne u cijelom periodu njenog života.

Reci mi zašto ti kao očito "stabilni" pojedinac daješ toliku pažnju po tvojim riječima "mentalno poremećenoj" osobi sa bezvrijednim postovima?


Sjenko, preporucujem ovu temu:

viewtopic.php?f=7&t=23

Ako je to u pitanju, nema joj pomoci. Ako nije mozda bi uz pomoc nekih ozbiljnih strucnjaka jos i mogla nesto da uradi, naravno ne izgleda da zeli da resi svoje probleme pa se izivljava po forumima.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pon feb 08, 2010 9:44 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: čet okt 15, 2009 5:24 pm
Postovi: 1282
Nije to u pitanju, ne brini. Vidio sam ja i drugu stranu Alcy, teško je o nekome suditi kad tu osobu znaš samo preko postova na forumu. Naravno da ona ima svoje probleme koje treba riješiti i naravno da se ti problemi reflektiraju u njenim postovima na forumu, ali svi imamo takve probleme, i stručne osobe koje su zadužene za takve probleme imaju svoje probleme, nema te stručne osobe koja će pomoći.

Ono što ti zaključiš o nekome, Alcy je sad samo primjer, kad vidiš postove te osobe na forumu, je u stvari ono što ti misliš da vidiš. To je sve samo tvoja osobna interpretacija koja je jednako varljiva kao i sve ostalo što mislimo da znamo o sebi i drugima. Taman i da provedeš cijeli život s jednom osobom nećeš znati ništa o njoj jer ćeš u svome umjetno stvorenom i blokadama ograničenom i reguliranom umu na početku stvoriti jednu sliku i stalno je bazirati i nadograđivati na i onako umjetno stvorenoj ličnosti te osobe. Kako ćeš onda stvoriti sliku o njoj na temelju onoga što je ta osoba napisala na forumu?

Pustite Alcy i njene probleme da ih rješava kako zna i umije, a vi rješavajte svoje, jer ovako samo uzaludno trošite energiju koju baš i nemate i vrijeme kojeg sigurno nemate.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pon feb 08, 2010 9:53 pm 
Offline
Početnik
Avatar

Pridružen/a: pet maj 15, 2009 11:28 am
Postovi: 24
aaloooo, propali abortusi??? ](*,)
ovo je 19-ti put danas da otvaram topic koji sam tagirala za praćenje jer me zanimaju ludosti druge forme - a ne vaše prepucavanje..odite na opciju privatnih poruka, otvorite zasebnu temu ili se nazovite telefonom i gulite kamen bez gnjavaže drugih...potpuno ste off topic,
so, PLEASE? :-# ?

btw,...sjenko, dobro zboriš_

_________________
*_namaste_*


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: uto feb 09, 2010 12:17 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto mar 07, 2006 5:11 pm
Postovi: 1310
Alcy1 je napisao/la:
Gosp. Borisu Potapovu ću poslati mail da mi pojasni i koju tu on filozofiju prestavlja sa ovim forumom; pravo na obranu od nasilja ima svaki pojedinac, a moderatori bi trebali biti ti koji bi uocili


Mislim da nema potrebe da bilo kome od urednika saljes mail jer je dovoljno obratiti malo vise paznje na "sticky" topice da bi se zakljucilo kakva "filozofija" se ovde predstavlja.

Citat:
Ako nisi znao Kleveta spada u Hrvatskoj pod KAZNENI zakon, a ne prekrsajnu.
Članak 200. Kaznenog zakona RH opisuje što je kleveta


Mislim da je besmisleno u ovom slucaju pominjati nekakve 'klevete', s obzirom da su svi ucesnici u ovome anonimne osobe, Alcy1 i riderx, jer mi niti znamo ko si ti, niti ko je on, a predpostavljam da vecinu ljudi na forumu totalno ne interesuje tvoj privatni zivot ili pravo ime i prezime. Naravno, tako ce i ostati jer privatnost i anonimnost na forumu mora biti zagarantovana svakome ko to zeli.

Podseticu te Alcy1/Sjemenka da si upravo ti ta koja si nedavno prekrsila to pravilo i napisala pravo ime jednog clana na forumu. Iako za takvo ponasanje sledi iskljucenje, u tom slucaju te nismo iskljucili. Medjutim, sada sazajemo da si ti u stvari vec banovana Sjemenka, a koliko mogu da primetim, razlozi za tvoje banovanje izgleda jos uvek stoje, odnosno nema neke promene.

Mislim da ti je vec vise puta receno, jos onda kada si bila Sjemenka, ali ponovicu ti jos jednom. Mislim da ovaj forum nije za tebe. Isto kao sto mislim da je bezveze vracati se na neko mesto gde te ne zele i odakle su te iskljucili, i svako ko to radi bi trebalo da se zapita zasto to radi.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: uto feb 09, 2010 1:14 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sub jan 26, 2008 5:03 pm
Postovi: 31
Lokacija: Balkan
Overt je cin, delo, ili akt koji je stetan za nekog drugog.

Overt je znaci povreda nekog drugog. Neko delo koje je negativno uticalo na nekog drugog.

Primer: covek sutne macku. Napravio je overt prema macki.

Withold, je Overt napravljen u tajnosti, ili skriven.

Primer: muz vara zenu sa drugom, ali njegova zena to ne zna, jer on to skiva.

_________________
[]


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: uto feb 09, 2010 10:29 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Hvala Almsivi, na pojasnjenju. To vec ima smisla.

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: uto feb 09, 2010 10:31 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: pet okt 16, 2009 9:50 am
Postovi: 70
Da, zaboravila sam reći da imaš još jednu olakotnu okolnost a to je da si odmalena vjerovatno učena (kao i svi ) da abortus nije ništa strašno, da je to dopušteno i moguće. Pogledaj samo situaciju da se trudnicama starijim od nekih određenih godina radi amniocinteza (valjda se tako kaže). Razlog je da bi se utvrdilo da li dijete ima downov sindrom ili neki drugi genetski problem koji je u postotku veći kod starijih rodilja. I onda ako se pokaže da ima, možeš se odlučiti na abortus. Hej. U budućnosti će sve trudnice morati obavljati tu pretragu. To je kontrola. Jednoj poznanici su nakon te pretrage rekli da će roditi kretenoidno dijete, njoj je intuicija govorila da neće biti tako i rodila je potpuno zdravo i prelijepo dijete. Koje ubice, koje naručivanje ubojstva, koja perfidna igra. =D>


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: uto mar 16, 2010 6:21 pm 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: uto nov 21, 2006 6:51 pm
Postovi: 159
Lokacija: Goloka
Vezano za abortus...

Vrlo je to relativno neobjašnjiva stvar. Cijeli sustav vjerovanja unutar matrice proizlazi iz nesputanog uma koji je oštar i neuračunljiv.

Ne podržavajući niti braneći takvo djelo poput abortusa, mislim slijedeće.

Tipične zbrljotke nastaju iz Neizvornog znanja većine, krenući od OP pa do klasično ljudsko životinjskih abortusa uzrokovanih teškim materijalnim neimaštinama ili psihičkim poremećajima, tj uglavnom vezanim za teške visokoživotne inkarnacije kroz razne predjele svemira od denziteta do dimenzionalnih očitovanja pa sve u skladu s Primarnim postojanjem.

Kao prvo, OP ima dušu, nažalost inkarniranu iz nižih sfera , materijalno gledano.

Kad netko kaže da se duša inkarnira unutar materijalnog tijela, taj niti poznaje new age niti old age znanja, kamoli bilo kakve istočnjačke ili proamreičke znanstveno utvrđene teorije o djelovanju Atme.

Duša niti ulazi niti izlazi u tijelo, ono što je rečeno u knjigama je patka... nešto što je neuništivo i nepodložno promjenama ne može biti ukorporirano unutar nečega što nazivamo "materija" tj crnilo, iliti nesavršenstvo.

Ubiti dušu je nemoguće, isto tako i tijelo, sve je to stvar percepcije iz neobuzdanog uma koji kontrolira duša sama.

Prema tim spoznajama ne postoji inkarnacija, ne postoji karma, ne postoji ništa osim čiste Svijesti do Koje se dolazi jedino kroz pročišćeni Um neinduktivnim procesom.

To ne opravdava abortus. S te točke gledišta uništenje tijela i duše je loše, ali samo za one koje ne mogu gledati dalje od tih saznanja, jer misle da je sustav tijelo-duša povezan.

To se sve zapravo svodi na program koji vas moralnim spoznajama može navesti na još veće gluposti.

Akcija može opravdati reakciju i obrnuto, no ono što je najbitnije je linija multidimenzionalnog postojanja koja može opravdati sve postupke određenog djela, naročito ako su nastale unutar situacije gubitka kratkotrajne svijesti o tome što se čini...bitno je ostati svjestan i djelovati pravilno, sve se može opravdati za vrlo kratki rok, jer vrijeme unutar matrice ne postoji, postoji samo misao koja usmjerava samu sebe u duboke sfere još veće tame i neegzistencije samog uma.

_________________
"Out of many thousands among men, one may endeavor for perfection, and of those who have achieved perfection, hardly one knows Me in truth."


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pet maj 21, 2010 12:16 am 
Offline
Početnik

Pridružen/a: pet maj 21, 2010 12:06 am
Postovi: 1
Indiana, ti si, ustvari, stavila naglasak na muziku, svetlost i devojku smedje kose, obucenu u belo... O tom dogadjau si htela da iznesemo svoje misljenje?



Ja mislim da je devojka htela da drugi podele sa njom iskustvo posle abortusa a ne da je osudjuju ljudi koji nemaju pametnija posla nego da vredjaju druge po forumuma.


Vrh
 Profil  
 
 Naslov: Re: Iskustvo nakon abortusa-zanima me vashe mishljenje
PostPostano: pet maj 21, 2010 7:36 am 
Offline
Član foruma
Avatar

Pridružen/a: sri nov 28, 2007 1:08 am
Postovi: 1088
Indijana je napisao/la:
Ovo prilikom zelim sa vama podeliti jedno cudno iskustvo koje se desilo kad sam bila vrlo mlada,ono mi je pomoglo da prevazidjem veliku bol i tada veliku traumu i to je ono sto mi je pomoglo.

Jos od ranog detinjstva pocela sam da se bavim mnogim spiritualnim aktivnostima....

...Od tada se sve vratilo na normalno,sve je bilo "kao rukom odneseno". Nikakva trauma nije ostala i ja sam od tada sasvim nomalo mogla da pricam o tome i ponovo da budem srecna i bezbrizna kao ranije....



Iphigenia je napisao/la:

Ja mislim da je devojka htela da drugi podele sa njom iskustvo posle abortusa a ne da je osudjuju ljudi koji nemaju pametnija posla nego da vredjaju druge po forumuma.




Ona je zelela da podeli sa nama jedno cudno iskustvo - spiritualne prirode, koje je do detalja opisala u nastavku teksta.

Da si pazljivo citala post, primetila bi i sama na cega je stavila akcenat.


Obzirom da si bas mene nasla da citiras, a ne secam se da sam rekla ista uvredljivo, ni ti nista nista bolja od " onih koji nemaju pametnija posla osim da vredjaju druge po forumima".

_________________
sigma


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove “stare”:  Redanje  
Započni novu temu Odgovori  [ 56 post(ov)a ]  Stranica Prethodna  1, 2, 3

Vremenska zona: UTC + 01:00


Online

Trenutno korisnika/ca: / i 91 gostiju.


Powered by phpBB © 2010 phpBB Group
BH (BIH) by Šehić Nijaz